Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20601) Kbhont válasza Grózi (#20600) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ok!
Köszönöm a megerősítést. A hétvégén szét borítom és meglátjuk kilakik a házikó aljában...! :R :R

(#20602) Grózi válasza Kbhont (#20601) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20603) eventus


eventus
veterán

Tisztelt Gazda! Nem lenne célszerűbb a fórum nevét "hűtő ventilátorok"-ra àtnevezni? Zárójelben lehet ház, cpu hűtő. Így itt teszik fel remélhetőleg az összes ventis kérdést, egy helyen, lehet keresni egy helyen. Már aki.. :) Na mit szól?

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20604) Kbhont válasza eventus (#20603) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én bocsánatot kérek, ha néha felborítom a rendet egy-egy Offolós kérdésemmel, de eddig itt mindig használható pontos infót kaptam Tőletek!
:R

(#20605) eventus válasza Kbhont (#20604) üzenetére


eventus
veterán

Tud a Gazdi, csak a kérdezők keresni nem. Google is ismeretlen mező.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20606) cyberkind válasza Grózi (#20589) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, és ezekből melyiknek van a legnagyobb légszállítása?

Paranormal Cocktivity

(#20607) Kbhont válasza eventus (#20605) üzenetére


Kbhont
senior tag

A probléma ott van, hogy egy csomó szemét semmire nem való infó van fent a hálón!
Az infók 70%-a hulladék!
Amikor Jones azt mondja, hogy az adott blokk jó, vagy Grózi, hogy az a venti halk, akkor azt szent írásnak vesszük és a szóba jöhető 150 -200 db venti már ki is esett a listából.

(#20608) Grózi válasza eventus (#20603) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez nem rajtam múlik,ez ügyben szerintem Kalandor-t kell keresni.Az hagyján,hogy sokan a keresőt nem ismerik,de az Összefoglaló-t se olvassa el+az a tuti mikor az aláírásom sem... :DDD
Nem véletlenül született az se,napi 5-15 emberke keresett bagatell kérdésekkel(amikre a válaszok benne vannak az előbb említett Összefoglalóban ) ,mert neki sürgős vagy így kényelmesebb... :W
Kbhont Nem offolsz te,ez abszolút nem probléma-sokszor én rakom on-ba a hozzászólásod.Köszönet a dicsérő szavakért,de én se vagyok tévedhetetlen-maximum bizonyos téren több tapasztalattal rendelkezem.
(#20606) cyberkind A B14-3-nak van a legnagyobb légszállítása,de az Aerocool DS is kiváló!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20609) eventus válasza Grózi (#20608) üzenetére


eventus
veterán

Jawohl :K

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20610) Grózi válasza eventus (#20609) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ne kezd-eleget hallgatom ezt munkában... :U

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20611) eventus válasza Grózi (#20610) üzenetére


eventus
veterán

Neked mondják vagy Te mondod? :)

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20612) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Topik címe módosítva lett.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#20613) eventus válasza radi8tor (#20612) üzenetére


eventus
veterán

:R

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20614) Kbhont válasza radi8tor (#20612) üzenetére


Kbhont
senior tag

:C :C :R :))

(#20615) Grózi válasza eventus (#20611) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Is-is!Jó ötlet volt a módosítás!
(#20612) radi8tor1 :R Köszönet a segítségért és a gyorsaságért!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20616) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az új Arctic ventikhez volt már valakinek szerencséje? Az F12 Silentre és az F12 PWM revv2-re gondolok, neten nem találok róluk teszteket. Mennyire mondhatók halknak mondjuk egy Coolink SWiF2-1201-hez képest?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20617) .LnB válasza Bjørgersson (#20616) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

F14 volt nekem. Gondolom az F12 és F14 között csak a méretük különbözik. Szerintem hangos kicsit, még 12-es ben is 12cm-ben még inkább. Én most cseréltem olyanokat Pure Wings 2-re.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20618) Bjørgersson válasza .LnB (#20617) üzenetére


Bjørgersson
félisten

F14-ből nincs se Silent, se PWM rev2. ;) A sima valóban hangos, olyanom nekem is volt már.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20619) .LnB válasza Bjørgersson (#20618) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

sorry. Nem néztem utána.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20620) Grózi válasza Bjørgersson (#20616) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ki kell próbálni,talán végre az Arctic is halad a korral és nem a motorhangjáról lesz híres...
Viszont ebben az árkategóriában van a BQ Pure Wings 2 is és az eléggé magasra teszi a lécet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20621) Bjørgersson válasza Grózi (#20620) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm, rengeteget segítettél. :U Pont ezért kérdeztem, mert nem szeretném potyára megvenni, hogy aztán ugyanúgy hangos legyen.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20622) Grózi válasza Bjørgersson (#20621) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor úgy mondom,én nem hiszem hogy sokat javult.És nagyon szívesen,majd ha valaki szponzorál és ad némi plusz időt is,akkor szívesen letesztelem-csak a te lelki békédért!Addig is javaslom válassz az ajánlott ventik közül!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20623) scope2007


scope2007
addikt

Fractal Design Dynamic GP-14 140mm

Erről valakinek tapasztalata?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#20624) Bjørgersson válasza Grózi (#20622) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A lelki békémért mondd inkább, hogy nem tudsz válaszolni a kérdésemre, és ne az ajánlott ventiket javasold, nem azt kérdeztem. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20625) eventus válasza scope2007 (#20623) üzenetére


eventus
veterán

Ha jól emlékszem a coolingtecnique oldalon van videó róla.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20626) .LnB válasza scope2007 (#20623) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen nekem van. Az én házamban kettő ilyen van és kettő Pure Wings 2. Halk és jól hűt. Viszont az enyém nem PWM-es csak a Pure Wings-ek.

Szóval szerintem nem rosszak, nem is hangosak, de ha újat akarsz venni akkor én a Be Quiet! Pure Wings 2-két ajánlanám. Szerintem egy árban vannak kb.

Azért mondom a PW2-t, mert alapból volt bent nekem a két FD 14-es venti a házban. Utána tettem be a PW2-ket. És kíváncsi voltam milyen hangjuk lesz. Nos semmi különbség nem történt, egyszerűen nem hallani őket.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20627) Bnorbu


Bnorbu
tag

Köszönöm az eddigi segítséget! :R

További alternatíva jutott eszembe:

CPU_FAN: 2db Akasa Apache 120 + Kompakt pumpája (az egyik venti lenne 4 pinre)
SYS_FAN: 2db Akasa Apache 120/140 előre-hátra.

A kompakt leírásánál megtaláltam a pumpa fogyasztását: 0,3 A
Az ventiké is tudtommal ennyi és 1 portra 3db Venti helyezhető, mert 1 A-t tud.

Ez mennyire lenne helytálló? Nyilván így le kell mondanom elölről a CM Megaflowról.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#20628) Bnorbu válasza Bnorbu (#20627) üzenetére


Bnorbu
tag

Vagy:

A kompaktvizes topicban ajánlották ezt:

CM Megaflow 200 - molex
Lepa pumpa - CPU_FAN
Ventik a radin - SYS_FAN

Így hátulra nem kerülne semmi.

Melyik jobb szerinted Grózi/szerintetek?

:R

(#20629) mastodon


mastodon
aktív tag

Sharkoon Rebel9 Value házban, Asrock B75 Pro3 alaplaphoz a Power Fan Connector (PWR_FAN1)-re kötöttem Enermax T.B. Silence PWM 12 cm hűtőt. Hiába állítottam át automatára a BIOS-ban, mindig kb. 1500-zal meg (a proci alig 33 C).
1. Hogyan lehet szabályozni, hogy csak akkor menjen, ha kell?
2. Másik kérdésem, hogy lehet-e hosszabbítani ilyen "hárompines" kábelt?
3. Hogy lehet, hogy a korábbi Zalman ZF 1225 ASH halkabb volt?

[ Szerkesztve ]

(#20630) Grózi válasza Bnorbu (#20627) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Egy elosztóra csak egyforma ventiket teszünk és egy 4 pin-s elosztóra ne akarj 2 db pwm-s ventit+ egy 3 pin-s pumpát tenni,mert az nem fog működni.
Leírtam kompakt topicba a véleményem,nem változott.Működtetheted a MegaFlow-t molex-ről is,de egy csendes szobában azért hallani.Ha ennél maradsz,akkor mehet 3 Apache(2 radi,1 hátul) egy 3-s elosztókábelen a cpu_fan-ra és a sys_fanról vezérelheted a pumpát.
(#20629) mastodon A pwr_fan aljzat nem szabályozható,fix 12V-n megy.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20631) Bnorbu válasza Grózi (#20630) üzenetére


Bnorbu
tag

Köszönöm a sok segítséget és bocs, ha offoltam más topicot.

[ Szerkesztve ]

(#20632) abridabri


abridabri
veterán

Grózi mester ;szerinted melyik halkabb/hatekonyabb 240es kompaktra ? 4db Bol quiet push-pull vs 2db 12cm Apache ? (2 Bol adott ,tehat olcsobban megusznam +2 beszerzeset mint 2 apachet ) . Most ezen a hazon filozok, TT x9 elleneben . a HAF XB ben eleg lenne kevesebb venti atszelloztetni mivel sokkal kissebb.

(#20633) mastodon válasza Grózi (#20630) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, áttettem a Chassis Fan Connector (CHA_FAN1)-re és beállítottam alacsonyabb level-re. Így lassabban forog, de nem látom, hogy függne a hőmérséklettől. Be lehet úgy állítani, hogy akár le is álljon, ha nem kell, de maxra menjen, ha igen?
Előtte:Utána:

[ Szerkesztve ]

(#20634) eventus


eventus
veterán

Noiseblocker Eloop B14-1 / B14-PS im Test [link] Miért nem lehetnének a vezetékek feketék.. Ez több gyártónál is így van. Nagyon ronda.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20635) Grózi válasza abridabri (#20632) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A hatékonyabb a 4db Lepa,a halkabb a 2 db Apache eleve,mert kevesebb zajforrás.
(#20633) mastodon Ha ki lenne töltve az adatlapod,akkor tudnám milyen Asrock lapod van...Mindenesetre biztos letölthető gyári oldalról az A-Tuning vagy a FANtastic tuning,ezekkel (ha a lapod támogatja) proci hőfok függvényében állíthatod a fordulatot.
(#20634) eventusIgen,sajna ez az én szemem is böki.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20636) eventus válasza Grózi (#20635) üzenetére


eventus
veterán

Ha már ennyi varázslat van benne, hogy ilyen-olyan szuper. Bezzeg a cors... ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20637) Grózi válasza eventus (#20636) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ja,az mutatós-csak egy kalap... :P

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20638) takacsbotond válasza Grózi (#20635) üzenetére


takacsbotond
őstag

Szia!
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy 240mm-es kompaktra 2db Akasa Viper, vagy 2db Lepa BOL.Quiet lenne jobb (későbbiekben pedig push-pullban mennének)?
Illetve a Lepan ki lehet kapcsolni a ledet?
Más venti is szóba jöhet, de nekem ezek tűntek a legjobbnak.3pines is jó, mert feszültség alapúan lesznek vezérelve.

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20639) abridabri


abridabri
veterán

Ezek a narancs 120 as ventik micsodak ? A csavonak, ha jol szamolom 7db van a gepeben ,es nem hallani hogy megy a gep :Y [link] (5:35 korul latszodnak jobban )

[ Szerkesztve ]

(#20640) Grózi válasza takacsbotond (#20638) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én továbbra is az Apache-t ajánlom kompaktra és bőven elég belőle 2,ha akarsz nyerni még 2-3 fokot akkor Viper.A Lepa-n nem lehet kikapcsolni a led-t.
Mostanában mindenki push-pullba akarja szerelni ezeket a játékvizeket,pedig egy 25-30mm-s radiátornál sok értelme nincs,maximum komolyabbnak néz ki...45-60mm vastag radinál már van értelme épített víznél,de egy kompaktnál nem sok.
(#20639) abridabri
Valamelyik Cougar Vortex lesz az.A pwm-s :[link]
És ez a két 3 pin-s:[link]
[link]
Persze hogy nincs hangja,ha 600 rpm-n megy..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20641) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Sajnos sok-sok év után elkezdtek kerregni a házventijeim, így kellene két új az Antec SOLO-mba.

A lapom tud PWM-es és feszültség alapú vezérlést is, de ki tudja mit hoz a jövő, így inkább 3 pin-es ventikben gondolkozom. Hangosabbat biztos nem szeretnék, mint a mostaniak, sőt mivel ezek majdnem hallhatatlanok így ez a minimum és egyben legfontosabb elvárás is. Viszont légszállításban jó lenne egy picit jobb, de nem a szélzaj kárára.

Tehát (ha lehet hinni a Nexus gyári adatainak, akkor), kb a következőre van szükség:
- 120 mm (sajnos a 120-as rögzítésű 140-eseknek nincs hely)
- 1000 RPM környéke
- max. 18 dB
- min. 37 CFM / 63 m3/h

A "kis" excel táblám és a topic összefoglaló alapján, amiket kinéztem:
- LEPA Tri Speed (Ultra) Silence módban
- NB eLoop B12-1 vagy B12-2 leszabályozva
- BQ! Silent Wings 2 leszabályozva
- Noctua NF-P12, vagy NF-S12A FLX

Vélemény?

(#20642) abridabri válasza Grózi (#20640) üzenetére


abridabri
veterán

2900 ft ert tul szep hogy igaz legyen ;]
Zajszint: 17,7 dB (A)
Sebesség: 1.200 U/Min
Légszállítás: 102,6 m³/h
Légnyomás: 1,73 mm-H2O

(#20643) Tanisz válasza Tanisz (#20385) üzenetére


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Korábban volt kérdésem ventilátor ügyben.
Köszönöm a tanácsokat, megfogadtam.

Sikerült beszerezni:
3 db Be Quiet! BQT T14025-MF-PWM 140 mm
2 db Be Quiet! BQT T12025-MF-PWM 120 mm
és 1 db Be Quiet! Silent Wings USC BQT T140025-LF 140 mm
ventilátorokat.

Igaz ez "csak" 7 db, de egyenlőre el vagyok velük, még majd 2 db-ot később beszerzek, de nem sürgős.

Nagyon jó ventilátorok, sokkal csendesebb a gépem, mint előtte volt, a hőfokok változatlanok 1-2 esetben (alaplapi hőmérsékletek, cpu hőmérsékelet) még jobbak is.

Utólagosan is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20644) Grózi válasza Frenky89 (#20641) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az eLoop vagy a SilentWings lesz a te ventid,de választhatsz a Noctua-k közül is.Amire még felhívnám a figyelmed,az az Aerocool DS-ultra halk és jó a légszállítása is.
(#20642) abridabriTesztelni nem állt módomban,csak hallgattam ismerős gépében(HDB V12H)-érzetre BQ PW2 szint hang és légszállítás terén is.
(#20643) TaniszÖrülök,hogy bevált-használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20645) Frenky89 válasza Grózi (#20644) üzenetére


Frenky89
őstag

A Noctua-k vannak annyira jók, mint amennyire drágák?

(#20646) Grózi válasza Frenky89 (#20645) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Véleményem szerint nem.A DS vagy az eLoop sokkal jobb és kevesebbe kerül.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20647) Frenky89 válasza Grózi (#20646) üzenetére


Frenky89
őstag

Esetleg tudsz/tudtok olyan oldalt, ami hasonló alapossággal tesztel ventiket, mint ez: [link]?

(#20648) Frenky89 válasza Frenky89 (#20647) üzenetére


Frenky89
őstag

Nevermind, SPCR-en megtaláltam, amit kerestem.

(#20649) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ezek a tesztek mennyire megbízhatóak?Az Enermax Twister Pressure tudásban ott van mint a LEPA BOL.QUIET, sőt, bordára még jobb is a magasabb statikus nyomás miatt.
Ez alapján szerintem bekerülhetne az ajánlóba.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20650) cyberkind


cyberkind
félisten

Egy kicsit offolok ha nem gond. :B

Létezik olyan topik ahol megtudják mondani hogy egy adott házba mi a legjobb elrendezés és mennyi ventivel, vagy ez az? :R

Paranormal Cocktivity

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.