Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34101) =HG= válasza G4ga (#34100) üzenetére


=HG=
addikt

I just finished figuring out how to do this, and I rang out a bunch more of the wiring than was previously posted.

here's a diagram of the connector on the motherboard:

33 31 29 27 25 23 21 19 17 15 13 11 9 7 5 3 1
o o o o o o x o o o o o o o o o o
o o o o o o o o o o o o o o o o o
34 32 30 28 26 24 22 20 18 16 14 12 10 8 6 4 2

The 34-pin ribbon cable runs to a small sub-board for the front panel, which includes a 16-pin(2x8) header which gets another ribbon cable that goes to the "sub-sub-baord" for the actual poanel light and switches.

The table below shows the functions of the pins on the 34-pin connector, plus where they connect to on the 16-pin "sub-board" header.

34-Pin function 16-Pin
1 GND 3, 7, 15, 16
2 ?
3 ?
4 ?
5 ?
6 ?
7 ?
8 ?
9 GND
10 ? 11
11 GND
12 ?
13 ?
14 GND
15 ?
16 GND
17 ?
18 ?
19 GND
20 Pwr Switch 2
21 “KEY”
22 HD LED 4
23 PWR LED - 5
24 ? 13
25 GND
26 ?
27 PWR LED + 9
28 ? 8
29 GND
30 GND
31 ?
32 GND
33 ?
34 ?

I hope this saves somebody an houtr or 2.

Andy

http://membres.multimania.fr/iut1schneider/optiplex_gx280_sff_fpc.html
másold be a címet

[ Szerkesztve ]

(#34102) G4ga válasza =HG= (#34101) üzenetére


G4ga
őstag

Köszi!
de az elsö linket megtudtam nézni :)
a másodikra dobja a hibát. amire azt mondtad hogy jobb mert szines.

(#34103) imibogyo:
köszönöm!

megprobáljuk. ennek megfelelöen akkor a lábakat összekötöm az alaplap lábaival, és ha jol csináltam menni kell!
De az USBhez miért csak két láb tartozik? nem kevés az egy kicsit ? :)

[ Szerkesztve ]

(#34103) imibogyo válasza G4ga (#34100) üzenetére


imibogyo
veterán

HG bedobta az első linkről a cuccokat, de ezt ha jól értettem te is meg tudtad nyitni. ITT VANNAK a második linken található cuccok. Ki tudod nagyítani ha kell. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34104) =HG= válasza imibogyo (#34103) üzenetére


=HG=
addikt

Ha találsz az én GX620-asomhoz is, hivatalosan félistenné avatlak !

(#34105) imibogyo válasza G4ga (#34102) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, de ajánlom, hogy elsőnek csak a bekapcsoló gombot próbáld meg. Arról könnyen kiderül, hogy stimmelnek-e a rajzok szerinti orientációk. Ha nem indul el a gép, akkor nem gond, rossz a képek iránya és 180 fokkal elforgatva van az igazság, de így nem okozol kárt a gépben. :K

(#34104) =HG=: rajta voltam, az volt az első gondolatom, hogy neked is keressek, de komolyan nics fenn semmi. Még a gyári 352 oldalas (!!!!!!) manuálban sincs semmi róla, csak hogy, hogy tudod kiszerelni meg ilyenek. Hihetetlen, mert a DELL amúgy a kirívóan jól dokumentáló cégek közé tartozik. Szóval meglepő, hogy nincs fenn egy jó kis kép róla, vagy pdf. :U

De legalább megtudtuk, hogy UF888 a hivatalos neve a board-nak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#34106) G4ga válasza imibogyo (#34103) üzenetére


G4ga
őstag

kicsusztam a szerkböl.
hülye vagyok, megtalaltam a többit is, csak a lila szint néztem.
nagyon szépen köszönöm.
jelentkezem ha leteszteltem :)

(#34105) imibogyo:: alap. nem dur bele modjára akartam kötögetni.
valoszinüleg jövöhét hétfön állok ugy is neki. ma még megkell csinálnom két videot, és s9tétbe már nem akarok neki álni.
köszi a segitséget. ha van eredmény szolok.
( addig kérlek maradjon a kép! ) :)

620 gondolom az az ide csati jellegu foglalat lenne amit kötögetni kellne? ...
nem lehet hogy ugyan az? egy gyors atfutas utan mindkett9 amit linkeltél ugyan az. az egyikhez gx270 van irva, a másik linken viszont gx280 volt... persze ez csak egy feltevés!

[ Szerkesztve ]

(#34107) =HG= válasza imibogyo (#34105) üzenetére


=HG=
addikt

Azért köszi szépen, sajnos én sem találtam, akkor marad a forrasztás....Gondolkodtam, hogy valahogy kimérem, de túl bonyolult, és van pár kondi, meg ellenállás is rajta.

(#34108) 3.Aragorn válasza szab.tam (#34079) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem csapágy, ajtó kilincs. Gagyi műanyagból van, ennek feszíti neki egy meglepően erős rugó a zár nyelvet. A műanyag megadta magát. Egyszer már megcsináltam - megragasztottam és beleforrasztottam egy drót darabot (igazi szép gányolás lett :D ) - viszont pár hónap múlva - gondolom erősebben lett becsapa az ajtó - újra eltört. Kérdés, hogy lehet-e ilyen kilincset kukázni valahonnan, vagy cserélhetem az egész ajtót...

Nem minden vándorút céltalan...

(#34109) =HG= válasza 3.Aragorn (#34108) üzenetére


=HG=
addikt

Milyen mosógép ez, mert nekem anno whirlpool csinálta ezt, ahhoz lehetett kapni...

(#34110) imibogyo válasza =HG= (#34107) üzenetére


imibogyo
veterán

Most épp azt próbálom vizsgálni, hogy lehetséges-e képek alapján, amit már G4ga is mondott. Vagyis, hogy lehetséges, hogy a két különböző front panelnek ugyanaz a láb kiosztása az ugyanazon csatlakozókon. Mert elsőre nekem is nagyon hasonlónak tűnik szinte az összes DELL-en (2-es és 7-es széria például szinte detto ugyanaz), miért lenne pont a 6-os széria kivétel? :U

[ Szerkesztve ]

(#34111) imibogyo válasza imibogyo (#34110) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ez sem jött be. Találtam egy másik oldalt, ahol a G4ga féle panelhez nagyon hasonló van, mégsem stimmel a lábkiosztás. :(

De azért egy próbát megér a power gombbal ismét. Ha az stimmel, akkor jó eséllyel a többi is. Ha nem, akkor meg nem veszítettünk semmit sem a próbával. :N

[ Szerkesztve ]

(#34112) =HG= válasza imibogyo (#34110) üzenetére


=HG=
addikt

Mert ilyen az én szerencsém.... Az én csatlakozom 40(-1 üres) tűs...+ van egy 11 tűs rajta..

(#34113) G4ga válasza imibogyo (#34111) üzenetére


G4ga
őstag

ennek ugyan az a kiosztása mint amiket elöször linkeltél nekem :)
gyorsan átfutottam és egyezett - legalább is elsöre!
meglátjuk!

[ Szerkesztve ]

(#34114) =HG= válasza G4ga (#34113) üzenetére


=HG=
addikt

Találtam egy dell 40 pines kábel kiosztást, de nem tudom, hogy jó-e a 620-hoz:

(#34115) G4ga válasza =HG= (#34114) üzenetére


G4ga
őstag

egy probát neked is megér a bekapcs gombbal.
talán még a front audiot is belehet köni és ha sikerrel jársz nyert ugyed van.

amugy van egy regi alaplapom es procim és memoriám, még ddr1 és 478as. ezeket szivesen beáldozom a tesztelésre. nem lesz gáz ha elszál benne vmi :) ha érdekel keress meg privibe megbeszéljük.

[ Szerkesztve ]

(#34116) =HG= válasza G4ga (#34115) üzenetére


=HG=
addikt

Úgy nézem, ez a kiosztás jó lesz, viszont most jön a 2. problem: ezek a kimenő csatik, tehát ha jól gondolom, nekem a másik 11 pines csati a betáp..Na arra meg semmit nem találok.....

[ Szerkesztve ]

(#34117) =HG= válasza =HG= (#34116) üzenetére


=HG=
addikt

A 11 pines csak diagnosztikai csati, led stb..úgyhogy valószínü bekapcs, audió,usb életre kelthető... :K Lehet megúszom a gányolást,...Elnézést mindenkitől! :D

(#34115) G4ga : Köszi a felajánlást, szerintem nem lesz szükség rá, mert a nyákon elég jól látszik mi hová van kötve, úgyhogy nem lesz gond szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#34118) 3.Aragorn válasza =HG= (#34109) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ariston ALD 100

Nem minden vándorút céltalan...

(#34119) imibogyo válasza G4ga (#34113) üzenetére


imibogyo
veterán

"ennek ugyan az a kiosztása mint amiket először linkeltél nekem"
Biztos, hogy nem, például: a legutoljára linkeltnél 12-es láb USB- (white) a másodiknál linkelt színes képeknél power led, a legelőször linkelt karakteres ábrán meg nem is tudják mi az. De ugyanúgy a power switch is, csak a karakteresnél stimmel meg a legutoljára linkeltnél, a színes ábráson máshol van. :K

(#34120) szab.tam


szab.tam
nagyúr

kivételesen rövidített verzsön... ( :D )

így kezdődött:

nekiálltam:

ez lett belőle:

ugyan néhány elvi hiba van benne, de már látom, hogy ez lesz az egyik leghatékonyabb, kompakt méretű passzív hűtőm.... :K :))

***

a viszonylagos rövid idejű beszerzés, kitaláció, megvalósítás során újból jópár gondolat szökött az agyamba.
a gyártók által foglalkoztatott, túlképzett mérnökök elméjét folyamatosan korlátozzák.
részben a saját tanulmányaik és a market(c)ing osztály.
ez van. :(((
engem viszont sem túlképzettség, sem kötelező üzleti tevek nem akadályoznak...

****

újból jött pár ichlet, állványos fúrót, szerszámokat el sem pakoltam. pláne hogy itt a havazás, meló hergyán áll sorban, ügyfeleim pedig elég lassan reagálnak a megkeresésekre: -> készítettem némi szabadidőt magamnak... :))

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34121) 3.Aragorn válasza szab.tam (#34120) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Brutális lett. Kíváncsi lennék, hogy teljesít egy gyári torony hűtővel összehasonlítva...

Nem minden vándorút céltalan...

(#34122) mrterminator válasza szab.tam (#34120) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Nicee!!!

Hihetelen csávó vagy, respekt :R

ui: és ha két torony közelebb lenne és ha picit is egymásba érnének, akkor középen tudna futna a hőcső, vagy az már nem tesz semmit? és inkább jobban szellőzőn át?

szerk: bár hülyeséget kérdeztem, mert úgyis tisztában vagy ezzel, csak magam miatt kérdezem, mert érddekel

[ Szerkesztve ]

(#34123) sinya85 válasza szab.tam (#34120) üzenetére


sinya85
senior tag

Körbetekered folpack-al tetejére egy halk venti és már jó is :)

ஜ۩۞۩ஜ

(#34124) Blabcsi válasza szab.tam (#34120) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Te jó atya.....
Ez brutális.
Én meg focizgatok itt a vga hűtés gányommal. :B
Most már kérjük szépen azokat a teszteke!!!
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#34125) =HG= válasza 3.Aragorn (#34118) üzenetére


=HG=
addikt

(#34126) macko20 válasza 3.Aragorn (#34118) üzenetére


macko20
őstag

amazonon 8font ha ez az...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#34127) macko20 válasza szab.tam (#34120) üzenetére


macko20
őstag

Egész jól néz ki, a felsők tetejét polir papirral át dőrzsőlhetnéd...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#34128) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#34121) 3.Aragorn
(#34124) Blabcsi

:R

(#34123) sinya85
naja... :DDD

(#34122) mrterminator
:R
több elhelyezésen is gondolkodtam, de csak ez volt rendesen megvalósítható.
ha sűrűbben rakom, akkor 5-5 fért volna el, (+25%), de esetleg befeszültek volna a csövek, és az átszellőzés is rosszabb.
kicsit nem tudtak volna egymásba érni, a lemellák kiképzése miatt.
csak egymás alá, szinteltolással becsúsztatva. de úgy csak max. 3-3 db. fért volna fel.
és elég féloldalasan nézett volna ki.
így maradt ez.

(#34127) macko20
:R
este 10 körül nem volt kedvem csiszolgatni. fel akartam gyorsan fűzni. de butaság volt, mert nem biztos, hogy lejönnek, így pedig 10x annyi ideig fog tartani, mert kerülgetnem kell a csöveket.
úgy meg 1 perc lett volna a 2 db...

lehet, hogy készítek egy toronyverziót. csak ahhoz kéne még 1 vagy 2 furat, a további hőcseréhez. de 4-5 cső már tuti befeszül...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34129) FatalEror válasza szab.tam (#34120) üzenetére


FatalEror
addikt

Na megjött a kedved?

HardCore is my LifeStyle

(#34130) zolee5016


zolee5016
őstag

Home made vízhűtés:gtx 580 +h100+kábelkötegelő.. :D nagyon tetszik...link

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#34131) opti06 válasza zolee5016 (#34130) üzenetére


opti06
aktív tag

szépnek szép, viszont vram és egyéb alkatrészeken semmi hűtés, ami nem tesz jót annyira a kártyának, szerintem

(#34132) #90933760


#90933760
törölt tag

7750-re S1 rev2? Egy újabb kinyírt kártya lesz belőle? Pedig nem lenne ám rossz, full passzív lenne a gép, szereznék egy nem cicergő 300-as Zen-t (van?) meg egy SSD-t és voálá. Bekerülnék a fullpasszív társaságba. ;] Igaz töredék teljesítménnyel mint amiket elképzeltem....

(#34133) 3.Aragorn válasza macko20 (#34126) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Igen, ez az, köszönöm mindkettőtöknek.

Nem minden vándorút céltalan...

(#34134) Beretvás válasza #90933760 (#34132) üzenetére


Beretvás
addikt

Hát a multkoriak után , ha még nem volt elég akkor hajrá.. :C

(#34135) #90933760


#90933760
törölt tag

Egy újabb anomáliával árasztalak el titeket. Ha bejön ez a 7750 rá az S1-gyel. Ki kéne vágni a gépház alját és tetején fullra. Az oldalai, eleje, hátulja tehát körben pedig lezárni. Kialakulna egy bizonyos kémény? Segítene a hűtésben?
A táp mellé lenne téve szétszedve és egy 14-es venti hűtené halkan. Ha bejönne a dolog akkor pedig lehetne tovább fejleszteni Zen-re meg SSD-re.

(#34136) szab.tam válasza #90933760 (#34135) üzenetére


szab.tam
nagyúr

csak ámulva figyelem az ötletviharodat. (2 naponta kb. 7...) :U
szerintem nemcsak mi, hanem már te sem nagyon tudod követni.
:N

***

de itt azért már beleszólnék:
"A táp mellé lenne téve szétszedve..."
a vga sütögetés megvolt. ott "csak" anyagi kár keletkezett.
de ha nem akarod, hogy tepsiben, lábbal előre vigyenek ki a lakásból, akkor ne szedd szét a tápot...
topic 1. hsz, 2. bekezdés.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34137) #90933760 válasza szab.tam (#34136) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kreativitás. ;]

Nem teljesen gondoltam szétszedni, hanem csak a tetejét leszedni, meg persze az oldala is jön vele együtt. Már használtam így nem egy tápot. [link]
Bár ez több szemszögből is tuning, WC gurigával van megemelve, hogy alatta a proci szellőzhessen, alul még látszik is a másik táp ami a vinyót hajtotta passzívan. A 300-as FSP sajnos cicergett a vinyótól így azt külön tápra dobtam.

(#34138) szab.tam válasza #90933760 (#34137) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok. :)

"A 300-as FSP sajnos cicergett a vinyótól "
n+1x leírtuk, de újra:
ebből van rev, rev. 2.
nekem 2 db. rev1 van. több hibájuk van. ciceregnek, sípolnak, cska a mértékük, és az ingerküszöbük tér el. és a legtöbben túl kis fogyasztásnál nem indulnak be.
az egyik zen-em a szekrényben van, annyira vacak, a másik viszonylag jó, ezért a 3. konfigban van.
nem szórakozásból és pénzszórásból vettem 30 és 40k-s seasonic tápot.

***

más.
szolgálati közlemény.
az amd lefogató még mindig elöl van. ha nem szereztél, és a haverod megy hazafelé, áll az, hogy a kezébe nyomom. még mindig ajándék. (mert lassan 2 hete mondtad, hogy 3 hét múlva megy haza. vagy ilyesmi...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34139) #90933760 válasza szab.tam (#34138) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez nem Zen volt, hanem egy ventis FSP. Ami a képen van felül tuningolva. Ez cicergett a vinyótól és ezért a vinyót külön tápra tettem.
Minden létező alternatívát végigjártam, mindbe beleálmodtam, mindet meg is gányoltam gondolatba. De a végső ez a 7750 marad úgy néz ki, meg ehhez a szétvagdalt gépház. Ha működik akkor lehet nem is kéne a táppal kínlódni csak egy Zen 300 rev2 és kész. Ha lesz. Meg egy SSD. És úgy néz ki ez lesz a végleges konfig, az elkövetkezendő egy évre.

Ninja lefogató? Azt mondtad nem postázod, én meg mondtam, hogy ok akkor nem kell.

(#34140) szab.tam válasza #90933760 (#34139) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, lefogató kérdésben félig összekevertelek valakivel, bocs... :B

***

fsp-t is benéztem. (de ugye a zen is fsp...)
táp tuningolva: nyertél 5 hz-et vagy 30 w-ot? :DDD
(talán moddingolva) :)

***

zen 300 kérdés.
próbálj valahonnan kukázni egy zen400-at. picit drágább. ritkán van eladó. ugyan nem ismerem, mert nem volt még. de ahogy nézegettem, nem lehet rossz. (az sem véletlen, hogy nincs eladó.)
én nagyon elcsesztem: kb. 1 éve volt több vadiúj eladó 18-ért. nekiálltam alkudozni, pedig nem szoktam...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34141) #90933760 válasza szab.tam (#34140) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én láttam egyet 16-18-ért (20 alatt jóval az tuti), zsír új, kiállítási darab volt az Extreme Digitalban. Írtam, hogy érdekelne, de semmi válasz. Aztán eltűnt. :((( De ez már biztos volt vagy fél éve. 300-ast kapni 10k körül, de eltudom képzelni miért kerül annyiba.

(#34142) TaaT válasza szab.tam (#34140) üzenetére


TaaT
veterán

Havernak van 400-as ZEN, egy baja van csak: a kábelek nem túl korszerűek (némelyik kábel rövid, csak 1 PCI-E)

ivy i7-et és 7950 DC2 V2-t hajt vele probléma nélkül :)

Give them hell Ukraine!

(#34143) FatalEror válasza szab.tam (#34120) üzenetére


FatalEror
addikt

Amúgy ez így hány W-t tud lehűteni?

HardCore is my LifeStyle

(#34144) blasko92 válasza TaaT (#34142) üzenetére


blasko92
őstag

Az újrakábelezése megoldható.

(#34145) szab.tam válasza FatalEror (#34143) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gőzöm sincs.
majd ki kell próbálni.
de úgy gondolm, hogy a beszerzés, munka, tömeg, méret, hatékonyság összarányokat nézve valószínűleg verhetetlen lesz.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34146) TaaT válasza blasko92 (#34144) üzenetére


TaaT
veterán

Van neki egy hibás Zalman ZM360B-APS, de nem hiszem hogy rászánná magát egy ilyen átalakításra :B

Give them hell Ukraine!

(#34147) szab.tam


szab.tam
nagyúr

jó ideje vergődöm, hogy nem tudok kereíteni kb. 25*25-ös, 6-os csőre való lamellácskákat.
a múltkor volt egy próbám ugye, de az igen hervadt lett.
palástok a kihúzáskor szétnyíródtak, sablonból kivételkor és daraboláskor szanaszét hajlottak.

v2.0

vettem 250 hosszú, 10x25 acélrudakat, és 0,5 vastag, 25 széles aluszalagot.
készítettem 2 pár rudat. az első a 4-es előfuratoláshoz, a másik a hengerpalást kihúzáshoz.
ez utóbbiban a felső 6-os, az alsó 7-es furatokat tartlamaz. (ugye 6.0+0.5+0.5)
sokat törtem a fejemet a furatolási és rögzítésfuratolási sorrenden, hogy egyhez igazodjon az összes, ne legyen elcsúszás.

a kihúzótüske nem igazán tüske. kézzel egy kicsit kúposra reszelt 6-os rozsdamentes rúd.
ezen még finomítok. a képről lemaradt...
fúrótokmányba fogtam be, és az állvány karjával húztam le.
a satuban pedig csak vizszintesen el kell húzni az aluszalagot befogó acélrúd szendvicset a folyamthoz.
nem túl gyors, de így legalább hatosával lehet gyártani...

és hát a kép magáért beszél.
bal oldali oszlop egy mugen2 gyáriból darabolt. az a legszebb.
középen a csámpás rev1.0 saját.
és a jobb oldalon az új. (csak 1mm magas a palást, nem ilyen nagy a távtartás, direkt raktam ritkán. de jól megszorul, magától ottmard.)
kicsit még finomítok, és olyan lesz, mintha gyári lenne...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34148) FatalEror válasza szab.tam (#34147) üzenetére


FatalEror
addikt

Át fog szellőzni az a mugen? :F
De ahogyan látom,nincsen gond a motivációval.
Apropó a csoda mugen milyen magas lesz?
Előbb utóbb mindent megoldasz házilag,most már jöhet a CNC is. :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#34149) szab.tam válasza FatalEror (#34148) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem mugen. az csak pár lemez rajta.
mine2.
anno írtam azt is, hogy nem fekvő lapra van tervezve, hanem állóra. most 1.6-nál tart, de kb 3 kiló lesz a végére, huzallal ki kell kötni a tetőhöz.
40 centi magas.
és alapból nem jött vissza a kedvem. csak unom kerülgetni, be akarom fejezni.
az kis ekl + intel hűtő meg azért ugrott be, mert kaptam azt a halom bordát.

valószínű fogok még egy intel bordás toronyhűtőt is készíteni.
alaulra valami olyan combos váz kell, ami 3x8-as, vagy 3x10-es csővel van. (alpenföhn-ek vannak ilyenjei.)
csak az kell, hogya az intel borda belső, tömör részén belülre essenek. és fúrok melllé egy 6-os-at, és abba egy hosszú csövet, ami felviszi az emeleti "pogácsákba" a meleget.
ezt még valószínű megcsinálom. (asszem talán van még 2 csövem...)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#34150) Ervin bá


Ervin bá
csendes tag

Sziasztok!
Félig ide tartozik:
Kép1
kép2
Ilyesmit csináltatok már? Nem tudjátok, hogy lehet-e kapni olyan kis műanyag felfogató tüskét, meg olyan szivacs-szerű fehér ragasztó-szigetelőlap anyagot?
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.