Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38051) s3toraph válasza MasterHUn (#38035) üzenetére


s3toraph
senior tag

Remek, akkor festék már lesz! :) A festéket amikor felviszed, 2 réteg között mennyi időt hagysz száradni kb.? Napra kiteszed van nem?

Jobb lett így a kivágás, mint elsőre! :K Amúgy bakker jó egyenesen tudsz vágni, mivel csinálod? :Y Én ilyen távolságon már hullámosan vágok flexel.

-----

Mindenkihez:
Tervezni, pl. gépházat szerintetek mivel érdemes, ami azért nem olyan bonyolult hogy hónapokig tart elsajátítani, de 3D-ben tudja forgani, és meg lehet tervezni minden elemét külön-külön és azt összerakni, így egyben és külön is a darabokat körbeforgatni? Autocad? Vagy van más alternatíva is?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38052) MasterHUn válasza s3toraph (#38051) üzenetére


MasterHUn
senior tag

messziröl fényképeztem flexel vágtam csak utánna megreszeltem :)
kiraktam a napra kb 10perc alatt megszáradt olyan kánikula van :D
hogy ne legyen se sorjás se semmien :)

autocad vagy google stkechup :)

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38053) siti válasza MasterHUn (#38048) üzenetére


siti
senior tag

körfűrész jó lesz, és ha nem jó, akkor az autocad rajz lett elbasz@rintva :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#38054) FatalEror válasza siti (#38053) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem-nem,ha valami gebasz van,az mindig anyaghiba,ezt tanuld meg!Nálam sem azért törik a fa,mert béna vagyok,hanem azért mert csomós volt.

HardCore is my LifeStyle

(#38055) MasterHUn válasza FatalEror (#38054) üzenetére


MasterHUn
senior tag

pontosan :) vagy gyárilag szarul nőtt :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38056) FatalEror válasza MasterHUn (#38055) üzenetére


FatalEror
addikt

Mondjuk ha fát mar az ember,vagy vág,akkor a csomókra érdemes,sőt kötelező odafigyelni,mert sokszor lötyög,és a körfűrészlapot úgy akasztja meg,hogy csak na,a dekopírt megdobja,ha meg szélén van és bele esik az anyagnak abba a részébe amit marni akarsz vigyázzatok,akkor is ha lötyög,mert nekem egyszer kikapta a gép a csomót,és nem volt kellemes érzés,mikor a combomhoz vágta,mindezt 12000-s fordulaton.

HardCore is my LifeStyle

(#38057) ƬΛЯΛ válasza FatalEror (#38056) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Akkor off de témánál vagyunk... Ez jutott eszembe először a szövegedről :R :C

EZ

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38058) MasterHUn válasza FatalEror (#38056) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Asztalos a szakmám :) találkoztam már 1-2 szép dologgal :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38059) szab.tam válasza ƬΛЯΛ (#38057) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a monitoromon van egy kis kosz. a hsz-ok dátumát néztem, és a kosz az 5-öst kikerekítette 6-ra.
így ezt láttam:
2013-07-28 23:61:21

rögtön gondoltam, hogy ügyes egy csávó lehet a ph-s kolléga.
lehet, hogy ő lesz, aki a 25. órában is közbe tud majd lépni...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38060) ƬΛЯΛ válasza MasterHUn (#38058) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

:C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38061) ƬΛЯΛ válasza szab.tam (#38059) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

az is ügyes :D

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38062) imibogyo válasza ƬΛЯΛ (#38061) üzenetére


imibogyo
veterán

Ne haragudj, de ha 5. percen belül vagy szerkeszd a hozzászólásodat és ne írj egy újat. Ezt itt a moderátorok nem nagyon szeretik. Gondoltam jobb ha én szólok, mint ha egy moderátor figyelmeztet, egyébként a szabályzatban is benne van. De tényleg csak jó szándékból szólok, mert én anno kaptam érte a fejemre egyiküktől. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38063) Troll56


Troll56
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy ha egy seprű nyélbe berakok egy pendrivot azzal meg tudnám ölni a ppendriveot vagy működne továbbra is ?

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38064) MasterHUn válasza Troll56 (#38063) üzenetére


MasterHUn
senior tag

:D :D belerakod max picit jobban fog melegedni :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38065) imibogyo válasza Troll56 (#38063) üzenetére


imibogyo
veterán

Ilyesmire gondolsz csak seprűben? LINK

Elvileg semmi baja sem lesz, nekem is egy egyedi fából esztergált "burokba" volt beletéve a 8GB-os pen és semmi baja sem volt. Pedig ragasztópisztollyal fogattam bele. Persze előtte raktam rá vagy 6 réteg vastag szigetelő szalagot. :D

(#38066) Lompos48 válasza imibogyo (#38065) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze előtte raktam rá vagy 6 réteg vastag szigetelő szalagot.

Boszorkányok ellen szigetelni? :D

(#38067) ƬΛЯΛ válasza imibogyo (#38065) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Atomtámadás ellen véd? :DDD :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38068) ƬΛЯΛ válasza imibogyo (#38062) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

egyébként imibogyo ha jobban megnéznéd két különböző embernek szólnak a hsz-ek... :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38069) imibogyo válasza Lompos48 (#38066) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez minden ellen véd.... :D

(#38068) Tara9714: teljesen mindegy hány embernek szól, ha több embernek válaszolsz azt is lehet egybe-szerkeszteni. Amúgy persze azt csinálsz amit akarsz, én csak jót akartam. De több embernek is így szoktunk válaszolni.

Egyébként ha jobban megnéznéd, most épp ugyanannak a személynek írtál két külön hsz.-t. Részemről lezártam. Nagycsoportos vagy, csak gondoltam megkíméllek egy figyelmeztetéstől, amit én anno megkaptam. :K

[ Szerkesztve ]

(#38070) ƬΛЯΛ válasza imibogyo (#38069) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Jó rendben én értem. De mindegy is hagyjuk :(

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38071) Lompos48 válasza imibogyo (#38069) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...teljesen mindegy hány embernek szól, ha több embernek válaszolsz azt is lehet egybe-szerkeszteni....

Ez akkor jó - egyenesen előnyös -, ha több partnerrel ugyanazon téma körül megy a duma/vita. Különböző témák esetében zavaró lehet, sőt: mások idejét rabol(hat)od vele. Ez az én meglátásom.

(#38072) ƬΛЯΛ válasza Lompos48 (#38071) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

:K :R És elnézést kérek a félreértésekért, mostantól jobban figyelek :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38073) Troll56


Troll56
tag

én egy ilyen kis gömb burkolatot csinálnék neki hogy a seprű nyélböl levágok 10cm kb és abba belerakni a pendriveot :) megvalósításrol lesznek képek

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38074) imibogyo válasza Lompos48 (#38071) üzenetére


imibogyo
veterán

Teljesen igazad van. :K Engem is zavar, ha külön témák vannak egy hozzászólásba szerkesztve, de ha egyszer ez van a szabályzatban. Én is így gondolkodom, mint te aztán meg kaptam az ejnye-bejnyét.

Mivel láttam, hogy ő még nem esett át ezen a tűzkeresztségen, gondoltam szólok neki, hogy ne is kelljen. De hát nem vagyok én itt senki, csak segíteni akartam. Hogy lássátok nem hasra ütve, vagy úri passióból szóltam (Amúgy de ;] :P :B ): moderátor, moderátor2, VIP, felhasználó1, felhasználó2, felhasználó3

(#38072) Tara9714 nem kell azért elnézést kérned, nem egy főbenjáró bűn ez, csak ha rossz napot fogsz ki egy modinál, akkor megfegyelmezhet. :P

De most már eleget ragoztuk, most meg majd azért kapunk, mert szét-offoljuk a topikot. :D

[ Szerkesztve ]

(#38075) Livio


Livio
tag

Van itt valakinek tapasztalata víz és/vagy lézervágással?
Hol érdemes ilyet csináltatni, mennyibe szokott fájni, egyéb tapasztalatok?

(#38076) Troll56 válasza imibogyo (#38065) üzenetére


Troll56
tag

ilyesmire gondoltam de lehet nem seprű nyélből hanem parafadugóbol lesz megcsinálva

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38077) imibogyo válasza Troll56 (#38076) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez tökéletes megoldás. Én inkább seprűnyélből csinálnám, mert tartósabb, strapabíróbb. Anno nekem a haverom lépett rá a pendimre és megtörte rajta a külső burkolatot. Szerencsére maga az eszköz ép maradt, ezért készítettem neki új burkolatot (eltört lapátnyél megmaradt 10 centis darabkájából). Ez már nagyon strapabíró volt, még akár autóval is átmehettem rajta akkor sem tört el. Mondjuk rusnya volt, mert nem dolgoztam ki a részleteket, pusztán csak védelmi funkciót látott el. :D

(#38078) Troll56 válasza imibogyo (#38077) üzenetére


Troll56
tag

nemtudom még vagy seprűnyél vagy parafadugó ma nekilátok megcsinálni szerintem

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38080) Troll56 válasza Ribi (#38079) üzenetére


Troll56
tag

igen igen csak nekem elég belőle egy kis 10cm darab is a seprű/lapár nyél végéből

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38081) MasterHUn válasza s3toraph (#38051) üzenetére


MasterHUn
senior tag

Amugy nehogyazthidd hogy szemre tudok ien jól vágni :) kivolt rajzolva :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38082) FatalEror válasza Livio (#38075) üzenetére


FatalEror
addikt

Mit szeretnél?Ha kisebb munkadarabról van szó,akkor keresd megy Andrew_31 fórumtársunkat neki van CNC-je,és ő éltörést is tud.

HardCore is my LifeStyle

(#38083) s3toraph válasza MasterHUn (#38081) üzenetére


s3toraph
senior tag

:DD Én is kirajzolom mindig de még béna vagyok kicsit.

WOW a googlenak már tervezője is van? :Y

Autocad-hez tudsz javasolni valami könyvet, pdf-et amiben benne vannak az alapok és a parancsok? Mert úgy tudom, parancsokkal érdemes rajzolni, egérrel nagyon pontatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38084) Ribi válasza s3toraph (#38083) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van benne raszter.
Amúgy a net tele van tutorialokkal.

(#38085) MasterHUn válasza s3toraph (#38083) üzenetére


MasterHUn
senior tag

2014es ben alapból derékszögbe huzza a vonalat meg irja is mien szögbe húzod a vonalat :) jeloli a találkozási pontot stb... :)

én is csak suliba tanulgattam hogy kell használni. 2dben bármit tudok tervezni de a 3d re már nem emlékszem :(

én speciel fejben számolom a szögeket

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38086) Livio válasza FatalEror (#38082) üzenetére


Livio
tag

Tulajdonképp tervezés alatt van egy szgépházikó, és azt szeretném felmérni, hogy megérheti-e kivágatni 1-2 lemezt hozzá, vagy inkább máshogy alakítsam a designt. Gondoltam, hátha van itt valakinek tapasztalata ilyen téren.
Egyébként végülis CNC-vel is elképzelhető a dolog, ha az nem eszterga, hanem valami marógép vagy ahhoz hasonló. (CNC alatt sokan sokfélét érthetnek, elvileg egy lézervágó is lehet számítógépvezérelt)

(#38087) #21346560 válasza MasterHUn (#38085) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én kézben :DDD

(#38088) MasterHUn válasza #21346560 (#38087) üzenetére


MasterHUn
senior tag

:DD

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38089) Kerto


Kerto
tag

Bekapcsolódok én is ebbe a topicba, nagyon ott van :C

(#38090) hajho1112


hajho1112
tag

Valaki Vállal gépház festést plexizést ? fontos lenne !

hajho1112 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38091) Kerto válasza hajho1112 (#38090) üzenetére


Kerto
tag

Ha van egy kis huzalmad hozzá,te is szépen megtudod csinálni,biztosan olcsóbban kijön.
Itt a PH-n biztosan segítenek neked (Csak egy tipp) :K

(#38092) MasterHUn válasza s3toraph (#38083) üzenetére


MasterHUn
senior tag

s3toraph: Én is kirajzolom mindig de még béna vagyok kicsit.

ne ugy vágj mint aki be akar szarni XD (főnököm mondja mindig nekem) laza csukló és ne gondolkodj :)

én először a 12cm es ventillátorok helyvel kezdtem :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38093) hajho1112 válasza Kerto (#38091) üzenetére


hajho1112
tag

nem akarok bele kezdeni mert ahogy ismerem magam nagyobb kárt csinálok benne és még rondább lesz :) :C

hajho1112 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38094) Kerto válasza hajho1112 (#38093) üzenetére


Kerto
tag

Én is így voltam vele,de egy kis csiszolás,gittelés nem bonyolult. Festékboltban meg kevernek neked akármilyen csilli villi metál festéket is fújós kiszerelésben. Sokkal többre fogod becsülni ha magad csinálod.

(#38095) hajho1112 válasza Kerto (#38094) üzenetére


hajho1112
tag

ha rá szánom magam lehet festeni én fogom :D de a plexit akkor is meg csináltatom inkább valakivel aki már jártasabb a szakmában :D azért köszi a bizalmat mindenkitől ! :C

hajho1112 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38096) FatalEror válasza Livio (#38086) üzenetére


FatalEror
addikt

Neki horizontális számítógép által vezérelt marógépe van,ami mm-s pontossággal dolgozik,és szerintem olcsóbban csinálja,mintha céghez viszed.

HardCore is my LifeStyle

(#38097) hajho1112 válasza Kerto (#38094) üzenetére


hajho1112
tag

találtam 1 srácot itt phn ő fogja nekem festeni és plexizni is ! remélem szép lesz képeket majd tolok fel előtte utána fotókat ! :C

hajho1112 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38098) talpas


talpas
aktív tag

FatalEror
Gondoltam csak én vagyok ezüstre festve ott fölül. Be kell látnom az óccó festék kapós lett :))

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#38099) FatalEror válasza talpas (#38098) üzenetére


FatalEror
addikt

Mármint,ez nem jött át. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#38100) hajho1112


hajho1112
tag

Valakinek feleslegbe plexi esetleg ??? Fontos lenne !

hajho1112 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.