Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) dqdb válasza sakal83 (#20300) üzenetére


dqdb
nagyúr

A lap tetején a téma-összefoglaló 49-et ajánl. Mármint házhűtő ventilátort, amelyek egy része CPU hűtő bordájára is szerelhető. Ha kimondottan CPU hűtőt keresel, akkor az másik topik.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20302) Grózi válasza sakal83 (#20300) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Méret?3 vagy 4 pin?Árkeret?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20303) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Bitfenix Neos házam és újítani szeretnék 3 ventit belé.
Elől 2 hátul 1 fér belé viszont az alaplapon 2 venti csatlakozó van.
A kérdésem az lenne, hogy ha veszek belé 3 PWM-est hogyan hozható össze?
Addig rendben van ,hogy hátul 1-et dugok rá de azt lehet hogy elől egy 2-ből 1-be átalakító segítségével mind a két ventit rádugom? külön-külön vagy együtt lesznek vezérelhetőek a ventik valamint megkapják-e a szükséges áramot?

Köszönöm amennyibe segítséget kapok!

Üdv.
Dani

(#20304) pipo112


pipo112
senior tag

hi erről a venti Id-Cooling NO-12025 típusról tudtok nekem mondani valamit esetleg valaki találkozott már velük személyesen .
amire kiváncsi lennék ,hogy mennyire halk és hogy házhűtőnek mennyire jók :R

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#20305) dqdb válasza #83381760 (#20303) üzenetére


dqdb
nagyúr

Első és legfontosabb kérdés: az alaplapodon biztosan PWM-es csatlakozók vannak? Ha erre kapásból azt válaszolnád, hogy igen, hiszen 4 pinesek, akkor olvasd el a téma-összefoglalót fent, és annak függvényében válaszolj a kérdésre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20306) #83381760 válasza dqdb (#20305) üzenetére


#83381760
törölt tag

Mázli, hogy rákérdeztél! Köszönöm! :)
Most nézem és csak 1db 4 pin-es vsn rajta a másik 3 pin-es.
Szóval gondolom akkor marad a 3db PWM PST megoldás?

(#20307) dqdb válasza #83381760 (#20306) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Arcticot felejtsd el. De továbbra sem válaszoltál arra a kérdésre, hogy az a 4 pines csatlakozó tényleg PWM-es-e, vagy csak feszültséggel történő szabályozásra képes.

Ha nem érted, mit kellene nézni, akkor írd le az alaplapod típusát, és a kézikönyvében megnézem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20308) #83381760 válasza dqdb (#20307) üzenetére


#83381760
törölt tag

Bocsánat annyira nem vágom :( de itt van H81M-DGS R2.0

Köszönöm, hogy időt szakítasz rám :R

Arctic hogy-hogy felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#20309) dqdb válasza #83381760 (#20308) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mind a CPU_FAN1, mind a CHA_FAN1 nemcsak 4 pines, hanem tényleg PWM-es is (CHA_FAN/SYS_FAN csatlakozóknál manapság legtöbbször 4 pinesek, csak éppen nem PWM-esek, ezért kérdeztem rá), míg a PRW_FAN1 nem képes szabályozásra, szóval felejtős.

Kell egy PWM-es elosztó (ha így gondoltad az Arctic PWM PST-t, akkor bocsi, félreértettem, ha így, akkor továbbra sem ajánlott), és kell a három PWM-es ventilátor (3 pineset ugyanis nem tudsz szabályozni az alaplapoddal), ajánlott típusokat illetően lásd az összefoglalót (+ abban nem szerepel még a PWM-es BQ Pure Wings 2), és az osztás miatt lehetőleg három egyformát vegyél. Az elosztón az egyik csatlakozóban lesz csak meg mind a 4 pin, onnan jön vissza a fordulatszám-infó, ezt használd fel mindenképpen, a maradék háromból hiányzik egy pin (a harmadik), de ez nem probléma.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20310) abridabri válasza #83381760 (#20308) üzenetére


abridabri
veterán

Nekunk is van itthon a csaladban Neos haz, az elso 2 venti elotti HDD kereten alig jut at levego,olyan robosztus felepitesu, en oda 2 nagy nyomasu ventit raknek a helyednem (Akasa Apache ) ,hatra mehet valami gyengebb is ( Lepa Bol Quiet , ha nem zavar a LED ).

(#20311) Grózi válasza dqdb (#20309) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Most már igen,köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmem! :R
(#20308) KvardAlien Ahogy abridabri is írta,oda nagyobb statikus nyomású venti kell.Viszont az Arctic PST elosztó kábelt kerüld,akárcsak a ventiket-10000-szer leírtam miért,keress rá vagy csak higgy nekem..
3-s pwm-s elosztókábelből nekem a feketére harisnyázott Phobya bevált,itt 1400 FT :[link]
Viszont erre 3 egyforma ventit kell raknod és akkor tökéletesen tudod szabályozni alaplapról.
Amiket ajánlok:Lepa Bol.Quiet,Akasa Apache,Alpenfoehn Wing Boost 2

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20312) pipo112


pipo112
senior tag

erre #20304 valaki valamit ??? esetleg

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#20313) sakal83 válasza Grózi (#20302) üzenetére


sakal83
addikt

4pines pwm, 12 cm-es kb 8k-ig, de azért minél olcsóbban:)

a lényeg a kis fordulaton való halkság

(#20314) Grózi válasza sakal83 (#20313) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Ha maximalista vagy akkor Noiseblocker eLoop B12-PS.De egy Akasa Apache vagy Alpenfoehn Wing Boost 2 is kiváló választás és az örök kedvenc Lepa Bol.Quiet is szóba jöhet.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20315) kamerad


kamerad
csendes tag

Hello! Vízhűtés radiátorra 12-es ventit ajánlanátok? A radi egy 60mm vastag példány. Én a Noiseblocker NB-eLoop B12-2-t néztem ki. 3 pines jó nekem,mert venti vezérlőre mennek. Kb. 800-as fordulaton menne,de ha kell lehessen 1000 fölé tekerni. ;)

(#20316) sakal83 válasza Grózi (#20314) üzenetére


sakal83
addikt

Köszi :R

(#20317) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Az ajánlott 14-es ventikből melyik a leghalkabb kb 50%-os fordulaton?
Vagy ha ennyire a hangra megyek inkább a Fractal silent ventijeit vegyem?
Egy Fractal Design Define R5-be tennék be min. 3-at, 2-t előre és egyet hátra (feltéve ha lecserélem a házhoz adottakat) alaplapról vezérelve, a mostani Nanoxia Deep Silence ventik valami rettenet hangosak ha csak a gép megy, ebben kérném a segítségeteket. :R

Paranormal Cocktivity

(#20318) abridabri válasza cyberkind (#20317) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem a gyari Fractal Design Dynamic GP14 140mm ventik tokeletesek, en nem hallom a hangjukat ,es 100% on hajtom oket.

(#20319) cyberkind válasza abridabri (#20318) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez attól is függ hogy hol van a gép, az enyém itt mellettem, de még az ágyból is hallom ha úgy van, ami jó messze van. ;)

Paranormal Cocktivity

(#20320) cyberkind válasza cyberkind (#20317) üzenetére


cyberkind
félisten

Most nézegettem az árakat, és arra jutottam hogy 3-4k körüli darabáron megszeretném úszni a ventiket, ami még kimaradt hogy konfig az adatlapon, minden tuningolva van, és jó lenne a megfelelő légmozgás is, ennek tükrében kérnék pár tippet, ne legyen hangos, ne legyen drága, de legyen jó, ha a házban lévők szerintetek jók, akkor abból veszek még egyet és kész, köszi előre is. :R

Paranormal Cocktivity

(#20321) Orgi válasza dqdb (#20273) üzenetére


Orgi
őstag

Köszönöm a gyors válaszod!
Az alaplapon 4 tű van és kis műanyag pöcök, amitől ha jól néztem nem tudom rádugni a 3 pines ventillátort, bár nem próbáltam erőltetni, de szemre nem tudom rárakni. Szóval egy ilyen Y-kábellel egy sys fan csatlakozóra rá tudom tenni a két ventit? Nem jobb, ha kettőt veszek? Illetve ha nem probléma, ajánlanál egyet, amit normális minőségű és könnyen beszerezhető Pesten?
Közben a gépben turkálva (amit ritkán teszek) rájöttem, hogy a 2 venti amihez kéne azok régebbi Englide márkájúak és mióta új gépem bvan, feltűnően csendesebb, szóval kipróbálom az Y kábelt, de ha az a két venti okozta a hangosságot, milyen 80mm-es, 4 pines venti ajánlott, a korábbiak szerint akkor nem PWM-es?
Előre is köszönöm szépen a segítséged!

(#20322) Grózi válasza kamerad (#20315) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Kiváló választás,én is azt tanácsoltam volna!
(#20320) cyberkindHa meg vagy elégedve a gyári ventikkel,akkor maradj annál.Ha igazán halk kell 140mm-ben,akkor Aerocool DS vagy Noiseblocker eLoop széria,esetleg Noctua Redux.És igen,ezeknek ennyi az ára+nem írtad miről vezérled,mert az se mindegy...
(#20321) Orgi Pedig rá kell hogy menjen a 4 pines aljzatra,1 láb marad ki.El se tudod b@szni,mert a fülbe megy bele a csatlakozón lévő kis kiemelkedés.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20323) cyberkind válasza Grózi (#20322) üzenetére


cyberkind
félisten

Írtam hogy alaplapról fogom vezérelni. :)
Teljesítményben mennyivel lenne jobb egy ilyen drága, általad ajánlott venti, sokat nyernék velük vagy csak pár fok?
Ezt a fajta Fractal ventit nem hallottam, csak a silent-et, abból van itthon 3, azokat váltotta a Nanoxia, és azonkívül hogy hangosabb nem lett hidegebb se, pedig több mint 10k ment el csak ventikre, ezért is félek bármilyet venni ami elvileg jobb.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#20324) Gee_-


Gee_-
tag

Sziasztok
A számítógépem hűtését szeretném megoldani mert elégé melegszik a gépem a célom az lenne hogy 70 fok fölé ne menjen a gépem ezt most sikerült elérnem hogy levettem a ház oldalát ezekkel a ventilátorokkal.
A házam egy
cooler master k350 amibe most van
hátul egy Sharkoon Cooler Blades 12cm venti ami kifelé fúja a levegőt.
A ház aljában egy Arctic Cooling F12 ami a gépház aljából a gépbe fújja a friss levegőt
és van egy gyári venti is a házba az meg a gép elejébe ami nem tudom milyen csak annyit tudok róla hogy 12cm hűtő ami befelé fújja a levegőt.

A gép konfigurációja
AMD Fx8350 ezen egy CM hype 103 hűtő van.
Gigabyte R9 390 videokártya gyári hűtéssel.

Nem szeretném hogy a gép magától szabályozza a ventilátorokat ezért arra gondoltam hogy egy vezérlőt is veszek hogy én tudjam játék előtt/közben a ventilátorokat gyorsítani lassítani ahogy én szeretném.

egy Aerocool F6XT vezérlőt néztem ki és arra gondoltam hogy Noiseblocker eLoop B12-PS ventilátorokat rakok mindenhová a gépembe.

Szerintetek ezzel eltudom érni hogy a gépem 70 fok alatt üzemeljen játék közben természetesen úgy hogy a ház oldala is rajta van a gépnek? Ezzel a ventilátor vezérlő és ventilátor páros megfelel?

(#20325) Grózi válasza cyberkind (#20323) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Érdekes,te vagy az első aki a Nanoxia DS-re panaszkodik,hogy hangos...Melyik változat?(méret,rpm) Milyen fordulaton hangos?
A drágább ventik se tudnak csodát,főleg házventiként-pár fok a különbség-de hangban sokkal halkabbak.
A régi Fractal Silent-ek nem épp halkak,az tény.Az új Fractal ventikhez nem volt szerencsém,de már többen dicsérték.
Amúgy mi melegszik nálad annyira?Mert a 970 nem melegedős fajta,a 4690K-n meg úgyis csak a delid segíthet.
(#20324) TyphooonHUNMi 70 fok? Ha a vga,az normális.Abban a házban az FX és a 390 fűteni fog-jó pár fokot nyernél az általad említett ventikkel,de a gyenge láncszem a ház lesz.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20326) abridabri válasza Gee_- (#20324) üzenetére


abridabri
veterán

Szerintem par fokot nyernel csak a venti cserekkel ,viszont amiket leirtal hogy venni akarsz (e-loop+vezerlo ) 20k folott lesz, en inkabb egy jol szellozo hatat vennek a helyedben ,nem uj ventiket. Ha nem szertlen hazat cserelni , akkor meg a mostani hazad oldalaba rakj egy 12es ventit plusszba .

[ Szerkesztve ]

(#20327) Gee_- válasza abridabri (#20326) üzenetére


Gee_-
tag

Az a baj hogy ha felrakom a ház oldalát a 12cm ventivel akkor azonnal felmelegszik azért gondoltam hogy ha más ventilátorokkal próbálkozom akkor működhet a ház oldalán egy ventivel is.

Milyen házat kéne vennem ?

(#20328) abridabri válasza Gee_- (#20327) üzenetére


abridabri
veterán

Az oldalso venti kifele szivjon ,ugy probaltad ?

(#20329) Gee_- válasza abridabri (#20328) üzenetére


Gee_-
tag

Nem úgy próbáltam de kipróbálom úgy is.

(#20330) Gee_- válasza Grózi (#20325) üzenetére


Gee_-
tag

Most a processzor meg a vga is 70fok körül üzemel játék közbe a processzor azért 70 fok alatt szokott lenni.

(#20331) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Van egy elég zárt házam, amiben megérett a két asus gyártmányú sugárhajtású turbina a cserére. Kellene egy 8cm-es, lehetőleg nagy levegőmennyiséget csöndben megmozgatni képes venti előre, illetve egy ugyancsak halk, de lehetőleg a CPU hűtő ventijének (Thermalright TY-147A) légmennyiségét (28-120m3/h) továbbvinni képes 12cm-es venti hátra.

Kinézni a Noctua NF-A8 FLX-et és NF-S12A FLX-et néztem a feladatra, de szeretném az itteni tapasztaltabb társaság véleményét kikérni, mielőtt 13ezret elköltök csak két ventire. Vannak olcsóbb, de hasonló hangú ellenfelek? Esetleg kicsit hangosabb, de jóval nagyobb légtömeget megmozgató alternatívák?

(#20332) abridabri válasza leviske (#20331) üzenetére


abridabri
veterán

13 ezres venticsere helyett egy uj ,jol szellozo haz 15 ert ? gyarilag 12-14es ventikkel ?
pl : Ai6

[ Szerkesztve ]

(#20333) Grózi válasza Gee_- (#20330) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Milyen hűtő van a cpu-n,illetve húzva van?A vga az teljesen normális.de a proci nem szabadna 70 fok legyen-főleg Amd-nél.
(#20331) leviskeElső körben javaslom én is a házcserét.Ha mindenképp ragaszkodsz a házhoz(ne tedd),akkor viszont vannak jobb ár/érték arányú ventik is a Noctua-nal.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20334) Gee_- válasza Grózi (#20333) üzenetére


Gee_-
tag

nincsen húzva a cpum és egy coolermaster hype 103 van rajta. Mennyi lenne a jó hőmérséklet játék közben a cpumnak?

(#20335) Grafirka válasza Grózi (#20325) üzenetére


Grafirka
őstag

Nanoxia DS 140mm csendesebb mint a Fractal R5 hazba szerelt, gyari 140 ventilatorok. A Fractal ventik hangja is csak 12V mondhato "hangosabbnak" 5 es 7 volton ( also ket fokozaton) teljesen rendben vannak.Termeszetesen ez szubjektiv velemeny. Db ertekekkel sajnos nem tudok szolgalni.

(#20336) Grózi válasza Gee_- (#20334) üzenetére


Grózi
Topikgazda

50-55 fok,ott valami nem gömbölyű.Vagy nem fekszik fel rendesen a hütő vagy nem tudom,de annak a hűtőnek jobban kéne hűtenie.
(#20335) GrafirkaIgen,én tisztában vagyok vele hogy halkabb és hogy 9V-ig elviselhető a Fractal.Ezért is kérdeztem tőle,mert szerinte "rém hangos" a DS...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20337) Gee_- válasza Grózi (#20336) üzenetére


Gee_-
tag

Biztos 50-55 fok körüli a játék közbeni hőmérséklet? nagyon alacsonynak tűnik ez nekem az amd processzorok nagyon melegednek.

(#20338) Grafirka válasza Grózi (#20336) üzenetére


Grafirka
őstag

Tudom , hogy tisztaban vagy , csak a sajat tapasztalatomat irtam mert pont ez a ket legkavaro tipus van a gepemben. Sajnos hangerot nem tudok merni. Hacsak nem fogott ki veletlenul hibas peldanyt akkor nem igazan ertem mitol lenne hangos.a N-DS ( gumialatetekkel lett rogzitve, nem a haz rezonal esetleg ? )
Magas fordulatszamon is leginkabb szelzaj erzekelheto, morgasa vagy egyeb hangja egyeltalan nincs.

(#20339) leviske válasza abridabri (#20332) üzenetére


leviske
veterán

Erről úgy látom lecsúsztam, pedig frankón néz ki. :(

(#20333) Grózi: Az a gond, hogy azok a házak, amik külsőre bejönnek, 40k környékén repdesnek, annyit meg erre a célra ebben az évben semmiképp nem szánok.

Pár konkrétabb terméket tudnátok dobni? Mert most találomra meglestem az ajánlott listából a BeQuiet alternatívákat, de azokkal pont ugyanannyira jönnék ki rövidebb gariidő mellett. A többi név meg számomra elég ismeretlen.

(#20340) Grózi válasza Gee_- (#20337) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Mert nem volt ,még 4790/4670/4690K-d,szar kupak alatti pasztával...na azok tényleg melegednek+még egy Intelnek 90 fok még oké,az Amd emlékeim szerint 75 fok körül már gázos.Tartom amit mondtam,ott valami nincs rendben-alapórajelen még gyári hűtővel is sok lenne.
(#20338) GrafirkaVagy gyári hibás lesz,vagy tényleg a ház rezeghet.
(#20339) leviske Azért a 20-30K közti kategóriában is rengeteg jó ház van-érdemes figyelni aprót is,30-40K-s házakat vettem újonnan 20K-ért,vagy alatta.
80mm 3 pinben tökéletesen megfelel a BQ Pure Wings 2 vagy a Shadow Wings SW1.
120mm 3 pinben ezeket nyugodtan veheted:BQ PW2 vagy Nanoxia DS 1300 rpm.Ha extra halk kell akkor Aerocool Dead Silence vagy Noiseblocker E-Loop B12 .
Bármelyik ezek közül olcsóbb mint a Noctua és az utolsó 2 sokkal jobb is!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20341) cyberkind válasza Grózi (#20325) üzenetére


cyberkind
félisten

Nanoxia Deep Silence 1400 rpm, ez a fajta az.
50%-on hajtom mindet de zavaró hangja van.
Nem az hogy melegedne bármi, csak ha már veszek házat, akkor összeakarom rakni rendesen léghűtés téren is, de akkor a gyári Dynamic GP 140-es ventik jók lesznek?
A mostani házam egy 3500-ös Fractal Design Core, azokban Silent venti volt, ahogy olvasom ez a GP venti még jobb is, elvileg.

Paranormal Cocktivity

(#20342) Tikakukac válasza Grózi (#20340) üzenetére


Tikakukac
titán

+1 Repült a HR-22-re egy Viper, és 4300MHz-nél még éppen lefut az AVX linx 100fok alatt és aztán vége is, 4670k-m van.
A kupakolás nálam szerintem 25 fokot fog hozni :K

Egyébként hoztam még egy Noctua NF-P14-et meg 3 Apache 12-es is jött. Még 2 darab 14-es kell előre a Yate-Loonok helyére és minden venti ki lett cserélve értelmes darabokra. Aztán meg házcsere valami hangszigeteltre :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20343) Grózi válasza cyberkind (#20341) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Írtam,hogy ott gond van.Mit értesz zavaró hangon?Nem rezonál a házad?Szereld ki őket és hallgasd meg úgy is!Ha úgy iz motorhangja van,vagy zörög-akkor mehet vissza gariba mert hibás.
Nincs személyes tapasztalatom a GP 140-sekkel-ezt is írtam-,de többen dicsérték.
(#20342) Tikakukac Elég gyenge darabot fogtál ki akkor.Mennyi Vcore-t és Vccin-t kér ehhez a feszhez? A ventiken és a cpu bordán nem fog múlni,véleményem szerint mindegyikből kiválót választottál!Nekem anno a 4790K-m(4,6 Ghz-1,225/1.700V) a Macho+Viper R páros 85 fokig engedte el LinX alatt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20344) leviske válasza Grózi (#20340) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! :R

(#20345) Tikakukac válasza Grózi (#20343) üzenetére


Tikakukac
titán

1.28 a core és a másikat megnézem ha resizek majd :K

Ez van ezt kupakolni kell sajnos, ennél nagyobb léghűtőt kb. nem találtam, víz meg elég volt már bő évtizedig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20346) Grózi válasza leviske (#20344) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nincs mit! :R
(#20345) Tikakukac Hát igen,léghűtésben ez a teteje,a kompaktok nem hoznak jobb eredményt,az épített víz meg elég drága mulatság-eladásnál sokat buksz.A delid sokat hoz hőfokban,viszont én 1,28V fölé már nem mennék,legalább is 24/7-re.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20347) Tikakukac válasza Grózi (#20346) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden vizes dolgom használt volt, jó árban, legtöbb komponens 5 évesnél is idősebb, a radik nem romlanak meg, a csatik sem :B De ja, vízről váltva kicsit megcsapott, hogy léggel esélytelen azt hozni, mindegy mit raksz fel.

Igen, 1.3V a teteje amit mondogatnak, ezért is álltam meg itt :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20348) Grózi válasza Tikakukac (#20347) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Úgy nem olyan vészes.Viszont ha egy új rendszert raksz össze jelenleg,vga-val együtt minimum 120-150K-persze ha minőséget akarsz.És nemigen van eladó használt cucc minőségiből jó áron(nem bolti ár-10-20%),vagy egyszerre elkapkodják.Jelenleg a munkám miatt lapost használok,de már egy ideje erős késztetést érzek egy komolyabb,vizes PC összerakására.Hogy minek,nem tudom(nincs idő játszani)-de a vizes betegségből nehéz kigyógyulni! :D
Igen,1,3V a határ.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20349) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!Tudnátok ajánlani egy programot ahol be tudok állítani egy profilt, hogy a 4pines ház ventiket a cpu hőmérséklete alapján szabályozza?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#20350) 8th


8th
addikt

Halk 12cm-es hűtőt keresek. Scythe Slip Stream (SY1225SL12SL, 120mm, 3pin, 500rpm, 7.5dBA, 24,5 CFM) ventit néztem ki. Ez bruttó 2300 Ft. Van ennél halkabb hűtés ebben az árban? Légszállítás másodlagos csak a hang a lényeg, pwm nem kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.