Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) cyberkind válasza Grózi (#20699) üzenetére


cyberkind
félisten

Ugye a sima DS és a ledes között ezenkívül nincs más különbség, igaz?

Paranormal Cocktivity

(#20702) suvomi válasza Grózi (#20699) üzenetére


suvomi
csendes tag

Van munkásabb út? Átkötni az egészet 3 pólosura?

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#20703) Frenky89 válasza Grózi (#20699) üzenetére


Frenky89
őstag

Ha a varázsló alatt Artúr király spanjára gondoltok, akkor ott pont nem rendelhető most egyik B12 se.

(#20704) Grózi válasza suvomi (#20702) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem igazán tiszta nekem mire gondolsz..
Ezek a molex elosztók nem vezérelnek vagy minden ágon 12V-t ad vagy van olyan is ami egyik ágon 5V-,másikon 7V-t stb.Ez nem vezérlés,csak ellenállással fixre van szabályozva a fordulatszám.
A vezérlés az,mikor lapról kényed-kedved szerint állítod a venti fordulatszámát hőfok függvényében vagy a ventivezérlőn tekered a potit/nyomogatod a touchscrenn-t és ezzel állítod a fordulatot.
(#20703) Frenky89 Merlin-re gondoltam,de látom ott most tényleg nincs.Neked B12 PS kell,ugye?
Mert itt a legolcsóbb jelenleg:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20705) Frenky89 válasza Grózi (#20704) üzenetére


Frenky89
őstag

Arra gondoltam én is. :) Nem. B12-2 kellene, hogy ha véletlen később úgy adódna, hogy nem tudom meghajtani a PWM-est, akkor ne legyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#20706) Grózi válasza Frenky89 (#20705) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor az meg itt olcsó és több mindent vettem innen is,nincs rossz tapasztalatom velük:[link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20707) suvomi válasza Grózi (#20704) üzenetére


suvomi
csendes tag

Momentán arra, hogy ezt az egész kotványt kidobom a jó fenébe és 0-ról felépítem a házon lévő vezérlőhelyre.
Abban biztos vagyok, kell egy molex amin keresztül ellátja energiával amit kell. Kell lineáris poti, 2db 3pines anya csati, meg egy IC.

Annyi segítség kellene, hogy a poti milyen ellenállású legyen, illetve IC-ből melyik kellene.
Meg ha kihagytam valamit akkor azt tudtomra adni.

Sejtem, nem annyi, hogy összedobálom, de meg akarom csinálni. :)

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#20708) Grózi válasza suvomi (#20707) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Aha,szóval te egy vezérlőt akarsz csinálni.Nem tudom hány ventit szeretnél vezérelni,de ha csak nem extrém mennyiségről lenne szó akkor lebeszélnélek róla.Aprópénzért lehet már kapni jó vezérlőket és nem hiszem hogy ha normálisan meg akarod csinálni akkor olcsóbban hoznád ki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20709) takacsbotond válasza Grózi (#20699) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ezek közül melyiknek a legjobb a légszállítása (a Noiseblocker nem játszik, mert túl drága)?
Van bármilyen oka, hogy a Lepa Bol.Quiet Tri-speed-et kihagytad (az összefoglaló szerint az is 3-pines)?
Most fogom megvenni a házat, és, ha jól tudom neked is volt ilyened.Ha nem probléma írnál pár sort vele kapcsolatban a tapasztalataidról?A milyen hőfokok voltak terhelés alatt, és a jó ventik mennyivel csökkentették?Illetve milyen procit, procithűtőt, és vga-t használtál akkoriban?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20710) Ispy válasza Grózi (#20693) üzenetére


Ispy
veterán

Egy i3-mat, palit gtx 750 ti-vel (ami passzív ;] ) + ssd. A procin egy thermalright axp 200 van egy ty-141-es ventivel.

Pedig ez egy hatalmas ház a régi metishez képest :DDD

Meg azon agyaltam, hogy az előlap hátsó részére is raknék egy ventit (a bq-ból 2 darab van, varázslónál szereztem ezeötszázé) a hdd helyére elvileg lehet szintén rakni egy 12-es, bár sok értelme nem hiszem, hogy van. Szóval az lenne a terv, hogy a ház venti tolná be a friss levegőt, a táp (ha egyszer visszatér), meg tolná kifelé a meleget.

Egyébként 4 tűs csati van a házventinek.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20711) suvomi válasza Grózi (#20708) üzenetére


suvomi
csendes tag

Mindössze 3 ventit 2 potiról.
Nem az ár a lényeg. A házon van hely, csak szarul van kihasználva. Nekem van kedvem és energiám kihasználni. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#20712) Kbhont válasza suvomi (#20711) üzenetére


Kbhont
senior tag

Azért egy venti vezérlő nem csak két potiból áll...
De ha szerinted ezt nem nehéz megcsinálni, akkor azt is tudod, hogy az adott vezetéken mérhető feszültség mekkora ellenálláson hajt át meghatározott áramot!
R= U/I Az I-t meg I=P/U ahol P a venti teljesítménye.

(#20713) suvomi válasza Kbhont (#20712) üzenetére


suvomi
csendes tag

Köszönöm. Megerősítetted amit eddig is tudtam. Olvasd el a fentebbi kommentemet.
Esetleg a poti, ic, ellenállás meghatározásában tudsz segíteni?

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#20714) Grózi válasza takacsbotond (#20709) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor a Nanoxia,de választhatod a Lepa-t is-viszont az előbbivel jobban jársz.
Jó kis ház,nekem ami volt benne:4670K,4690K,4790K(mind vastagon húzva),290 Vapor,290X Vapor+Tri-X, MSI 980,7970 Matrix P.Használtam benne kompaktot(Lepa 240) és léghűtést(HR-02 Macho) is.A gyári ventielosztó fix 12V-n megy,tehát felejtős.Igazából léghűtésre minőségi ventikkel nyugodtam ajánlom,kompaktra korlátozottan,épített vízre főleg.Előre kell bele 3 jó 120-s(nekem 3 db LepaBol. Quiet volt- a keret kialakítás miatt jobb,de sajna a te lapoddal nem játszik)+hátra egy combosabb 140-s(ami szögletes kerettel rendelkezik az elakad az oldallapban.TY-147A és a Riing biztos jó) venti.
(#20710) IspySajna abban a házban korlátozottak a lehetőségek.Előre nem látom értelmét a ventinek. Működhet,hogy hátulról szívjon be levegőt és a tápon át ki(a tápnak mondjuk nem a legjobb).Én így az Apache-t választanám a helyedben.
(#20713) suvomiHa ragaszkodsz hozzá,akkor van erre külön topic-ott segítenek neked! [link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20715) eventus válasza Kbhont (#20700) üzenetére


eventus
veterán

Én is csomagot várok tőlük. Korábban sem velük volt a probléma, hanem a futárcéggel, amit a Merlin oldott meg.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20716) Kbhont válasza suvomi (#20713) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ic mire gondoltad?
Én 100 Ohmos legalább 4W potit vennék!
Nem is biztos, hogy lineárist...!

(#20717) Ispy válasza Grózi (#20714) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, akkor megnézem azzal, aztán meglátjuk mire lesz elég.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20718) dqdb válasza suvomi (#20711) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az adatlapodon szereplő Gigabyte GA-Z97X GAMING 3 alaplap van a gépedben, akkor azon van pontosan három darab feszültséggel történő vezérlésre képes SYSFAN csatlakozó. Az ne zavarjon meg, hogy fizikailag 4 pinesek, a bekötésüket tekintve 3 pinesek, így tökéletesen szabályozzák a rájuk kötött 3 pines ventilátorokat..

Ezután a BIOS-ban és/vagy az EasyTune nevű alkalmazásban úgy állítod be a szabályozási profilokat, ahogyan neked tetszik. Ha akarod, hőmérsékletfüggő lesz, ha akarod, fix fordulatszámon is járathatod a ventilátorokat.

Amúgy fix ellenállással/potméterrel elfűteni a felesleges feszültséget eléggé béna megoldásnak számít, és nem is biztos, hogy sokkal olcsóbban kijössz vele, mint egy filléres DC-DC stepdown konverterrel. További olvasmány a témában.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20719) suvomi válasza dqdb (#20718) üzenetére


suvomi
csendes tag

Köszönöm! A lap még úton van, de jó tudni. Mindenesetre így okafogyott lett ezen ambícióm. :)

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#20720) golf2gt válasza Cruyf (#20686) üzenetére


golf2gt
tag

Nekem fehér ledes van :)

(#20721) Kbhont


Kbhont
senior tag

Hogy ma valami "topikbavalóval" is szolgáljak... :D
Vannak érdekes méréseim a lap hűtését illetően!
A mérést Aidaval csináltam.
A venti egy Scythe Slim SY1212SL12L.
Az alaplapi tálcára közvetlen a CPU háta mögé szereltem. Az alaplap általam beszerezhető legmagasabb 8 mm távtartókra került, hogy a lap lehető legtávolabb kerüljön a tálcától.
A venti 1230 fordulaton feszültségvezérelten teljesen néma csendben megy!
Az Aidában két erre vonatkozó értéket figyeltem az egyik a "Alaplap" a másik a "Platform Controller Hub"
Szobahő: 24C'
Alapjáraton: Alaplap:34C'
PCH:40C

Ventivel Szívon: Alaplap:33C'
PCH:38C'
Ventivel Fújon: Alaplap: 31C'
PCH:36C'

Terhelve (Ami 10 perces Aida Stress tesztet jelent mérésenként)
Venti nélkül. Alaplap:36C'
PCH: 48C'

Ventivel Szívon: Alaplap:35C'
PCH: 45C'
Ventivel fújon: Alaplap:34C'
PCH:42C'

A méréseknél mind a két oldal burkolat le volt bontva!
Ez a sima kis egyszerű olcsó venti a kintről szívott friss levegőt végig tolja középről kiindulva a lap és az alaplapi tálca között lévő 8mm hézagban az alaplap szélei felé, határozott légmozgás csinálva!
Konklúzió: Nekem az a pár fok megért ennyi "munkát" és design-nek sem rossz!

(#20722) takacsbotond válasza Grózi (#20714) üzenetére


takacsbotond
őstag

Köszönöm!
A tri-speed verzió nem csak abban tér el, hogy 3-pines?
Hogy érted, hogy kommpaktra korlátozottan?Egy extrémtuningos i7 3770k menne bele.Kizárólag hőfokok szempontjából szerinted egy Corsair H110, vagy egy be quiet! Dark Rock Pro3 lenne jobb?
Kbhont:Nekem egy Enermax Twister Pressure uctp12p van az azonos típusú tápomban, és lényegében néma, az asztalnál ülve már egyáltalán nem hallom a ventit.Egyébként a témának van külön topicja.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20723) Daw93


Daw93
senior tag

Sziasztok!
Proci hűtő kérdésben szeretném kérni a segítségeiteket/tanácsaitokat.

Adott egy Intel i5 6500 egy MSI B150m Mortar lapban, gyári hűtővel (nem valami combos, bár eddig nem volt vele bajom)
Van egy nem túl új, nem is felső, sem közép (talán) kategóriás de azért jóval nagyobb hatásfokkal működő procihűtőm, egy Xilence Blade LITE XPCPU 4ALL R3. (amikor vettem utána sem néztem, csak kértem a helyi pc-s boltban egy olyat ami megbírkózik az akkori, gyakran 100 fok feletti amd 6000+-ommal :DDD végül sikerült neki)
Nemrég szétnéztem, milyen is lehet ez a hűtő, és elvileg a fent leírt nevű lesz az. Az előző procimat, egy AMD FX6100-at 4Ghz-n szépen 57 fok alatt tartotta, egy noname házban oldallap és házhűtők nélkül, igaz csak pár hétig járattam 4 Ghz-n, csak kipróbáltam milyen húzva.

A kérdés: Rá merjem-e rakni a Skylake-re? (ha egyáltalán rá lehet, van hozzá inteles lefogató de még nem próbáltam rá a procira)
Mennyire kell tartani ezektől az elhajolgatós rémhírektől?

Így néz ki, hátha valaki felismeri.

GTA Online: Daweee93

(#20724) Grózi válasza Kbhont (#20721) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hozott pár fokot,bár a kiinduló értékekkel se volt gond.Viszont ha felrakod a hátlapot,akkor biztosan növekedni fognak a hőfokok.
(#20722) takacsbotond A H440-ben a Dark Rock Pro3 biztosan nyer hőfok ügyileg.Ha rákeresel kompakt topicban kidobja,hogy hány fokot vesztettem a Lepa-val mikor váltotta a Macho-t.Mondjuk értelemszerű,mivel zárt teteje van és csak oldalra-hátra tud távozni a levegő-így a venti nem tudja tökéletesen átfújni a kompakt radiját.Mondjuk nem extrém különbségről beszélünk,3-5 fok.
(#20723) Daw93Ha van hozzá inteles lefogató akkor simán.Nem kell túllihegni ezt a Skylake dolgot,csak ésszel kell lehúzni a bordát!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20725) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Az NZXT házamhoz ilyen ventik járnak alapból. Elöl be, felül ki mozgatják a levegőt. Potival tudom az egyik sebességét állítgatni.

Elolvastam az ajánlóban milyen 12cm -es ventik vannak. (Nemtom mennyire naprakész a lista. )
Miket ajánlanátok a gyári ventik helyett? Nem tudom ennek mennyi a db értéke, de ennél halkabb és jobb levegőmozgatású kellene. max. 3000-ig.
köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20726) Grózi válasza cintula187 (#20725) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lista naprakész.Azok az Nzxt ventik nem épp csendes darabok.3 vagy 4 pin-s ventit szeretnél/tudsz vezérelni?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20727) cintula187 válasza Grózi (#20726) üzenetére


cintula187
addikt

Ez most egy jó kérdés. Este megnézem.

Amúgy közben megtaláltam a ventijeimnek az adatait. Eszerint 3 pinest vezérel.

Ez az adat azt mutatja, hogy max. 1300Rpm -es fordulaton 25dba a zaj?

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20728) Daw93 válasza Grózi (#20724) üzenetére


Daw93
senior tag

Köszi, akkor majd kipróbálom

GTA Online: Daweee93

(#20729) abridabri


abridabri
veterán

Megint en vagyok :B
Meg van 2 hetem az uj haz rendeleseig ,addig filozok ,hogy rendeljek -e hozza ventiket vagy a meglevokkel toltsem meg. A sok eszemmel azt talaltam ki ,biztos halkabb a a gep ,ha 1 tipusu ventik vannak csak a gepben ?!(igy egyfajta mororhang van ,nem 3-4 kulonbozo tipusu ) . Konkretan arra gondltam mindenhova BQ PW2-t raknek . Kell -e a pwm vagy jo lehet a 3pin verzios ? ( igy fix 7V ra allitanam oket ) (laprol tudok vezerelni 3pwm ventit (vagyis 6 mert van Y kabelem ). Ez igy 8db PW2 venti lenne : 3 elol(12cm) -2 VGA folott (14cm )-2 a Lepan (12cm) -1 hatul (14).

Vagy elol 2x 20cm fix 7V on ( TT +CM Megaflow ) a 3 db 12es BQ helyett .
A teton VGA folott 2*14 es BQ helyett is lehetne 20 as : Megaflow vagy NZXT szinten 7V .

Ezek vannak jelenleg : 3*14cm Apache /1*20 megaflow /1*20 nzxt/ 2*Lepa Bol quiet 12cm/ 2*FD /2x FD GP 14cm. Erdenes ezeket majd belepakolni igy vegyesen ,vagy szerezzek egyforma BQ ventiket mindenhova ?

(#20730) Grózi válasza cintula187 (#20727) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na akkor most tisztázzuk:a háznak van ventivezérlője és arra akarod kötni?Mert akkor 3 pin kell.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20731) dqdb válasza cintula187 (#20727) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az adatlapodon szereplő Gigabyte EP45-DS3R alaplap van a gépedben, akkor azon a PWM-es vezérlésű CPU_FAN mellett kizárólag a SYS_FAN2 szabályozható. Ez fizikailag 4 pines, de bekötését tekintve 3 pines, szóval ha automatikus szabályozást szeretnél, akkor 3 pines ventilátorokat nézzél, és hozzá Y vagy legfeljebb hármas osztót.

abridabri: szerintem a fix fordulatszámon járatásnál sokkal jobb a szabályozott, inkább a PWM felé menjél el, a BQ PW2-ből árban nem akkora a különbség. Ez alól kivételt képez az a ritka eset, ha PWM-mel nem tudod eléggé levinni a szabályozás minimumát az alaplapodon (a PW2 engedni fogja).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20732) cintula187 válasza Grózi (#20730) üzenetére


cintula187
addikt

Nem. Ventilátor szabályzó van. Minjárt mondom milyen pontosan.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20733) cintula187 válasza cintula187 (#20732) üzenetére


cintula187
addikt

Enermax Black 6.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20734) abridabri válasza dqdb (#20731) üzenetére


abridabri
veterán

Szoval akkor szerinted hanyagoljam a 20 centiseket es inkabb vegyek pwm es BQ ventiket ?

(#20735) Grózi válasza cintula187 (#20733) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor 3 pin-s kell.A BQ Pure Wings 2 2600Ft/db,tökéletes lesz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20736) dqdb válasza abridabri (#20734) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jaj, a méretbeli és típusbeli különbség felett elsikkadtam, és nekem valamiért úgy jött le, hogy a fixen 7 volton hajtott PW2 és a PWM-es PW2 között hezitálsz. Az eredeti kérdésedre már nem tudok érdemben válaszolni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20737) abridabri válasza dqdb (#20736) üzenetére


abridabri
veterán

elfelejtettem a kepet feltolteni ,mire is gondoltam :

(#20738) cintula187 válasza Grózi (#20735) üzenetére


cintula187
addikt

Nagyon köszi.

Látom ő sokkal halkabb lenne.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20739) cintula187 válasza cintula187 (#20738) üzenetére


cintula187
addikt

Még annyi, hogy egészen pontosan ez a házam.

Tempest 410

A front fentik ilyen gyorscserés megoldások. Az új venti kábele túl hosszú, látni hogy a beépített, amit cserélnék annak pár centis a kábele. Tekerjem fel magára a venti házára a maradék kábelt?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20740) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok, elnézést előszőr is az OFFért.
Olvastam, hogy lepa(bol.quiet) nem szereti ha feszültség alapon szabályozzák. Van kettő is belőle a gépen , de amikor vettem, csak azt néztem, hogy 4tűs az ajzat, biztos pwm-es kell rá..de most így utólag nem tudom, hogy valóban az e, valaki megtudna erősíteni? Alaplapom könyve, 53. oldalon van a lényeg

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#20741) takacsbotond válasza Grózi (#20724) üzenetére


takacsbotond
őstag

Köszönöm a segítséged, és a türelmed! :R
Még lenne ezer kérdésem ventilátorokkal kapcsolatban, de nem akarok tovább zavarni. :B
Még annyit, hogy az alacsony tető miatt itt kompaktnál lehet push-pullba rakni a ventiket?
Illetve a Pro3-nak a ventijeit van értelme lecserélni egy olyanra, aminek nagyobb a légszállítása?Ha igen mit ajánlanál?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20742) dqdb válasza Methionyl (#20740) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak a CPU_FAN PWM-es, a SYS_FAN-ek egyike sem az. Ha nem tapasztalsz olyan anomáliákat, mint hangos/morgó motorzaj (Akasa Apache-nál előfordul ilyen feszültséggel szabályozáskor), vagy szűk szabályozási tartomány, akkor egy pillanatig se aggódjál, jó döntést hoztál vásárláskor.

takacsbotond: Illetve a Pro3-nak a ventijeit van értelme lecserélni egy olyanra, aminek nagyobb a légszállítása?
113.8 cfm-nél hova akarsz jobbat? Azon a hűtőn egy 135 mm-es és egy 120 mm-es Silent Wings 2 van ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20743) Methionyl válasza dqdb (#20742) üzenetére


Methionyl
senior tag

Köszönöm, akkor megnyugodtam. Már pár hónapja bent vannak, semmi gond nincs velük.
De akkor ha nem tud PWM-et kezelni, miért 4tűs az alapi aljzat? Miért nem maradt 3?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#20744) dqdb válasza Methionyl (#20743) üzenetére


dqdb
nagyúr

Arra tippelnék, hogy ennek elsődlegesen logisztikai oka van, mert valószínűleg olcsóbb a gyártónak egyféle csatlakozót használnia, mint kétfélét.Másodlagosan az, hogy PWM-es ventilátort még így is rá tudsz kötni, és azt is szabályozza, maximum némi anomália keretében (és könnyebb a felhasználónak elmagyarázni, hogy a 4 pinesre dugjon 3 pines csatlakozót, mint azt, hogy az olyan 3 pinesre, ami egyik oldalról nyitott, rádughatja a 4 pineset úgy, hogy az félig a levegőben lóg).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20745) Grózi válasza cintula187 (#20739) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Persze,tekerd csak rá!
(#20741) takacsbotond Nincs értelme push-pullba rakni,ha csak nem lógatva(a belső rács alá az egész-nem hiszem hogy elfér az alaplaptól),mert felül a rács fölött a hangszigeteléstől nem fér el venti.Annak a léghütőnek én se nagyon cserélném a ventijeit,extrém megoldással(pl: 2 db Viper R) 1-2 fokot tudnál maximum nyerni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20746) MrChris


MrChris
nagyúr

Két pólusú ventillátor csatlakozó mütyűr kellene, ilyet lehet venni? Vagy csak valamiből bontva...

(#20747) dqdb válasza MrChris (#20746) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20748) Grózi válasza MrChris (#20746) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Varázslónál is láttam,de a webshopban megtalálni nem egyszerű...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20749) Kbhont válasza Grózi (#20748) üzenetére


Kbhont
senior tag

Van vagy 5-6 színbe legalább... :K
L:http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/mod-smart-ventilator-tapcsatlakozo-2-tus-csatlakozo-feher/32851][link]
[link]

(#20750) Grózi válasza Kbhont (#20749) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Emlékeztem,hogy láttam-beírtam keresőbe hogy 2 pin-erre mindent kidobott,csak azt nem ami kéne.. :W
A poén az lesz,ha a kollega ilyen 2 pin-re gondolt:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.