Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) MasterHUn válasza LarsR (#39300) üzenetére


MasterHUn
senior tag

virtuális kézfogás? :P

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39302) LarsR válasza MasterHUn (#39301) üzenetére


LarsR
tag

Ha eljössz érte és kézben elviszed, vagy a hátadon a hivatalos lakhelyedre (ami a lakcímkártyádon van), akkor ingyen is odaadom :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#39303) TESCO-Zsömle válasza LarsR (#39302) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én elviszem kézben. Ha kell kamerával dokumentálom, hogy egy másodpercre se rakom le...

...még a vonaton se... :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39304) MasterHUn válasza LarsR (#39302) üzenetére


MasterHUn
senior tag

merre laksz? :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39305) LarsR válasza MasterHUn (#39304) üzenetére


LarsR
tag

London :DDD :C :D :D :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#39306) Satyricon válasza LarsR (#39305) üzenetére


Satyricon
addikt

HÁÁÁÁÁHHH Vigyétek minél előbb, amíg valaki el nem viszi... :))

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39307) TESCO-Zsömle válasza LarsR (#39305) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Londoni mércével mérve a felvázolt gép megérett a kukára. :))

Blattyogj be Alienware-ékhez, majd adnak neked új vasat. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39308) LarsR válasza TESCO-Zsömle (#39307) üzenetére


LarsR
tag

Hát jah, ezért kérdeztem. Mondanám hogy hazaviszem M.o.-ra, kérdés kellene-e valakinek :DDD illetve megérnée hazavinni. Jó indulattal is a szünetmentessel együtt minimum 50kg, de szerintem több. Szórtam fel ide néhány képet: [link]

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#39309) TESCO-Zsömle válasza LarsR (#39308) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Engem mindig érdekelnek az ilyen cuccok, de ezek "helyben fogyaszthatóak". Nem ér annyit az egész, amennyibe a szállítása kerülne.

A szünetmentes -ha működik- megér egy misét, de sajna annyit se adnak értük, amennyibe egy szett új akkumulátor kerül bele. Ez meg eléggé summázza a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39310) LarsR válasza TESCO-Zsömle (#39309) üzenetére


LarsR
tag

Sajna cserés az aksi a szünetmentesben. Lehet csinálok az egészből egy saját bizniszt, tárhelyre mindig van szükség :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#39311) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Itt a kép

Samsung Galaxy S10+

(#39312) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]
Valamire csak jók ezek a reklámok is....

(#39313) pcgamer01 válasza #90933760 (#39312) üzenetére


pcgamer01
senior tag

ez meg mi?? :F

Samsung Galaxy S10+

(#39314) #90933760 válasza pcgamer01 (#39313) üzenetére


#90933760
törölt tag

Unatkoztam és félkómásan ezekből a köcsög reklámokból csináltam egy poént. Operáció nélkül megnagyobbítja a mellét. A Photoshop is megcsinálja. Operáció nélkül. És 100%-ig biztonságos vaze.

[ Szerkesztve ]

(#39315) pcgamer01 válasza LarsR (#39308) üzenetére


pcgamer01
senior tag

a képeket nézegetve megláttam a szerverhűtő ventit...
erről az jutott eszembe hogy nekem is van itthon egy és amikor kipróbáltam leégett tőle az alaplapom...:S
brutális :Y :Y :Y

Samsung Galaxy S10+

(#39316) pcgamer01 válasza #90933760 (#39314) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Like :))

Samsung Galaxy S10+

(#39317) LarsR válasza pcgamer01 (#39315) üzenetére


LarsR
tag

Olyan hangja van a gépnek, mint állat. Nézegettem a ventiket és 2.1A azért sokkolt kicsit, ebből van 4db a másik négyet nem néztem meg, de azok sem lehetnek sokkal kisebbek. És ugye még ott van a tápban is egy. Asszem felsoroltam az összeset. A lényeg a táp az bírja, asszem 920w-os, de lehet beletenni plusz még egyet:Y

[ Szerkesztve ]

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#39318) Satyricon válasza pcgamer01 (#39311) üzenetére


Satyricon
addikt

Nagyon képre számítottam... Am jó!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39319) blasko92 válasza Satyricon (#39318) üzenetére


blasko92
őstag

Nagyon kígyóról hallottam már, de nagyon képről még nem :D

(#39320) macko20 válasza LarsR (#39308) üzenetére


macko20
őstag

jók lettek a képek de vigyáztál arra h egybe ne látszodjon még véletlenül sem.......

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#39321) Satyricon válasza blasko92 (#39319) üzenetére


Satyricon
addikt

Nemrég vettem ilyen billentyüzetet, de azt hiszem soha nem fogom tudni megszokni ezeket a besüllyesztett billentyűket! Írok az én gyors tempómmal, aztán mindig vissza kell mennem, mert félregépeltem! :W

Szóval nagyobb képre gondoltam.

Ha helyesírási hibát látsz/láttok, akkor az emiatt van. Meg azért, mert szerkesztés után nem vettem észre!!! :R

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39322) MasterHUn válasza Satyricon (#39321) üzenetére


MasterHUn
senior tag

ez meik fajta revoltec billentyű?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39323) pcgamer01 válasza Satyricon (#39318) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Hát sajna csak ilyen képet tudtam csinálni telóról(Alcatel ot-995)

Samsung Galaxy S10+

(#39324) blasko92 válasza Satyricon (#39321) üzenetére


blasko92
őstag

Nem igazi kötekedés volt ez, csak olyan napi :)) Azt hittem telóról nyomod, és be van kapcsolva az a szótár.

(#39325) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Rendbe raktam a gépet belülről kicsit :) ilyen volt mikor elkezdtem :D

most már ilyen :D kicsit összeszedettebb :P Várja leendő VGAját :P

amit a képen látni szürkés réteget a tápon és a memó foglalatokon az nem por csak optikai csalódás :P :P :P

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39326) LarsR válasza macko20 (#39320) üzenetére


LarsR
tag

Mi ne látszódjon egybe? Ezt nem értem, igyekeztem átfogó sorozatot készíteni, minden hibát feltüntetni. Mi az ami hiányzik, mert csinálok akkor még képet. :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#39327) pcgamer01 válasza MasterHUn (#39325) üzenetére


pcgamer01
senior tag

első képen van össze-vissza a másikon pedig rendezett??
Itt egy másik kép hátha ez nagyobb

Samsung Galaxy S10+

(#39328) MasterHUn válasza pcgamer01 (#39327) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nem rendezett inkább a viszonylag rendezett lenne a megfelelő szó :P

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39329) Satyricon válasza MasterHUn (#39322) üzenetére


Satyricon
addikt

Revoltec XL3 Jó árba van, és szép is. Bár én használtan vettem kb 2-2,5k ért. Csak ez a süllyesztett billentyűje ne lenne :((

Szerk.:
blasko92: Dehogy telóról... Bár ott meg az e betű helyett legtöbbször w-t nyomok! :(( Hiába... Rájöttem, szeretek félrenyomni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39330) blasko92 válasza Satyricon (#39329) üzenetére


blasko92
őstag

Nézd a topik címét....

Gányold meg. Ragassz rá magas billentyűket :D

(#39331) Satyricon válasza blasko92 (#39330) üzenetére


Satyricon
addikt

2mm-es plexi lemez már sokat segítene :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39332) blasko92 válasza Satyricon (#39331) üzenetére


blasko92
őstag

Az még nem is lenne akkora gány :) Sőt. Mindegyiket faszán formára csiszolni, ráragasztani, és akkor még a világítás is maradna. De akkor már mondjuk valami vastagabbat kellene. Legalább 5öst

[ Szerkesztve ]

(#39333) Satyricon válasza blasko92 (#39332) üzenetére


Satyricon
addikt

Azzal rengeteg meló lenne! Nekem meg nincs időm rá. Na meg azt sem tudom milyen átlátszó ragasztó kellene hozzá, amit nem látni, hogy ragasztva, Még arra sincs időm, hogy összerakjam a gépem az új cuccokkal! :(( :F

Na de talán majd jövő7 után hátha... :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#39334) FatalEror válasza Satyricon (#39329) üzenetére


FatalEror
addikt

Veszel egy PS2-s kétpálcás bilt,és annak a gombjait ráragasztod a mostanira.

HardCore is my LifeStyle

(#39335) macko20 válasza LarsR (#39326) üzenetére


macko20
őstag

egybe ne látszodjon az egész gép ház
pl: igy:

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#39336) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Barkács ötleteket várok. :DD

innen a fiók alol mászna majd bele a gépem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39337) FatalEror válasza BRIKLY (#39336) üzenetére


FatalEror
addikt

Mire vagy kíváncsi?

HardCore is my LifeStyle

(#39338) BRIKLY válasza FatalEror (#39337) üzenetére


BRIKLY
veterán

Hogy ki,hogy csinálna ebből egy szép házikót. :D

(#39339) FatalEror válasza BRIKLY (#39338) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez kuka,és veszel másikat.
Amúgy előrakod a tápot ,kivágod a venti helyét,hátulra raksz egy lemezt,ami kitakarja,azt batár lyukat,majd kiépítesz egy 12-s venti nyílást,oldalakat igény szerint plexized.Előlapot eldobod,helyette mehet valami hajlított lemez,vagy távtartókkal felcsavarozol egy sima alu lemezt.stb.Minden ízlés,és pénztárca vetülete.

HardCore is my LifeStyle

(#39340) BRIKLY válasza FatalEror (#39339) üzenetére


BRIKLY
veterán

Valahogy így gondoltam én is, csak az előlapot nem tudom hogy oldjam meg.
Csinált itt valaki ilyet? Mármint teljes előlapot házilag. Ötletnek jó lenne pár kép.

(#39341) psycho18 válasza BRIKLY (#39340) üzenetére


psycho18
tag

Igen, én már csináltam.
Quake
Radioactive
PC Modding

(#39342) Beretvás válasza psycho18 (#39341) üzenetére


Beretvás
addikt

ezek nem ide valók ,mert túl jól sikerültek...

(#39343) MasterHUn válasza psycho18 (#39341) üzenetére


MasterHUn
senior tag

a radioactive rohadt jól néz ki

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39344) #90933760 válasza psycho18 (#39341) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ja, a radioactive az kurva jó, valami ilyesmit gondolkoztam én is, csak kicsit Stalkeresebb. Zöldes, barnás kivitelben. De nagyon nem erősségem a modding. Bezzeg a gány.... :o

(#39345) s3toraph válasza s3toraph (#38676) üzenetére


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Lassan haladok, de kb. 80%-nál járok. Összeraktam pár kisebb darabot kivéve (elfogytak a csavarok és alátétek pedig még vettem is...).

Képek itt lesznek (az elejétől, a frissek a közepénél kezdődnek).

Az a legnagyobb baj, hogy ez a 3 réteg festék + 3 réteg lakk is nagyon gyenge, ha ráesik egy csavar fél méterről, vagy megsúrolja a villáskulcs, lepattan, darabokban jön le... :O ... aki rám hallgat, very well-el nem kezd, inkább szánd rá a pénzt valami tartós megoldásra (talán homokszórás...??)!
Ezt még jól ki kell javítgatnom. Lefotóztam mennyire gáz lett pár helyen a lepattogzás. Ráfújok egy réteg festéket meg egy réteg lakkot, ennyit kap, nem többet. Persze valami marha óvatosan hogy a környezetét ne fújjam össze. Aztán valami élvédő kellene rá gumiból, pl. wasquez-nél amit láttam még jó is lehet.

Arra pedig mondjatok már nekem légy szíves - ezúttal tényleg - hogy milyen gumi vagy szilikoncsíkot és honnan tudok szerezni, mi a neve, vagy miből lehet ilyen kibontani? 2db 28x2cm darab kellene, 1,5-2mm vastagságban, ami nem puha, nem süpped be. Ugyanis, a középső sor csavaron fennakad a laptop, nem érnek le a lábai. Tartottam ettől ,de nem tudok mit tenni, kell alá a gumi és a fémalátét, mert pl. gumialátét nélkül a ventirögzítő csavarok alól a rácsról is törik le egyből a festés, lemezen dettó ugyanez... :((( ... szóval muszáj volt ilyen magassá válnia. De így meg lecsúszik a gép amire a lakk felület még rátesz egy lapáttal.

Az oldalsó géptartó karmok nem valósulnak meg. A fan mate-nek lesz egy tartója mi most nincs felszerelve, ehhez gondoltam egy on-off billenőkapcsolót még bbeiktatni,, ebben majd kérek helpet még.

Jöhetnek a kritikák! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39346) MasterHUn válasza s3toraph (#39345) üzenetére


MasterHUn
senior tag

egészen jó :) van benne csavar tisztességgel :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#39347) Intruder2k5 válasza s3toraph (#39345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Most találtam ezt a topikot, ott vannak a cuccok, csak így tovább, hajrá! :)

Lehet csirkehálóból olcsóbban kijöttél volna! :)

[ Szerkesztve ]

(#39348) BRIKLY válasza psycho18 (#39341) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez nem gány! Ezek nagyon szépek! :K Viszont nem 10Ft lehetett, én sok pénzt nem áldozok rá,akkor inkább veszek másik házat.

(#39349) s3toraph válasza MasterHUn (#39346) üzenetére


s3toraph
senior tag

Kb. 120-150 db. Alulra a 2 sor az keresztmerevítésnek kellett 1-1 pánttal hogy ne hajoljon be a súly alatt az alsó lemez. Ehhez gondod hozzá a csavaronként 2 gumialátétet amit a gumibelsőből vágtam ki 2 féle méretben. Jó kis móka volt. :D A lábait magam legóztam össze, egy láb 12 elemből áll. Ezt mire összehoztam, hogy megfelelő legyen a magasság, ne csússzon át a csavar ha meghúzom, de besüllyedjen mert ne karistolja a felületet amire rakom... BWAAAHHhh... csak a 4 láb volt vagy 2-3 óra próbálgatás. A festés-lakkozás majdnem annyi idő volt mint a vágások-reszelések... nem is hiszem el hogy eddig már eljutottam vele. Amikor forgattam körbe lepattogzok az éle... kész... A végén már kartont raktam alá mert még a hungarocell is lesúrolja róla a rétegeket... már vicc... a very well-ben nagyot csalódtam, ez a mázolós része kidobott időnek tűnik. Nekem tetszik, annyira nem kényelmetlen ölben, súlya az van kb. 2,5-3 kg.

Intruder2k5: Csirkehálóval nincs tapasztalatom, de a rács legalább tuti jó lett a célra minden szempontból. Nem ez került sokba, hanem a 3 festék és 3 lakk az 6 ezer Ft, a csavarok alátétek zsanérok csiszolószivacsok kb. 5-6 ezer Ft.

Azt nem terveztem. Mit dokkolna? Elektronikához nem nagyon merek nyúlni, azért is nem dupla usb-ről megy. ;]
-------
Ventiből arctic F12 PRŰO pwm nem fér be a kiálló csavarok miatt, de majd flexelek ha kell. Szinte ármilyen PC venti belefér ami nem szerver. Ja és 4 db 14cm a max.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#39350) Intruder2k5 válasza s3toraph (#39345) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg dokkolót is fogsz bele csinálni? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.