Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) FatalEror válasza Drizzt01 (#38950) üzenetére


FatalEror
addikt

De sima fémvágó,vagy milyen korong pontosan?Mennyi nyomod neki?

HardCore is my LifeStyle

(#38952) Drizzt01 válasza FatalEror (#38951) üzenetére


Drizzt01
őstag

Szerintem fém vágó , 30000 fordulatot enged neki a dobozon a tájékoztató . Csak érzéssel , nem nyomom nagyon .

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#38953) szacsee válasza proci985 (#38932) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igen!
Azért a raven féle elrendezés, mert alacsony házat szeretnék.
Cél, hogy a monitortartó mögé beférjen az asztalon (cockpit pedig oldalt elférne, így az asztal mellől felülre kerülne a gép).
Első variáció az volt, hogy mATX-re váltok vagy maradok ATX-nél és megpróbálom megoldani fekvőházzal.
400mm-be ha belefér a szélesség, akkor elfér fektetve is a monitortartó merevítőjétől.
Az aprón most is még szerintem fent van a Lian-Li A05B amit majdnem megvettem, de nem lett volna szívem az alját és a tetejét is szétbarkácsolni és az oldallapját is megfúrkálni és lehet a tartása sem annyira jó fektetve.
Ezért döntöttem a raven/TJ féle felépítés mellett, mivel viszonylag alacsonyabb a sima házaknál (VGA magasság + cooler + csati) alúl a monitortartó és az asztal közt van min 5 cm.... és szélessége (oldalnézetnél) sem veszélyes, ha a PSU el van forgatva és felfelé fújja a levegőt.
Oldalsó rácsozás azért merült fel, mert a 7950 Vapor-X nem csak felfelé fújná ki a levegőt, hanem az alsó ventivel szembe is dolgozna picit, ezért nem lenne baj, ha az alsó venti alacsonyabb fordulattal működne, hogy legyen valamennyi légszállítás, de főképp az oldalsó rácsozásból szívná a levegőt. Mostani ATX deszkámnál amúgy is eléggé alul van a VGA (Z68 Extreme 3 Gen3). Raven felépítésnél ezért közelebb van az oldalához.
Váltáson gondolkoztam Z77 és Z87 irányába is, de nincs épkézláb tuningdeszka Z77-nél mATX méretben. ATX-nél pedig a Z77-V az Asus-tól majdnem 50000Ft, mATX-nél pedig a Gene V 54000Ft-ot kóstál.
Mostani deszkámért kapnék jóindulattal 20000Ft-ot, de szolgáltatásban nem járnék előrébb.
mATX-nél még procihűtő csere is befigyelhetne a magas ramok miatt (N200-as ház lett volna fektetve mérete miatt), mert az Archon 155mm széles, vagy a memóriákat cserélem low profilra. Haswellre jobban megérné, mert a Gryphon 42000Ft lenne, de a procira 20000Ft-ot megint csengetni kellene pluszba, így alsóhangon is 30000Ft-ot ki kellene perkálnom mATX-nél.
Bocs, hogy kicsit elkanyarodtam, de emiatt maradt a mostani deszka és a házi Raven.... ami nem házi, mert stancológépen készül elvileg.
Felvettett kérdésedre próbálok sorban válaszolni:
1. Raven elrendezés miatt és a VGA súlya miatt 3mm-es alulemezre gondoltam, így gyakorlatilag az egész egy nagyobb hűtőborda lesz, amire a HDD lesz felcsavarozva, ha nem rezegtet nagyon, akkor fémes kötésben lesz a lemezzel
2. Hangban jó lenne minél halkabb, de ahogy nézem 6-8K az említett venti, a 3db TY-140 pedig már megvan és így ez 2 új 180-as ventinél is 12-14000Ft plusz költséget jelentene, annyit szerintem nem ér... :B
3. fent írtam is, de kösz a tanácsot, a tartón lesz, így lesz honnnan szívnia. Pü-ben majd küldök képet, hogy hova gondoltam a helyét.
Esetleg, ha van tipped jobb elhelyezésre, akkor szívesen várom. :R

[ Szerkesztve ]

(#38955) macko20 válasza kzkz (#38954) üzenetére


macko20
őstag

Nem rossz , a reiserel Én biztos fordítva tettem volna a vga-t,....gondolom Te is észre vetted h sok helyen hagytad nagyobbra mint kellene ,de a következőnél majd jobban sporolsz a drága alaméneommal

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#38956) szacsee


szacsee
nagyúr

0.8mm- es saválló lemezből mennyire overkill egy házat csinálni?

(#38957) FatalEror válasza szacsee (#38956) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát pénztárca overkill,de ha már saválló,akkor illik tükörfényre felhúzni. :K
Illetve kevés a szaki,aki szépen hegeszti.

HardCore is my LifeStyle

(#38958) Rivaul válasza szacsee (#38956) üzenetére


Rivaul
addikt

Kíváncsi lennék rá. Otthon nekiállni valóban over. HA csak nem olyan a szakmád akkor sztem lehetetlen szépen megcsinálni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#38959) szacsee válasza FatalEror (#38957) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem vagyok tisztaságmániás, de a tükörfényű lemez kicsit kényes... ujjlenyomat, por stb szempontjából
Szálra lenne húzva készítés után.
Overkill-t arra értettem, hogy masszív lenne-e esetlegesen egy raven féle kiépítéshez?
Konyhabútor alá a sodródeszka tartót 20x40mm először 0.8mm-esből csináltam de nem volt masszív, ezért inkább 1,5mm-es volt a befutó.
Ilyen masinériával lenne megmunkálva (ezért kicsit off + :B )... de progi írásból még nem vagyok pro így a bonyolultabb motívumokat, kivágásokat kerülni fogom. Szerszámok miatt viszont kötve a kezem, mert nem minden méretből van hozzá szerszám, max kisebbel üttetem ki kívánt lyukakat, szellőzőrácsokat.

Kicsit ON is legyen itt a Lian Li házam, amit KisJoe-tól vettem anno kemény összegért (3K emlékeim szerint).
Defektes kicsit, de megpróbálom helyrehozni.

(#38960) szacsee válasza kzkz (#38954) üzenetére


szacsee
nagyúr

Előző hozzászólásomban válaszoltam, de bezártam a böngészőt, így kimaradt.
Nagyon jó lett, kreatív megoldás.
VGA-t én is átfordítva tettem volna, hogy ha a riser elérne odáig, hogy a kinti hideg levegőt szívja be.
Az pedig tetszik, hogy ilyen vékonyra sikerült.
Hőfokok milyenek?

(#38961) FatalEror válasza szacsee (#38959) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát amúgy igen a 0,8-s picit vékony,és az 1-s,én a 2mm-s szavazok,ha szétszedsz egy házat,hiába az 1mm-s acél,akkor nyeklik-nyaklik,szóval szerintem a 2-s nyerő,vagy csinálsz egy vázat,és arra dobod fel a lemezeket.

HardCore is my LifeStyle

(#38962) kzkz válasza szacsee (#38960) üzenetére


kzkz
őstag

Fordítva nem ért el a riser, de egyébként is alulról jönne be csak a levegő (ha végre tennék rá borításokat :) ), akkor meg mindegy hogy merre áll.
Hőfokokat nem tudok, mert amióta megcsináltam a gépet, azóta kb 3x volt bekapcsolva ;).
A két vinyó (RAID stripe) melegszik nagyon, de az is csak azért, mert a ventiket se szerelte még fel alulra :)

Játékgépnek csináltam, hogy könnyen mobilizálható legyen, és elférjen a monitor mögé (ezért volt cél a minél keskenyebb kialakítás), és egyben cipelhető legyen. Csakhogy amióta elkészült nem játszom :D :W

[ Szerkesztve ]

(#38963) szacsee válasza FatalEror (#38961) üzenetére


szacsee
nagyúr

Még akadt egy olyan ötletem, hogy 3mm-es aluból megcsinálom az alaplap tartólemez felfogatását és a hátlapi kivezetést, így elég masszív lesz, a külső borítást pedig 0,8-as savállóból, de holnap kiszámolgatom, hogy melyik verzióval hány kg-os lenne a ház.
Alaplapi tartólemez pedig egy Chieftec Dragonból költözne át egy az egyben, ami elég masszív önmagában is.
A mai házaknál nem ritka, hogy 0,6-0,8mm-es biliacélból készítik ennél pedig mindenképp erősebb a 0,8mm-es saválló váz szvsz.

(#38964) FatalEror válasza szacsee (#38963) üzenetére


FatalEror
addikt

De én nem a mai vackokra értettem.

HardCore is my LifeStyle

(#38965) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Kedves munkatársak! Szeretném ezúton is felhívni figyelmeteket az ÓVATOSSÁGRA! Mai nap folyamán sikerült egy elég szép dolgot összehoznom. Beszéljenek a képek.

Kép1

Kép2

És lepucolás után:

Kép3

Kép4

És hogy mit csináltam vele? Nos hát elég ügyesen sikerült egy zuhanó (nem is üres) olajoshordó és egy vasrúd közé raknom.

MINDENKI VIGYÁZZON A SAJÁT ÉPSÉGÉRE! INKÁBB A TÁRGY ESSEN LE/ROMOLJON EL MINT A TESTED!!!

[ Módosította: radi8tor ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38966) szacsee válasza ƬΛЯΛ (#38965) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jó hosszú mondatot mormolhattál közben.
Jobbulást!
Aki nem dolgozik nem hibázik.... :K
Két éve egy saválló lemez fordult meg az ujjamban, két hete pedig egy ékszíjtárcsa és ékszíj kombó rendezte el, hogy nem kell feketére festetnem a körmömet...

(#38967) feco72 válasza ƬΛЯΛ (#38965) üzenetére


feco72
Modder

Üveggyárban dolgoztam (táblás) ott az első amit meg kellett tanulni, hogy nem nyúlunk utána. Ha elindult, akkor le fog esni. Van lapát,seprű. De ha odakapsz, akkor lehet, hogy kezed nem lesz.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#38968) FatalEror válasza ƬΛЯΛ (#38965) üzenetére


FatalEror
addikt

Már azt hittem,hogy pancser dolgozott flexel,te meg fogtad a munkadarabot.Nekem egyszer egy régi p2-s ház köpenye vágta be félig az első újpercemet,utána a spakli. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#38969) ƬΛЯΛ válasza FatalEror (#38968) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Igazából nem is odakaptam... Inkább nem volt időm elvenni onnan a kezem... Hát így jártam.

szacsee: Köszönöm :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38970) pcgamer01 válasza ƬΛЯΛ (#38969) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Jobbulást :)

Samsung Galaxy S10+

(#38971) ƬΛЯΛ válasza pcgamer01 (#38970) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Köszönöm :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38972) macko20 válasza ƬΛЯΛ (#38965) üzenetére


macko20
őstag

Kezdőtől nem rossz...
a piros vonalnál végig be ment a flexre való körfűrész....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#38973) ƬΛЯΛ válasza macko20 (#38972) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Uh. Az se lehetett szép :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38974) Beretvás válasza macko20 (#38972) üzenetére


Beretvás
addikt

menyi öltés lett a vége?

(#38975) macko20 válasza Beretvás (#38974) üzenetére


macko20
őstag

aszem 5-tel megusztam..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#38976) Beretvás válasza macko20 (#38975) üzenetére


Beretvás
addikt

hááát igen az ember nagyon bátor tud lenni, aztán meg ilyenek lesznek.. nekem is lenne mit mutogatni...PL: nem használom a flexen a védőt, meg nem is fogom pedig életveszélyes...Párszor már szállt szét a kezemben a lap is de eddig még megúsztam karcolásokkal...

(#38977) ƬΛЯΛ válasza macko20 (#38975) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Én tavaly a csuklómat vágtam el véletlen egy pohárral. A csontot lehetett látni... Kb 3centis vágás. De egyáltalán nem fájt és nem is vérzett... Azt csak ragasztották és összegyógyult. :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38978) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Az unalom jó dolog :)
Mert gondolkozol h mit kéne csinálni és ilyenkor jönnek a jó ötletek.
"Hmm ?!? hogy mutatna 40 darab LED a plafonon ?? " :D Hát jól :D 5x két szál drót kifeszítve és egyesével felforrasztottam LED-eket , az egészet meg egy teló töltő hajtja :)

És kész is :) :))

[ Szerkesztve ]

(#38979) ƬΛЯΛ válasza nézzbe (#38978) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Széép. Ez tetszik :C Szép munka :K :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38980) nézzbe válasza ƬΛЯΛ (#38979) üzenetére


nézzbe
aktív tag

Köszönet :R , jah annyi még lemarad hogy azért a telótöltő és a ledek között volt egy LM317-el egy fesz osztó és azzal a fényerőt is állítani lehetett :)

(#38981) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Próbált már valaki fejhallgató hangerő szabályzóból, venti hangerőszabályzót készíteni? Az elv ugyanaz nem? :DDD

V6

(#38982) blasko92 válasza ƬΛЯΛ (#38965) üzenetére


blasko92
őstag

Faternak se volt ideje elvennie a kezet a H gerenda alol, azota 2 korommel kevesebbet kell vagnia. A baleset utan meg 2x kellett levagni az egyikvujjabol, mert a doki elcseszte. Szal inkabb torjon ossze barmi, minthogy a testi epsegnek baja legyen.

Regebben meg a korduresszel gyult meg a baja, akkor viszont maradt az ujja. Utana felrelepett a kombakn lepcsojen, es a vadlija 15 centi hosszon felhasadt.

Jobbulast!

[ Szerkesztve ]

(#38983) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Mivel szabin vagyok és így volt egy kis időm gondoltam csinálok egy router hűtőt,főleg mivel láttam milyen árban vannak


30 perc alatt kész volt és királyul müködik :) így már nem lesz melege a padláson

[ Szerkesztve ]

(#38984) PumpkinSeed válasza xigris (#38983) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Milyen routered van? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#38985) xigris válasza PumpkinSeed (#38984) üzenetére


xigris
őstag

tp-link wdr-3600 és rajta egy 80gb hdd passzívba amit lehet beteszek a venti alá és hűti mindkettőt

(#38986) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Elsősorban szab.tam-hoz szól, de bárki segíthet ebben a konyhai barkács témában.

Kérdés: Hogy lehet tojásból és paprikából rántott csirkét sütni? :F

A válaszokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38987) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#38986) üzenetére


FatalEror
addikt

Keverj hozzá lisztet,mármint a tojáshoz,és akkor olyan sima lesz rajta a panír,mint mekis csirekfalatokon.

HardCore is my LifeStyle

(#38988) ƬΛЯΛ válasza blasko92 (#38982) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Köszönöm :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38989) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#38987) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az odáig rendben van, de nincs csirke. Csak tojás meg paprika... Abból kéne rántott csirkét csinálnom.

Mother's Ultimate Unbeateble Challenge 12.6.1.1285.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38990) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#38989) üzenetére


FatalEror
addikt

Kikelted a tojást.

HardCore is my LifeStyle

(#38991) ReJim válasza TESCO-Zsömle (#38989) üzenetére


ReJim
őstag

próbáld így! :D

</end.?>

(#38992) szacsee


szacsee
nagyúr

Kicsit kopácsoltunk melóhelyen.
Az eredmény ez lett:

Itt az eredeti állapot..
Gyorsan beszórtam mindent a házba és bejött a sejtésem, hogy az Archon röhögve elfér majd zárt oldallappal is (magassága 172mm), Kicsit erősítettem az alaplapi tartólemezen, mert valahol a lehelet és a WC papír vastagsága körül mozgott. Így már viszonylag elég masszív és a VGA-t berakva sincs gondom.
Pikcsörcsokor:

[ Szerkesztve ]

(#38993) MasterHUn válasza szacsee (#38992) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Grat szép lett :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38994) siti válasza szacsee (#38992) üzenetére


siti
senior tag

még szerencse hogy a kábel menedzsment az ontopik, különben menne a modker-be :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#38995) szacsee válasza siti (#38994) üzenetére


szacsee
nagyúr

Gyorsan átpakoltam a dragonból, a Lian Li csak egy átmeneti kuckó, azért is csináltam barkács módszerrel a tálca merevítést. A chieftec pedig szét lesz szedve, igaz sajnálom, mert a dragonok közt szeirntem ez a verzió sikerült a legjobban (12cm-es ventihely, kivehető merevlemeztároló stb....)

(#38996) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Van két ilyenem. Az alja nincs lehegesztve, szóval az egész egy nagy rácstábla. Nah, ezt gondoltam ventirácsnak a házba, majd ha kivágtam azt az ocsmány ventihelyet amit gányoltam. Szerintem kurva jó cucc, mert nagy lukak vannak, jól szellőzik, vékony drót, mégis erős. Jól néz ki, ezerszer jobb a sima méhsejt rácsnál. Ezüstre vagy feketére festem majd le. Bár nem tudom ezt a króm szart megfogja-e a festék.
Meg azt se tudom még, hogy elég nagy-e.

[ Szerkesztve ]

(#38997) Beretvás válasza #90933760 (#38996) üzenetére


Beretvás
addikt

krómot nem fogja a festék ha megb...od akkor sem... amúgy jól néz ki..

(#38998) #90933760 válasza Beretvás (#38997) üzenetére


#90933760
törölt tag

De nekem ilyen raj csillogós nem kell. Mindegy, meglátom mennyire lesz ronda aztán majd legfeljebb nem teszem be, hanem csak simán kivágom egyenesre azt a borzalom lukat amit csináltam a ventinek. :DDD

(#38999) FatalEror válasza #90933760 (#38998) üzenetére


FatalEror
addikt

Megfogod,és flex+drótkorong párossal átmész rajta,aztán meg lekened hemerájttal,szép nem lesz,de legalább ide illik majd.

HardCore is my LifeStyle

(#39000) Beretvás válasza #90933760 (#38998) üzenetére


Beretvás
addikt

ha meg lehetne kicsit csiszolni akkor megfogná a festék egy kicsit, de szerintem elég nagy szopóka volna ezt megcsiszolgatni.. :D mért nem veszel olyan szemeteskosarat, azt a jó olcsó fajtát az is jóféle volna nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.