Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) fkenny


fkenny
senior tag

Hol tudok Multitool( dremel) vágókorongot venni? Mert a gyári tartozék készlet majdnem annyi mint egy vese. Most a Lidl-be sincs már egy éve akciósan tartozék készlet... Segítségeteket köszönöm!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#39202) jim bcs válasza fkenny (#39201) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

például itt [link] itt [link] és még sorolhatnám ;)

és házhoz is viszik (futár, posta)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39203) FatalEror válasza fkenny (#39201) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem lesz.Valószínű,FB-s 32mm átmérőjű.

HardCore is my LifeStyle

(#39204) szacsee


szacsee
nagyúr

Ha már szóba jöttek a barkács készülékek. (dremel) Milyet érdemes venni?
Van ár/teljesítmény bajnok... vagy csomag kiszerelésben tartozékokkal, amit megéri megvenni?
Feljebb olvastam, hogy a 200-asban van a legtöbb anyag (Tesco Zsömle írta), Valaki leírná aki jártas, hogy nagy vonalakban mi az eltérés köztük?
Gondolkozom, hogy itthonra nem ártana egy ilyen masina, de még csak nézelődöm, ezért is kérdezem, hogy nehogy mellényúljak majd vásárláskor.
ON: Lassan kész a Lian Li házam, igaz a gyári előlap barkács megoldással került a helyére, de biztosabban tart mint a gyári az biztos. Rakok fel róla képeket majd.
Ha teljesen kész, akkor mint tartalék ház egyenlőre marad, míg összehozom a kicsinyített Ravent... :))

(#39205) FatalEror válasza szacsee (#39204) üzenetére


FatalEror
addikt

Annyi,hogy a 200-as szériát,még nem az elkurvult fogyasztói társadalomnak gyártották!
Ha valóban minőséget keresel,akkor proxxon.Nem egy posztot olvastam,hogy elfüstölt a dremel,mert nem bírta az iramot,ellenben a proxxon,sokkal csendesebb,és hűvösebb,érdemes megnézni,hogy mekkora a proxxon 100W-s motorja,meg mekkora a 175W-s dremel-é.Illetve a proxxon köszörült tengellyel,és golyóscsapágyazással rendelkezik,és 25k-s fordulaton sincs olyan hangja mint a felszállni készülő sugárhajtóműnek.Proxxon gépekhez,rengeteg állvány felfogató rendszer kapható,strapabíró,precíz kivitelben,míg a dremelhez,hasznos feltétek,felsőmaró feltét,láncfűrész élező,favéső élező stb.

HardCore is my LifeStyle

(#39206) szacsee válasza FatalEror (#39205) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz a tippet! :R
230V-os vagy a 12V-os gépek közt érdemes nézelődni?

(#39207) FatalEror válasza szacsee (#39206) üzenetére


FatalEror
addikt

Attól függ,legfőképp az erőviszonyokat kell belőni,12v-s rendszer nagy előnye,hogy egyszer kell megvenni a tápot,és ahhoz rengeteg szerszámot kapni,dekopír,elektromos csavarhúzó stb.Elméletileg 12V-s rendszerre is van 100W-s gép,de azért a 220-s 100W-s gép,jóval komolyabb,és nagyon szépen tartja a fordulatot is terhelés közben.[link]

HardCore is my LifeStyle

(#39208) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Accelero Twin Turbo PRO lehűtene passzívban egy Celeron G550-et? :D

(#39209) #90933760 válasza BRIKLY (#39208) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem igen, de igencsak melege lesz. Alul kéne feszelned a tuti sikerhez. Full passzív vagy félpasszív?

(#39210) BRIKLY válasza #90933760 (#39209) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez ilyen asztali gép,tehát az asztalon van, nem házban. :DDD
Full passzívra gondoltam.Nem egy melegedős darab,a gyári 10 dekás hűtője prime95 közben 50 fok alatt tartja max 1300-as venti fordulattal. Alul feszelni sajnos H61 lapban nem lehet. :(

(#39211) #90933760 válasza BRIKLY (#39210) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem el fogja vinni, de azt nem garantálom hogy kurvára fázni fog. Attól is függ nálad hol a határ felső hőmérsékletben, nálam az mikor már hibázik.
Hogy gondoltad rátenni? Ahogy én? Mert az úgy nem tud szellőzni, ha derékszögbe kihajtod teljesen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39212) BRIKLY válasza #90933760 (#39211) üzenetére


BRIKLY
veterán

69.1°C a gyári max, szerintem 75-ig mehet :D

Nem tudom Te hogy tetted rá, és azt sem,hogy én hogy akarom.Ahogy rámegy :D
Ennyire szerintem nem kell kihajtani. elég annak ha annyit hajtok rajta,hogy elférjen.
Neked milyen procit hűt? és hőfok hogy alakul?

[ Szerkesztve ]

(#39213) #90933760 válasza BRIKLY (#39212) üzenetére


#90933760
törölt tag

E8400-at. Ez normálisabban kiszámolva kb 47W alapból. Most húzva van kb 83W. Ventivel viszi 60 fokon. Venti nélkül nem tudom mit művel, de ha tudnám se sokra mennél vele, mert ez függőlegesen áll, sokkal ritkább lamellázás, más páratartalom a szobában stb. A végletekig kitolt passzív hűtés az olyan, hogy csak akkor derül ki mikor beszereled azt ráküldöd az enerdzsít. Vagy megy, vagy nem. Megsaccolni lehet tapasztalat útján tágabb határok között. Én azt mondom menni fog, de tuti hogy átlépi a 70-75 fokot.
Persze ha nem használsz olyan progit ami teljes közeli terhelést tud adni neki akkor rendbe van.

[ Szerkesztve ]

(#39214) BRIKLY válasza #90933760 (#39213) üzenetére


BRIKLY
veterán

Igen, tudom hogy sok minden közbeszólhat,alapvetően csak arra voltam kíváncsi,hogy próbálkozott-e ezzel valaki,és milyen sikerrel.Nem akartam nekiállni teljesen tudatlanul elhajlítgatni a hűtőt, igaz,már nem valószínű hogy VGA-ra kerül mert tartozék hiányos,stb.
Arra gondoltam,hogy jó lenne,ha ezzel a procival megbirkózna passzívban,és ha sikerül hozzá jó lefogatást csinálni,akkor később átalakítanám a gyári veni csatlakozóját alaplapi 4 pinesre,és úgy hűtene egy i5-öt.
hőfok felőlem lehet 90 is,ha bírja. :D

(#39215) szacsee válasza FatalEror (#39207) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha nem tervezek egyéb szerszámot, csak maró, fúró munkálatokra (ventilátor rács kivágás, usb kivezetés készítés és egyéb nem PC-s apró munkák), akkor ezek szerint a 230V-os jobban megéri.
Igazából a már lehajtott kész lemezek megmunkálásához kellene, amit már nem tudok alakítani ipari gépeken... pl stancoló, nippelező stb.

Kis On is a végére:

Lian Li gyári előlapi felfogatása (alsó kettő ház oldali műanyag nálam törött volt :( ):

Kis barkács megoldás:

Helyére rakva:

[ Szerkesztve ]

(#39216) #90933760 válasza BRIKLY (#39214) üzenetére


#90933760
törölt tag

i5-re telik, de egy 3500-as Merlin hűtésre nem? :DDD Vérgány.

Az 51W-os VGA-mat elvitte ez az S1 passzívan, még többet is elbírt volna. De VGA-t nem lehet sehogy se procihoz hasonlítani, proci sokkal többet fűt. Ezt az E8400-at ami alapfeszen húzva ment nekem passzívan, az volt kb. tényleges 65W Ninja, Ninja2 hűtötte és éppen elbírta. Ehhez képest a Twin Turbo egy fos. Viszont a procid közel se zabál 65W-ot (bár nem tudni, Intel meg az átlagolt TDP számolása....), meg fejlettebb is már. Így már van esélye.

(#39217) BRIKLY válasza #90933760 (#39216) üzenetére


BRIKLY
veterán

Úgy vagyok vele,minek + pénzt kiadni hűtőre,ha van itthon ? :DDD Na meg ez valahogy jobban tetszene rajta, mert egyedi,vagyis inkább ritka :DD

Sajnos nincs fogyasztás mérőm,de ez az 1 centi vastag kis hűtőnek nevezett izé le tudja hűteni 50 fok alá, akkor nem hiszem hogy 40W-nál többet ehet IGP-vel együtt.
E8400 nem mai csirke,azok még sokkal(!) jobban melegedtek.

[ Szerkesztve ]

(#39218) #90933760 válasza BRIKLY (#39217) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen nálad az IGP is bele van kalkulálva a fogyasztásba, az meg kevesebbet fűt mint a proci. Próbáld ki, szerintem bírni fogja, úgyhogy mindenképp érdemes megpróbálni.

Azért azt az E8400-at elvitte ez is terhelve ventivel. [link] Nem rossz az ám. Prescottot is hűtöttem vele, de ott már csak netezni lehetett azt is visszavett órajellel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39219) BRIKLY válasza #90933760 (#39218) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez igen,micsoda alkotások :D

Szerintem holnap kipróbálom, kíváncsi lettem. :K

(#39220) szab.tam válasza BRIKLY (#39219) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én régebben elég sokat próbálkoztam a bordák egymásba tuszkolásával, ragasztásával.
itt elég sokat posztoltam, már unalomig... ez csak 1 példa.
alapvetően sokszor + eredményt hozott, de volt néhány újratervezés, mert néha zsákutcás lett a dolog.
tuti recept nics. csak az aktuális megoldás tesztelése után derül ki, hogy sikerült-e.
a linkelt faragmány elsőre jónak tűnik, de nem lett maradéktalanul az.
átgondoltam, ez lett ugyanarra az alapra.
(ez már 2 nyarat kibírt, (pormentesítés nélkül, átlag napi 10-24 üzemóraóra.).
tehát valszeg sikerült.
az első linken lévő verzióban nem biztos, hogy a múlt őszt megélte volna....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39221) #90933760 válasza szab.tam (#39220) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ahhh, jó kis passzív hűtés. Simán jó lenne nekem is, ha nem állandóan energiapusztító erőműveket akarnék összerakni. :DDD

(#39222) BRIKLY válasza szab.tam (#39220) üzenetére


BRIKLY
veterán

A Te munkáidat követtem elejétől a végéig.ha vége van
Azzal annyi a problémám,hogy rengeteg pénz..Én csak annyival akarok próbálkozni,ami van.ha költenék rá,akkor vennék egy CM Hyper 212 Plus-t,mint amim volt anno,az 600 RPM ventivel 50 fok környékén tartotta a 3.4GHz-en ketyegő i5 2300-at, ami ráadásul piszok sok feszt kapott az átlaghoz képest,és a lap miatt nem lehetett csökkenteni.

(#39223) szab.tam válasza BRIKLY (#39222) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Azzal annyi a problémám,hogy rengeteg pénz"

pont azért hoztam fel ezt a példát, mert nem.
igaz, a lapcsere éppen az volt. meg a táp, stb. egy elbaltázott ventikisérlet miatt, (accelero plus, vagy mifene rossz bekütés), azt hittem, hogy kinyírtam pár dolgot.
de ennél a gépnél a hűtés kialakítása, szétbombázása, és újratervezése mind bontott hulladékokból, sok-jópár munkaóra, kreativitás eredménye. nem bérmunka és nem sok zsé. :N

tehát párszáz ft-ért lehet kukázni mindenféle alubordákat, azokat lehet méretre fűrészelgetni.
value paszta, szilikonos ragasztó filléres dolgok. ezeket összekeverni sem ügy, direkt írtam is róla rengeteget.

(de pont jónak mondom. avatarod változott, én is öregszem. ugye te bordáztad fel a sütőben feljavított 8800gt-t?
most éppen alkotói válságban vagyok, összes kreálmány bedobozolva.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39224) BRIKLY válasza szab.tam (#39223) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mint mondtam ismerem a helyzetet,de most ezzel nem akarok nekiállni kísérletezni.Lenne elképzelésem,sok dolgot megfigyeltem a munkáidon,de ez most más.

Most egy G550-em van,viszonylag csendnem megy rajta a gyári vacak, de később i5 lesz.van ez a VGA hűtőm,itt porosodik.próba szerencse,hátha sikerül.

Igen,én voltam az. :DD

(#39225) pcgamer01 válasza BRIKLY (#39224) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Apró lyukú rácsot hol lehet kapni?

Samsung Galaxy S10+

(#39226) siti válasza pcgamer01 (#39225) üzenetére


siti
senior tag

mikró hullámú sütő ajtajából.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#39227) pcgamer01 válasza siti (#39226) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Azért nem fogom kivágni a 20ks mikróból.:)
Valami más ötlet?

Samsung Galaxy S10+

(#39228) jim bcs válasza pcgamer01 (#39227) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha már mikró akkor méhtelep ne aggódj lesz dögivel, ott kivágod és fizetsz kb. 150ft-ot

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39229) feco72 válasza jim bcs (#39228) üzenetére


feco72
Modder

Nem tudom, máshol hogy van, nálunk már nem lehet méh telepről semmit kihozni.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#39230) talpas válasza pcgamer01 (#39225) üzenetére


talpas
aktív tag

ötlet Vagy a helyi kereső.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#39231) OutsideR válasza feco72 (#39229) üzenetére


OutsideR
aktív tag

El se hinnéd mi mindent hoztam már ki debreceni méh telepekről (természetesen fizettem érte) az elmúlt 2-3 évben
- több kiló plex 2-3-4mm-es
- csatorna csövek
- szervók
- motorok
- mikrokapcsolók
- raklapnyi hdd mágnes
- odd rezgéscsillapítók
- fióksinek (óriási fénymásolókból)
- bontatlan csapágyak
- bontatlan hangszórók
- trafó mikróból
stb...

(#39232) feco72 válasza OutsideR (#39231) üzenetére


feco72
Modder

Elhiszem, nálunk pénzért se. Egy csavart nem vihetsz el.

mindenféle dolgok steampunkosítását vállalom

(#39233) jim bcs válasza OutsideR (#39231) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

és (#39229) feco72, igen természetesen pénzért minden kihozható felénk és olyan dolgokat is találsz hogy az eszed elmegy, a bolti ár töredékért, most mondjam azt hogy egy alaplapi tálca ott helyben kibontva 150ft ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39234) Satyricon válasza feco72 (#39232) üzenetére


Satyricon
addikt

Nálunk is így van Mezőkövesden! Múltkor bementem a méh telepre, mondom nekem vörösréz tömbre lenne szükségem. kb. 110x10x10mm-es darab kellene. Tudnának-e hasonló méretű darabot adni. A fickó nekem állt, hogy felejtsem el! Mert amit oda visznek, abból egy grammot se adhat, mert mindig ellenőrzik a vasak/színesfémek súlyát. És ha hiányzik belőle, akkor kibaszott nagy balhé van! Szóval oda csak vini lehet, hozni nem! :((

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39235) pcgamer01 válasza talpas (#39230) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Az a rács nekem túl nagy.finomabbra/kisebb re gondoltam :)

Samsung Galaxy S10+

(#39236) FatalEror válasza pcgamer01 (#39225) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi az apró?Amúgy kérdezd meg wasquez kollégát,illetve autókhoz a lökhárítókba lehet kapni apró lyukú körperforált rácsot.

szacsee
Akkor én 220-s proxxon-t ajánlanék,vagy a 4200-s dremel,bár a proxxonhoz lehet kapni állványt,és keresztszános satut,ami marásnál jó szolgálatot tesz.Illetve a proxxon van egy hosszú nyakú modellje,amivel a nehezen hozzáférhető helyek is megmunkálhatóak,vagyis a linkelt videón az a modell van!

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#39237) pcgamer01 válasza FatalEror (#39236) üzenetére


pcgamer01
senior tag

apró átmérőjű a luk.kb 1-2mm

Samsung Galaxy S10+

(#39238) Mici80 válasza jim bcs (#39228) üzenetére


Mici80
tag

A MÉH telep már sehol sem működik reverse irányba. :( Fémtörvény...

/Mondjuk erős ismeretséggel meg lehet oldani. Akkor is nehezen. :U

[ Szerkesztve ]

---

(#39239) FatalEror válasza pcgamer01 (#39237) üzenetére


FatalEror
addikt

Kérdezd itt:[link]

HardCore is my LifeStyle

(#39240) Mici80 válasza FatalEror (#39239) üzenetére


Mici80
tag

Ezt a céget ismerem! :DDD

---

(#39241) pcgamer01 válasza FatalEror (#39239) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Köszönöm :R

Samsung Galaxy S10+

(#39242) talpas


talpas
aktív tag

Lefotóztam a rácsméret miatt. Tolómérő 1mm.en

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#39243) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nem szoktam turizni átvevőtelepen, de ez azért vicc.
értem én a jogalkotót.
de ez akkor is vicc.
(nem is tudtam erről.)
megint nem a csatornafedél-, bronzszobor-, kábeltolvajok vannak korlátozva...
:(((

***

ez ugye csak fémre vonatkozik? pl plexire ugye nem?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39244) GâLî válasza szab.tam (#39243) üzenetére


GâLî
tag

Olyan opció létezhet-e hogy helyette viszek kilóra annyi ugyan olyan anyagot? :D

Coo?!

(#39245) szab.tam válasza GâLî (#39244) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ezek szerint valószínű lehet. :U
csak hiteles legyen a "fegyvernek látszó tárgy"-ad...

(8 méter 41-es villamos felsővezetékért kérnék 170 db. ninja cu-t?) :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39246) #90933760


#90933760
törölt tag

Csináltam terelőlapot a 12 centis ventiknek a VGAnál. Elértem 15 fok csökkenést vele. Ugye marhára nem mindegy hogy a levegő az eláramlik a vidi mellett felfele, vagy rá van kényszerülve nagy része a bordára és elől-hátul áramlik kifele. Főleg ennél a sűrű lamellás gyári hűtőnél.

(#39247) MasterHUn válasza #90933760 (#39246) üzenetére


MasterHUn
senior tag

és a kép hol van? :D lehet lopnám a home made szabadalmadat :P

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39248) Satyricon válasza szab.tam (#39245) üzenetére


Satyricon
addikt

(8 méter 41-es villamos felsővezetékért kérnék 170 db. ninja cu-t?) :U

- :DDD :DDD
-------------------------

Szerk.:

(#39246) Baltoafarkas: Én nem lopnám az ötletet, viszont engem is nagyon érdekelne a mod, ugyanis én is rengeteg hűtési megoldást találtam ki anno a forrófejű 8800 GTX-emre! És a vicc az volt az egészben, hogy ugyanolyan hőfokot értem el a gyári hűtéssel, amit moddoltam, mint egy Accelero Xtreme 8800-zal mások! ;]

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39249) MasterHUn válasza talpas (#39242) üzenetére


MasterHUn
senior tag

ez a légszűrős megoldás ugye? :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39250) talpas válasza MasterHUn (#39249) üzenetére


talpas
aktív tag

igen u.a. a rács és hogy bánom az eddig eldobottakat

"Veled, Uram, de nélküled..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.