Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) eventus válasza Grózi (#20398) üzenetére


eventus
veterán

Szerintem nem elég látványos az első lapon, ez a lap hibája. Sok fórumban is ugyanez a probléma, nem olvassák el.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20402) Grózi válasza eventus (#20401) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Már félkövér,középre zárt és aláhúzott is+bevágtam 2 db felugró emoticomot is.Sajna nagyobb betűméretet nem enged.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20403) Tanisz válasza Grózi (#20400) üzenetére


Tanisz
senior tag

Okok, én mindig elolvasom az összefoglalót mielőtt kérdezek.
Max ha valamiben nagyon nem vagyok jártas (ilyenek a ventilátorok is), ott mindig rákérdezek, biztos ami biztos alapon.

Ha javasolhatom, rakj ki egy dátumot, hogy mikor frissültek az adatok (nekem legalábbis információt hordoz), bár lehet egyedül vagyok ezzel :U

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20404) Grózi válasza Tanisz (#20403) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A jobb felső sarokban írja: Utoljára frissítve: 2016-01-10 18:27:05
Most hozzányúltam,de maximum 1,5-2 hete frissítettem,mikor valaki jelezte hogy még nincs benne a BQ PW2 pwm.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20405) kocsisdavid5


kocsisdavid5
aktív tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy a gépembe vettem egy 3 pines táp ventilátort, viszont a tápom csak 2 pines és rákötöttem így, viszont borzalmasan hangos. Hogyan lehetne a fordulatát lejjebb vinni?

(#20406) Tanisz válasza Grózi (#20404) üzenetére


Tanisz
senior tag

Igen, azt tudom, hogy ott van, de ugye, ha csak rámentesz módosítás nélkül, akkor is frissül a dátum :)

Na nem kötekedni akarok, meg nem is lényeges annyira :)

Köszönöm az információkat és segítséget :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20407) SoulReaver válasza Grózi (#20404) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hali!

Tápba, tudnál egy jó ventit ajánlani?

Valami olyasmi kellene ami nem kotyog ki-be, és időtálló.

Köszi előre is.

:R

(#20408) Grózi válasza SoulReaver (#20407) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Tápba nehéz ügy,nem is olyan régen tárgyaltuk.Tudni kéne a pontos specifikációját(índítófesz,rpm,hány A) a gyári ventinek.Ha olcsón akarod megúszni,akkor kivezeted egy BQ PW2 kábelét a tápból és lapra kötöd-terhelés függvényében.Viszont ezért a tápos topicban levennék a fejem,senki se fogja ajánlani.Ettől függetlenül jó pár tápot megcsináltunk így és egyel sincs gond.Alapba megy 600 rpm-n és procihőfok függvényében emeli.
Ha maradnál annál,hogy a táp maga szabályozza akkor legjobb a gyári venti(ha alapba nem hangos fajta) vagy az adatok függvényében tudok segíteni választani-de jóval drágább lesz,azt előre mondom.
(#20406) Tanisz Nincs mit! :R

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20409) SoulReaver válasza Grózi (#20408) üzenetére


SoulReaver
veterán

A gyári ventije már rég nincs meg, mert zörgött és nem lehetett mit tenni vele, ezért ment a kukába.

Most egy Aero cool shark van benne, de ez sem az a fajta ami nem kotyog és mostanra már eléggé megereszkedett, mert hallom, amikor felpörög a táp, hogy kolompol a rácson.

Amúgy amikor kapja a terhelést a gép, úgy pörög fel a táp is.

Arra gondoltam, hogy a noctua nf12-őt rakom bele, ha megjön a 12-es akasa viper.

(#20410) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv!
Bocsánat, ha kicsit off-topik, de ebben a témában szokott felmerülni a probléma, ezért bátorkodom itt megkérdezni: Adott egy AsRock Z97 Anniversary alaplap, 2x 4 tűs ventillátor csatlakozóval (jelenleg még a régi 3-tűs ventieim működnek róluk). Kérdés, hogy ezek a csatik képesek-e PWM szabályzásra avagy sem - nekem kézikönyv alapján nem teljesen derült ki, hogy mi is az igazság.

(#20411) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

92mm-es ventilatorra lenne szuksegem ami egy hyper tx3 hutore menne fel segitsegnek a gyari melle. Tudtok ilyet ajanlani? Elosztoval menne a CPU_fan slotrol.

Szerk: vagy a gyari helyett, mindegy, csak jelenleg a phenom II 955 miatt kicsit hangos a kicsike. :D

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20412) dqdb válasza Feketelaszlo (#20410) üzenetére


dqdb
nagyúr

CPU_FAN1, CHA_FAN1, CHA_FAN2
Ezek mindegyike valódi PWM-es szabályozású csatlakozó, ha szabályozást szeretnél, akkor 4 pines ventilátort vegyél rá, mert a 3 pines maximális fordulatszámon fog pörögni.

CPU_FAN2
Ez feszültséggel szabályoz, 3 pines ventilátort vegyél rá, mert
1. némelyik 4 pines nem annyira szereti, ha feszültségről szabályozzák
2. ha oldalról nem nyitott a csatlakozó, akkor ki kell törnöd, hogy rámenjen a 4 pines kábel

PWR_FAN1
Egyáltalán nem szabályozható.

Ha a BIOS-ban egyes ventilátorcsatlakozók beállításánál látsz DC Mode vagy hasonló szöveget (az ASRock kispórolja a normális BIOS leírást a kézikönyvéből, és ez a feature náluk jobb lapoknál elő szokott fordulni), akkor a lábkiosztás leírása nem pontos, és azok a csatlakozók hibrid szabályozásra képesek, így mehet rá mind 3 pines, mind 4 pines ventilátor.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20413) Adebayor


Adebayor
aktív tag

üdv

Sharkoon Vaya házzal rendelkezek.
Alsó tápos

Elöl van gyárilag egy venti.
A procin CM hyper tx3 evo ami lefele, a VGA-ra fúj vagy szív :D
A videokártya meg a tápra.

[link]
a cikk első fele foglalkozik a házzal.
Hátra meg oldalra lehet feltenni hütőt.

Gondoltam veszek egyet. Kérdés hova rakjam? és hogy mennyire lehet hatékonyabbá tenni a hűtést ezzel.

A lapomon a cpu 4 pines helyén kivül van egy 3 pin-es valami ezen leirás alapján. Nem néztem bele a házba tuti ott lehet :D

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#20414) Feketelaszlo válasza dqdb (#20412) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Azt tudtam, hogy a CPU_FAN1 valószínűleg PWM szabályoz, de a ház ventikben nem voltam biztos - köszönöm a megerősítést! :R
A BIOS-ban egyébként valami csili-vili grafikus felületen lehet állítani, hogy minek a hőmérséklete alapján mi hány százalékon pörögjön, egyedül talán ebben a funkcióban tud többet az előző lapomnál, minden másban visszalépés :DDD
PWM-es Y elosztó használata egyébként mennyire javalt/ellenjavalt?

(#20415) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok!
ALPENFÖHN WING-BOOST BLUE 140 mennyire ajánlott típus? Van vele tapasztalat?
Merlintől vettem egy alpenföhn wing-boost 2 plus 140 mm-t, de 60%-tól kattogó hangot ad ki és ezt adnák helyette. Nem tudom bele menjek e.

(#20416) SoulReaver válasza Grózi (#20408) üzenetére


SoulReaver
veterán

Iszonyatosan felqrt a táp, meg a sok vezeték, rendeltem egy evga supernova gs550-et... Ezt meg eladom majd...

(#20417) Grózi válasza 3800+ (#20411) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Coolink SWiF2-92P
Nanoxia Deep Silence PWM 92- 1400
be quiet! Shadow Wings PWM 92 mm-én ezt választanám,medium rpm-l
(#20413) Adebayor Hátra,oldalra sok értelme nincs.Csodát ne várj abban a házban,ha ki akarod hozni belőle a maximumot,akkor az első ventit is cserélned kell egy minőségi darabra.Az ajánlottakat megtalálod az Összefoglalóban.
(#20415) k.sanyi92Nem mai csirke,de nem rossz venti.Semmiben se kiemelkedő,viszont minden téren jó.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20418) Grózi válasza SoulReaver (#20416) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kiváló táp,bár nem a leghalkabbak egyike-legalább is pár ember panaszkodott rá.A régi meg ha eladásra szánod,akkor old meg belső ventivel.Tud meg a gyári venti specifikációit és segítek választani ventit!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20419) Sanki válasza Grózi (#20417) üzenetére


Sanki
addikt

Értem. A Wing boost 2 plus-hoz képest milyen?
Vagy próbáljam meg az alpenföhn honlapján felvenni velük a kapcsolatot? Érdemes írni nekik?

(#20420) 3800+ válasza Grózi (#20417) üzenetére


3800+
őstag

Koszonom!

Es ilyenkor mindegy hogy a gyari fujja a hutot es a masik szivja a hutorol a levegot? Melyiket, hogy erdemes feltenni?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20421) iceman007


iceman007
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy ASUS M5A97 LE R2.0 alaplap és ehhez van csatlakoztatva egy Arctic F12 PWM PST CO ház ventilátor. A venti a CHA_FAN1 nevű 4 pines slotra van csatlakoztatva, szóval elvileg tudnom kéne szabályozni, de valahogy a BIOSban mégsem történik semmi ha változtatom. Aztán visszaolvastam a topic-ban és Grózi írta, hogy hiába 4 pinesek ennél az alaplapnál, ezek nem szabályozhatóak. Viszont a ventilátornak van egy adaptere gyárilag amibe be lehet dugni a CPU hűtőjének (Arctic Cooling Freezer A30) a csatlakozóját és a ház ventilátorát dugni az alaplapban a CPU hűtő csatlakozójának a helyére. Így elviekben már lehetne szabályozni a ház ventilátorának a fordulatszámát is. Ez használható így, nem okoz problémát?

Elsősorban Grózihoz:
Láttam, hogy mindenkit óva intesz az Arctic cuccoktól. Azért nem javaslod őket, mert megbízhatósági problémái vagy esetleg hűtési elégtelenségei vannak? Az előző régi gépemnél nem volt kulcskérdés a hűtés, így a mostani gépemnél gyakorlatilag vakon, a netes tesztek alapján választottam, mert ott jónak mondták...

Tudnál javasolni alternatívát a ház ventilátora helyett, ami minimum ilyen vagy még jobb légszállítással rendelkezik és 3 pin-es, hogy szabályozni lehessen (zaj nem számít)? A 3 pin-es csatlakozónál csak megnézem az egyes szálak kiosztásait, hogy stimmeljenek és simán rádughatom a 4 pin-esre?

Lehet, hogy a közeljövőben, ha úgy hozza az élet, a CPU ventilátorát is lecserélném. A processzor egy AMD FX 8320, a házban pedig a tápegység felül helyezkedik el tehát a táp ventilátora és a GPU ventilátor is a processzorra nyomja a meleget. Tudnál mondani erre is egy alternatívát?

Köszönettel, iceman007

(#20422) Grózi válasza Sanki (#20419) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az kicsit újabb fejlesztés,de nincs nagy eltérés.
(#20420) 3800+ Én egyedül a BQ-t tenném fel push-ra,de rárakhatod mellé a gyárit is-mondjuk 1-3 fokot nyersz,de hangra sokat veszítesz.
(#20421) iceman007
Ha valóban R2.0-d van akkor az összes ajzat pwm-s:

Akkor működnie kell bármely aljzatról a szabályzásnak.Először is töltsd le az AiSuite-t a gyártói oldalról és azzal próbáld meg szabályozni a ventit,működnie kell.
Az Arctic se minőségben,se hűtési teljesítmény terén se ajánlott-keress rá,leírtam milliószor,hogy miért.
Tudok helyettük másik ventit ajánlani,de először próbáld ki az AiSuite-t,mert neked 4 pin-s venti fog kelleni.
A ház kérdésről meg annyit,hogy egy ilyen konfig már megilletne egy alsótápos,normális hűtésű házat-abban cserélt ventikkel csend lesz és jó hőfokok.
Megkérnék mindenkit,hogy vegye figyelembe az aláírásom-nem viccből van ott...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20423) iceman007 válasza Grózi (#20422) üzenetére


iceman007
aktív tag

A fordulatszámot sajna még így sem írja (bár ez a legkevesebb, erre tudsz valamit?), de most tudom szabályozni :) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#20424) Grózi válasza iceman007 (#20423) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pedig kéne neki,lehet hogy nem jó a ventin az rpm visszajelzés vagy az aljzatod szenzora.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20425) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello, Arctic liquid 240 re keresek ventilátort. Halk legyen, és mivel vízhűtésre kellene ezért arra való legyen. Árban nem nagyon van határ, de azért maradjunk az 6-8 ezer Ftos kategórián belül. (egy kérés ha van egyáltalán ilyen, hogy sárga legyen.)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#20426) 3800+ válasza Grózi (#20422) üzenetére


3800+
őstag

Push, tehat az loki at a levegot a bordak kozott? :)

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20427) Adebayor válasza Grózi (#20417) üzenetére


Adebayor
aktív tag

köszi.

hát ha csodát nem lehet várni, akkor inkább hagyom.

Azt se tudom hogy az elejébe milyen van :) vagy házakba beleraknak egy valamit hogy legyen és kész? :)
tehát minden jobb amit tudok venni helyette?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#20428) Bnorbu válasza rvn_10 (#20425) üzenetére


Bnorbu
tag

Bizony van :) Ez esetben az Akasa Viper a te legkavarod!

(#20429) Grózi válasza rvn_10 (#20425) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez a szín leszűkíti a kört,egyedül a Viper marad.Brutális légszállítása van,így azért 1100-1200 rpm-től hangra is számíts.Kompaktra én az Akasa Apache-t preferálom,igaz a Viperrel 1-2 fokot még nyersz,viszont evidens hogy amennyivel többet pörög annyival hangosabb.Viszont ha akarod,akkor hőfok függvényében(ha a lapod támogatja a pwm-s ventiket) állítod a ventiket és vagy nem engeded el maximum rpm-ig vagy játék közben nem foglalkozol vele(a vga-d úgyis hangosabb lesz ha nagy teljesítményű darab)
(#20426) 3800+ Igen!
(#20427) Adebayor Gyári házventiben kiválót csak prémium házakban találsz.Használtban kapsz jó házat már 8-10K-ért+ 2-3 db ventire számolj még 8K körül.Nem olcsó,viszont az érzés és a hőfokok ég és föld lesz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20430) rvn_10 válasza Grózi (#20429) üzenetére


rvn_10
senior tag

Gigabyte z170hd3p a lap, ebből a ventiből elég a 2 db, vagy vegyem meg a 4, et mint az arcticon van?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#20431) Grózi válasza rvn_10 (#20430) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Bőven elég a 2 és vegyél hozzá egy 4 pin Y elosztót(pl: [link] ) és mehet a cpu_fan aljzatra!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20432) rvn_10 válasza Grózi (#20431) üzenetére


rvn_10
senior tag

És akkor avszivattyút hova kell kötni?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#20433) shield


shield
őstag

Melyik típusban kapom a legcsendesebb 200mm-es 7-800ford. R.P.M.-es ventit?
Előre is köszi.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#20434) Grózi válasza rvn_10 (#20432) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 pin-s fan_aljzatra.
(#20433) shield
Az rpm az fordulatszámot jelöl...3 pin-sben a CoolerMaster Megaflow Silent a te ventid.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20435) shield válasza Grózi (#20434) üzenetére


shield
őstag

Igen, igazad van.
Ez jó amit ajánlasz, mínusz 10dBA a házban levőkhöz, pedig ezek sem zajonganak.
Thermaltake Overseer RX-I ház + Scythe Ninja 4 hűtő.
Ha tényleg 10dBA-el halkabb, akkor az üres helyre még 1 és a 2 másikat is lecserélem. Most sincs zaj, de ha még lehet jobb, akkor miért ne. Remélem megegyeznek a felfogatási méretek, majd még utána nézek.
Köszi az ajánlást.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#20436) Grózi válasza shield (#20435) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A gyártói adatoknak ne higgy soha...Viszont nagyon csendes darab,főleg ha tudod szabályozni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20437) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Van egy cooler master real power 620m tápom a ventije zörög morog olajozás után vagyunk.
Van itthon alpenföhn wing boost 2 és wing boost 1 ventim (shamrock).
Tudom fontos a statikus nyomás, az indulófeszültség.
Mit mondtok megfelelne valamelyik alpenföhn?

(#20438) 3800+


3800+
őstag

Coolink SWiF2-921 venti ajánlott darab? Mennyire zajos? Gép hátuljába kellene egy 92mm-es venti, szóval nem fontos hogy hatalmas légszállítása legyen, inkább legyen halk. 1500RPM a 92mm-esek táborában mennyire hangos nagy átlagban.
Egy Sharkoon Lownoise 92mm pl 1000RPM-es. Ez már az ultragagyi kategória?:D

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20439) shield válasza Grózi (#20436) üzenetére


shield
őstag

Közben eszembe jutott, hogy valami ilyesmit hozott a fiam még a nyáron. A műhelyben meg is találtam. A szóban forgó ventit találtam meg, a dobozában, újnak tűnik, de sajna nem működik, csak a piros LED-ek. :W
Pedig szívesen meghallgattam volna működés közben. Nem tudom mi a baja, csak nem szakadt a tekercse!?
Az alaplapra vannak dugva a ház ventik, de van egy jópofa ventiszabályzóm is ha szükséges. Eredeti kínai. :D
Az a baja, hogy nem tudja annyira visszavenni a fordulatot, mint az alaplapi szabályzó. Amúgy a magasabb fordulatú ventinél szépen tartja a fordulatot.

Nézelődtem CM ára után és EZT találtam. nem tudom ez a típus milyen minőség?

Giot nem hiszem, hogy különösebb gondot okozna.

3800+ ITT - Zajszint: 21 dB-t írnak, szerintem ez megfelelő.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#20440) Grózi válasza Giot (#20437) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nemrég veséztük a táp venti témát,olvass vissza-elírtam mindent.Abba a tápba én a korábban leírt módszerrel simán beraknám.
(#20438) 3800+Igen,az-írtam is neked korábban+bent az ajánlott ventik között az Összefoglalóban,de a BQ halkabb.
(#20439) shieldAzt az Nzxt-t felejtsd el,nem épp egy halk darab.Ha lapról tudod szabályozni,az tökéletes-nem kell külön szabályzó.
Mégegyszer leírom,hogy gyártói adatok nem jelentenek semmit(főleg a hang),ezek alapján ne ajánlgass!És a tápventi se olyan egyszerű ügy,tápos topicban mindjárt neked ugranának...(ezért is írtam neki,hogy olvasson vissza)
Itt a legolcsóbbak a MegaFlow-k(nemrég néztem):
Pécsen,kék:[link]
Pécsen,piros:[link]
És ha pesti vagy akkor itt a piros:[link]

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20441) 3800+ válasza shield (#20439) üzenetére


3800+
őstag

A 921 kis tesojat nezem, a 920-at es ez alacsonyabb fordulatu, biztos minosegibb darab mint a sharkoon. Sztem o lesz a nyertes. :)

Szerk: igen valoban bent van az osszefoglaloban, utolag vettem eszre elnezest.

[ Szerkesztve ]

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#20442) eventus válasza Grózi (#20434) üzenetére


eventus
veterán

:DD 3 pines pwm ventit ajánlasz? :C :C

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20443) Grózi válasza eventus (#20442) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mi?? :F
RPM-s ventit írt(ezért is írtam,hogy az a fordulatszám),nem pwm-st..Azért kezdtem a második mondatot úgy,hogy 3 pin-s..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20444) eventus válasza Grózi (#20443) üzenetére


eventus
veterán

Akkor nem esett le neked :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20445) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

December vége fele megrendeltem a BQuiet Pure wings 2 ventiket, aztán azóta sincs meg, sőt mivel elég bajos webshop-ból rendeltem még az előre utalt pénzem is bajban van. Bár elvileg ma visszakapom, vagy a héten. Szóval annyit szívok két venti vásárlásával mint még soha egyetlen rendelésemmel sem.

Na de a sok galiba között olvasgattam itt is, meg máshol is. És lenne pár kérdésem érdeklődés szinten. Mert elvileg marad a Pure wings 2. elvileg. :)

Akasa Viper és Viper R között mi a különbség?

Írtátok, hogy nagy a légszállítása de hangos. Már azon is elgondolkodtam, hogy egy Akasa Viper megtolhatná elölről a levegőt (szóval vennék egy olyat estleg). Vagy valami halkabb, jó légszállító értékkel? Vagy a Pure Wings 2 abban is jónak számít?

Nem sürgős a válasz, meg nem fontos, csak "hangosan gondolkodtam" :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20446) eventus válasza .LnB (#20445) üzenetére


eventus
veterán

Melyik kupiból? Jó lesz a BQ is.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20447) .LnB válasza eventus (#20446) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Kander.hu, sajnos csak pár napja "tévedtem be" a Feketelista, avagy a rossz boltok topicja-ba. Ott is megemlítik őket, de már késő volt. :(

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20448) Grózi válasza eventus (#20444) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jöhet privátban,tényleg nem... :(
(#20445) .LnBMiért onnan?Hardverkernél most is van raktáron 5 db 2600Ft-ért...Maradj a BQ-nál,a Viper overkill házhűtésre,főleg az R.A különbség annyi,hogy a Viper R(AK-FN073) 140mm-s méretű,csak 120mm-s furattávval rendelkezik.De ez is benne van az Összefoglalóban...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20449) Giot


Giot
addikt

Visszaolvasgattam, nem szeretném kivülről szabályozni a táp ventilátorát.
Inkább igyekszem megfelelő ventilátort bele venni.
A gyári venti papíron 0.24Aes a linken lévő 0.26. Magas fordulatú tegnap teszteltem teljes fordulaton a hajamat lengeti.
Ajánltak nekem enermax twister peessure és találtam is itt helyben. Illetve fele áron találtam itt helyben corsair ventit ami gyárilag radiátorokon dolgozik.
Melyikkel nem nyúlnék mellé. A corsair kis fordulaton nem morog vajon?
Köszi!

(#20450) Grózi válasza Giot (#20449) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A Korszart felejtsd el,feltéve ha csendest akarsz.Én a helyedben a Wing Boost-nál maradnék.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.