Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39751) s3toraph válasza s3toraph (#39737) üzenetére


s3toraph
senior tag

No, vélemények? Senki? :F Érdekel, mit gondoltok róla, van-e valami ötletetek amitől jobb lenne és nem jutott eszembe, plusz meg is valósítható viszonylag könnyen, vagy van ami így most nem jó szerintetek? A hdd dokkolóhoz pl. lehet asszem ebayről olcsón szerezni olyasmi elektronikát mint ami a haf xb-ben van a hot swap-hoz, hogy csak rá kelljen dugni mint egy mobilracket, de persze menet közben.
Szellőzésről mit gondoltok, mindkét pozícióban jó lesz? Próbáltam légcsatornákat kialakítani. 2 db swif2 120p-m van, és tervezek venni majd ha meglesz a ház arctic f12 pwm-eket, mert ezek is elég jók minimumon hangerőben és légszállításban, plusz normális áron annak újonnan is.

A képekért bocsi hogy így raktam be, most hogy megszaporodtak, fel fogom tolni dropboxra és úgy linkelem majd ezután. :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39752) psycho18 válasza ati012 (#39748) üzenetére


psycho18
tag

Köszi.
Nem én vagyok a gép tulaja, én csak segédkeztem az elkészítésben, a gép a bárpult alá ment ezért kellett így összezsúfolni. Alaplapcsere után már nem fért be vissza a helyére a táp és már csak ott volt hely.

(#39753) jim bcs válasza Pete55555 (#39749) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

arra csak elgépeltem :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39754) Phvhun


Phvhun
őstag

Sziasztok,

Leszedtem egy gigabyte lapról egy jó kis hőcső hűtőrendszert, és csináltam vele két gyors kísérletet:
-Ha 45 fokban tartva az alsó részére meleg vizet engedek, akkor a bordán szinte azonnal megjelenik a meleg
-Szobahőmérsékletre visszahűlve ugyanúgy tartva az alját hideg bízbe rakva kicsit lassabban, de ugyanúgy megjelent a hideg a bordán.
-Amit nehézkes lenne kitesztelni, szóval kérdéses, hogy működik-e, az az, hogy: mi van akkor ha a borda van alul, és a hőcső másik végét a tetején hűtöm szobahőmérséklet alá. Ugyanúgy le fogja vezetni a hideget?

(#39755) Ribi válasza Phvhun (#39754) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tudomásom szerint fejjel lefele is megy. Van amelyik tipus fejjel lefele nem/nagyon rosszul működik, de a gyári CPU hőcsövek menek.
Amiatt is, mert ha álló házban van, és hátrafele fúj, akkor a csövek fele lefele áll.

(#39756) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Na, sikerült slim DVD-t beszerezni, már csak átalakító kellene hozzá.
Debrecen környékén nem tudtok esetleg helyet, ahol van slimSATA-SATA átalakító? Ha más nem, rendelek majd vhonnan...

Egyébként valami ilyesmi lesz: Kép

A merevlemeztartó alján lesz hely majd egy SSD-nek is. DVD középen, kapcsolók oldalt, táp felett is lesz 1,5-2 cm hely.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#39757) ati012 válasza Pete55555 (#39756) üzenetére


ati012
senior tag

garmix.webshop.hu -n nézz szét, PH-s dudikpalé a biznic.

(#39758) Pete55555 válasza ati012 (#39757) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Megnéztem, de nem találtam nála sajnos.
BTW rendeltem ilyet

Ettől függetlenül :R

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#39759) szab.tam válasza Phvhun (#39754) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Amit nehézkes lenne kitesztelni,"

szerintem egyáltalán nem nehézkes.
való igaz, hogy forró vagy hideg vízbe belógatni könnyebb.
én a fordított, (gravitációval ellentétes), hővezetést a kád töltő csapnál szoktam tesztelni.
45 foknál kicsit kisebb szögben belógatva a folyó víz alá, így megoldható, hogy ne csurogjon végig a cső mentén.

és igen, csöve válogatja, hogy melyik tud fejjel lefelé is működni.
ez a belső, porózus, kapilláris réteg kialakításától függ.
(kis ph-s tananyag.)
ha a gyártó specifikációban nem adja meg, akkor csak a próba segít.
általában az alaplapba, cpu és vga hűtőkbe épített csövek működnek, bárhogy állnak.

én a méregdrága conrad csövekkel szívtam majdnem meg, mert azok lefelé nem szállítanak hőt.
de még jó, hogy a végső kialakítás előtt rájöttünk erre.
legalább is így tapasztaltam...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#39760) ƬΛЯΛ válasza ati012 (#39757) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

megcserélted véletlen :) az webshop.garmix.hu

[link]

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#39761) siti válasza Pete55555 (#39756) üzenetére


siti
senior tag

most szólok, hogy ebben nincs alaplap, proci, ram... :DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#39762) ati012 válasza ƬΛЯΛ (#39760) üzenetére


ati012
senior tag

Sosorry :)

(#39763) Pete55555 válasza siti (#39761) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Úú, tenyleg :W

Az a felső szinten lesz :-D Erre jön mégegy rétegelt lemez, azon lesz az alaplapi tálca ;)

...Szeretem leracsniztatni...

(#39764) Beretvás válasza Pete55555 (#39763) üzenetére


Beretvás
addikt

és mivel akarod lekezelni a fát? lakkozva lesz? vagy fóliázva?

(#39765) szacsee válasza s3toraph (#39751) üzenetére


szacsee
nagyúr

Már most látom, hogy nem tudom majd a hsz-omban jól kifejezni magam.
Szerintem túlbonyolítod egy kicsit a házat.
A képeket tegnap néztem, de a dokkoló és a HDD oldalirányú légcsatornában lett volna azt hiszem az egyik variáció szerint. Ha így van és a dokkoló keretes, vagy zárt, akkor már nem is lesz légcsatorna.
Másik, hogy a venti szabályozó rész a VGA hosszát limitálná és lehet úgy sem a legoptimálisabb a szellőzés, főleg 2 VGA-nál, de az is lehet rosszul értelmezem a rajzod. :B
Táp elhelyezkedése is fura egy kicsit számomra, lehet valamelyik kábelhez hosszabbító kell (pl EATX csati).
Másik variáció barátságosabb, viszont pl direct CU, vagy hasonló standard VGA hűtésnél útban lenne a légáramnak.
Szerelés szempontjából nem tudom mennyire kompakt, mert pl CPU backplate-t csak kivehető tálcás alaplapnál lehet levenni emeletes házaknál, de mindez csak a szubjektív véleményem.
Magasságban és szélességben én is hasonló méretben gondolkozom, viszont nincs ennyi adattároló tervben.
350x350x350 lesz a max méret. Ha adattárolót terveznék sajátomba + ODD-t, akkor oldalirányba lehet 20-30mm-el szélesebb lenne, de az oldallapnál én számolok bő 10mm visszahajtással a merevítés végett.
Függőlegesen osztott házon nem gondolkoztál? Egyik oldalt deszka és esetleg SSD-k lennének, másik oldalt ODD, HDD és dokkoló + táp.
Fejreállított alaplap esetében a táp a PCI slotok mögött lenne, így a kivágott alaplapi tálcánál hozzáférni a backplate-hez. Ha kivehető HDD keretet teszel be pl a táp alá, akkor azzal is max 1 perccel nő a backplate levétele. Vízszintesen osztott háznál max marok csavarhúzó, vagy kis racsnis kulccsal megoldható mindez.
Lehet a nézet miatt aggódom ennyire a házad légárama miatt, vagy csak túl misztifikálom a dolgokat, de gondoltam megosztom a véleményem. Léghűtésben viszont nem vagyok pro, így jobb lenne egy guru véleményét is meghallgatni. :R

Razer6666: Sto eta, WTF ezmiez? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39766) macko20 válasza szacsee (#39765) üzenetére


macko20
őstag

Csíkos kokadt fűlű zombi nyúl ....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#39767) Beretvás válasza macko20 (#39766) üzenetére


Beretvás
addikt

:D :D :D

kész elvan nevezve... :P

ez hozza a kindertojást..

[ Szerkesztve ]

(#39768) Pete55555 válasza Beretvás (#39764) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Lakkozni fogom.

Ma méretre vágtam/csiszoltam az elemeket, már csak ki kell vágnom a csatik, ventik , stb helyeit - amit holnap megejtek - aztán jöhet a lakk.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#39769) Beretvás válasza Pete55555 (#39768) üzenetére


Beretvás
addikt

kíváncsi vagyok milyen lesz..

(#39770) Pete55555 válasza Beretvás (#39769) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

..... :F

...Szeretem leracsniztatni...

(#39771) Pete55555 válasza Pete55555 (#39770) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

kép2

kép3

Még nyilván nincs összerakva. Venti fentebb lesz, előlapra szerelve, az alaplapi tálca rész, meg kb 1,5 centivel lentebb fog jönni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#39772) s3toraph válasza szacsee (#39765) üzenetére


s3toraph
senior tag

Szia!

Köszönöm a véleményformálást! :R Próbálok akkor sorban válaszolni, részletezni az elgondolásaimat (egyébként ez még csak egy vázlat, ha úgy tetszik skicc lenne, nem teljes, de a lényeget próbáltam megmutatni, mi merre hogy lenne):

- A hdd dokkoló nyitott lenne szemből, és a falak és a hdd-k közötti réseken fújna be az előtte lévő venti. A venti elé megy valami rács, esetleg porszűrő is. Felülről csak a hdd-nek méretezett nyílás lenne, valahogy megoldva a noti vinyóhoz a szűkítő a nyíláshoz, valamint arra is figyelni hogy kilógjon pár centit, mert egy keretbe raknám a hdd-ket, ami két oldalról rácsavarozok, ezekre menne valami kerék szerűség gumírozva rezgések miatt, így síene menne be a helyére mint egy szg asztalnál a kihúzható bill. tartó, csak ez függőlegesen. Persze kell valami rögzítő is,ha rácuppant a sata csatira, ne tudjon elmozdulni. A vinyó azon végén ami kilóg pedig lenne valami pl. egy fogó a keretre erősítve hogy könnyebb legyen kivenni/betenni. Ez a könnyű egy-két mozdulatos beüzemelésre a tervem. Hűtéssel nem lenne gond, az más kérdés, így belül hogy alakulnak az áramlatok, azt nem tudom, lehet teljesen rossz az ötletem.

- 1. formánál 2 db VGA elfér, bár ha 2 slotnál szélesebb a hűtője, akkor csak úgy ha a 45 fokban döntött hdd tartót (azért kell 45 fokban dönteni, hogy ha a földön van, akkor is kényelmes legyen használni azt amit belerak az ember pl. ventiszabályozó, kijelzőt jobban látni, stb.) ami ventiszabályozóval töltöttem fel, rövidebbre vágom ahol belóg (bár eleve van pár centi ráhagyás/légüres tér a VGA-kig, mert ezt én is láttam hogy bizony itt gondok lehetnek). Ennek nincs akadálya, még pár centit lehet nyerni. 2 VGA meg elég a legtöbb embernek. Jelenleg IGP-t használok, azért terveztem így hogy univerzális legyen, más is fel tudja használni ha tetszik neki, de én valszeg soha sem fogok dual VGA-s rendszert építeni, plusz az m-atx a kedvenc méretem, atx is csak univerzalitás miatt van. 2. formában szintén ez a helyzet, éppen elférnak a VGA-k, ha nem lóg be a 45 fokos backet annyira, akkor meg kényelmesen elférnek. A minta VGA-k hossza kb. 30,5 - 31cm, ennél szerintem nem nagyon vannak hosszabbak jelenleg. Kicsit finomítottam azóta rajta. Pár jobb képet csak teszek fel még a dropbox előtt.

- 1. formánál szemből nézve jobbról 1 db 12-es tolja a levegőt a proci és VGA-k felé, közbe úgymond derékszögben beáramlik a levegő a hdd dokkoló felől. Így elvileg jut levegő a VGA-kra a hosszukkal párhuzamosan. 2. formánál az első venti átkerül a 45 fokos backet alá, így befelé fújja a levegőt a VGA-kra szintén hosszirányból/párhuzamosan, bár nem pont telibe hanem elcsúszva, de ezen tudok pár centit még tolni hogy telibe kapja. Ha csak m-atx lapban gondolkodom, akkor könnyebb a helyzet, mert azt csak forgatom, nem változik xy tengelyen a kiterjedése, nem kell ezzel külön kalkulálni, mert ugye négyzet alapú.

- Táp kábelei elvileg el fognak érni, gyakorlatilag lehet nem mind, nem tudom még, de lennének vágatok a lap körül és a lap lat elvezetve alulról jönnének fel a kábelek. Sata tápkábelek tuti elérnének, ahogy számoltam, sata adatkábelek is. Tápot átlehetne rakni bármelyik első rekeszbe, ekkor átkerül az adott rekeszből a hdd-k és a venti a helyére. Persze ekkor már fektetve lenne a táp, hogy beférjen.

- A backplate nálam is téma FM1 Mugen2 kombó miatt, de úgy terveztem hogy le lehet szedni a ház aljáról a backplate alatt a lemezt, nem csak az alsó rekesz oldalairól, így a ház pucér váza maradna és hozzáférhetőek csillagcsavarhúzóval is a procihűtő felfogató csavarok. Persze ekkor nem kettő mozdulat, sokkal több.

- Adattároló nekem sem lesz ennyi közel sem, igazából túlzásba estem. :B Átlag embernek elég lenne szerintem 4 db 3,5" hdd (opcionálisan ezek helyére mehet 2,5"-os) hely + 2 db ssd hely, esetleg még a dokkoló. Utóbbit praktikusnak tartom, és tetszik, bár kérdéses, meg tudom-e egyáltalán csinálni, és mennyi időt emésztene fel pluszban.

- Van egy függőleges tervem is, de most valami különlegességet akartam. Az alapötlet egy 8 elemű rubik kocka + legó, igen az építgetős játék, a rendkívüli variálhatóság ötlete innen jött + haf xb + prodigy volt. Modulárisra akarnám, mert nagyon tetszene hogy át tudom szabni a ház arculatát, belső elrendezését nagyobb mértékben mint általában. Minél több bővítőhelyet akarnék bele, hogy mindenfélét bele lehessen rakni (ventiszabályozó 1 és kétrekeszes is, memcard reader, DVD-RW, stb.), és ne kelljen lemondani valamiről mert az új eszköznek nincs helye már.Normál méretű ODD-nek terveztem vízszintes és függőleges helyet is, mert ha oldalra fordítom, akkor ugye már nem jó az eddig vízszintes pozíció neki. Laptop ODD-ben is gondolkodtam, kidebb hely és ara ugye rápattan a dvd, nem eshet ki/mozdulhat el, kérdés, ez vajon függőleges állapotban működne-e rendesen, nem ártana-e neki?

- Jah, eléggé megbonyolítottam (néha szokásom sajnos), túlzásba vittem az biztos, de csak azt akartam, minél jobb legyen, és tetszik is eddig, csak zsúfolt lett és nagyobb mint szeretném. Asszem megint tervezhetem át. :O

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39773) Duttya


Duttya
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a tápból jövő 8 pines csatlakozó nem elég hosszú nekem (segédtáp az alaplapra, azt hiszem így hívják), akkor azzal bajt okoznék-e, ha én sajátkezűleg forrasztással, zsugorcsövezéssel beletoldanék egy 20 centit.
Nem hatna érzékenyen a tápra vagy ilyesmi?

Előre is köszi a válaszokat!

(#39774) FatalEror válasza Duttya (#39773) üzenetére


FatalEror
addikt

Ne csináld,sokkal egyszerűbb egy hosszabbítót venni,és nem is drága annyira 1k körül.

HardCore is my LifeStyle

(#39775) #21346560 válasza Duttya (#39773) üzenetére


#21346560
törölt tag

De hogy a kérdésedre válaszoljunk a topikhoz hűen:

Nem, egyáltalán nem okozol vele semmi bajt, sőt, szerintem még jobb is, mint a gyári toldó, hisz azon csatlakozók vannak, amiken érintkezési problémák léphetnek fel...

(#39776) #90933760 válasza Duttya (#39773) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én csokival toldottam meg. Simán jó.

(#39777) #21346560 válasza #90933760 (#39776) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az nem jó, mert könnyel elolvad nyáron... :DDD

(#39778) Duttya


Duttya
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Megpróbálok először hosszabbítót szerezni, mert persze egyszerűbb lenne (netről rendelve sajnos 4-szeres ára lesz mire ideér a fuvarköltség miatt). De ha nem lesz, akkor beizzítom a pákát. :D

(#39779) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Hali mindenkinek, korábban már kísérleteztem noti hűtés moddal íme az eredmény :D 1,6-os Pentium M volt vele hűtve, szinte passzívan ment, néha néha bekapcsolt a venit.

Nah de most egy kicsit komolyabb beavatkozásra készülök egy HP pavilion dv5-ös notin , a CPU-ról az északi-hídról, és a GPU-ról is egy-egy izmosabb hőcső vezetné el a hőt egy nagyobb hőleadó felületen, szal képzeljetek egy TX3-at a noti seggére, szerintetek mennyire lenne ez így korrekt megoldás ? Illetve itthon vagy akár itt PH\HA-n lehet kapni nyers hőcsövet ? Íme a nagy terv, egy turion X2 2,2GHz-es procit és egy M HD3450-et kellene kiszolgálnia.

(#39780) macko20 válasza Duttya (#39773) üzenetére


macko20
őstag

Milyen hosszú kellene? A többit privátban.

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#39781) ƬΛЯΛ válasza nézzbe (#39779) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Ügyes kis megoldás :C Én majd ha rávet a sors (meg persze a lustaság :D) akkor a videókártyámra szeretnék majd valami hőcsöves elvezetést. A fő problémám, hogy a hűtés eltakarja mind a két PCI slotot amiből egyre minimum szükségem lenne :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#39782) s3toraph válasza s3toraph (#39772) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nos, átterveztem valamelyest, pár dolgot kidobtam, máshova raktam. HDD dokkolót megtartottam, méretet tudtam csökkenteni 40 x 40 x 30 cm-re. Hűtési rendszert módosítottam, így a felső szinten tuti minden kap elég friss levegőt, alul a HDD-knek is elvileg elég lesz.

A variációkat képekkel szemléltetem, remélem látszik.

Képek (az elsőn van szemből):

A felső házban át lehet rendezni a ventiket, így ha elforgatom az alaplapot, továbbra is jó lesz a hűtés. A megfelelő akadálymentes légáramlathoz el kell forgatni a hdd dokkolót és ssd tartót is. Lapból max m-atx megy bele.

Alul el lehet dönteni, az odd merre nyíljon, ill. a többi kiegészítőt is lehet variálni. Függőleges odd hely kiiktatva. Helyette noti odd-t lehet alkalmazni, annak még lenne is hely.

A tápot lehet hátul állítva, vagy fektetve beszerelni, ill. előre fektetve beszerelni. Ha előre kerül, akkor á kell rendezni alul a hdd-ket és a ventiket is.

Az eleje a ventiknél teljesen rácsos, így akár a bal oldali és középső ventit a jobb oldalival egy magasságig feljebb lehet csavarozni, ill. a jobboldalit is lehet lejjebb kb. 2 cm-rel.

Prbóbáltam úgy megoldani, hogy minimálisan kelljen csavarozni ha 90 fokos elforgatásra kerül a sor. Egyet sajnáslok, hogy alulra kell 2 db 8 cm ventit kiszívónak, mert oda nem fér 12 cm, 92 mm férne de abból is csak egy kényelmesen, így maradtam a 2db 8 cm-esnél. Minden venti minimumon lesz, szinte némának kellene lennie a gépnek.

Eddig az a terv. Egész jónak tűnik. Szerintem. :D

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39783) FatalEror


FatalEror
addikt

Sziasztok!
Láttam az ASUS maximus formula VI-on,hogy kapott egy hátlapi borítást merevítést akármit.Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e ilyet házilag csinálni?Kényes helyeken kapna rács betétet a hűtés szempontjából,és arra gondoltam,hogy az egészet gap-pad-al vonnám be,és erre csücsülne fel a deszka.Így akkor nem zárnám rövidre az alaplapot nem vagy?Vagy ez sem jó megoldás?

HardCore is my LifeStyle

(#39784) Pete55555 válasza s3toraph (#39782) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

HDD keretet én elforgatnám 90 fokkal, hogy a 2 merevlemez között suhanjon el a levegő.
Most látom, hogy az első képen el van forgatva, csak a másodikon nem :)
Az előlapi panel nem férne el a HDD/SSD-k mellett ? Úgy még tudnád kicsit keskenyíteni. Csak így képen nem látszik.
Ahogy nézem az SSD-k vagy HDD-k beférnének alulra is nem? az SSD-ket csak nem cserélgeted.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#39785) jim bcs válasza FatalEror (#39783) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!

igen jól láttad egy úgynevezett Armor Kit-et kapott mint a TUF lapok azaz hátlapi merevítő és felső védőburkolat, természetesen meg lehet csinálni házilag de elég időigényes, a gap-pad tökéletes, én ha csinálnám biztos hogy aluból maratnám ki az egészet, egyébként én feleslegesnek tartom elvagy anélkül is

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#39786) FatalEror válasza jim bcs (#39785) üzenetére


FatalEror
addikt

De annyira nyeklik-nyaklik az alaplap,amikor belerakok bármit,pl VGA-t,illetve a következő házhoz nem lenne majd rossz egy kis extra merevség.Szóval ha telerakom gappad-al,akkor nem fogom rövidre zárni?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#39787) blasko92 válasza FatalEror (#39786) üzenetére


blasko92
őstag

Amennyiben eleg vastag padet hasznalsz nem. Szal a hatul levo forrasztasok ne lukasszak at a padet. A pad meg alapbol nem vezeti az aramot, ezt hasznaljak vga-kon es alaplapokon is. Azt hogy hutes teren mennyit hozna, majd a passziv hutesek koronazatlan kiralya megmondja :DDD

(#39788) ati012 válasza FatalEror (#39786) üzenetére


ati012
senior tag

Vékony hungarocel / hasonló is tökéletes.

(#39789) do3om válasza FatalEror (#39786) üzenetére


do3om
addikt

Minden helyre be kel csavarni a távtartót, vannak olyan lyukak amik feleslegesnek tűnnek mert az alaplapi tálcán nincs vele szembe furat oda műanyag távtartó meg aminek nincs menetes része csak egy szélesebb lap amin felfekszik a tálcán.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39790) FatalEror válasza do3om (#39789) üzenetére


FatalEror
addikt

Mindenhol van távtartó,egyszerűen a 2 távtartó közt is hajlamos a hajlásra,és ez még a régi 462-s alaplapomon is előfordult,amikor a ramokat pakoltam bele.Szóval nem is feltétlen az anyaggal spóroltak a mostani alaplapnál.

blasko92
Úgy gondoltam,hogy ahol nagyobb chip van befforasztva pl északi-déli híd,vagy az alaplapi fetek,illetve a CPU hűtő felfogató keretnél kivágom a helyet,és méhsejt rácsot kap.A gap pad csak a szigetelés miatt kellene,az már csak hab a tortán ha még a hűtésben is segít,illetve kérdés az,ha nem vezeti el a hőt,akkor nem-e főzi meg az alkatrészeket. :F

HardCore is my LifeStyle

(#39791) Beretvás válasza FatalEror (#39790) üzenetére


Beretvás
addikt

és miből készítenéd?

(#39792) do3om válasza FatalEror (#39790) üzenetére


do3om
addikt

A tálcán is vannak extra furatok, hiába nincs az alaplapon. Persze lehet hogy a te alaplaptálcádon nincs :F , nekem 19 távtartó megy a tálcába, esetleg befúrhatsz párnak helyet ahol az alaplap felülete vele szemben sima.
Szerk: ramok, csatlakozok közelébe ahogy nyomásnak van kitéve.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#39793) FatalEror válasza Beretvás (#39791) üzenetére


FatalEror
addikt

min 2mm vastag alamónikából,a hővezetés miatt,ezt nem értem az asus-ban,hogy thermal pad,de secc acélból csinálják.

HardCore is my LifeStyle

(#39794) Beretvás válasza FatalEror (#39793) üzenetére


Beretvás
addikt

szerintem az csak dísz..:D földműves látáscsökkentés..

(#39795) #90933760 válasza FatalEror (#39793) üzenetére


#90933760
törölt tag

Centis rezet neki. :P

(#39796) Beretvás válasza #90933760 (#39795) üzenetére


Beretvás
addikt

aztán eldől a gép. ;]

(#39797) s3toraph válasza Pete55555 (#39784) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hehe, igen az elsőnél még elfelejtettem mindenhol forgatni ahol kell, csak este már fáradt voltam még egy screenshotot lőni. De jól kiszúrtad! :C

Melyik előlapi panelre gondolsz? Kicsit írd körül mert így nem világos számomra.
A 45 fokban döntöttnek fix helye van, úgy gondolom hogy ebben a pozícióban a legkényelmesebb a helyzete, akár jobbra, akár balra, akár a földre rakom a gépházat. Oldalra állítva már nem olyan jó ha kijelzős megy bele mint a tervemben, de 3 rekesznyi helyem meg nem maradt tehát azt nem tudom elforgatni. Mivel ennek a 45 fokos rekesznek fix a helye, és a hdd dokkolóhoz is ragaszkodnék, nem tudtam hosszában faragni jobban belőle. Szemből nézve, jobb oldalra a hdd dokkoló mögé és az ssd-k közé nem férne be, de az ssd-ket alulra rakva beférne, viszont ide nem akarnám tenni (bár megoldható lenne, ha jól számolgatom a centiket, és akkor ez is áthelyezhetővé válna).
Széltében még lehetne nyerni jó pár centit, kb. 5-6-ot, bár nem akartam annyira közel a dokkolót a lehetséges dVGA-hoz (vagy kettőhöz), hőmérséklet miatt (mondjuk jó lesz a szellőzés, szóval lehet csak túlaggódom a dolgot). Valamint ha a tápot fektetem, akkor hátul sincs akadálya a keskenyítésnek (ha állítva maradna akkor csak kb. 2cm-et lehetne, ennyire van a laptól).
Tudok lőni még képet, mi látszódjon rajta, milyen irányból kellene?

Igen az ssd-ket nem cserélgetném (2 helyesre terveztem, jelenleg 1 db van).
Igen, beférne éppen-éppen alulra is, azt direktbe raktam a felső sarokba, hogy ne legyen olyan pucér az a rész + kapna egy kis levegőt is. Alul az a baj, hogy a magasságcsökkentés miatt nem fér oda 12 cm venti hátra, elöl meg a dvd meghajtó és a többi 5,25"-ös bővítő miatt nem fér második 12 cm venti előre (vagy nincs mese, laptop dvd íróval kell próbálkozni, azzal nyernék pár centit széltében és hosszában az adott rekesznél, aztán balról beszerelt verziónál, előre még beférne egy 12cm venti pluszban, alulra középre). Elöl jobb alulra meg hülyén nézne ki 1 db 14 cm venti a 12 cm helyett. Így nem tűnik annyira jónak a szellőzés, bár egy vinyórekesszel még jó lehet (amit ilyen 3 rekeszes egybe cuccal szemléltettem), normál álló házból kivágott sín/fogadó rekesz lenne a valóságban, 2 rekesszel (levágnám méretre) így 2 vinyó között még el bírna áramlani a levegő. A rekeszt megvágnám hogy oldalról nyitottabb legyen, vagy befordítom légcsatorna irányba. Ha több vinyó lenne egymás mellett, mert pl. 2x2db-os rekesz, vagy az ssd-ket rakom mögé, akkor kérdéses, elég lenne-e a levegő amit az elöl jobb alul lévő 12 cm venti tol, ill. szívásra elég-e a hátsó 2 db 8 cm venti. Le lennének szabályozva hang miatt minimumra, így kell figyelembe venni a szellőzést. Kicsit aggódom emiatt. Lehet kap az alsó ház +2-3 cm-t magasságban hogy beférjen hátra alulra is 12cm venti.

Szemből nézve a bal hátsó rész az alsó házban, az üresen maradna, mert így ha leveszi az ember az aljáról a takaró lemezt (a burkolatot), akkor hozzáférnék a backplatehez, viszonlag könnyű lenne procihűtőt cserélni.

Fő szempontjaim a modularitás (a szerelés, variálhatóság szabadsága miatt), a jó szellőzés és a sok bővíthető eszköz kényelmes használhatósága (kézre eső helyen van, elérem nem kell gebeszkedni miatta, stb.).

Egyébként, a te házikód már szépen alakul, tetszetősen néz ki amit eddig láttam belőle! :K

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39798) FatalEror válasza #90933760 (#39795) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem jó,mert kettővel arrébb a rezervátumban megérzik a szagát,ha kinyitom az ablakot,és beugranak.No meg nem is occó mulatság.De akkor már nikkel lenne,ha a pénz nem számít.

HardCore is my LifeStyle

(#39799) Beretvás válasza FatalEror (#39798) üzenetére


Beretvás
addikt

platina jobb... ;]

(#39800) #21346560 válasza Beretvás (#39799) üzenetére


#21346560
törölt tag

3-as kazánlemez ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.