Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34147) szab.tam


szab.tam
nagyúr

jó ideje vergődöm, hogy nem tudok kereíteni kb. 25*25-ös, 6-os csőre való lamellácskákat.
a múltkor volt egy próbám ugye, de az igen hervadt lett.
palástok a kihúzáskor szétnyíródtak, sablonból kivételkor és daraboláskor szanaszét hajlottak.

v2.0

vettem 250 hosszú, 10x25 acélrudakat, és 0,5 vastag, 25 széles aluszalagot.
készítettem 2 pár rudat. az első a 4-es előfuratoláshoz, a másik a hengerpalást kihúzáshoz.
ez utóbbiban a felső 6-os, az alsó 7-es furatokat tartlamaz. (ugye 6.0+0.5+0.5)
sokat törtem a fejemet a furatolási és rögzítésfuratolási sorrenden, hogy egyhez igazodjon az összes, ne legyen elcsúszás.

a kihúzótüske nem igazán tüske. kézzel egy kicsit kúposra reszelt 6-os rozsdamentes rúd.
ezen még finomítok. a képről lemaradt...
fúrótokmányba fogtam be, és az állvány karjával húztam le.
a satuban pedig csak vizszintesen el kell húzni az aluszalagot befogó acélrúd szendvicset a folyamthoz.
nem túl gyors, de így legalább hatosával lehet gyártani...

és hát a kép magáért beszél.
bal oldali oszlop egy mugen2 gyáriból darabolt. az a legszebb.
középen a csámpás rev1.0 saját.
és a jobb oldalon az új. (csak 1mm magas a palást, nem ilyen nagy a távtartás, direkt raktam ritkán. de jól megszorul, magától ottmard.)
kicsit még finomítok, és olyan lesz, mintha gyári lenne...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.