Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) s3toraph válasza FatalEror (#38594) üzenetére


s3toraph
senior tag

Közben felhívtam a boltot, 2000-es finomságban csak csiszoló vásznuk van vagy mi, ezt vettem legutóbb, olyan mint egy mm-nél vékonyabb smirdlipapír. Jobbat nem tudnak adni, csiszoló szivacsuk csak 1000-es va, csiszoló korongjuk ami szivacsos abból meg 1500-asuk van. Szóval megpróbálom vizesen ezzel a 2000-essel, óvatosan.

Szerk.:

Akkor marad a csavar. :R Szegecset csak azért akartam mert azzal szebb lett volna.

Körbemaszkolni mit javasolsz? Újságpapír gondolom nem jó, legalábbis nekem eddig csak problémám volt vele.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38602) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv,
olyan ember segítsége kellene aki tud nekem segíteni alumínium lemez hajlításába, olyasmit szeretnék csinálni ami egy Cooler Master Haf XM tápegység kábeleinek az elrejtésére szolgál, aki tud segíteni az írjon már egy PM-t, és a többit ott megbeszéljük.
Köszönöm.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#38603) CoDWaW07 válasza Satyricon (#38590) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Már elég régen eladtam (igaz fájó szívvel mert kedvenc VGA sorozatom a 8800) egyik ismerősömnek és azóta is hibátalnul működik :K

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#38604) FatalEror válasza s3toraph (#38601) üzenetére


FatalEror
addikt

A szivacs is jó lehet,mert azok általában sokkal finomabbak a papírnál,ha tudsz vegyél azt is,mert az nagyon hasznos.Csavarral is lehet szép,ha imbusz fejű csavarokat veszel.MAszkolni csak akkor gondoltam,ha szegecselsz,de amúgy maszkoló szalag.

HardCore is my LifeStyle

(#38605) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Régi hangfalamban volt egy ilyen cucc. Bár akkor csak a szabályzókat láttam. Vettem 2 hifitornyot havertól, és gondoltam hogy rákötöm. Sikerült is. Csak amikor hozzáértem a fémdarabhoz, ami a szabályzóknál van mindig "búgott".igényesen leföldeltem :) (bár tanárunk mindig szól hogy nem földelés, hanem érintésvédelmi vezető :)) )

V6

(#38606) Kerto válasza M0ng00se (#38605) üzenetére


Kerto
tag

Hát ebben a formában nem egy életbiztosítás :DD

(#38607) Mici80 válasza M0ng00se (#38605) üzenetére


Mici80
tag

Kínaiak, Koreaiak megirigyelhetnék a szerelés minőségét! :DDD

---

(#38608) s3toraph válasza FatalEror (#38604) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, köszönöm a tippeket.

Maszkolás akkor nem lesz. Csavarozni fogom, de már nagyon nem akarok rá költeni, így marad az ami eddig, csillagfejű csavar.

A polirozást próbáltam ezzel a 2000-es papírral, siralmas lett az eredmény... :O :W Össze-vissza karcoltam, meg foltos, kopott lett, de nem is egyenletesen! Pedig még a lakkot érzem a felületen, tehát azt nem dörzsöltem le. Pocsékul néz ki. :W Még jó hogy azt a felületet próbáltam ami az asztallal fog érintkezni, nem lesz szem előtt. Úgy csináltam hogy alátartottam a csapnak a papírt, de akkor meg így csurom vizesen hozzátapadt a fémhez. Felszedtem, aztán szétterítettem a lemezre a vizet, így már lehetett polírozni, de ahelyett hogy kifényesedett volna, lekoptatta és összekarcolta! Pedig óvatosan csináltam. ÁÁÁ nem megy ez nekem, ha tudom hogy ennyi kínlódás lesz vele, bele sem kezdek.... :O Vagy inkább becipeltem volna debrecenbe, meg hazacipeltem volna, kapott volna homokszórást, kb. az sem lett volna drágább, időben meg előrébb lennék nagyon sokkal.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38609) Mici80 válasza s3toraph (#38608) üzenetére


Mici80
tag

Azért ne add fel ilyen hamar. ;) Minden újabb ilyen munkánál már jobban fogod tudni, hogy mit kell csinálnod! :) Belejössz majd csak!

---

(#38610) zolee5016 válasza Akcok94 (#38602) üzenetére


zolee5016
őstag

Nekem sincs meg a Haf-X takaróeleme....Én most ráccsal oldottam meg...Neked az nem jó?
..

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#38611) NEMO1968 válasza albinolynx (#38599) üzenetére


NEMO1968
őstag

El kell fogadni,hogy nem minden városban vannak speckó cuccok.
Ilyen máshol is van,nem csak Magyarországon.

s3toraph
Nem látom ugyan a polírozás végeredményét,de érdemes lenne polírpasztával és puha ronggyal kézzel,esetleg rongykoronggal(fúrógépbe fogva)még megpróbálnod.
Persze lehet hogy most már cseszheted.
Anno plexit políroztam így.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#38612) s3toraph válasza Mici80 (#38609) üzenetére


s3toraph
senior tag

:R

NEMO1968 : Próbálom úgy lefotózni hogy látszódjon.
Polírpasztát már mondták, az meg mi? Mivel lesz jobb, hogyan működik?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38613) MasterHUn válasza s3toraph (#38612) üzenetére


MasterHUn
senior tag

a polírpaszta egy krém féleség tele szemcsével csak folyamatosan vizezni kell nehogy beleégjen a festékbe

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38614) s3toraph válasza MasterHUn (#38613) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem. És mire jó? Csiszolószivacs helyett? Vagy azután kell használni hibajavításra? :F

-----

Emberek, itt vannak a képek az aljáról, ami ronda lett. Szerintem elég jól látszik a probláma. Mondjuk napfénynél jön ki, vagy ha úgy esik rá a fény, de attól még minden csak nem szép. Letöröltem ronggyal és kapott és jó nagy adag lakkot, lesz amilyen lesz alapon...

A másik oldala az csak sötétebb - világosabb fekete árnyalatú, mert nem egyformán sikerült felvinni lakkot. Ezt is megtöröltem és kapott 2. réteg lakkot, itt már nem mertem hozzányúlni, polírozni. Erről nem csináltam képet, majd ha megszárad, csinálok.

A tetejét, a fedőlapot meg újra kellett festenem, pár órája a 4. réteget is megkapta így, mivel nem tudom mitől, de tiszta foltos lett. Mint amikor fúrott kúti koszos víz szétpereg cseppekben a fémlemezeken és megszárad és ilyen csúnya vízcseppnyomokat hagy. Ez legutóbb mikor festettem szerintem nem így nézett ki, nem tudom mi lelte a garázsban. Hiába töröltem, dörzsöltem vizes ruhával, nem jött le. Most úgy néz ki, az újabb réteg befedte. Fel is idegesített mert ez a legfontosabb része a cuccnak, ez lesz a gép alatt, ez látszik mindig. Ha megszáradt, adok neki lakkot, mondjuk holnap, vagy ma este.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38615) FatalEror válasza s3toraph (#38614) üzenetére


FatalEror
addikt

Ja tiszta víz az egész,mert rászáradt,le kéne törölni,egy ablaktisztítós ronggyal.

HardCore is my LifeStyle

(#38616) s3toraph válasza FatalEror (#38615) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmmm azt akarod mondani, hogy maguk a foltok attól vannak, hogy a tűző napon csináltam a műveletet (mert árnyékban nem látom mit csinálok, olyankor ugye nem adja vissza a felületet rendesen), és a polirozáskor felvitt víz száradt rá marha gyorsan és ez lejön simán? :Y Mert akkor jól megszívtam, sima vizes ronggyal nem jött le, és mérgemben lefújtam már a 2. réteg lakkal...

Update: na most megnéztem a száradó lemezt, érdekes módon a 2. réteg bőséges lakk után, most nem látok rajta az előbb összehozott foltokat, karcokat. Meglátjuk mit mutat majd ha teljesen megszáradt. Mondjuk nem a legszebb, megint sikerült hol több hol kevesebbet kapnia, ezért nem egyenletesen fénylik. :W
Lakk nélkül jobban tetszett maga a festék, de nem vészes, annyira nem csillog.
Mindig ilyen lakkos lesz a tapintása a felületnek? Mert egy kicsit zavaró, sokkal szárazabb a sima festékes felület, és nem is csúszik ez meg igen, valamennyire.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38617) MasterHUn válasza s3toraph (#38616) üzenetére


MasterHUn
senior tag

lakkrétegnél én úgytanultam hogy 1 alapozó és 2 fedő :) nem baj ha karcos (hisz csiszolod polírozáskor) az a lényeg hogy az utolsó réteg előtt legyen Tiszta pormentes a felület

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38618) FatalEror válasza s3toraph (#38616) üzenetére


FatalEror
addikt

Az egészen biztos rászáradt víz!

HardCore is my LifeStyle

(#38619) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!

Gondoltam dobok fel pár képet. Megy a sufni-tuning rendesen :DD . És mivel pár hónapja szó volt csirkeketrecekről, hát gondoltam én is beszállok egy kicsit. Lusta vagyok visszakeresni mikor volt, de tuti emlékeztek rá. És mivel a gépem még mindig átépítés alatt van :DDD, jó munkához idő kellene, az meg nem sok van, mert szinte minden nap melózok. És csak mindig picit tudok vele foglalkozni.

Idő közben megkapta a "végleges" procit, nincs másikra lééé. Szóval T9500 maradt, X9000 csúszik, T7500 bent pihen a fiókban. :D Kapot egy 128gb ssd-t a lelkem, így már nem kell elmennem rágyújtani, hogy betöltődjön a windows. Minden szépen lassan alakul, menet közben jönnek újabb ötletek, de mindig elvetem, mert már ennyi pénzért vehettem volna egy igencsak jó lapost. Alkatrészek, kellékek folyamatosan kerülnek hozzám.(dvd lejátszó, öreg p4es dell desktop, mindent fel lehet belőlük használni :DDD :DDD )
Igaz ez abszolúteeeee homemade gép. Minden by my hand, szóval annyira nem profi, de majdnem jó :DDD :DDD
A végén ha egyszer elkészülök vele, remélem 2-3 hét és vége, akkor talán rábírom magam egy logout blogra, de az sem lesz egyszerű. Most nem csináltam annyi képet mint az első sorozatban, de most sem lehet panaszkodni :DDD :Y Gondolom Szab.tam fogja értékelni, hogy nem kell neki 120 képet átnéznie :DDD :DDD :DDD
Nah de jöjjenek a képek. Miből lesz a cserebogár vagy mi... :DD

Gondoltam megmutatom mit dobok majd a gépalá.
Sikerült beszereznem a távtartókat is, nagy nehezen és nem olcsón :(((
Első próba hogy nézne ki a cuccos. Alatta lesz, úgy se látszik majd, de jó volt látni.
Távolrol se néz ki annyira rosszul.
És most jöjjenek a csirkeketreces képek :DD :DD








Jól látjátok, az egy biciklire szerelhető kosár vóót valamikor :DD :DD
Sajna a rögzítés az kábelkötegelővel van megoldva. Nem volt sima fekete, így gondoltam legyen színes :DDD :Y Talán később lecserélem, talán :DDD Még nincs kész, nem a végleges a rács állapota, még kell rajta finomítani, a forma az viszont már kb a véglegest mutatja. Azt nem mondom, hogy 5 perc alatt hajtogattam meg. Eddig kb 11-13 órámban van csak a rács, mivel mindent az alsó burkolathoz kellett hajtogatni egy darabból. Szóval nem volt egyszerű, de a neheze már asszem megvan :DD . Már csak a fény helyében nem vagyok biztos, de azt is megoldom majd. Az első rács az úgy néz ki egy rossz hősugárzóból kerül beépítésre :DDD :DDD :DDD :DDD . Abszolút zöld a gép, az újrahasznált anyagok tekintetében :D

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#38620) Akcok94 válasza zolee5016 (#38610) üzenetére


Akcok94
senior tag

milyen ráccsal?

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#38621) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

ez nem gép és em is kapcsolódik hozzá de talán érdekelhet valakit :) mivel ütöm el az időt :D


kb 4 órája vagdosom :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38622) LarsR válasza MasterHUn (#38621) üzenetére


LarsR
tag

:R ÁÁ ehhez lehet nem lenne idegzetem, bár még soha nem próbáltam. Még 444óra és kész is lesz akkor :DDD Amúgy ez a legjobb ajándék egy nőnek. Nem kell locsolni, nem hervad el (ebből kifolyólag nem kell másikat venni) és nem vágja a fejedhez :DDD :DDD
Szép munka, kitartást :C :C

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#38623) MasterHUn válasza LarsR (#38622) üzenetére


MasterHUn
senior tag

kitartás megvan :D egyet már csináltam csak pillangó nélkül. akkor elküldtek a pi...ba :D most megcsinálom végre magamnak :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38624) s3toraph válasza MasterHUn (#38617) üzenetére


s3toraph
senior tag

MasterHUn , FatalEror: Értem, víz. De a karcok is ott voltak, meg a kopás vagy mi. Szóval nem merem polírozni már. Na most ha nem fújja tele a szél porral meg nem lesz tele bogárral, akkor elvileg nem is kell, igaz? Az engem nem érdekel, hogy fényes legyen, direkt jobb ha kevésbé csillog.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38625) albinolynx válasza NEMO1968 (#38611) üzenetére


albinolynx
őstag

Szerdán még bepróbálkozok a Puticséknál (puwe). Helyben porfestenek, hátha kell nekik egy kis zsebpénz.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#38626) s3toraph válasza s3toraph (#38624) üzenetére


s3toraph
senior tag

No, az alja nem néz ki rosszul, eltakarta a gányolásom a 2. réteg lakk.
Viszont, ami nem rács, hanem teli anyag, azt felakasztva ne lakkozza senki! Nálam úgy megfolyt mint a veszedelem! Próbáltam hogy letörlöm és újra ráfújok... még rosszabb lett. Komolyan mondom amit lehet azt elbénázom szerintem. :W De most már megcsinálok akkor is! :D Ja és annyira jó vagyok lakkozásban, hogy már több mint a felét kifújtam, szóval erre az összesen kb. 2 m2-nyi felületre vehetek még egy lakkot, ha 3 réteget akarok. Valahogy nekem nem megy a fújás úgy hogy nem csicsogjon a lakk a felületen.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#38627) Mici80 válasza LarsR (#38619) üzenetére


Mici80
tag

Ötletes! Nekem nagyon tetszik! :))

Kezdek ingert érezni, hogy feltegyem én is egy-két barkácsolós képemet. Csak, hogy egy érdekeset említsek: számítógép ház tömítése syloplasttal és hungarocel lappal a csöndesség érdekében. :DDD

---

(#38628) MasterHUn válasza Mici80 (#38627) üzenetére


MasterHUn
senior tag

hmm érdekesen hangzik :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38629) Mici80 válasza MasterHUn (#38628) üzenetére


Mici80
tag

A látvány is érdekes. :D Lassan tényleg előkeresem a képeket róla! :DDD

---

(#38630) LarsR válasza Mici80 (#38629) üzenetére


LarsR
tag

:R Köszönöm. Megpróbálom nem összecsapni, de van amin nem lehet sajna javítani. Pénz spórolás tekintetében, a kosár ingyen volt és a hősugárzó is, szóval ez igencsak viszi a pálmát :D És mivel akartam fényt is tenni a gép alá, gondoltam nem mutatna jól ha zárt lenne és csak kis réseken szivárogna ki a fény. Azt hiszem sokkal jobban fog kinézni így és hűtés tekintetében sem fogom megfolytani a gépet.
Várjuk a képeket :D

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#38631) jenei0330


jenei0330
tag

Helló. :F Valaki megtudná nekem mondani az 1155-ös felfogatás furattávolságát? Ugyanis kellene készítenem 1-et.

[ Szerkesztve ]

(#38632) LarsR válasza jenei0330 (#38631) üzenetére


LarsR
tag

Szerintem sose gondolták az Inteles fejlesztők, hogy valaki egyszer Lidl-s uborkabefőttes kupakból csinál majd hűtőborda lefogatót :DDD :DDD
Nem tudod lemérni?

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#38633) #90933760 válasza jenei0330 (#38631) üzenetére


#90933760
törölt tag

(#38634) FatalEror válasza jenei0330 (#38631) üzenetére


FatalEror
addikt

Imibogyo képgalériában van róla kép,de azt hiszem a blogjában is van.De ha minden igaz,megegyezik az LGA775-s furattávjával.

HardCore is my LifeStyle

(#38635) jenei0330


jenei0330
tag

Köszönöm a gyors reagálást, szerintem saválló lemezből lesz, de az még a jövő zenéje, szereztem 1 zalman hűtőt lefogató nélkül., és ahoz kell majd.

(#38636) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Kinéztem magamnak egy Mugen 4-es hűtőt.

A képeket nézegettem és mindenhol azt láttam hogy 1 venti van rajta. Igazából ha én a másik oldalára rácsavaroznék egyet az hatékony lenne? :DD

V6

(#38637) TESCO-Zsömle válasza MasterHUn (#38621) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Intarzia?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38638) MasterHUn válasza TESCO-Zsömle (#38637) üzenetére


MasterHUn
senior tag

igen az :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38639) #90933760 válasza M0ng00se (#38636) üzenetére


#90933760
törölt tag

Attól függ milyen proci, mennyire van megtépve, milyen a ház elrendezés, szellőzés és mik a hangbeli elvárások. Na meg milyen ventik.

(#38640) M0ng00se válasza #90933760 (#38639) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

A8 5600k-ra lenne, hang igazából mindegy, csak a hangfal nyomja el a hangját :D
Közben nézegettem, Sharkoon vs3-s házba nem is férne bele. legalábbis ott azt írják hogy max cpu cooler 15,5 cm, maga a borda pedig 16 cm-es. ilyenkor mivan? :D

V6

(#38641) Beretvás válasza M0ng00se (#38640) üzenetére


Beretvás
addikt

ilyenkor van az hogy vagy nem teszed fel az ház oldalát vagy veszel másik házat/hűtőt.. :U

(#38642) #90933760 válasza M0ng00se (#38640) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem rakod fel az oldalát a gépháznak......
Elég egy venti is. A két venti akkor kell ha extrémen húzol és minden csepp levegő kell a hűtéshez, vagy ha extrémen lassan pörgeted a hangja miatt, közben azért van bika a prociban is és hűlnie is kéne. De itt egyik szélsőség se jelentkezik, meg semmi egyéb, tulajdonképp az átlag felhasználói elvárások vannak, így bőven elég egy venti.

(#38643) M0ng00se válasza Beretvás (#38641) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ó fak. Kicsi házat választottam.Szerinted Inkább vegyek kisebb hűtőt, vagy nagyobb ház, és aztán hűtő?

V6

(#38644) Beretvás válasza M0ng00se (#38643) üzenetére


Beretvás
addikt

én a házat cserélném első körben..utána jöhet egy combos hűtő..

(#38645) M0ng00se válasza Beretvás (#38644) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Naja :W majd lesz valahogy. Köszi a tippeket :D

V6

(#38646) LarsR válasza M0ng00se (#38645) üzenetére


LarsR
tag

150Ft-os flexkorong és nem kell házatcserélni :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#38647) M0ng00se válasza LarsR (#38646) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Egyszerűbb az biztos :DDD

V6

(#38648) Beretvás válasza M0ng00se (#38647) üzenetére


Beretvás
addikt

és még topik on is lenne..xD

(#38649) MasterHUn válasza Beretvás (#38648) üzenetére


MasterHUn
senior tag

M0ng00se: vagy hidegen kikalapálod a ház oldalát :D

[ Szerkesztve ]

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#38650) Satyricon


Satyricon
addikt

Régen meg akartam már osztani ezeket a képeket a topicban, de hosszú keresés utána csak most akadtam rá. Am ideiglenes megoldásnak tökéletes volz az ötlet :DDD .

Ha letört a középső kis pöcök az AMD procihűtő keretről, így bütyköld meg:

Hozzávalók: Két szög, két postásgumi:



Szerk.: Remélem jól kivehető, a megoldás :DD

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.