Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33101) szab.tam válasza macko20 (#33097) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"a ház gyári perforálásán keresztül..."

én azt hittem elsőre rápillantva, hogy nekem írod a "hová raknád" kérdésre. még a "házgyári" is stimmelt, csak hát úgy más összetétel.
mondom: ránéztem, és azt hittem, olyan elszánt vagy, hogy kiütöd a panel falát, hogy elférjen.... :DDD

***

v2: mikuás. nepomuki kakkala, vagy mi a f*om.
de már csak jövőre. csak kell mellékelni egy motivációs, "védelmi" ajálatot egy levélkében.
hogy komolyan vegye a kis szakállas g*, és összekapja magát.

***

"a többi megy a garázsba"
asszony pajtás is? :U

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33102) macko20 válasza szab.tam (#33101) üzenetére


macko20
őstag

Ami befér az ajtón, v ablakon az a lakásba,a többi megy a garázsba a motorok helyére

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33103) Vegitaa válasza sinya85 (#33093) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Igen, már párszor belinkeltem :)

A két hátsó 8cm venti helyről beszélek.

(#33104) FatalEror válasza szab.tam (#33096) üzenetére


FatalEror
addikt

ja. és hová raknád...
Egyszer kaptam leépítésből egy 4m hosszú esztergát,mert ugye nem lehet nemet mondani....de akkor még se garázs se semmi nem volt,csak panel 4. emelet,és ott kuksolt az előszobába,igaz használni nem tudtam,mert 380V kell neki,de a tudat jól esett,hogy igen már van ilyen is :DDD és ez már a francia ágy alatt sem fért el. :N Igaz közlekedni sem lehetett a lakásban,és alatta még a járólap is megrepedt,de megvolt. :C

HardCore is my LifeStyle

(#33105) Spiler125 válasza sinya85 (#33090) üzenetére


Spiler125
tag

tisztában vagyok vele, de a Fanuc vezérlő ami nagyon elterjed szerintem, azt gondoltam hogy G kodos,
CNC prógramozonak gépkezelőnek tanulok, és igen nem sok eltérés van a kodok közt minimális! de akkor is a Haidenhain a kedvenc vezérlőm ott nem kell annyi kódot fejben tartani :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33106) sinya85 válasza Vegitaa (#33103) üzenetére


sinya85
senior tag

én oda nem raknék semmit. 1részt a gyári perforációtol hangosodik a venti ha nagyon közel van. másrészt a cpu hűtő lamellái függőleges helyzetben vannak. esetleg a gépház tetejére ha van lehetőség.

Spiler125: igen a Haidenhain más kategoria, párbeszédpaneles, de átlehet kapcsolni azt is g kódosra :)
A fanucon meg ott a manual guide ami ugyan ezt a célt szolgálja "párbeszédpaneles"
én mégis az okuma vezérlője mellé teszem a voksom. :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#33107) imikee válasza Vegitaa (#33103) üzenetére


imikee
tag

Szia! Ki kellene vágnod a 2 80-as ventihelyet valami körkivágóval. Szerintem ha befelé fújatod akkor több levegő megy a procihűtőnek is és talán hűvösebb lesz 1-2 fokkal.

...

(#33108) szab.tam válasza FatalEror (#33104) üzenetére


szab.tam
nagyúr

naja. :D

(ahogy nézem a társalgást, beiratkozok lassan egy kínai tanfolyamra.)

***

(#33107) imikee
az olyan házaknál, amikben 8-as ventihely van, nem a venihelyet, hanem a házat kell kivágni... :DDD

a kolléga vergődésének megmondom mi az oka:
nagy venti hely nincs, a kicsi halk legyen, levegőt is szállítson, hűtsön is, de por aztán meg ne legyen.
talán ez sok egy kicsit egyszerre....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33109) FatalEror válasza szab.tam (#33108) üzenetére


FatalEror
addikt

Kár,hogy meg kellett válni tőle,de vagy az vagy a másik ~20 gép,hát azt választottam. :(

HardCore is my LifeStyle

(#33110) imikee válasza szab.tam (#33108) üzenetére


imikee
tag

:) igaz! nekem home-made vízhűtésem van csak a laing pumpa a gyári benne meg a klímaradiátor. hang semmi, por semmi. :)

[ Szerkesztve ]

...

(#33111) Andrew_31 válasza sinya85 (#33088) üzenetére


Andrew_31
Modder

Lassan kéne egy logout cikk. :R
Van videó csak nincs még feltöltve sehová.
ISO G kódos ,egy az egyben Fanuc.(MACH3-al megy).
Azért mondod ,hogy minden ISO-s mert még Mazakon nem dolgoztál, de addig jó neked. :W
Bár szerencsére van abban is ISO.

[ Szerkesztve ]

(#33112) Andrew_31 válasza FatalEror (#33091) üzenetére


Andrew_31
Modder

Igen ,teljes saját tervezés és építés.
CNC gépi forgácsoló a szakmám.
Solidworksbe terveztem.

(#33113) FatalEror válasza Andrew_31 (#33112) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi volt a gép ára ha publikus?
A tervrajzok még megvannak?
Milyen motor van benne,illetve áttétel stb?

HardCore is my LifeStyle

(#33114) Andrew_31 válasza macko20 (#33095) üzenetére


Andrew_31
Modder

Elszántság és sok spórolás kérdése.
Meg kell egy munkahely ahol nélkülözhetetlen az ember és lehet fusizni néha hétvégén. :DDD

(#33115) Vegitaa válasza szab.tam (#33108) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi.... :)

(#33116) sinya85 válasza Andrew_31 (#33111) üzenetére


sinya85
senior tag

mazak a legjobb,
Minden gép ISO-s csak 1es gépeken van saját vezérlés mint a Mazak a Haidenhain vagy Fanuc-on a Maual Guide :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#33117) Vegitaa válasza imikee (#33107) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Hát a gépházat nem akarom megvagdosni... Pedig lehet kéne...

(#33118) Spiler125 válasza sinya85 (#33116) üzenetére


Spiler125
tag

és a jó kis Magyar Hunor? :P

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33119) FatalEror válasza Vegitaa (#33117) üzenetére


FatalEror
addikt

Pedig elég szép megy neked! :R
A kábel managmentes likakat sem akartad mégis megcsináltad,és szép lett! :R

HardCore is my LifeStyle

(#33120) sinya85 válasza Spiler125 (#33118) üzenetére


sinya85
senior tag

Van még olyan? :) tőlünk már kidobálták:) itt melozom

ஜ۩۞۩ஜ

(#33121) Andrew_31


Andrew_31
Modder

2db HCN4000 van a cégnél. Egyik 5 éves már lóg a főorsó csapágy, kiesztergálóval 0.02mm alakhiba van a furatba. Másik kb 2éves állandóan lefagy a vezérlő és nem tudják mi baja van. :DDD
Mazak esztergák HQR ezeket vették Traub esztergák helyet, amik kb 25 évesek voltak. De az is pontosabb volt és ritkán van olyan ,hogy a 3db HQR-böl megy mind a 3d. :DDD
Na de mindenkinek más a véleménye. :R

(#33122) Spiler125 válasza sinya85 (#33120) üzenetére


Spiler125
tag

aham, sulinkban is van egy müszerész Simhungaria PNC 731 es
cégnél meg egy 721 es rendes és van hozzá még monitor is jó kis gép de a Mori Seiki-k (nz2000) mellet elbújik de javító munkákra még jó, meg hogy én elvagyok vele Morikhoz nem mernek még oda engedni nem is értem mért :DD

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33123) Andrew_31


Andrew_31
Modder

[link]
Én meg itt.
Nálunk még van egy. A "legjobb" gép.
Az marad is, mert sok egyszerű előkészítő munkára nagyon jó.
Bár én a marógépem főorsóját azon csináltam tavaly.

(#33124) sinya85 válasza Andrew_31 (#33123) üzenetére


sinya85
senior tag

Kár, hogy nincs több kép

Andrew_31: az szép, pláne kiesztergálóval. én ujjmaróval csinálok a 6éves okumán 3mikronos körkörösséget :)

[ Szerkesztve ]

ஜ۩۞۩ஜ

(#33125) Andrew_31 válasza FatalEror (#33113) üzenetére


Andrew_31
Modder

Motorok és hajtás TECO TSA 30C 750w-os.
Főmotor 2.2kw.
X tengely atmérő32x10 golyós orsó ez le van negyedelve.
Y és Z tengely átmérő16x5 golyós orsó ez felezve van.
Max gyorsjárat 6m.
Solidworks-ös 3d-s modellem van róla.

(#33126) Andrew_31


Andrew_31
Modder

A gépemről?
Lassan nekiállok egy logout cikknek. :R

(#33127) Andrew_31


Andrew_31
Modder



(#33128) Spiler125 válasza Andrew_31 (#33127) üzenetére


Spiler125
tag

már csak egy szerszám tár hiányzik :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33129) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Az már nehezebb kérdés. :DDD
De még van munka bőven.

[ Szerkesztve ]

(#33130) Spiler125 válasza Andrew_31 (#33127) üzenetére


Spiler125
tag

ja amúgy mennyire pontos a gép?!

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33131) sinya85 válasza Andrew_31 (#33127) üzenetére


sinya85
senior tag

honnan van a golyós orsó? és a szán? ezek nem épp olcso játékok ha jól sejtem :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#33132) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Nem rég lett kész.
De szerintem pár század mm. Gravíroztam vele múlthéten ,vissza mentem még egyszer mert plexi volt és még nincs hűtés meg nagyobb fordulat. Tehát sorja végett vissza mentem még 1x és pontosan ua. oda ment.
Meg martam egy céglogót ismerősnek és az atm137-es körbe kb 0.03-0.04mm alak hiba volt körmarással. Pedig akkor még remegett is egy kicsit a darab mert asztal még nem volt fent, csak az egyik kereszt gerendára tákoltam fel a tokmányt. :DDD

(#33133) Andrew_31


Andrew_31
Modder

A Z és X tengelyt ismerős géplakatos hozta (használt) olcsón.(10K) :DDD
Y tengelyt boltba vettem 2db léc+kocsi és orsók 80K volt.
A vezérlő az drága volt. :R
De meg érte egyszer próbáltam kisebb gépet építeni léptető motorral, na soha többet.

[ Szerkesztve ]

(#33134) imibogyo


imibogyo
veterán

Már csak azt nem értem, ha ennyi CNC-s van a fórumon, akkor miért nem látunk egy áll-leejtős király egyedi gépházat? Nekem az lenne az első, ha végre elkészülne a CNC-m. De az már nem ebben az életben lesz. :B

(#33135) Spiler125 válasza Andrew_31 (#33132) üzenetére


Spiler125
tag

értem! az elég jó egy házi készítésű géptől, és itt is van útmérő, interpolátor, plc minden?! ja és amúgy a gépnek van saját vezérlője vagy csak gépről tudod munkára birni?!

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33136) Andrew_31 válasza imibogyo (#33134) üzenetére


Andrew_31
Modder

Gondolkoztam. Láttam lesz verseny.
Csak kéne jó ki alumínium tömb az előlaphoz.
Fa formát nem akarok marni a gépemen, az kinzás a gépnek és nekem is. :DDD

(#33137) sinya85 válasza imibogyo (#33134) üzenetére


sinya85
senior tag

biztos nincs ötlet :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#33138) Andrew_31 válasza Spiler125 (#33135) üzenetére


Andrew_31
Modder

Rendes hajtása van mint a nagyoknak, forgó jeladós, ha jól emlékszem 5.000 oszás egy kör.
Itt megjegyezném, hogy még a csoda Mazak HCN4000 is forgó jeladós és nem mérőléces. :DDD
PC-s alapú mint sok ipari gép. Csak nekem nincs egy dobozba a gép és a monitor mint Mazakon.
De nekem legalább nem egy P3 cerka duruzsol benne és nem 5 perc míg feléled a vezérlő a Win XP-vel. :DDD

(#33139) imibogyo válasza sinya85 (#33137) üzenetére


imibogyo
veterán

Adok én ötletet. Csak aztán nekem is csináljatok egyet. :D ;]

(#33136) Andrew_31: milyen fa formát? Miről maradtam le? :B

[ Szerkesztve ]

(#33140) TESCO-Zsömle válasza imibogyo (#33139) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dettó. Mit nem adnék egy faxa CNC-gépért. Beérném én 0.1mm-es pontossággal is, de panel 9. emeleten néha még a s*gg*m se tudom hova tenni, nemhogy egy CNC-gépet... :O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33141) FatalEror válasza imibogyo (#33134) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha lenne CNC-m akkor nem is vettem volna felniket,hanem olyat csinálok amilyen kell. :DDD
Amúgy szerintem a veletechen már viszontláthatod,ott mindenképp meg akarom mutatni a nagyközönség számára. :)) Illetve már megvan a végleges 5let is,BigTower stílusban fog testet ölteni,és valószínűleg.sőt biztos,hogy nem fogom vágni túl szép ahhoz a formája.De hát ilyen mi formánk,mindig az kell ami nincs,no meg szegény embert az ág is húzza,de nem is panaszkodom,mert lehetne sokkal rosszabb is. :U

HardCore is my LifeStyle

(#33142) imibogyo válasza TESCO-Zsömle (#33140) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor én mit mondjak 24nm-en? :U

(#33141) FatalEror: hát már nagyon kíváncsi vagyok. Egy ideje már tart a felnis ámokfutásod. ;] Én most egy CM Stacker-be kezdtem bele. Kicsit megviselt állapotban került hozzám, de remélem sikerül majd valamit kihozni belőle jövőre. Január közepéig sajnos rengeteg vizsgám lesz még plusz karácsony, újév, család stb. Szóval az összes ilyen felesleges dolog, ami elválaszt az én kis flexemtől. ;] :D

(#33143) Spiler125 válasza Andrew_31 (#33138) üzenetére


Spiler125
tag

hehe az jó, ja jut eszembe érdekesség nálunk a Moris Seiki NZ 2000-1500-n ha a főorsót gyorsabban meg forgatjuk kézzel nyitott ajtónál le tilt a vezérlő és újra kell inditani a gépet!
ja meg holnap hétfő mire a régi kotlák elindulnak az legalább 2 óra :D

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33144) FatalEror válasza imibogyo (#33142) üzenetére


FatalEror
addikt

Ne is mond,az én kicsikém is már ott didereg mióta,és hozzá sem nyúltam,na mindegy megyek kutát etetni,rá is nézek,hogy mi van vele. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#33145) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Az új Mazak is ilyen.
Megszokásból megforgatom esztergán a tokmányt beállásnál ,hogy szalad a db. és már lehet is lekapcsolni. :DDD

(#33146) imibogyo válasza FatalEror (#33144) üzenetére


imibogyo
veterán

kutát etetni....

Erről mindig ez jut eszembe, helyszín egy kínai étterem: :D
- Ez micsoda?
- Cirke
- És ez?
- Kaca
- És ez?
- Kuta
- De hát kutát tilos árulni!!!
- Ja Cirke

(#33147) Spiler125 válasza Andrew_31 (#33145) üzenetére


Spiler125
tag

jaja, de ez mitől van?! ez valami védelem vagy mi?!
uhh most jut eszembe pár napja egyik gépet le nullázták tégla testet oldalaztak a tokmány szoritás fel lazult a kés a mdb alá került avval a lendülettel le is szakitotta a revolvert majd meg keresem a képeket :D

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33148) FatalEror válasza TESCO-Zsömle (#33140) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát nálam a másik véglet 200nm és utálom fenntartani,egyszerűen annyit kell vele sz*pni,hogy az csak na ott a kert ott ház minden pénteken felmosás takarítás,az egyetlen ami motivál az 30-40nm garázs,de azon gondolkodok,hogy el kéne költözni,és lesz egy 2 szintes ház,a fölső szinten lakok,alul meg garázs. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#33149) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Szerintem. Japán. Ne keres logikát. :DDD
Jók az autók, vannak szép nők. De amit lehet egyszerűen az nem jó. :DDD
De ők olyan érdekesek. Fejlettek az egyik oldalról és maradiak a másikról.
Ipar a világon a legfejlettebb, de öljünk bálnét és delfint stb.
De ezt lehet csak én látom így.

(#33150) Andrew_31 válasza Spiler125 (#33147) üzenetére


Andrew_31
Modder

Tavaly ment ki főnököm Japánba Mazakhoz.
Adott egy ellenőrsós gép, hozzá egy homlok vagy más néven oldal késtartó ami mind két irányba tudod dolgozni. De hűtővíz furat csak a főorsó felé. Mondtam főnöknek ,ha már kint jár kérdezze meg hány Mazak mérnők kell ahhoz ,hogy mind a két irányba legyen hűtőfurat. :DDD
Amúgy meló helyen szoktak "hülye ötleteim születni.
Pl.:[link]
Bár a szöveget ismerős kicsit átírta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.