Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34801) gabor128 válasza szab.tam (#34789) üzenetére


gabor128
aktív tag

Ha sorbakötnéd a hűtőket még radiátornak is lehetne használni melegvízzel.

:)

[ Szerkesztve ]

(#34802) FatalEror válasza gabor128 (#34801) üzenetére


FatalEror
addikt

Kicsit drága radiátor lenne belőle.

HardCore is my LifeStyle

(#34803) Satyricon válasza szab.tam (#34789) üzenetére


Satyricon
addikt

Figyu. Neked nem(csak) itt a helyed! Neked valamelyik nagy neves cpu hűtő gyárban(gyárban?) lenne a helyed a tervezőasztalnál! :R Eszméletlen miket csinálsz, respect! :Y

Szerk.: pl. Zalmanék vehetnének Tőled órákat. Igaz a léghűtésük nem mondható rossznak: Valamelyik nap elfelejtettem a (CNPS9500Nvidia Ed) procihűtő ventijét rádugni az alaplapra, és közel két óra CSS-zés után se állt le a gép! A heatpipe és a bordák tették a dolgukat! Igaz a proci 70 fok körül volt, de a gép nem állt le! Viszont a vízhűtéses megoldásai, mint pl a Reserator1 1.0, na meg a Reserator XT... Förtelmes milyen hibát ejettek a tervezésnél... Na mindegy, ezt le kellett írnom!

#34800) Lompos48: Igen, ez engem is nagyon érdekelne!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#34804) szab.tam


szab.tam
nagyúr

köszönöm mindenkinek! :R :))

***

a csavar linkeket külön is, átnézem mindjárt őket! :R

***

grafikonok, miegymás.
az emeletes, hőcserés hűtőknél értelem szerűen fáziskésés van felül, és felfűtés után is megmarad egy kis különbség. de az össz rendszer szempontjából növeli a teljesítményt, mert részlegesen, (ez hűtőnként változó), tehermentesíti a fsz-i részt.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34805) FatalEror válasza Satyricon (#34803) üzenetére


FatalEror
addikt

Ezt már többször kifejtette,hiába tervezne ilyeneket,az ottani főbaxszályba fejen koppintaná,hogy ez túl egyedi és drága nekünk occó tömeg szarra van szükségünk.

HardCore is my LifeStyle

(#34806) Andrew_31 válasza szab.tam (#34766) üzenetére


Andrew_31
Modder

Elox házilag készült?

(#34807) szab.tam


szab.tam
nagyúr

elox nem házilag készült. cégnél
ha valakit érdekel, írjon pü-t. a konkrét eloxálni való leírásával.
nyilvánosan nem publikálom. (miért? csak.) :)

***

a hűtőgyártók agyonképzett, de fantáziájukat öncsonkító módon nyesegető, engedelmes katonákat alkalmaznak, nem bohémeket...
nem hülyék, bénák dolgoznak ott, hanem alkalmazottak...

****

(#34797) =HG=
szögker.
ezt nagyjából mind ott vettem. 1x. kezdő, játszó készletnek...
(kicsit rosszul adtak vissza, de csak a buszon ugrott be, mert annyira örültem a zsákmánynak...)
de a lényeg: akkor ilyen anyáról nem is hallottak...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34808) Andrew_31 válasza szab.tam (#34807) üzenetére


Andrew_31
Modder

Köszi a választ.

(#34809) opti06 válasza szab.tam (#34807) üzenetére


opti06
aktív tag

ehhez egy kérdésem lenne, mennyiért eloxálták? /db borda? vagy egy kádba mennyi volt?

(#34810) Lompos48 válasza szab.tam (#34804) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...értelem szerűen fáziskésés van felül...

A fázisviszonyok is grafikonálhatók. Szveseb vesszük azt is. :))

(#34811) szab.tam


szab.tam
nagyúr

becsülettel végignéztem a linkeket. :)

anya, b+ anya. m3 anya. széles.
nem csavar, stb...
mo. pest. értemenős, kp-s, hoci-nesze átvevős. (igaz, ezt nem írtam.)

na, majd keresek magam, vagy marad a pápijjon. (gyk: pillangó, szárnyas.)

***

biztos nem lesz semmilyen grafikon. :N
ahhoz lusta vagyok, hogy egyáltalán feltekerjem a testbench-emre őket.
majd grafikonokokat fogok gyártani. :U
azalatt pont faragokok egy másikat... :DDD
ezek úgysem egy gépben, hanem egy hasonló elmebeteg vitrinjében fognak kikötni, valahol a szent-andrás törésvonal fölött... :DDD
(csak kérdés, hogy ki lesz gyorsabb: majd az aukciós ház, vagy a töréslemezek mozgása...)
:U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34812) sinya85 válasza szab.tam (#34794) üzenetére


sinya85
senior tag

nem mondtam, hogy alul tekergesd. az anyát megfogod alul a csavart meg tekergeted felül :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#34813) ViZion válasza sinya85 (#34812) üzenetére


ViZion
félisten

Helló földi ;)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#34814) szab.tam válasza sinya85 (#34812) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én értem, de akkor sem jó... :)
több okból is úgy kell lennie, ahogy mondtam. a 4 csavar a deszkába fixen be lesz tekerve. esetenként a többkilós hűtőket nem tehetem rá a procit imitáló lapusrúd darabra, hogy azon billegjenek, miközben felülről csavarokat dugdosok át a lefogatón, majd a 18mm poldon keresztül, és alulról, vakon próbálom rákapatni az anyát, alátétet, stb...
kizárt.
az utolsó rögzítést felül kell végeznem.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34815) Andrew_31 válasza szab.tam (#34814) üzenetére


Andrew_31
Modder

Lapot átfúrod ,csavart átdugod alátéttel, felülről rátekersz egy anyát alátéttel.
Meghúzod és kész. Ezután már fix és rászerelheted a hűtőt.

(#34816) szab.tam válasza Andrew_31 (#34815) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:C

(látom megértetted: pont ez a terv...)
:U :DDD

ezeket otthon nyugodtan fel tudom csavarni.
csak a legfölső anya kell nagy legyen, amivel magát a hűtőt szorítom le.
mert azzal már nem tudok pepecselni.
de szerintem túlcsámcsogtuk. legrosszabbb esetben veszek szárnyasat...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34817) imrex6 válasza szab.tam (#34753) üzenetére


imrex6
tag

Barátnőmnek tutira tetszene! :)

(#34818) =HG= válasza imrex6 (#34817) üzenetére


=HG=
addikt

Miért ? Mert nagy, és recés ? :DD

[ Szerkesztve ]

(#34819) imrex6


imrex6
tag

Én is megosztanám akkor a 4870x2-es kókányolt hűtésem! :)
Amíg nem lett rá artic coolingos addig megtette! :D
Kép1
Kép2

(#34820) imrex6 válasza =HG= (#34818) üzenetére


imrex6
tag

Inkább a színe miatt! :B

(#34821) szab.tam válasza imrex6 (#34819) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a +2 venti szív, vagy fúj?
alattuk te vágtad ki a hűtés burkolatát, vagy az eleve nyitott volt?

***

(#34817) imrex6
ja. könnyű hozzá taláni passzoló körömlakkot. egyeseknek még hajfestéket is sikerülne...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34822) imrex6 válasza szab.tam (#34821) üzenetére


imrex6
tag

Azthiszem szívtak és igen én vágtam ki azért lett ilyen girbe-gurba! :B

(#34823) FatalEror válasza szab.tam (#34821) üzenetére


FatalEror
addikt

Ha másnak nem is hajcsavarónak/hajvasalónak jó,csak olyankor előmelegített kell,hogy legyen a CPU egy kis prime95-l.

HardCore is my LifeStyle

(#34824) imrex6 válasza imrex6 (#34822) üzenetére


imrex6
tag

Kép
Ennyire gagyi lett tudom fölösleges volt körre a felület is kisebb így dehát első vágás volt nézzétek el! ;]
Elvégre kókányolós topik! :U

(#34825) agoka07


agoka07
senior tag

Ma unalmamba úgy döntöttem, hogy készítek egy kormányt az ETS2-höz. Volt egy régi Genius SW3 nevezetű elektronikahibás vezérlőm aminek nagy hasznát vettem.
Amiket felhasználtam:
-ragasztó pisztoly
-halász orsó
-kartonlap
-lézeres egér
Képek: [link]

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#34826) FatalEror válasza agoka07 (#34825) üzenetére


FatalEror
addikt

Gondolom élőterheléses. :DDD
Amúgy igazán ocsmány lett szóval szép. :K

HardCore is my LifeStyle

(#34827) alufelni válasza imrex6 (#34824) üzenetére


alufelni
tag

Szerintem egész jó lett,így elsőre.
Még a végén én is fabrikálok valami hasonlót :R :R

(#34828) imrex6 válasza alufelni (#34827) üzenetére


imrex6
tag

Köszönöm szépen! :R
Hát csak így eléggé gyorsan repül a garancia meg a garanciáztatás lehetősége is! :D
Inkább érdemesebb egy rendes artic-os hűtőt venni vagy akármilyet persze ha találsz!
Sajnos a 4870x2-höz csak 1 fajta készült articosból direkt ehhez a kártyához tehát eléggé nehéz volt összevadásznom ezért is vettem a kezembe a dolgokat! :DD

(#34829) LarsR


LarsR
tag

Sziasztok!

Megcsináltam a passzív hűtést a lapimon. EX705X

[link] Nem csináltam túl sok képet, de azért van néhány. Képet egyenlőre nem tettem fel róla ide, mert full üres a gépem programok tekintetében, még új a rendszer rajta =)

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#34830) alufelni válasza LarsR (#34829) üzenetére


alufelni
tag

Ez nagyon komoly lett,le a kalappal, :R :R :R
Mennyit dolgoztál rajta???

(#34831) =HG= válasza LarsR (#34829) üzenetére


=HG=
addikt

Hát ez tényleg jó lett! Bevallom, amikor megemlítetted, magamban kikacagtalak! De tényleg frankó! Azért majd írd meg hogy teljesít! Gratula ! :R

(#34832) siti válasza alufelni (#34830) üzenetére


siti
senior tag

és azt hogyan hogy egyik kézben kamera, másikban meg dremel? :DD

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#34833) LarsR válasza alufelni (#34830) üzenetére


LarsR
tag

1 hét, de volt olyan nap amikor nem tudtam vele foglalkozni, mert be whiskyztem =), kb 3-4 nap ha folyamatosan csináltam volna. Rengeteg türelem kellett hozzá, örülök hogy befejeztem. Lehetett volna még szebb is, de jelen pillanatban, ez volt a kölcséghatékonyabb, főleg hogy a vga hűtő lamellákat kisollóval vágtam rövidebbre :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#34834) #90933760 válasza =HG= (#34831) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kikacagtalak! Háhh, ez mekkora!!! Ilyen formában még sose hallottam. :))

(#34835) LarsR válasza siti (#34832) üzenetére


LarsR
tag

Azt a képet barátnőm csinálta. Van még kb 50db kép amin én is rajta vagyok, de azt nem tartottam lényegesnek, nem én voltam a lényeg :D

[ Szerkesztve ]

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#34836) sinya85 válasza #90933760 (#34834) üzenetére


sinya85
senior tag

Biztos rossz helyen élsz :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#34837) =HG= válasza #90933760 (#34834) üzenetére


=HG=
addikt

Kiröhögtelek-et akartam írni, de az olyan rosszindulatúan hatott volna. Örülök, hogy eme nyelvi fordulattal megkacagtattalak... :D

(#34838) FatalEror válasza LarsR (#34829) üzenetére


FatalEror
addikt

Minden tiszteletem,nekem nem lett volna hozzá türelmem. :R

HardCore is my LifeStyle

(#34839) imrex6 válasza LarsR (#34829) üzenetére


imrex6
tag

Sok munkád lehetett benne, ügyi jó lett! :))

(#34840) LarsR válasza FatalEror (#34838) üzenetére


LarsR
tag

Az sokat segített, hogy nem határidőre kellett elkészíteni. Az kicsit stresszmentesebb lett volna, ha egy hibás alaplapon és videókártyán tudtam volna megcsinálni, nem egy működőn. De túlélte a gép úgy néz ki, arról írok :DD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#34841) FatalEror válasza LarsR (#34840) üzenetére


FatalEror
addikt

Áh nem arról,hanem az idegölő szabdalás reszelés,nincsenek paraméterek,hogy az xy bordát 5mm-l kell lereszelni 25 fokos szögben,mindent "finomhangolni" kell,nem jó még egy picit-még egy picit.Aztán ezt még sok más munkadarabbal,nemvolt tervrajz csak csináltad ahogy tudtad,gondolom gyártás közben mindig jött jobb 5let.Azt hogyan kéne megvalósítani, a rizikó,hogy lehet szart sem ér az egész,és dobhatod ki az ablakon.Láttam a képeken a temérdem szerszámot,azt elpakolni több óra ramsünibuzizás után,normálisan satuba se lehet fogni,gondolom azonnal hajlik kézben szinte lehetetlen.Az ilyen dolgok amúgy sem kényelmes dolgok általában görnyedősek,és 1,5-2 óra után már roppant kellemetlen.

HardCore is my LifeStyle

(#34842) LarsR válasza imrex6 (#34839) üzenetére


LarsR
tag

Köszönöm, van benne egy kevés, a sok aprósággal sok meló volt, videókártya ramhűtés farigcsálás illetve a lefogatók elkészítése, a cpu-nál elsőre nem sikerült, kicsi lett a lyuktávolság, másodjára már eltaláltam. Köszönet a lidlis befőttes kupaknak xDD, a videókártya lefogatója már kicsit keményebb volt, sokat kellett csiszolgatni, faragni, meg tekergetni a lemezt hogy passzoljon, a gyári lyukak nem ott voltak ahol kellett volna. Amikor összeraktam az alapgépet kijelző nélkül és a másod burkolatot felraktam, akkor láttam hogy a 3,5cm-es csavarok rövidek :W , ki kellett cserélnem 5cm-re igaz abból csak 6db volt, de a másik kettőt meghagytam távtartónak. Sajna önzárós anya se volt elég, ezért van annyi anyacsavar feltekerve, de azok így nem mozdulnak el :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#34843) LarsR válasza FatalEror (#34841) üzenetére


LarsR
tag

Ez így van, sajna nincs se satum, se álványos fúróm, csak egy dremmel sok kiegészítővel, pár régi szerszám, meg néhány újabb amit mostanában sikerült beújítanom. Mindent a szobámban csináltam meg, ágyra kipakolva illetve egy 60cm széles és 140cm hosszú asztalra kipakolva, éjszakára nem maradhatott semmi az ágyon valahol kellett aludni, szóval amikor nekikezdtem előpakoltam, amikor meguntam mindent elpakoltam.
Hátam az most piheni ki :D

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#34844) FatalEror válasza LarsR (#34843) üzenetére


FatalEror
addikt

Vááá utálom baxki olyan idegesítő ilyenkor fogom,aztán behajítom az egész cuccot a szekrénybe.És jónapot. :DDD

HardCore is my LifeStyle

(#34845) baluka6 válasza LarsR (#34842) üzenetére


baluka6
aktív tag

Gratula, szép munka! :R
Viszont nem kényelmetlen rajta így gépelni? Mármint az pár centi magasság nem zavar be?

(#34846) LarsR válasza FatalEror (#34844) üzenetére


LarsR
tag

Ez érzés bennem is megfogalmazódott de mindig arra gondoltam, hogy nem akarom a venti hangját hallgatni tovább :DDD

Egyébként lehet hogy dobok majd még be 2 ventit is, mert van hely hozzá. 5v-ost.
Már megy pár órája a gép, és cpu 37-39C a gpu viszont 50-53 fokon van :/
Még nem játszottam vele, de nemsokára megnézem mit produkál. Igaz passzív a hűtés és 24C van a szobában.
A proci T7500, vga ati hd 3650

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#34847) LarsR válasza baluka6 (#34845) üzenetére


LarsR
tag

Álltalában usb külső bill.-t használok, játék vagy írkálás, gyorsabb picit nekem. A magasság nem gond, most kb olyan magas mint amikor a házikészítésű hűtőpadommal használtam.

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#34848) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Kicsit megkésve, de ide is belefér.

Tartály rögzítése felül kötöző, alul cukorspárga. A radiátort két hurkolt gémkapocs és két kötöző tartja.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#34849) Livio válasza LarsR (#34829) üzenetére


Livio
tag

Hűű. ez nem kutya :R Klassz munka!
Gondolom garis maradt a gép :))

(#34850) Bari válasza LarsR (#34829) üzenetére


Bari
Modder

Gratulálok :C , nemsemmi átalakítás :Y , biztos elvoltál vele egy ideig mire elkészült, elismerésem.

Üdv: Bari

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.