Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#33550) üzenetére


szab.tam
nagyúr

honnan tudod? próbáltad? :U :DDD
csak pamut cuccban, és borotvált hátsóval szabad...
kereng pár dzsátubéjos videó, ahol kicsit ráovadt a cucc az emberekre.
hasonlatosan azon esküvői vacsorás és szilveszteri videókhoz, ahol a dohányzókra hajtógázas szerpentint fújnak...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33552) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#33551) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szellentést begyújtani azért veszélyes, mert vissza tud égni. Akkor pedig a nadrágod lesz a legkisebb gondod...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#33553) #90933760 válasza TESCO-Zsömle (#33552) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szellentést. ;] Szépen finoman fogalmaztad meg és ez vicces. :DD

(#33554) kmisi99


kmisi99
addikt

Először is boldog új évet minden gányosnak és barkácsolónak. Elkészült a szilveszteri gányom ami nem más mint a sikoly kilövő 2.0.1.3
kép1
kép2
kép3
kép4
A koncepció nagyon egyszerű egy vastag cső papírból és mellé pajzsként szó szerint dupla rétegű dvd. A 2.0.1.2 nél nem volt dvd védelem így a kezem megégett de mostmár kiválóan üzemel. Földről és kézből is egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#33555) Trebron09 válasza kmisi99 (#33554) üzenetére


Trebron09
őstag

Ötletes.. :) Mint egy kard. :DDD
De hogy-hogy 2.0.1.2-nél kezdődik a számozás? Az 1.0-ás kimaradt? :D

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#33556) kmisi99 válasza Trebron09 (#33555) üzenetére


kmisi99
addikt

hát az 1.0 legyen akkor csak simán mikor fogtam a sikolynak a pálcikáját.

(#33557) blasko92 válasza szab.tam (#33549) üzenetére


blasko92
őstag

Fing begyújtása jó móka ;] Én sokszor csináltam fiatal csikó koromban.

Metánnal meg sok helyen fűtenek. Leginkább tehenészetekben használják fel a gázokat.

[ Szerkesztve ]

(#33558) szab.tam válasza blasko92 (#33557) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja. finom is a sült tehén. (gyk: sztéééék.)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33559) #90933760


#90933760
törölt tag

[link]

S1 meg a hátulról beanaltámadós dual Xigmatek ventikre gondoltam ismét. A felfogatót visszaalakítom eredeti helyzetébe, meg addig csesztetem amíg a 6870-re rá nem megy rendesen így a 4870-re szerelés se okozhat gondot. De gondolkoztam egyedi felfogató legyártásán is. Finomabb leszek. Ha ez is megdöglik? [link]

(#33560) FatalEror válasza blasko92 (#33557) üzenetére


FatalEror
addikt

Uh
Haverokkal nekünk is volt pirós korszakunk,csak mi felrobbantottunk a teli dezodoros palackot,értsd bedobtuk a tűzbe,az erdő 2 perc alatt égett a nitro hígítótól,és mint kiderült a nitro hígító az egyetlen olyan hígító ami önmagában is ég,párologtatás nélkül. :DDD,és ugye könnyebb mint szóval vízzel el sem lehet oltani :U :W :DDD
De jó nézett ki,hogy 1 méteres lánggal ég valami a folyó közepén.Egyszer egy hevített dezodoros dobozra tapostam rá,miközben haver az olvadt(!!) bitument analizálta,és berobbant az egész nekem nem maradt a lábamon szőr,havernak meg nem volt szemöldöke.Utolsó próbálkozásnál egy 5L-s kerti permetezőbe öntöttünk hígítót,hát szépen égett.Másik kedvenc egy 40cm hosszú 25-s átmérőjű saválló cső,volt ami azért volt jó,mivel ha belefújtuk a dezodort akkor külön tudtuk választani a "levét" és gázt,és a cső végén egy 25-30cm csóvában égett a gáz,majd ha elvettük a dezodort akkor szépen visszaégett a leve is.

HardCore is my LifeStyle

(#33561) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Boldog Új Esztendőt Kívánok , minden topiklakónak . :C :K

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#33562) #90933760


#90933760
törölt tag

Ti jobban meg tudjátok szakérteni. 4850, 4870, 4890 rendre 110, 160, 190W
Az S1, alatta 20 centivel, de kicsit előrébb a vinyók fele egy F14 fújja maxon az vajon melyiket tudja meghűteni? Örüljek ha a 4850-et sikerül, vagy a 4890 is sikerülhet?

(#33563) macko20 válasza #90933760 (#33562) üzenetére


macko20
őstag

miért nem az s1-en van egy 12-es az biztos lufujnán bármelyiket...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33564) imibogyo válasza #90933760 (#33562) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem a 4890 is meg lehet simán. Nekem is egy 4890-en volt a cucc és egy kb. 500-ra leszabályzott 12-es fújta rá a levegőt, mondjuk relatíve közelről (5-7cm). Sajnos nincsenek meg a régebbi képeim, de itt van egy Zalman VF1000-el készült kép. Ugyanitt volt az S1 is a 4890-el, akkor még nem volt ott a szivacs alatta, és rövidebb csavarokon állt a venti.

[ Szerkesztve ]

(#33565) FatalEror válasza imibogyo (#33564) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi ez gyári ház? :U :DDD

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#33566) imibogyo válasza FatalEror (#33565) üzenetére


imibogyo
veterán

Ekkor még elég fiatalka voltam, nem is voltak szerszámaim.
Így logikusan egyedi házaim sem. Bár ez utóbbi lehet nem túl nagy érvágás.
Eddig nem sok embernek tetszettek az alkotásaim, magamon kívül. ;] :P
Szóval lehet nem kell ezt a vonalat erőltetnem.

(#33567) FatalEror válasza imibogyo (#33566) üzenetére


FatalEror
addikt

Eddig nem sok embernek tetszettek az alkotásaim, magamon kívül.
Kell csinálni egy bűn ronda házat,és akkor majd értékelni fogják. ;) :DDD
Eleinte nekem sem ment a skechup,aztán lassan én is belerázódom,de legalább a konyhabútor építéséhez értesz. :K

HardCore is my LifeStyle

(#33568) #90933760 válasza imibogyo (#33566) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha szereted csinálni akkor ne hagyd abba. Miből gondolod nem tetszett? Mert a múltkor leszólták a hegggggesztésed?

;]

[ Szerkesztve ]

(#33569) imibogyo válasza FatalEror (#33567) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, vigasztalj csak. Amúgy tényleg minden csak viszonyítás kérdése. :P

Baltoafarkas: leszóltak ezek már mindent. :D

[ Szerkesztve ]

(#33570) FatalEror válasza imibogyo (#33569) üzenetére


FatalEror
addikt

Akkor építsd be a konyhaszekrénybe,és nézzük ki tudja utánad csinálni.
Amúgy nem vigasztalni akarlak,szívesen kifejteném a véleményem,de inkább nem teszem,még a végén vér folyna.

HardCore is my LifeStyle

(#33571) Zotya21 válasza imibogyo (#33566) üzenetére


Zotya21
senior tag

mé nincs ezzel gond láttad az enyémet ? XD azse jobb :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#33572) szacsee válasza szab.tam (#33558) üzenetére


szacsee
nagyúr

izébigyó... SoftH-s írásod, hozzászólásod neked is volt valahol nem?
Nincs valami linked róla esetleg? :R

(#33573) Dr.Zoo válasza FatalEror (#33560) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát ezen felnyerítettem... :D
De azt elfelejtetted kiírni, hogy ezt: ne próbáljátok ki otthon!! :U :C

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#33574) FatalEror válasza Dr.Zoo (#33573) üzenetére


FatalEror
addikt

Minek aki akarja úgy is kifogja aki nem az nem.
Aztán majd az első futásnál át gondolják,hogy akarják-e tovább csinálni.....mi akartuk.
De akkor,hogy még nevess:
Amikor dezodort robbantottunk,akkor ugye tűzbe volt!Lehetett hallani ahogy dolgozik,tágul,de volt,hogy elborult,mi amúgy is csak 3-5m-re álltunk,erre haver még odasétál,hogy megigazítsa a dezodort,erre látja,hogy fogy a nafta visszajön a hígítóért,vissza megy a tűzhöz a dezodor még mindig benne,és önt a tűzre,erre vissza égett a flakonig a a hígító,már magában a flakonban is égett haver elbaxta,repülés közben még ahova cseppent ott is égett a fű az avar,vagy a csak égett a betonon.Aztán egy fasza 11-s rúgással,lerúgtam a folyópartra,és ott fejjel lefelé (gyk az üveg szájával lefelé) belenyomtam a vízbe,így szerencsére elaludt,és természetesen ez 1 perc leforgása alatt.

HardCore is my LifeStyle

(#33575) Dr.Zoo válasza FatalEror (#33574) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Bakker.. Azért ott sanszos volt, hogy valaki jól megég.. :Y

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#33576) szab.tam válasza szacsee (#33572) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ebben benne van nagyjából, amit tudok a témáról:[link]

és tőle érdemes még kérdezni, és is így tettem....

de jó móka.
[link]
[link]

viszont ha 3 monitoros játékban gondolkozol, akkor sokkal célszerűbb valami újabb vga-t venni, ahol már alapból támogatott az 1 vga-s surround, eyefinity.
én a nagy gép hűtőinek szerelhetetlensége miatt voltam rákényszerítve erre a megoldásra.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#33577) fidomaster


fidomaster
csendes tag

Sziasztok!
Nah kicsit tovább gondoltam a a házat, feltöltöttem két képet.

case: [link]
case robbantott: [link]

[ Szerkesztve ]

Az Enterprise fedélzetéről küldve....

(#33578) szacsee válasza szab.tam (#33576) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R

(#33579) #21346560 válasza #90933760 (#33503) üzenetére


#21346560
törölt tag

(#33580) #90933760 válasza #21346560 (#33579) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudok róla. Többel is beszéltem, mind nagy eséllyel fóliaszakadásra tippelt. És ezt még jobban megerősíti, hogy nem javult meg a hőlégezéstől se (amitől nagy eséllyel meg kellett volna ha sima forrhiba), ergo ez nem egy sima forrhiba volt. Olyan 10% esetleg 20% esély lett volna rá, hogy az a kártya menthető.
Nagyon már nem érdekel, most azt nem tudom eldönteni vegyek valami olcsó hulladék karit és használjam azt beletörődve az egészbe, vagy pedig álljak neki másik konfigot venni.

(#33581) #21346560 válasza #90933760 (#33580) üzenetére


#21346560
törölt tag

Igazából csak azért mutattam, mert most találtam, és esetleg másnak is szüksége lehet rá, talán hasznát veszi valaki.

(#33582) macko20 válasza fidomaster (#33577) üzenetére


macko20
őstag

Ha találtál egy olyan szakit aki ezt meg csinálja neked normális áron azért oszd meg velem,és még a belső oldalra nem terveztél hőcserélőt...az egyik itx kuckoban van slim odd tartó ha szépen megkérsz kimérem a fúratókat...

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33583) fidomaster válasza macko20 (#33582) üzenetére


fidomaster
csendes tag

Sikerült bartel-be megoldani a gyártatást:) ismerős megcsinálja anyagárban, de meg fogja tudni mondani hogy mennyi lenne ez "hivatalosan". Köszönöm a furatméréses felajánlást, ODD megvan már, megoldom valahogy, mondjuk azért a szemöldököm felszaladt amikor megláttam slim odd csatlakozóját, nem tudtam hogy van slim sata is. kiderült kell hozzá átálakító...
szab.tam fórumtárs ajánlott egy jó helyet hőcsövek beszerzésére, folyamatban van, amint meglesz, berajzolom azt is. Még paneltáp helye ilyesmi kérdéses, lassan de biztosan. Akit érdekel esetleg szívesen leírom hogy mennyiből jön ez ki az utolsó csavarig. Meg hogy milyen csavarok stb kelletek hozzá és hol lett beszerezve.
Persze lehet hogy csak én vagyok ilyen lelkes, mert nekem ez most még új dolog:) Eddig mindig megvettem ami kellett az kész. Viszont ez jó kihívás.

Az Enterprise fedélzetéről küldve....

(#33584) quailstorm válasza #90933760 (#33580) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Vegyél valami közepest, de ne a legalját. Egy GTS450 GDDR5-nek szerintem még örülnél is. Ha tudsz használtan szerezni 20k körül, jó jártál. Egyébként HD7770-et javaslok újabb konfig nélkül.

(#33585) macko20 válasza fidomaster (#33583) üzenetére


macko20
őstag

panel tápon is meg tudom méni a furatót ill a küső méretét ,
csavar van rogyásig ,
de az oldalso kisbordákat csavarozni sztem ne tul jó ,és pasztázni is kéne attól függöen h milyen lesz a megmunkálás,és onnan a kifolyt pasztát kiszedni...oda Én inkább egybe bordábol vágatnék...de ha van gépmühelyes ismerös és olcson csinálja akkor miért ne

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33586) #90933760 válasza quailstorm (#33584) üzenetére


#90933760
törölt tag

27-ért van a legolcsóbb akkor mi tartson vissza egy 30-32 ezres 6870-től vagy 50-től?? Ugyanez tovább. 45 körül sokkal erősebb kari van, mi tartson vissza attól? Legalább nem később kell kiadni érte, hanem meglesz most a fejlesztés. Csak ehhez új vas is kell alá.
Én olyan max 15k-ra gondoltam de azért nem kapni olyan kártyát ami jó lenne, mindenképp drasztikus játékélményeséssel járna ,ráadásul megjön a GT akkor minek is. Szóval inkább várok és addig eldöntöm mi legyen az új konfig, legfeljebb szívom a levegőt ha éhes leszek.

(#33587) siti válasza macko20 (#33582) üzenetére


siti
senior tag

reszelő és türelem kell csak hozzá :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#33588) fidomaster válasza macko20 (#33585) üzenetére


fidomaster
csendes tag

Panel tápos segítséget megköszönném!
Az oldalsó bordákat eredetileg egy tömbnek gondoltam, csak így szerintem költséghatékonyabb. Bár 80 db csavar miatt nem biztos :)
Sajnos a hűtés méretezése nem szakterületem, fogalmam sem volt róla hogy hővezető paszta kell a borda alkatrészei közé. Ha megtudják csinálni egy tömbből akkor az lesz a megoldás, köszönöm az észrevételt !

[ Szerkesztve ]

Az Enterprise fedélzetéről küldve....

(#33589) Irmscher 353 válasza fidomaster (#33577) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Klassz lesz ez a ház, nekem csak most esett le, hogy ez egy ház lesz, s nem csak egy hűtő :B
Engem érdekelnének a részletek, jöhet privátban, szívesen olvasok ilyesmit!

(#33590) macko20 válasza fidomaster (#33588) üzenetére


macko20
őstag

ez egy újabb ,a régebbiről holnap

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33591) fidomaster válasza macko20 (#33590) üzenetére


fidomaster
csendes tag

Köszönöm! A paneltáphoz tartozik ugye egy 12V-os tápegység is? mint a laptop töltő, vagy lehet kapni ezt műanyag burkolat nélkül is?

Az Enterprise fedélzetéről küldve....

(#33592) fidomaster válasza Irmscher 353 (#33589) üzenetére


fidomaster
csendes tag

Szívesen leírom lépésről lépésre a miérteket és hogyanokat. Persze nem akarok mások tollával ékeskedni, fórumtársaktól katam/kapok segítséget, tanácsot, tehát nem minden saját megoldás :)

Az Enterprise fedélzetéről küldve....

(#33593) macko20 válasza fidomaster (#33591) üzenetére


macko20
őstag

Gondolom újat veszel ,mert akkor szetben adják kompletten

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#33594) Gyíkac


Gyíkac
aktív tag

Hello,

Egy BigWater 760 -at hf-esítettem..:D este képek. 2-3 napja megy a próba üzem (csak forgatja akadálytalanul). A beépíthető rész adott volt csak úgy mint a tartály és a T500-as szivattyú.
Továbbá valahogy hozzám került egy hf-re is jó vízátfolyás mérő (csati az nem volt hozzá).
Ezen kívül volt otthon 1-2 méter vízvezeték (manapság használt műanyag).

Ezeket egybe gyúrva kaptam egy egész tűrhetően működő beépíthető vízhűtést.
Kintről nem látszik a csúnyaság, továbbá lehet h. fog kapni egy kis hangszigetelő szivacsot.
Ebben az esetben tényleg nem fog látszani az alkotás csúnyább része.

[ Szerkesztve ]

(#33595) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Hűtős-gányolós-házépítős kérdésem van, gondoltam felteszem itt, ha tudtok jobb helyet neki, akkor jelezzétek! Tervezgetek -folyamatosan- házat, már volt pár ronda próbálkozásom :D
Most is elhatároztam, h az asztali gépemnek -ha nem tudok venni jóáron csendes, pormentes házat- építek fából, plexiből, bármiből, csak valamivel elhülyüljek :D

A cél: csendes, pormentes ház. Nem kell passzív, csak legyen kevesebb a rezonancie, etc. Mivel passzívra nem lenne keret, így az nem is opció... Viszont a por megőrít, még porszűrőkkel is, mert a házon tucatnyi ventihely van, de venti és szűrő nincs mindenhol.
Első kérdés rögtön: egyik oldalra 2 db 14 cm-es venti, vagy 1 db 18-20 cm venti a jobb? Első sorban por, másod sorban hang szempontjából. Leszabályozva vmi értelmes fordulatra, befelé fújjon szűrő elé, stb.
14 cm könnyen beszerezhető, nem is vészes az ára. 18+ cm elvben halkabb kellene legyen, de nehezebb szerezni, a jók drágák. Esetleg 230V-os halk, de erős ventit tudtok? Havernál volt egy, kb 15 cm-es, fújt mint a barom, de nem volt halk... viszont ezt "direktbe" produkálta, nem tudom ezt lehet-e dimmelni vagy ilyesmi...

Vettem próbaként hangfalba való hangelnyelő szivacsot (a "tojástartós" szürke :D ) erről, illetve gép "hangtalanításról" vélemény, ötletek?
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33596) Kiki18 válasza ViZion (#33595) üzenetére


Kiki18
őstag

Annyit tudok hozzászólni,hogyha nem akarsz port látni a gépházadba,akkor érdemes minimalizálni a nyílások számát.
(gépembe két ventihely van,egy 8cm-es szív és egy másik 8-as fúj,így megvan a kereszthuzet)Nem használok porszűrőt,és így is elég,ha 2 havonta portalanítom,mert alig porosodik.Ha az elhelyezés számít,én az asztalon tartom a gépházat.

(#33597) ViZion válasza Kiki18 (#33596) üzenetére


ViZion
félisten

Dettó asztalon, 12 cm szív (szűrős), kifelé 8 cm fúj. Táp és a 8cm kifelé hangos kicsit. Viszont van egy halom lyuk a további ventiknek is... na az is probléma lehet. befelé elég lehet 2×14 cm leszabályozva?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33598) #21346560 válasza ViZion (#33597) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nagyjából számold ki, hogy ugyanannyi fújjon be, mint ki, vagy befelé kicsit több, mert ha a kifelé fújó több, mint a beszívó, akkor mindenféle lyukakon fog befelé szívni ahol nincs szűrő.

(#33599) Spiler125


Spiler125
tag

Hali! kerestem vissza felé mintha úgy emlékeztem volna valaki itt csinált házi ssd tartót a gépbe nem?! vagy ha van valakinek valami rajza ne tartsa magában :)

. . . . . . . . . . . . . . . . Privátra illik válaszolni! . . . . . . . . . . . . . . . . .

(#33600) ViZion válasza Spiler125 (#33599) üzenetére


ViZion
félisten

Bolti 500 Ft, de amúgy rajz sem kell, az egy lemez, hajlítva 8 db lyukkal. Felesleges, SSD 1 csavarral a HDD helyre rögzítve, kész :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.