Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Grózi válasza takacsbotond (#20349) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lapod gyártói oldaláról le tudod tölteni az ASRock Extreme Tuning Utility-t és azon belül be tudod állítani.
(#20350) 8thEz a venti arra jó,hogy kergesse a levegőt.Nem tudsz szabályozni?Mert ha igen,akkor célszerűbb lenne valami erősebbet választani-leszabályozva az is halk,de ha kell van tartalék.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20352) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Annak mi lehet az oka, hogy a Giga Z97X-Gaming 7 lapom csak 960 RPM-ig veszi vissza az Akasa Apache venti fordulatát? (CPU FAN)

BIOS-ban próbáltam már a Silent és a Manual beállításokat is, semmi változás. Ugyanez igaz a Giga Smart Fan programra is. A másik szívás, hogy a ház ventiket a rendszer hőmérséklet alapján szabályozza, és ezen sem lehet állítani tudtommal.

Ötlet valakinek esetleg? (a venti szabályzón és a speedfanon kívül)

www.smart-bus.hu

(#20353) 8th válasza Grózi (#20351) üzenetére


8th
addikt

Nem kell tartalék a hangja a lényeg. Van annál halkabb venti annyiért?

(#20354) Tikakukac válasza Grózi (#20348) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez van , nekem a víz megvolt majd' egy évtizedig, épp elég dolgot vágtam tönkre meg izgultam, most jó lesz a lég még egy 10-esig :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20355) Grózi válasza -Solt- (#20352) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ott valami gebasz lesz,600-ig le kéne vigye.Mivel a cpu fan-ról van szó,nézd meg bios-ban hogy mennyi minimális fordulatra van állítva-szerintem ott lesz a gond.Ha van szabad,pwm-s cha_fan aljzatod,akkor próbaképp ráteheted.Mondjuk szerintem az előbbi lesz a gond,külön fül alatt szokta hozni biosban a cpu_fan minimális fordulatát(általában százalékban,de van hogy rpm)-keresd meg!
(#20353) 8thAnnyiért nemigen.
(#20354) Tikakukac 2 vga-t én is hazavágtam(ebből egyet mondjuk gariba kicseréltettem ;] ),és úsztattam is meg már gépet-de ilyen a popszakma!! :D

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20356) 8th válasza Grózi (#20355) üzenetére


8th
addikt

Akkor berendelek belőle kettőt. Köszi.

(#20357) -Solt- válasza Grózi (#20355) üzenetére


-Solt-
veterán

A Smart Fan a gebasz... ha nem kalibrálom a ventiket, akkor teljesen mindegy mit állítok a BIOS-ban, max 900 RPM-ig engedi le a CPU fan-t, viszont a többi ház ventit normálisan szabályozza. Ha kalibrálom, akkor a CPU Fan-t szabályozza jól (leengedi 6xx RPM-ig), viszont akkor meg a ház ventiket minimum 80%-n járatja, bármit állítok... Ráadásul, ha kalibrálok, nem is tölti be a profilt induláskor, csak ha megnyitom a programot...

Ez így kaka, az Asus lapom fényévekkel jobb volt ilyen szempontból. Asszem marad a ventiszabályzó, mert azzal sem tudok megbékélni, hogy a ház ventiket a rendszer (alaplap) hőmérséklet alapján szabályozza, és nem a CPU hőmérséklet alapján.

www.smart-bus.hu

(#20358) Tikakukac válasza Grózi (#20355) üzenetére


Tikakukac
titán

Na igen, a beáztatás...fuj.

Kövi kérdés: elöl van 3 apache, procin a 14-es Viper. Mi legyen a hátsó venti? 12-es kell és pwm-es. Vegyek 12-es Vipert vagy másik Apache esetleg más?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20359) Grózi válasza -Solt- (#20357) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Hát igen,ebből a szempontból(és másból is) az Asus sokkal jobb.Ez így akkor tiszta szop.s,marad a vezérlő-arra viszont 3 pin-s venti jobb lenne.
(#20358) Tikakukac Én maradnék az Apache-nál,vagy ha befér akkor TY-147A.(120-s furattáv,de 140*152 mm-s méret).
Az aláírásodon röhögök mindig-bár annyival kiegészíteném hogy a maradék külföldön van..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20360) ZrogNV


ZrogNV
tag

Sziasztok!

Valószínűleg megköveztek a most következő kérdésemért, de sajnos elakadtam.

(GigaByte GA-B75M-D2V alaplap)

Van egy Cooler Master RC-K350-KWN2-EN Elite házam amibe felszereltem 2db Cooler Master SickleFlow ventilátort. Az egyiket a ház plexi oldalára, szerintem ő lesz a ludas a turbina hangzás kialakulásáért.
A két ventilátor szerintem 2000-es fordulaton megy folyamatosan.
Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e ezeknek a ventilátoroknak a fordulatát leszabályozni?
Biosban vagy Speedfannal, ha igen akkor azt hogy tudom végre hajtani?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#20361) -Solt- válasza Grózi (#20359) üzenetére


-Solt-
veterán

Régebben nagyon szerettem az Asus-t, de mostanában nagyon gyatra minőséget gyártanak... fél év alatt beszart egy Asus VGA-m, egy Asus lapom, és amikor visszavittem gariba, megmutatták a visszavitt cuccokat. A 90% Asus termék volt... egy darabig én kihagyom.

www.smart-bus.hu

(#20362) suszka23


suszka23
csendes tag

Sziasztok!
ALPENFÖHN ventilátort készülök venni, mi a véleményetek, tapasztalatotok ezekről a ventikről?

ALPENFÖHN WING BOOST BLACK-WHITE 140 "B" KATEGÓRIA
ALPENFÖHN BROCKEN 2 PCGH-EDITION 140 "B" KATEGÓRIA

suszka

(#20363) Grózi válasza ZrogNV (#20360) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Először is ellenőrizd a lapod aljzatait,hogy melyik képes szabályozni-lásd Összefoglaló.Ha nem megy akkor szólj.Nem éppen csendes ventit választottál,házhűtésre nem 2000 rpm-s kell..
(#20361) -Solt- Vga-ban én se vennék.Nekem csak lapjaim voltak Asusból(meg a mostani laposom-de az Rog),felső kategóriások azokkal nem volt gond.Viszont rengeteg gépet raktam össze olcsóbb Asus lapokkal is-1-t se kellett gariztatni.
(#20362) suszka23Elöször is mit jelent az a B kategória? :F Ha a Merlin féle akciós ventik közül van,akkor nincs gond..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20364) -Solt- válasza Grózi (#20363) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem RoG lap ment szarrá... én nagyon szeretem az Asus lapokat, de elszállt velük a ló, és sokat romlott a minőség. Saját szememmel láttam azt az alaplap és vga tornyot ami ott figyelt garanciális javításra. Elkeserítő volt. :(

www.smart-bus.hu

(#20365) suszka23 válasza Grózi (#20363) üzenetére


suszka23
csendes tag

igen ott néztem, vélemény, tapasztalat?

suszka

(#20366) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok, szia Grózi!
Esetleg lenne tippetek a következő "hiba" megoldására?
3db lepa venti egy közösítőn a lap (R4E) CPU csatijára van kötve!
Működik és szabályozható!
Ellenben kb2-5 percenként figyelmeztető üzenetet kapok a kép jobb alján egy felugró ablakban, amint a cpu venti 0 fordulatára panaszkodik!
Viszont, ha a 3 ból egyet lehúzok, akkor nem kapok üzenetet!
Lenne esetleg tippetek miért van ez?

(#20367) Tikakukac válasza Grózi (#20359) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet még várok egy házcserét (na az még micsoda kérdés damn...) aztán meglátom kell-e még venni valamit.

Ezt az alát én is szeretem kb. ezen reg óta megvan :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20368) ZrogNV válasza Grózi (#20363) üzenetére


ZrogNV
tag

Köszi a segítséget próbáltam utána olvasni és belenézni a gépbe is.
Lehet most hülyeséget fogok írni, de az olvasottak alapján erre jutottam.

GigaByte GA-B75M-D2V alaplapon 1db 4 pin-es (SYS FAN???) aljzatot találtam, a ventilátorok 3 pin-esek, ha jól értelmeztem az egyik ventilátort rá tudom így is kötni és feszültséggel szabályozni.
Sajnos a kábel nem ér el az alaplapig.
Esetleg egy Fan controller ( AeroCool Touch 2100) megoldást jelentene?

“Nem győzni jöttünk, hanem pusztítani!”

(#20369) Kaci84 válasza suszka23 (#20362) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia, nekem van 2 Alpenföhn CPU hűtöm (Groc Locker és Himalaya 2) és mindegyiken hangtalan a venti, igaz olyan 450-es fordulaton megy, azért. 500-600 körül megjön a hangja. Ha így nézzük nem rossz ventik.
Viszont ha igazán jót vagy halkat akarsz 5-6e között találsz 12-14cm-es darabokat.
Nekem van a gépbe Enermax és Be Quiet!

Mindekettő az 500-600-as fordulatot tudja minimum ezen a fordulaton éppen csak halható. A Shadow Wings egy hajszállal halkabb. A Be Quietet csak a ház miatt vettem, hogy passzoljon dizájnban, bár végül oda került ahol nem látni az Enermax meg ledes így baromi jól mutat. Vigyázz Be Quietből csak a Shadow Wingset ajánlom Silent Wings és Pure Wings is van a gépemben és határozottan hangosabbak.
Sajnos Noctuát kevesen forgalmaznak aki meg igen arra várni kell, ezért nem azt rendeltem, de mindenképp ajánlom, mert nem sokkal drágább és tudja a 350-es fordulatot is.
A fenti ventik sem rosszak, sőt, csak hát az van, hogy nekem iszonyú halk gépem van, ezért nagyon szigorúan veszem. Jelenleg a HDD a leghangosabb a gépben már ha bekapcsol, pedig az is csak 2,5"-os.
Jól gondold meg, mert egy jó venti 5-10 évig is kiszolgálhat, nem érdemes spórolni.
Majd írd meg mit döntöttél!

[ Szerkesztve ]

(#20370) dqdb válasza ZrogNV (#20368) üzenetére


dqdb
nagyúr

GigaByte GA-B75M-D2V alaplapon 1db 4 pin-es (SYS FAN???) aljzatot találtam, a ventilátorok 3 pin-esek, ha jól értelmeztem az egyik ventilátort rá tudom így is kötni és feszültséggel szabályozni.
Rosszul, az alaplapodon mind a CPU_FAN, mint a SYS_FAN PWM-es csatlakozó, így kizárólag 4 pines ventilátort tudsz velük szabályozni.

1. GND
2. +12V
3. Sense
4. Speed Control

Kbhont: az alaplapodon van 8 darab hibrid szabályozásra képes csatlakozó, miért nem külön-külön kötöd be őket? Amúgy bírnia kellene csatlakozó az ASUS szerint 1 amperre van méretezve és a ventilátor a Lepa szerint maximum 0,25 ampert eszik, így mentesülnél egy valószínűleg kábeles nyűgből akadó problémától, és mindegyik ventilátortól lenne fordulatszám-visszajelzés.

Emellett nem ártana megnézni, hogy a 1-2-3 ventilátorral fordulatszámok terén mi a helyzet, mert az, hogy van/nincsen figyelmeztető üzenet, nem túl sok információ.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20371) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan 8cm ventilátort a Zalman Z11 házban ami két oldalán helyezkedik el, oda kéne hogy beférjen, van ilyen?

Szélessége 1.5cm legyen.

Eddig csak ezt találtam: [link]

De azért nem semmi ára van, hátha ennél tudtok olcsóbbat is ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#20372) Grózi válasza suszka23 (#20365) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Annyiért ajándék áron van és nem hiszem hogy gond lenne velük.
(#20366) Kbhont Nekem ilyen gondom nem volt-nekem is hármas elosztón volt a 3 Lepa és nem kiabált.
Vagy azt csinálod amit dqdb javasolt,vagy ami még eszembe jutott,hogy húzd szét a csatikat(hátha érintkezés gond-nem jó az rpm visszajelzés) és/vagy cseréld meg azt a ventit amelyik ágon az rpm visszajelzés jön.
(#20368) ZrogNV Ahogy dqdb is írta,te lapról csak 4 pin-s ventiket tudsz vezérelni.Vagy veszel olyat vagy egy ventivezérlőt-bár én az előbbit javaslom,mert nem túl jó minőségű ventiket választottál.
(#20371) RathrolSajna a 15 mm eléggé leszűkíti és ebben a vastagságban nekem sincs tapasztalatom.Az biztos,hogy vagy halk és nincs légszállítása vagy hangos,de akkor se sok :D -a méretből és a slim kialakításból adódóan.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20373) SoulReaver válasza Grózi (#20372) üzenetére


SoulReaver
veterán

Csak hangos nekem ez a 20cm venti elől az enthoo-ban..

Tudsz ajánlani nekem előre 14cm ventit? :) 14cm DS ventik megállnák a helyüket?

(#20374) Grózi válasza SoulReaver (#20373) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Első opciónak ott van a CoolerMaster MegaFlow Silent 200mm-van kék led-sben,ami passzol az Aerocool Ds-eidhez.Vagy tehetsz előre 2 db DS-t is-Nanoxiából vagy Aerocool-ból,mindkettő jó választás!És még a BQ PW2 is szóba jöhet!
Ha úgy kérded,hogy én mit vennék-én a 2 db Aerocool-t választanám,mert a leghalkabb+az összkép miatt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20375) Modst3R


Modst3R
senior tag

Haf X Nv-be 23-as és a 20as ventik helyére bitfenix 230 nem a pro hanem a csendesebb elég ha auto stopos lenne úgy is? Igazából csak azért nem akartam drágábbat mert úgy is csak game alatt forognának...

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#20376) scorpion1


scorpion1
csendes tag

- sziasztok, ventilátort szeretnék vásárolni, pontosabban a Thermaltake Riing 12 néztem ki, ezzel van valakinek tapasztalata? Hang és hűtési teljesítmény érdekel. Ház ventinek használnám, zajra nem vagyok alergiás, de ha nagyon hangos akkor nem veszem meg, 1400rpm-en mennyire hangos? elviselhető, elég halk? Azért ez mert kis moddingot szeretnék. Előre is köszi.

(#20377) Grózi válasza Modst3R (#20375) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nagyon nincs jó tapasztalatom velük,mindkettő(sima és pro) elég hangos+jellegzetes motorhangja van még leszabályozva is.Sajnos ebben a méretben kicsi a választék...
(#20376) scorpion1A 140-se volt nekem,nem rossz darab-le is írtam keress a Riing szóra.A 120-sal nincs tapasztalatom,de azt garantálom hogy 1400 rpm-n nem ép halk,ahogy semelyik venti se az.
Ha dizájnelemként funkcionál,annak nem utolsó és biztos vagyok benne hogy leszabályozva(6-800 rpm) halk is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20378) scorpion1 válasza Grózi (#20377) üzenetére


scorpion1
csendes tag

- köszönöm, rákerestem és láttam :R , akkor berendelem, a szélzaj annyira nem zavar engem, azért kérdeztem az 1400rpm-et mert szeretném ha a hőt kivigye a gépházból

(#20379) Grózi válasza scorpion1 (#20378) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahhoz nem kell akkora fordulat.Lapról szabályozd hőfok függvényében(idle állapotban elég 600 rpm is)vagy vezérlőről.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20380) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Van egy Corsair Obsidian 800D, az adatlapomon szereplő konfiguráció van benne. (7 db 12 cm-es ventilátorok mennek bele, vagy 4 db 12 cmes és 3 db 14 cm-es).

Processzoron van egy CM Seidon 120M kompakt vízhűtés. (venti 12 cm)
VGA-n pedig NZXT Kraken X40 kompakt vízhűtés. (venti 14 cm).
Jó pár ventilátorom már elkezdett hangosodni (elég sokat mennek).
A vízhűtések bordáin két db ventit használok jelenleg is.
Jelenleg a ventilátorok maximuma 1200-at pörögnek, ami bőven elég kiszellőztetni a házat és a komponenseket.

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen ventilátorokat tudnátok ajánlani a házhoz és a két vízhűtéshez?!

Egyszerre kissé költséges lenne az összes ventilátort lecserélni, de ár/érték/tartósság/csendesség arányban keresnék ventilátorokat.

Szeretném ha minél halkabban tudna működni a gép így alacsonyabb fordulatú ventik bőven elegendőek, viszont minél csendesebbek legyenek és hozzá viszonyítva megfelelő légszállításúak.

Led világítás és szivárványszín nem érdekel :) Sima feket, vagy fehér érdekel csak vagy a kettőnek a kombinációja, vagy egyszínű nem rikító :)

Néztem a Be Quiet ventiket, de új áruk kissé borsos, főleg ha ilyen sok kell :D

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20381) Grózi válasza Tanisz (#20380) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azt nem írtad,hogy 3 vagy 4 pin-s kellene.És ha a BQ 2400FT/darab árú ventijei húzósak árban szerinted,akkor inkább még várj vele és spórolj..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20382) Tanisz válasza Grózi (#20381) üzenetére


Tanisz
senior tag

Jogos :)

Elsősorban 4 pinesek érdekelnek valamint 3 pinesek is, mert az alaplapomon olyan csatlakozók vannak többségében.

Vagyis pontosítva, alaplapon ezek vannak:
1 db CPU-ventilátor csatlakozó (1 db 4 tűs)
4 db házventilátor-csatlakozó (4 db 4 tűs)
1 db CPU OPT ventilátorcsatlakozó (1 db 4 tűs)

Innen 4 db ház ventilátor csatlakozót elvesz a kompakt vízhűtésekhez tartozó ventik.
Az 1-1 CPU és CPU OPT pedig a szivattyúk.

A többi házventilátorhoz elég 3 pines.

Hát nem tudom én 2400 HUF-ért nem láttam BeQuiet ventiket, a legolcsóbb is 6000 HUF volt.

Ezért kérdeztem rá itt a topikban esetleges olcsóbb csendes ventilátor alternatívák után?!

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20383) Grózi válasza Tanisz (#20382) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Pedig annyi a Be Quiet Pure Wings 2 120mm,2400FT.Elöször is ellenőrizd a lapod gépkönyvében vagy a gyártói oldalon,hogy azok a 4 pin-s aljzatok valóban pwm-sek-e(segítséget találsz az Összefoglalóban,ha nem megy akkor jelezd).Ha valóban azok,akkor miért kellene neked 3 pin-s venti? :F
A másik,hogy ha jól értelmeztem amit írtál,akkor az összes aljzat jelenleg foglalt?Mert akkor elosztókábelekre is szükséged lesz...
Szóval ha mindezeket megnézted akkor írj nekem egy ilyet:
Kell X darab Z mm-s Y pin-s venti házventi és a rájuk szánt maximális összeg
Kell X darab Z mm-s Y pin-s venti radiátorra és a rájuk szánt maximális összeg
És kell X darab Y vagy 3-s elosztókábel 3 vagy 4 pinben

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20384) SoulReaver válasza Grózi (#20374) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi! :R

Meg is rendeltem 2x14cm DS-t.

Remélem elég fénye lesz, hogy bevilágítsa valamennyire a belső teret.

Szerintem felesleges ez a nagy 20cm venti. Bekapcsolom a gépet, aztán az egész házból csak az a hang jön, ahogy felpörög a nagy lomha dög :D

[ Szerkesztve ]

(#20385) Tanisz válasza Grózi (#20383) üzenetére


Tanisz
senior tag

Összesen 9 db ventilátorra van szükségem :) Ebből 4 db (2 db 12 cm-es és 2 db 14 cm-es) megy a radiátorokra, a többi 12 cm-es.

Elosztókábeleim vannak (viszont nem az alaplapi venti foglalatba csatlakoznak, hanem Molexről mennek, fix fordulaton) , szóval jelenleg mindegyik helyen van ventilátor és működnek is, de nem a legcsendesebb típusok.
(Corsair gyári ventik és CM ventik, valamint egy NZXT venti ezt a vízhűtéshez kaptam).
Ezért cserélném.

Egy Asus SABERTOOTH 990FX R2.0 lapom van.
Itt a pdf 47 oldalán van leírva milyenek.

4 db ház vanti csatlakozója:
GND
CHA FAN PWR
CHA FAN IN
+5V

a két CPU_FAN csatlakozót
mert azok
GND
CPU FAN PWR
CPU FAN IN
CPU FAN PWM

Hmm... fura, hogy erre a Be Quiet Pure Wings 2 120mm -re miért nem találtam rá... :) Köszi :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20386) Tanisz válasza Tanisz (#20385) üzenetére


Tanisz
senior tag

Be Quiet Pure Wings 2 helyett/mellé milyen alternatíva van más márkákból?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20387) zolika15


zolika15
tag

Üdv mindenki!
Valaki meg tudja mondani miért van az hogy egy Gigabyte lapon a sys_fan-on van egy Noctuan nf a9 es venti amit le szeretném szabályozni, ráteszem az eredeti LNA-ét és nem indul el terhelés alatt sem, de ha menet közben rádugom akkor gond nélkül forgatja!! :F

Zoli

(#20388) FireHunter


FireHunter
újonc

Helló!
Szeretném kérdezni, hogy a gépház (Sagitta Raidmax szürke) oldalán lévő (processzor magasságában, 8cm-s) ventilátor merre fújon. Kifele vagy befele? Processzor hűtési problémáim vannak, és hogy lenne praktikusabb? Felső tápos a ház.

(#20389) abridabri válasza FireHunter (#20388) üzenetére


abridabri
veterán

Befele, ha melegszik a procid.

(#20390) FireHunter válasza abridabri (#20389) üzenetére


FireHunter
újonc

Köszönöm!
Jó választás akkor is a befele fújás, ha a hátsó ventilátor kissé gyengébb?

(#20391) abridabri válasza FireHunter (#20390) üzenetére


abridabri
veterán

A hatso kifele fujjon ,annak nem is kell erosnek lennie.

(#20392) eventus válasza Tanisz (#20386) üzenetére


eventus
veterán

Nem találsz, csak drágábban és nem feltétlen jobbat. 800D ház mellé ne legyen drága a BQ.. Audi A8 semperit gumikkal.

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20393) Tanisz válasza eventus (#20392) üzenetére


Tanisz
senior tag

Nem a drágaság miatt kérdeztem az alternatívát.
Csak kíváncsiságból.

Nem az volt a kérdésem lényege, hogy olcsóbb és jobb, vagy ugyanolyan van-e BBQ-nál.

Amúgy a BQ-t én nem talátam 2400 HUF-ért, ahol elérhető az is 3000 HUF, ami még teljesen belefér a keretbe.

Max 5000 HUF/db költségvetéssel számoltam amúgy, persze az ember mindig örül, ha valamit kedvezőbb áron kap meg.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20394) Grózi válasza Tanisz (#20393) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1.[link]
2.[link]
Itt 9db készleten,2600-ért: [link]
Ami még nagyon jó és hasonló árban van az a Nanoxia Deep Silence 1300 rpm.A következő lépcsőfok,ami jóval halkabb és még belefér az árkeretedbe az a Aerocool Dead Silence(ledes,3 válaszható szín és van led nélküli is)
(#20392) eventus "Audi A8 semperit gumikkal"-találó hasonlat!! ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20395) Tanisz válasza Grózi (#20394) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :)

Még egy utolsó kérdés.Ezek a márkák 14-es méretben is jók?

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20396) Grózi válasza Tanisz (#20395) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igen,nem véletlenül szerepelnek az Összefoglaló ajánlott ventijei között!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20397) eventus válasza Grózi (#20396) üzenetére


eventus
veterán

Úgy el van rejtve :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#20398) Grózi válasza eventus (#20397) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:DDD Párszor már mondtam,hogy sok értelme volt a megírásával fáradnom... :(((

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20399) Tanisz válasza Grózi (#20396) üzenetére


Tanisz
senior tag

Elolvastam az összefoglalót, nem tudtam, hogy mennyire friss.

Nem gondoltam/tudtam, hogy probléma, ha rákérdezek a topikban is.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20400) Grózi válasza Tanisz (#20399) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem probléma és friss-nemrég szerkesztettem.Csak amikor a 8. ember kérdi ugyanazt(amit le is írtam),kicsit fárasztó..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.