Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38501) s3toraph válasza Bari (#38496) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi a kimerítő választ! :R

Akkor megyek holnap a festékboltba érdeklődni mit ajánlanak, felvázolva a vízbázisú parketta festék és puha ecset kombót. Matt lenne a jobb, de egy pici polírozást lehet fogok csinálni mert az meg zavarna ha csíkos lenne az ecsettől.
Meg amúgy is mehetek a boltba mert kifogyott a qva festék, pedig még vagy 50ml kellett volna csak, pár kisebb darabom második rétegét már nem állta ki csak félig.... :W ... jól elpocsékoltam.

Csiszolni/polírozni mivel? 180-as csiszolószivacs vagy finomabb? Hoztam múltkor valami finom smirdlit a legfinomabbat ami volt a boltnak, de azt nem tudom milyen, majd megkérdezem. Ezt ajánlották festett ablakkerethez vízkövet leszedni, de festéket meg meghagyni. :DD

A lakkból hány réteg ajánlott? (Festékből 3-at kapott, van ahol 4-et.) Akkor minden lakkréteget meg kell csiszolni a következő előtt? Mennyire kell megcsiszolni, mennyire legyen érdes vagy sima?

Igen, gyakorlat teszi a mestert. :K Én is ügyesedtem egy picit mióta belefogtam. A felszerelésem viszont nem hiszem hogy valaha is lesz olyan komoly mint amikkel te dolgozol.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38502) macko20 válasza jilian (#38498) üzenetére


macko20
őstag

ugy sem kell senkinek add inkább nekem....
a 24-es 2800ft ...stb

ST05 ja a gyárban jól sikerült...

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#38503) Mici80 válasza jenei0330 (#38497) üzenetére


Mici80
tag

Hello!

A "fém" szó alatt gondolom lemezt értesz. Géppel kezdjük, a 60-as 80-as papírral, majd utána lehet finommabb papírral már kézzel. Ha igazán szép munkát akarsz akkor az utolsó kézi csiszolást 800-as finomságúval csinálod, természetesen itt már vizes alapú a csiszolás.

Nem kell fémtisztára mindenütt. Kérdéses, hogy a munkadarabot kell-e toldani javítani. A hegesztési varratnál pl kell teljesen fémtisztára még a hegesztés előtt csiszolni. Amúgy sima fújáshoz nem kell.

üdv.Mici

[ Szerkesztve ]

---

(#38504) jilian válasza macko20 (#38502) üzenetére


jilian
addikt

Akkor a hàrom kàbellel, 5k - ban mèg jòl is jàrsz... :)

Ha èrdekel tènyleg - - - pm.

(#38505) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Urak! Az imént láttam ezt a zseniális videót és halálra röhögtem magam rajta. Ha ezt egyszer valaki megépíti én megveszem :DDD :DDD :DDD

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38506) Trebron09 válasza ƬΛЯΛ (#38505) üzenetére


Trebron09
őstag

wtf..? ehhez már nagyon kell unatkozni... :U ;]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#38507) ƬΛЯΛ válasza Trebron09 (#38506) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Szerintem is :K De nagyon nagy. Én szétmentem rajta

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38508) TESCO-Zsömle válasza ƬΛЯΛ (#38505) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

bay-en tonnaszám árulják. 15-20k az ára.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38509) ƬΛЯΛ válasza TESCO-Zsömle (#38508) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

De nekem olyan kell ami ezt csinálja :DDD Hogy felidegesíti magát meg minden :DDD :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38510) szab.tam válasza runner 125 (#38492) üzenetére


szab.tam
nagyúr

elveszed a kenyerem. :U
de legalább te sem leszel népszerű. :DDD

***

(#38500) jilian

"5000 rongy alatt..."

ööö izé.
5 milkó? :DDD
szép.

én ezt vettem meg, hogy legyen.
(minek, azt nem tudom, de van hozzá egy hűtőm, gondolom azért...) :)
nagyon szép kézimunka, (handjob :DDD ), fonás, miegymás.

nem kell, de a tieid saját gyártmány, vagy így vetted készen?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38511) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Pentium 2 szoft RAM gány. Lehet szálszakadt, lehet kontaktos, de a papírzsepi nélkül nem megy: kép kép

(#38512) TESCO-Zsömle válasza ƬΛЯΛ (#38509) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

150k-ból ez is kijön... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38513) Mici80 válasza TESCO-Zsömle (#38508) üzenetére


Mici80
tag

A legszörnyűbb az egész storyban, hogy van olyan hülye aki meg is veszi ennyiért. :)) ;]

---

(#38514) Mici80 válasza quailstorm (#38511) üzenetére


Mici80
tag

Valószínű kontaktos, mert nem érintkezik rendesen a slotba.

Khhmm. Nem fog megolvadni a zsebkendő tartalma a ramok melegedésétől esetleg? ;]

---

(#38515) ƬΛЯΛ válasza Mici80 (#38514) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Na ez odab*szott így estére xD :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38516) föccer válasza Mici80 (#38514) üzenetére


föccer
nagyúr

Takonyhűtött ram bordák. Lehet feszelni, még Bacsis is megirigyli :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38517) Mici80 válasza föccer (#38516) üzenetére


Mici80
tag

Ja, lehet! :)) :C

---

(#38518) quailstorm válasza Mici80 (#38514) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az inkabb megszaradna, de en tisztat daraboltam, nem vagyok ennyire allat.
Bar poennak jo volt.

De ha belegondolsz remek anyag ez. Rugalmas, retegenkent adagolhato, olcso, es 2 meteren belul konnyen megtalalhato.

Azt eddig is tudtam hogy kontaktos, de maskor segedeszkoz nelkul is ment.

BTW hogy lehet P2-ot OCzni? Egyaltalan erdemes?

[ Szerkesztve ]

(#38519) Mici80 válasza quailstorm (#38518) üzenetére


Mici80
tag

No, látom a tegnapi hozzászólás kiütötte a biztit! :DDD

Viccen kívül. Szerintem hibátlan megoldás. Sekni se látja /a szerelőn kívül/ mert a gép belsejében van.
Plusz hozzá kell tenni én már se pénzt se időt nem áldoznék egy P2-es cuccra. :D

---

(#38520) Bari válasza s3toraph (#38501) üzenetére


Bari
Modder

Szia

Szívesen.
Ha matt felületet szeretnél nem kell polírozni, attól biztosan kifényesedik, ha csak vizesen csiszoló szivaccsal átcsiszolod (a finomabbik szemcséssel, amit használok úgy néz ki mint a linken, de más gyártótól), az el tudja tüntetni az ecset nyomokat és a felület is matt marad.

Lakkból minél több réteget viszel fel annál tartósabb lesz a felület, két réteg minimum ajánlott, az elsőt úgy is megcsiszolod, hogy a kisebb hibák eltűnjenek. Ha erősen igénybe vett a felület, akkor minél több vékony réteg, a száradási idők figyelembevételével. A fa egér ha jól emlékszem úgy 6-7 réteg lett fújva, a billentyűzet vázánál most járok hétnél és még egy utolsó vizes csiszolás után lesz még egy, amit már szépen fel lehet polírozni.A rétegek között minimális csiszolást szoktam alkalmazni, inkább csak a kisebb felületi egyenetlenségek eltüntetése miatt, ami fa esetén a fa erezete miatt jelentősen látszik a felületben, fémen nincs ilyen gond, mivel maga a fém elég sima felülettel rendelkezik már alapból. A csiszolást addig szoktam végezni amíg kézzel megsimítva a felületen érzek kisebb egyenetlenségeket, pl porszem, vagy az esetleges megfolyások dudorjai. Ha már 3 rétegben lelakkoztad, elég strapabíró lesz a felület.

Nem az eszközök teszik jóvá a végeredményt, csak segítenek benne, csak rajtad és a hozzáállásodon múlik. Nem mondom, hogy nem számít a használt szerszámok, eszközök minősége, de egyszerű szerszámokkal is lehet szépet és maradandót alkotni, ugyan akkor jó szerszámokkal azért könnyebb dolgozni ezt elismerem.

Üdv: Bari

(#38521) quailstorm válasza Mici80 (#38519) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez még egész gyors volt. A másik P2-vel 4-5 hétvégét is elb@sztam a RAMok miatt... Sehogy se akart menni.
De kellett egy Win95 és DOS játszós gép sound blaster AWE64-gyel.

(#38522) Mici80 válasza quailstorm (#38521) üzenetére


Mici80
tag

"A másik P2-vel 4-5 hétvégét is elb@sztam..."

Neked aztán van türelmed. :C Én bizti, hogy 1-2 nap után repítettem volna a hulladékgyűjtőbe vagy valamelyik gyüjtő haverhoz. :Y

---

(#38523) s3toraph válasza Bari (#38520) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszönöm, na már majdnem mindent tudok! :R

Most jövök a festékboltból, vettem még egy feketét (400ml-est mert ez 1000Ft, a 150-es meg 700 pénz), valamint az eladónak felvázolva helyzetet, a márkán belül, very well átlátszó lakk spray-t ajánlott! Van lakk spray! :Y Ez is 400ml, és ez is 1000Ft. Az van ráírva hogy acryl ,színtelen, fényes, fedőlakk, és ugyanúgy amire jó fém, fa, alu, üveg, kő, stb. mint a festékje.
Azt mondta, úgy kell cselekednem, hogy matt felületnél csak ráfújom a lakkot, nem kell csiszolni/polírozni előtte, a ráfújás pedig permetezős legyen, egy réteget inkább úgy alakítsak ki hogy finom mozdulatokkal permetezősen éppen csak ráfújok, és így többször végigmegyek a felületen. Vékonyan vigyem fel, és nem kell csiszolnom 2 lakkréteg között, de várjak 1-2 napot míg teljesen kiszárad, két réteg között, különben leszedheti az eddigi festékrétegeket! Meg persze a lakkozás előtt a festés is kapjon 1-2 nap száradási időt. Mivel polirozva ez kifényesedik, nem akarom polirozni csak annyira éppen hogy sima legyen, esetleges porszemcséket leszedni. Így elvileg és szerinte is, nem fog csillogni. Ő is legalább 2 réteget ajánlott. Ehhez a végső finom csiszoláshoz hoztam egy csiszolópapírt, a legfinomabbat ami volt, azt mondta ez a 2000-est közelíti. Tényleg nagyon finom, ez van a hátuljára írva: 3M, 401Q imperial wetordry paper a wt., on41, 2000 .
Ja és mondta hogy ezt a végső polirozást vizesen végezzem, csiszolópapírt vízbe mártogatom és úgy, majd ha kész leöblítem a felületet.

Szóval lefestem ami hiányzik, aztán meg lakkozom a többit, csak előtte letörölgetem tiszta ruhával a felületeket. Lakk száradásához azt mondta az eladó hogy tehetem napra, árnyékra, mindegy, csak a 40 fokot nem szereti. Akasszam fel valahova míg szárat. Ezt még meg is tudom tenni, vannak itthon elektromos fali 220V vezetékek, ezeket áthúzva egy-egy furaton fel tudom lógatni, nem hiszem hogy baj lenne velük mert szigeteltek, nem karcolják össze. :)

Kérdésem mindenkihez:
Hogyan akasszam ki és mikor? Lefújom, várok hogy tapintásszáraz legyen, majd másik oldala a felületnek, lefújom, megvárom és így akasszam ki? Mert ha kapásból kiakasztom, és ott kezdem el lefújni amikor lóg merőlegesen, félek hogy megfolyna a lakk. Mit tegyek? :F
Ja és a végső vizes polírozás előtt szerintetek mennyi időt hagyjak száradásnak, ami nem túl kevés és nem túl sok hanem pont jó kb.?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38524) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.Kérek segítséget hogy MA milyen nap van?Péntek?Szombat?Teljes időzavarban vagyok.Laci. :R

Soha többé ...

(#38525) FatalEror válasza Elvagyok (#38524) üzenetére


FatalEror
addikt

Péntek!

HardCore is my LifeStyle

(#38526) Elvagyok válasza FatalEror (#38525) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Nagyon Szépen Köszönöm!

Soha többé ...

(#38527) FatalEror válasza Elvagyok (#38526) üzenetére


FatalEror
addikt

Nincs mit,de megtudod nézni az asztalon is,ha kettőt kattintasz az órára,amennyiben WIn7-d van.Mi történt veled?

HardCore is my LifeStyle

(#38528) föccer válasza Elvagyok (#38524) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudom mit szívtál, de adjál belőle nekem is XD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38529) Elvagyok válasza FatalEror (#38527) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Semmi különös csak teljes időzavarban voltam.Tudod tolószékből más a világ.XP-m van.

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#38530) runner 125


runner 125
nagyúr

Nah, voltak felmérni a konyhát.
Ejj, h az asztalos szaki mennyire nem értette mit akarok. :(
Gyorsan hoztam neki papírt ceruzát, a végén dülőre jutottunk, de jó meccs volt, már így az elején.. A lényeg, h én nem engedtem. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38531) quailstorm válasza Mici80 (#38522) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha sikerül összegányolni egy socket 7 gépet, lóbalzsamot fogok használni paszta helyett :DDD

Ez is Bacsis-féle találmány: [link]

(#38532) Mici80 válasza runner 125 (#38530) üzenetére


Mici80
tag

Pesti vagy? Tudok ajánlani egy jó asztalos szakit! :DD

---

(#38533) Elvagyok válasza runner 125 (#38530) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Jól tetted hogy nem engedtél.Sajnos olyanok a "Szakemberek" hogy szeretnék a megrendelőre ráerőltetni azt ami Nekik gyorsabb,egyszerűbb de ugyanannyit akarnak felszámolni mint ha valamilyen kombinált szerkezetet csinált volna.Elmúltak azok az idők hogy a "Szaki" végiggondolja hogy mit is szeretne megcsináltatni.

Soha többé ...

(#38534) Mici80 válasza Elvagyok (#38533) üzenetére


Mici80
tag

Ezzel nem értek egyet. :( Valakinek már olyan szinten kiépült kuncsaftköre van, hogy gyakorlatilag ő maga dönti el, hogy mit vállal el és mit nem. Ha negyedét csinálja meg akkor is megéri neki, vagy jó ára van és akkor már ő diktálja részben a feltételeket. Én ismerek ilyet is de mondjuk ez a ritkább...

---

(#38535) runner 125 válasza Elvagyok (#38533) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hopp, ezt nem is ide szerettem volna, hanem a Lakásfelújítós topikba, ott volt ennek az előzménye is.
Sry. :))
De, köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38536) #90933760 válasza Elvagyok (#38524) üzenetére


#90933760
törölt tag

Péntek van. XP-n a tálcát feljebb húzod hogy két sorból álljon és akkor kiírja a napot is meg a dátumot is az óra alá. Vagy pedig az órára kattolsz kettőt és ott is meg tudod nézni a kis naptárban.
Tolószék? Beteg vagy vagy izé, végleges?

(#38537) s3toraph válasza s3toraph (#38523) üzenetére


s3toraph
senior tag

Na elkezdtem lakkozni, lefújtam vízszintben, várok 1-2 órát majd átfordítom és a másik oldalt is lefújom, várok 1-2 órát majd kiakasztom egy napra még száradni. Így lesz az első réteg. Remélem nem rontom el...

Csiszoló szivacsot azt vennem kell még, mert ez a nagyon finom smirdlipapír vagy mi elég szar, megpróbáltam a festéken egy kicsit, és nem hogy megcsiszolná a felületet, ehelyett jól összekaristolja. :((( Szóval nem jó ide... bár lehet a lakkon máshogy viselkedne.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38538) MasterHUn válasza s3toraph (#38537) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nem szabad rányomni :) finoman :) érzéssel :) ahogy a lovak b@nak :D

kemény vagy puha csiszolószivacsot vettél?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38539) #90933760 válasza MasterHUn (#38538) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mer' aztán a lovak finoman bsznak.

(#38540) s3toraph válasza MasterHUn (#38538) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ez csak egy mm-nél vékonyabb lap, nem szivacs, itt lesz a gond. Meg sem lehet fogni rendesen, óvatosan meg pláne nem. Elég puhának érződik.

Lakkal bajban leszek lehet, én nem látom ha csak messziről szórom hogy hova jutott, hova, nem, így kb. 10 cm-ről kapta a lemez, de így meg úgy tudom csak ahogy a festéket és elég sok ráment. Remélem azért ellátja a feladatát és megszárad ahogy kell... bwahh a fene egye meg, de nem egyszerű ez a fújás! :W Még mindig béna vagyok.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38541) quailstorm válasza quailstorm (#38531) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Működik, nem vezeti az áramot se, csak szagos :DDD

3 jó CPU van hozzá: 100MHz AMD, 166MHz Intel, és 200MHz Intel (ezzel használom)

2 rossz

Egy 100-as Intel, ami meg se nyikkan, meg egy AMD, amivel elindul, de kiírja hogy 16MHz MMX CPU és rebootol.

Az elázott alaplap (pince, talajvíz) meg sajna nem megy többé :O

(#38542) Elvagyok válasza #90933760 (#38536) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Sajnos végleges.Az egyensúlyi rendszerem egyenlő a nullával.Kamionsofőr voltam.Előtte számítógépeket raktam össze,vagyis Hardvereztem,antennát szereltem.Eredetileg esztergályos voltam.Most valamiért időzavarban voltam.

Soha többé ...

(#38543) #90933760 válasza Elvagyok (#38542) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ahha. Szóval tudsz járni, csak nincs egyensúlyérzéked? Kamionsofőr? Akkor hali tesó. :o

(#38544) MasterHUn válasza s3toraph (#38540) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nem baj még 5-6 gépház és menni fog :)

Télleg nem kell valakinek pár gépház? :D moddolni? :D mindegyiknek van valami hiányossága oldallap takarólemez. felajállás képp :)

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38545) Elvagyok válasza #90933760 (#38543) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Tudnék,igen.Bejártam Európát.Azt hamarabb megmondom hogy hol nem voltam mint azt hogy hol jártam.

[ Szerkesztve ]

Soha többé ...

(#38546) #90933760 válasza Elvagyok (#38545) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mi is kamionos család vagyunk csak azért mondtam, bár eléggé széthullott egy valami nem nevezném ezt családnak. De ilyen. Én meg mondjuk traktorozom. Meg úgy minden, mindenes, ilyen-olyan minden melót csinálni kell. Fos.

(#38547) Elvagyok válasza #90933760 (#38546) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Hát,igen.A Kamionsofőr egy külön embertípus.Sokan csinálják a pénzért.Tudod ez egy életforma.Laci. :R

Soha többé ...

(#38548) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!

Tudom nem ebbe a fórum topikba való kérdés, de hátha ti tudtok nekem választ adni rá. Máshonnan nincs válasz és picit sűrgős lenne :((( A kérdés
Köszi mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#38549) MasterHUn válasza LarsR (#38548) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Talán szoftveres gond lehet talán haldoklik az érintő panel.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38550) s3toraph válasza MasterHUn (#38544) üzenetére


s3toraph
senior tag

Én majd tervezek egy házat magamnak, de előbb meg kell tanulnom autocad-ezni, mert az egy dolog hogy elég jól rajzolok, de autocadban szét tudom szedni és újra összerakni 3D-ben elvileg, szóval ha valamit megtervezek bele és nem tetszik, kidobom vagy átalakítom jobbra. :D
Vannak ötleteim, a mostani ideálom valahol a bitfenix prodigy és a haf X főbb jegyeit és előnyeit felhasználva, továbbgondolva, valami rendkívül kényelmesen alakítható házikó, ha sikerül, kissé meghökkentőre csinálnám.

Amúgy, hogy hogy még nem alakult egy csapat a PH-n a modderekből, szakikból, saját márkanévvel?
Olyan minőségű munkája van sokaknak, hogy pár gyártó példát vehetne! :R (Jó persze tudom én, tőke kellene hozzá sok, valamint valszeg nagyon drágák lennének hogy a készítők munkája meg legyen fizetve ill. egyáltalán megérje a dolog nekik is.)

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.