Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20551) Grózi válasza Tikakukac (#20550) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ati/Amd fronton állandó gond a melegedés..Az Nvidia nagyon elhúzott minden téren az az igazság-kevesebbet fogyaszt,nem melegszik és több játékot arra optimalizálnak.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20552) Tikakukac válasza Grózi (#20551) üzenetére


Tikakukac
titán

68 fok a plafon, nincs okom panaszra :B Kilowattos táp van fogyasztás nem érdekel, mondjuk ki: 3 hónapos kari, fulldoboz és garpapírok 25k-val bolti ár alatt az rendben van :B

Hát érted, proci vizezve van, van egy GPU blokkom ami ment 10 órát kb. valamire ráraknám :B

Van egy kupac venti aztán valamit kéne velük kezdeni azért akarok moddolganti :P Így most házcserével ugye egy rakat apache is megmarad :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20553) Grózi válasza Tikakukac (#20552) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Azon a hőfokon mit akarsz még javítani? :F A többit teljesen megértem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20554) gti3


gti3
csendes tag

Üdv!

92mm-es ventit vennék. 3-3500ft-nál nem szánnék többet rá. A lényeg, hogy a lehető leghalkabb legyen és ne legyen ledes. 3 és 4 pines is szóba jöhet, rendszerhűtőnek használnám a ház elejébe (2db-ot). Coolink SWiF2-t már próbáltam, de annyira nem vált be nekem.

(#20555) Grózi válasza gti3 (#20554) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nanoxia Deep Silence PWM 92- 1400
be quiet! Shadow Wings PWM 92 mm

92 mm 3 pin:

Nanoxia Deep Silence 92 - 1400
BE QUIET! Pure Wings 2 92mm
BE QUIET! Shadow Wings 92mm

Mindegyik csendes.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20556) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Korábban írtam ide már a kander.hu-s ventilátor rendelésem kálváriájáról, ami már már hihetetlen méretekbe gyűrűdzött a végére. De ma megkaptam a csomagot. Azok után, hogy kétszer lemondtam a rendelést, ezt vissza is igazolták, kértem a pénzem visszautalását, azt mondták visszautalják. Volt fogyasztóvédelmi fenyegetés részemről, és nagy ugatás. Dec. 27.-óta folyt ez a nevetséges keverés.

Ma szerelem be a két ventilátort. Be Quiet Pure Wings 2 PWM.
De lenne előtte pár kérdésem hozzátok, kérem segítségeteket.

1.
Itt az alaplapom kézikönyvéből a ventilátor vezérlőkről szóló oldal: [link]
Jól értem, hogy nekem csak a CPU fan kezel PWM-es ventiket? Elég egyértelmű, és figyelni is fogok rá, hogy oda kössem a ventilátorokat.

2. Vettem PWM-es elosztót, hogy egy aljzatra tudjam rákötni a kettőt. De mint a képen látható: [link] a jobb oldali kábelen csak három tű van. Miért? Hibás a kábel?

3. Itt csak a tanácsotokra lennék kíváncsi. Töprengtem, hova tegyem a ventiket a jobb hatásfok érdekében. Itt egy kép a házamról jelenleg: [link]
Bennem két opció merült fel. Mindkettő új venti előre megy, így lenne ott három.
Vagy egy megy alulra a táp mellé, egy pedig előre.
Vélemény? Meglátás?

Előre is köszönöm a válaszokat, és az eddigi segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20557) abridabri válasza .LnB (#20556) üzenetére


abridabri
veterán

3venti legyen elol ,alulra felesleges annaka VGA nak . Az eloszto jo, 1db 4pines kell arrol veszi le a fordulatszamot ,a masik pontosan annyin fog forogni mint a 4pines ,annak nem kell a 4. pin visszajelzes.

(#20558) .LnB válasza abridabri (#20557) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm szépen a választ.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20559) Grózi válasza .LnB (#20556) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én a két új ventit tenném előre és felesleges elöl három.Ami kijön elölről,azt tedd felülre.A kábel úgy normális,egy ágon van csak rpm szál.A cpu_fan1 és 2 pwm-s,a sys_fan-k feszültségalapon szabályoznak-ezekre kösd a gyári ventiket.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20560) .LnB válasza Grózi (#20559) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Felülre nem akarok tenni, mert ott nincs porszűrő és kikapcsolt állapotban beleszáll a por. Van felette polc, de az előző házamnál is ez volt a baj.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20561) Grózi válasza .LnB (#20560) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kapni már sok helyen felszerelhető porszűrőket,a felül elhelyezett venti elég sokat tud jelenteni hőfok ügyben.(elsősorban cpu)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20562) abridabri válasza .LnB (#20560) üzenetére


abridabri
veterán

Felesleges fentre ,nekem is Define S van es ha fentre raktam ventit 1 fokot jelentett minuszba . Elol 2-3 ,hatul 1 boven jo lesz. Bar nekem jatekviz van a procin ,nem tudom nalad a toronyhutesnel szamitana -e a felso ,de gyanitom nem sokat .

[ Szerkesztve ]

(#20563) Grózi válasza abridabri (#20562) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Háza válogatja,de 90 %-ban toronyhűtésnél hoz még pár fokot-néhány háznál jelentős mértékben.Az biztos,hogy többet ér mint előre 3 venti 2 helyett és ha már adott neki a gyári venti akkor érdemes használni(bár én eladnám és a 2 gyári helyére is tennék minőségit :D )

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20564) abridabri


abridabri
veterán

Nalam Define S ben 4 fokot hozott a 2 helyett 3 venti felallas elol. Igy mindig friss hideg levego jut a teton levo radira. Ha csak az also 2 venti ment akkor gondolom a VGA rol felszallo meleg miatt nem hult ugy a cpu.
Most igy nez ki . Sajnos a kazan MSI 390 miatt kellett 1 raklap venti ,hogy tudjam huteni.

Elol 3db 14 es ( BQ PW2 / 2x FD GP14 ugyanolyan halk mint a BQ ) /teton a kompakton 2*14 Apache / hatul 14 apache / VGA alatt par centivel 2*12 Lepa . Igy is felmegy 80-83 fokig a VGA ,egyszeruen nem tudok neki mar mit csinalni.

(#20565) Grózi válasza abridabri (#20564) üzenetére


Grózi
Topikgazda

És a 2db Lepa nélkül meddig megy fel a gpu hőfoka?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20566) abridabri válasza Grózi (#20565) üzenetére


abridabri
veterán

Majdnem 90. Teljesen felmelegiti akkor a Plexis oldallapot ,mert ugye oldalra okadja ki a meleget. A 2 lepat ugy raktam ala,hogy elful a vga mellett ,es feltolja a meleget ami ott megrekedne, a hatso +2 felso apache meg kihuzza.Az lenne a megoldas ha a plexibe vagnek ventinek helyet, csak ez uj haz ,nincs szivem szetcseszni a plexit.

[ Szerkesztve ]

(#20567) .LnB válasza abridabri (#20566) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem plexisen alapból van ott venti hely, nekem olyan van. Betettem előre a két új ventit, így elől 3db van. Így VGA -10C° (az egy gyárihoz képest elöl)
CPU -2C° (talán, ez nem tuti mérés)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20568) Zsmester89 válasza abridabri (#20566) üzenetére


Zsmester89
őstag

Add el a 380at, vegyél ph.n egy használt 980at. Nem vagyok zöld sem piros, de hangszigetelt házban 2 ventivel alacsonyan lehet tartani a hőfokokat.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#20569) Grózi válasza abridabri (#20566) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én is az Nvidia-ra váltást javaslom vagy vizezd le.A plexis lapot én se vágnám szét,utána kell nézni-biztos kapni hozzá sima oldallapot.(mondjuk az se olcsó,általában 8-10K-ebayen biztos olcsóbban megáll mint itthon)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20570) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nekem az a problémám, hogy az UEFI-ben, csak CPU és System (alaplap) hőmérséklet fögvényében tudom szabályozni a ventiket. Nem tudom minden lap esetében csak így lehet e. De én leginkább a VGA hőmérséklethez állítanám be. Ez gondolom csak külön programmal megoldható igaz? Nem vagyok oda a háttérben futó progikért, de tudnátok ajánlani valamit? Kipróbálnám.

Jelenleg, jelentősebb terhelés mellett, manuálisan 100%-on pörgő ventikkel a VGA-m 65C°-os.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20571) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

140-es ventiket keresek egy phanteks evolv házba. A lényeg, hogy minél csöndesebb legyen.
Amit találtam az a Blacknoise NB-eLoop B14-1 76.6m3 tud 5.7dBA hang mellett. Ami nagyon jónak tűnik.
Sőt túl jónak. Van ezzel a típussal valakinek tapasztalata?

Köszi!

(#20572) abridabri válasza Grózi (#20569) üzenetére


abridabri
veterán

Nvidiara nem valtok, egyyreszt draga moka lenne a 980 csere + elvbol utalom az NV-t :) Vizezes is lenne vagy 100k. Majd talan egyszer benevezek valami jol szellozo hazba ( TT Core x9 vagy Raven05 -bar ennel nem lehet berakni a mostani cpu jatekvizet, szoval legre kellene visszavaltani )

[ Szerkesztve ]

(#20573) N.Ferry


N.Ferry
senior tag

Sziasztok!

Házam elejébe keresek 20 vagy 23as ventit.

Pár tipp lenne jobb fajtára?

Eddig ezt néztem ki, ami nem is annyira drága.

Cooler Master MegaFlow 200 Red LED Silent Fan

:R

Walking Dead

(#20574) abridabri válasza abridabri (#20572) üzenetére


abridabri
veterán

Ha a Core x9 mellett dontenek ,hogy helyezzem el a ventiket ? es miket ? fentre raknam a 240es lepa bordat ertelemszeruen. Meg a VGA fole kellene 2-3 venti ,mert fektetett alaplap eseten pont felfele fujna a meleget a VGA ami nekem kapora jonne, onnan konnyu kiszippantani. Jelenleg ilyen ventijeim vannak : 3*14cm Apache , 1*12 Viper , 2x lepa Bol Q , 1*14 BQ PW2 ,2x FD GP 14cm, 1x Megaflow 20cm .
Az elso 20 as gyari TT ventit benthagynam ,plusz odaraknam meg a 20 as Megaflowot a dvd keretek helyere .
Mennyire lenne gaz a 2db lepa bol quiet a radin pushban a teton ? a 3db 14 apache meg a vga folott ?

(#20575) abridabri válasza abridabri (#20574) üzenetére


abridabri
veterán

valahogy igy gondoltam :C (Paint skill lvl100 )

[ Szerkesztve ]

(#20576) Grózi válasza .LnB (#20570) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Sajna ilyen progi nincs,javaslom a vga ventijeit állítani Msi Afterburnerrel!
(#20571) csuki00Tudod mi az a 76.6m3 5.7dBA mellett?Fizikai képtelenség! :D A gyári adat sosem mérvadó.Ettől függetlenül az egy baromi csendes venti,bár ha tudod vezérelni akkor a helyedben B14-2-t vennék.
(#20573) N.FerryAz adott méretben nem hiába ajánlott,kiváló venti.
(#20575) abridabriAz elképzelés jó,bár csodát ne várj vga hőfok ügyben.És se vagyok nvidia fan,de a tények szomorú dolgok-a legtöbb játékban a 970 elveri feleannyi fogyasztással és hővel...A 980 meg már teljesen más liga. Igen az Nv nem olcsó és a vizezés se.Viszont ha már ezt vetted akkor a régi mondást idézve:
Aki szereti az esőt,bírja a sarat is!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20577) abridabri válasza Grózi (#20576) üzenetére


abridabri
veterán

Szoval akkor szerinted uj hazzal se lenne jobb ? ( 70 fok kellene nekem a lelki nyugalomhoz )

(#20578) Grózi válasza abridabri (#20577) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mit idegeskedsz?Van rá gari nem-ha eldöglik legariztatod.A 70 fok nem hiszem hogy összejön,max ha a vga ventijeit 90-100%-n járatod.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20579) abridabri válasza Grózi (#20578) üzenetére


abridabri
veterán

De a mostani 82 fokot is 100% venti fordulaton eri el ,es igy mar eleg hangos + felmelegit mindent korulotte (pl hangkari ,alaplap ,amikre mar nincs gari :B

(#20580) MomoSinX


MomoSinX
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy vettem egy beépíthető manuális venti szabályzót viszont a ventik low és medium beállításon nem pörögnek, csak high on, mi lehet a gond? Lehetséges, hogy csak 12V-al hajlandóak menni és rosszakat vettem?

(#20581) Grózi válasza abridabri (#20579) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az úgy nem kóser-én ziher hogy eladnám.
(#20580) MomoSinX
És ez a szabályzó hány V-t ad a ventinek low és medium álláson?És azt nézted,hogy mennyi a rákötött ventik indítófeszültsége?Mert sok venti 9V alatt meg se mozdul+ ha a vezérlő mondjuk 5 és 7v-t ad neki a két álláson akkor nem csoda...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20582) cyberkind


cyberkind
félisten

Lenne értelme lecserélnem a házban lévő Fractal Design Dynamic GP14-es ventiket 3 140-es Nanoxia Deep Silence-re?
Kicsit melegnek érzem a vinyókat, elérnék valami tényleges hőmérséklet csökkenést?

Paranormal Cocktivity

(#20583) MomoSinX válasza Grózi (#20581) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Ezt a szabályzót vettem [AEROCOOL F4XT], az a baj, hogy fogalmam sincs a low és med mennyit ad neki, mert a leírás nagyon szegényes, annyit biztosra tudok, hogy maximum 12V-ot tud leadni egy channel.

A venti az 3db SCYTHE Slip Stream 120mm 2000rpm Slim. Akkor valószínűleg az a baj, hogy ezek csak 12V-on hajlandóak megmozdulni, mert más nem nagyon van a hátuljukon.

Akkor ezt nagyon benéztem, direkt azért vettem a szabályzót, mert benéztem a pineket is (4 helyett 3), így nem tudom őket lapról szabályozni. Most meg ez XD. Fml.

Szerk: Akkor valaki tud jó 120mm-es ventit, aminek az indítási feszültsége 5V és mehet max 12-ig? Csicsa led nem kell, amúgy sem látom őket. Ezzel a 3 régivel meg majd kezdek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#20584) cyberkind válasza cyberkind (#20582) üzenetére


cyberkind
félisten

Esetleg az összefoglalóban szereplő Cooltek CT-Silent 140-es ventiről mi a vélemény?
2k darabja, tehát ez nagyon jó ár, és a légszállítása illetve a hangja is jó.

Paranormal Cocktivity

(#20585) Grózi válasza MomoSinX (#20583) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Se a vezérlőről,se a ventik índítófeszültségéről nem találok lóf@szt se... :W
Másik ventibe tudok segíteni,csak két kérdés:
Muszáj a slim vagy lehet normál is?
Árkeret?
(#20584) cyberkindTermészetesen a Cooltek belépőszint,tehát csodát ne várj.Nem sokkal drágábban a BQ PW2 már más liga,az alatt szerintem ne add!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20586) .LnB válasza .LnB (#20556) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megjött a csomag, meg a pénzt is visszautalták. Király! :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#20587) Grózi válasza .LnB (#20586) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Isten tartsa meg jó szokásukat!! ;]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20588) cyberkind válasza Grózi (#20585) üzenetére


cyberkind
félisten

És melyik az a 3 pines ajánlott venti amire már megérné cserélni?

Paranormal Cocktivity

(#20589) Grózi válasza cyberkind (#20588) üzenetére


Grózi
Topikgazda

a Be Quiet PW2-t írtam vagy Aerocool DS és természetesen a Noiseblocker eLoop B14-2 vagy B14-3.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20590) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok, Szia Grózi!

Már második hete megy a próba üzeme az új gépháznak.
(Bár még oldallapok nélkül)
Most a kábel menedzsment van soron.
Minden a legnagyobb rendben, azt leszámítva, hogy most a leghangosabb dolgok, az FSP Aurum és a még utolsó HDD, ami a héten nyugdíjba vonul!
Ellenben a tápventivel valamit kell kezdenem!
Gondolkodtam a garizáson, de annyira nincs hangja, hogy azt megegyék, viszont engem zavar!
Így keresnék bele valami ventit!
A fellelhető képek alapján egy Power Logic – PLA13525S12HH. megnevezésű venti található bent, ami állítólag 13,5 cm!
Van erre valami megoldás? Vagy fúrás faragás kell ide is?!
Ja mellesleg a hűtőt lap, + a 4.8Ghz hajtott 3820 vize az új házban 28,5-31,2 C' meg áll a 23-24C' szobában!

A táppal kapcsolatos javaslatokat nagyon köszönöm előre is! :R

(#20591) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A ház elejében található 200mm 3 PIN-es venti fordulatát szeretném leszabályozni BIOS-bol, viszont ha jól értelmezem a manual ide vonatkozó részét akkor ez az én alaplapomon nem lehetséges igaz? Vagy mégis?
Próbáltam SpeedFAN-nal megoldani de sajnos nem támogatja az alaplapomat.

Manual

Chassis Fan Connectors:

(4-pin CHA_FAN1)

GND
FAN_VOLTAGE
FAN_SPEED
FAN_SPEED_CONTROL

(4-pin CHA_FAN2)

GND
FAN_VOLTAGE
CHA_FAN_SPEED
FAN_SPEED_CONTROL

Ha szoftveresen nem megoldható a dolog akkor érdemesebb lenne valami hasonlóval áthidalni a problémát?

:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#20592) dqdb válasza Archttila (#20591) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezek valószínűleg hibrid szabályozásra képes csatlakozók, ugyanis jó jel, hogy nem fixen 12 volt szerepel a lábkiosztásnál (ekkor biztosan csak 4 pines ventilátort tudnál szabályozni), hanem FAN_VOLTAGE, ami valószínűsíti a PWM mellett a feszültség alapú szabályozás meglétét is (de ugyanígy lehet dokumentációs hiba is).

Sajnos a kézikönyvben a BIOS leírása az ASRocknál megszokott módon csapnivaló részletességű, és nem láttam mostanában ASRock BIOS-t, ezért csak ötletelni tudok: a Hardware Health Event Monitoring menüben a Fan-Tastic Tuning alatt olyan beállítást keress, ahol PWM Mode és DC Mode között tudsz váltani, és állítsd át DC Mode-ra, és menni fog a szabályozás.

Ha nincsen ilyen beállítási lehetőség, akkor egy szabályozó talán jobb megoldás lehet, mint egy olyan kábel, ami ellenállással fűti el a felesleges feszültséget.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20593) Grózi válasza Kbhont (#20590) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ez a tápventi kérdés mostanában sűrűn előjön..Tényleg akkora van benne:[link]

Ez így elég gázos,tudni kéne hogy mekkora fér bele és hogyan.Azért az nem egy 5 forintos táp,én nem cseszném szét-inkább eladnám és vennék egy félpasszív(bizonyos terhelés felett kacsol csak be a venti-hybridnek is mondják) tápot.A vízhőfok tökéletes!

(#20592) dqdb Annyival kiegészíteném,hogy a bios-ban kezdeném az aljzat átállítási lehetőségének vizsgálatát.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20594) MomoSinX válasza Grózi (#20585) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

3 darab kell, egy olyan 10k-t szánnék rá. Nem muszáj a slim. Fordulat jó lenne maxon olyan 1500-2000 körül, nyáron kelleni fog. A lényeg, hogy vigye a szabályzó, de szerintem a mostani ventik csak 12V-al hajlandóak pörögni és ezért van ez a gond. Eléggé új vagyok ezen a téren szóval most viselem a következményeit, jobban utána kellett volna járnom. Maga a zaj nem zavar játékok alatt, de ha nézek valamit akkor ne legyen már jet módban.

A vezérlőről találtam pár videót, ott működik rendesen más fajta ventikkel.

(#20595) Kbhont válasza Grózi (#20593) üzenetére


Kbhont
senior tag

A jövőhéten kibontom és megnézzük... :K
Pl itt ezen a képen olyan, mintha csak a felfogatás lenne beljebb perforálva.
2400 fordulatú ventit írnak aminek a statikus 4,65mm és 46.8dB a hangja!
Nem véletlen hangos...
Na most nálam kb 5-600Watt terhelést kap per pillanat. (Csak 1 vga van bent,egyenlőre nem is lesz másik)
A kifújt levegő a beszívottal szinte megegyező hőmérsékletű.
140mm venti be fog férni, de a jövőhéten meglékelem és bele nézünk...
ui( tudom, hogy nem olcsó és talán jobb lenne eladni, de nem akarok vesződni az adás-vétellel arról nem is beszélve, hogy a többi tulajdonsága viszont teljesen rendben van.

(#20596) Archttila válasza dqdb (#20592) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Fan-Tastic Tuning alatt olyan beállítást keress, ahol PWM Mode és DC Mode között tudsz váltani

Mivel nincs ilyen lehetőség az említett menüpont alatt, így kénytelen leszek beszerezni egy szabályzót, viszont ITX házról lévén szó nincs optikai meghajtónak hely, szóval egy kisebb alternatívát kell találnom.

Van valami javaslatod?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#20597) Kbhont válasza Archttila (#20596) üzenetére


Kbhont
senior tag

Esetleg egy [ilyen] ?

(#20598) Archttila válasza Kbhont (#20597) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos nincs neki hely.
Viszont ez elfogadhatónak tűnik!

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#20599) Kbhont válasza Archttila (#20598) üzenetére


Kbhont
senior tag

Ohh! Bocs, az optikai meghajtóra koncentráltam, az ITX felett meg átsiklottam...! :R

(#20600) Grózi válasza MomoSinX (#20594) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Felesleges 1500 rpm feletti házhűtőnek.2600FT/db a Be Quiet Pure Wings 2 és 5 V-ről indul: [link]
(#20595) Kbhont Igen,nem csoda hogy hangos.Viszont 5-600W már nem kevés terhelés,oda jó venti kell.Ha úgy döntesz és szétkapod+belefér egy 140mm-s venti-akkor nézünk valami jót bele!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.