Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) -FreaK- válasza Grózi (#20900) üzenetére


-FreaK-
veterán

+ (#20899) Bnorbu:

Köszönöm! A Cougar-t választottam végül, a jobb ára és az alacsonyabb (1000-es) fordulata miatt.

(#20902) hackeeeee válasza Grózi (#20900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor jó. :B Köszi! :)

Lett volna még belőle, de csak 1-1,5 múlva. A ház, ha minden jól megy valószínűleg hétfőn megérkezik, akkor össze szeretném pakolni.. 1 ventivel nem szeretnék külön kínlódni. :)

Asszem most már nem lesz több kérdésem, így lesz majd.

Így viszont annyiban fog változni a dolog, hogy a megaflow-t be fogom tudni sysfan 1-re.

Véleményem szubjektív...

(#20903) abridabri


abridabri
veterán

Adott egy TT Core x9 haz . +2x 20cm venti . Meg egy Lepa 240 kompakt. Kerdesem : melyik megoldas halkabb/jobb ? 5darab TY147A (12cm es felfogatas miatt 2 menne a tetore ,es ala tudnam csavarozni a radit az egyikhez ,igy menne pullban. +2 147A a VGA folotti reszen + 1x 147A hatul.
Vagy 3db 14es BQ PW2 pwm (vga folott 2+ hatul1 ) + 2db 12cm BQ PW2 pwm a lepan ?
Volt 147A-m ugy emlekszek mocskos halk , viszont pwmes BQ-t sose probaltam.

(#20904) Grózi válasza hackeeeee (#20902) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha van kérdésed,csak nyugodtan!Viszont nehogy a sys_fan1-n ne induljon el(kevés feszt ad neki a lap) a MegaFlow-erre figyelj!
(#20903) abridabriA TY147A hatékonyabb és leszabályozva ultra halk.Viszont figyelj rá,hogy mindenképp 147A legyen,hiszen az 300 rpm-ről indul.
Gondolom Varázslótól lesz,hívd fel külön a figyelmüket rá,mert volt hogy én is sima 147-t kaptam 147A helyett!!!Most néztem jól felment az ára 2700-ról... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20905) hackeeeee válasza Grózi (#20904) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Köszönöm! Soha nem foglalkoztam ennyit ezzel a témával, mint most. Még egyszer köszönöm a segítséget! :)

Mindenképp! Feltéve, ha befér felülre! :)

Kipróbáltam tegnap, a 230mm-es CoolerMaster ventit ilyen 2-300 RPM-en forgatja, ha be van kapcsolva a Smart System fan controll, ha kikapcsolom, akkor ugye so max rpm, vagyis úgy 630 körül.

Véleményem szubjektív...

(#20906) abridabri válasza Grózi (#20904) üzenetére


abridabri
veterán

Most egyelore maradok a jelenlegi ventiknel,de azert kosz a tippet. Valamiert elhalkult minden az uj gephazban. Szinte nem hallom a gepet ,pedig felraktam az asztalra. Es tele van ventikkel, amik raadasul nem is egyformak.
Elol 1x 20cm TT 5V + 1x20cm CM Megaflow 5V
Hatul 1x14 Apache
Teton VGA folott 2*14cm Apache
Teton cpu folott radin 2*12 Lepa Bol Q.
igy nez ki

[ Szerkesztve ]

(#20907) Frenky89 válasza Grózi (#20782) üzenetére


Frenky89
őstag

Megérkezett a Define S a GP-14-es ventikkel. Elsőre úgy tűnik, hogy cserések lesznek, mert pont olyan frekvencia tartományban van egy kicsi morgó hangjuk, ami engem zavar. Bár 450-500RPM környékén talán elhalkulnak egy kicsit, szóval még játszok a fordulatszámokkal meg figyelem a hőmérsékleteket.

(#20908) Grózi válasza abridabri (#20906) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Írtam már a hogy néznek ki a gépeink topicba-tetszetős és biztos halk is,de hogy alakulnak a hőfokok?
(#20907) Frenky89
Sokan meg dicsérik,de hát nem mindenki füle érzékeny a zajra.Sajna ez sok ventinél probléma,hogy adott fordulaton motorhangja van.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20909) abridabri válasza Grózi (#20908) üzenetére


abridabri
veterán

GPU max 80 , VRM 71 , CPU core 60 fokig ment fel max terhelesen.

(#20910) Grózi válasza abridabri (#20909) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor nincs gáz.Viszont szigetelés nélkül is kíváncsi lennék a hőfokokra.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20911) dominating


dominating
tag

Üdv! Nem tudom, hogy jó helyre írok-e de remélem! Lenne 1 olyan problémám, hogy a számítógépemben az 1ik ventilátor fura hangot ad ki, de nem tudom, hogy melyik az. Azt találtam ki, hogy speedfan-nal egyesével leállítgatom és ha megszűnik a fura hang akkor azt a ventilátort kicserélem. Na most letöltöttem a speedfan x.45ös változatát de fura számokat ír ki (gondolok itt, hogy a procit 10 fokosnak méri). alaplapom: asus z170 pro gaming. Van másik ventilátor szabályzó a speedfanon kívül? Vagy valami megoldás, hogy ezt a tervet kivitelezni tudjam?
Válaszotokat előre is köszönöm!

5800x3d + 6900xt

(#20912) Frenky89 válasza Grózi (#20908) üzenetére


Frenky89
őstag

A kérdés igazából ugyan az, mint múltkor: B14 vs. Silent Wings 2 vs. NF-A14?

(Varázslótól rendelnék, mert kellenének 3/6/8/24-pin hosszabbítók is, így kb. egy árban van a három, úgyhogy ezt a faktort szerintem kizárhatjuk.)

(#20913) Grózi válasza dominating (#20911) üzenetére


Grózi
Topikgazda

De miért a speedfan-t? :F
Ott a lapod gyártói oldalán az AiSuite 3,az sokkal fejlettebb szoftver-töltsd le azt.Egyébként ha egyesével lehúzkodod a lapról(persze leállított gépnél) a ventiket,úgy is ki tudod szűrni.
(#20912) Frenky89
Én a BQ-t vagy B14-2-t vennék,bármelyik jobb a Noctua-nal.Válaszd azt amelyik jobban tetszik/megy a konfigodhoz!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20914) #58682368


#58682368
törölt tag

Sziasztok,

Van 2db Corsair 12cm ventim. Mivel az alaplapon nincsen 3 pines csatlakozó, ezért vettem egy Zalman ZM-MC1 multikonnektort.

12V-re kötve maxon forognak elviselhetetlen hangerővel.
5V-re kötve viszont alig forognak.

BIOS-ban nem találtam olyan lehetőséget mint a 990FX-nél, hogy level 1-9-ig lehet állítani.

Hogyan tudnám állítani a fordulatszámot?

(#20915) edari


edari
őstag

Sziasztok
Létezik sima (nem elosztós) 4 pines hosszabító kábel? Keresgéltem, de csak 3 pineset találtam.

(#20916) dqdb válasza edari (#20915) üzenetére


dqdb
nagyúr

például

SmiTH90's: a SYSFAN1 az alaplapodon pont megfelel a célra, hiába fizikailag 4 pines, bekötését tekintve nem PWM-es, hanem feszültséggel szabályoz, mint egy fizikailag is 3 pines tenné. Vegyél egy Y kábelt, és kösd arra rá mindkét ventilátort, ha egyformák. Ha nem egyformák, akkor ventilátorcsere jön. Bár az alapján, hogy Corsairt említettél, valószínűleg úgyis ez lesz a következő lépés ;]

Ezután a BIOS-ban tudod a szabályozási profilt állítani, bár a profil testreszabhatósága valószínűleg nem lesz túl magas (az alaplap kézikönyve alapján következtetek erre, ami botrányosan gagyi és hiányos, így nem tudom leírni, hol és mi vár rád, mert konkrétan a BIOS leírása hiányzik belőle).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20917) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Melyik megoldással járnék jobban, a ház elejére 3x12cm-es venti, vagy 2x14cm-es venti?

Megyen!

(#20918) edari válasza dqdb (#20916) üzenetére


edari
őstag

Örök hála. :R

(#20919) #58682368 válasza dqdb (#20916) üzenetére


#58682368
törölt tag

Aha értem. Köszönöm a segítséget.
És ha ilyet veszek?

(#20920) Apone33


Apone33
őstag

Hello!

Van egy lepa aquachanger 120-as vízhűtő a procin, aminek a ventije még silent módban is hagnos és elég "hülye" hangja van. Kellene egy másik venti radiátorra ami ha felpörög is halkabb mint ez. Milyet lenne érdemes venni?

Play Hard!!!

(#20921) Grózi válasza CptAdamica (#20917) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mi a cél,a halkság vagy a minél nagyobb légszállítás?Egyébként lelövöm a poént,az esetek 99%-ban 2 db 140-s bőven elég és kellően halk ha minőségi.
(#20920) Apone33Az Akasa Apache kiváló választás kompaktra,esetleg ha extrém tuning akkor a Viperrel még nyerhetsz 1-3 fokot.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20922) CptAdamica válasza Grózi (#20921) üzenetére


CptAdamica
veterán

NZXT Noctis 450 gyári ventilátorait akarom lecserélni. Előre lehet tenni 3x12cm-es ventilátort, vagy 2x14-es ventilátort. A cél egy középút, ne akarjon felszállni és mozgasson minél több levegőt.

Amit most néztem, az az Aerocool DS 12-es és 14-es ventilátorai. A 3x12cm-es 163,4CFM-et szállít, a 2x14cm-es pedig 129,6CFM-et összesen. Ahogy lejött ezek kellően halkak és a légszállításuk is elég jó. Tehát te melyiket ajánlanád? :)

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#20923) Grózi válasza CptAdamica (#20922) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A DS nagyon jó venti és a 2 db 140-s bőven elég lesz+csendben teszi a dolgát.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20924) CptAdamica válasza Grózi (#20923) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm szépen. :R

Megyen!

(#20925) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok!
CM 690-es ház tetejére kiszívásra 2 db 120as ventrit keresek. Kék világítós, 3 pines, ennyi az extra. Megfizethető kategória(max 2k Ft/db)
Mit ajánlotok?
Előre is Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#20926) Grózi válasza MikaVejneGI (#20925) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyiért led-s,normális nincs.Ha leteszel a ledről,2600FT-ért a BQ Pure Wings 2 tökéletes.(és ha mindenképp ragaszkodsz a világításhoz,6-700FT-ért tehetsz be kék smd ledsort)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20927) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

@Grózi:

Holnap megérkezik a cuccom! :) Este nem hiszem, hogy lesz motivációm összerakni a cuccot, mert szombat reggel korán kell kelnem. Előreláthatólag a jövőhét folyamán kedden, vagy szerdán jövök az infókkal. Venti tapasztalatokkal, plusz, hogy elfér-e a megflow. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#20928) Apone33 válasza Grózi (#20921) üzenetére


Apone33
őstag

Köszi, megnézem az akasa ventit. Extrém tuning nincs, a lényeg hogy halkabb legyen, ha felpörög.

Play Hard!!!

(#20929) Grózi válasza hackeeeee (#20927) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Várjuk a fejleményeket! :R
(#20928) Apone33Az Apache jó választás,még maxon járatva is halk és bőven elég levegőt szállít!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20930) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
1 hónapon belül szeretnék rakni pár ventit a házba,főleg a vga miatt,hogy nyáron ne legyen gond.
Egy ilyen házba lenne:
[link]

Az alaplap egy Msi b85m e45.
Úgy gondoltam hogy mivel a vga-nak fontos hogy jól hűljön(asus gtx 770)oldalra mindenképp raknék egyet és előre is.Hátul már van.
Hogy ajánlanátok?Előre 1-et vagy 2-őt?Alulra nem raknék.Oldalra egyet(Csak egyet lehet).Felülre is rakjak egyet legalább?
Egy ilyen ventit néztem ki : [link] Mennyire ajánlott?

Ja és a méret csak ilyen lehet: 120 x 120 x 25 mm

[ Szerkesztve ]

(#20931) Grózi válasza SybenX (#20930) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oldalra felesleges,a 770 nem egy kazán.Előre tegyél 2 db minőségi ventit és hátra 1 db-t.Az Arctic nagyon nem az,sokszor le lett írva miért.Az ajánlott ventiket megtalálod az Összefoglalóban.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20932) sas55


sas55
aktív tag

Sziasztok az adatlapomon lévő corsair 550D házhoz szeretnék a meglévő elől 2db hátul 1db 120mm ventikhez
pluszba rakni. Milyent és hová raknátok a én tippem alulra 1db. :R

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#20933) Grózi válasza sas55 (#20932) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Léghűtőt használsz?Melegszik a vga?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20934) sas55 válasza Grózi (#20933) üzenetére


sas55
aktív tag

Igen lég VGA max 72-77 között játékok alatt.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#20935) SybenX válasza Grózi (#20931) üzenetére


SybenX
őstag

Hát mostanában nagyon melegszik a vga azért gondoltam oldalra is,de lehet csak azért mert poros már.
Rendben köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20936) Grózi válasza sas55 (#20934) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tehetsz alulra 1 db-t,bár azok jó hőfokok.
(#20935) droid16 Mi az a nagyon?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20937) SybenX válasza Grózi (#20936) üzenetére


SybenX
őstag

70-80 fok,de pár hónapja még 70 alatt volt,de már tavaly június óta nem volt kiporolva és remélem csak amiatt van ez.
Közben megnéztem az alapon a csatlakozókat:
[link]
- 1 x 4-pin ATX 12V power connector
- 1 x 4-pin CPU fan connector
- 1 x 4-pin system fan connector
- 1 x 3-pin system fan connector

Akkor most melyiket vegyem?
[link]
[link]

Azért én minden esetre vennék egyet oldalra is.Akkor 3 venti kéne,mert már egy van hátul.

[ Szerkesztve ]

(#20938) Grózi válasza SybenX (#20937) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez mind szép és jó,csak kéne tudni a system_fan aljzatok lábkiosztását(lásd Összefoglaló ).
Legalább is gondolom arra akarod kötni,nem a cpu_fan-ra.Nézd ki a kézikönyvből vagy a gyártói oldalról.
Még az is jó hőfok a vga-nak,de ha poros akkor fújasd ki kompresszorral.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20939) SybenX válasza Grózi (#20938) üzenetére


SybenX
őstag

1 x 4-pin system fan connector
- 1 x 3-pin system fan connector
Ez a kettő van,abból már a 3 pines foglalt,mert abba van a hátsó venti bedugva.

(#20940) Grózi válasza SybenX (#20939) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:C :U
Nézz már bele az Összefoglalóba légyszíves...Kicsit már unom,hogy én nézegessem mindenki alaplapjának a lábazatkiosztását,mikor neked ott a kézikönyv...
Segítek: Internal Connectors cím alatt keresd!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20941) SybenX válasza Grózi (#20940) üzenetére


SybenX
őstag

Erre gondolsz?
[link]

(#20942) takacsbotond válasza Grózi (#20940) üzenetére


takacsbotond
őstag

Szia Grózi!
Megvettem az NZXT H440-et, viszont a szerelésnél elakadtam.Hátul a 10-es elosztóba mit kéne dugni, hogy működjön?
Egy anya-anya 3-pinest a legalsóba?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20943) Grózi válasza SybenX (#20941) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,erre.Viszont ha jól tévedek,ezen az aljzaton nem fogod tudni vezérelni.(sys_fan2)
(#20942) takacsbotond
Az csak elosztó,fix 12V-n járatja a ventiket-csak a molex táp kell neki.Ezen nem tudod sajnos szabályozni a ventiket,maximum ellenállással.Ezt leírtam már többször..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20944) SybenX válasza Grózi (#20943) üzenetére


SybenX
őstag

Igen.És kell egyébként azt vezérelni?Szerintem a 2-őt amit előre rakok azokat berakom 3 pinesbe és hadd pörögjön maxon,ami pedig a vga-nak lesz azt pedig a 4 pinesbe?

Előre akkor rakok 2 jó minőségűt ahogy ajánlottad: be quiet! Pure Wings 2 120 mm
És oldalra egy ilyet szabályozással: Xilence Red Wing PWM 120

Jó lesz-e ez így?Csak akkor a 3 pinesbe lesz 3 venti és a 4-esbe pedig 1?Lehet 2-2 arányba kellene elosztani?

Bocs a sok kérdésért csak jól akarom megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#20945) sza.sa


sza.sa
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani kerregésmentes ventilátort? 12 vagy 14cm, egy házimozi erősítő tetejére akarom rakni hűtésnek, 5V-ról hajtva. Amiket próbáltam, mind kerreg. Halk, de mikor csend van épp a filmben zavaróan hallható :( (be Quiet! Pure Wings2, ID-cooling, Deep Cool ventillátorok mind ilyenek :( )

sza.sa

(#20946) Grózi válasza SybenX (#20944) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha tényleg jól akarod megcsinálni,akkor ezt elfelejted-hiába jó a PW2,azért 12V-n van hangja.
Ha jól akarod csinálni,akkor veszel 3db PW2-t és egy 3-s elosztókábelt-a sys_fan1-ről pedig tudod hőfok függvényében vezérelni.
(#20945) sza.sa 5 V-n csak nagyon kevés ventinek nincs minimális motorzaja.Az egyik ilyen az Aerocool DS-de ez led-s.A helyedben,ha tudsz fix 12V-t adni a ventiknek akkor az alábbi alacsony rpm-ü ventikből választanék:
Coolink SWiF2 1200
Phobya G-Silent 12 700rpm Black Silent Edition
Noiseblocker eLoop B12-1
Noctua NF-S12B redux-700

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20947) SybenX válasza Grózi (#20946) üzenetére


SybenX
őstag

Értem.Viszont egy a gond még,hogy a 3db PW2 PWM változata nekem már sok lenne árban.Vagy most a sima pwm nélküli is jó? :F

Vagy még a Xilence Red Wing PWM 120 néztem ami olcsóbb és pwm,viszont nem értem miért írja alá a bolt hogy a csatlakozó 3 pines mikor 4 pinesnek kellene lenni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20948) sza.sa válasza Grózi (#20946) üzenetére


sza.sa
tag

Megoldható a 12V is, köszönöm, megnézem az ajánlott ventilátorokat!

sza.sa

(#20949) Grózi válasza SybenX (#20947) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem kell pwm-s,hiába 4 pin-s az aljzat-attól még nem pwm-s.Tehát sima BQ Pure Wings 2-ből kell neked 3 db+ egy ilyen kábel:[link]
(#20948) sza.sa Nincs mit!! :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20950) SybenX válasza Grózi (#20949) üzenetére


SybenX
őstag

Értem,na de hogy kötöm rá a 4 pines csatlakozóra a 3 pines elosztót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.