Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33501) #90933760


#90933760
törölt tag

A végén már szénné sütöttem és még akkor se volt jó. Így is ad képet, de még több csíkkal. Vége.

(#33502) macko20 válasza szab.tam (#33500) üzenetére


macko20
őstag

maradok az eső tervnél mert akkor csak egyszer kell csövet hajlítani ,2.-ka után a plv megérkezése után neki állok
különben a csöveket látványosságból akarom kivül vezetni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33503) #90933760


#90933760
törölt tag

(#33504) macko20 válasza #90933760 (#33503) üzenetére


macko20
őstag

na ezt nem szabad

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33505) #21346560 válasza #90933760 (#33503) üzenetére


#21346560
törölt tag

Te jószagú atya úr isten :C :DDD

(#33506) blasko92 válasza #90933760 (#33503) üzenetére


blasko92
őstag

"Meglátjuk mi sül ki belőle"

Legalább csináltad volna tefal serpenyőben, egy kis olajjal alatta. közben piríthattál volna hagymát, bele a husit, és mire az megfől, kész is a rakott VGA :)

Horst Fuchs következő reklámjában ő is VGA-t fog kandírozni az elektromos csodaserpenyőjében :C

[ Szerkesztve ]

(#33507) vtomi2 válasza blasko92 (#33506) üzenetére


vtomi2
őstag

:D :C

(#33508) #90933760


#90933760
törölt tag

Mikor már egyértelműen bebizonyosodott, hogy ezt nem lehet megjavítani már nem sajnáltam és odadobtam égni. Olyan büdös volt lehetetlen kiszellőztetni, most már szerencsére elment. De még így is ment, ad képet. A csíkokkal viszont semmit se lehet kezdeni és nem áll fel nagyobb felbontásra. Szerviz 10k lett volna, de ők nem tesztelik ha megy akkor adják is vissza és lóvé. És mivel ez egy eredendően jól megforrasztott kártya erősen gyanús, hogy a fóliát is tépte, amivel semmit se lehet kezdeni. Ha tényleg csak sima forrszakadás akkor a hőléges, sütőzős, akármilyne módszernek segíteni kellett volna nagy eséllyel.
Egyik ismerősöm, nem PH-s elvileg tud adni valami 8800-at, de nem tudja működik-e megnézi majd. Pár hónapot kihúzom vele, aztán vissza adom.

Egyébként a gány mentette volna meg a kártyát. Megint a hülyeségem, hogy a gépet szépre csináljam, feltegyem az oldalát, precíz pöpec cucc legyen. Na ezt nem kellett volna. Ha hagyom a szarba kibelezve még mindig menne. Nem kezdtem volna el basztatni az S1 felfogatóját, amiért nem feküdt fel rendesen a kábelek miatt, amiket a gépház oldala nyomott. Még mindig élne. Itt él bennem a gány, mélyről gyökerezik, ezt kellett volna tennem és hagyni gányul és nem csinosítgatni. Egy rohadt nagy barom vagyok.
A történtek óta kicsit változott a felfogásom meg a hozzáállásom.

(#33509) FatalEror válasza blasko92 (#33506) üzenetére


FatalEror
addikt

Basszus a Horst Fuchs-t én akartam írni :W :W :DDD
Hrrr Gabi nézd!

HardCore is my LifeStyle

(#33510) Zotya21 válasza #90933760 (#33503) üzenetére


Zotya21
senior tag

jujj :DDD

a sütés az nem ilyen sütés:D

max a sütőbe beteheted egy hőmérővel olyan 200 fok körülire és nem alágyújtani :DDD

bár pontosan nemtudom hány fok kell de olyan 200-300 között :D

https://500px.com/slayer_art

(#33511) ---gabika---


---gabika---
tag

Sziasztok!
Remélem meglesitek a kis cikkemet,bár annyira nem számítástechnika jellegű :) Profi műszerészek,elektrotechnikusok nyugodtan továbblapozhatnak! :D Én egy szelídmotoros vagyok és gondoltam rakok a mocimra egy USB töltőt :)

Nem használok külön GPS-t ezért a telefonomat használom ami sokszor lemerül.Voltunk Balatonkörúton is pl (bár ott nemigen lehet eltévedni :) ) és akkor is sajna hamar lemerült.Ezért kitaláltam,hogy miért ne lehetne buherálni egy USB töltőt a kis ETZ-mre :) Mivel én nem vagyok valami nagy műszerész zseni,ezért a lehető legegyszerűbb megoldást kerestem.

Elsőnek rendeltem kínából egy ilyen kis kütyüt: http://www.ebay.com/itm/LM2596-DC-Step-Down-Converter-3-2-40V-to-1-25-37V-Volt-Regulator-Power-Supply-/261148044007?pt=UK_BOI_Electrical_Test_Measurement_Equipment_ET&hash=item3ccda2eae7
400 ft-ért ami szinte ingyen van ahhoz képest hogy itthon 1500ft-ért adnak egy ilyet.

Feszültség konverter vagy miféle :) Mivel kimértem,hogy az USB 5V-ot ad a telónak, ezért csak ezzel a kütyüvel belőttem az 5V-ot. (A kék kis szenzor tetején van egy kis csavar,rádugtam a 12V-ot és azt a csavart addig tekergettem ameddig a mérőműszer 5V-ot nem mutatott) Ehhez kb nulla műszerésztudás is elég :D
KÉP

Ez a kis kütyü elfért a lámpabúrában:
KÉP

(A nyomtatott áramkör hátuljára ragasztottam egy vastag szigetelést,hogy még véletlenül se legyen zárlatos a búra miatt)

Mivel én sokat szórakozok számítógépes cuccokkal,ezért volt nekem itthon egy USB panelem amit a számítógép hátuljába lehet tenni pót USB foglalatként.Ezt ketté vágtam és szépen szimmetrikusan a kormány két felére erősítettem fel.
KÉP
KÉP
KÉP
Ezt is megfelelően kellett szigetelni,mert különben az 5V helyett 12V-ot kapott az USB.

Mivel nem akartam,hogy állandó feszültséget kapjon a kis konverter,ezért egy rejtett kapcsolót is beiktattam.
KÉP

Végül ha már van két USB foglalat a motoron,nekem meg van egy ilyen kis walki-talki-m ami igen hasznos lehet ha többen motorozunk
KÉP
ezért (bár ezt még nem csináltam meg) erre is kötök egy USB kábelt és már nem is kell bajlódnom az állandó elemtöltögetéssel.

Az USB foglalatot többször teszteltem mérőműszerrel nehogy a telefonban kárt tegyen.Motor járása közben,húztam a gázt is neki de az 5V stabil maradt.Majd még egy pici LED-et szeretnék elhelyezni az USB foglalaton,hogy jelezze ha áram alatt van a foglalat.

Örülök,hogy elolvastad a kis cikkemet!
A hozzászólásokat örömmel várom!

[ Szerkesztve ]

(#33512) macko20 válasza ---gabika--- (#33511) üzenetére


macko20
őstag

azért vmi kupakot kerithetnél az usb-re mert az eső viz nem tesz jót neki...
valahol a garázsban van nekem is egy 251-es

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33513) ---gabika--- válasza macko20 (#33512) üzenetére


---gabika---
tag

Igen jó,hogy megemlítetted! A kupak folyamatban van.Keresek két szar pendrive-ot és arra ügyeskedek egy gumi vagy műanyag kis kupakot és kész is.

Jók ezek a motorok,én imádom a kis etz 125-öst :)

kicsike:http://www.sportmotor.hu/motoros_kepek/motor/?dr=35256

[ Szerkesztve ]

(#33514) #90933760 válasza Zotya21 (#33510) üzenetére


#90933760
törölt tag

Először hőlég volt többször is, többféle intenzitással, módon. Ekkor már sejtettem, hogy ez menthetetlen. Akkor próbáltam ki a sütős módszert, 200 fokon alsó-felső sütés, tepsi alufóliagurigák és 10 percet volt bent. Semmi. Utána gázlángoztam, akkor a GPU alól kis sárga hab kezdett felpezsegni, reményt kaptam hoppá hátha. Semmi. Utána megint ugyanez, csak rányomtam közben ronggyal. Semmi. Volt még párféle próbálkozás, utána fogtam és kúrtam oda a tűzhelyre füstölésig.

(#33515) Trebron09 válasza blasko92 (#33506) üzenetére


Trebron09
őstag

Ez beteg.. rakott vga, nagyon nagy :DDD :DD :))
:R

Baltoafarkas:
(Sajnálom szegény 6870-et, de ennyire rossz volt a gyári hűtése?)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#33516) szab.tam válasza macko20 (#33504) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem érdemes lett volna az illó műanyag származékokat kicsit beszippantani. agysejtet már nem rombolt volna...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33517) #90933760 válasza szab.tam (#33516) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kösz. Gondolod szándékosan basztam el a kártyát és miután tudtam, hogy úgy is menthetetlen raktam a tűzre?

(#33519) szab.tam válasza #90933760 (#33517) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:D

"és odadobtam égni. Olyan büdös volt lehetetlen kiszellőztetni"
azért erre talán jogos volt, amit mondtam.

****

a sütő nem jött össze. kár.

de a párszáz fokos nyílt lánggal mi volt a célod?
komolyan javítani akartál vele valamit, vagy csak minket akartál megörvendezteni egy jópofa fotóval. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33520) jeni válasza #90933760 (#33503) üzenetére


jeni
félisten

legközelebb használj hőlégfúvót,azzal tutibbra mennél

(#33521) #90933760


#90933760
törölt tag

Jajj... Idézem az első pár szavát a kettővel ezelőtti hozzászólásomnak.

"Először hőlég volt, majd..." Hacsak nincs különbség Teszkós narancs Black&Decker meg a képen látható között. A nyílt láng a legvégén volt, akkor már szintén tudtam hogy úgy is halott, de olvastam hogy valaki csinálta így és sikerült neki, persze nem a lángba tartottam felette vagy 20-30 centivel. Gondoltam szarabb nem lesz, de az se segített. A legvégén raktam csak rá a tűzhelyre, had égjen.
De felejtsük el, mert csak mindig eszembe jut és szidom magamat hogy mi a rossebért kellett a gépház oldalát feltennem, még mindig menne.

Az érdekelne jobban, hogy 250W-ot menyire nehéz lehűteni, illetve 130W is. A VGA hűtés topikba azt mondták közepes házszellővel az S1 elvisz 110W-ot olyan 75 fokon. Ennél valami combosabb hűtő, ha 14-es venti fújja maxon olyan 20 centire tőle akkor vajon elvisz 250-et? Vagy már a 130 is kérdéses?

(#33522) djdaniel válasza jeni (#33520) üzenetére


djdaniel
senior tag

reflow is egy kontár módszer, fel melegíted vele gpu-t pl; ha nem add képet vagy csíkoz, utána lehet jó lesz, de 1hétnél úgyse tart tovább...
Gondolom Baltoafarkas videokártyáján ahogy rá rakta a ház oldalát meg repedt a nyákon az áramkör, gondolom nem reballozásra szorult a kártya, mert akkor nyilván reballoztatta volna ami csak 3k, lássuk be még is csak 35k vga-ról beszélünk.

Baltoafarkas; én nem raktam volna be sütőbe, ha javíthatatlan is, vaterán azért kaptál volna érte pár ezer forintot érte...

(#33523) szab.tam


szab.tam
nagyúr

utólag mindannyian nagyon okosak vagyunk... :B :(((

én nem néztem végig ezt a konkrét a sütögetős történetet, csak régebben itt felmerült, és most ennél a példánál, a végére.

de.
ez akkor buli igazából, amikor meg lehet venni egy hibás kártyát 2-3k-ért, (konkrétan kb. fél éve vett valaki itt egy 8800gt-t occsóé'), sejthetően - na ez nehéz képlet - nem volt még sütögetve, és megpróbálja.

20-30k-s és felette lévőkkel inkább a gyári garit kell valahogy ph-s kollégákkal megpróbáltatni...

****

Baltoafarkas
bocs, nem kimulatni akartalak. együttérzek. :B
de hát ez egy ilyen topic.... :D

más:
azért itt nem úgy néz ki, hogy 20-30 centire van. a képen kb. 4-5 centi távolság látható. majd rámérek infrással, az hány fok.. (szerintem error c fok....) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33524) #90933760 válasza szab.tam (#33523) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az a legvégén volt. Mikor már rádobtam hogy had égjen, mert ez hulladék. Előtte még próbáltam 20-30 centire.
Garancia már nem volt rá amúgy.

(#33525) szab.tam válasza #90933760 (#33524) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem. :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33526) #90933760


#90933760
törölt tag

Ma amúgy hangulatfényt fabrikáltam. Én mindig is így csináltam, mivel csak a simaégőt tudom elviselni, az egyik kapcsolón egy 40W-os a másikon meg kettő 60W ha dolgozni akarok. Mivel rohadt ritkán van ilyen este ezért szinte nem is mennek, csak a kicsi. Ezt akartam egy 15W-osra cserélni, de aztán jobb ötletem lett.
Egy sima karácsonyizzósor. 100 égőből, sorbakötöttek, minden elektronikai sallangtól mentesen, de a jobbik vastagabb vezetékes fajta. Először csak beszórtam a monitor mögé, de nem terült eléggé a fénye és a billt se láttam.
A sarkokban két egyforma szekrény, ezek között egy asztal és azon a gép. A szekrényeken van lyuk ahol össze lehet őket kötni ha egymás mellett vannak, vagy akár falba fúrni. A két szekrény közé, a gép fölött kihúztam egy zsinórt duplán. Átdugtam a szekrénybe lévő lyukon és egy nagy szögre ráhurkoltam bent. Olyan 190 magasan lehet. Erre tettem fel az izzósort, háromszor végigért. Majd 9 helyen odakötöztem még. Pont leér az elosztóig, beledugtam egy kapcsolós dugóval. Rohadt jó lett szeretem a fényét, nem zavar a szemembe, látom a billt és az egész szobát bevilágítja amennyire kell. 22W-ot zabál, lemértem. Majd ha látom is ami a monitoron van akkor dobok róla képet.

(#33527) szab.tam válasza #90933760 (#33526) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem most már pihizz. legalább kb. jan hetedikéig.
tv-zz, akármizz. vagy főzz valamit. ne vga-t, kaját.
ez itt egyre melegebb.
a tűzoltók is szeretnének pihenni kicsit. :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33528) #90933760 válasza szab.tam (#33527) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nem szeretsz? Vagy miért mondod? Nem jó hogy itt vagyok? Olyan goni vagy... :U Vagy azt hiszed kamuzok?
Tudtam, hogy fotó kell róla.[link]
Nem hiszed el azt amit a monitoron látsz? Tessék. [link]

[ Szerkesztve ]

(#33529) szab.tam válasza #90933760 (#33528) üzenetére


szab.tam
nagyúr

konkrétan arra utaltam, ha valamik sorban nem sikerülnek, akkor könnyen összetör, felgyújt az ember valamit. a karácsonyfaizzó-füzér erre pont jó. és nagyon hideg van odakint...

(amikor nekem nem sikerülnek a dolgok, negyedszerre nem ugrom neki. inkább tv-zek, eszem, sokat alszom, és a slozira is óvatosan megyek ki...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33530) #90933760 válasza szab.tam (#33529) üzenetére


#90933760
törölt tag

Fogalmam sincs milyen gondolatmenet szüleménye ez, de így már értem. ;] Hány hőcsövet törtél már el? Összérték szerintem megvan 35 rongy, mint a vidi. Szóval nagy érték veszett el, de ez nem csak velem esik meg.

[ Szerkesztve ]

(#33531) szacsee


szacsee
nagyúr

Szép Napot!
Gondolkozom egy FM2-es konfig építésén. Asrock úgy tűnik most kiesik a pikszisből, így másik gyártót választottam.
Úgy tűnik 3 év gar, nincs elszállva árral sem annyira, de van egy kis bibi a deszkával.
VRM-ek nincsenek hűtve. Felfogató lyukak vannak, így megindult a fantáziám.
Gap-padom van, igaz nem a legvékonyabb (2mm körüli), borda is akad. Kérdés az, hogy miképp nézhetném meg, hogy hatékonyan hűt-e majd a cucc? Infrás hőmérő, vagy valami speckó ketyere kell hozzá?
Itt a deszkáról van kép.
Procihűtőnek Big Shuriken 2-t néztem ki, idővel az is felkerül, valahogy rakok rá egy TY-140-et és kész.
Jó elgondolás ez, vagy felejtős?

(#33532) jeni válasza szacsee (#33531) üzenetére


jeni
félisten

ezen a Kínai oldalon is hasonló megoldással van megoldva a TY-140 Venti felrakása.
bár azon egy Silverstone NT01 pro cpu-ra van erősítve.

[ Szerkesztve ]

(#33533) FatalEror válasza szacsee (#33531) üzenetére


FatalEror
addikt

Rakd fel a FET hűtőt,és nyomj le egy fél vagy egy órás prime95-t,és utána fogd!Ha meleg akkor jó munkát végeztél ha nem akkor akkor sajnos nem jó!Én 2óra netezés után langyosnak érzem a bordát,szóval 1 óra prime95 biztos megteszi a hatását.

HardCore is my LifeStyle

(#33534) jeni válasza szacsee (#33531) üzenetére


jeni
félisten

(#33535) szacsee válasza FatalEror (#33533) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz, elvileg akkor csak a hőátadásra figyeljek csak?
Ha a procihűtő és a VRM közé tennék egy füzet borítót pl így nem hűti le a ventilátor szele elvileg előbb érezhető a hatás gondolom én.
Talp magassága és a borda magassága mindegy, vagy kell valamire figyelni?
Ánus deszkámon 2-3mm talpvastagságú és 20mm magas bordák voltak kb.
Van itthon egy combos bordám, lehet kicsit maratok a talpából, mert 5mm-nél vastagabb a talpa.

Jeni: Kösz, elvileg könnyebb dolgom lesz, mert fekvő ház, fekvő hűtő. :D

(#33536) FatalEror válasza szacsee (#33535) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen csak a hőátadásra,mivel elvileg ennek borda nélkül is tökéletesen kell mennie,szóval nagyon nem érdemes szórakozni vele,a füzetborítót berakod az teljesen jó,és ha átadja a meleget akkor meg már tökéletes!

A bordának valami kevésbé sűrű inkább hosszú "fogakkal" rendelkezőt keress.

HardCore is my LifeStyle

(#33537) szacsee válasza jeni (#33534) üzenetére


szacsee
nagyúr

X85 nem ér nekem annyit és 22K felett van az ára, míg MSI-nek 18 körül, ráadásul 3 év gar.
Pro4M lenne még jó, de az is 3000-el drágább és ugyanúgy 1 évvel kevesebb rá a gar.

FatalEror: Kösz, van itthon elvileg olyan bordám. Csak azért gondolkozom rajta, mivel lassú fordulaton szeretném a prociventit járatni és így legalább jobb helyzetben lenne a VRM mint csupaszon szerintem.

(#33538) FatalEror válasza szacsee (#33537) üzenetére


FatalEror
addikt

Persze értem,én speciel szeretek mindent túlbiztosítani. :))

HardCore is my LifeStyle

(#33539) szacsee válasza FatalEror (#33538) üzenetére


szacsee
nagyúr

80 mm magas a borda, szóval lehet el sem fér a hűtő alatt, max vágok belőle. :DDD

(#33540) FatalEror válasza szacsee (#33539) üzenetére


FatalEror
addikt

A a hűtő az egész bordát betakarná?

HardCore is my LifeStyle

(#33541) szacsee válasza FatalEror (#33540) üzenetére


szacsee
nagyúr

Esély megvan rá, így néz ki másik deszkán. Viszonyítani jó a kép.
Rosszul emlékeztem 55mm magas a borda és 12mm a talp vastagság, de csak 72mm a szélessége.
Lehet nem keresztirányú lesz a bordázás, hanem hossz irányú, elvileg ha felette van a hűtő, akkor kb semmit sem számít.

[ Szerkesztve ]

(#33542) FatalEror válasza szacsee (#33541) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát akkor lehet nincs másik megoldás.
Viszont akkor ha nem teljesen takarja be,és le kell vágni akkor csak a CPU hátő "belógó" részét vágd ki.Már ha érted. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#33543) szab.tam válasza szacsee (#33531) üzenetére


szab.tam
nagyúr

olvasni való.
1-2. saját hővezető ragasztó kiszenvedése, de az ide vonatkozó főként a 3-4. link.

fetsorra sensiku, (vagy mifene), kétoldalú, öntapadó ragasztóval is ügyködtem már.
de ott kivételesen teljesen egy magasságban voltak a chipek.
itt emiatt felragadtak.

de ahol 1 chip kicsit lejjebb, feljebb, ferdén van, ott már felfekszik, vagy nem ér oda a borda.
így is jártam, a htpc egyik verziójánál.
nagyon vékony a szalag, így nem egyenlíti ki a hézagokat. több réteg pedig (szerintem) rontja az átadást.
de van, aki asszem 3 réteggel oldotta meg. asszem Vegitaa kolléga...

2mm gappad felejtő. az már gyakorlatilag szigetel. ha pedig túl összenyomod, szétrepedhet.

ha van lefogató furat, akkor simán pasztázz, kicsit bőven, és óvatosan tedd fel a bordát. ha csavarod, és nem rugós pöckös, akkor autós kerékfelrakás, azaz váltogatott meghúzással. nem reccsenésig. fetkockát lesarkazni nem könnyű, de azért kitartóan sikerülhet. :D

****

és még amire nagyon kell figyázni.
a fet chip-ek környékén, vagy direkt a 2-es, 3-as csoportok között, előfordulhanak magasabb cuccok. csak picit. borda talpával rövidrezárás, felfekvés, stb...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33544) szacsee válasza FatalEror (#33542) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nem tudom mire akarsz kilyukadni, de biztos úgy van. :)
Lerajzoltam inkább.

Sárga színű bordázás lenne ideális, de ha nem elég kereszt irányban a borda, akkor marad a piros vonal szerinti.

szab.tam: Értem én mit mondasz, viszont gyárilag is gap-paddal oldják meg a magasságbeli különbségek miatt.
Van rugós rögzítőm és csavar is akad azért. Vízhűtésnél ezt a gap padot használtam is anno, mert 8800GT-m volt ami ugye melegedett 1 slotos hűtésnél ezért kapott egy vizes blokkot, utána pedig szereztem 8800GTS-t amire átraktam a bordát. Pasztázás jó lenne, ha itt lenne a lap és látnám mennyi a chipek közti magasság különbség.
Gap pad ráadásul tuti nem vezeti az áramot, igaz elvileg a paszta sem, csak ha gáz van garizásnál, akkor gap padot könnyebb nyom nélkül eltüntetni, mert csak leveszem és letörlöm alkesszal a chipet.
MX-2 van itthon ha egyenletes a chip felület nem okoz gondot, ha pl melegtől megfolyik és chip lábáról feszt kapna pl. :F
Gap pad ennyivel szarabb lenne?

[ Szerkesztve ]

(#33545) szab.tam válasza szacsee (#33544) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gyárilag is gappad-el, persze. de ott az összenyomott vastagság a tizede, huszada. se...

"Gap pad ennyivel szarabb lenne?"
nem ennyivel. sokkal. nem a hővezetési tényezője miatt, hanem eleve a vastagság miatt.
általános homály van a témában. ezek nem vezetik jól a hőt, hanem csak kiszorítják a levegőt, ami jobban szigetel, mint a paszták, lapok.
magyarul: kevésbé lesz rossz, mintha nem lenne közte semmi.
táblázat. érdemes megnézni a "Hővezető paszta" tényezőjét.
és hozzá hasonlítani: levegő, alu, réz.
ezért szoktam jókat mulatni, aki jó drága réz bordát, (fullcover vizesblokkot) vesz, és berak egy jó vastag gappad-et. (igaz, vga-nál bonyolultabb a helyzet, mert 3-as szintkiegyenlítés kell: gpu, fet, vram...)

***

"MX-2 van itthon ha egyenletes a chip felület nem okoz gondot, ha pl melegtől megfolyik és chip lábáról feszt kapna pl."
nem. a tiszta szilikonok még mindig nem vezetik az áramot. fémporosokat ezért nem kell használni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33546) szacsee válasza szab.tam (#33545) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ok, kösz, akkor ha meglesz a lap meglesem mennyire gáz a chipek felülete síkhoz képest.

(#33547) szab.tam válasza szacsee (#33546) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bakterhausz.

rettetenet nagy újítás jutott az eszembe. itt a gép előtt ülve. forradalmi, szemléletválásos. úgysem tudom megcsinálni, így nem baj, ha ellopják. (és hetente vagy 5-10 ilyen jut eszembe.)
a lakás fűtési költségek kb. az 1/10-50-100-adába kerülnének...

****

a f*-t. le sem írom. ez túl jó. inkább beadom a bosch-nak...
ugyanúgy lenyúlják, de legalább nyilvánosan lepippantanak, hogy jól érezzem magam.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33548) #90933760 válasza szab.tam (#33547) üzenetére


#90933760
törölt tag

Fingasz és meggyújtod?

;]

(#33549) szab.tam válasza #90933760 (#33548) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez nem újítás. sokan próbálkoztak már vele.
és eléggé függ a pillanatnyi perisztartikától, termelt gázoktól.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33550) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#33549) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Rohadt veszélyes ám az a móka...

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.