Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Spiler125 válasza macko20 (#33250) üzenetére


Spiler125
tag

Olyan Pici fúrónak nem nagyon lehet tolni az a baj könnyen törik igaz ha van kemény fém fúró avval már lehet hasítani

Andrew_31
én 8 kis gumira gondoltam, azért most nem akarom be takarni már csak a szellőzés végett sem,
bicikli tömlőből vágok 8db kis kockát :DD ha nem találok jobb megoldást

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33252) szab.tam válasza macko20 (#33241) üzenetére


szab.tam
nagyúr

félig. (najó, csak negyedig, ötödig) jól éreztem rá.... :)

(én is jártam már így, amikor nehezet kértem egy helyen....)
konkrétabban fogalmazva: az újabb elképzelésemmel már telefononon finoman elküldtek a p*-ba. (pedig igazán nem voltam smuczig: kvázi többet is adtam annál, mint amit kértek. értsd: jattosan fizettem.)
ez van... :(((

-> ezért kell saját szerszám. a szakikkal lassan tel van a f*-om... :((
(pontosan olyanok, mint a magyar fociban az edzőmatuzsálemek.)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33253) Spiler125 válasza macko20 (#33241) üzenetére


Spiler125
tag

nem nem lapos fejű és még nem raktam alá szigetelést csak minta kép mutattam az elképzelésem, tudom, hogy a kúpost ha meghúznám szorosan szét hasítaná az alaplapot!

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33254) Spiler125 válasza szab.tam (#33252) üzenetére


Spiler125
tag

:)
Mackó20 tüskéjén csak a kúppal volt nehéz dolgom kellet neki fordulat rendesen annyira kicsi volt már az átmérő h 0,10 es fogásokkal mentem szép lassan mozgott az anyag féltem, hogy nem bír forgácsot leválasztani azt elhajítja a pics@ba az anyagot, hívtam is mikor 3mm en jártam, hogy mi legyen nem vette fel akkor szép lassan finoman érzéssel mint ha lóvat b@sznánk meg csináltam 2,5 re át mértem minden méret stimmelt csak 10mm anyag kilógatva 100mm elég necces :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33255) szab.tam válasza Spiler125 (#33254) üzenetére


szab.tam
nagyúr

macko20 kolléga nevében is hálásan köszönöm a múltkori felajánlásodat! :R

nekem is problémám a szakszerű lamella kihúzó szerszám, de ő most sokkal motiváltabb a témában, mint én perpill. ezért nem akaszkodtam rád én is.
de a nevében is köszönöm, hogy segíted. :R :))

(én most kicsit kifáradt vagyok. kevés az új elképzelésem, a félkészek sem annyira izgatnak...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33256) Spiler125 válasza szab.tam (#33255) üzenetére


Spiler125
tag

ha gondolod jövőre majd csinálhatok neked is, de idén már csak holnap dolgozok csütörtökön 11 ig és pénteken már szabi 3. ig de holnap tudok még túlórázni 2 órát az idő alatt meg csinálom az ellen darabokat Mackó20-nak :) de ha ennyi maszek lesz ki kell hogy találjak valami megoldást, hogy tudjam teljesiteni a megrendelést :) :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33257) szab.tam válasza Spiler125 (#33256) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D :R

nem kell. ha műkszik, úgyis elrabolom tőle időszakos kölcsönbe'.
(igaz, ő ezt még nem tudja...) :DDD :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33258) FatalEror válasza Audifan (#33240) üzenetére


FatalEror
addikt

Áh messze van a gánytól....

szab.tam
ezért kell saját szerszám. a szakikkal lassan tel van a f*-om
Na az egy dolog,hogy a legtöbbet elküldeném a qrva anyába,amikor megkérdezem,hogy meglehet csinálni persze-persze meg főnök.Aha meg a f*szt,aztán amikor felmerem hozni,hogy nem azért adtam a pénzt,akkor meg elküldenek a francba.A legtöbb meg nem is szaki,csak szája,csak tudnám mire.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#33259) Spiler125 válasza FatalEror (#33258) üzenetére


Spiler125
tag

remélem nem rám célzol :) nem vagyok én se szaki csak tanuló elvállaltam körülményes idő igényes precíz munka rossz mozdulat és kezdhetem előröl a munka darabot, de igyekszem a legjobbat teljesíteni ha már elvállaltam :)

szab.tam
nem én terveztem, én csak azt csinálom ami a rajzón van szóval elméletileg jónak kell lennie :)

[ Szerkesztve ]

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33260) FatalEror válasza Spiler125 (#33259) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem nem rád,csak kerültem össze már pár olyan emberrel aki qrva okos volt,csak a munkáját nem tudta elvégezni.A fűtésszerelő csinált olyat,hogy az összes forrasztás eresztett,akkor annyira eldurrant az agyam,hogy megmutattam neki amit 10 éve csináltam,és a mai napig jó,ekkor megkérdezte,hogy miért nem én csinálom,erre csak annyit mondtam,hogy azt hittem te jobban értesz hozzá,hisz ez a szakmád,hát itt volt elég kínos csend.

HardCore is my LifeStyle

(#33261) Audifan válasza FatalEror (#33258) üzenetére


Audifan
tag

Ezzel most megsértettél! :DDD Majd ha normális fényképező közelébe kerülök rakok fel képet a házamról. Na az gány! :K

(#33262) FatalEror válasza Audifan (#33261) üzenetére


FatalEror
addikt

Én már várom!

HardCore is my LifeStyle

(#33263) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

A minap bevágtam a gépem oldalába egy 120mm-es ventinek helyet, megvan a venti is.
Sajnos csak 3 pines csatlakozó van rajta.
A PWM-es AC ventimen ami még a gépben trónol van egy külön kis sárga vezeték, ami a Chassis fan foglalaton trónol.
Ha ezt lehúzom, s csak a 120mm-es ventit dugom rá, akkor a Aida/Everestben fogja a Chassis Fan rpm-jét mutatni?

Illetve még egy kérdés:
a CPU venti csatlakózóra jelenleg 3 venti PWM-es csatlakozója van kötve (egy a CPU cooler, meg 2 házventi) ez nem fogja kinyírni az alaplapom?

(#33264) fenergie84 válasza Irmscher 353 (#33263) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha lehúzod az AC venti sárga vezetékes csatiját, akkor az aida külön azt a ventit, amihez tartozik a kábel, azt nem fogja mutatni, mivel az a kábel csak a monitorozást szolgálja.
AC-jék szerint 5db ventit lehet a PST jóvoltából egy foglalatra kötni biztonságosan, anno nekem is ennyi volt, és bírta a lap...bár azt is el tudom képzelni, h ezt lapja válogatja. :K

(#33265) imibogyo


imibogyo
veterán

Meg van az új áldozat. És a monitorom utódja is. :B Viszont sajnos hiányzik kettő 5,25 takaró, és a front panel USB-s modulja is hibás, ezeket majd valahogy pótolnom kell.

Ja és a lakást is átrendeztük, illetve a képen még épp rendezzük. :B



[ Szerkesztve ]

(#33266) Irmscher 353 válasza fenergie84 (#33264) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Örülök neki nagyon, hogy AC-ék szerint nemfog elszállni a lapom. (amugy egy ASUS P5B)
A 120-as ventin van sárga vezeték, tehát akkor majd annak a fordulatszámát látom, sebaj, mivel a maradék 2 chassis fan úgy is pwm-es az közel annyival fog pörögni mint a CPU ventije ;)

[ Szerkesztve ]

(#33267) fenergie84 válasza Irmscher 353 (#33266) üzenetére


fenergie84
addikt

Anno, mikor én is vettem 5db ilyen ventit és összekötöttem gond nélkül mentek együtt, a lap nem nyűglődött :N

(#33268) macko20 válasza imibogyo (#33265) üzenetére


macko20
őstag

Minden okés veled ,gyári házban van a gépd?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33269) FatalEror válasza macko20 (#33268) üzenetére


FatalEror
addikt

Még egy darabig.....
Mondjuk gondolom a flexet így kis kellet kötözni,vagy a felesége csinálta ugyan ezt,csak az ágy kötözte.

HardCore is my LifeStyle

(#33270) imibogyo válasza macko20 (#33268) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát öregszem... :D

Jövőre újult erővel (és pénztárcával :P ) biztosan átalakításra fog kerülni ez is, vagy legalábbis készül neki majd egy új ház. De előtte még megpróbálom a mostani modomat értékesíteni. Ha visszajön egy 7-10k, akkor már nekem jó. Egy 10-esért felteszem apróra, hátha, elvégre elég sok pénzem és munkám van benne. :K

(#33269) FatalEror: így van. Most a TV vásárlás után, amúgy is csend a nevem egy darabig. Ha jól számolom már csak 243 évet kell várjak, hogy újra költhessek a gépre, anélkül, hogy céltáblává válnék az asszony szemében. ;]

[ Szerkesztve ]

(#33271) macko20 válasza imibogyo (#33270) üzenetére


macko20
őstag

jó most már nyugodtabb vagyok

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33272) szab.tam válasza imibogyo (#33270) üzenetére


szab.tam
nagyúr

erről nekem egy kombinált karancs eleje ugrik be, aminek a tetejéről lelopták a tűzhelyet a gombokkal, és csak a sűtő maradt meg, de az is fogantyú nélkül.... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33273) imibogyo válasza szab.tam (#33272) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem baj, már volt amúgy gázkazán, konvektor stb. Kinek mi...
Nekem tetszik, aztán az a lényeg. :K

(#33274) #21346560 válasza szab.tam (#33272) üzenetére


#21346560
törölt tag

Miért? Nem az? :Y :DDD

(#33275) imibogyo válasza #21346560 (#33274) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem, ezt teljesen saját kezűleg készítettem, nézd meg a többi képet. Fa váz, rajta régi gépházakból hajlított oldallapok. ;)

(#33276) szab.tam válasza imibogyo (#33275) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mefigyeltem. poénok területén néha lassú az ingerületvezetésed. (nem mindig, de néha...)
a nagy, növényevő dínók is ezért haltak ki. nem ez a kamu jégkorszak, meteror és tsai duma miatt.
jött a kis ragadozó, kiharapott a farkából, és mire eljutott az angyáig, a távadó már nem volt sehol sem.
szerintem Runo kollága tudta, hogy nem gáztűzhely.
itt mindenki tudja, hogy te faragtad. (csak ugye néha sütsz vele egy kis húst...) :U :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33277) ViiiiktorOC válasza ViiiiktorOC (#33231) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Ma megkapta a végleges matt fekete színt! :)
Hozzá lettek csavarok is festve! :)
Holnap remélem már tudom összeszerelni. :D

(képen kicsit porosnak hat, de rossz a szög, és erős a vaku)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#33278) FatalEror válasza szab.tam (#33276) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem meg azért haltak ki,mert túl nagy volt a karmuk,és nem tudtak recskázni.De néző pont kérdése.

HardCore is my LifeStyle

(#33279) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#33273) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azé' biztos ami fix. Bekötésnél legyen ott egy gázszerelő. Legalább tanúnak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33280) imibogyo válasza szab.tam (#33276) üzenetére


imibogyo
veterán

Elég gyors a felfogásom, csak nem mindig poén nekem az, ami másnak... :U Anno kinevettük magunkat a sütős meg cirkós poénokon is. És nekem annyi elég is volt belőle. Persze nem sértődök be, arról szó sincs, pusztán csak egy idő után elég magamon röhögni. Ebbe a kis sütőbe elég sok munkaórát tettem, még ha ez a végeredményen nem is látszik. :K

Ja és az kimaradt, hogy csak azért irtam le Runo-nak, mert azt hittem tényleg lemaradt róla. Nem emlékszem, hogy anno csatlakozott volna a cirkós-sütős beszélgetéshez.

(#33279) TESCO-Zsömle: megoldom én. Nem robban, lehet picit ég majd, de soha nem robban. Az inkább én vagyok amikor kalapáccsal rávágok az ujjamra. :D

(#33281) Runo: persze. De itt most nekem azt kéne. Amit meg is teszek, csak mértékkel. :B

[ Szerkesztve ]

(#33281) #21346560 válasza imibogyo (#33280) üzenetére


#21346560
törölt tag

Mi sem magunkon röhögünk, inkább más sütőjén ;) :DDD

(#33282) szab.tam válasza imibogyo (#33280) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok főnök. :)

***

(#33278) FatalEror
innen már csak egy kis ugrás az átkötés blaskó kolléga fétis állarcához.
erről jut eszembe: hoki bandi, (gyk. reisz andrás időjós), tegnap olyan baromságot mondott, hogy felírtam. erre meg nem találom a cetlit... :(((

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33283) FatalEror válasza imibogyo (#33280) üzenetére


FatalEror
addikt

Jó de azért majd a sárga flexi csővel kösd be az előírásoknak megfelelően. ;)

szab.tam
Úgy gondolod abban az időben hiánycikk volt? :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#33284) imibogyo


imibogyo
veterán

Hogy ON is legyek. Ma is barkácsoltam. Méghozzá a konyhaszekrénybe fiókokat. Már a fióksínek is rajtuk vannak, csak be kellene szerelni őket. viszont nincs fiókozóm. Ha van valakinek felesleges, akkor pár napra elkérném. Meghálálom egy táblacsokival. :K

[ Szerkesztve ]

(#33285) FatalEror válasza imibogyo (#33284) üzenetére


FatalEror
addikt

Mire jó ez a sz*r?Régen simán felraktam a síneket mindenféle fiszfaszok nélkül,igaz akkor még nem is voltak ilyenek. :N

HardCore is my LifeStyle

(#33286) Spiler125 válasza ViiiiktorOC (#33277) üzenetére


Spiler125
tag

egész jó lett, majdnem mint a bolti :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33287) imibogyo válasza FatalEror (#33285) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez a szar arra való, hogy szűk helyről nem kell kivenni az adott korpuszt (mint például az én esetemben), mert simán megtartja neked a sínt derékszögben és pontosan a neki kijelölt helyen. Lényegében egy harmadik kéz, neked csak csavaroznod kell.

És nem mindenki olyan profi, hogy mondjuk egy sarokban lévő 40 centis szekrénykébe szemre belője a síneket derékszögbe és futóra, miközben tartja a sínt, próbál elférni a fúróval, vagy a csavarozóval egy olyan szűk helyen, ahova még a vállam sem fér be. Ja és megkímél 10-20 percnyi tök felesleges méricskéléstől, meg anyázástól. Annak idején amikor asztalosokkal nyári munkáztam ezzel a kis kütyüvel napi 250-300 sínt raktunk fel bútorboltnak bedolgozásba, míg előtte kézzel 80-120-at, nagyon nem mindegy, baromira megkönnyíti és felgyorsítja a munkát (nincs elmozdulás stb., rögtön elsőre megy minden).

De persze mindig vannak vérprofik és terminátorok, nekik nincs szükségük ilyenekre.
Nekem van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33288) FatalEror válasza imibogyo (#33287) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ha anno lehetett volna kapni,vagy tudtam volna róla akkor én is vettem volna lehet,de a kényszer nagy úr!Mondjuk mi mindig előre felmértük fúrtuk,kicsit nagyobbal min amekkora a csavar magmérete,de tartott.A végén már csak annyit mondtam,ha oda köpök az pontosabb mintha méricskélek,igaz egy-egy nagyobb darabhoz már mérőlécet csináltunk,egyszer kellet felmérni,aztán meg már csak fúrni.De mondjuk ha neked bútorlapod van akkor jóval nagyobb a szopás,mert a műanyag réteget még a spax csavarok is nehezen viszik át,pedig azok No1 csavarok.De nem nagy összeg szerintem vedd meg!Ha lesz gyerek ha nem fogtok még költözni is,szóval fog az még kelleni hidd el. ;) Ja és javaslok még egy sarok adaptert is az is komoly 1,5k,de ha csak barkácsolsz akkor nagyon jó eszköz.

HardCore is my LifeStyle

(#33289) Psycho18 válasza imibogyo (#33284) üzenetére


Psycho18
tag

Egy ilyen eszköz nekünk is jól jött volna amikor összeraktuk a bútorokat az egész házba faterral ketten, többször is előfordult, hogy egy pár mm-t elmozdult a sín és a fiók már nem illeszkedett szépen a bútorba. Fiók ki, sín le, újrafúr, sín fel, próba... :(((

[ Szerkesztve ]

(#33290) imibogyo válasza FatalEror (#33288) üzenetére


imibogyo
veterán

De nem nagy összeg szerintem vedd meg!
Már meg is történt, de az ünnepek miatt, legkorábban január 7.-én hozzák ki. :(

"javaslok még egy sarok adaptert is"
Mármint gondolom a fúróhoz valóra gondolsz. Az tényleg jól jönne néha. :K

psycho18:
"egy pár mm-t elmozdult a sín és a fiók már nem illeszkedett szépen a bútorba. Fiók ki, sín le, újrafúr, sín fel, próba..."
Hát igen, pont erre van ez az eszköz. Nem egy nagy valami, de sokat segít. Sin bepattint --> korpusz elejére rászorít, másik kézzel csavaroz. Ennyi. Csak a függőleges osztópontokat kell berajzolni, amikhez tartja az ember a sablont. És már mehet is a menet. ;) A második mondatodban leirt módszerrel csak egy baj van, előbb-utóbb elfogynak a fúrható helyek, elfogy a fa. :D

(#33291) NEMO1968


NEMO1968
őstag

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek egy ilyen kütyüje?
Sehol nem tudok szerezni.
Google sem a barátom.
Bocs a minőségért,telóval készült a kép.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33292) FatalEror válasza NEMO1968 (#33291) üzenetére


FatalEror
addikt

És ez mi?

HardCore is my LifeStyle

(#33293) siti válasza FatalEror (#33292) üzenetére


siti
senior tag

kütyü!!

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#33294) macko20 válasza NEMO1968 (#33291) üzenetére


macko20
őstag

Laptop kűtyű ,laptop bontoba próbáld

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33295) blasko92 válasza FatalEror (#33292) üzenetére


blasko92
őstag

Ez sztem valami sata csatlakozó. Talán ODD-hez lapiba

(#33296) ViiiiktorOC válasza ViiiiktorOC (#33277) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Elkészültem!
Be van szerelve. :)
Kicsit nehézkes volt, mivel megnehezítettem saját dolgomat. Festés előtt kellet volna a csavarok helyét kifúrni. :D
Itt egy kép amikor már bent van a házban. :)
Rács mögött porszűrő van, azért fehér a rács mögött. Vaku mégjobban kihozta.
Kezdődhet a cikkírás. :DD

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#33297) FatalEror válasza ViiiiktorOC (#33296) üzenetére


FatalEror
addikt

Fasza!

HardCore is my LifeStyle

(#33298) #90933760 válasza ViiiiktorOC (#33296) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez nem lett jó. Hanem kibaszottul jó lett!

;]

(#33299) NEMO1968 válasza FatalEror (#33292) üzenetére


NEMO1968
őstag

macko jól látja.
Laptop kütyü.
Egyesek szerint SATA adapter,mások szerint SATA fordító.
Ide való.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#33300) siti válasza NEMO1968 (#33299) üzenetére


siti
senior tag

ez a laptop kialakítás miatt kell, mert a sata vinyó portja nem lóg ki, a laptopé se, ezért kell közé egy ilyen toldó, hogy be lehessen dugni. internet, google, ebay ismeri, de ahány laptop, annyi féle. erre keress rá: laptop sata connector. megtoldva HDD, laptop név / típus és akkor már csak egy darab papír, ceruza, radír két dobókocka, no meg némi szerencse kell, hogy találj egy ilyet. Ez kb olyasmi, de képen nézd meg jól.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.