Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) Grózi válasza tpeter77 (#20200) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor 3 pin-sel jársz a legjobban.Nekem ez 80mm-ben bejött:[link] Nincs eget verő légszállítása,de cserébe nem is hangos-olyan aranyközépút.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20202) wattafaka válasza Grózi (#20198) üzenetére


wattafaka
senior tag

Mennyi egyébként ezeknek a minimális RPM, amit tudnak? 600 körül?

(#20203) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok. 4db venti kellene.
Kinéztem ezt a fajta ventit. 1200Ft amennyiért hozzájutnék
Arctic
F12 120mm fan (AFACO-12000-GBA01)
Szerintetek jó választás lenne? vagy vannak jobbak ebben az árkategóriában esetleg max 2000Ft-ig.
Lényeg.
- Csendes legyen
- Hűtése, Légszállítása jó legyen
- Full Fekete\ vagy Fekete-Fehér.
-PWM nem fontos, manuálisan vezérlés lenne.

Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#20204) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok,

Korábban írtam ide, hogy Fractal Design Define S házban milyenek lehetnek a ventilátorok. Időközben meglett a ház. És a ventilátorok halkak, de nem tudom hogyan lehet szabályozni őket. Egyrészt az előző házamhoz képest +1C°-t nőtt a hőmérséklet, ami jó mert jelenleg csak két ventillátor van a házban. A két alap Fractal Design Dynamic GP14. Ezek 3pinesek. De sose szabályoztam korábban a ház hűtését, most szeretném kicsit feljebb tekerni őket. Egyrészt a teljesítmény, másrészt a hangjuk tesztelése miatt.

Szóval milyen programmal tudnám ezt biztonságosan elvégezni? Vagy UEFI-ben kell?

És ha szeretnék bele venni két darab 140mm-es PWN-es halk ventit akkor mit ajánlanátok? Valószínűleg ez a kettő egy márkából elosztóval egy alaplapi csatlakozóra lenne kötve. Gondolom az nem jelent bajt, hogy lenne a gépbe 3 pines, és pwn-es ventillátor is nem?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20205) Grózi válasza wattafaka (#20202) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Melyiknek is?Lassan elvesztem a fonalat..
(#20203) GalaxyNoteEzerszer leírtam,hogy nagyon nem ajánlott-ha rákeresel az Arctic szóra kidobja!
Ami neked kell,az többe fog kerülni kicsit mint 2K-a Be Quiet Pure Wings 2 a maga 2300FT/db áráért tökéletesen megfelel a kívánalmaidnak!
(#20204) .LnB Töltsd le a Command Centert és a megfelelő aljzatról(ellenőrizd,lásd Összefoglaló ) tudod majd szabályozni.140 mm,pwm,halk és az árkeret?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20206) wattafaka válasza Grózi (#20205) üzenetére


wattafaka
senior tag

Be Quiet! Shadow Wings 3pin. Érdekelne a 140-es Mid-Speed, és 120-as Mid-Speed változatának minimum RPM-je (amit még biztosan tud tartani, nem az, amin épp nagynehezen elindul), illetve ha tudod, akkor azt is, hogy hány RPM-nél kezd érezhető hangja lenni.

(#20207) tpeter77 válasza Grózi (#20201) üzenetére


tpeter77
addikt

kösz a tippet.

van egy raklapnyi 4 érintkezős molex csatlakozó a tápomon.
Létezik ehhez 4 pines átalakítót, és így működne-e vele a venti szabályzás egy PWM-es 4 pines ventilátorral?
Mutatom a 2 csatlakozót, amiket össze akarnék hozni egymással. Lehet h a kép nem jó, de a jobboldali csatlakozó is 4 tűs és 4 vezetékes.

[ Szerkesztve ]

(#20208) wattafaka válasza tpeter77 (#20207) üzenetére


wattafaka
senior tag

Nem létezik ilyen, mert tápra kötéssel mindenféle szabályozást buksz, olyankor fixen kapod a 12V-ot. Igazából 3pin-es fajtája sem létezhetne, mert ilyenkor a Sense (RPM érzékelés) is ugrik. Ettől függetlenül nem kizárt, hogy találsz ilyen kábelt, ami 3, vagy akár 4 tűs, de csak vakítás, mert úgyis csak kettő fog rajta működni.

(#20204) .LnB

Nem baj, ha van külön PWM és 3pin is. A BIOS-odban is tudod állítani a Hardware Monitor opción belül, illetve szoftveresen is a lapod hivatalos oldalán található Command Center alkalmazással. Persze meg kell előtte nézned melyik csatlakozó szabályozható, és hogyan.
Ventit pedig majd Grózi ajánl neked.

[ Szerkesztve ]

(#20209) Grózi válasza wattafaka (#20206) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha a gyártói oldalon lenyitod a Technical data fület és azon belül is az Electrical specs fület,akkor látod hogy mindkettő indító feszültsége 5V.Én 6V alatt tartósan nem járatnám,ezen feszültség mellett a 120-s 750 rpm-n(ezt járattam 700 rpm-n stabilan) megy, és a 140-s 500 rpm-n.A 120-s hangja 1000 rpm felett jön meg,a 140-sé 800 körül-de természetesen ez csak szélzaj.Nagyon jó ventik véleményem szerint,de relatív van áruk.
(#20207) rokafiu77 Így nem fogod tudni szabályozni,csak lapról vagy vezérlőről.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20210) Gee_-


Gee_-
tag

Sziasztok
A segítségetekre lenne szükségem hogy hogyan tudnám jobban lehűteni a házamat esetleg ne is legyen annyira hangos se de inkább a hőfok kordában tartása lenne a leglényegesebb.

Adott a konfig és a ház csak a hűtést szeretném jobbá tenni.
A ház egy cooler master k350
Cpu AMD fx8350
Videókártya Gigabyte R9 390 GV-R939G1 GAMING-8GD

A processzoron van egy Cooler Master Hype 103 hűtés ezt nem szeretném cserélni ha nem muszáj.
Mit ajánlanátok? 15-20ezer forintot szánok rá maximum de lehet olcsóbb is az se baj.
Képet csatoltam hogy most 1db 120mm ventilátorral és a ház oldallapja nélkül ilyen meleg a gép amikor játszom vele.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#20211) wattafaka válasza Grózi (#20209) üzenetére


wattafaka
senior tag

Az árukba már belenyugodtam, úgyis két részletben lesznek megvéve. Hálásan köszönök minden infót, azt hiszem nincs több kérdésem. :R

[ Szerkesztve ]

(#20212) abridabri válasza Gee_- (#20210) üzenetére


abridabri
veterán

FX ekre nem javasolt a toronyhutes, top flow cpu huteseket szoktak ajanlani hozza . Ott nem csak a proci melegszik, hanem az alaplapi VRM ek. En raknek elol 12cm es szivo ventit +oldalra 12es szivo ventit + hatulra 12es kifujo ventit . A 3db 12 es venti (Be quiet Shadow wings2 )
3*3000 .Ha nem tuningolsz akkor jo a mostani CPU hutod , ha igen akkor en meg azt is cserelnem top flow-ra.

[ Szerkesztve ]

(#20213) Gee_- válasza abridabri (#20212) üzenetére


Gee_-
tag

Az alaplapomba milyen csatlakozókhoz csatoljam majd a ventiket?

(#20214) abridabri válasza Gee_- (#20213) üzenetére


abridabri
veterán

Sys_Fan a nevuk az alaplapodon.

(#20215) Gee_- válasza abridabri (#20214) üzenetére


Gee_-
tag

A pwr_fan-ba melyik ventilátort kéne dugnom?

(#20216) dqdb válasza Gee_- (#20215) üzenetére


dqdb
nagyúr

Amelyiket teljes fordulatszámon szeretnél hajtani ...

A ház ventilátorhelyeinek feltérképezése mellett a másik kezdő lépés az alaplap ventilátorcsatlakozóinak a felmérése, és csak azután lehet csak tervezni, hogy tudod, hány ventilátort tudsz beszerelni, és hány 3 és/vagy 4 pines ventilátort tudsz szabályozni.

Az adatlapodon és a hozzászólásodban nem szerepel az alaplap típusa.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20217) Gee_- válasza dqdb (#20216) üzenetére


Gee_-
tag

Elnézést tényleg nem írtam le. Az alaplapom gigabyte GA-970A-UD3P

(#20218) dqdb válasza Gee_- (#20217) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_FAN: PWM, azaz 4 pines ventilátor kell
SYS_FAN1: feszültség alapú, azaz 3 pines ventilátor kell
SYS_FAN2, PWR_FAN: nem szabályozható

Azaz 3 pines ventilátorokból kell egyformát vásárolnod, és azokat elosztóval a SYS_FAN1-re csatlakoztatni, ha terhelés függvényében szabályozott hűtést szeretnél.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20219) dokee78 válasza Grózi (#20187) üzenetére


dokee78
félisten

Ilyen csatlakozók vannak a lapon:

PWR_FAN 3pin
SYS_FAN 4pin
SYS_FAN 3pin

(#20220) .LnB válasza Grózi (#20205) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Gondolkodtam és nézelődtem kicsit. Azt néztem, hogy a házamban lévő FRACTAL DESIGN Dynamic GP-14 ventik se pwm-esek. Szóval nem feltétlenül kell nekem olyan. És az MSI afterburnerrel ezt is szépen lehet szabályozni a mostaniakat is.

A következőket néztem (zárójelben az árak amiket találtam):

FRACTAL DESIGN Dynamic GP-14 (3.700ft-tól)
BE QUIET! Pure Wing 2 14cm (2.500ft-tól)
BE QUIET! Shadow Wings 140mm Mid-Speed (Nem tudom a mid-speed teljesítményben mit takar) (4.600ft-tól)
BE QUIET! Shadow Wings 140mm pwm (Mivel ez drágább csak ha feltétlen ajánljátok) (5.000ft-tól)

Volt a másik házban egy AC márkájú 140mm-es venti. Azt kipróbálásképp betettem a házba (előre). Így elől van most ben az AC + a gyári GP-14-es, és hátul is egy GP-14-es fúj ki. Miután betettem az AC-t, az előző mérésekhez képest -10C°-ot produkált a gép egy benchmark lefuttatása alatt a GPU-nál. Amin én nagyon meglepődtem. Meg is néztem, hogy az az AC nagyon fúj, cserébe nagyon hangos. Olyan mint ha egy ufó röpködne a gép belsejében. :)

Ezek után még mindig azt szeretném ha a gép inkább halkabb lenne. Én arra gondoltam, hogy veszek két Pure Wing-et, és beteszek egyet előre az AC helyére, egyet pedig le a táp mellé, ami a VGA-ra fújna. Vagy a GP-14 is jöhet. Nem tudom mennyire lehet adni a hivatalos adatokra de nem sok különbség van az alapján a három venti között.

Az összehasonlítási alap a GP-14 lenne ugye, de sajnos arról nincs tapasztalatotok. Így nincs könnyű dolgotok a segítségnyújtásban.

Egyébként a 3pines ventiket alapból 12V-tal hajtja a gép?

Ha esetleg más ajánlotok akkor semmiképp se legyen LED-es!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20221) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Szerintetek ilyenkor mit csinál a lepa ?

(#20222) Sanki válasza SoulReaver (#20221) üzenetére


Sanki
addikt

Nem vagyok nagy szakértő,de én akkor láttam ilyet, amikor nem volt elég induló feszültség.
Teszt videókba lehet látni, amikor tekerik fel a feszültséget, akkor néha így megmoccan a ventilátor.

(#20223) SoulReaver válasza Sanki (#20222) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hát most tettem egy 4 pin ről 3 pin-esre alakítót, így most működik. Valami a bios-ban agyatlankodik.

(#20224) Sanki válasza SoulReaver (#20223) üzenetére


Sanki
addikt

Nem lehet, hogy az alaplapod feszültség alapján szabályozott?
Mert, ha igen, akkor lehet kevés volt a kraft a ventilátornak.

(#20225) SoulReaver válasza Sanki (#20224) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az lehet. Csak nem tudom mit kellene állítani rajta...

(#20226) abridabri De nekem rendszer közben is ezt csinálta. Most le redukáltam 3-pinesre, így működik.

Az akasa viperR meg csak proci terheléskor indul be a hűtőn, ez lehet, hogy normális. A másik venti az sima 3pin-es, az megy folyamatosan rajta.

[ Szerkesztve ]

(#20226) abridabri válasza SoulReaver (#20221) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is ilyen mindket lepa-m . Csak akkor indul be miutan betoltott a win , addig csak probalkozik a felporgessel .

(#20227) Gee_- válasza dqdb (#20218) üzenetére


Gee_-
tag

Esetleg tudsz egy olyan üzletet budapesten ahol a két ünnep között megtudom vásárolni ezeket? Mert egy üzletet se találtam ahol a lenne raktáron jó ventilátor.

(#20228) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Leesett amúgy...

A biosban úgy van, hogy cpu és cpu opt. ezekre van dugva a két ventilátorja (akasa viperR+nf-12) a noctuának.

Aztán van 1-es és 2-es+3-mas ventilátor vezérlés.

Akkor csak ezek a pwm-es aljzatok igaz?

A többibe csak fixen mennek, ismeretlen fordulatszámon?

A másik kérdésem.:

2 akasa viperR már nem fér be a házba, hogy a proci hűtőn legyenek.

Ez nagyon hangos lenne a kisebbik helyre, hogy feltegyem?

[ Szerkesztve ]

(#20229) Grózi válasza dokee78 (#20219) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez mind szép és jó,de ebből csak annyit tudok neked mondani,hogy a pwr_fan az szabályozhatatlan(fix 12V).
A két sys_fan lábkiosztása kellene(lásd Összefoglaló).
(#20220) .LnB Ezek közül a PW2-t választanám vagy Nanoxia DS 140,vagy ha tényleg nagyon csendes kell és nem baj a led akkor Aerocool DS 140.
(#20221) +SoulRiever-Alaplapod pontos típusa és melyik aljzaton van a Lepa?Hogy-hogy nem fér fel a Viper R,a memóriáknak van útba?Választhatod a 120-s Viper-t is,de felül azért lesz hangja-mondjuk légszállítása is!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20230) SoulReaver válasza Grózi (#20229) üzenetére


SoulReaver
veterán

Alaplap: Gigabyte-z87x-ud4h

A lepa most a 2-es aljzatban van, ezelőtt a 3-masban volt.

A ramok miatt nem fér el. Így is LP-re van alakítva a trident.

A viperR-nek is van ám hangja, mikor felkapcsol. De a majd 2000 fordulatnál már lehet túl hangos lenne a 12centis viper.

Egyébként az nem gáz, hogy ki-be kapcsol a viperR, ha néha felmegy a proci órajele? Mert vissza veszi 800mhz-re a lap.

(#20231) Grózi válasza SoulReaver (#20230) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20232) Root Banane


Root Banane
tag

Sziasztok!
Vettem egy Cooler master silencio 551 házat és csalódottan tapasztaltam hogy a gyári ventik (800rpm, 120mm) eléggé hangosak, kattognak. Mit ajánlotok amelyek teljesen halkak maximum 4e forintig. Néztem a Be Quiet! Pure Wings 2-t, ha azt korlátoznám 800rpm-re, akkor az mennyire lenne halk? Elérné az eleve 800rpm-es Shadow Wings-et? Vagy valami mást tudtok ajánlani?
Köszi előre!

(#20233) golf2gt válasza Grózi (#20229) üzenetére


golf2gt
tag

Szia, egy hülye kérdés, lepánál 600 rpm ír minimumra. Nálam 350-400on forgatja őket a suite 3 ha nincs terhelés. Ettől lesz valami bajuk állítsam be hogy minimum 600 rpm legyen vagy nincs belőle baj.

(#20234) Tikakukac


Tikakukac
titán

Halihó!

Mondom a kívánalmakat ;]

VGA hűtésre kellene 2 darab 12cm-es PWM-es venti.
Egy HR-22-re kellene egy 14-es, nem kell feltétlen PWM, de ha van az pici plusz. Szívóra kell sajna rakni, matx lap és nem fér be a vidkari tőle ha rendes irányban áll a hűtő :DDD
Kellene még 1 12-es házhűtő és 2 14-es szintén, nem kell belőlük PWM.

Ledeket lehetőleg ne, fontos, hogy alacsony fordulaton tényleg atom kuss legyen, de VGA mondjuk kapjon szelet ha kell, meg a 4670k is talán kérhet egy kicsit.

Árban lehet költeni, mondjuk ezekre így együtt 25k, ha egységes mintásak a ventik külön öröm, de nem vész ha nem :B

Köszöntem a tippeket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20235) Gee_- válasza dqdb (#20218) üzenetére


Gee_-
tag

Ilyen elosztótt hol lehet kapni? Esetleg belinkelnél egy olyat ami nekem kéne? Vagy a pontos nevét leírnád ahogy keresem.

(#20236) Grózi válasza Root Banane (#20232) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Miről szabályoznád(lap vagy vezérlő) ?Vagy fix fordulaton járatnád?Az elöbbi jobb lenne és akkor nyugodtan választhatod a PW2-t!
(#20233) golf2gtSemmi baja nem lesz,az én lapommal is le tudtam vinni addig+én ki is kapcsoltattam Aisuite-l bizonyos hőfokig.
(#20234) Tikakukac
Szóval visszafelé:
120-s,3 pin-s házhűtő: a szokott páros-Be Quiet PW2 és Nanoxia DS-feltéve ha vezérled őket(lapról vagy vezérlőről).BQ-ból még nézheted a Shadow-Silent szériát is.
140-s,3 pin-s házhűtő:Az előbbiek 140-s alternatívái mehetnek
A HR-22-re (mivel szívóra kell raknod és ebben csak kevés venti jeleskedik) ezeket ajánlanám:
Akasa Viper R(140-s méret,120-s lyuktáv)-ez az egyik legjobb szívóra-viszont felül van hangja
Akasa Apache 140-alacsony fordulaton is elég nagy légszállítás
Alpenfoehn Wing-Boost 2 140
Noiseblocker eLoop B14-PS

Vga hűtésre,120 mm 4 pinben általában az Akasa Vipert szoktam ajánlani a teljesítménye miatt,viszont 1000 rpm-től azért van hangja-de ez gondolom nem gond.Ha csendesebb érdekel,akkor még a Noiseblocker eLoop B12-PS-t ajánlom!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20237) Grózi válasza Gee_- (#20235) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Parancsolj!
Y -kábel:[link]
3-s elosztó:[link]
Gyakorlatilag már bárhol van.Egy jó tanács: az olcsókkal általában sok gond van-érdemes Phobya,Phanteks,Nanoxia,Bitfenix,Akasa harisnyázottakat venni-azokkal nincs gond.És 3-s elosztónál "nagyobbat"(4-5-6 venti egy aljzatra) én nem ajánlok!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20238) jozsi252


jozsi252
veterán

Pár hónapja írtam azzal kapcsolatban hogy milyen 20-as ventit érdemes vennem a HAF 922 házamba, és írtátok hogy a gyári Megaflow jó. Na most kényszerültem rendelni mert az első 20-as végleg megadta magát. Kiszedtem de szerintem a csapággyal van valami, mert kézzel nehezebben tudom megforgatni mint a másik 20-ast.
Merlinnél találtam kék 20-as ventit. Hihetetlen számomra hogy ennyire felment az ára, illetve hogy Magyarországon csak pár boltba lehet kapni. :(

A fő kérdésem az lenne hogy hova érdemes rakni ventit ebbe a HAF 922 házba? Mert most van elől meg felül egy 20-as, hátul egy 12-es. De tudok rakni még oldalra egy 20-as ventit, vagy alulra 12-es ventit. Szerintetek oldalra érdemesebb rakni, vagy alulra inkább?

iPhone 13 Pro Max

(#20239) Grózi válasza jozsi252 (#20238) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,sajna a Megaflow kevés helyen van és relatív van ára-bár 120-s ventiért is adtam már jóval többet is...
Igazából a te házadban,ha csak a vga nem melegszik(gondolom a 270X nem tüzel),nincs nagyon értelme máshova ventit rakni.Ha a vga hőfokán szeretnél még 1-2 fokot nyerni,akkor alulra tehetsz egyet-viszont oldalra nem javaslom,mert amit nyersz a vga hőfokán,azt bukod a cpu-n.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20240) tpeter77 válasza Grózi (#20237) üzenetére


tpeter77
addikt

Y-kábel linkje nem jó, engem is érdekelne :)

(#20241) Grózi válasza tpeter77 (#20240) üzenetére


Grózi
Topikgazda

[link]
De beírjátok google-be,hogy "3 pin y elosztó" és hoz még egy csomót.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20242) golf2gt válasza Grózi (#20241) üzenetére


golf2gt
tag

Tudsz valami jó 120as (esetleg 140es)ház ventit ami pwm-es fehér és fehéren világít , na meg főleg halk. Megcsináltam a lepakat kicseréltem az összes ledet fehérre azzal nincs is baj mert jó lett de a venti fényezés nem lett díj nyertes :)

[ Szerkesztve ]

(#20243) Gee_-


Gee_-
tag

Ezt a ventilátort tudom használni 3pines elosztóval is?ventilátor

(#20244) golf2gt válasza golf2gt (#20242) üzenetére


golf2gt
tag

Pl. ez? Enermax Cluster Advanced UCCLA12P- 120 mm

(#20245) Grózi válasza golf2gt (#20242) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én mondtam a festést,hogy nem lesz szép...
Fehér és fehér led-s amit ajánlani merek,az csak az Aerocool DS-de az meg 3 pin...4 pinben,fehér színben led nélkül a TY-147A és a Noiseblocker eLoop széria(ez nagyon jó).
Az általad nézett Enermax nem ép halk 60% felett és még mielőtt megkérdeznéd-a Bitfenix Spectre szériát kerüld!
(#20243) TyphooonHUNNem,mivel a Lepa 4 pin-s!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20246) dqdb válasza Gee_- (#20243) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, mert ez PWM-es ventilátor, így 4 pines csatlakozó kell neki. Az elosztón lévő oldalról nem nyitott, így a keret egyik oldalán letörésével tudnád csak csatlakoztatni, de ... mivel ez PWM-es ventilátor, ezért 4 pines elosztóra lenne szükséged, amit az alaplapon egy 4 pines, valódi PWM-es csatlakozóra kellene kötni, és az elosztón az összes ventilátornak ugyanilyen típusúnak kellene lennie. Természetesen használhatod 4 pines, de nem PWM-es csatlakozóról is, de ennek lehet nem várt mellékhatása motorhangban (nem, tönkremenni nem fog, ha nem indulófeszültség környékén billeg folyamatosan a vezérlés).

Ha nem tudod, mit jelent a kiemelt valódi szócska a PWM előtt, akkor nézd meg az összefoglalóban a lábkiosztásokat, majd ezután az alaplapod kézikönyvében is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20247) abridabri válasza dqdb (#20246) üzenetére


abridabri
veterán

Ez " és az elosztón az összes ventilátornak ugyanilyen típusúnak kellene lennie" mennyire biztos ? En 1 eloszton hasznalok 14cm Akasa Apachet es egy 12es Lepa Bol Quiet-et mar egy ideje .De nem vettem eszre probemat.
Elotte 1pwm eloszton volt 12cm Viper +12 Lepa gond nelkul.

(#20248) Grózi válasza abridabri (#20247) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És tudod melyik milyen fordulaton jár?Nem hinném,hiszen csak egyikről jön a fordulatszám visszajelzés és ahhoz igazítja a másik ventit,holott még az rpm se stimmel...Ez így nem szabályzás.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20249) abridabri válasza Grózi (#20248) üzenetére


abridabri
veterán

Kiirja (MSI Command Center /bios /HWinfo ) mikor hany RPM , azt veszi figyelembe amelyiket a 4polusu aljazatba dugod, esetemben az Apache . Ha az 600 rpmen megy akkor gondolom a lepa is a korul, a lenyeg hogy idleben mindketto kussban van, ha tolom a jatekot akkor meg felporognek es toljak a luftot. Ez szabalyzas a javabol.

[ Szerkesztve ]

(#20250) golf2gt válasza Grózi (#20245) üzenetére


golf2gt
tag

Rendben , értem. Maximum az lesz hogy veszek 1 enermaxot próbának és meglátom. Bár pont a hátsó ami látszik az szép lett , az első kettő sajna nem lett no.1 :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.