Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) Psycho18 válasza FatalEror (#33199) üzenetére


Psycho18
tag

ott a pont :DDD

(#33202) Spiler125 válasza Psycho18 (#33200) üzenetére


Spiler125
tag

van nekem egy kidobott gépházam nem érdekell? elkeztem faragni de abba maradt, plexis oldallal nem mondom egy kis glett rá fér de nincs igy szát gányolva :D poton pénzért meg botolhatjuk ha gondolod, vagy akár csere is :)

[ Szerkesztve ]

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33203) szab.tam válasza danati (#33176) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igazából egyik sem jó hővezető.

a paszta is nagyon rossz. az elsődleges feladata nem a hővezetés, hanem a hőszigetelő levegő kiszorítása a 2 fémfelület egyenetlenségei közül.

táblázat.
itt kicsit lejjebb nézve a +hővezető paszta"-nál látható a hervadt "hővezetési tényező"... (0,87)

a gappad, (thermal lap), anyagából, vastagságából kifolyólag, nem feladata a levegő kiszorítása. egyenetlenségeket ugyan kiküszöbölnek, hőt is vezetgetnek, de sosem jó megoldás, ha van más helyette...

****

(#33189) psycho18

nem rossz. haladó státusz. :C :R :DDD

nekem beugrott az első, kb. bő 4 évvel ezelőtti ventikiváágásom. sem fűrészem, sem reszelőm nem volt. csípőfogóval elnyirtam a ventirácsokat, kombinálttal kicsit megegyengettem, majd fekete szigszalaggal leragasztottam, hogy ne vágja el a kezem... (htpc pov m2 mod v01....) :))

a végeredmény valamennyire itt látható:

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33204) Psycho18 válasza Spiler125 (#33202) üzenetére


Psycho18
tag

Köszönöm de nem érdekel, van még itthon 4 ház elfekvőben, nincs semmi bajuk csak nem szépek de azon lehet korrigálni :)

(#33205) Spiler125 válasza szab.tam (#33203) üzenetére


Spiler125
tag

kb nekem is ien a régi gépen a ventilátor kivágás de én akartam vizet is rakni azt kifurtam a tetejét reszeltem vágtam h bele mennyen a cső elég kókány holnap majd csinálok róla képet, azota is porosodik a gépház :D

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33206) Spiler125


Spiler125
tag

Olvasgattam vissza felé, és láttam eléggé megy a passzív hűtés mivel jobb mint az aktív?! zajt leszámítva de egy jó minőségű ventilátornak nincs hangja.

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33207) szab.tam válasza Spiler125 (#33206) üzenetére


szab.tam
nagyúr

áááá, dehogy . :N

az aktív hűtés az igazi. mert ott forog a venti. és amikor már kellő képpen halk, akkor kézzel meg kell tapogatni, hogy forog-e egyáltalán. így le lehet törni a lapátot, és akkor olcsón tudok venni sérült vga-t az ugrott gari miatt... :U :DDD
(volt rá hasonló tapizós példa, szeretem az ilyet...) :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33208) FatalEror válasza szab.tam (#33207) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha már alányúl,akkor le is gugolhatna,de azt is mondhatom szt is,hogy az emberi hülyeségből az okos emberek. :))

HardCore is my LifeStyle

(#33209) Spiler125 válasza szab.tam (#33207) üzenetére


Spiler125
tag

az szép, mi a fasznak kell turkálni egyáltalán a gépben? :D ezért van az Aida igaz nem mondom hogy én nem szoktam, volt olyan Molexba ventit dugtam menet közbe össze zártam az áramkört puff durant egyet azt sekép se hang, meg hülyült a rendszerem is le kellet formáznom nem tudom mi össze függés volt de durván csatant egyet a táp :D

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33210) Spiler125 válasza FatalEror (#33208) üzenetére


Spiler125
tag

volt ismerösöm bele nyult a proci hűtőbe h megnézze mennyire forog azt a körmét felhasította biztos kellemes érzés lehetett, szerintem azóta nem nyúlkál olyan helyekre ahova nem szabad :DD

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33211) FatalEror válasza Spiler125 (#33210) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem meg ugye nincsen se oldallap,se előlap,se tető,csak a váz,állok a gép mellett,és ami HDD-nél van venti az bekaptam a pólómat,ennek hatására meg úgy megijedtem,hogy ez meg mi,hogy kiesett a kezemből a távirányító.

HardCore is my LifeStyle

(#33212) szab.tam


szab.tam
nagyúr

a politikai korrektséghez hozzátartozik, hogy az ominózus történet kicist másképp volt.
gtx480 msi tf2, és a bordát akarta megtapizni. (nyákbordát, vagy a nagyot, már nem tudom. belenyúlt, ventit letörte, nekem meg pont kellett egy nyers vga. a mai napig az van bent. a ventipárt az ép ventivel elboltoltam postán egy vidéki kollégával, aki pont így járt. így nála lett 2-ből 1.

a bordát pedig szétkaptam.
[link]
[link]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33213) Spiler125 válasza FatalEror (#33211) üzenetére


Spiler125
tag

azt hittem hogy elkezdett be fele húzni a ventilátor :D milyen szép is lett volna ha bedarál :D

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33214) FatalEror válasza szab.tam (#33212) üzenetére


FatalEror
addikt

A fém burkolat még meg van?
Kicsit off nézem a showderklubbot,és éppen a sz-póállarcot tárgyalják. :DDD

Spiler125 nem az akkor volt mikor gyalultam,és nem tűrtem fel a ruhám újját,és bekapta a gyalukés,azt hittem,hogy eldarálja az egész kezem,de valahogy belassult az idő,gyorsan kapcsoltam,hogy lassan forgács zsákba konvertálódik a kezem,és a kapcsoló után matattam,és szerencsére meg lett. :DDD
Még szerencse,hogy raktam a gyalu asztal elejére egy kapcsolót,mert különben nyúlkálhattam volna az asztal közepéig..... :U

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#33215) Spiler125 válasza szab.tam (#33212) üzenetére


Spiler125
tag

nem is rossz mennyibe fájt a kettő?! gondolom olcsón jutottál hozzájuk?!
am nekem egy gigabyte gtx 460 socom van még egész jó állapotban :D
baszki hogy jártam vele tápomon csak 1 6pines pci táp volt vettem egyet amit molexről alakitunk át, azt az csak 5 kábeles volt és felcseréltem öket és amikor elindult a winfos nem volt kép majd szét baszott az ideg :D

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33216) szab.tam válasza FatalEror (#33214) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, +van valahol. (asszem a tf2 dobozában.)
végül is a 2 nyilást könnyű átfabrikálni egy rotációs, világvégenéző szemüveg moddinghoz... :U :DDD

állarc poén: láttam én is. szakképzett, fétis irányult kolléga nekem is rögtön beugrott... :K :DDD

****

(#33215) Spiler125
asszem 45k. akkor igen lent voltak a vga árak.
akkor gyors, kölcsönösen jó üzlet volt. :))
***
nem kettő. egy törött ventis vga-t vettem. egyben. egyet...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33217) Spiler125 válasza szab.tam (#33216) üzenetére


Spiler125
tag

lenne egy kérdésem hűtővel kapcsolatban mivel látom te nagyon benne vagy a témában van nekem egy Thermaltake Tmg I1 es hűtőm ami 775, de nem szeretném ki dobni, értéke meg semmi szóval arra gondoltam, hogy fel szerkeztem az 1155 lapomra, miután láttam ezt a vidit el méletileg müködnie kell mit mondasz?! birni fogja ez a hűtő az Intel I5 2500k-s procimat?! E8400 volt előtte :D

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33218) FatalEror válasza Spiler125 (#33217) üzenetére


FatalEror
addikt

Hát azért jó lenne ha lenne valamicske merevítés hátul. :K

HardCore is my LifeStyle

(#33219) Spiler125 válasza FatalEror (#33218) üzenetére


Spiler125
tag

nem nehéz hűtő és ha a műanyag patentok el bírták csak nem fogja meg rotyantani a csavar holnap mutatok képet az elképzelésemről :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33220) FatalEror válasza Spiler125 (#33219) üzenetére


FatalEror
addikt

Oké!

szab.tam
igen, +van valahol. (asszem a tf2 dobozában.)
végül is a 2 nyilást könnyű átfabrikálni egy rotációs, világvégenéző szemüveg moddinghoz...

Majd 22.-én blogolok egyet,hogy vannak-e rajtam kívül túlélők,a világvége után,ha nem felejted el,akkor ne sajnál egy hsz-t,hogy itt vagy-e még köztünk... :DDD De szerintem meglesz,hisz pataki is elmondta,hogy csodálatos fénylények vagyunk...... :U :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#33221) macko20


macko20
őstag

na elkészültek a ház külsök:
1es

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33222) szab.tam válasza macko20 (#33221) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez most milyen előzményhez van?
(mert hirtelen nem tudom összekapcsolni semmilyen project-eddel...)

***

a bill a háttérben konkrétan milyen típus?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33223) macko20 válasza szab.tam (#33222) üzenetére


macko20
őstag

két hete irtam h csinálok házakat,ez az a project, három féle készült a többi kép késöbb
alma usb-s

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33224) macko20 válasza szab.tam (#33222) üzenetére


macko20
őstag

az a hsz

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33225) Spiler125


Spiler125
tag

Mackó20 kollégának készül :) a tüske 100% méret pontos az ellen darabok holnap kerülnek megmunkálásra eddig csak 1db ellen darab van fél készen :)


[ Szerkesztve ]

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33226) TESCO-Zsömle válasza macko20 (#33224) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Engem érdekelne a cég neve, elérhetősége, a tervezés metódusa, a munkájuk ára és minősége, ha szabad.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33227) macko20 válasza Spiler125 (#33225) üzenetére


macko20
őstag

remek de a kupos rész nem több 30mm-nél?

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33228) Spiler125 válasza macko20 (#33227) üzenetére


Spiler125
tag

mértem 31 max 5,95-2,5/60 al tangensen 3,2 fok a kúposság elméletileg annyi mert 2.5 ig esztergáltam a kis átmérőt :) D-d/2l képlettel számoltam ki mivel csak hagyományos esztergán tudtam elkészíteni remélem nem gond!

[ Szerkesztve ]

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33229) macko20 válasza TESCO-Zsömle (#33226) üzenetére


macko20
őstag

egy bp-i bábogos ellátó cég
tervező:macko20
megvalósístás 80%-a :macko20
munkájuk ára :egyedi árképzés
minőség ellenőr:macko20
Az öreg szaki belökne a gépi lemez olló alá ha megmondanám h hol csináltuk,reggel 7-től du 4-ig 6db lett meg 4db egyforma ,és 2X1 db másmilyen

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33230) macko20 válasza Spiler125 (#33228) üzenetére


macko20
őstag

A képen a 20mm részhez képest többnek látszik,de lehet h a tv -ben minden nagyobb

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33231) ViiiiktorOC válasza ViiiiktorOC (#33080) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Üdv.

Ma már lefestettem ezt a kis kütyüt. :D
Remélem szép lesz a festésem. :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#33232) szab.tam válasza macko20 (#33224) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem. :)

***

(#33225) Spiler125 :C

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33233) TESCO-Zsömle válasza macko20 (#33229) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Értem.

Hát, ezzel egy centivel nem lettem előrébb... :(

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33234) FatalEror válasza ViiiiktorOC (#33231) üzenetére


FatalEror
addikt

Nekem nagyon tetszik!!

HardCore is my LifeStyle

(#33235) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#33233) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha az ember nagy nehezen talál egy megoldást, kitapos egy utat, ahol esetleg korlátozott a kapacitás, nem biztos, hogy szívesen kürtöli világgá. saját magának konkurenciát állítva, saját erőből.
lehet, hogy nem szép, de én nagyon megértem.... :K
(pláne, ha esetleg még később üzelti alapra szeretné terelni...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33236) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#33235) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez oké, megértem, de akkor vágja a képembe kerek perec, ne kerteljen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33237) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#33236) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én nem tudom. én csak feltételeztem. egyáltalán nem biztos... :N

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33238) Spiler125 válasza macko20 (#33230) üzenetére


Spiler125
tag

próbáltam minél pontosabbra csinálni, 0,02-00,3 tűrésnél nem nagyobb semelyik átmérő :) még a hossz is 0,1 tűrésbe van bőven :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33239) Spiler125 válasza FatalEror (#33218) üzenetére


Spiler125
tag

Na itt is vannak a tegnap ígért képek!




. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33241) macko20 válasza Spiler125 (#33238) üzenetére


macko20
őstag

Jó lesz a pontosság az 5,95-nél fontos,

az ott ugye nem süllyesztett fejű csavar? ha igen akkor raktál alá lapos fém alátétet,és még szigetelőt is műanyagból...

TESCO-Zsömle
nehéz volt kijárni ezt ,és várnak vissza is,a hangulatból és a megjegyzésekből biztosan tudom h nem mostanában kéne újra mennem,ezért nem reklámozom a helyet

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33242) Spiler125 válasza macko20 (#33241) üzenetére


Spiler125
tag

esetleg a tüske 70mm részét recézzem vagy ne?! a jobb fogás érdekében?!

Audifan
elég találó, még nekem kell agyalnom a megfelelő fel fogatáson mert kúpos a csavar azt nem akarom hogy szét hasítsa az alaplapot :)

[ Szerkesztve ]

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33243) macko20 válasza Spiler125 (#33242) üzenetére


macko20
őstag

ne a tokmány nem szereti,
viszont ha lenne 10-vagy 12-es anyagod a közepébe 2,5-ős furat ,recézés,leszúrás 12mm hosszan mondjuk 20db

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33244) Spiler125 válasza macko20 (#33243) üzenetére


Spiler125
tag

meg nézem 20mm húzott köracélt találtam de mire azt lenagyolom :D meg látom mit tehetek :) első amit először mondtál, ha marad időm neki ugrok :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33245) macko20


macko20
őstag

itt vannak a várva várt képek:



és 2,5"-es tartó lemezt is csináltam

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33246) macko20 válasza Spiler125 (#33244) üzenetére


macko20
őstag

ha 20-as az sem baj,de ráér....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33247) Spiler125 válasza macko20 (#33246) üzenetére


Spiler125
tag

és 2,5 mm furat kéne bele? :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33248) Destructo válasza Audifan (#33240) üzenetére


Destructo
aktív tag

Ez gány? Igazi profi munka kérem! :) :DDD

(#33249) Andrew_31 válasza Spiler125 (#33217) üzenetére


Andrew_31
Modder

Én így raktam össze ,hátra vegyél nagy gumis alátétet. :R

(#33250) macko20 válasza Spiler125 (#33247) üzenetére


macko20
őstag

igen a 3-as menetnek,h könnyen lehesen pörgetni

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.