Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) Imurai válasza Grózi (#20150) üzenetére


Imurai
tag

Köszi :)

(#20152) Kbhont válasza Grózi (#20140) üzenetére


Kbhont
senior tag

A Viper lapátait egy vékony réteg festékkel be lehet borítani?
(Az a sárga szín az baromi gáz szerintem...)

(#20153) golf2gt válasza Grózi (#20145) üzenetére


golf2gt
tag

Ma megjöttek :) Be s építettem mind a 3-at a programot is sikerült feltennem. Köszönöm a tippet sokkal halkabb mint a gyári ventik voltak. Még annyi kérdés hogy mi függvényében állítja a program a fordulatszámot?

(#20154) Grózi válasza Imurai (#20151) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit!
(#20152) Kbhont Pont golf2gt is ez ügyben érdeklődött,Lepa-k kapcsán.Én festővel festettem le a Viper R-t anno,de előre megmondta hogy nem lesz szép.Pedig megmaratta a lapátokat,kapott alapozót+a festék-mégis nagyon hamar lepattogott.
(#20153) golf2gt Örülök,hogy sikerült és bevált.Cpu hőfok alapján állítja a rendszer a fordulatszámot,viszont ez kicsit becsapós mert az Asus lapok nem maghőt,hanem kupakhőt érzékelnek.Ajánlom hogy tölts le egy HwInfo-t,Core Temp-t és arányosíts.Én kész profilokat szoktam menteni így:
Night(éjszaka,mikor csak a torrent fut energiatakarékos módban ki is szoktam kapcsoltatni a ventiket bizonyos hőfokik)
Net(kis terheléshez a ventiket)
Game(alapba 60-70%-s fordulat mely emelkedik ha kell játék közben)
stb..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20155) golf2gt válasza Grózi (#20154) üzenetére


golf2gt
tag

Igen , közben látom hogy manuálisan is lehet akár fix értékeket vagy hőfokhoz százalékosan . Majd kitapasztalom . Gyári beállításokkal +5-6 fokkal melegebb a vga és cpu is . Úgy hogy ezen még hangolni kell.

(#20156) Imurai válasza Grózi (#20154) üzenetére


Imurai
tag

Közben megkaptam a választ. Ez lesz a nyerő adapter. Annyit kérdeznék még, hogy milyen olcsóbb, de halk ventit ajánlanál rá? 5k fölé nem akarok menni a 2 ventivel.

(#20157) wattafaka válasza dqdb (#20095) üzenetére


wattafaka
senior tag

Mivel multiméterem nincs otthon, szétszerelni a gépet meg nem volt kedvem, ezért egy vezetéket, egy töltőt és egy karácsonyfaizzót használtam, ha már volt a fiókban még egy ugyanilyen Y elosztó kábel. Ami egyébként két ágú, ellentétben azzal, hogy te 3 ágúról beszéltél, de ez végülis irreleváns, a lényeg, hogy mindkét ág mindhárom lábánál van csatlakozás, tehát valóban rosszul van megcsinálva. Ez egyébként nem zavar, ha működésben nem okoz gondot.
Azt mondtad, hogy ilyen esetekben "normális" a valós RPM többszörösének megjelenítése. Nekem két 1200-es van rajta, az RPM intervallum viszont kb. 600-2400-ig van. Nem 1200-tól 2400-ig kellene akkor lennie, vagy még a fél érték (600) is betudható "normális" anomáliának?

[ Szerkesztve ]

(#20158) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

vettem egy Noctua NF-R8 ventit ami PWM-es és 4 tűs anya csatlakozója van.
A gondom az, hogy nincs csak kettő darab 4-érintkezős venti csatlakozósor az alaplapomon; egyre a VGA hűtője megy, a másikra a CPU Fan.
Hogy csatlakoztathatom én ezt a tápra? Van valami átalakító pl. Molex-To-4pinFAN már próbáltam keresni de sikertelenül :(

[ Szerkesztve ]

(#20159) wattafaka válasza tpeter77 (#20158) üzenetére


wattafaka
senior tag

Innen tudsz rendelni 200 forintért kettőt is.
Igaz csak 3pin-es, de az mindegy, mert a 4-eset is rá tudod dugni, a PWM vezérlés úgyis elszáll, ha tápra kötöd (ezért nincs is 4-es). Ezért lehet jobb lenne (majd az okosak rámondják az áment), ha inkább PWM elosztót vennél, és egy alaplapi csatlakora mehetne kettő venti, és még a PWM szabályzás is megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#20160) tpeter77 válasza wattafaka (#20159) üzenetére


tpeter77
addikt

nálam mind a 4 vezeték be van kötve! amiket mutatsz abban meg csak 2 és 3 vezeték fityeg.
sajnos nem tudom melyik vezetéken folyik áram. Idáig még nem volt 4 tűs PWM-es ventilátorom, de 3 tűs van egy pár.
próbáltam rádugni egy 3 tűs apa kábelt, de nem indult el a venti!

[ Szerkesztve ]

(#20161) tpeter77 válasza tpeter77 (#20158) üzenetére


tpeter77
addikt

vissza az egész :(
sajnos csak 1 darab 4 tűs csati van az alaplapon. amire a CPU ventije van dugva.
és van még egy SYS_FAN de ez 3 tűs. Ennyi, nincs több venti csatlakozó az alaplapon. :(
igy akkor teljesen mást kell keressek, lehet csak egy 4pin female to 3pin female átalakító kell.

Ez jó lenne? vagy mást keressek?

[ Szerkesztve ]

(#20162) wattafaka válasza tpeter77 (#20161) üzenetére


wattafaka
senior tag

Milyen alaplapod van? Mert ha nem "zárt" a 3pin-es csatlakozód, akkor rádughatod a 4-eset (az nem számít, hogy egy üres marad), és jó eséllyel feszültség alapon még szabályozva is lesz.

A SYSFAN-on van akkor végül valami?

[ Szerkesztve ]

(#20163) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Sziasztok, úgy éreztem ideje lesz kicsit felturbózni a házhűtést. Mivel tervezek venni egy R9 390-es kártyát. Csináltam pár Móriczka rajzot. Tudnátok segíteni az optimális hűtés elérése érdekében? :)

Mint látjátok az első nem túl izgalmas ez van jelenleg, két ventilátorral.

Az új hűtést viszont így képzelném el:

Mindenképpen tennék egyet alulra, mint ahogy azt már be is rajzoltam, ez felfele tolná a levegőt. Utána viszont kicsit bajban vagyok. Van még 4 hely.

Ha az alsó felfele fogja mozgatni a levetőt, akkor az a VGA-ra jó hatással lesz terveim szerint. Viszont az oldal lapra érdemes tenni ventilátort, ami mondja kifele szívná? Vagy éppenséggel az is a VGA-ra lenne irányítva?

Legfelülre nem tudom, hogy lenne e értelme, az új proci hűtő egy coolermaster hyper 212 evo lesz. Ez balra fogja mozgatni a levegőt, a hátsó ventilátorhoz, ami pedig kifele szívja. Szerintetek hogyan lenne megfelelő? :) :R

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#20164) SoulReaver válasza CptAdamica (#20163) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem elég, ha felül meg hátul tolná kifele a levegőt.

Ez amúgy zalman ház? Tök olyan a belseje, mint a z11-nek.

Még esetleg az optika meghajtó részhez is be lehetne rakni egy ventit.. Attól függ, lesz-e neki hely.

[ Szerkesztve ]

(#20165) CptAdamica válasza SoulReaver (#20164) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez egy Zalman Z9 :) Tehát akkor azt javaslod, hogy az oldallapra ne, hanem felülre tegyek egyet, ami kifele szívja? Optikai meghajtós nem rossz ötlet, úgyse használom. Már csak az a kérdés, hogy oda megoldható e.

Ahogy látom a speckóba előre csak 1 darabot jelez.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#20166) SoulReaver válasza CptAdamica (#20165) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nálam úgy van, hogy felül 2 db szív kifele. Egy hátul kifele. Egy alul befele szív, egy elől befele. Én megoldottam egyet az optikai részhez is, de kelleni fog egy porszűrő majd. Meglehet oldani. 12-14cm befér.

(#20167) CptAdamica válasza SoulReaver (#20166) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm. :)

Megyen!

(#20168) hoffman_ válasza Grózi (#20143) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm, megfogadom! illetve mennyire biztos, hogy menni fog? dqdb kolléga már segített sokat, ő is arra tippelt, hogy ebben a 4-es elosztóban a fordulatszám-szabályozás valahol nincs meg és ez okozza a gondomat.

Tody-t nem ismerem, nem láttam nála épp ilyen hirdetést, privátban tud segíteni, ha megkeresem?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20169) tpeter77 válasza wattafaka (#20162) üzenetére


tpeter77
addikt

A sysfanon egy külső venti van ami pwm-es lehet, mert 3 pines és 3 vezetékes, ez a vga karit hűti.

Alaplapom: Gigabyte GA-G31M-ES2L

[ Szerkesztve ]

(#20170) wattafaka válasza tpeter77 (#20169) üzenetére


wattafaka
senior tag

A 3pin-es ventik nem PWM-esek, csak a 4pin-esek. Ellenben fordítva nem biztos, hogy egy 4pin-es alaplapi csatlakozó PWM-es. Megnéztem az alaplapodat, a SYSFAN nem tud szabályozni, azon fixen fog menni a venti, szóval a legjobban egy ilyen kábellel jársz, ha szeretnél szabályozást. Mondjuk nem tudom mennyire szerencsés CPUFAN-t megosztani, ezzel kapcsolatban majd dqdb és Grózi kolléga tud biztosabbat mondani.

(#20171) tpeter77 válasza wattafaka (#20170) üzenetére


tpeter77
addikt

tudod mi kéne nekem?
egy 4pines toldó, aminek mindkét vége ugyanilyen:

(#20172) wattafaka válasza tpeter77 (#20171) üzenetére


wattafaka
senior tag

Mármint olyan Y elosztó, ahol mindkettő ágban 4 kábel megy? Csak mert az egyáltalán nem baj, ha az egyikben a "Sense" láb (sárga) ki van hagyva, máskülönben az RPM monitorozás (fordulatszámkijelzés) összezavarodik (tapasztalat). Épp valamelyik nap lettem erről felvilágosítva. Tehát ez ne zavarjon, hogy a linkelt elosztónál az egyikben csak 3 kábel fut, az lenne a baj, ha mindkettőben 4 menne.
Piros és fekete kábel a GND (föld) és 12V, a kék pedig a szabályozás (PWM). Ja egy nagyon fontos dolgot elfelejtettem mondani, hogy csakis ugyanolyan ventiket szabad Y elosztóra tenni, ezért elég csak az egyiknél a Sense kábel, mert úgyis mind(kettő) azonos RPM-en fog pörögni.

[ Szerkesztve ]

(#20173) CptAdamica válasza SoulReaver (#20166) üzenetére


CptAdamica
veterán

Egy AEROCOOL Dead Silence 14 centis ventilátor megfelelő lenne alulra és előre? :)

Megyen!

(#20174) SoulReaver válasza CptAdamica (#20173) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem Grózi ajánlotta tegnap. Kinézetre is jól néz ki és halk is. Szerintem nem lősz mellé. Én a kis tesóit(12cm) rendeltem meg ma fentre.

[ Szerkesztve ]

(#20175) CptAdamica válasza SoulReaver (#20174) üzenetére


CptAdamica
veterán

:R

Megyen!

(#20176) Grózi válasza Imurai (#20156) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mekkora méret kellene?120 mm?2,5K/db-ért ne várj csodát,ha 120-s méret minimum 7K két normális venti,ami erre alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20177) Imurai


Imurai
tag

Ki tudna egy olcsóbb (2000-2500 HUF a plafon) 12 cm ventit ajánlani vga-bordára?

(#20178) Imurai válasza Grózi (#20176) üzenetére


Imurai
tag

Bocs, az előbb nem láttam a hsz-ed. Igen, 120. Jó, 7k-ba mi fér?

(#20179) tpeter77 válasza wattafaka (#20172) üzenetére


tpeter77
addikt

Rádugtam az alaplapra úgy hogy a feketével indul és az utolsó (talán kék) lóg a levegőben.
És működik, forog :) Úgyhogy próbának jó, majd rendelek olyan Y elosztót, amilyet linkeltél.
köszi!

(#20180) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Akkor már csak egy kérdésem maradt, mert nem igazán tudok eligazodni rajta. Tehát az alaplapom kézikönyvében néztem a téma összefoglalóban írt típusokat. 35. oldalon írja le, hogy az egyes tűknek mi a nevük. Ez alapján mindegy milyen csatlakoztatású ventilátort veszek? Vagy kötött, hogy 3pin, 4pin pwm? Szabályozás lenne számomra a lényeg. :)

Megyen!

(#20181) Grózi válasza Imurai (#20178) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én ilyen célra Akasa Viper-t vagy Apache-t választanék,esetleg Alpenfoehn Wing Boost 2-t.
(#20180) san01 Neked pwm-s aljzataid vannak,így 4 pin-s ventik közül válassz.Abban a házban én tennék előre+hátra+alulra és felülre 1 ventit,oldalra felesleges.Az Összefoglalóban megtalálod az ajánlott pwm-s ventiket,de ha pontosan leírod hogy hova mekkora fér+egy árkeretet,akkor leírom én hogy csinálnám.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20182) CptAdamica válasza Grózi (#20181) üzenetére


CptAdamica
veterán

Előre, aljára, illetve felülre 14 centis ventilátorok helyezhetőek, hátra pedig 12 centis. Árkeretet illetően, 5,5 ezer / ventilátor. Hálás köszönet. :R

Megyen!

(#20183) Grózi válasza CptAdamica (#20182) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mivel 4 aljzatod van és gondolom a cpu-t is hűtőd-így szükséged lesz egy Y kábelre is.Erre 2 egyforma(méret,típus) ventit tegyél-így tudod tökéletesen szabályozni.Én így csinálnám:
Alulra+felülre 1-1 Alpehnfoehn Wing Boost 2 140(vagy Nanoxia DS 140 pwm)-ezeket tenném az Y kábelre
Előre 1 Alpehnfoehn Wing Boost 2 140(vagy Nanoxia DS 140 pwm)
Hátra,a 120-s helyre pedig választhatsz(az egységes kinézet miatt) 120-s Nanoxia DS pwm-t vagy 1 Alpehnfoehn Wing Boost 2 120-t,annak függvényében hogy mit teszel a 140-s helyekre.Esetleg még a Lepa Bol.Quiet is szóba jöhet,ha mondjuk led-sre vágysz(személyes kedvenc,a WB 2-től nem is üt el mondjuk pirosban).
Bármelyiket választhatod-nem fogsz csalódni!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20184) CptAdamica válasza Grózi (#20183) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm szépen. :R

Megyen!

(#20185) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy... Összesen 5 venti van rákötve az alaplapra, plusz egy Y-al a noctua két ventije. Ebből csak kettő megy rendszerindításkor+ a proci ventik. A maradék 3 csak akkor indul be, ha az alaplapi fan vezérlőt win-alatt elindítom. Addig csak állnak.

Ezelőtt mentek szépen. Lehet, hogy túl sok ez már az alaplapnak?

(#20186) dokee78


dokee78
félisten

Igen nagyon csúnya belülről. :U
Elnézést kérek a hátborzongató kép miatt!

Szóval a 2 jelzett helyre szeretnék 3 vagy 4 pines ventit.
Ami előlről szívná oda erősebb légszállítás kellene,mert 2 HDD van az útjában,de ugyanakkor halkabb legyen.

Egyéb ajánlat,ami a téma összefoglalóban nincs?

Ajánlott listából ezeket néztem:
Cooltek CT-Silent Fan 1200
Xilence Red Wing - 120mm

Max 2000-2500.

[ Szerkesztve ]

(#20187) Grózi válasza CptAdamica (#20184) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit!!
(#20185) +SoulRiever- Annyit bőven el kell bírnia,máshol lesz a gond!
(#20186) dokee78Mit tudsz vezérelni,3 vagy 4 pin-t is?Az ár darabra értendő?(ha a kettőre együtt,akkor nagyon karcsú)
Kívánok minden kedves fórumtársnak békés,boldog Karácsonyt!!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20188) dokee78 válasza Grózi (#20187) üzenetére


dokee78
félisten

Darabra értem.
Azt hiszem 3 Pines és de talán van a lapon egy 4 Pines is.

(#20189) Imurai válasza Grózi (#20181) üzenetére


Imurai
tag

Esetleg egy Raijintek Boreas?
Szinte ugyanaz a nyomás és légszállítás, de olcsóbb és picit csöndesebb is.

(#20190) duronx válasza Grózi (#20187) üzenetére


duronx
senior tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek :)

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#20191) Kbhont válasza Grózi (#20187) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én is kívánok nagyon boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#20192) Grózi válasza dokee78 (#20188) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor a helyedben vennék 2db Be Quiet Pure Wings 2-t,tökéletes lesz ilyen célra és nagyságrendekkel jobb mint az általad nézett,belépőszintű ventik!Cirka 2400/db [link] Viszont ellenőrizd le a lapod gépkönyvében az alaplapi aljzatokat,az Összefoglalóban találsz segítséget,de ha nem megy szólj és segítünk!
(#20189) ImuraiJa,persze hogy az-papíron! A gyári adat nem mérvadó és elárulom neked hogy nagyon nem jó venti-volt hozzá "szerencsém".Már közepes fordulattól elég erős motorhangja van,ami hatványozottan erősödik.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20193) wattafaka


wattafaka
senior tag

A Shadow Wings 3pines változatai (120, 140) miért nincsenek az ajánlott listában? Mert nem jobbak annyival a Pure Wingsnél, mint amennyivel drágábbak? Ha viszont szán rá az ember ennyit, akkor ajánlottak?

(#20194) Imurai válasza Grózi (#20192) üzenetére


Imurai
tag

Vettem, danke!

(#20195) dokee78 válasza Grózi (#20192) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#20196) tpeter77 válasza Grózi (#20183) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

halk 80*80*25 ventiből mit ajanlanál?
Noctua R8 nem tűnik halknak :( kicsit darálós a hangja

(#20197) golf2gt


golf2gt
tag

Erről valakinek vélemény Enermax Cluster Advanced UCCLA12P- 120 mm
Ezzel szemben lepa bol. Quiet pwm
Ház ventinek zaj , hatásfok stb.

(#20198) Grózi válasza wattafaka (#20193) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mert minimális a különbség,kivéve árban-de ha akarod veheted.
(#20194) Imurai Macht nichts!!
(#20196) rokafiu77 Tudod szabályozni? 3 vagy 4 pin? Árkeret?
(#20197) golf2gtNem egy liga-az Enermax mutatós és ebben ki is merül minden pozitív tulajdonsága.Na jó,légszállítása elmegy-viszont hangos.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20199) golf2gt válasza Grózi (#20198) üzenetére


golf2gt
tag

Akkor hétfőn szétszedős led cserélős fényezős napot tartok :)

[ Szerkesztve ]

(#20200) tpeter77 válasza Grózi (#20198) üzenetére


tpeter77
addikt

van egy potméteres fesz.szabályzóm ami 3 pines, de ehhez kellene egy Y elosztó is hogy 2 ventit rá tudjak kötni.
Egyébként 4 pinest alaplapra nem tudok rádugni, csak 3 tűst, de molex 4 pines csatihoz létezik 4 pines átalakító?
Ár úgy 2-3ezer / db

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.