Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) viperabácsi válasza macko20 (#33031) üzenetére


viperabácsi
addikt

Mire fogod használni?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#33052) #90933760


#90933760
törölt tag

Olyan szinten vannak összepréselve a molex tűk a vezetékekkel, hogy ezt lehetetlen leszedni szerszám nélkül, hogy még utána fel is lehessen használni. Gondoltam a táp csonkításra, de közben beugrott egy jobb.

A molexre bedugok egy molex anyát, ennek a vezetékét levágom és ráforrasztom a már levágott alaplapi csatit. Kész. Ez + egy csati és egy forrasztás amin az áramnak át kell haladnia, de szerintem nem parás. Nem tudom fossá húzva mennyit zabálhat egy E8400, de 40W-ot ha számolok sárga vezetékenként már szerintem bőven jó és annyit elbír akármilyen hulladék forrasztás is. Ez kicsit több, mint 3A. Szerintetek?

(#33053) Spiler125 válasza ebegab92 (#33019) üzenetére


Spiler125
tag

hát ez nagyon durva lett! :C :DD

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33054) #90933760 válasza #90933760 (#33052) üzenetére


#90933760
törölt tag

A 4 tűs meghosszabbítással is gondba vagyok, mert nincs anya. Megsodrom a vezetéket és bedugom amíg tudom a csatiba nagyjából megáll benne, majd ződsárga. Nem tudom ez mennyire jó így. Le kéne vágni a francba aztán csak hozzáforrasztani a hosszabbat, kész. Akkor csak egy forrasztás lenne, semmi más. Mindegyiknél ez kéne. Csak akkor eladhatatlan lesz a táp, bár nem is terveztem, mert erőben elég, amíg nem döglik meg szerintem nálam lesz akkor meg minek óvatoskodjak a gyári megőrzésében, elvégre a hátulján a rácsot már kigányoltam.

Simán levágom, összeforrasztom, ha találok zsugorcsövet akkor az, ha nincs akkor ződsárga. Már kezdem leszarni azt is ha látszik, csak menjen. Szép kis plexi ablakon majd kikandikál a szigszalagozott tápvezeték, ó igen.

;]

[ Szerkesztve ]

(#33055) macko20 válasza viperabácsi (#33051) üzenetére


macko20
őstag

Most a vga teszteleshez, de később a passiv gépben lesz

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33056) Spiler125


Spiler125
tag

ÜDV!
Ha valakit érdekell CNC/Hagyományos esztergályos munka, tengelyek stb készítése írjatok bátran! Unatkozok gyakorlaton és már semmi hülyeség nem jut eszembe amit elkészíthetnék, szóval ha bármiben tudok segíteni írjatok bátran!!!

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33057) szab.tam válasza macko20 (#33050) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem. thx.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33058) macko20 válasza Spiler125 (#33056) üzenetére


macko20
őstag

Budapesti vagy? mert éppen lenn itt egy két dolog...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33059) macko20 válasza szab.tam (#33057) üzenetére


macko20
őstag

így tudnád megesztergálni kuposra a furógépeddel:

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33060) szab.tam válasza macko20 (#33059) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hm. jó ötlet. :R

de asszem kitaláltam az eszközöket.
vesezk fél méteres rudakat. 4-et.
2-t megcsinálok az előfuratolásra
2-t pedig a kihúzásra. (felső 6-os, alsó 7-es furatú)
és aluszalagot használok fel. hosszant nem kell darabolni, csaka végén. szendvicsbe befogom a megmunkáláshoz. a rudakat pedig csavarosan rögzítem egymáshoz, hogy ne tudjon elcsúszni.
a furatolásnál akár 5-10 réteg lemezt is befoghatok.
így elég gyorsan lehet készíteni.
30-as (vagy 25-ös?) szalag van 0.5 mm-esben, asszem készleten a bronzkerben.
egy fél méteres rúdon 15-20 perforáció megy egy befogásra. (azaz 2-re, mert 2 munkafázisfázis van.)

***

Spiler125
adatlapja alapján pécsinek tűnik.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33061) ETOM


ETOM
addikt

Hali. Van nekem egy ilyen alaplapom:

Nos nincs is vele semmi gond (tudom nem egy tuning lap) azon kívül, h melegszenek rajta a mosfetek erre kellene valami jó ötlet.

Cinebench 11 alatt kipróbáltam 8cm ventit ráállítva és nélküle. Ha nincs venti throttlingol a proci ha van akkor szépen tartja. Tehát tuti ez a gond.

Amit tanáltam az ez: [link]

De nehéz szerezni meg azse tudom rá e lehetne gányolni még nem néztem utánna. Néztem bordákat aproba, de azok vhogy kevésnek tűntek aztán lehet, h jó..

köszi

(#33062) sinya85 válasza ETOM (#33061) üzenetére


sinya85
senior tag

Ráragasztod

ஜ۩۞۩ஜ

(#33063) ETOM válasza sinya85 (#33062) üzenetére


ETOM
addikt

Nja én is így gondoltam akkor már csak szereznem kell. kösz

(#33064) szab.tam válasza ETOM (#33061) üzenetére


szab.tam
nagyúr

3 fontos dolog.

a borda magassága. hűtő alatt elférjen.
és a 4x2 fetecske közötti részen nincs-e kiemelkedő alkatrész, amin esetleg felfekszik, ha egybe bordát akarsz rakni.
a feteknek tökéletesen egy szintben kell lenniük. ha különbség van, é s2 oldalú hővezető ragasztószalagot használsz, akkor a méyebbben fekvőhöz nem ér hozzá, vagy ha 1 magas van, azon felfekszik, billeg.
erre szolgálnak a vékony trutyik, gappad-ek, amiket gyárilag használnak, csak hát ott van + 2 leszorító bütyök.
ha több réteg ragasztót használsz, az meg esetleg ront a hőátadáson.

sokat bohóckodtam a témában, nem egyszerű...
[link]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33065) ETOM válasza szab.tam (#33064) üzenetére


ETOM
addikt

:R
Az első pont az megvan xigmatek loki van a procin nagyon sok hely van feteknél felfele oldalra stb.
Ránéztem és ha jól látom full egysikba van összes kiemelkedő alkatrészt se láttok csak még 1 kisebb fekete kockát ami gőzöm sincs mi a fene lehet, de úgy tűnik az is lejjebb van. :D
Meg ami a képen is látszik két ilyen kondi féleség van ott mellettük ha ezt a HR-09 raknám fel akkor megnézném előtte, hogy befér e közé.

Ráállítom a 8as ventit addig. Csak találnám ki h mert asztalon van a lap és felülről nehéz jól rakni a ventit.
Erre meg visszatérek még ha lesz valami borda. köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#33066) Spiler125 válasza macko20 (#33058) üzenetére


Spiler125
tag

Pécs de Postán minden meg oldható!! Csak megfelelő rajzok legyenek méretekkel ! :)

[ Szerkesztve ]

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33067) Spiler125 válasza macko20 (#33058) üzenetére


Spiler125
tag

ja el felejtettem mondani, hogy jövőhéten gyakorlaton vagyok szóval semmi akadálya alkotni :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33068) #90933760


#90933760
törölt tag

Végül is másképp oldottam meg. Nem forrasztgattam, hanem találtam csokit miközben zsugorcsövet kerestem. Ne mis tudom miért nem jutott előbb eszembe, minek szenvedtem mással. Na mindegy, elvágtam a táp 4 pines csatiját és hozzácsokiztam egy hosszabbat. Megoldva. A két molexet pedig tőből csapoltam meg, nem a végén ahol 3 elosztáson megy át az áram. Szóval tőbe megcsapoltam, majd kétfelé ágazott a csokiból, egy a procihoz egy meg a többi molex csatira.

Működik. Nem tudom elértem-e vele valamit az is lehet semmit, de legalább gány lett. A kábelmenedzsment alapból használhatatlan ilyen megoldással meg végképp, szóval minden kábel arra megy amerre jól esik neki. Erre nem csinálok plexi ablakot úgy döntöttem, de lehet megérdemelné a trehány berendezés hogy villogjon, de a kárpitozás még megvan, egy bazi nagy szőrös tégla lesz az egész gépből. Remélem hangcsillapításra is alkalmas lesz.

[link]

(#33069) macko20 válasza Spiler125 (#33067) üzenetére


macko20
őstag

ezt tudod értelmezni:

két tüske kellene, és a két eltérő méretű alsó rész

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33070) macko20 válasza #90933760 (#33068) üzenetére


macko20
őstag

még egy marék kábel fel sem tünne...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33071) Spiler125 válasza macko20 (#33069) üzenetére


Spiler125
tag

privbe meg beszéljük most ittam szal nem látom át a rajzot de szerintem meg oldható, remélem igaz az anyag vastagság vékony szal technolohiára lesz szükség de rajta leszek holnap dumálunk erről oké?!

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33072) xenonboy13


xenonboy13
tag

Sziasztok!

Lenne egy AC7 freezer pro hűtésem, ventilátor nincs rajta és a venti keret sem. szerintetek működne egy felgányolt amd coolerrel? s754-es coolert raknám fel

(#33073) szab.tam válasza xenonboy13 (#33072) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem rajtad kívül a kérdést konkrétan nem igazán érti senki. :N

kicsit fogalmazd át világosabbra.
a "cooler" és stb helyett legynek olyanok, mint borda, venti , lefogató... :)

***

a képen lévő komplett cuccot raknád fel?
és konkrétan mire?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33074) xenonboy13


xenonboy13
tag

bocsánat! :D nem találtam a szerkesztés gombot :D

Na s754-ről le szedném a ventilátort és felcsavaroznám az Freezerre (jelenleg gyári intel hűtésem van)

Ami még fontos lehet: Socket 755 foglalatú az alaplapom (MSI-7223)

és véleményekre lennék kiváncsi hogy működne a dolog.

erre raknám fel: csak annyi a különbség hogy nincs rajta a ventilátor csak a csupasz borda :D

[ Szerkesztve ]

(#33075) macko20 válasza xenonboy13 (#33074) üzenetére


macko20
őstag

Amit fel akarsz csavarozni az kisebb venti mint az AC freezer bordája, ha igen akkor keress nagyobb ventit

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33076) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Csináltam ismét egy hőtesztet.
Most azzal kísérleteztem, hogy felszereltem a gép hátlapjáta 2db, 8cm-es ventit, s néztem, hogy mikor jobb a teljesítmény, ha a gépház belsejébe fúj, vagy onnan húzza ki a levegőt.

A teszt idejére minden egyéb ventit kikapcsoltam. Többször is lefuttattam a 3DMark-ot, de nagyjából egyformák lettek az eredmények. Talán 1-2 fokkal volt hűvösebb, amikor kifele fújtak a légkavarók...
Viszont ez esetben (ha kifele húzzák a levegőt), mikor rákapcsoltam a 14cm-es CPU ventit, akkor kicsit gyengítették egymást, miután nagyon közel vannak egymáshoz, s elszívják egymás elől a levegőt...

Mit gondoltok, szerintetek hogy érdemes felszereni ezeket a ventiket? Kifelé, vagy befelé?

[ Szerkesztve ]

(#33077) Spiler125


Spiler125
tag

ÜDV!
van nekem egy thermaltake tmg I1 es 775 es hűtőm amit az 1155 tokozásu lapomra akarom rakni csavarokkal felfogatva mit mondotok rakjak a csavarok alá gumi alátétet vagy nem fontos?!

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33078) sinya85 válasza Spiler125 (#33077) üzenetére


sinya85
senior tag

Szilikon alátétet mindenféleképp raknék

ஜ۩۞۩ஜ

(#33079) Spiler125 válasza sinya85 (#33078) üzenetére


Spiler125
tag

aha, gumira gondoltam hogy vágog ien kis kockákat és át lukasztom csak nem tudom még, hogy honnan kéne szereznem ien vékony gumi darabot, vagy amit mondtál szilikon alátétet!

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33080) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Üdv.

Most álltam neki egy előlapi 3,5"-os helyre csinálni egy USB 3.0-ás dokkolót.
USB kábelt kaptam az Asus alaplapomhoz, de hátlai volt. Mostanság meg gondolkodtam hogy kéne egy új PenDrive. Hátulra berakom azt, és előrevezetem egy hosszabbítóval. :D
Aztán jött az ötlet hogy megcsinálom előre, mint hogy vegyek egyet 4-5 k-ért.
Csináltam egy rajzot, és azt kivágták nekem 1,5 mm-es lemezből lézerrel.
utána csak össze kell raknom, hegesztem, aztán már kész is. Persze festve is lesz.
Ha elkészül mindenképp lesz egy cikk is belőle! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#33081) Spiler125 válasza ViiiiktorOC (#33080) üzenetére


Spiler125
tag

ötletes! szép lesz kíváncsi vagyok a végeredményre :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33082) sinya85 válasza Spiler125 (#33079) üzenetére


sinya85
senior tag

akár innen

ஜ۩۞۩ஜ

(#33083) ViiiiktorOC válasza Spiler125 (#33081) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Köszi!
Szépnek még nem szép. :(((
Sajnos kézi ívhegesztéssel nem tudtam olyan szépre csinálni a hegesztést, mint ha CO-val csináltam volna.
Szebbre számítottam, a nagy hő miatt, csavarodott is kicsit a lemez, és a derékszöget se tartotta. :D
Majd a reszelő megoldja, amúgy is kívülről csak 1 lap látszik! :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#33084) FatalEror válasza ViiiiktorOC (#33080) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát ha már milis pontossággal kivágtad,akkor miért nem illesztetted össze pontosabban?Nem volt hegesztő mágnes? :F Illetve látom nem sajnáltad az ampert sem hegesztésnél :DDD,amúgy a varrat milyen lett,jó taknyolós,vagy megy rendesen a hegestés. :F Illetve a 1,5mm-s lemez szerintem kicsit túlzás,főleg,hogy acél,de legalább ha atom villanás lesz,az biztosan túléli. :DDD De összességében itt a helye!Remélem majd a glettel kicsit korrigálsz,és a végén tényleg szép,illetve gyári hatás fog kelteni ;),de ha nem akkor még több képet kérünk. :DDD :R

HardCore is my LifeStyle

(#33085) ViiiiktorOC válasza FatalEror (#33084) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Nincs hegesztőmágnesem, sajnos. Azzal lényegesebben szebb munkát tudtam volna készíteni.
Hegesztés kicsit taknyolós, hegesztőpálca lehet kicsit nedves volt. Trafon, sajnos nem tudok külön ampert állítani. Ez a vestagság azért jó, mert nem égettem át a lemezt! :DDD
Gelettet nem biztos hogy fogok használni, holnap meglátom majd hogy csiszolással mit sikerül kihoznom belőle. Belül meg tőlem lehet nyugodtan csúnya! :D
Lesz róla Logoutos cikk. :) Ott lesz több kép, amin lehet majd röhögni. : :DD

Viszont feketével szeretném lefújni, mindenképpen kéne alapozó is igaz? :D
vagy vegyek olyan feketét amibe már van bekeverve? Egyáltalán van olyan? :F

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#33086) FatalEror válasza ViiiiktorOC (#33085) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát P40-s legyező koronggal összelehet pikk-pakk dolgozni az éleket!

Igen kell alapozó is,lehet van olyan amibe bele van keverve,de ezeket nem szeretem,nem olyan a minősége mintha alapozod,és fested.Ha összecsiszolod akkor elég egy töltő alapozó,azok a kisebb egyenetlenséget kitölti,azt egy P1000-s papírral megcsiszolod,hogy sima legyen aztán jöhet rá a szaténfekete festék több rétegben!Először nem biztos,hogy elfedi teljesen,inkább több rétegben vigyed fel úgy szebb lesz,és nem is fog olyan könnyen megfolyni.Ha tényleg szépet akarsz akkor alapozás után lefújod feketével,úgy,hogy fedjen mindenhol azt is megcsiszolod egy P1000-2000-sel megcsiszolod,és utána egy szép egyenletes fekete réteget ráfújsz.

HardCore is my LifeStyle

(#33087) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Hali.
Vettem egy i7-3820 és Asrock extreme3 lapot.
Össze is raktam tegnap.
Tegnap láttam ,hogy erre a hűtőt nem fogom rárakni a S775-ös lefogatóval mint az I7-2600K-ra.
Hűtő egy Scythe Rasetsu.
Nem volt mit tenni kimentem a garázsba és CNC marógépemen csináltam egy lefogató keretet. :DDD



(#33088) sinya85 válasza Andrew_31 (#33087) üzenetére


sinya85
senior tag

ügyes vagy, de engem jobban érdekel a maró. van róla videó müködés közben?

ஜ۩۞۩ஜ

(#33089) Spiler125 válasza Andrew_31 (#33087) üzenetére


Spiler125
tag

fasza kis cnc maró, mien program nyelven müködik?! Fanuc?!

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33090) sinya85 válasza Spiler125 (#33089) üzenetére


sinya85
senior tag

a fanuc egy vezérlő a Gkodos iso meg mind1iknél ugyan az. minimális eltérések vannak.

ஜ۩۞۩ஜ

(#33091) FatalEror válasza Andrew_31 (#33087) üzenetére


FatalEror
addikt

Te csináltad a CNC-t?

HardCore is my LifeStyle

(#33092) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Erre valaki?

(#33093) sinya85 válasza Vegitaa (#33076) üzenetére


sinya85
senior tag

tudnád egy képpel prezentálni?

ஜ۩۞۩ஜ

(#33094) FatalEror válasza Vegitaa (#33076) üzenetére


FatalEror
addikt

Úgy hogy fújjon,és fölülre kéne 2db 12cm-s ami kihúzza a levegőt,vagy a 2db 12cm-s fúj,és a 2db 8cm-s meg kihúzza a levegőt.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#33095) macko20 válasza Andrew_31 (#33087) üzenetére


macko20
őstag

kinek is kell írni hogy hozzon egy ilyen cnc-t?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33096) szab.tam válasza macko20 (#33095) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. és hová raknád...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33097) macko20 válasza Vegitaa (#33092) üzenetére


macko20
őstag

a ház gyári perforálásán keresztül a két 8 venti =a nullával,akár merre próbálna fújni

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33098) FatalEror válasza macko20 (#33095) üzenetére


FatalEror
addikt

A jézuskának. ;)

HardCore is my LifeStyle

(#33099) macko20 válasza szab.tam (#33096) üzenetére


macko20
őstag

az asztal alá/konyhában/

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33100) macko20 válasza FatalEror (#33098) üzenetére


macko20
őstag

igazán költöi volt a kérdés ,de azért köszi...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.