Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34201) macko20 válasza szab.tam (#34200) üzenetére


macko20
őstag

az a kis riiz jól jöhet bármikor...

macskák az mondták ez így teljesen rendben van

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#34202) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok!

Egyfajta ötletelésben, a lehetőségek felmérésében kérném a segítségetek. Családi vállalkozásunk egyedi bútorokat gyárt már 15 éve szerintem igen magas színvonalon. Szeretnénk kipróbálni, mit tudnánk összehozni pc ház építésben. Elsőre saját felhasználásra építenénk egyfajta demo példányt. Elsőre az alábbi gondolatok kavarognak a fejemben:
-normál méretű álló ház
-alapanyag magasfényű fa vagy lakkozott nemesfa
-dekor elemként akár rozsdamentes acél, szálcsiszolt aluminium, áttetsző vagy savmart üveg, esetleg bőr borítás (persze nem egyszerre, ezek csak különböző lehetőségek)
-inkább minimalista design, de nem akadály bonyolultabb faragás sem

Várom ötleteiteket, javaslataitokat (esetleg képekkel), kíméletlen kritikátokat :)

Ha ezek alapján összeáll a terv, természetesen végig dokumentálom és megosztom veletek az építés folyamatát.

Nagyon köszönök minden segítséget.

(#34203) FatalEror válasza AirBundy1 (#34202) üzenetére


FatalEror
addikt

Bőven van benne potenciál!

HardCore is my LifeStyle

(#34204) ---Lasali--- válasza macko20 (#34199) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A prescott hűtőknél még értettem ezt a réz magot, hogy jó valamire.. ugye amelyiknél volt egy réz henger, és lényegében a bordák annak oldaláról ágaztak széjjel. Ott oké az elv hogy felhozza a hőt, és teríti a bordákra. De ennél?? Ennél valahogy nem látom sok értelmét. Mennyivel hűt jobban egy ilyen réz magos, mint egy ugyan ilyen réz mag nélkül? 2 fok?

(#34205) #90933760 válasza ---Lasali--- (#34204) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem is tudtam, hogy van s370 borda rézmagos. A 35-40W-os prociknak minek kellett amúgy?

(#34206) FatalEror válasza #90933760 (#34205) üzenetére


FatalEror
addikt

Mert azért csak 110 nm-s volt a csíkszélesség.

HardCore is my LifeStyle

(#34207) Trebron09 válasza #90933760 (#34205) üzenetére


Trebron09
őstag

Hogy ne faggyon a winkilencvennyóc' :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#34208) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok,

Muter kimosta a 16GB Transcend pendriveomat, de szétkaptam és kifújkáltam belelő a nedvességet.
Működik rendesen, csak miután szétpattintottam, utána vettem észre, hogy nem patentos volt a műanyag burkolata, hanem ragasztva volt.
Milyen ragasztóval ragasszam össze?
A pillanatragasztó nem biztos, hogy jó ötlet, mert fényes fekete a műanyag burkolat és lehet, hogy kifehéredne tőle?! :F

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34209) macko20 válasza ---Lasali--- (#34204) üzenetére


macko20
őstag

Sokat ez volt jo az amdkre is, volt amelyik sima aluval még a bioszban kifagyott, mert 90-100 fokra melegedett

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#34210) macko20 válasza PH-User (#34208) üzenetére


macko20
őstag

Polifoam ragaszto, v, fbs.... Stb

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#34211) AirBundy1 válasza FatalEror (#34203) üzenetére


AirBundy1
tag

Tetszik a forma :C Saját terv? Az oldala üveg?
Úgy érted, ebben a látványtervben van potenciál, vagy abban, amit írtam?

(#34212) #90933760


#90933760
törölt tag

Csíkszélességnek mi köze a hőhöz? Értem én mire célzol amúgy.
250-130 volt a csíkszélességük ezeknek. Amik nálam jártak 180-asok voltak. Mind elment a sima alubordával kis huzattal, valami passzívan is. Volt egy 1000-res Cerka ami viszont ventivel is kifagyott olyan meleg lett és nem a felfekvés miatt. Azt hittem hibás, de nem produkált semmi problémát. Ezek szerint ezeknek a köpedékeknek készültek a rézmagos bordák. Végül is ha egyszer nem hibázik csak sok hőt termel még mindig jobb eladni rézbordával, mint a selejt chipeket kidobni.

AMDnek megértem, ott ki lehetett nyírni a procit könnyen, Intelnél kicsit dolgozni kellett.

[ Szerkesztve ]

(#34213) PH-User válasza macko20 (#34210) üzenetére


PH-User
addikt

Az nem lesz gyengus szerinted, nem fog szétpattanni?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34214) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Mondanám ,hogy valami 2k-s epoxy, de azt többet szét nem szeded. :DDD

(#34215) PH-User válasza Andrew_31 (#34214) üzenetére


PH-User
addikt

Nem tervezem szétszedni, de a 2K-s ragasztót kihagynám a pill. ragaccsal együtt. :DDD
Egyébként élettartam garanciás lenne az eszköz és ajándékba kaptam, nem csak egy használati tárgy.

Üzletelni mennyire szoktatok itt?
Lenne pár rozsdamentes acél tengelyem moddinghoz, ha érint valakit. :))

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34216) macko20 válasza PH-User (#34213) üzenetére


macko20
őstag

2-3Mm uveget akvariumot, jól fogja, csak zsirtalanitsd

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#34217) szab.tam válasza PH-User (#34215) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Üzletelni mennyire szoktatok itt?"

mi itt egymást jelentgetni nem szoktuk, (helyben lerendezzük a ritka nézeteltéréseket. de hát pár önkéntes, avh-s lelkületű sosem alszik. mindent vizslatva, éberen figyelik dániel zoltán békaembereit...)

***

"Lenne pár rozsdamentes acél tengelyem moddinghoz,"

ha rozsdamentes, legalább 60-as, értékesítési célból, cnc-vel megfaragott anal plugin-hoz jó lenne.
keskenyebbet nem viszik - nem fáj eléggé - az étkezési műanyag keményrúd pedig nem higénikus.

tudok még ilyet.
(és ismét nem iszom többet, megyek inkább vissza dzsörszi sórt, vagy mifenét nézni, közben lamellát darabolni...) :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34218) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!
A következő problémában szeretném a segítségeteket kérni.
Van egy Colorsit Atrix 9001pc házam, amiben az Lcd kijelző tönkrement. A hiba oka kéken világít de más nem látható a kijelzős (sem betű, sem szám). Elemcsere megtörtént.
Ha bárkinek volt már hasonló típusú problémája, és talált rá megoldást kérem segítsen.
Ha van esetleg valakinek ilyen Lcd kijelzője amit eladna, akkor akár azt is szívesen megvenném.

Előre is köszi a segítségeteket!

(#34219) blasko92 válasza PH-User (#34215) üzenetére


blasko92
őstag

csak nem hazavitted a selejtet? :D

(#34220) siti válasza #90933760 (#34212) üzenetére


siti
senior tag

a 386-osnak mennyi volt csíkszélessége? 1000-1500nm? és még hűtő se kellett rá :))

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#34221) imibogyo válasza AirBundy1 (#34211) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha gondolod itt is körülnézhetsz. Saját tervek, ha visszamész a főmappába ezek közül pár meg is valósult már, pár pedig épp most terveződik megvalósulni. De a többségből soha nem lesz semmi. :D

(#34218) sesomaru1989: ez általában akkor szokott lenni, ha az LCD "lapok" elcsúsznak egymáson. Próbáld meg szétszedni, vagy kikapcsolt állapotban valamerre csúsztatni egymáson a kijelzőt alkotó szendvics lapokat. Esetleg kapcsold be és nyomogasd meg a kijelző több pontját. Ha csak ilyen elcsúszásról, vagy a lapokhoz köthető hibáról van szó, akkor azért a kijelző bizonyos pontjaiban meg-meg kellene jelennie valaminek. Ha nem jelenik meg semmi és a lapok nem mozgathatóak, akkor kuka. Esetleg még játszhatsz a bekötési pontokkal, de ne sok reményt fűzz hozzá. :(

[ Szerkesztve ]

(#34222) #90933760 válasza siti (#34220) üzenetére


#90933760
törölt tag

Annyi. És 2.7-5.5V között mászkáltak. A Pentiumra (P5) meg már kellett hűtő pedig 800-on készültek, igaz ugyanekkora fesz mellett.

(#34223) tajcsi válasza imibogyo (#34221) üzenetére


tajcsi
senior tag

Olyan hazat kellene tervezni amilyet en mutattam neked. Azt vennenek mint a cukrot.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34224) AirBundy1 válasza imibogyo (#34221) üzenetére


AirBundy1
tag

Huuu, komoly munka! Nagyon szépen köszönöm. Szerintem hétvégén majd ötletelünk, lesz miből meríteni.

(#34225) AirBundy1 válasza tajcsi (#34223) üzenetére


AirBundy1
tag

Kerestem a hozzászólásaid között, de nem találtam azt a házat. Meg tudnád mutatni?

Köszönöm

(#34226) imibogyo válasza tajcsi (#34223) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem a megtervezéssel van a legnagyobb baj, hanem a legyártásával. Nagyon komoly eszközpark kell hozzá.

Az addig tiszta sor, hogy mondjuk esztergálok egy kis háztetőre egy szellőzőnyílást, de a te esetedben ennél sokkal bonyolultabb folyamatokat kellene házilag megoldani. Lemez szép hajlítása, legalább 100 furat (legrosszabb esetben is "mm pontosságú") elkészítése, kötőelemek elkészítése, jobb esetben ezek beágyazása, nagyon profi (lehetőleg CNC-vel) vágott elemek a tökéletes illeszkedésért stb., stb., stb.. ;)

(#34224) AirBundy1: nincs mit. Ötletelj csak belőle nyugodtan. Nekem most amúgy is az oszlopos fúró lesz a következő projektem. :R

tajcsi erre gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#34227) AirBundy1 válasza imibogyo (#34226) üzenetére


AirBundy1
tag

Szép, de én egészen másra gondoltam. Olyan fa alapú minimalista dologra, ami persze hasonlóan funkcionális.

(#34228) Irmscher 353 válasza imibogyo (#34221) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Végigpörgettem én is a képeket, hát mit ne mondjak, csorgattam a nyálam elég szépen.
Kaptam is ihletet. Amint jobb idő lesz lehet egy fa kuckónak nekiállok én is... :)

(#34229) imibogyo válasza AirBundy1 (#34227) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze tudom én. Azért is nekem írta a válaszát és nem neked. :P Ez az ő álma, csak mivel kérdezted milyen házról beszélt ezért linkeltem be neked is.

(#34228) Irmscher 353: köszönöm neked is. Hát van benne egy-két órám mire ennyi terv elkészült, bár most már inkább a műhelyfelszerelések "low-cost" megoldásait tervezem, mert jelenleg erre van igényem. Nincs pénz, de kellenének a gépek. :B

A fa kuckóhoz meg hajrá én élveztem minden percét amikor csináltam őket, még ha a végeredmények nem is lettek mindig szemet-gyönyörködtetőek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34230) AirBundy1 válasza imibogyo (#34229) üzenetére


AirBundy1
tag

Világos és köszönöm, hogy belinkelted. Szerintem jókat csináltál, a nagy fekete tetszik leginkább.
Azt gondolom, a gépek, a szaktudás és a kreativitás mind megvan, csak a konkrét tapasztalat hiányzik. Ez nagyon nem sikerült szerényre :)
Ha sikeres lesz a demo darab, szerinted lehet kereslet egyedi darabokra vagy akár kis szériákra itthon?

(#34231) imibogyo válasza AirBundy1 (#34230) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem tudok rá válaszolni. Nekem nem sikerült, csak kisebb munkákat szoktam vállalni, lásd a kis házon a venti kivágás, de egyedi házakra nem is az igény kicsi, hanem a pénz kevés.

Egy átlagos magyarnak azt mondod, hogy 40-60k egy komolyabb ház, akkor úgyis az lesz, hogy 30k-ért tud venni HAF-ot, vagy bármi mást. A többségnek meg akinek tényleg lenne igénye egyedi házakra, annak legtöbbször meg pénze nincs. :(

Persze vannak "low-cost" egyedi házak is, mint amilyenek az én faházaim, azok kiskerektől vásárolt anyagokkal is megállnak 8-20k-ban, de ha produktumra dolgoznék akkor ennél még nekem is magasabbak lennének az igényeim. ;] Ezek csak szimplán "nekem jó" és "ennyi időm volt rá" felkiáltással lettek olyanok amilyenek. Ja és minden ház kézi szerszámokkal készült, sokszor elektromos gépek nélkül.

Az esztergát sem szoktam igénybe venni, mert legtöbbször nem forgásszimmetrikus alkatrészekkel dolgozom.

(#34232) FatalEror válasza AirBundy1 (#34211) üzenetére


FatalEror
addikt

Saját terv
Teljesen én rajzoltam egyedi elképzelés alapján.

Az oldala üveg
Természetesen az,így legalább van egy kis prémium érzete,de füstüveg.

Úgy érted, ebben a látványtervben van potenciál, vagy abban, amit írtam?
Amit írtál a rajz csak egy példa rá!Azért jó a fa,mert sokkal merészebb dolgokat lehet vele művelni!
Illetve egy hasonló darabban van némi egyediség,de még mindig nem a benne lévő 1500 led adja meg
a kinézetét,és a látványosságát.

HardCore is my LifeStyle

(#34233) PH-User válasza szab.tam (#34217) üzenetére


PH-User
addikt

Nem vágom. :Y

blasko92 - Nem vágom. Vannak róluk képek

[ Módosította: mukibuci ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#34234) tajcsi válasza imibogyo (#34226) üzenetére


tajcsi
senior tag

A mai napig az az egyik legtokeletesebb haz. Nem ertem miert nem gyartjak oket. Ezek a mai kis hazak nem ernek egy lyukas garast se. Mindenki olcson akar venni olyan hazat amibe 20hdd fer el emelett tokeletesen hutraadasul nem porosodik. Hat egy francot mit nem, aki esszel gonsolkodik az megvesz egy hazat ami evtizedekig fog szolgalni tokeletesen. Nagy munka de nem lehetetlen. Mint mondtam az a baj h mikor valaki elmegy egy mesterhez az rogton meg akar gazdagodni a bort is lenyuzva a kedves felhasznalorol. Arra nem gobdolnak hofy talan picit olcsobban dolgozni aztan lesz tobb munka...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34235) FatalEror válasza PH-User (#34233) üzenetére


FatalEror
addikt

Mit nem vágsz,hogy egy cserélhető fejes análintrúder fejét tervezte meg?

HardCore is my LifeStyle

(#34236) macko20


macko20
őstag

Mai történések..
táp csati:

felső venti..:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#34237) AirBundy1 válasza FatalEror (#34232) üzenetére


AirBundy1
tag

Látványos terv. Személy szerint a savmart üveget jobban preferálom, pláne ha vmi ötletes minta is van benne.
Vannak lehetőségek bőven az alapanyagokban, csak nagyon fontos lesz, hogy ne essünk át a paci túloldalára.
Ha a belső túlnyomó részt fa, van valamilyen megszokott hőszigetelési anyag/gyakorlat, vagy egyszerűen hőálló lakkot-festéket kell használni.

(#34238) Tenken válasza AirBundy1 (#34237) üzenetére


Tenken
őstag

Jó dolog ez a tűzvédelem, hogy ilyen komolyan felmerül mindíg fa ház építésénél, de tudod egyáltalán mennyi a fa gyulladáspontja? És mennyi hőt termelnek általában az elektronikai eszközök?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#34239) #90933760 válasza Tenken (#34238) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem pontosan tudja, ő nem a kigyulladásra céloz, hanem hogy a festés, díszítés ne fakuljon meg esetlegesen a hőtől.

(#34240) AirBundy1 válasza #90933760 (#34239) üzenetére


AirBundy1
tag

Pontosan, nem a kigyulladásra gondoltam. Egyszerűen csak védeni szeretném a szerkezetet, és arra voltam kiváncsi, van e ennek valami bevett módja a fa pc házak esetén.

(#34241) Tenken válasza #90933760 (#34239) üzenetére


Tenken
őstag

Fakulni max ott tud, ahol a hő éri, az meg nyilván akkor takarja is. Ha a külcsínt félti, akkor oda kell valami védelemről gondoskodni, de ez nem a bent lévő részek hőtermelésén múlik.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#34242) #90933760 válasza AirBundy1 (#34240) üzenetére


#90933760
törölt tag

A fát akarod védeni a hőtől, vagy arra vagy kíváncsi a gép mennyire melegszik be egy fa házban?

(#34243) Tenken válasza #90933760 (#34242) üzenetére


Tenken
őstag

Utóbbival fontosabb szerintem érdemben foglalkozni. Egy alu ház azért valamennyit ér hűtés viszonylatban is, ellenben a fa meg szigetel. Ha nincs légmozgás, ott megfő minden. Inkább ez a fő gond a hővel, hogy több gondot kell fordítani az átszellőztetésre.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#34244) AirBundy1 válasza Tenken (#34243) üzenetére


AirBundy1
tag

Közeledünk a megoldáshoz :)
Nem tudtam rendesen megfogalmazni, elsősorban azért, mert nem tudom, mire kell odafigyelni egy ilyen ház építésénél. Akkor az lenne a legfontosabb, hogy a megszokott alu házaknál jobb szellőzést biztosítsunk?

(#34245) Tenken válasza AirBundy1 (#34244) üzenetére


Tenken
őstag

Mindenképpen. Az alumínium vezeti a hőt elég jól, és viszonylag jól adja is le veszi fel, bár ez nem olyan jelentős a házon belüli/külső hőmérséklet különbségét tekintve, de nem elhanyagolható tényező. A fa viszont konkrétan hőszigetel. Svájcban, Svédországban házakat építenek belőle és nem fagynak szét éjjelente.

Szóval egy fa háznál a hűtést komolyabban kell venni és nem elsősorban azért, mert a ház gyulladna ki, hanem a bele szánt hardware-ek miatt.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#34246) siti


siti
senior tag

Henkel műanyag kinyomópisztoly élt kb két évet, kinyomott kb 30 kartus mindenféle ragasztót. ami azért nem sok...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#34247) imibogyo válasza tajcsi (#34234) üzenetére


imibogyo
veterán

Már privátban is írtam ezzel kapcsolatban. Nem hiába 40k egy nagy-sorozatban gyártott ház sem, hát akkor még egy egyedi ház. Hiába ez nem egyedi, de mégis annak minősül, ha a nulláról meg kell építened.

Én továbbra sem a mesterek meggazdagodását látom ebben a dologban. Én nem akarok így meggazdagodni, de gondolj bele, hogy mondjuk napi 4-6 órám egy hónapon át mennyit ér (ha pénzkeresésre fordítom) és e mellé még jön az anyagár, az áram fogyasztás egy hónapra (2-4 kW-os gépek), és még a gépek kopását is be kell hoznod, nem is beszélve a komolyabb gépek áráról, amik ugye befektetések.

Szóval én továbbra is azt mondom, ha nekem kellene megcsinálnom, akkor még ha meg lennének a gépeim sem vállalnám 60-80k alatt. Főleg mivel te szinte tökéletes reprodukciót akarsz nem egy ténylegesen egyedi házat. Ráadásul a többségnek nincs otthon vizes vágója, vagy cnc-je, meg még egy csomó profi gépe. Egy ilyen háznak nem szokás egy darab tesco-s oszlopos fúróval, meg két darab reszelővel nekiugrani.

Értem, hogy miért tetszik ez a ház, nekem is nagyon tetszik. De szerintem nem igazán látod át, hogy mekkora munkát vársz el egy "mester"-től. Én mostanában csináltam pár nagyobb munkát, szóval ha nem is nagy, de azért van egy kis rálátásom, hogy egy ilyen ház megépítése mibe fájna. Főleg, hogy mindent kisker áron kell megvenned, szóval még ezen sem tudsz spórolni. Logikusan ez a hozzászólás nem teljesen igaz egy olyan emberre, aki ebből él és sok mindent el tud számolni, meg tud spórolni. :N De aki, csak hobbizik, arra nagy vonalakban igaz, legalábbis magamból kiindulva.

Azt viszont soha nem mondtam, hogy lehetetlen, sőt. ;)

(#34248) macko20 válasza siti (#34246) üzenetére


macko20
őstag

legközelebb vegyél fémből ,az enyém kb tizenx éves,noném...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#34249) Blabcsi válasza macko20 (#34248) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Én anno a baumaxban vettem fémet, saját márkás termék volt.
1 kartus szilikont nem volt képes kinyomni... 6 v. 700 volt, már nem tudom.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#34250) macko20 válasza Blabcsi (#34249) üzenetére


macko20
őstag

ami nekem van az Bau.. színű lehet h ott vettem,látszanak rajta az évek ,de müködik..

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.