Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38252) ivanhoe80


ivanhoe80
csendes tag

Haver vastag, erős műanyag zacsiba tett vizet elkötötte, majd rátette a refhűtős GTX470-re menet közben! Teszteltük , 4-5 fokot jelentett! :DD

Üdv István! A tévhit is szentebb a hitetlenségnél. PSN Ivan-Mitya

(#38253) M0ng00se válasza szab.tam (#38250) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Hipro 430w. 12cm-es venti szívja alulról.

V6

(#38254) Satyricon válasza M0ng00se (#38253) üzenetére


Satyricon
addikt

Tesóméknak is ilyen tápjuk van! De a ventije kegyetlenül hangos! Zsír újan vettük, de már új korában is fülsüketítő volt a hangja, lehet mert lehet pörög a venti, mint állat! Nem lehet a fordulatát lecsökkenteni? A tiéd is nagyon hangos? :F

Szerk.: OFF topic

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38255) Satyricon válasza Léhűtő (#38245) üzenetére


Satyricon
addikt

Olvastam az ezzel kapcsolatos gondolatmeneted. Lehet meg lehetne csinálni, nade hogy indítanád el? Beteszed winampba a meghajtót, mntha zene lenne rajta, és 90%-os hangerőn pörgetnéd a ventiket? :DDD Viccen kívül: Nem lehet egyszerű megoldani a dolgot. Ventit meg még nehezebb hozzá szerezni. Én azt ajánlom Neked, mint ahogy már ajánlották neked mások is, hogy fogsz 1 jó minőségű 12-es ventit, és azzal hűtöd a winyót. Nálam az előlapra van téve egy Enermax TB Vegas, és az hűti a winyókat. Egy 200gigás, és egy 2TB-os winyót. A 200-as 28-29 fok szokott lenni, a 2tb-os 1-2 fokkal mindig hűvösebb. Igaz ebbe a melegbe felmegy 37 fokra is. De akkor se 40-50 fok. szóval olcsóbb és jóval egyszerűbb megoldás, mint ami Te elképzeltél. arról nem is beszélve hogy tartós, és megbízható, nem fog kellemetlen meglepetéseket okozni!

Jah, a lényeg: Már csak abból a szempontból is jobb az előlapi winyós hűtés, mert a winyó alul felül kap friss levegőt. Ha pedig a dvdíróba rakott ventivel nézzük a dolgot, akkor a winyó csak felülről kap friss levegőt, viszont az elektronikának nagyjából ugyanolyan melege lenne, mintha nem csináltál volna semmit...

Ha jó, megbízható ventiket akarsz magadnak és a winyóknak: Scythe, Enermax, Coolink, arctic Cooling. stb... az utóbbi márka szerintem az egyik legolcsóbb a piacon, ráadásul nagyon jó minőségűek. Ha van hely az előlapon, akkor én Arcticot vennék a helyedben. Ha nincs, akkor Scythe-t, mert ezek többnyire vékonyabb kivitelben készülnek. Vagy ha zavar a ventizaj, és nem sajnálod a pénzt erre költeni, akkor egy potis ventit veszel, amivel lecsökkented a venti fordulatszámát. Remélem tudtam segíteni

biztos lesz aki majd belémköt, hogy az általam ajánlott venti közül ez szar, meg az szar, mert az enyém bedöglött, meg ez meg az, de ne legyen ilyen ember! :DDD

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38256) M0ng00se válasza Satyricon (#38254) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Amikor legelőször megvettem a tápot, bekötöttem mindent elindítottam, azt hittem hogy nem működik a venti mert olyan halk volt :). És most se hangos, pedig 2 éven keresztül minden nap használom :). Amúgy azon van ki/be kapcsoló gomb? mert az enyém olyan mintha csak a hely lett volna meg, de a kapcsoló már nincs :D

V6

(#38257) Troll56


Troll56
tag

Szép napot ! Kész az előlapi USB kivezetés: íme

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38258) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem igazán értek hozzá de ez mi célt szolgálhat? [link]

(#38259) Elvagyok válasza kmisi99 (#38258) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Sodrott vezetékre sarut lehet vele szorítani.Laci.

Soha többé ...

(#38260) #21346560 válasza kmisi99 (#38258) üzenetére


#21346560
törölt tag

illetve érvéghüvelyt.

(#38261) kmisi99


kmisi99
addikt

Akkor ez nem az amire gondoltam kösz a válaszokat. :)

(#38262) FatalEror válasza kmisi99 (#38258) üzenetére


FatalEror
addikt

Krimpelő fogó,ezzel tudsz különféle csatikat felhelyezni a kábel végére,illetve blakolni is lehet,egyes típusokkal.

HardCore is my LifeStyle

(#38263) kmisi99 válasza FatalEror (#38262) üzenetére


kmisi99
addikt

Na pont blankolót kerestem. :D

(#38264) FatalEror válasza kmisi99 (#38263) üzenetére


FatalEror
addikt

Ilyet ne vegyél!Rendszerint nyeklik-nyaklik,és a használata sem egyszerű!Szerintem messze ez a legjobb fajta,ja és műanyagot se vegyél,nekem már törött el olyan!Persze van abból is biztos jó minőség,de a fém az fém.
Valami ilyesmi kéne [link]

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#38265) kmisi99 válasza FatalEror (#38264) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz a linket meglesem. Bár ennyiért lehet inkább elszórakozok késsel mert annyira sűrűn nem kell.

(#38266) ƬΛЯΛ válasza FatalEror (#38264) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Nekem ilyen van és eléggé meg vagyok vele elégedve :K

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#38267) FatalEror válasza kmisi99 (#38265) üzenetére


FatalEror
addikt

Én is vagyok ezzel,4k-ért jó lesz a szike a is,nem használom olyan sűrűn!Esetleg ha a multikban vannak ezek a 500ft-s vásárok,akkor érdemes egyet próbálni,mert annyit még megéri rá kidobni az ablakon,hátha.

Tara9714
Jó,és ez mennyi volt?10k.Szerintem ezen azért látszik,hogy profi szerszám. ;)

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#38268) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ha már témánál vagyunk: Hol lehet olyan (milyen?) krimpelőt kapni, amivel ezeket a nagyon kicsi* csatikat lehet krimpelni? Mert én olyat biza még nem láttam...

* - Venticsatiénál is kisebb.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38269) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#38268) üzenetére


FatalEror
addikt

Milyeneket próbáltál?Amúgy jó lenne egy pontos szám,hogy mekkora,mert csak úgy nehéz lesz találni.Amúgy itt egy szett,ebben már benne van a venti pin is,szóval ezzel venti csatikat már lehet krimpelni.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#38270) #21346560 válasza TESCO-Zsömle (#38268) üzenetére


#21346560
törölt tag

Kombinált fogó?! :))

(#38271) Drizzt01 válasza TESCO-Zsömle (#38268) üzenetére


Drizzt01
őstag

Hali , erre gondolsz ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#38272) TESCO-Zsömle válasza Drizzt01 (#38271) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pontosan ilyenem van, de ezen a legkisebb "fog" is túl nagy. A számozás szerint az 0,5-1, mivel ez középen vált, két féle méretben krimpel, egy a sodronynak, egy a szigetelésnek.

A másik bajom vele, hogy a feje több,m int 1cm széles. Így már molexeknél is megnyomorítja a kábeleket.

sz: Hogy egészen pontos legyek, nekem ilyen van: Pro'sKIT 6PK-230C

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38273) Drizzt01 válasza TESCO-Zsömle (#38272) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ezt találtam legkisebbet csak . :B

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#38274) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#38272) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

nagyítás

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38275) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#38272) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez nem jó?

HardCore is my LifeStyle

(#38276) #21346560


#21346560
törölt tag

Esetleg ez?

(#38277) Satyricon válasza M0ng00se (#38256) üzenetére


Satyricon
addikt

Nincs semmiféle kapcsoló, méág táp áramtalanító kapcsoló sem! Viszont van ott valami, de az sztem tuti nem kapcsoló.Legalábbis nem bilenős, és nem kapcsolónak néz ki... :( Lehet valami venti szabályozó lenne? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38278) TESCO-Zsömle válasza #21346560 (#38276) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ilyenem is van. Ez csak érvéghüvelyekhez van, nem ilyen hajtogatósokhoz.

FatalEror: Az se, mert az is. Csak blankolni tud jól.

Ilyet, meg még ennél kisebbet is tudnom kéne krimpelni.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38279) Troll56


Troll56
tag

Roccat kave 5.1 füles tartó

[ Szerkesztve ]

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#38280) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#38278) üzenetére


FatalEror
addikt

Oda van írva,hogy crimper!!!!

HardCore is my LifeStyle

(#38281) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#38280) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, a nyele felőli rész. De az is csak érvéghüvelyekre.

Ilyenem is van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38282) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#38281) üzenetére


FatalEror
addikt

És mihez kell a ventilátor pinjeinél kisebb pinek?Ha moddinghoz tervezett készletben nincsen annál kisebb,akkor kétes,egyenesen lehetetlen lesz olyat venni,esetleg Andrew_31 biztos tud neked az igényeidnek megfelelő eszközt készíteni.

HardCore is my LifeStyle

(#38283) TESCO-Zsömle válasza FatalEror (#38282) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Linkeltem már, de ilyenhez például. De létezik kisebb is.

A linkelt cuccot magad is láthattad. VGA-kon szokták ilyennel szerelni a ventiket, de például a kormányomban is ilyen van és még rengeteg elektronikai készülékben.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38284) #90933760


#90933760
törölt tag

Ja, ti meg nem is tudtok róla. Felszámoltam a vízhűtésem, de az megharagudott rám és bosszút állt. Na meg egyebek... [link]

És akkor újra légen.
[link]
[link]
[link]
Majd egy HR-02 meg egy S1 Plus lesz, ha gazdag leszek egyszer, addig ez.
Aminek kurvára örülök, hogy az amúgy is szánalmas két vezérelhető venticsatiból amivel áld a sors, mert eddig minden alaplapomon ennyi volt, ezen csak egy működik tehát holnap drótozhatom össze a ventiket. Bugos a második csati és nem állítja a feszt, később lett javítva de nekem meg pont az 1.0 alaplap jutott.

(#38285) kmisi99 válasza #90933760 (#38284) üzenetére


kmisi99
addikt

Milyen lap az ami alapból tudja vezérelni a ventiket? (nem cpu).

(#38286) #90933760 válasza kmisi99 (#38285) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az összes szinte, ami ér is valamit, a s478 is tudta már. Nem vezérelni, hanem lehet feszt állítani megfelelő programmal. Tök mindegy, mindenki vezérelhető venticsatinak hívja, mert elvégre vezérled. 4-5 venticsati van egy lapon, ebből 2 állítható fesszel meg pwm-mel is és 4 az ami fordulatot kijelez. Nem tudom az újabbaknál hogy divat ez, de amúgy elég szánalmas, se chipset hőmérséklet, se fet hőmérséklet, se bios leállítás, csak vészjelzés van. A 478 még tudta, ezek már nem.....

(#38287) talpas válasza kmisi99 (#38285) üzenetére


talpas
aktív tag

Amihez a Bios ában az a lökött tervező megírja a szükséges beállítást és hab a tortán ha még progit is kapsz hozzá a winben. Azért van 1-2 ügyes ember aki megpróbál a hiányon segíteni pld. ez itt és ha nem is ismer meg minden vezérlő IC-t. kijelzőnek is jól mutat.
Baltoafarkas a víz drága dolog ne izéllyé vele. Remélem maradt használható hardware.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#38288) nézzbe


nézzbe
aktív tag

Ugyan nem IT téma :D de befér ide, egyedi Simson S51 LED izzó, nem kis teljesítménnyel :) Ezt volt a BETA verzió . Mára "tökéletessé" fejlesztettem, igaz stabilizátort igényesebben is felrakhattam volna de megbírja :D 12V 1A-ert kajázik a led, tőgázon meg lejön majdnem 14V is szóval ezért kell stabilizálni. A hűtőborda mára felismerhetetlenségig át lett alakítva , valaha egy x1300 hűtő volt ez vágtam alakítgattam forrasztottam be egy izzó keretébe és már mehetett is a búrába , lámpatest műanyag részére lett pár lyuk fúrva így a menetszél által hűtődik a cucc, nah de jöjjenek a képek :)

[ Szerkesztve ]

(#38289) szab.tam válasza Troll56 (#38279) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Roccat kave 5.1 füles tartó"

nekem is több 5.1 natív, és virtuális 7.1 fülesem van.
a megoldás jó, barkács ok.
de én a tartót 1xrűbben oldottam meg: fejem vagy a fiók...
:D

****

(#38284) Baltoafarkas
nálam így, most a nyár közepén a vízhűtés a száraz rozééé + vizes co2 egyvelegből áll.
ugyan ennek is van bosszúja, mint nálad, de a képlet csak másnap lesz aktív, rendszerint délelőtt....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38291) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#38289) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak nehogy egyszer véletlenül a fülessel együtt a tartót is bedobd a fiókba. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#38292) M0ng00se válasza Satyricon (#38277) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az én tápom hátulján csak a feszültség"állító" van :D

[ Szerkesztve ]

V6

(#38293) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#38291) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gondolkodtam egy darabig, mire le-, ööö izé, átjött a megoldás.
:DDD
(nagyon gyk: fejem a szekrényben eltemetve.)

***

csak éppen nézem a tv2 nagyon éjszakai híradót, és kifordultam a forgószékből a röhögéstől, és földre zuhantam....
pedig haláleseteket is kommmentáltak...
sokkal jol jobb, mint a comedycentral bemutatja, össszes évad.
de tényleg...

****

de az előbb takaros, műmellű noémi megnyugatott, hogy hétvégén más világ jön, csak 30 fok...
csak a fő kérdés, hogy mennyi nála a nfvsz....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#38294) Satyricon válasza M0ng00se (#38292) üzenetére


Satyricon
addikt

Csinálnál arról a fesz állítóról képet? Lehet az övéken is az, van, csak nem tudom hogy egyre gondolunk-e.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38295) FatalEror válasza Buvarruha (#38290) üzenetére


FatalEror
addikt

Általában én is úgy szoktam blanlolni,az jött be a legjobban.

HardCore is my LifeStyle

(#38296) M0ng00se válasza Satyricon (#38294) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Fényképezni lusta vagyok, de itt a kép :))
[link]
az a kis piros cucc

V6

(#38297) #90933760 válasza talpas (#38287) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mikor nekiálltam nem volt drága, mint mondtam a komoly lég és a gagyi víz között alig van árkülönbség, de a víz ráver akkor is 15 fokot. Csak hogy az ember nem azért vesz vizet, hogy gagyi legyen. Na úgy már drága.

Csak alaplapot kellett cserélni. Amúgy a tervem az az, hogy alul meg felül kettő 14 centis venti egymás mellett és ezek fognak lassan pörögni és átszellőztetni a házat, bent minden félpasszívan megy majd. Mivel két AC F14-em van így csak kettőt kell vennem, szóval az is spórolás. Egy HR-02 meg egy S1 Plus szerintem el is fog birkózni így a rendszerrel. Bár terhelésre tuti feljebb kell majd nyögetni a ventiket, főleg a VGA miatt, sokkal kisebb hűtő megy mint a porcira. Lehet, hogy egy Alpenföhn Peter kéne helyette, mert árban pár ezressel drágább csak, de combosabbnak néz ki. Mondjuk nem tudom rámegy-e.

A 14 centis ventivel az a baj, hogy a lyukak amiket kitépkedtem annál már szélesebbek úgyhogy az ott ronda lesz, valami tetőt kell majd eszkábálni. A 18 centis venti meg túl széles csutig ki kell vágni szélülre, és az már erősen meggyengítené, meg az is ronda, meg alul pl el se férne sehogy.

(#38298) Satyricon válasza M0ng00se (#38296) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen igen, ez lesz az! Én nem mertem hozzányúlni... De akkor most mi is ez? És hogy működik? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#38299) Irmscher 353 válasza Satyricon (#38298) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Nem a 230V, és 110V -os hálózati szabványokhoz való váltókapcsoló?!
Ne piszkáld, az a lényeg...

[ Szerkesztve ]

(#38300) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Kedves Kollegák sikerült végre nekiállnom a házikóm lefestésének

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.