Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) Grózi válasza takacsbotond (#20649) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Próbáld ki a Twister Pressure-t és rájössz miért nem ajánlott,nem véletlen nincs benne az Összefoglalóban!Ha magasa statikus nyomású ventiket keresel,akkor az Akasakat(Viper,Apache,Piranha) nézegesd!
(#20650) cyberkindSzerintem itt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20652) cyberkind válasza Grózi (#20651) üzenetére


cyberkind
félisten

Oké, akkor írom is, van ugyebár egy Fractal Design Define R5 házam, amibe a cuccok az adatlapomon találhatóak, és arra szeretnék tanácsokat kérni hogy miként ajánlott berendezni a házat hogy minél huzatosabb, hidegebb legyen, most jelenleg 3 db. 140-es Fractal Design Dynamic GP venti van a gépben, elől 2 hátul 1, ezek szerintem cserélve lesznek Aerocool DS-re ha kitaláltátok/tad a rendezést. :R

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#20653) takacsbotond válasza Grózi (#20651) üzenetére


takacsbotond
őstag

A tápomban az van, és nincs vele különösebb problémám, szóval nem értem mire gondolsz. :B

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20654) Grózi válasza cyberkind (#20652) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez így jó,még felülre a borda fölé tennék egy ventit-akkor kihoztad a maximumot belőle.
(#20653) takacsbotond És próbáltad már 60-70% közötti fix fordulaton járatni?Mert van egy jellegzetes hangja ebben a fordulat tartományban és nem is a legcsendesebb ventik egyike magas fordulaton.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20655) takacsbotond válasza Grózi (#20654) üzenetére


takacsbotond
őstag

Annyi, hogy másmilyen hangja van, mint a legtöbb házhűtőnek, de ettől még nem lesz feltétlenül rossz, illetve a hangját nálam még a HDD is "elnyomta".
Nahh, majd veszek egy Lepa Bol.Quietet, aztán összehasonlítom...

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20656) cyberkind válasza Grózi (#20654) üzenetére


cyberkind
félisten

Borda alatt a proci hűtőt érted?
És ha igen, az a venti szívjon vagy fújjon?

Paranormal Cocktivity

(#20657) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

2 pin ventilátor csatlakozó vezértőt ami a házban van építve, arra rádughatom a 4 pin ventilátoraimat és úgy vezérelném a sebbegésüket, tehát nem alaplapra dugnám.

[ Szerkesztve ]

(#20658) dqdb válasza Rathrol (#20657) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, de:
1. nem fogod tudni, működik-e egyáltalán az adott ventilátor, mert nem kapsz visszajelzést a fordulatszámáról, így azt sem veszed észre, hogy a szabályozással adott esetben a ventilátor indulófeszültségének környékére lökted a neki szolgáltatott feszültséget, és a motor a gyors megindul-leáll-megindul-leáll körökkel rövid időn belül elfüstölhet
2. nem minden PWM-es ventilátor szereti, ha feszültséggel vezérlik, és ennek például morgó motorhang lehet az eredménye (az amúgy PWM-mel vezérelve halk Akasa Apache ilyen például, és nemrég szóba került egy másik darab, de nem rémlik már a típusa)
3. az is elképzelhető, hogy a 12 voltos bemenőfeszültségre tervezett PWM-es ventilátornak olyan magas az indulófeszültsége, hogy lényegében nem marad szabályozási tartomány, és a maximum közelében tudod csak járatni
4. ha a ház vezérlője nem nyújt külön csatornát minden ventilátornak, és te különböző típusú ventilátorokat kötnél rá, akkor a fentiek hatványozottan jelentkezhetnek

(#20593) Grózi: akkor sajnos félreérthetően fogalmaztam, ugyanis én a BIOS-ra gondoltam és arról is beszéltem.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20659) takacsbotond válasza dqdb (#20658) üzenetére


takacsbotond
őstag

Ezek a 4-pines nem pwm vezérelt ventilátorokra is vonatkoznak?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20660) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy fan controllert vásárolni.
GigaByte GA-B75M-D2V az alaplap CPU/System fan speed control van rajta.
Jelenleg 2db Cooler Master Sickleflow 120mm (green LED) 3pin-es szorulna szabályzásra, mert jelenleg 2000-es fordulaton pörög.
Tudom, mondtátok, hogy inkább adjak túl rajtuk és vegyek másikat, mert nem a legjobb ventik főleg ház hűtésre. Én tennék még egy próbát velük szabályozva is.
Eddig ezeket néztem ki:
Lamptron: FC 6: 12 841Ft
FC5 v2: 14 990 Ft
FC5 v3: 30 643 Ft
FC9: úgy láttam nem igazán kapható már
NZXT Sentry mix 2: 12 841Ft

Még 2 találtam amik billenő kapcsolósok ez miatt nagyon szimpatizálok velük, de sajnos itthoni forgalomba nem nagyon találkoztam velük és azt sem tudom, hogy azzal csak ki-be lehet kapcsolni vagy előre beállított fordulat számok között lehet e váltogatni.

Lamptron: Hummer: 5-port
Phobya Fan Switch 6-Channel - Black

Az elképzelés fekete alapon zöld megvilágítás, valószínűleg lesz egy ház cserém vagy átalakításom a közeljövőben, amibe egy víz hűtés is be fog kerülni. gondoltam erről már hűtőradiátor ventilátorát/ventilátorait is tudom majd szabályozni + lehet még egyéb ventilátor is kerül majd a gépbe.

Ha rossz helyre írtam, elirányítanátok?
Előre is köszi!

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#20661) Grózi válasza cyberkind (#20656) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen és természetesen a felső és hátsó venti kifelé fújjon!
(#20658) dqdbAkkor félreértettem! :R
(#20659) takacsbotond Mutass nekem egy olyan ventit! :N
(#20660) ZrogNV A Lamptron FC6 jó kis vezérlő,nekem is volt olyan.Felhívom még a figyelmes a Scythe vezérlőire,azok is nagyon jók!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20662) Antigabo


Antigabo
tag

Sziasztok !

Hardveres megoldás előtt/helyett kérnék tanácsot ehhez :

Probléma :
Nem lehet szabályozni a laptop ventit.
Egyáltalán.
Sem szoftveresen (speedFan)
Sem BIOS-ból.

A venti 4 eres és a fordulatszáma változik a terhelés függvényében - szóval vmi azért irányítja - de nem tudom hogy mi és hogy lehet e azon változtatni mert ócska az ahogy elindítja a hűtést :
Nulla fordulat után 2800 azután kikapcsol, majd újra be !! Ha nagyobb terhelést kap emeli / csökkenti ez oké.
De ez az elindúlgatás kiakaszt - most azután hogy csökkentettem az üzemi hőmérsékleten 10-15 fokot a hűtőrendszer tisztításával + (ezüstös hűtőzsír) nem szeretném újra szétszedni hogy potit vagy diódát rakosgassak bele.
Valaki tud trükköt ? :U

Asus k72jr - W764

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#20663) dqdb válasza takacsbotond (#20659) üzenetére


dqdb
nagyúr

Olyan nem igazán létezik, ugyanis a negyedik vezetéken a PWM jel megy.

Ha 3 pines ventilátorra gondoltál, akkor ott a 2. pont kiesik, és a 3. pont is pár extrém kivételtől eltekintve.

Antigabo: laptopoknál a BIOS-ba van égetve a szabályozási profil, amit te nem tudsz befolyásolni kívülről. Ha szerencséd van, akkor valaki foglalkozott már a laptopod típusával, és van rá kész megoldás. Ha peched, és ez az információ nem áll rendelkezésre, akkor ez bizony kőkemény tervezés-forrasztás-tesztelés kör lesz, ahol olyan elektronikát kell létrehoznod, amelyet a ventilátor elé beiktatva nem engedi a PWM jelet bizonyos százalékos kitöltés alá engedni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20664) Tikakukac válasza Antigabo (#20662) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint laptopban viszont büfé ember: ezt az ezüst paszta dolgot el kéne felejteni, már 10 éve sem volt értelmes, ma meg főleg. Megfog mindent, leszedhetetlen és vezet mindent és kinyírod a gépet.

A ventivezérlés írva van, azon ilyen gépben legalábbis nem tudsz változtatni, Thinkpadokban mondjuk igen, Dellekben és HP-ban is néha, de nem konzumer szinten.

Potizhatod a hűtést, de ez azt is jelenti, hogy ha elbambulsz (fogsz, nyugi) szépen lefő a gép és kuka. Ez ilyen, ne akard szétkókányolni, vegyél másik gépet, rendes hűtéssel. Tanácsom: skippeld Asust is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20665) Antigabo válasza Tikakukac (#20664) üzenetére


Antigabo
tag

Na látod pont ilyen válaszokra nem volt semmi szükségem !
Had csináljak már az én gépemmel azt amit én akarok ! Jó ? köszi ! :R

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#20666) Tikakukac válasza Antigabo (#20665) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha szükséged van rá, ha nincs ez így működik akárhogy pörögsz :N Ha villamosmérnök vagy, akkor meg tudod oldani a helyzetet, ha nem, akkor tönkre fogod tenni a gépedet. Egyébként tényleg igazad van azt csinálsz vele amit akarsz, csak akkor vállald majd a következményeit :K

Üdv.: noti márkaszervizből egy nyilvánvalóan nem hozzáértő :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20667) benceman00


benceman00
tag

Sziasztok
Hozzájutottam egy Noctua NF-P14 ventihez jó áron.
Corsair H90 radira akarom rárakni. A kérdésem az lenne, hogy ha a gyári ventilátorral együtt felrakom push pullba akkor rontok a teljesítményén? Továbbá melyiket érdemes pusba és melyiket pullba rakni?

Üdv, ASZPi

(#20668) Antigabo válasza Tikakukac (#20666) üzenetére


Antigabo
tag

TIG Hegesztő vagyok - és passzívra fogom hegeszteni a hűtés a notimban ! :P
Ha ezt elképzelni sem tudod - sebaj ... nem részletezem (neked)
Az ezüstös hűtőzsírt sem bénáknak találták ki, ügyesen kell csinálni és sokkal jobb !
Ne izgasson hogy ha mások jobban csinálják !...
Nekem még 15év alatt nem tett tönkre semmit csak a hűtés hatásfokot növelte az összes chip-en...
Szakszervíz ? :B Asus nem jó ? - Jahhahaha ! :D

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#20669) Tikakukac válasza Antigabo (#20668) üzenetére


Tikakukac
titán

Rendben, nyertél, ide kevés vagyok :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20670) takacsbotond válasza dqdb (#20663) üzenetére


takacsbotond
őstag

Egy MSI Z77 MPOWER alaplapom van, és az összes ventilátor csatlakozó 4pines, de elméletileg csak a cpu fan pwm vezérelt.Vagy akkor ez most, hogy is van? :B

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20671) Grózi válasza Antigabo (#20668) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Off-ba tettelek,eddig ennyit elértél és szerintem itt álljunk is meg!
Nem véletlen reagáltak úgy ahogy..Az ezüst paszta és hogy nem tudod hogy a legtöbb noti pwm profilja nem állítható már mutatja,hogy nem vagy jártas a témában-légyszíves ne akard az ellenkezőjét bebizonyítani!
Csinálhatsz vele amit akarsz hiszen a te géped,de akkor minek kérsz tanácsot?És ha megpróbálnak lebeszélni róla,akkor miért veszed támadásnak?Ezeken kicsit gondolkozz el!!

(#20670) takacsbotond Olvasgasd kicsit az Összefoglalót.Attól ,hogy aljzatban van olyan mely 4 pin-s és nem pwm-s,ventiben ilyen nem létezik!
(#20667) benceman00Ha külön vezérled a 2 ventit akkor nem lesz gond és evidens hogy 2 ventivel hatékonyabb lesz a hűtés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20672) benceman00 válasza Grózi (#20671) üzenetére


benceman00
tag

3pines a noctua a corsair pedig 4.
Sajnos csak a corsairt tudom vezérelni.
Noctuat rakom majd pushba mert annak picit nagyobb a "nyomása"

[ Szerkesztve ]

Üdv, ASZPi

(#20673) sagit válasza Grózi (#20503) üzenetére


sagit
addikt

Köszi a tippeket, végül az Alpenföhn - t választottam. Ma végre időm is volt beszerelni. :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#20674) Grózi válasza benceman00 (#20672) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oké és akkor fix 12V-n fog menni?Mert az idle-ben szerintem zavarni fog..Én vennék egy vezérlőt,ha nem akarsz rá sok pénzt szánni akkor ez is megteszi:[link]
Annyi,hogy 6,5V alatt nem fog működni-de majd kitapasztalod.
(#20673) sagit Szívesen,jó lett az összkép!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20675) takacsbotond válasza Grózi (#20671) üzenetére


takacsbotond
őstag

"Mielőtt ventit vennél ellenőrizd az alaplap gépkönyvében vagy gyártói oldalon,hogy milyen aljzatokkal van felszerelve a lapod!!!Attól,hogy 4 pin-s aljzat van,még nem biztos hogy pwm-s!!!"
Na már most... összesen 5db 4pin-es csatlakozó van az alaplapomon, ebből elméletileg 1db (cpufan) PWM vezérelt, a maradék 4 (sysfan) feszültségvezérelt.A kérdés, hogy akkor most 3, vagy 4pines ventilátorokat vegyek, és ha utóbbit az okozhat-e bármilyen gondot, ha a nem pwm vezérelt csatlakozóra kötöm??

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20676) Grózi válasza takacsbotond (#20675) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon nem sikerül megérteni...Lényeg: amelyik venti 4 pin-s az pwm-s,de egy aljzat attól hogy 4 pin-s még nem biztos hogy pwm-s.!!
Ha feszültségvezérelt 4 pin-s aljzatra pwm-s ventit teszel,az bizonyos típusoknál okozhat kerregő motorhangot és egyéb anomáliákat.Tehát ha a sys_fan aljzatokról akarsz vezérelni,akkor célszerű 3 pin-s(tehát nem pwm-s) ventiket választanod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20677) takacsbotond válasza Grózi (#20676) üzenetére


takacsbotond
őstag

És most én nem pont ugyan ezt mondtam?! :U

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20679) abridabri válasza Grózi (#20676) üzenetére


abridabri
veterán

"Lényeg: amelyik venti 4 pin-s az pwm-s,de egy aljzat attól hogy 4 pin-s még nem biztos hogy pwm-s.!!"
Errol ez jutott eszembe : Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár :C

(#20680) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Egész pontosan ez áll a használati útmutatóban.
Akkor most jól értelmezem, hogy a 4db sysfan nem tud pwm-es vezérlést?

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20681) Frenky89 válasza Grózi (#20646) üzenetére


Frenky89
őstag

Ezek: [link] [link] [link] alapján a Silent Wings 2 bár egy picit halkabb, de kevesebb levegőt is szállít, mint az eLoop. Szerintem a felfogatása a SW2-nek jobb, ellenben kevesebb gari van rá és a legtöbb helyen drágább is.

:F

SPCR alapján egyébként a mostani Nexus-aimnál mint a kettő csendesebb, illetve a Noctua-knál is rendre jobban teljesít mind a kettő.

(#20682) Rathrol válasza dqdb (#20658) üzenetére


Rathrol
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

(#20683) Grózi válasza abridabri (#20679) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DD "Tiszta hülye aki nem normális!!" ;]
(#20681) Frenky89Igen,az eLoop erősebb és csak minimálisan hangosabb.Én azért még a helyedben figyelembe venném az Aerocool DS-t is ha a halkság a fontos.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20684) Frenky89 válasza Grózi (#20683) üzenetére


Frenky89
őstag

Az a design már egy kicsit túl avantgárd nekem, de futok még egy kört.

(#20685) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
OFF!
Tegnapi tapasztalat azoknak, akik csereberélik a ventilátorokat és nincs "forrasztó állomásuk" itt a remek alkalom!
Én tartalékba vettem, mert nagyon jó árnak tűnt! Valóban nagyon jó!
Most be lehet szerezni az egyik 4 betűs bolthálózatban, ami "L" betűvel kezdődik!

(#20686) Cruyf


Cruyf
csendes újonc

Sziasztok

Tudnátok esetleg a Lepa BOL.Quiet PWM 120mm - Blue LED -hez hasonló kaliberü ventilátort ajánlani csak fehér LED-ekkel?

Válaszokat elöre is köszönöm

(#20687) Grózi válasza Cruyf (#20686) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 pin-sben igen,az Aerocool DS kiváló venti: [link]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20688) Frenky89 válasza Grózi (#20687) üzenetére


Frenky89
őstag

Volt már alkalmad összehasonlítani a DS-t az eLoop-ot és a SW2-t? Csak azért kérdem, mert a DS a fent linkelt oldal által mért nyers adatok alapján picit rosszabb mind a kettőnél.

Mellesleg felfogazásilag a három közül melyik a jobb?

(#20689) Cruyf válasza Grózi (#20687) üzenetére


Cruyf
csendes újonc

Köszi, ezek szerint akkor 4 pinest hiába keresek :)
Nagyon szöpen köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#20690) takacsbotond válasza takacsbotond (#20680) üzenetére


takacsbotond
őstag

Akkor most a Bol.Quiet jó nekem házhűtőnek, vagy sem (NZXT H440)?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20691) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Vettem egy új házat egy Cooltek u2 személyében, de jelenleg vantilátor túltengésben szenvedek :DDD

Van ugye a gyári 3 pines venti (mindegyik 12 cmes), van egy bq silent wing pure, szintén 3 pines és vettem annó egy akasa apache-t, ami meg 4 pines. Melyiket lenne érdemes használni ezek közül? :)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20692) cyberkind válasza Frenky89 (#20688) üzenetére


cyberkind
félisten

Én úgy láttam hogy pl az eLoop ugyanazt a levegőt hangosabban szállítja mint a DS, vagyis az adatok szerint, de ez engem is érdekelne hogy az eLoop magasabb fokozaton ennyivel jobb lenne-e.

Paranormal Cocktivity

(#20693) Grózi válasza takacsbotond (#20690) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem tudom,hogy hozzászólást gyűjtögetsz vagy csak értelmezési gondjaid vannak,de ez már röhejes.Leírtam már hogy csak 3 pin-s ventiket tudsz vezérelni a sys_fan aljzatokról,pwm-st csak feszültség alapon(a Lepa se szereti)-erre megkérded hogy a Lepa Bol.Quiet jó-e... :W
(#20691) IspyHát abban a házban nem sok levegő lesz...Milyen konfigot raksz bele?3 és 4 pin-s ventit is tudsz vezérelni?
(#20692) cyberkindIgen a DS alacsony és közepes fordulaton halkabb,viszont a B12PS jóval több levegőt mozgat meg 60%-s fordulat felett-legalább is a saját méréseim szerint.Az viszont más kérdés,hogy házhűtésre bőven elég a DS által megmozgatott levegő-egy bizonyos levegőmennyiség felett már csak minimális hőfok különbségeket tapasztalsz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20694) cyberkind válasza Grózi (#20693) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt jó tudni, akkor ha összejön rá a pénzem veszek 4 DS-t, köszi mindent! :R

Paranormal Cocktivity

(#20695) suvomi


suvomi
csendes tag

Sziasztok!

Az összefoglaló elolvasása után felötlött bennem pár kérdés.
Ezek szerint a nem PWM-es 3 pinesn ventit is lehet szabályozni feszültség útján?
Ha lehet akkor a Be quiet! Pure Wings 2-t is lehet?

Ezek játszanak szerepet a venti vezérlésében + 2 gomb a ház tetején.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#20696) takacsbotond válasza Grózi (#20693) üzenetére


takacsbotond
őstag

Rendben, ha a Lepa nem jó, akkor milyen ventit ajánlanál ehhez a házhoz? :W

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20697) Frenky89 válasza cyberkind (#20692) üzenetére


Frenky89
őstag

Akkor lehet én értem félre. Mindegy mivel DS-t alig találok design-ilag annyira nem jön be, a SW2 pedig majdnem annyi, mint a Noctua-k így kipróbálom milyen ez a bionic design.

Egyébként van valami ajánlott hely ahonnan érdemes ilyesmiket rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#20698) cyberkind válasza Frenky89 (#20697) üzenetére


cyberkind
félisten

Szerintem bármelyik ajánlott bolt, vagy ahonnan szoktál rendelni más dolgoz is. :)

Paranormal Cocktivity

(#20699) Grózi válasza suvomi (#20695) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,lehet vagy az alaplapról vagy ventivezérlőről-de molexről csak úgy hogy állandó feszültség értéket kap(5-7-9-12V) és az ennek megfelelő fordulatszámon megy.Szóval ezt a kábelt elfelejtheted vagy az alaplapra kötöd vagy veszel egy vezérlőt!
(#20696) takacsbotond
Nanoxia Deep Silence 1300 rpm
Be Quiet Pure Wings 2 120
Aerocool Dead Silence(ledes,3 válaszható szín)
Noiseblocker E-Loop B12 széria
(#20697) Frenky89 Jó választás,nem fogsz csalódni.Ott vedd ahonnan neked olcsóbb,részemről +1 Varázslóra-csak jó tapasztalatom van velük és mivel nem pesti vagyok mindenhol szállítást kell fizetnem.
(#20701) cyberkind
Tudtommal nincs,bár nálam eddig csak led-s járt(piros és fehér is).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20700) Kbhont válasza Frenky89 (#20697) üzenetére


Kbhont
senior tag

Sokan szidják a varázsló boltját, de én nekem ma is jött Tőlük csomagom és reggel megint rendelek Tőlük!
Én teljesen meg vagyok elégedve velük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.