Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) zolika15


zolika15
tag

Üdv mindenkinek!!
Véletlenül nincs valakinek egy Low Noise Adapter NA-RC7 eladó amitől megválna??

Zoli

(#20102) wattafaka válasza Grózi (#20092) üzenetére


wattafaka
senior tag

Természetesen még vásárlás előtt vagyok, hidd el mindent megfogadok majd, amit tanácsoltál / tanácsoltatok, csak még előtte próbálok minden - az esetemben felmerülő - technikai / szakmai kérdést megválaszoltatni. Mint pl. ezt is. Adott volt 6 darab 3pin-es ventim ezelőtt, szóval mást nem is tudtam volna rádugni.

(#20094) Grafirka Ahogy Grózinak is írtam jelenleg sajnos csak 3pin-es ventijeim vannak, természetesen az öt új venti vásárlásakor nem fogok ekkora bakokat lőni, ezért is mérem fel minél pontosabban, hogy mit és hova.
Az alaplapom: MSI B85-G43 Gaming (SYSFAN3-ról van szó)
Ami mocskosul érdekes, és most vettem észre, ahogy sima pdf-et akartam volna linkelni, hogy a gyártó honlapján letöltött manual-ban a SYSFAN3 PWM-es, míg itt feszültséggel szabályozósnak írja.. Na most akkor melyik? Mindkettő 2.0-s revision.

(#20095) dqdb Értem, majd ezeket akkor kipróbálom. Ha ne adj isten ahogy te mondtad, idióta a kábelem gyártója (egyébként egy ilyenről beszélünk, hátha ismered), attól még a vezérlése gondolom jó, annak ellenére, hogy helytelenül monitorozza, igaz?
A magyarázatodból akkor úgy tűnik nekem, a PWM ventikímélőbb megoldás. Akkor főleg pontot kellene tenni a pár sorral fentebb Grafirkának írt válaszomban levő problémára, hogy most akkor van-e PWM-es SYSFAN az alaplapomon, vagy nincs.. Mert hiába veszek PWM-es ventit, ha feszültséggel fog szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#20103) golf2gt válasza Grózi (#20098) üzenetére


golf2gt
tag

Gari nem nagyon érdekel mert se a piros se kék nem illik a fehér házamba. Suittal kapcsoltba asus honlapjáról töltöttem az alaplapomhoz valót a 30as végűt. Kattintok a setupra és nem történik semmi....

(#20104) takacsbotond válasza Grózi (#20074) üzenetére


takacsbotond
őstag

Kissé körvonalazódott, hogy pontosan mire is lenne szükségem.
Most egy NZXT Phantom 240 ház gyári ventineit használom (ha jól tudom neked is volt szerencséd ezekhez).
Az igényeim: legyen sokkal halkabb, és legyen valamivel nagyobb légszállítása.
Hogy három vagy négy pines az mindegy, illetve semmilyen világításra, vagy hasonló csicsára nincs szükégem.
2db 120mm-es venti kéne.
Max 2500-3000Ft-ot szeretnék rákölteni darabjára.
Ezekkel a kritériumokkal milyen ventiket tudnál nekem ajánlani?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20105) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok!

Erről a ház ventiről van valakinek tapasztalata vagy véleménye. Nem találom itt az ajánlott vételek között, de jót hallottam régebben a Noctuákról és elég komolynak tűnik a leírás alapján. Vagy a másikról, vajon melyik érén meg jobban? A legfontosabb a halk üzem közbeni légszállítás. Max 600 vagy kisebb fordulaton.
Mindegyik kb. 5.000 Ft.

Noctua

Be Quiet!

(#20106) Grózi válasza golf2gt (#20103) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Töltsd le a korábbi verziókat(28 és 26 végű) és próbáld meg azokkal is!
(#20104) takacsbotond Ebben az árkategóriában 3 pinben a BeQuiet PW2 és a Nanoxia DS-4 pinben ezek pwms változata+a kedvenc Lepa Bol.Quiet.Az utolsó szolid led-s és kicsit több(cirka 3200FT),de jobb is.
(#20105) Kaci84Mindkettő jó venti,nyugodtan választhatsz közülük és az Összefoglalóban még találsz pár alternatívát!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20107) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Úgy döntöttem inkább többet költök ventire.

Noctua NF-S12A ULN

vagy

Noisblocker B12-1?

Esetleg van jobb? Valakinek esetleg nincs személyes tapasztalata mindkét ventivel?

12cm, 3 pin kell, alacsony fordulat, és minél csendesebb működés, házszellőztetéshez lesz. Nem akarok alulfeszelni/szabályozni PWM-el.

Nem zavar ha feleslegesen drága, csak 2-3db-ot akarok venni.

[ Szerkesztve ]

(#20108) joe979 válasza HollyBoni (#20107) üzenetére


joe979
aktív tag

Az attól függ , milyen fordulaton akarod járatni őket. Noctuákat használok, de az ULN fölös és nagyon drága. Egy FLX sokkal jobb. Ebből van nekem 2db a gépben. Valamint egy 14es redux szériás ..... Nyugodtan válaszd a " szürke " szériát, csendesek, kellemesek. Az Akasák hozzák ezt a szintet,ugyanolyan halkak, kicsivel nagyobb levegőt mozgatnak és ha kell több tolóerőt , több a tartalékuk is.

[ Szerkesztve ]

Szissz

(#20109) HollyBoni válasza joe979 (#20108) üzenetére


HollyBoni
veterán

800 körül, nincs értelme nálam a nagyobb fordulatnak. Mindegy ha felesleges, a vízhűtésem is az.

Két külső radiátor hűti a procit és VGA-t, nincs rajtuk venti. A nem túl távoli jövőben vizezni fogom az alaplapot is, és akarok venni egy tápot ami leállítja a ventit ha nem kap sok terhelést. Szóval csak a vízpumpa, és 1db HDD lesz mozgó alkatrész, de valószínűleg a radik és a pumpa menni fog a padlásra.

Ezért kell nagyon csendes működés, lehet nem is kéne venti, de egy picike szellőt szeretnék a házban. Semmiképp nem akarok szabályozni ventit, hogy még véletlenül se morogjon a motor, az idegesítőbb mint a szélzaj. Felesleges az egész, de a lehető legcsendesebb ventit szeretném. Na meg csak 2-3db kell, úgy nem olyan drága, és remélem jó pár évig működni is fog.

[ Szerkesztve ]

(#20110) joe979 válasza HollyBoni (#20109) üzenetére


joe979
aktív tag

Viszont ha ennyire tudod mit szeretnél, akkor lehet érdemesebb lenne, venni belőlük egy egy darabot, és megnéznéd a te fülednek melyik lesz a kellemesebb, mert elég megosztó a dolog.Motorhang valamint szélzaj miatt ... bár ilyen fokozatin a légzaj szinte semmi ...

Szissz

(#20111) HollyBoni válasza joe979 (#20110) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is erre gondoltam, lehet az lesz. :K

(#20112) 3800+


3800+
őstag

Üdv!

Betettem az Akasa gumi rögzítőket, halkabb lett, de a búgás még mindig fent áll. A rács széleinél képződik a hang, ahol a lapátok a leginkább szívják a levegőt. Szinte biztos vagyok benne hogy a rácson átáramló levegő süvít. Majd kipróbálom játék közben ha maxon pörgetem mennyire zavaró a búgás, nem szívesen vagdosom szét az új gépházat. :/

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20113) Ispy


Ispy
veterán

Ez a venti jó lenne egy metis házventijének? Az eredeti elképzelés egy Akasa Apach volt, de az istennek sem akar megérkezni, a kérdés, hogy jó csere lenne a linkelt darab, vagy érdemes az eredeti elképzelés mellett maradni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20114) Grózi válasza HollyBoni (#20107) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én az eLoop-ra szavaznék ezek közül.Bár amire neked kell a venti,oda mást használnék.Én az Apache-t választanám,mert alacsony fordulaton a lapátkialakításának hála sok levegőt mozgat meg.Szoftveresen beállíthatod fix 600-700-800 rpm-re és kész.
(#20112) 3800+ Mondtam,hogy tökéletes nem lesz,de valamit segít.
(#20113) IspyTökéletes ilyen célra.Nem véletlenül osztottam meg ezt az akciós listát én se,van pár ritka jó vétel.Ha még MO.-n dolgoznék,megvettem volna saját részre gyakorlatilag az egész listát.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20115) HollyBoni válasza Grózi (#20114) üzenetére


HollyBoni
veterán

PWM csatiból 1 van a lapomon, azon a vízpumpa van. Még 1 csatlakozót lehet vezérelni, de csak nagyjából. :N

Ha nem nézzük az árat, a piacon lévő összes venti közül az Apache-t választanád?

[ Szerkesztve ]

(#20116) takacsbotond válasza Grózi (#20114) üzenetére


takacsbotond
őstag

Mi a különbség a Be Quiet Silent Wings 2, és Pure között?
Érdemes inkább ezt megvenni olcsóbban?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20117) Grózi válasza HollyBoni (#20115) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor nem.Akkor a NoiseBlocker eLoop B12-PS-t,már ha 120-s méretről van szó+nekem 4 pin kell.
(#20116) takacsbotond Elöbbi kicsit csendesebb,de alapesetben az árkülönbség miatt nem éri meg-ennyiért viszont ajándék.
(#20118) joe979 Nem jött be! :DDD Hogy értetted a végét? "bár ő sem igazi mert lapozik"

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20118) joe979 válasza HollyBoni (#20115) üzenetére


joe979
aktív tag

Grózi, tuti azt mondaná, de ha pesti lenne, akkor szívesen adnék neki egy akasa Piranha ventit tesztelésre, bár ő sem igazi mert lapozik ..... :DDD

Szissz

(#20119) HollyBoni válasza Grózi (#20117) üzenetére


HollyBoni
veterán

Próbáltad már személyesen az eLoop ventiket?

Szerintem veszek egy eLoop-ot meg Noctuát, és visszaviszem azt amelyik nem tetszik. :K

A leghalkabb venti amit hallottam eddig az a Coolink Swif2 92mm, 1000rpm. Motorhang és szélzaj 0, akkor hallok csak motorhangot ha közvetlen odateszem a fülem mellé... Persze nem szállít nagyon sok levegőt. Ilyen kéne 12 centisben.

[ Szerkesztve ]

(#20120) Ispy válasza Grózi (#20114) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, berendelem akkor az egyik akciósat, meg marad az Akasa is, aztán majd tesztelem mind a kettővel, melyik jön be jobban. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20121) Grózi válasza HollyBoni (#20119) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Természetesen igen,ezért is írtam azt amit.Jelenleg nekem mondjuk csak laposom van,de ha vízhűtéses gépet építek,vagy bordára kell akkor magamnak tuti azt teszek.Egyedüli hátránya az ára+a lapátkialakítás nem mindenkinek tetszik.
(#20120) IspySzerintem mindkettő tetszeni fog,mondjuk az Akasa inkább bordán/radin jeleskedik-a BQ meg házhűtőként.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20122) Ispy válasza Grózi (#20121) üzenetére


Ispy
veterán

Minimum RPM-mel melyik lenne a jobb megoldás? Ha jól tévedek, akkor mind a kettő tud 600 körüli fordulatot.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20123) Grózi válasza Ispy (#20122) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A BQ 450-t is tud,az Akasa-t én nem tudtam lappal 600 alá vinni-de volt akinek ment alatta.A lapátkialakítás miatt alacsony fordulaton az Apache jóval több levegőt szállít-viszont ezért a "szélzaj" is magasabb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20124) 3800+


3800+
őstag

Asszonykám gépébe is szeretnék ventilátort venni, abba előre fér egy 8 centis, hátra egy 9 centis. A 9 centis 3 tűs kellene legyen, a 8 centis pedig tápról kapná az áramot.

Szempont a halkság, nem lesz szabályozva. A keret nagyjából 2000HUF. Jelenleg egy venti sincs a házban a CPU ventijén kívül, és így játék alatt 69 fokot is eléri a proci, ami egy Athlon II 250 gyári hűtővel. Ha leveszem az oldalát akkor mínusz 20 fok.

Köszi előre is, ígérem most nem kötekszem, elfogadom a hozzáértők véleményét! :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20125) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok! Szia Grózi!

Elkészült a váz, meg van a végleges helye mindennek, nagyjából meg van a festés is!
Ami a kérdés, hogy akkor az első ventik akkor szívjanak, vagy fújjanak?
Igazából annak a slim 280-as radinak nem sok ellenállása van...
Egyenlőre még a "dublőr"ventikkel próbálgatom, mert a véglegesek csak januárban jönnek.
Azt mondtad, hogy azt szívóra kellene. Perpillanat a cpu van csak levizezve egy 360 radival, de most a hidak is víz alá kerülnek.
Most 30-36 C' a víz. Nem lesz gond, ha azt a 36C' levegőt benyomjuk a lapra...?
Egy kép a mostani állapotról:

(#20126) abridabri


abridabri
veterán

Megjott a FD Define S haz , a gyari 14-es ventikel nagyon meg vagyok elegedve, semi hangjuk sincs 12V on . Erzesre ugyanannyi levegot tol mint a 14 es BQ PW2-m. Cserebe csendesebb egy hajszalnyival.

(#20127) Grózi válasza 3800+ (#20124) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ebbe az árkeretbe,ilyen méretben olyan ventit ajánlani ami vezérlés nélkül halk-mission impossible.
Már csak a méret miatt is két véglet van,vagy halk és lepkefing erejű légszállítása van-vagy van hangja.92 mm-ben ha tudod szabályozni,akkor a PW2 vagy a Nanoxia jó az ajánlottak közül.80mm-ben pedig olyat válassz ami alacsony rpm-l operál.Az ár nagyon kicsi ehhez.Én első körben mondjuk az Athlon gyári hűtőjét cserélném egy kis torony-ra(2k-ért már kapsz)-az többet érne mint a ventik.
(#20125) Kbhont Alakul a kicsike!!!Hány hdd lesz a radi mögött és mi lesz elöl bekötve(venti)?
(#20126) abridabriSokan dicsérik az új Fractal ventiket,viszont hogy csendesebb legyen mint a PW2-azt eléggé kétlem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20128) HollyBoni válasza 3800+ (#20124) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem Coolink Swif2 van 92-es méretben, 1000rpm (honlapon 1100-at írnak de nem annyit megy). Eddigi legjobb ventim, 0 hang, 3-4 éve megy tökéletesen, olcsó.

De ahogy Grózi is mondta nem szállít egy tonna levegőt. 1500-as már biztos szállít levegőt, de lehet hangos, azzal nincs tapasztalatom.

(#20129) Henk: Úgyis az a verzió lesz hogy veszek mást is és visszaviszem boltba amelyik nem tetszik, de Noctua-t is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#20129) Henk válasza HollyBoni (#20107) üzenetére


Henk
veterán

Nálam egyelőre a Phobya eLoop a befutó, ugyanaz mint a NB csak ez fekete színű. Ezek 1000 rpm-ek, de ott már kihallatszanak a házból, igaz csak szélzaj. Idle 500 rpm-re szabályozva használom őket és így tényleg nem hallani. Mondjuk így a légszállításuk is csekély, dehát úgyis a víz az úr.
Noctua-t nem, még régen volt belőle egy 8 cm-es de az nem mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#20130) Kbhont válasza Grózi (#20127) üzenetére


Kbhont
senior tag

Három SSD, egy SSHD és egy HDD kerül a merevlemez tárolóba!
2db 140 Viperben maradtunk a 80-ok meg Be Quiet PW2 tipus lesznek!
A tároló meg a régi gépből megy át ebben az elrendezésben, csak max kábel csere lesz...

(#20131) 3800+ válasza Grózi (#20127) üzenetére


3800+
őstag

Köszönöm a tippeket, akkor ezek alapján rendelek cuccokat.

Kellemes Ünnepeket!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20132) Grafirka


Grafirka
őstag

Egy evet hasznalt Akasa Viper AK-FN073 mennyire lehet hangosabb mint ujkoraban? Hozzajuthatnek 2 darabhoz jo aron, de nem tudom letesztelni mert mas varosban lakik az elado.

(#20133) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok!

van egy kellemetlen, nem várt gondom. adott egy Asus B85M Gamer alaplap. most jöttek meg a kábeleim és estem neki a gépnek, a következő felállás szerint:

eddig egy 4pines venti volt a CPU_FAN kivezetésen, egy 3pines a CHA_FAN kivezetésen, minden gond nélkül. a 4 pines venti kikerült a gépből, a CHA_FAN kivezetésre került egy 3 pines elosztó, ami 4 ventire tudja leosztani 3pines csatlakozóval a tápot (az alaplapon mind a CPU, mind a CHA kivezetés 4pines, tudnak PWM-et és DC-t is). most tehát a CPU_FAN üres, emellett a CHA_FAN-ról DC módban egy 4-es elosztóval 3pinen van megtáplálva 3 venti (PWM 3pinnél nem megy, ahogy néztem).

a gond az, hogy nem tudom indítani a gépet, mert azt írja, hogy CPU FAN ERROR, és csak a biosba tudok bemászni. átdugtam az egész venti kiosztást a CPU_FAN kivezetésre, de ugyanez a helyzet. próbáltam disabled, pwm, dc módot is, egyik sem oldotta meg, mindegy melyik kivezetést használom.

létezik, hogy 4 pines venti nélkül a CPU_FAN kivezetésen nem fog indulni a gép? naneb*sszmá. valakinek ötlet, hogy ezt a hibát hogy iktassam ki?

hálás köszönet előre is :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20134) Imurai


Imurai
tag

Sziasztok!
A ref hűtős 290-esemen szeretnék Raijintek Morpheus-t használni. Lehetséges-e erre olyan ventit vásárolni, amit a kártya maga szabályoz (pl egy MSI afterburner profil alapján)?

(#20135) HollyBoni válasza Imurai (#20134) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akármilyen PWM venti.

(#20136) dqdb válasza hoffman_ (#20133) üzenetére


dqdb
nagyúr

Miért nem kötöd rá az egyik ventilátort a CPU_FAN-re, és lövöd át a szabályozását a BIOS-ban DC Mode-ra? CPU Q-Fan Control néven keresd a Monitor menüben (ez biztosan működik). Vagy ugyanezzel a beállítással a komplett elosztót dugd át (feltéve, ha ennek nem kábelrendezési okai vannak). Harmadik lehetőség, hogy nem szerelsz, és ugyanott a CPU Fan Speed beállítást lövöd át Ignore-ra (valószínűleg működik).

Mit szedett-ivott-szívott az az idióta az ASUS-nál, aki jó ötletnek találta, hogy egy kézikönyvből ne lehessen szöveget kimásolni :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20137) wattafaka válasza hoffman_ (#20133) üzenetére


wattafaka
senior tag

Miért nincs a CPU_FAN-on semmi?

(#20138) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Nem ház hűtés, de gondolom ide tartozik. Noctua d-14 -en szeretném lecserélni a ventiket 2 egyformára.

Ő lenne a kiszemelt, de ha van ettől jobb is, megnézem szívesen. Annyi a lényeg, hogy ~10k-t szánok a kettőre.

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt a két ventit dughatom-e Y kábellel egy aljzatba?

(#20139) hoffman_ válasza dqdb (#20136) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez volt a koncepcióm lényege, elég nagy hangsúly van a kábelezésen is. nem szerettem volna két kivezetést használni, egyszerre szeretném leszabályozni 2-400rpm körüli értékre az összes ventit. hogy most ezt a CPU vagy a CHA kivezetésről teszem meg, nekem aztán teljesen mindegy - talán a CPU-ról előnyösebb, úgy a kábelrendezés jobban kijön. ez talán még technikailag is előnyösebb, de írtam, sajnos nem tudtam megmókolni úgy a CPU FAN beállításait, hogy menjen a gép és szabályozzon.

szerk:

a harmadik megoldásoddal indult a gép, amikor a fan speed-et ignore-ra raktam. ezzel csak az a baj, hogy nincsenek szabályozva a ventik, még az aida sem látja, hogy milyen fordulaton mennek (saccra 30-50% lehet) és így "hangos" a gép. ha nem lehet megoldani, akkor kvázi feleslegesen vártam a merlinhardveres szállításomra 40 napot, és dobktam ki 3 ezret az elosztóra...

lehet, hogy azért nem lehet ennél a lapnál ctlr c-v, mert gamer :DDD

wattafaka:

mert passzív a CPU hűtőm - de mint írtam is, úgy is próbáltam, hogy a CPU_FAN kivezetésen volt az összes venti.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20140) Grózi válasza Kbhont (#20130) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én push-ra tenném kezdésnek,aztán megfordítanám az áramlást és amelyiknél jobbak a hőfokok.Mondjuk szerintem az első felállás nyer.
(#20134) ImuraiAhhoz kicsit forrasztgatni is kell,hogy a kártya vezérelje(csati).Egyszerűbb alaplapi progival szabályozni,cpu hőfok alapján.
(#20138) +SoulRiever-Mi a lényeg,teljesítmény vagy hang?Mert tudok jobbat mondani ami 800 rpm-ig halk,felette meg olyat tol amit semmi-Akasa Viper R.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20141) hoffman_ válasza hoffman_ (#20139) üzenetére


hoffman_
nagyúr

áh, ez ezzel a lappal 3pinnel megoldhatatlan. ha kiiktatom a CPU Fan ellenőrzést, hogy induljon a gép és a CHA kivezetést használom, akkor se tudom rendesen leszabályozni a ventiket. így most feleslegessé vált a 3db 3pines Pure Wings és vehetek 4 pineseket plusz ahhoz két Y elosztót.

és csak remélem, hogy a CPU kivezetés nem fog megszivatni, ha rákötök két Y kábellel 3 darab 4pines ventit... :(((

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20142) SoulReaver válasza Grózi (#20140) üzenetére


SoulReaver
veterán

Van két akasa viperR a ház tetejében. full speed-nél elég jót szolnak... :D

Ide most elég a teljesítmény.

(#20143) Grózi válasza hoffman_ (#20141) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Vegyél egy 3-s elosztót és arra kösd őket-akkor biztos működni is fog.Tody-nál 1400 FT a feketére harisnyázott kábel-én is azt használtam+ a cpu_fan-ról biztos működni fog.
(#20142) +SoulRiever-Én a helyedben azokat tenném a bordára és házhűtő ventit vennék!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20144) SoulReaver válasza Grózi (#20143) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igazad lehet...

ÉS akkor házhűtőnek tudsz ajánlani 12cm, kék ledes ventit? :)

(#20145) Grózi válasza SoulReaver (#20144) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:K
Az egyik a kedvenc: Lepa Bol.Quiet(4 pin) és 3 pinben a szintén kiváló Aerocool DS!!Egyikkel se tudsz mellényúlni!!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20146) SoulReaver válasza Grózi (#20145) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ú de szép az a DS :) kékben jó lenne az egész házba :) Szerintem az lesz. 12v on 1200-as fordulaton is csak 15dba.. Nagyon jó!

Köszi szépen! :R

(#20147) Grózi válasza SoulReaver (#20146) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egyik leghalkabb venti amit ismerek,nem légszállítás bajnok-de házhűtőnek bőven elég.Nekem fehér ledes volt és járt nálam piros is-mindkettőről a szolid szépség jut eszembe kinézet ügyben.Egyetlen negatívuma az ára(főleg 140 mm-ben),de valamit valamiért.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20148) SoulReaver válasza Grózi (#20147) üzenetére


SoulReaver
veterán

Kifele fognak szívni, arra szerintem elegek lesznek.

Most úgy fest a ventilátor arzenál, hogy egy lepa elől szív, alul egy zalman szív, hátul egy zalman kifele szív, felül két akasa kifele szív. De mivel egyetlen egy optikai meghajtóm sincs, oda is szeretnék egy valamekkorát, lehet az egyik noctua 14-es befér és az is szívni fog, közvetlenül a proci és a ramok felé.

Azt nem tudom még, hogy a két akasára, hogy fogom felrakni a drót kapcsokat, amik a noctua lamelláiba kapaszkodik.. Vagy mivel kerek az akasa, ezért a 12cm-es venti méretre vannak a lyukai?

[ Szerkesztve ]

(#20149) Imurai válasza Grózi (#20140) üzenetére


Imurai
tag

És az Accelero Xtreem is így működik?

(#20150) Grózi válasza SoulReaver (#20148) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha Viper R-d van(AK-FN073) akkor annak a lyuktávolsága 120mm-így lazán felmegy!A DS ilyen célra tökéletes lesz!
(#20149) ImuraiPassz,de szerintem igen.Gyári oldal szerint,ahogy nézem az nem-de nem vagyok benne biztos.Vga-s topicban érdeklődj!!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.