Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Grózi válasza hackeeeee (#20847) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jó ez az elosztó(neked is flymi,csak ne toldogasd nagyon),feltéve ha EGYFORMA ventiket teszel rá..
Vagy az Arrow-ra is 2 Apache-t teszel(+hátra 1,előre 2) és erről vezérled egy aljzatról az összes ventit-vagy erre teszed a 2 első Apachet és a hátsót+ egy külön Y kábellel vezérled egy másik aljzatról a két Viper R-t(feltéve ha van + aljzatod).
Tökéletes csak így lesz,máshogy nem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20852) dqdb válasza flymi (#20850) üzenetére


dqdb
nagyúr

Minden toldás két potenciális kontakthibaforrást jelent, szóval ha lehet, akkor érdemes kerülni. Ha nem lehet, akkor igyekezz jó minőségű és nem noname kábeleket venni (Akasa, Phanteks, Bitfenix, stb.).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20853) hackeeeee válasza Grózi (#20851) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak a sysfan1 van külön, ami pwm-es, de nem tudom, hogy azt vajon ugyan úgy vezérli-e a lap, mint a cpu szálát.

Tudok neki adni smart fan control-t, de soha sem próbáltam, hogy az vajon megfelelően működik-e. Azért gondoltam arra, hogy 5 szálra kötném rá az első kettő apache black-et, az SA-ra pakolandó 140-es viper-eket, és esetlegesen a hátsó ventit, mert az tudom, hogy működik. :) Sysfan 1-re pedig bekötöm a 20cm-es ventit felül.

Akkor a ház hátuljára meg bepattintom a házhoz adott cooler master ventit, kifelé termelni jó lesz az is.

Akkor asszem megvolnánk. :)

Véleményem szubjektív...

(#20854) flymi válasza dqdb (#20852) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm, problem solved! :R

Öhh, milyen néven keressem ezt a fajta kábelt. Aqua-n nem tudok eligazodni, Merlinnél ilyen elosztó sajna nincs.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20855) Grózi válasza hackeeeee (#20853) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na,megnéztem neked-a sys_fan1 feszültségalapon szabályoz,akárcsak a 3 pin-s sys_fan.Innentől én így csinálnám:
cpu_fan Y elosztóra a 2 db Viper R
3 pin-s sys_fan Megaflow
sys fan1 3-s elosztóra tennék 3 db Be Quiet Pure Wings 2-t vagy Aerocool DS,esetleg Noiseblocker E-Loop B12-2
És tudsz mindent szabályozni hőfok fügvényében ugyanolyan hatékonyan mintha Apache-kat használnál!
flymi
Hirtelen ezeket találtam: [link]
[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20856) hackeeeee válasza Grózi (#20855) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez jól hangzik.. Viszont, az apache-okat nem hagynám ki az egyenletből, ha már megvettem őket.. :) plusz sajnos 3-as elosztóm nincs. 3 ventit érdemes még úgy alaplapi csatira kötni, hogy onnan kapják a betápot?

Ő, ha feszültség alapján szabályoz, akkor mely szálaknak kell bekötve lennie?

Amit találtam annak az "anyás" oldalán az egyik felén kék-sárga-fekete, a másik oldalán pedig kék-zöld-sárga-fekete szálak vannak bekötve.

Ezen is menne a voltage alapú szabályzás?

Megválaszoltam szerintem.. hogy nem tud. :(

Ilyen kábelem van csak.

Ha igen, akkor a CPU-ra, és a Sysfan_1re tudok kötni ilyet, és akkor akár a CPU-t és a sysfan-t is voltage-gel szabályoznám.

Viszont mivel 3-as elosztóm nincs innentől kicsit nehézkes a dolog, vagyis így jelenleg úgy jönne ki, hogy az előlapi, és a procihűtő ventijei lennének szabályozva. És még eseleg sysfan_2-n a megaflow. A hátsó viszont nem..

Vagy, pwm elosztóra kötök mindent.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20857) dqdb válasza flymi (#20854) üzenetére


dqdb
nagyúr

Aquánál elosztó molex vagy SATA táplálással, és hosszabbító.

A keresőszó rém egyszerű volt amúgy: PWM.

hackeeeee: a képen szereplő kábel PWM-es, a hiányzó vezeték az egyik oldalon a fordulatszám-visszajelzés kábele, de természetesen tudod 3 pines ventilátorokkal is használni. De feszültséggel történő szabályozás esetén hatványozottan nem szerencsés keverni az ugyanazon kábelre csatlakoztatott ventilátorok típusát (=PWM-nél sem jó, de itt egyenesen kerülendő). Grózi javaslata arról szól, hogy egy csatlakozóra egyféle ventilátor jusson.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20858) flymi válasza dqdb (#20857) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:W
Én ventilátor elosztót írtam be... Kösz a linkeket!

Tökmindegy egyébként hogy molexről vagy sata-ról kapná az áramot?

Grózi: Kösz neked is! Nem rossz az a Swiftec, valami hasonlót kellett volna vennem elsőre is. :B

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20859) hackeeeee válasza dqdb (#20857) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, értem, bocsi, akkor egy kicsit félreértettem. Köszönöm a kiegészítést.

Akkor max Y kábelekkel kihozom csatlakozónként.

Köszönöm!

Véleményem szubjektív...

(#20860) Grózi válasza hackeeeee (#20859) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kicsit elbeszéltünk egymás mellett... :)
Melyik változatnál maradsz?5 egyforma 4 pin 1 kábelen vagy 1 db Y 4 pin+3-s 3 pin elosztó?
Nem drága az elosztó(akár 3,akár 4 pin): [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20861) hackeeeee válasza Grózi (#20860) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

dqdb kolléga kicsit kiegszített.. Nekem meg már azt hiszem este van.. vagyis. :)

Ez a kábel alaplapi tápról veszi a kakaót, vagy ez is satatáp/molex-ről?

Az alapján amit dqdb fórumtárs említett, elosztom 2-esével, ahogy Te is említetted,

Vagyis:

CPU-Fan-ra egy lentebb linkelt Y kábellel a 2 Viper R
Sysfan_1-re ugyan ilyen Y kábellel a 2 darab Apache
Sysfan_2 megaflow

És akkor mehet a voltage controll, elméletileg. :)

Véleményem szubjektív...

(#20862) dqdb válasza hackeeeee (#20861) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez a kábel alaplapi tápról veszi a kakaót, vagy ez is satatáp/molex-ről?
Az alaplapi ventilátorcsatlakozóból. De ez nálad nem probléma, mert hármat kötnél rá, és annyi még ajánlottnak nevezhető (1 amperes terhelhetőség és 0,3 amperes áramfelvétel ezen kijelentés alapja).

Sysfan_1-re ugyan ilyen Y kábellel a 2 darab Apache
Ugyan a legtöbb PWM-es ventilátort probléma nélkül lehet feszültséggel is vezérelni, de az Apache pont az ellenpéldám a topikban, így szabályozva kellemetlen motorhangja lehet. Tudom, nem könnyítettem meg a dolgodat ;]

Sysfan_2 megaflow
És akkor mehet a voltage controll, elméletileg. :)

Kivéve itt, mert ez a kézikönyv alapján nem szabályozható csatlakozó, fixen 12 voltot kap (de volt már olyan Gigabyte, ahol a BIOS megcáfolta a kézikönyvbeli lábkiosztást, szóval ha BIOS-ban szabályozható, akkor tekintsd ezt a mondatot semmisnek).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20863) hackeeeee válasza dqdb (#20862) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most is így használom, vagyis pwm-ről megy, csak az 5-ös kábelből.. Én nem hallok motorhangot.

Hozzáteszem, nem vagyok csend mániás. :D

Jahogy, mehet 3? Ezt nem tudtam, bocsi. :)

Véleményem szubjektív...

(#20864) dqdb válasza hackeeeee (#20863) üzenetére


dqdb
nagyúr

PWM-mel szabályozva tökéletes az Apache, nekem is az van a CPU hűtőn. Feszültséggel szabályozva lehet hallható mellékhatása.

A motorját PWM-es szabályozásra készítették fel, azaz fixen 12 voltot vár, amit a PWM-jel függvényében alakít változó fordulatszámmá halkan és jól. Azonban azt nem túl jól tolerálja, hogy PWM-jel helyett fixen 5 voltot kap (vagy éppen a nagy semmit), míg a 12 volt időben változik és általában nem 12 volt.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20865) hackeeeee válasza dqdb (#20864) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. :R

Az is lehet, hogy marad pwm-em. Azért gondolkodom a voltage szabályzáson, mert a Gigabyte megoldása valahogy jobban tetszik, mint a pwm-es. Vagyis, kevésbé gyorsan, hirtelen emeli a ventik fordulatszámát, ha voltage alapján szabályoz.

Meglátjuk, legyen meg minden, összekötöm, kipróbálom, és kiderül minden. :) Így viszont ki fogom tudni zárni az egyenletből az 5-ös elosztót, elméletileg, ha mindent y kábelre kötök, a lapra.

Nagyon köszönöm a segítséget Neked, és Grózinak is. Jelentkezem majd a fejleményekkel, ha megérkezik a ház.

Véleményem szubjektív...

(#20866) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Került most hozzám egy 5850 toxic vga.
Kicsit zajos a ventilátora, kézzel megforgatva is sustorog, bekapcsolva még jobban hallható. Szerintem ki van száradva, poros a bendője. Kattogás szerencsére nincs. Lötyögni sem lötyög nem lóg úgy tűnik egyben van. Szerintem egy olajozás gyógyír lehet a panaszaira.
Hanem ha mégsem, nem tudjátok be lehet szerezni vajon?

(#20867) hackeeeee válasza hackeeeee (#20865) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, reggel megpillantottam sysfan1-en az apache-okat, hát valahogy nem volt az igazi. :(

Valszeg csak az a megoldás marad, hogy az 5-ös pwm kábelre fog menni a 2 darab viper, és a 2 darab apache a cpu-ról pwm-mel hajtva. A kérdésem ezzel kapcsolatban annyi lenne, hogy az számít, hogy melyik ventit tolom be a master szálba? Vagyis, hogy az 1ik viper-t, vagy az 1ik apache-ot?

Véleményem szubjektív...

(#20868) Grózi válasza Giot (#20866) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szedd szét,pucold ki és finom műszerolajjal kend át a tengelyt.Ha nem segít akkor nehéz lesz szerezni,esetleg vga bordát kell rá szerezni.
(#20867) hackeeeeeAz tökéletes soha nem lesz,két eltérő rpm-ű ventivel... :(

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20869) Tanisz válasza Grózi (#20644) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szia,

Még egy kérdésre zavarnálak :)

Elgondolkodtam rajta, hogy a Corsair 800D-be a nemrég vásárolt ventilátoraimhoz vennék egy szabályzót.
Melyiket/milyet tudnád ajánlani?

Ventik:
3 db Be Quiet! BQT T14025-MF-PWM 140 mm
2 db Be Quiet! BQT T12025-MF-PWM 120 mm

Nem szükséges csilli-villi, világítós, de konszolidált abból is jöhet :)

Segítségedet előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20870) hackeeeee válasza Grózi (#20868) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hmm.. Hát jó, akkor viszont marad a voltage, nem lesz más megoldás.

Meglátjuk milyen lesz majd az adott környezetben összeállítva.

Alulra csak tennék 2 darab 8-ast, ha már van hely.. Valami olcsót. :) Arctic F8 Silent halknak nevezhető, ha maxon forog? De az is lehet, hogy bekötném őket molex átalakítóval 5-7V-re, aztán kész, csak, hogy mozgassa a levegőt alul. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20871) Grózi válasza Tanisz (#20869) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pwm-s ventiket vettél és nem tudod őket lapról szabályozni? :F
Mert pwm-st nem szoktunk feszültségalapon vezérelni-több venti nem is szereti.
(#20870) hackeeeee
Leírtam,hogy tudod tökéletesen szabályozni a ventiket,inkább arra költs mint 2 db 80mm-s(felesleges) ventire.
Az Arctic ventijeit sosem ajánlom,leírtam sokszor miért.Ha mindenképp ragaszkodsz a 80-s ventikhez,akkor a BQ Pure Wings 2-st ajánlom-ez olcsó és jó!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20872) hackeeeee válasza Grózi (#20871) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Úgy lesz bekötve, csak ahogy a kolléga is említette, nem nagyon tetszett voltage-el szabályozva az apache-ok hangja, de mivel nem lesz más opció úgy lesznek.

Megoldom 2 darab Y kábellel a 2-2 ventit, a hátsót megtáplálom a hátsót molexről, jó lesz úgy.. Jelenleg nem lesz más.

Köszönöm a türelmet, és a válaszokat.

Véleményem szubjektív...

(#20873) Tanisz válasza Grózi (#20871) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szia,

Ilyet egy szóval sem mondtam :)
Tudom szabályozni őket lapról, most is úgy használom.

Mivel még venti szabályozóm sohasem volt, így ezért érdeklődök, gondoltam hogy PWM-est kötném rá ilyen szabályozóra, de mint kiderült botor ötlet/gondolat volt.
Ezért kérdezek előbb és aztán cselekszem, hogy meggondolatlanul ne csináljak hülyeséget és dobjak ki pénzt.

Ettől függetlenül van még a házban ezeken felül 4 db nem pwm-es venti, aminek el kellene a szabályzás, mivel most fix max fordulaton mennek molexre kötve, feleslegesen :)

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20874) Grózi válasza hackeeeee (#20872) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:R
(#20873) TaniszJobb is ha az ember kérdez és nem akartam nyers lenni,még ha annak is tűnt.
Hány pwm-s aljzat van a lapodon?Csak azért kérdem,mert elosztókábelekkel meg lehetne oldani esetleg az összes szabályzását!(feltéve ha nem 6 típusú venti)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20875) hackeeeee válasza Grózi (#20874) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha összeáll minden (előreláthatólag a jövőhéten), jelentkezem a fejleményekkel, és persze azzal, hogy elfér-e a megaflow felül! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20876) Tanisz válasza Grózi (#20874) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az elosztókábeleken én is gondolkodtam :)
Csak azért jutott eszembe a szabályzó, mert mégis valahol esztétikusabb, vagy szebb. Viszont nem ragaszkodok hozzá :)

Egy Asus Sabertooth 990FX R2.0ás lapom van.

1 db CPU-ventilátor csatlakozó (1 db 4 tűs)
4 db házventilátor-csatlakozó (4 db 4 tűs)
1 db CPU OPT ventilátorcsatlakozó (1 db 4 tűs)

Pontos specifikáció, itt a 47. oldalon, doksi oldal számozás szerint 1-33-as oldal.

Nincs 6 típusú venti.
Jelenleg azok a (PWM-es) BeQuet-ek vannak amiket írtam, valamint pár 3 pin-es Corsair ami a házban volt eredetileg.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20877) dqdb válasza Tanisz (#20876) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_xxx: hibrid szabályozás, azaz PWM és feszültségalapú is (BIOS-ban állítható), mehet rá bármilyen ventilátor
CHA_FANx: feszültségalapú szabályozás, 3 pines ventilátor kell rá

Vagyis a mostani PWM-es ventilátoraidat a két CPU_xxx csatlakozóról illene hajtani. A többi, most nem szabályozott ventilátor mehet a CHA_FANx csatlakozókra. Ha nem elegendő a 4 csatlakozó, akkor típusonként csoportosítva Y-kábel vagy hármas elosztó kell.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20878) Tanisz válasza dqdb (#20877) üzenetére


Tanisz
senior tag

:R Köszönöm :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20879) Tanisz válasza Tanisz (#20878) üzenetére


Tanisz
senior tag

Egy ilyen jó lenne nekem a CPU_xxx-re?

Ilyet , pontosabban SATA-sat linkeltetek lentebb, ha jól láttam :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20880) Grózi válasza Tanisz (#20879) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,de egyforma ventiket tegyél rá!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20881) dqdb válasza Grózi (#20880) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ami három típussal (CM Seidon, 12 cm-es BQ, 14 cm-es BQ) két PWM-képes csatlakozón nem fog összejönni ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20882) Grózi válasza dqdb (#20881) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,ezért is hívtam fel rá a figyelmét! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20883) Tanisz válasza dqdb (#20881) üzenetére


Tanisz
senior tag

Teljesen jogos :W
Rosszabb a helyzet :(

2 db kompakt vízhűtésem van, egy a CPU-n és egy VGA-n :D

Akkor most konkrétan kérnék erre javaslatot, hogy mi tévő legyek, mert úgy érzem, hogy kissé átgondolatlan voltam, amikor VGA-ra is kompakt vízhűtést raktam? :D

2 db vízhűtés (pumpáknak áramellátás).
Vízhűtésenként 2-2 db PWM-es ventilátor, ebből 2 db 14 cm-es BQT, és 2 db 12 cm-es BQT.

A három pines ventik, amik a házban vannak nincs gond, mert olyan tápom van, ami tudja teljesítmény alapon vezérelni a ház 3 pines hűtőit, ami számomra tökéletes, mert így is jól szellőzik a ház, csak a CPU-t és a GPU-t kellene "lefagyasztani" rendesen :)

Amúgy az az ötlet jutott eszembe, hogy a VGA-n lévő kis ventilátor szabályozó csatlakozóra vennék egy 2 ágú elosztót, ami a VGA ventilátorait tudná normálba kezelni a teljesítmény alapon. Vagy ez nem jó ötlet?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20884) Tanisz válasza Grózi (#20882) üzenetére


Tanisz
senior tag

Igen, tényleg mondtad, de nem raktam össze a fejemben még anno, most már tiszta a kép :W
Vagy csak tisztul :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20885) Tanisz válasza Tanisz (#20883) üzenetére


Tanisz
senior tag

Vagy egy ilyen nem lenne jó nekem?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20886) Grózi válasza Tanisz (#20885) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ezzel is az a gond,hogy csak egyforma ventikkel működik 100%-n.Vagy azt teszed,hogy a kompaktokra szerelsz pwm-s BQ-kat és azt kötöd egy elosztóra a házban lévő 120-sokkal+a 2 db 140-st egy Y-ra a másik cpu_fan aljzatra.
A másik megoldás,hogy egységesíted a ventiket-na az nem lesz olcsó,mert a kompaktokra az Apache lenne ideális és akkor a meglévő 120-kat is cserélni kéne arra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20887) Tanisz válasza Grózi (#20886) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az egyforma venti alatt azonos méretet és típust értesz ugye?

Szóval a PWM-es 2 db 12-es és 2 db 14-es BQ-k különböznek, ha jól értem.

Igen, igen, ez a tervem, amit felvázoltál az Y elosztókkal.
Amúgy most is úgy van, hogy a kompaktokon vannak a PWM-es BQ-k.

Most nagyon láma kérdésem lesz, de a egy kompakt pumpát és a hozzá tartozó 2 BQ PWM-es ventit köthetem egy 3-as Y elosztóra és azt az alaplapi egyik CPU_xxx-re, vagy kevés lenne a szufla amit a csati let tud adni a 3 eszköznek (pumpa + 2 venti)? :)

Na meg pont lentebb írtam, hogy a VGA-nál szerintem megoldható lenne, hogy kivonjam a 2 db PWMes BQ-t a képből, ha a VGA kis venti csatlakozójára dugnám őket egy átalakítóval és egy Y-al.
Így akkor felszabadulna egy alaplapi CPU_xxx is :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20888) Grózi válasza Tanisz (#20887) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehát akkor:
Egy pwm-s elosztóra csak azonos típusú és méretű(a 2 méretű BQ-nak teljesen más az rpm-je,1000-1500) ventiket tegyél.És természetesen nem lehet mellékötni a pumpát.
a pumpát ha nem szabályzod,akkor simán hajthatod molex-ről is.
Elméletben működhet a vga-ról való ventivezérlés,de ahhoz tudni kéne a gyári venti paramétereit.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20889) Tanisz válasza Grózi (#20888) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszönöm :R

Sajnos a gyártó honlapja betegeskedik, de ilyen kártyám van.

GIGABYTE GV-R928XOC-3GD R9 280X 3GB GDDR5 PCIE

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20890) Joker88


Joker88
őstag

Egy ilyen házam van , benne egy Geforce GTX460 , és egy efféle alaplap.

A házba előre egy db 12 cm-es venti fér, lentre és oldalra szintén 12cm játszik, hátul pedig egy 8-9 vagy 12 cm-es. Felülre az alaplap memóriapöcökjei miatt nem lehet ventillátort betenni.
A kérdésem az lenne,hogy az alaplapon mindegyik venticsatlakozó 4 tűs ( tehát talán pwm-es ? ) milyen ventillátort,ventillátorokat ajánlatok elérhető áron ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#20891) Grózi válasza Joker88 (#20890) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Csak a cpu_fan aljzatod valódi pwm-s,a többi feszültségalapon szabályoz.Mivel gondolom ez az aljzatod(cpu hűtő) foglalt,így 3 pin-s ventikre van szükséged.Előre+hátra mindenképp kell 1-1 és ha a vga-d melegedős akkor alulra is tehetsz egyet.Természetesen mindenhova 120-st,árban a legolcsóbb amit ajánlanék az a Be Quiet Pure Wings 2-kb. 2600FT/db.
Mivel van még 3 szabad aljzatod(cha_fan1-2-3) teheted őket egyesével és tudod szabályozni hőfok fügvényében a Fan Xpert-el.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20892) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg bekapcsoltam a sysfan smart control-t, és bekötöttem az egyik 120p-t tesztre a sysfan_1-re ami 4 pines, de nem történik semmi.. 600-620 rpm-en forog, de terhelésre nem történik semmi.

Mit kellene tennem, hogy ez megváltozzon? Más beállítás nincs, csak annyi, hogy engedélyezem, vagy sem.

Ennek mi alapján kellene szabályoznia? Én terhelésre gondoltam, de ezek alapján ez nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20893) hackeeeee válasza hackeeeee (#20892) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most olvasom, hogy sikerült szépen fogalmaznom, sorry. :(

Szóval, először is, megnéztem a csatlakozókat:

Próbálkoztam a sysfan_1-gyel minden módon, de egyszerűen nem tudok rajta szabályozni semmit. Próbáltam több módon, de annyit vettem észre, hogy ha a Smart System Fan control engedélyezve van, akkor magától gyorsítja a ventit, elég lassan.. Próbáltam 3 pines, és 4 pines (pwm) ventivel, de semmi változás.

A 4 pines venti az egy 120p volt, az úgy 650-700 rpm között ingázott, a 3 pines a HAF gyári 23-asa, az pedig 250-300 rpm körül van, és sehová tovább.

Easy Tune 6 (régebbi verzió) csak a CPU-ra kötött ventiket szabályozza, a sys_fan1-hez hozzá sem nyúl.. Én csinálok valamit rosszul?

Az újabb easy tune pedig valamiért nem indul el, nem tudok rájönni, hogy miért..

Vagy, felesleges is erőlködnöm, magától fogja szabályozni, és kész?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20894) hackeeeee válasza hackeeeee (#20893) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Najó,

Mivel mint említettem, nem vagyok kényes a hangra, az lesz, hogy 4 darab Viper R, 2 be előre, 2 a hűtőre, és mind a 4 rá a CPU szálra PWM-mel az 5-ös PWM elosztó kábellel.

Azóta is próbálkozom sysfan_1-gyel, de nem megy.. Meguntam. :(

Sorry a sok hsz-ért.

Véleményem szubjektív...

(#20895) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Sziasztok!
A PCX kínálatából tudnátok ajánlani valami 140mm-es, halk, házhűtő ventit ami még nem is túl drága? Mást is szeretnék venni tőlük, ezért náluk nézem.

Pure Wings 2 sajnos nincs, azt néztem, meg megpróbáltam megkeresni az összefoglalóban lévőket, de nem sok sikerrel.
Areocool DS-t találok egyedül, de az ára 5k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#20896) Grózi válasza hackeeeee (#20894) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A hűtéssel biztos nem lesz gond,mondjuk nem kicsit overkill.. ;]
Sajna a Giga-nak van a legpocsékabb ventivezérlő szoftvere,de ez szégyen hogy a sys_fan1-t nem tudod állítani...Biosban próbáltad?
(#20895) -FreaK-Csak 3 pin jöhet szóba?Árkeret?(Gondolom oka van,hogy innen-pedig sokkal olcsóbban lenne jobb máshol...)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20897) hackeeeee válasza Grózi (#20896) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megnéztem mindent amit csak lehet.. De nincs semmi.. Enabled, disabled, és kész vége. :( Ha bekapcsolom, akkor szépen lassan, magától szabályozgat, de nincs összefüggés, hogy mitől. Szórakoztam vele este bő két órát, de sehogy sem sikerült. Kollégámtól kérdeztem, neki UD3 van, Neki sem működik.

Mondjuk azért, csak, hogy szép kerek legyen a történet, nem sikerült 4 darab Viper R-t szereznem, csak 3-at.. Így annyi lesz, hogy 2 darab "sima" 140-es viper fog menni előre, és a viper R-ek a Silver Arrow-ra, és ezeket rátolom a CPU szálra PWM-mel. Ahogy elnéztem, az RPM azonos a Viper-nél és a VIper R-nél, így elvileg ez nem gond. Tudom, hogy nem azonosak, de elvileg fordulatszám alapján azonosak. Gondolom a technológia is azonos.

A kérdésem ezzel kapcsolatban annyi, hogy az számít, hogy melyiket kötöm az 5-ös PWM elosztó Master szálára?

Véleményem szubjektív...

(#20898) -FreaK- válasza Grózi (#20896) üzenetére


-FreaK-
veterán

Neem, bármilyen csatis jó, ha jól tudom az alaplapom (ASUS Z170 Pro Gaming) tudja vezérelni bárhogyan.

Akarok venni még egy Glorious XXL egérpadot is és a kettőt egyben szeretném letudni. Az egérpad kapható még az iPon-nál is, de kicsit drágább, meg ahogy látom igazából minden elég drága ott.

Nem nagyon van a PCX-nél ami ajánlott, mi? :(

[ Szerkesztve ]

(#20899) Bnorbu válasza -FreaK- (#20898) üzenetére


Bnorbu
tag

Nem tudom mennyire fér bele, de a PCX-nél az Akasa Apache 140-as ~4,2k.

(#20900) Grózi válasza hackeeeee (#20897) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:U :C
Nem teljesen ugyanaz a venti,viszont a motor azonos-így nem csináltál nagy baklövést.Mindegy melyiket teszed a Master szálra.
(#20898) -FreaK-
A pcx kínálatából amit merek ajánlani az az általad nézett DS,az Apache [link] és ez a Cougar [link].
Az Iponnál viszont van BQ,mondjuk "szép" áron:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.