Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Dany007 válasza geprombolo (#9047) üzenetére


Dany007
veterán

Hát köszönöm :D

A többieknek is. Nem hittem volna, h ekkora örömet / csodálkozást vált ki a dolog xD
De örülök h tetszett! Hatékonyság mindenekelőtt :)
Ha netán lesz még valami, akkor még készítés közben fényképezek :)

(#9052) johniee válasza Dany007 (#9045) üzenetére


johniee
senior tag

Szegény kis ház :O :DDD Nem sajnáltad :D
Utálom a képfeltöltés.hu-t...most sem akarnak bejönni a képek :W :F

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#9053) Dany007 válasza johniee (#9052) üzenetére


Dany007
veterán

Nekem most spec bejön : P

De igen, gondolkodtam rajta kemény 5 percig :)
Az az igazság, hogy mire új gép vételére szánom magam, és a pénztárcám engem, addigra az egész elavult lesz. Eladni képtelenség, így ez is valamelyik rokonnál végzi majd. Az meg kitérdelek h teccik e neki vagy sem :D
Az eddigi gépeim is anyámnál ill. hugomnál végezték. Ők meg örülnek ha kapnak egy használható gépet. :)
Mostmár úgyis új házon töröm a fejemet... Talán építeni kéne egyet. Nem gányt... Egy speckót...

(#9054) horitomy válasza Dany007 (#9045) üzenetére


horitomy
tag

Ez már a gányoláson túl van! Barmolás a helyes kifejezés!
:C

(#9055) Tomate válasza Dany007 (#9045) üzenetére


Tomate
veterán

Azt a ventit most ástad ki a földből? Azért kicsit, átmoshattad volna... :))

(#9056) Dany007 válasza Tomate (#9055) üzenetére


Dany007
veterán

Ez neked csúnya ? :D
Komolyan mondom durván 2 max 3 hete lett nagytakarítva az egész gép :)
Látnád milyen 3 hónaposan ;)

Nem véletlenül szokott 1-1 nagytakarítás 25 fokot csökkenteni az átlaghőmérsékleteken :)

(#9057) Dany007 válasza horitomy (#9054) üzenetére


Dany007
veterán

Látom kezd nőni a népszerűségem.

Hirtelen nem tudtam h megköszönjem vagy megsértődjek : P

Láttad volna amit a régi 1,7-es cerkámmal csináltam.
Gagyi Tescos volt. ( ajándékba kaptam, nem tehettem semmit ellene, örülni kellett)
Aztán egyszer csak leállt. Winamp közben. Restart, aztán biosban láttam h 75 fokon indul a proci.
Gyors szétkaptam és észrevettem, hogy a 4 proci hűtő tartó műanyag izé közül egy le van törve, és az egész borda lötyög a levegőben.
Másnap lan-party volt és muszáj volt valamit eszközölni vele.

Fogtam egy jó 2mm vastag rézvezetéket (azt amivel a régi házakban huzaloztak) meghajtottam U alakba, olvasztottam 2 kis lyukat a műanyag tartón, és átfüztem. Pont passzolt bele a hűtő lefogató, alig bírtam rászorítani.
Majd a biztonság kedvéért kitámasztottam valami alu cső szerűséggel, amit a procihűtő és a táp közé szorítottam : )

Hja és a poén hogy azt az alaplapot úgy adtam el 1,7 es procival 20 ezerért valamikor 4-5 éve xD

(#9058) sly105 válasza Dany007 (#9057) üzenetére


sly105
tag

Valami főút mellett laksz hogy ennyi a por a gépben?? Amúgy grat a gányhoz :C Rég nem láttam ennyire elvetemült gányt. :R

[ Szerkesztve ]

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#9059) Dany007 válasza sly105 (#9058) üzenetére


Dany007
veterán

Hát nem. És valójában naponta 3-4x szellőztetek is. De 2-3 hónap után annyi por lesz a gépben, hogy 15-20 fokkal rontja az átlaghőt.
Szerintem a keringetés rossz. A rendszerhűtő beszívja azt a levegőt, amit a tápegység kifúj. Na meg azt is amit a vga kifúj. Elvégre a rendszerhűtő pont a kettő között van. Így folyamatosan kering a levegő, ami por bejut az már ki nemfog jutni.

Amúgy annyira nem elvetemült, csak egyszerű : ) Sokkal egyszerűbb, mint dekopírral lyukat vágni majd lyukat fúrni a csavaroknak és odacsavarozni : ) Meg vehetnék szép műanyag légterelőt 1500 ért.
Így az egész megvolt 10 perc alatt. Na jó meg még 10 perc a lelki felkészülés, hogy szétbarmolom a 19 ezer Ft.-os házamat =/

(#9060) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Nem találtam erre alkalmasabb topicot, úgyhogy felteszem itt a kérdést. Hogyan lehet feljavítani egy ventit? Haverom laptopjában megállt a cooler. Szétszedtem összeraktam, azóta megy, de csut száraz a belseje. Gondolom ha lepucolom és bezsírozom vagy valami akkor megint menni fog 1-2 évet nem?

Köszi!

(#9061) Zefír válasza Zefír (#9034) üzenetére


Zefír
őstag

A probléma megoldódott..
Ati driver uninstal integrált vga alól..
9.3as driver instal,,, be a vga, rá a moncsi csati és megy!! :D

Kill!!! A táppal már kifejezettem óvatosan bánok miután már 4szer belenyúltam .. nemvolt kellemes
Szerk : Avatarom okés? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9062) Dany007 válasza kem (#9060) üzenetére


Dany007
veterán

Egyszer v.hol olvastam, hogy érdemes lecsiszolni a lapátok élét. Egy idő után ilyen recés és kopott lesz.
Ettől romlik a teljesítménye és elég hangos is lesz. Szal talán érdemes csiszolni egy keveset.
Mondjuk sosem próbáltam mert leszarom a hangját és a teljesítmény se fontos annyira... : )
De egy laptop esetében sokat segíthet.

(#9063) Dany007 válasza Zefír (#9061) üzenetére


Dany007
veterán

"A táppal már kifejezettem óvatosan bánok miután már 4szer belenyúltam .. nemvolt kellemes"

Csak nem közösültél a 220-szal? ;]

(#9064) Zefír válasza Dany007 (#9063) üzenetére


Zefír
őstag

Úgy is lehet mondani :D

(#9065) pee13


pee13
senior tag


FIGYELEM! AZ ITT LÁTHATÓ MŰVELETET SENKI, DE SENKI AZ ÉG VILÁGON NE CSINÁLJA UTÁNAM, MERT IRGUM-BURGUM, ÉS BLA BLA BLA!
Naszóval: Az övcsattom ha ülök, beleáll a belembe, és ez teljesen kidörzyölte a bőrt, én meg mindig lekapartam emrt viszketett, és most egy bazi nagy csúnya vérző seb van a pöcsöm fölött. :DDD Szóval, holnap irány a sebészet, és hozzávarják a a hancúrlécet a belemhez bőrpótlás néven és ott csinálnak majd valamit. Addig is, jó lenne ha nem gyógyulna bele semmi a sebbe, ezért leragasztottam. Persze ekkora sebtapaszt nemhogy nem gyártanak, de még kicsi sincs itthon amiból összerakhattam volna. Maradt a gányolás.
Aki meg meri nézni, annak: [link]
:W

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9066) Stirbi válasza pee13 (#9065) üzenetére


Stirbi
addikt

LOL

(#9067) Tomate válasza pee13 (#9065) üzenetére


Tomate
veterán

OMG :Y

Csak gratulálni tudok :))

(#9068) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

LoL, ez a Karcsiszemüveges gyerekek SZTK keretes szikszallagozott szemüvegére emlékeztet :DD

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#9069) Dany007 válasza Tomate (#9021) üzenetére


Dany007
veterán

Na ez azért lottó 5-öst érdemel! :Y
Tudom, már láttam egy írásban, de mindig megdöbbent ha megpróbálok rájönni, hogy jutott valakinek ilyen az eszébe :))

(#9070) KillHates válasza pee13 (#9065) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! Azért vigyázz mert a szigcsó nem antiszeptikus és nem PH-semleges, tehát az okozhat további bőr irritációt és akár fertőzést is, ha érzékeny vagy rá...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9071) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

(#9061) Zefír: Leszámítva, hogy nNŐ, minden stimmel... ;]

(#9065) pee13: Veled mindíg történik valami... Am ha elmúltál volna 18, most te mondhatnád meg, honnan vegyék a bőrt az akcióhoz.

Ha TB-re csinálják magyar orvosok, akkor előre is részvétem a sok komplikációhoz! Muttit plasztikázták kisebb kutyaharapás után, hát nem tette gyebre a végeredményt...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9072) kételkedem válasza pee13 (#9065) üzenetére


kételkedem
addikt

VÁÁÁ!
Emós vagyol-e? :F

Egyébként beleillik a topik szellemiségébe, házi is, gányolás is! :)

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9073) pee13


pee13
senior tag

Kill: Már sebészeti cucc van rajtam, uyganezt csinálták csak rendes ragasztóval :)
Zsömi: Igen, a TB elég húzós dolog.. Sokszor törtem a kezemet, mindig oylan gipszet raktak rám amit levétel után azonnal a gyógyult kezemmel kettétörtem középen :U
Kételkedem: Isten ments! Hosszú a hajam az egy dolog, de nincs semerre se fésülve! :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9074) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

(#9072) kételkedem: Ez hogy jött le abból a képből??

(#9073) pee13: Én addig nem tudtam megcsináltatni a fogaimat, míg TB-re lehetett. Az a hihetetlen meglepettség a privát doki székében, hogy ez meg tudja vizsgálni a fogaimat anélkül, hogy az ideget meg az ínyemet végigszúrkálná azzal a kampós szarral... Meg hogy ez nem spórol a lidokainon ez én kontómra.

Vannak ilyenek. De én jobban parázom attól, amit keresztanyu férje (orvos) mondott. "Aki Mo-on 2-esnél jobb eredménnyel végez, az elmegy magánklinikára, aki 3-asnál jobbal, az külföldre... Mostmár tudod kik maradnak a hazai kórházakban. Tisztelet a kivételnek, mert van 1-2 többgenerációs orvos, aki marad."

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9075) pee13 válasza TESCO-Zsömle (#9074) üzenetére


pee13
senior tag

Nekem is van egy jó magán fogorvosom, Fórizs Etelka, nagyon érti a dolgát. Viszont mostanában külföldön volt, és pénzből is megszorultunk, ezért elmentem ismerőshöz, aki TB-s fogorvos.. Nem volt túl jó a dolog, de csak megcsinálta a fogaimat. Mondjuk szerdán megyek vissza hozzá, kikapartam egy tömést a fogamból kajamaradék helyett :o

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9076) TESCO-Zsömle válasza pee13 (#9075) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor az jó tömés lehetett... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9077) KillHates


KillHates
nagyúr

Bááá, gyerekek. Azért ez egy szakmai fórum. Úgy érzem magam, mint valami nyugdíjas otthon nappalijában... Ott szoktak az öreg csocseszek ilyen gusztustalanságokról diskurálni :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9078) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Mellé... :B

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9079) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

radikalmod magazin - hogyan tovább?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9080) Pttypang válasza Pttypang (#9048) üzenetére


Pttypang
veterán

Erre valaki ötlet????

Everybody lies.

(#9081) Pttypang válasza TESCO-Zsömle (#9079) üzenetére


Pttypang
veterán

Szégyen..hogy ilyen nagyszerű oldalak mennek tönkre..mikzben a többi ratyi xar meg virágzik..mint gportal meg ilyen xarok...:S

Everybody lies.

(#9082) TESCO-Zsömle válasza Pttypang (#9081) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én abban bízom, hogy PH! felkarolja az oldalt. Beleillene a repertoárba.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9083) Pttypang válasza TESCO-Zsömle (#9082) üzenetére


Pttypang
veterán

Dettó...joo lenne..mondjuk ha megmaradna az eddigi szerkesztő egyebek is:D

Everybody lies.

(#9084) kem válasza kem (#9060) üzenetére


kem
addikt

:U

Köszi!

(#9085) sly105 válasza kem (#9084) üzenetére


sly105
tag

:K

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#9086) Sgor válasza kem (#9084) üzenetére


Sgor
tag

[link]

Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

(#9087) kem válasza Sgor (#9086) üzenetére


kem
addikt

ezt kerestem, nagyon szépen köszönöm! :R

Köszi!

(#9088) darál0w válasza pee13 (#9065) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemsemmi. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#9089) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Nagy kérdéssel fordulnék az itt egybegyűltekhez...

A ház front-USB kábelét szeretném szétszedni. Óvatosan már próbálkoztam vele, de nem jutottam dűlőre, és nem akartam túl erőszakos lenni. Én úgy gondoltam, hogy a kicsi pöcköket fentről benyomva, ki tudom húzni egyenként a szálakat. Eddig nem sikerült, de jó úton járok? Vagy van valakinek egyéb tippje?

Egyébként egy ilyen kábelről van szó:

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9090) TESCO-Zsömle válasza TazLeacher (#9089) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ennél a fajta csatinál a "pöckök" méretéből adódóan én inkább a kis műanyag cuccokat hajtogatom föl. Ezt én órás csavarhúzóval és nagy óvatossággal szoktam csinálni. Mindet csak addig kell felfeszíteni, amíg ki nem jön a tüske. Ha túlfeszíted törik...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9091) KillHates válasza TazLeacher (#9089) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én a tapétavágó kés pengéjének a hegyével szoktam felpiszkálni a rögzítő pöcköket. Vigyázz a szerelésnél nemhogy zárlatosan köss be valamit, tönkre teszi az USB illesztődet!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#9092) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Ugyebár most már nagyjából készen van a gépházam, de most ott van mellette egy iszonyat ronda táp amiből jön ki 40 kábel.
A táp átfog kerülni egy másik dobozba.
DE most nem ez alényeg, hogy átrakom másik dobozba hanem az, hogy modulárisra fogom megcsinálni.
Nagyon egyszerű az elképzelésem.
Bocsi a minőségtelen ábrázolásért!! :B

(#9093) pee13 válasza Zefír (#9092) üzenetére


pee13
senior tag

Hallottál arról hogy nagy ampereket vastag vezetéken kell szállítani? :U

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#9094) kételkedem válasza Zefír (#9092) üzenetére


kételkedem
addikt

A sok csatlakozó nem biztos, hogy jót tesz a kontaktnak, márpedig a vinyót ügyesen tönkreteszi ha működés közben kontakt hibából nem kap áramot. Az ötlet nem rossz, de valami masszívabb csatlakozást eszelj ki.

Jézusom, már megint milyen fejed van!?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#9095) Pttypang válasza KillHates (#9091) üzenetére


Pttypang
veterán

ööö...akkor lehet hogy gáz van:S..tipp arra hogy az előlapi USB-t hogy kell bedugdosni van?...mert nekem nemigen akar összejönni..vagy lehet hogy olyan régi a lapom hogy fel se ismeri?...(usb 2.0 van a gépház előlapján..)

Everybody lies.

(#9096) peti4


peti4
tag

Megerősítettem a 9600GT-met két ventivel:[link]
A bal oldalit így sikerült ceruza+gyors csatlakozó!!: [link]
Ja és az eredmény a szőrös kocka sem fogott ki rajta :DDD (kicsit húztam a kártyán) [link]:

(#9097) Stirbi


Stirbi
addikt

csősztök

plexit a fém oldallaphoz belülröl ,mivel ragasszam hozzám? pillanatragaszton agyalok :U , csavarozgatni nem akarok

[ Szerkesztve ]

(#9098) Zefír


Zefír
őstag

pee13 ;kételkedem
Az ötlet onnan jött , hogy alapból kaphatók ilyen átalakítók stb. a kábel ugyan az a vastagság lenne. Kontakt hiba hogy lépne fel?

Hát eddig ez a legjobb fej :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9099) Zefír válasza Stirbi (#9097) üzenetére


Zefír
őstag

A pillanatragasztót felecsdel!!!
1. törik mint a szar..1szer belerugsz a házoldalába és kiesik.
2. ilyen fehér színe lesz a plexinek tőle, megmarja.

Ha nem akarsz csavarozni akkor próbáld szolóval.
De ne sújozd le nyagon mert minél vékonyabb a sziló réteg annán gyengébben fog.

(#9100) TazLeacher válasza KillHates (#9091) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm mind2töknek. Óvatos leszek, fényképet csinálok róla, vagy lerajzolom. :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.