Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) dqdb válasza abridabri (#20247) üzenetére


dqdb
nagyúr

Két különböző ventilátor másképpen reagál ugyanolyan kitöltöttségű PWM jelre, és sokkal nehezebb lesz belőni az optimális hűtésprofilt úgy, hogy ugyanazon paraméter mellett az egyik a másikhoz képest teljesen más légszállítást generál. Szóval PWM-es esetben kényelmetlenség és esetleg időben hullámzó fordulatszám lehet a végeredménye. Igazán feszültséggel történő szabályozás esetén lehet veszélyes ez, ahol egy magasabb és egy alacsonyabb indulófeszültségű ventilátornál könnyen össze lehet hozni olyan esetet, hogy míg az egyik szépen forog, a másik meg-megáll, és leégeted az utóbbit (és fordulatszám-visszajelzés hiányában ezt észre sem veszed). Szóval ha az a PWM-esnek gondolt 4 pines csatlakozó valójában feszültséggel szabályoz, akkor erőteljesen kerülendő a különböző típusú ventilátorok egy Y kábelre kötése. És ha visszanézel a topikban pár oldalt, akkor láthatod, hogy sokak fejében az él, hogy az alaplapi csatlakozónál 4 pin = PWM, ami a CPU_FAN-t kivéve többször nem igaz, mint igaz, így inkább mindig azt írom le, hogy kerülje, mert jobban jár, főleg akkor, ha látszik, hogy nem jártas a témában.

Ezenfelül bármilyen elosztós bekötésnél problémás lehet, hogy nem veszed észre, ha az a ventilátor, amelyiktől nem jön vissza fordulatszám-infó, megáll.

Ha az 600 rpmen megy akkor gondolom a lepa is a korul
Kap a ventilátor x%-os kitöltöttségű PWM jelet, az egyik ennek hatására y RPM-fel forog, a másik z RPM-mel. Ez lehet, hogy egy ventilátor esetében a minimális és maximális fordulatszáma között lineárisan változik, lehet, hogy nem. Lehet, hogy a minimális fordulatszám alatt a ventilátor saját PWM elektronikája leállítja a motort, lehet, hogy ilyenkor tart egy minimális fix fordulatot. Lehet, hogy némi hiszterézissel-tehetetlenséggel működik a fordulatszám-szabályozás, lehet, hogy nem. Ezeket az infókat nem szokták közölni, de szépen ki lehet mérni, ha valakinek van ehhez kedve-ideje. Ha kiméred, tudni fogod, hogyan reagál a Lepa. Ha nem, akkor annyit tudsz, hogy csinál valamit, és ezt szerencsére úgy teszi, hogy neked megfelel a hűtés.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20252) Tikakukac válasza Grózi (#20236) üzenetére


Tikakukac
titán

Köszi!

Sikerült használtban kb. mindet beszerezni a listáról, szóval megúsztam kb. 12k-ból az egészet :B

:R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20253) abridabri válasza dqdb (#20251) üzenetére


abridabri
veterán

Nem azt mondtam, hogy mindig mukodik minden alaplappal,de nalam gond nelkul szabalyoz 2 kulonbozo ventit az holtbiztos. :R

(#20254) Grózi válasza abridabri (#20249) üzenetére


Grózi
Topikgazda

dqdb leírta a lényeget,pontosan.Én röviden összefoglalva csak annyit mondanék,hogy 100%-s sose lesz a szabályzás és a ventiknek se egészséges.A többi rajtad múlik...
(#20250) golf2gtAz elsők legalább nem látszanak! :N Feszültségalapú szabályozásra képes aljzatod nincs??ert hátul igen jól mutatna egy Aerocool DS-én is anno oda tettem fehérben!
(#20252) Tikakukac :R Nincs mit!Remélem azért nem 2-3 éves ventiket vettél...(1 év után azért mindegyik degradálódik,persze a használat mértékétől függően-hány óra és volt-e a gép takarítva)
(#20253) abridabri Legalább is te azt hiszed... :N

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20255) Tikakukac válasza Grózi (#20254) üzenetére


Tikakukac
titán

Elviekben elég keveset mentek, plusz olyan árban voltak, hogy csak na :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20256) Grózi válasza Tikakukac (#20255) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:C Akkor jó vásárt csináltál!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20257) SoulReaver válasza Tikakukac (#20252) üzenetére


SoulReaver
veterán

Akkor tárgytalan?

(#20258) golf2gt válasza Grózi (#20254) üzenetére


golf2gt
tag

Ezt passzolom :D milyen feliratot kell keressek az alaplapon?

(#20259) jozsi252 válasza Grózi (#20239) üzenetére


jozsi252
veterán

Szerencsére a 270X nem egy tüzes fajta, meg alapból ugye elég jó a szellőzése a háznak, így a hőfokkal nincsen gondom egyáltalán. De gondoltam ha lehet még javítani ezen a jó helyzeten is, akkor miért ne. Oldalt amikor volt, akkor befelé fújta a levegőt, úgy raktam.
Gondolom ez pont rossz, mivel a VGA venti meg kifelé fújja a nyák miatt ugyebár.
Amúgy ma meg is jött a kék megaflow a Merlintől. katt

Sokkal jobban mutat mint a régi piros. Gondolkoztam rajta hogy fel kellene dobni kék világítással a ház belsejét még. Van olyan topic PH-n ami direkt ilyen ház világítással foglalkozik?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#20260) Tikakukac válasza SoulReaver (#20257) üzenetére


Tikakukac
titán

Dehogyis, abban az a pakk a harmada annak amiből összeáll az egész :B Azt nem mondtam, hogy nálam vannak a ventik, csak, hogy sikerült őket beszerezni. Elméletben. Fizikailag meg szerintem lehet hétvégen be is ütjük :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20261) Grózi válasza golf2gt (#20258) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A lap alján a válasz,az összes cha_fan képes feszültségalapon szabályozni,maximum ki kell választani Biosban-viszont tapasztalatom szerint átáll.Innentől vehetsz 3 pin-s ventit.

(#20259) jozsi252 Ha felesleges,akkor felesleges.Nem tudom van-e ilyen topic,de én 500FT/méterért szoktam venni smt ledsort+egy forrasztópáka és némi szakértelem=kész házvilágítás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20262) golf2gt válasza Grózi (#20261) üzenetére


golf2gt
tag

És akkor a 4 pinesre rádugom a 3 pinest és kész?

(#20263) dqdb válasza golf2gt (#20262) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elvileg igen, ugyanis ASUS-nál hibrid csatlakozók esetében az automatikus mód az alapértelmezett beállítás. Ha biztosra szeretnél menni, akkor a Monitor menüben az adott ventilátorcsatlakozóhoz tartozó Q-Fan Control beállítást DC Mode-ra módosítod.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20264) Grózi válasza golf2gt (#20262) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ahogy oda is írtam,igen-maximum a biosban be kell állítani,de 99%-ban automatán felismeri.A lap alján is ott van angolul.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20265) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Rendszer hűtőt keresek max 2.000Ft/db áron.
A legfontosabb hogy viszonylag halk legyen és a fehér led sem ártana.
Bitfenix spectret néztem mert úgy hallotam egész jó darab.

(#20266) Grózi válasza NOKA32 (#20265) üzenetére


Grózi
Topikgazda

1.Méret?
2.3 vagy 4 pin?
3. Miről vezérled?
4.Nem tudom hol halottad,de a Spectre minden,csak nem jó...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20267) NOKA32 válasza Grózi (#20266) üzenetére


NOKA32
aktív tag

1. 120mm
2. bitfenix aero-500 beépitett vezérlője 2 csatornás,ebből gondolom 3 pines lehet rákötném az első két ventit.
A tőbbi mind1.
3.Leírtam, az előbb 4pin-t meg nem vezérlem agy nem tervezem.

(#20268) golf2gt válasza dqdb (#20263) üzenetére


golf2gt
tag

Rendben köszönöm a választ !

(#20264) Grózi , Köszönöm! Most egy darabig maradok a "tuning" ventiknél aztán majd ha úgy ébredek hogy nem tetszik rendelek egy aerot :)

(#20269) Grózi válasza NOKA32 (#20267) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor a Be quiet Pure Wings 2-t ajánlom,2300FT-ennyi még beleférhet.Fehér led-sben van ultrahalk,viszont árban az jóval több-Aerocool DS 120 [link]
(#20268) golf2gt Oké!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20270) golf2gt válasza Grózi (#20269) üzenetére


golf2gt
tag

Amúgy melyik a halkabb az aero vagy a lepa?

(#20271) Grózi válasza golf2gt (#20270) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A DS halkabb,viszont a Lepa légszállítása jobb.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20272) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

próbáltam értelmezni a korábbi hozzászólásokat, de bevallom nem hiszem, hogy fogtam mindent és az összefoglalóval sem lettem hozzáértőbb :)

Annyi lenne a kérdésem, ami gondolom unalomig ismert itt, hogy vettem új alaplapot, ezen van 3 darab system fan hely. 1 db 3 pines és 2 db 4 pines. Nekem a 3 házventim 3 pines, itt ajánlották annó, Coolink Swif2 vmi. Egyet rá tudtma tenni, de a másik kettőt nem. Lehet vhol most átalakítót ehhez kapni vagy érdemesebb lenne 2 db új házventit néznem, 80mm-es méretben, ami 4 pines? Ha igen, akkor esetleg mi ajánlott ilyen max 1500 ft/venti árig?

Előre is köszi a válaszokat!

Az alaplapom ennyit ír erről:

3/4) CPU_FAN/SYS_FAN1/2/3 (Fan Headers)
The motherboard has a 4-pin CPU fan header (CPU_FAN), two 4-pin (SYS_FAN1/SYS_FAN2) and a 3-pin
(SYS_FAN3) system fan headers. Most fan headers possess a foolproof insertion design. When connecting
a fan cable, be sure to connect it in the correct orientation (the black connector wire is the ground wire).
The speed control function requires the use of a fan with fan speed control design. For optimum heat
dissipation, it is recommended that a system fan be installed inside the chassis.
SYS_FAN1/2:

Pin No. Definition
1 GND
2 +12V/Speed Control
3 Sense
4 VCC

SYS_FAN3:

Pin No. Definition
1 GND
2 +12V
3 N/A

(#20273) dqdb válasza Orgi (#20272) üzenetére


dqdb
nagyúr

4 pines csatlakozóra is rá tudsz kötni 3 pines ventilátort, ehhez nincsen szükség semmiféle adapterre, és az alaplapi csatlakozó kialakítása is olyan szokott lenni, hogy el sem lehet rontani.

A lábkiosztás alapján SYS_FAN3 nem szabályozott, az arra csatlakoztatott ventilátor mindig maximális fordulatszámon fog menni. A másik két SYS_FAN ugyan 4 pines, de nem PWM-es, hanem feszültséggel szabályoz, ami neked tökéletesen megfelel.

Vegyél egy Y kábelt, azzal kössél két ventilátort a SYS_FAN1-re, a harmadikat pedig egyedül a SYS_FAN2-re.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20274) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Hali!

Megrendeltem 2 db Aerocool DS 12cm ventit, de közben úgy alakult, hogy házat cserélek, és Ő lesz a Z11 utódja. Ebben elől van egy 20cm venti, a z11 -ből a Lepa 12cm és a 2 DS lesz majd felúl.

Elég lesz-e elől az egy 20cm? Vagy cseréljem le 2db 14cm ventire? Felülre jó lesz a 3 12cm. Még alulra kell majd egy 14cm,hogy kerek legyen.

(#20275) Grózi válasza SoulReaver (#20274) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az egy nagyon jó ház!A Phanteks 200-s ventijéről megoszlanak a vélemények hang terén,de a teljesítménye elég.Először próbáld ki és utána dönts.A ház másik nagy specialitása a gyári ventihub,ami okos kis dolog-nem lesz gondod a vezérléssel.
Én felülre tenném a két DS-t és hátra a Lepa-t.Alulra ha csak a vga-d nem melegszik nagyon,akkor felesleges venti,de ha nagyon akarod akkor a gyári 140-s hátsó ventit odateheted-leszabályozva.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20276) SoulReaver válasza Grózi (#20275) üzenetére


SoulReaver
veterán

Kb én is erre gondoltam.

A vga-nak nem árt a plusz hűtés, mert túlhajtva azért termeli a kis 60-65 fokot.

Ez a venti hub úgy működik, hogy rádugom amennyi ráfér, aztán kap satáról feszt, a lapra meg a 4 pines és onnan látja majd mindet? Egyszerre vagy külön is lehet szabályozni ezzel?

Köszönöm a segítséged! :R

(#20277) Grózi válasza SoulReaver (#20276) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a 60-65 fok tökéletes,75 fok felett lenne zavaró-de a referenciakártyák simán üzemelnek 90-n is.
Természetesen csak egynek látja az összeset és egyszerre-egyformán szabályozza.bombibmw nem rég próbálta nekem és elismerően nyilatkozott.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20278) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Sziasztok!

PWM ventilátor be lehet kötni simán két kábellel feszültség szabályzósra? Pl tápegységbe?

(#20279) dqdb válasza ---Lasali--- (#20278) üzenetére


dqdb
nagyúr

PWM ventilátor be lehet kötni simán két kábellel feszültség szabályzósra?˘
Igen, azonban kicsi valószínűséggel előfordulhat, hogy kellemetlen motorhang lesz a mellékhatása (az amúgy PWM-ről vezérelve alacsony fordulatszámon tökéletesen halk Akasa Apache-ra ketten is panaszkodtak, hogy feszültséggel szabályozva morog).

Pl tápegységbe?
Tápegység esetében nem túl szerencsés kísérletezni, ha tönkrement az előző ventilátor, akkor vegyél helyére egy pontosan ugyanolyat. Mivel ott nem tudsz a vezérlési profilhoz hozzányúlni, így fontos, hogy az indulófeszültség és légszállítási görbe megegyezzen. Ha pedig úgy értetted, hogy majd az alaplapról vezéreled a táp ventilátorát, akkor ezt a gondolatot verd ki gyorsan a fejedből.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20280) ---Lasali--- válasza dqdb (#20279) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az a baj hogy 0.3 amperes venti van benne gyárilag, ilyet nem nagyon kapni minőségi darabban. Amiket én szeretek és nem drága, az a coolink swif 2, ebből van olyan ami 0.33 amperes, de PWM -es. A többi az 0.10-15 körül van talán, az biztos nem indulna el, bár! Ez a hülye táp, FSP 350 apn, túl pörgeti a ventit, hideg levegőt tol a tápegység folyamatosan, annak is örülnék ha nem pörögne benne ennyire a venti. Alaplapról semmiképp nem vezérelném, az badarság.

(#20281) dqdb válasza ---Lasali--- (#20280) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az indulófeszültséget nézd, hogy az semmiképpen ne legyen magasabb, mint a mostani ventilátoré.

A többi az 0.10-15 körül van talán, az biztos nem indulna el, bár!
Elindulna az, több ne legyen inkább.

A Be Quiet System Power és a Pure Power az APN designra épít. Az előbbi a tökéletes klónja, az utóbbinál a hűtéshez hozzányúlt a BQ, lehet, hogy ezen az úton kellene elindulni, és megnézni, ott milyen ventilátort használnak, az a paramétereit nézve jó lehet-e neked.

Alaplapról semmiképp nem vezérelném, az badarság.
Kreativitás akad bőven az emberekben (ha bringákról van szó, nálad is ;]), de ezt nem is miattad írtam le, hanem jobb arra a kreatív 0,00001%-ra is gondolni és inkább megelőzni a hülyeséget :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20282) Grózi válasza ---Lasali--- (#20280) üzenetére


Grózi
Topikgazda

"Amiket én szeretek és nem drága."-na itt kezdődnek a gondok.Tápba olcsó ventit rakni badarság.
Ha elfogadsz egy jó tanácsot,akkor inkább eladod és nézel egy új tápot.
Ahogy dqdb is írta,tudni kéne a pontos paramétereket és alaphangon 7-8K-ra minimum számolj venti ügyben.13K-ért pedig már kapsz új és jobb minőségű tápot,ami alapba halk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20283) Grózi


Grózi
Topikgazda

Minden kedves fórumtársnak kívánok békés,boldog és sikerekben gazdag Újévet!! :R

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20284) ---Lasali--- válasza Grózi (#20282) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Biztos hogy nem fogom eldobni, az az igazán nagy elmebaj. Növelni akarod az ország GDP -jét? Máshogy tedd.
2200 ft egy coolink swif 2, ez duplája egy arctic vagy bármilyen egyszerű márka árának, ezért nem gondolom alapvetőn olcsó sz@rnak.
Azért mert túl van pörgetve ennek az olcsó fsp nek a ventije, aminek ráadásul leszáradt a hátuljáról a matrica, és kifordult belőle a tömítés, így aztán teljesen kiszáradhatott a perselye, kikopott, még a tápnak nincs semmi baja.

7-8 ért milyen ventit akarsz? Túlárazott noctua sem kerül annyiba, papst vagy valami pari ventilátor lehet hogy annyiba kerül, de olyan semmibe nincsen, mindegyikbe réz perselyes sz@r van, a 20 ezresbe is, enermaxomban volt dupla iparis, de az én meg kivágtam mert utáltam az ipari csapágy hangját, a vízhűtés mellett kihallatszott, nekem az enermaxban egy egyszerű papíron max 1200 at forgó coolink swif 2 van évek óta, tökéletesen üzemel.

Neked is Boldog új évet, és minden hasonló jót! Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#20285) abridabri válasza ---Lasali--- (#20284) üzenetére


abridabri
veterán

en egy 1200 ft os cooler master molexes ventit raktam a 500W os FSP tapomba (kivezettem a kabelt a tapbol es siman 12V ra van kotve) vagy 5eve es azota is tokeletsen mukodik :F

[ Szerkesztve ]

(#20286) golf2gt válasza Grózi (#20283) üzenetére


golf2gt
tag

Boldog új évet !!

(#20287) Kbhont válasza Grózi (#20283) üzenetére


Kbhont
senior tag

Én is kívánok minden jót a jövő évhez!
Grózi és mindenki aki erre jár! Boldog új Évet Nektek!
Jövőre Veletek ugyan itt! :K :))

(#20288) Modst3R


Modst3R
senior tag

Nem tom jó topicba irom-e, egy isminek épitek, h110-re keresünk halk jó minőségű ventit, árban rugalmas az illető! Persze észerű kereteken belül :D XDD

Köszi előre is! :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#20289) Grózi válasza Modst3R (#20288) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Már vártalak-olvastam kompakt topicban,jó helyen jársz.
A méret adott(140mm),3 vagy 4 pin-st tud vezérelni-szeretne?És kéne egy árkeret.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20290) Modst3R válasza Grózi (#20289) üzenetére


Modst3R
senior tag

hát dc-vel jobban szeretem megoldani a vezérlést, tehát 3 pin. És 5-8ig /db :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#20291) Grózi válasza Modst3R (#20290) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha ennyit rászán és valódi teljesítményt szeretne csendben-akkor Noiseblocker NB-eLoop B14-3.
Még alternatíva lehet:

Noctua NF-P14s redux-1200
NOCTUA NF-A14 ULN

4 pinben még tudnék sokat mondani.Én az NB-t venném(de én maximalista vagyok),a PS nem rég járt nálam-az új kedvenc lett.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20292) Modst3R válasza Grózi (#20291) üzenetére


Modst3R
senior tag

NB-BlackSilent Pro 140mm ebből a PK-2 mennyire ajánlott??

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#20293) Grózi válasza Modst3R (#20292) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Személyes tapasztalatom nincs vele,csak amit halottam olyan embertől akinek adok a szavára.Ő azt mondta,hogy az eLoop szériát nem közelíti meg.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20294) Modst3R válasza Grózi (#20293) üzenetére


Modst3R
senior tag

Én 5k per db tom venni. Szal árba sem. H110et átfújja simán a pk1 is nem?? Az nagyon halk! V a noctuának nem vt feka ventije?? Nem bonyolitok ha nem. Csak azt kérték h ha nem ütközik teljesítménnyel szembe akk a design is fontos. Mondjuk ezzel a saját gépemnél is így vtam. Valszeg azèrt választott engem az illető. :B

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#20295) Grózi válasza Modst3R (#20294) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Szerintem akkor inkább maradj az általam is javasolt Noctua Redux 140 1200 rpm-s változatánál-árban is hasonló.És igen,ez a szürke Noctua.
Ha a kinézet a lényeg,akkor Thermaltake Riing 140-véleményem szerint mutatós nagyon.A tapasztalataim leírtam róla-keress rá.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20296) Modst3R válasza Grózi (#20295) üzenetére


Modst3R
senior tag

Oksi köszike :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#20297) Modst3R válasza Grózi (#20295) üzenetére


Modst3R
senior tag

Szerk
http://www.thermaltake.com/products-model_Specification.aspx?id=C_00002635
Started voltage 9v. Akk ezt nem lehet leszabályozni annyira?

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#20298) Modst3R


Modst3R
senior tag

elengedem...noctua lesz :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#20299) Grózi válasza Modst3R (#20297) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én levittem lappal 300 rpm-re is,szépen járt,,csak a gyűrű fényereje csökkent nagyon.600 rpm-től szépen vílágít,viszont felül azért van egy kis hangja.Le is írtam,semmiben sem különb(hang,légszállítás) egy TY-147A-nal,igazából dizájnelem.A Noctua jobb venti,viszont a Riing kinézetben nagyon ütős.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20300) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok.

Egy procihuto ventire lenne szuksegem.

A legfobb elvaras a halksag.

Ajanlanatok 3'at?

Koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.