Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) flymi válasza Grózi (#20799) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az más miatt volt. :D Inkább pillanatnyi fatal júzer error.

Az elosztó egy phobya, 8 ventis elosztó.
De mivel nincs elöttem azt nem tudom megmondani, h molexrõl vagy az alaplapi 4pinrõl kapja-e a naftát,
Ha pwm csatiról, akk bachatom, mert níncs a nyákon plusz tápcsati, ez biztos.
Ha molexrõl, akkor meg elveszik a pwm vezérlés és maxon fognak pörögni,mert közvetlenül kapják a 12v-ot a tápról?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20802) Ispy válasza Grózi (#20799) üzenetére


Ispy
veterán

Oké, köszi, akkor azt rendelem meg. :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20803) edari


edari
őstag

Sziasztok
Az "Alpenföhn 140mm Wing Boost 2 Plus" az ugyanaz mint az összefoglalóban írt Wing-boost?

(#20804) Grózi válasza Kbhont (#20800) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Működhet,csak óvatosan fúrjad nehogy megrepedjen!
(#20801) flymi8-s pwm-s elosztókábel?? :F Dobj róla egy linket,erre kíváncsi vagyok!Mondjuk az ziher szerintem,hogy molexről tápolja,de ilyet még én se láttam.
(#20802) IspyNincs mit! :R
(#20803) Tesla93 Igen,az Összefoglalóban is Wing Boost 2-ként szerepel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20805) flymi válasza Grózi (#20804) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem kábel, nyákos elosztó. És nem Phobya, hanem ModMyToys. :U Hiába, most értem haza, nem tudhatok mindent fejből.
Ez így magában mire elég?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20806) Grózi válasza flymi (#20805) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És molex-ről kapja a tápot?Mert ha nem akkor ne erőltesd.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20807) flymi válasza Grózi (#20806) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

4 pin csatija van. Egyenlőre nem is merem beszerelni, amíg nem mondanak/mondasz rá valami okosat. Lehet, hogy molex tápellátósat kellett volna venni. Vagy van valamilyen átalakító 4 pin to molexre? Viszont akkor így nem vágom, hogy tudná szabályozni az alaplap, ha tápra dugom? :F
Retekért gyártanak ilyet? A hülye júzer meg megveszi. ;] :B

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20808) Dzsozi56


Dzsozi56
tag

Sziasztok!

Az Asus Z97-A alaplap kézikönyvében CHA_FAN csatlakozó ábrák tüske feliratai eltérnek az összefoglalóban bemutatottaktól. Szeretném megtudni, hogy ez esetben a Cha_fan 1-4 csatlakozókra kötött 4, illtve 3 pines dugóval rendelkező légkavarók fordulatszámát egyaránt szabályozza-e az alaplap?

Köszönöm a segítségeteket előre is!

(#20809) dqdb válasza Dzsozi56 (#20808) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_FANx: hibrid szabályozásra képes (azaz PWM-et és feszültségalapút is tud, BIOS-ban állítható)
CHA_FANx: kizárólag feszültségalapú szabályozás van

3 pines ventilátorokat vegyél.

flymi: a gyártó honlapja szerint ez csak egy elosztó bármiféle logika nélkül, annyi az előnye szerintük, hogy az Y és több ágú kábelnél rendezettebb hatást kelt.

Feszültségalapú szabályozás esetén szokott nagyobb probléma lenni a csatlakozó által leadott áramerősség, mert ott a vezérlőn keresztül kell folynia az áramnak, PWM esetében a fix 12 voltból veszi fel a teljesítményt a ventilátor, a vezérlőből csak szabályozási jel jön ki, szóval elvileg egy PWM-es csatlakozó kevésbé érzékeny rá, gyakorlatilag hallgass Grózira. Általában 1 amperesre szokták méretezni a csatlakozókat (ezért van a legfeljebb hármat ökölszabály a ventilátoronkénti 0.3 amperes tipikus maximummal számolva), azonban egyes alaplapokon előfordulhat 2-3 amperes változat is, de ezt csak a gyártó tudja neked biztosra megmondani. Én a helyedben nem kísérleteznék, maradnék három ventilátornál, mert egy csatlakozó 3 ventilátorral még mindig jobb, mint egy elfüstölt csatlakozó ventilátor nélkül.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20810) flymi válasza dqdb (#20809) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Értem, nem kísérletezek. Ez így nagyon korrekt, köszönöm! :R
Viszont akkor semmi értelme ennek a vacaknak, ami viszont nem jó hír.
Ha lehet, közvetlenül a PSU-ról hogy tudom megtáplálni a négy egyforma ventit ezzel az elosztóval?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20811) Grózi válasza flymi (#20810) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"Ha lehet, közvetlenül a PSU-ról hogy tudom megtáplálni a négy egyforma ventit ezzel az elosztóval?"
Ezzel sehogy.Pont az 1A miatt mondtam a 3-s elosztót-az még nem gond.Lehet egy darabig több se lenne gond,de láttam már leégett aljzatot.Ha mindenképp 1 aljzatról akarod vezérelni,akkor egy ilyen kell neked:[link]
Itt a legolcsóbb: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20812) flymi válasza Grózi (#20811) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20813) dqdb válasza Grózi (#20811) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jól látom, hogy ez 3 pines ventilátorokat tud szabályozni PWM bemenetről?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20814) Grózi válasza dqdb (#20813) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jól látod.. :F Viszont mindenhol azt írják,hogy tökéletesen működik-szerintem feszültségalapon szabályoz,de akkor minek a pwm szál?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20815) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok.

Mivel ezt hozta a sors, úgy néz ki, hogy le kell cserléném a 932-es HAF-ot egy HAF XB-re. Ennek a tetejébe keresek 200-mm-es ventit. Mit tudnátok ajánlani?

Az elejébe előre láthatólag be fog kerülni a 2 darab korábban vásárolt 120-as Apache.

Köszönettel

H.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20816) Grózi válasza hackeeeee (#20815) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Cooler Master MegaFlow Silent.Még ha molex-ről hajtod,akkor is elég csendes,de szabályozva tuti!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20817) hackeeeee válasza Grózi (#20816) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pirosat találtam belőle, berendeltem. Köszi a tippet! :R

COOLER MASTER R4-LUS-07AR-GP Case Fan 20cm Piros LED rendszerhűtő

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20818) hackeeeee válasza hackeeeee (#20817) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hopp, most nézem, hogy sajna lehet nem lesz jó, mert 30mm-es, és elvileg a max CPU borda magasság 180mm, és ha jól sejtem, akkor ez felső venti nélkül értendő.

Véleményem szubjektív...

(#20819) Grózi válasza hackeeeee (#20818) üzenetére


Grózi
Topikgazda

180mm-t ír a gyártói oldal,de kérdés hogy ventivel vagy anélkül...A MegaFlow tényleg 30mm,de kúpos a tető kiképzése is.Sok háznál megtanultam,hogy gyártói adatra nem adunk(volt hogy belefért aminek nem szabadna és fordítva is)-ha benne a konfigod,az a tuti ha leméred!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20820) hackeeeee válasza Grózi (#20819) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Beszéltem a CM Hungary-val, Ő is úgy tudja, hogy ventivel értendő.

Előreláthatólag együtt fog jönni a házzal a venti, szal, majd lesz valahogy. :)

Véleményem szubjektív...

(#20821) Rathrol


Rathrol
aktív tag

A bios belőttem 2.00rpm/fok és úgy a coolink swif2 1832rpm felment, holott gyári adatok szerint 1700rpm a max. Akkor így leégeti a motort a ventinek hogy ilyen magas rpm fordulat számra tekerte fel?

(#20822) dqdb válasza Rathrol (#20821) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Coolink a honlapján ±10%-os pontossággal adja meg az 1700 rpm-es maximális fordulatszámot, így az 1832 rpm simán belefér 110%-ba.

Írásjelekkel és ragozással könnyebb lenne értelmezni a szöveget :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20823) hackeeeee válasza Rathrol (#20821) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem az asrock lappal annak idején ~2.000 RPM volt a max.

Véleményem szubjektív...

(#20824) Rathrol válasza dqdb (#20822) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Na most jobban kihajtottam full speed, szal teljes fordulatszámon 1850 a max. :Y
Mondjuk kell is játékközben mert kicsit zárt a házam, és bizony elég durván melegednek a komponensek.

(#20825) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azoknál a ventiknél, amik még nincsenek beállva (azok egyértelműen kuka), de már nem kopik a csúszik, segíthet rajtuk egy kis műszerolaj vagy WD40?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20826) Rathrol


Rathrol
aktív tag

És arra tudtok választ adni hogy a system 1 ventinél miért nagyobb az rpm, sys 2-3 kisebb az érték (rpm)!
Mivel full speed az összeset sys. 1 1850prm sys. 2-3 1650rpm és ugyan az a ventilátor mindhárom.

[ Szerkesztve ]

(#20827) dqdb válasza Rathrol (#20826) üzenetére


dqdb
nagyúr

1700±10% rpm = 1530-1870 rpm, azaz mindkét érték a megadott szórási tartományon belül van.

Ha felcserélsz az alaplapon két ventilátort, és a fordulatszámok is felcserélődnek, akkor a ventilátorok reagálnak kissé eltérően a feszültségre (ami PWM-es mivoltuk miatt feszültséggel szabályozva nem is lenne annyira meglepő). Ha felcserélsz az alaplapon két ventilátort, és a fordulatszámok maradnak, akkor az alaplapod küld kicsit magasabb feszültséget a SYS_FAN1 csatlakozóra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20828) Rathrol válasza dqdb (#20827) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Akkor nincs baj, SYS_FAN1 úgyis hátsó ventit vezérli szóval még kicsit előnyösebb is.

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

(#20829) Grózi válasza flymi (#20825) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"de már nem kopik a csúszik"-na ennek fuss neki még egyszer! :DDD
(#20820) hackeeeee Majd számolj be róla,kíváncsi vagyok hogy belefér-e!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20830) abridabri válasza hackeeeee (#20820) üzenetére


abridabri
veterán

Legfeljebb majd kivulre rakod a ventit nem a racs ala :)

(#20831) hackeeeee válasza Grózi (#20829) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Okaj, jövök majd! :) Jövő hét végére, vagy azt követő hét elejére várható, elvileg.

CM Hungary is említette, hogy szóljak majd Neki, hogy befért-e, vagy sem. :)

Véleményem szubjektív...

(#20832) flymi válasza Grózi (#20829) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most mé' mondod? :D
Ha már nem úgy csúsznak a csapágyak, ahogy kéne nekik, elhasználódtak, kopott a teflon réteg, stb...
Egy kis olaj, vagy WD-40 segíthet még?

+1 kérdés még egyszer:
Miért koptak ki annyira gyorsan a Turbine Master és az Excalibur ventik a nagy áruházak polcairól. Tudom, hogy nem most történt... De, ennek az az oka, hogy nem jött be a "Barometric Ball Bearing technology"?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20833) Grózi válasza flymi (#20832) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mókólhatsz rajta,valamennyit segít-de tökéletes nem lesz.Ki kell dobni és újat venni.
"Miért koptak ki annyira gyorsan a Turbine Master és az Excalibur ventik a nagy áruházak polcairól?"
Mert nem vitték,legalább is ezt gondolom.Nem találták fel velük újra a spanyol viaszt+ sokkal jobb ventik vannak már olcsóbban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20834) flymi válasza Grózi (#20833) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pölö?
2k-ért tudnám most venni darabját. Ebben az árkategóriában van jobb? :F

Amikről azt hallottam, hogy jók és nekem is tetszenek:
Be Quiet Pure Wings2 ~3k
Aerocool Dead Silence Black Ed. ~4,5k
Phobya NB-eLoop Bionic Fan Black Ed. ~6k (Sima fehér NB-eLoop-om van nekem is, nagyon jók!)

Ezekreközül most egyikre semnemnincs cash... Érti? ;]

Oké, mókolok rajta. Igazából nem használom a bibis ventiket már, csak akkor is zavar. Már elraktam őket, "hátha jó lesz még" címszóval. Matrica lekap, azt kapnak egy kis kenést. Ártani nem árthat.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20835) Grózi válasza flymi (#20834) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kárt nem teszel már bennük az tény.
A BQ Pure Wings 2 2600FT és nagyságrendekkel jobb mint amiket néztél.600FT-n nehogy már múljon... :((

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20836) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Még 1 kérdésem lenne. :B

Mégpedig, a HAF XB evo-ba, alulra, 8cm-esek helyére mit tudnál, tudnátok ajánlani?

A hátsó 12-es helyére szerintem be fogom pakolni az egyik XtraFlo-t, ami jön a házhoz, az elvileg me, túl hangos. Vagy oda is érdemes lenne bepakolni egy apache-ot? Azok fognak menni előre.

Plusz, ezeknél, hátra, hogy lenne értelme? PWM (cpu szálról vezérelve) vagy inkább valami halkabb, fix fordulattal maxon?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20837) Grózi válasza hackeeeee (#20836) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Alulra nem sok értelmét látom ventit szerelni-mondjuk pár fokot nyerhetsz az alaplap hőfokán,de azzal nem szokott gond lenni(mondjuk Amd fronton rég jártam).
Látom,hogy Seidonnal hűtesz-az hova lesz beszerelve?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20838) abridabri válasza Grózi (#20837) üzenetére


abridabri
veterán

HAF XB -ben csak elolre lehet rakni 240es radit ,nalam pont emiatt esett ki ez a haz.Pont az egyetlen hely ahol friss levego jut a hazba lenne eltakarva a radival.Inkabb leghutesre valo kucko. Bar ha elfer a push-pull a radin akkor jo lehet.

[ Szerkesztve ]

(#20839) Grózi válasza abridabri (#20838) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezért is kérdeztem,bár halottam már olyanról is hogy a tetőre szerelték.Viszont lehet nem frissítette az adatlapját és most léghűtése van.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20840) hackeeeee válasza Grózi (#20837) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még nem módosítottam, de SilverArrow lesz/van rajta. :) Annak a hozománya az új ház, mert a 932-ben sajnos nem az igazi.

Arra is lehet rendelnék majd 2 darab akasa viper-t az Extreme venti helyett.

Csak tennék bele oda, ha már van hely.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20841) #58682368


#58682368
törölt tag

Sziasztok,

Az nem baj ha a vramokra nem hővezető lapot raktam, hanem mx2 pasztát? Olyan vastagon kentem rá, hogy ne legyen levegő a 2 elem között.

(#20842) hackeeeee válasza #58682368 (#20841) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Túl vastagon nem épp jó választás a hővezető paszta, mert akkor már épp az ellenkező szerepet tölti be, mint amit kellene, vagyis nem átadja a hőt, hanem szigetel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20843) #58682368 válasza hackeeeee (#20842) üzenetére


#58682368
törölt tag

A hővezető lapka is elég vastag volt, kb 3mm. Kb egy gombostűnyit nyomtam mindegy egyes lapkára.
Még a gyári volt rajta ami jó pár éves. Egy referencia (1 slotos \ slim) 8800 GT-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#20844) Grózi válasza hackeeeee (#20840) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az Arrow-ra a viper R-t(AK-FN073) ajánlom,ha a teljesítmény a fontos(és elfér a ramoktól).Előre 2 db Apache,felül a Megaflow és hátulra is 1 db 120-s-én így csinálnám.Ha hátra is Apache-t teszel,akkor mehet egy 3-s pwm elosztókábelre+a 2 db cpu hűtő egy Y-ra és a MegaFlow egy feszültségalapon szabályzó aljzatra.
(#20841) SmiTH90'sAz nem jó ötlet,hackeeeeenek igaza van.Vegyél rá gap padot!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20845) hackeeeee válasza Grózi (#20844) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annak nem 120mm-nél vannak a rögzítési pontjai?

Csak azért kérdezem, mert ugye az fontos volna az miatt, mert lehet, hogy a gyári fém felfogatók amik vannak az arrow-hoz, nem érnek be odáig, vagy nagyon feszíteni kéne őket. Vagyis ugye 2 darab Y-143 van a SA-n, és ezek is 140-esek, és nehogy az legyen, hogy nem tudom felrögzíteni a FN073-as viper-t a 120-as rögzítési pontok miatt.

Van egy 5-ös PWM elosztóm, és arra gondoltam, hogy arra tenném akkor az első 2 ventit, a hátsót, és a procihűtő 2 ventijét. Sőt, akár az első 2 apache mehetne maxon is, mert amúgy is elég halkak max fordulaton is. Ezért gondoltam arra, hogy hátra lenne-e értelme venni még egy apache-ot, vagy elég oda tenni az XB egyik gyári ventijét ami ugye egy XtraFlow 120-as.

A megaflow lehet system fan 1-re menne, hagy pörögjön, ártani nem árt. :) Na meg innen merül fel a következő kérdés, hogy az vajon befelé fújva jó, vagy úgy, ha kifelé szív?

Alulra a 8-asok helyére azt mondod, hogy ne tegyek semmit? Én valami halk valamire gondoltam csak azért, hogy mozgassa ott is a levegőt.

Bocsi a sok kérdésért. :) :R

SmiTH90's: Nem hasonlítható össze. A gap pad átadja a hőt attól függetlenül is, hogy még lehet, hogy vastagabb is (ez a feladata), a paszta, egy bizonyos vastagság után már nem vezeti/átadja a hőt, hanem szigeteli.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20846) Grózi válasza hackeeeee (#20845) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha utánanézel az Arrow gyári ventijének([link] ),akkor láthatod hogy azon is 120mm-s furattáv van,akárcsak a Viper R-n.
A MegaFlow egyértelműen kifele vigye a meleget,tehát felfele fújjon.
Az Apache-t nem javaslom szabályzás nélkül,mert overkill és azért úgy nem lenne csendes a géped.Megteheted,hogy az 5-s elosztóra csak a 3 db Apache-t teszed(viszont figyelj arra,hogy amelyik csatiba be van kötve az rpm szál,abban legyen venti) és egy Y-l külön vezérled a 2db Viper R-t.Ez csak így lesz tökéletes-lesz egy terhelés nélkül néma géped,amiben ha kell top-n van a hűtés.
Ha nagyon akarod,tehetsz a 80-s helyre ventit,de szerintem felesleges.
Van 2 db pwm-s aljzatod?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20847) hackeeeee válasza Grózi (#20846) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A master szál van, az akasa 5-ös PWM elosztó csatiján, abban van az RPM szál, a többiben nincs.

Ő, külön 1 y-t a külön vezérléshez?

Ilyen kábelem van. Akkor ebbe kötnék be mindent, és mondjuk master szálra valamelyik ventit (gondolom, hogy mindegy, hogy melyiket, és akkor a cpu szálról vezérelném az összes ventit, egyszerre.

A hátsó ventről mit gondolsz?

Jé, tényleg, ezt jó tudni, köszi! Erre nem is figyeltem.

Ő, úgy van, hogy az alsó sysfan1 az pwm, de azt nem tudom szabályozni külön, legalábbis eddig nem sikerült. Ezért oldanám meg cpu-ról az egészet.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20848) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na egy ilyesmivel, ami külön kapja a tápról a naftát de cpu fan-ról a pwm-et az is megoldás lehetne a korábban írt problémámra? (8-as elosztó, ami semmire nem jó így...)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20849) dqdb válasza flymi (#20848) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20850) flymi válasza dqdb (#20849) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mennyire nem ajánlott megtoldani ezeknek az elosztóknak egy-két szálát hosszabbítóval?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.