Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38201) Phvhun


Phvhun
őstag

Össze lehet szerintetek dobni gyorsan olcsón valami klímaszerűséget otthonra?

(#38202) Beretvás válasza Phvhun (#38201) üzenetére


Beretvás
addikt

ventilátor meg lefagyasztod műanyag üvegben a vize, és fújatod...XD

(#38203) Satyricon válasza Beretvás (#38200) üzenetére


Satyricon
addikt

Aerocool AeroEngine II Jelen pillanatban tető nélkül, és a bal oldali takaró lemez nélkül is 15-17kg-ot nyom a ház. Mert már moddoltam. Plusz rámegy a tető a radival, meg a 2x3db venti plusz még 4db vizes blokk, közel 20kg lesz az egész ház súlya. Nade mért baj ez? :F Nem akarom én emelgetni :N

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38204) Beretvás válasza Satyricon (#38203) üzenetére


Beretvás
addikt

nem baj az ha nehéz, sőt jobb is... :K

(#38205) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

home made test bench 2 nap alatt félkészen, mert nagyon meleg van avagy nyári kuckó

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38206) sketchifun


sketchifun
senior tag

Életemben először a gányolós topik a hasznomra vált.

PH! fanatizmusomra vall a következő sztori:
Gépezek szépen, csöndben, nyugodtan. Megy a CS, írtom a népet. Megunom. Kilépek. Rámegyek a Quit gombra, és egy hangos kattanást, zuhanást hallok a gépemből. Nézek bambán, oszt ez mi vót?! Rá 2 másodpercre a gépem leáll. ÓÓó, marhajó. Nézem a gépet, mert ugye az oldala nincs fent, légáramlásra nem adunk. Hát banyek, a 478-as lefogató alsó műanyag része eltört, és az a fém kapocs, ami rajta van keresztbe, lezuhant. De nem akárhogy. Egyik fele beleakadva egy induktivitásba az alaplapon, másik fele a VGA-n. Ebben a melegben egyből felforrt az agyvizem, hogy vagy az alaplapot, vagy a VGA-t tuti kinyírta. Gép bekapcs, mikor töltené a Windózt, leáll. Nem újraindul, egyszerűen leáll. Ez melegedésre utal. Itt azért már nem voltam annyira izzadt, mert hát max várhatok picit. Megfogtam a hűtőbordát, na az volt az, amit nem kellett volna. Most van egy szép kis hólyag a középső ujjbegyemen. :DDD Ez mocsok meleg, meg még melózni is kéne, hűtsük le, de SOS-be. Mondom felnézek PH! gányolós topikba, mondom hátha látok itt valami, házilag is gyorsan kivitelezhető, extrém hűtést. Naná, hogy találtam. :DDD

Egészen pontosan az álló ventillátor lábát leszedtem, és befektettem szépen a gép mellé, majd max-ra tekertem. Valami Teszkós gagyi ventillátor, vonyít, zúg, minden baja van, de fújja a levegőt, ez a lényeg. Fél percig ment mellette max fordulaton, gép bekapcs, BIOS-ba belép, CPU hőfoka 97 C° . Azannya. Akkor ez 105 környékén lehetett. Aztán ahogy néztem, kb 1 perc alatt lement 47 fokra, és ott megállt. Elvettem a ventillátort mellőle, akkor felment 54-re, és ott stabilizálódott. Ezek után már felállt a Windóz is.

Köszönöm, Gányolóstopik. :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#38207) Beretvás válasza jim bcs (#38205) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez nem gány mijezitten kéremszépen???????????

(#38208) jim bcs válasza Beretvás (#38207) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ez még nekem bőven gány a javából mivel a terv többi része még csak agyban van meg :U

bekapcs gomb még nuku csak úgy lóg, gépláb még csak fejben van meg addig a mostani csak ideiglenes bár szép nagy gumi így zéró rezonancia lehet megmarad és akkor a fehér henger helyére esztergáltatni kellene másik hengert, még ki kell találni a venti helyét ami az ssd-t/hdd-t hűti

na szóval ameddig nincs kész addig szerintem ez gány

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38209) Beretvás válasza sketchifun (#38206) üzenetére


Beretvás
addikt

és most akkor hogyan van odafogatva a borda???

(#38210) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
az alaplap tartó az mindegy milyen anyagból van ? vagy muszáj valamifajta fémből lennie ? annyira nem értek hozzá :)

(#38211) ƬΛЯΛ válasza nandi17 (#38210) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Nem feltétlen muszáj fémből lennie.. láttam én már fából is, csak a fém jobban szerelhető. stb.

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38212) Satyricon válasza Beretvás (#38204) üzenetére


Satyricon
addikt

Miért is jobb, ha nehéz a gép? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38213) ƬΛЯΛ válasza Satyricon (#38212) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Nehezebben rúgod fel idegedben :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38214) MasterHUn válasza Satyricon (#38212) üzenetére


MasterHUn
senior tag

atomtámadás ellen véd :D meg a betörőnek meg kell küzdenie vele XD

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38215) Beretvás válasza MasterHUn (#38214) üzenetére


Beretvás
addikt

Pontosan... :K :K

(#38216) ƬΛЯΛ válasza Satyricon (#38212) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Az meg a másik hogy egy gép jobb ha nehezebb, mert akkor van benne anyag. Minőségibb a cucc :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38217) Satyricon válasza MasterHUn (#38214) üzenetére


Satyricon
addikt

Az igaz hogy atomtámadás ellen is véjjd, na meg a visszbűl is kiveszi aaa zoxxigént! :DDD

Hlye egy felvétel lett, nem tudtam hogy vesz fel jól a teló... Hát nem így... 90 fokkal el kéne forgatni... :(

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38218) Beretvás válasza ƬΛЯΛ (#38216) üzenetére


Beretvás
addikt

ez így van..

(#38219) ƬΛЯΛ válasza Beretvás (#38218) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

:K :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38220) Beretvás válasza Satyricon (#38217) üzenetére


Beretvás
addikt

jól van most azért irigyellek.....adodide aztat...xDXD

(#38221) FatalEror válasza jim bcs (#38205) üzenetére


FatalEror
addikt

home made test bench 2 nap 15 perc alatt félkészen teljesen készen, mert nagyon meleg van avagy nyári kuckó.

Egy DeWALT,egy sör,pár fúrószár,helyett HSS csigafúró,135 fokos csúcséllel,hogy nagyon pontos legyek,egyesek kedvérét.
Amúgy többieknek pedig,ami a HDD alatt van,az egy műszerfalra rakható csúszásgátló,de kiválóan csillapítja a rezgéseket,és a VGA 8+6 pin-je,pedig az aldis zacskóhoz kapott kötözővel van összefogatva.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#38222) ƬΛЯΛ válasza FatalEror (#38221) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Az én gépemnek is melege van egy kicsit :K Íme az én home made megoldásom:

EGY A RAMNAK:

ÉS EGY A TÖBBI CUCCNAK :C

szerk: linkelések, mert még mindig nem tudom hogy lehet egyből úgy felrakni a képeket, hogy rákattintható és ezzel nagyítható legyen :C Vagy ti is linkelitek miután képként beillesztitek? :C

[ Szerkesztve ]

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38223) jim bcs válasza FatalEror (#38221) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

:DDD :C nagyon jó gratula, okos-ötletes, ilyen alapom nekem is van tálcával együtt mint neked, de rámjött az alkothatnék és amúgyis akartam egy saját testbench-et, egy jó bench meg bőven 25k felett kezdődik, ez így alu profilokból megvolt 7k-ból és legalább döntve van, több sör a tervezéshez 1 Bosch fúró 1 Dremel 200 és egyéb szerszámok nállam is jelen voltak

a többieknek annyit ha megjönne a kedvük, ilyen alaplapi tálcát felénk 100-150ft-ért szokták osztogatni a távtartó csavarokkal együtt (lásd méh telepek::::fúrót, fogót, csavarhúzót vigyetek a bontáshoz) , power-reset és egyéb I/O port kábelek ingyenesek mivel nem tudják megmérni már ha nincs kitépve a házból, mindig van itthon legalább 1-2 tálca a lyuktávolságok és vga lefogató magasság és egyéb szerkesztése miatt

(#38224) FatalEror lehetséges ;) , de ez egy házi barkács topik is ahogy írtad és úgy gondoltam ide szánom mivel én csináltam, igaz szerszámokkal de mindenféle lefogató és satu nélkül, az anyagokat a vágásoknál, fúrásoknál puszta kézzel szorítottam össze vagy a falhoz-lépcsőhöz vagy mikor hová ahol éppen kézre esett ezért valamilyen szinten barkács és inkább ide való mint a mutogatós topikba, az a topik jó hogy van de nem nekem való ez a topik a mostani szemszögből közelebb áll hozzám

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38224) FatalEror válasza jim bcs (#38223) üzenetére


FatalEror
addikt

Amúgy a gépmutogatós topikban sokkal jobban értékelik a művedet,ide tényleg túl szép,házibarkács,de ez abból is az igényesebbik fajta.

HardCore is my LifeStyle

(#38225) Elvagyok válasza FatalEror (#38224) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Köszönöm Szépen de magadat fejezed ki pontosan amikor csigafúrót mondasz fúrószár helyett.Laci. :R

Soha többé ...

(#38226) Satyricon válasza ƬΛЯΛ (#38222) üzenetére


Satyricon
addikt

Az én hangkarimnak és vga-m tetejének is nagyon melege van, mert be van burkolva(csináltam rá vga borítást). De nem érdekel, nem szedem le róla! Inkább a gépnek döntöttem egy 22-es ventit, aminek elég durván üt a forgórésze... :DDD A célnak megfelel... Ideiglenesen... :DDD

Am az egy 14-es Aerocool shark, vagy Aerocool turbina venti? 14-esnek tuti 14-es :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38227) Léhűtő


Léhűtő
csendes tag

Sziasztok!

Házi tuninghoz szeretném hozzáértők tanácsát kérni. Meguntam az állandóan ciripelő, majd bedöglő winchester hűtők vásárolgatását. Ezért arra gondoltam, hogy mivel van egy használhatatlan DVD íróm, annak kiszerelem a belsejét, az eddig a DVD lemezt forgató motor hajtaná a 12 cm-s ventilátort, ami a DVD házban pörögne, Természetesen előbb fúrok egy 12 cm-s lyukat a "volt" író dobozának tetejére, s direktbe rákötném a feszültséget a motorra. S itt van a kérdés amit nem tudok, hogy mennyit pörög maximális fordulaton egy Pioneer DVR-111DBK DVD író motorja? Azért kérdezném, hogy a olyan rpm-mel rendelkező rossz ventiről szereljem le a műanyag lapátokat amik bírják is a maximális fordulatszámot, nehogy szétrepüljön nekem a műanyag lapát darabokra.

A segítséget előre is köszönöm.

Attila a Léhűtő

[ Szerkesztve ]

(#38228) jim bcs válasza Léhűtő (#38227) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia! Hát nem tudom jó helyen vagy-e a problémád miatt, de a lehető legjobb megoldás az lenne hogy a saját hibádból tanulva végre vennél 1-2 normális ventit és nem ezekkel a már gyárilag is semmit nem érő hdd hűtőkkel bajlódnál. Persze van normális hdd hűtő de az nem 2ft. Amit kérsz az egyébként kivitelezhető amennyiben találsz olyan lapátot amelynek a furat vastagsága megegyezik a tengelyével és valóbban igazi kókány lenne ám ha nem szabályzod le vagy elszáll a szabályzó garantáltan szertendő szanaszét veri a környező dolgokat körülötte.

várj egy kicsit hátha mond valaki valami okosat, bár én ezzel nem kísérleteznék

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38230) geprombolo válasza Léhűtő (#38227) üzenetére


geprombolo
senior tag

A CD olvasók 1x-es sebességen kb. 6 fordulatot tesznek másodpercenként (saját mérés), a DVD olvasók 1x-ese nem tudom mennyi. Ha maxon pörög, akkor 6x48, az 288/s, ami 17000 fölötti percenként. Mindenképpen le kell szabályoznod a fordulatot. szvsz. Amúgy jó 5let :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#38231) macko20 válasza Léhűtő (#38227) üzenetére


macko20
őstag

tehát a cd-dvd fejmotor a 12V-tól biztos azonnal kidől
a fejmotorrol már le tudtad szedni a cd tartót?
a cd-dvd lemezek légellenállása a 0-hoz van közel ,egy ventillátor lapát ennél sokkal több és a motornak nem lesz ereje forgatni ...sztem

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#38232) gyenesmartin válasza geprombolo (#38230) üzenetére


gyenesmartin
őstag

17 000 csak?
Kiszedtem egy dvd író motort rátettem egy erősítőt, a számítógépre meg egy jelgenerátort. Minél nagyobb frekvencián járattam annál gyorsabban forgott. 6kHz-et simán kibírt lemez nélkül (egy merevlemez motor csak 330Hz-et bírt ki). De itt már igencsak volt hangja. Ha jól számoltam ez cirka 200 000-es fordulatszám. De itt már csak fogóval bírtam megfogni, annyira melegedett. De ami még jobb, rátudtam tenni egy 6 centis ventit. Azzal kibírt 100 000-es fordulatot. Nagyon hangos volt, de legalább fújt is valamit.

[ Szerkesztve ]

(#38233) TESCO-Zsömle válasza gyenesmartin (#38232) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem véletlen szokták az ultrakönnyű (RC) repülőgépeket ilyen motorokkal szerelni a barkácsolók. Hátránya, hogy vér gyenge. 200-500g-ot húz maximum.

Léhűtő: Ja, és a legtöbbje nem sima 12V-os, hanem 3-fázisú, úgyhogy kell hozzá vezérlőelektronika.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38234) gyenesmartin válasza TESCO-Zsömle (#38233) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Az jó, hogy 3 fázisú. Könnyen lehet vezérelni, csak kell hozzá egy vezérlő.
Jut eszembe azt meglehetne csinálni, hogy a rajta lévő hall szenzorokat felhasználva meglehessen oldani a vezérlését? Hogy ne keljen egy ilyet venni hozzá

[ Szerkesztve ]

(#38235) siti válasza Léhűtő (#38227) üzenetére


siti
senior tag

99% hogy nem fog forogni, ha rádugod a 12V-ra.
a lemez forgató motor is léptető motor, állandó mágnessel, féltucat kivezetéssel és persze a hozzá tartozó elektronikával. Szóval meg kell nézned, hogy a motor bipoláris vagy unipoláris, keresni hozzá kapcsolást, összerakod és kész is.

gyenesmartin
azért cd lemezt nem kell 200000-el pörgetni, hogy lemásoljuk :))

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#38236) gyenesmartin válasza siti (#38235) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Tudom. De ha egyszer bírt annyival forogni.Kár, hogy most égett le. (nem jól emeltem a feszültséget.)

(#38237) sketchifun válasza Beretvás (#38209) üzenetére


sketchifun
senior tag

Háááát, a felső kapocs még rajta van, és valamennyire tartja. Meg ez ilyen műanyag keret, és full passzentosan beleül a hűtőborda. Megmaradna lefogatás nélkül is, csak akkor ugye hőátadás zéró.

De mindenképpen cserére szorul a dolog, mert a kezdeti 54 fokos hőmérséklet mostanra nyugalmi helyzetben 75-80 fok. Elindítok egy filmet, és 3 perc után elkezd akadozni, mert Throttlingol a CPU. xDDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#38238) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Újabb alkotásom :D a tápot melegnek éreztem, ezért megoldottam :D

Bár borda,a táp tetejére :D

A bordákra pedig egy 12-es venti :) (szerencsére a kép homályos)

V6

(#38240) #21346560 válasza Buvarruha (#38239) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem gondold végig még 1x a dolgot.

(#38241) M0ng00se válasza Buvarruha (#38239) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hát, szerintem jobb mint a semmi. :))

V6

(#38242) Ribi válasza #21346560 (#38240) üzenetére


Ribi
nagyúr

Táp tetejére ritkán vezetik rá a hőt direktben, így a bordák tényleg nem sokat érnek, max 1-2 fok, de lehet annyi se.

(#38243) #21346560 válasza Ribi (#38242) üzenetére


#21346560
törölt tag

Minden, ami hűvösebb a levegőnél, az hűti a körülötte levő levegőt....

(#38244) Ribi válasza #21346560 (#38243) üzenetére


Ribi
nagyúr

őőő oké, de ez amiatt meleg, mert a bentről jöbő levegő melegíti, viszont azt a levegőt hiába hűtöd, mert már kifele megy. Az vissza nem hat.
Ha pl a táp mögött lévő (lakás)falát is felmelegíti, azt a falat hiába hűtöd, annak visszahatása a gépre nem lesz.
Most nyilván több értelme van, de viszonylag kevés.

[ Szerkesztve ]

(#38245) Léhűtő


Léhűtő
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit jobban kutakodtam a neten és igazuk van a nálam okosabbaknak. Tényleg nem egyszerű sebességgel pörögnek a DVD-k: [link]

Egy megoldás lenne, ha vissza tudnám szabályozni a motor sebességét a wikipédián talált írás szerinti "Az audio-CD felvételi és lejátszási fordulatszáma 1800 fordulat/perc" köré, de ehhez valamiféle szabályozó kellene, ami meg gondolom, nem jön ki 1000 Ft-ból. :DD

jim bcs: köszönöm írásod, de ha már ajánlottad, mondj kérlek egy megbízható márkát, amit érdemes megvenni.
Buvarruha: Köszi, rájöttem, hogy a 10000 fordulat az már életveszély, csak kezdő gányolóként nem gondoltam, hogy itt ilyen számok repkednek. Még a vinyó is csak 7200 rpm.
geprombolo: Köszönöm az elismerést.
Macko20: A fejmotorról le se akartam szedni a DVD tartót, mert rá egy gyűrű, meg néhány menetmetszős csavar és egy akkus csavarhúzó mindent megold.
TESCO-zsömle: Légyszí, mondj nekem modellezőket, vagy valami linket, ahol ilyen motorokat adnak vesznek, hátha eladhatom vagy elcserélhetem 1 gyári ventire ezt a 3 motort, mert nincs szívem kidobni.
gyenesmartin és siti: Az általatok leírt 100 ezer és 200 ezres számoktól meg viszketett a fogam és fájt a hajam, úgyhogy le is tettem a "helikopterem" megépítéséről.

De tényleg köszönöm a segítő szándékotokat, okulásomra szolgált, hogy Attila, ha nem muszáj, ne barkácsolj. Így marad az az ötlet, hogy a motorokat eladom, veszek egy 12 cm-s GYÁRI ventit a DVD író házát felül kifúrom, oda kerül a venti, kicsit hátrébb s alá meg majd egy SSD, hogy az is kapjon hűtést, mert 2000 Ft körüli összeget én nem adok egy SSD beépítő keretért.

Köszönettel:

Attila a Léhűtő

[ Szerkesztve ]

(#38246) TESCO-Zsömle válasza Léhűtő (#38245) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezeket senki sem adja/veszi. Ha valakinek nincs pénze a gyári motorra, akkor keres 1-2 leharcold CD/DVD-meghajtót meg egy kapcsolási rajzot az elektronikához és kezd barkácsolni...

A kutyának nem kell, tekintve, hogy mennyi optikai adathordozót zabáló meghajtó kerül napi szinten kukába. Bemész egy akármilyen szám.tech boltba, simán utánad tudnak vágni pár darabot ingyen is.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38247) jim bcs válasza Léhűtő (#38245) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"a motorokat eladom, veszek egy 12 cm-s GYÁRI ventit a DVD író házát felül kifúrom oda kerül a venti"

:K na mostmár jó lesz, válogass innen----->Léghűtésteszt [link]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#38248) #21346560 válasza Ribi (#38244) üzenetére


#21346560
törölt tag

Attól függ, ha a beszívó oldalon van, akkor nem, ha a kifújón, akkor igen :DDD
Egyébként tényleg tök értelmetlen, mert én is ilyen 0.X fokokra gondolok, csak hát miért ne kötekedjek...

(#38249) Ribi válasza #21346560 (#38248) üzenetére


Ribi
nagyúr

Meg Hétfő van és dögöljek meg mi :))
Értem én :P

(#38250) szab.tam válasza Ribi (#38249) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mé'? kedden jobb lenne? :U :DDD

****

(#38238) M0ng00se

érdekes elgondolás, de az elég hervadt képekből nem sok minden derül ki a számora.
én 1x egy alapból passzív zen300 burkolatának legforrób részére próbáltam ragasztani + bordákat, de azon kívül, hogy azok is idővel átforrósodtak, sokat nem segített...

tehát ez konkrétan milyen táp?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.