Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) Kbhont válasza Grózi (#20750) üzenetére


Kbhont
senior tag

Na ilyet se égen, se földön nem találtam...
Nekem 4 pin-be kellett volna, de sehol senki nem forgalmazza. :(

(#20752) dqdb válasza Grózi (#20750) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nos, ebben az esetben ez a hozzászólás jó kiindulási alap lesz a Molex katalógus megfelelő darabjának megtalálásához, amivel aztán a Lomex és társai felé el lehet indulni.

4 pin, PWM: KK 47054 család
2/3 pin: KK 5051 család

Pár keresőszó: ventilátor, csatlakozó, pin, apa, anya, male, female, molex, 2.50 mm, 2.54 mm, 0.1"

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20753) Grózi válasza dqdb (#20752) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Merlin keresőjébe írtam be,ott próbáld ki! ;] Hozz mindent rá..
(#20751) KbhontHa szóltál volna,van nálam pár(40-50 db) döglött noti-valamelyiken biztos akad.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20754) dqdb válasza Grózi (#20753) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ja, a keresőszavas rész magamnak szólt, ha ez legközelebb felmerülne kérdésként, akkor megtaláljam ebben a topikban :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20755) Grózi válasza dqdb (#20754) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Valaki igen rutinos... ;] :P

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20756) Kbhont válasza Grózi (#20753) üzenetére


Kbhont
senior tag

Már levizeltem... :DD :DD
Azért köszi!

(#20757) MrChris válasza dqdb (#20747) üzenetére


MrChris
nagyúr

Köszi :R , aszem bontok valamiből a szekrény aljáról. :D

(#20758) Grózi válasza MrChris (#20757) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Az a legegyszerűbb megoldás! ;)

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20759) cintula187


cintula187
addikt

Remélem annyira nem off-topik. Thermal pad -ot vennék. 0.5, 1mm es vastagságban inkább a nagyobbat érdemes venni? Vramokra kellene ragacsnak.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20760) Grózi válasza cintula187 (#20759) üzenetére


Grózi
Topikgazda

De,kicsit off itt.A megfelelő méretűt,feltéve ha a gyári hűtés megy a vga-ra vagy vízblokk.Mindkét esetben meg van adva a méret-nem véletlenül.Ha viszont valami egyedi hűtés/simán borda kerül rá,akkor amelyiket könnyebben be tudod szerezni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20761) cintula187 válasza Grózi (#20760) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi látom, bocsi. :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#20762) Frenky89 válasza Grózi (#20706) üzenetére


Frenky89
őstag

Egy pár nap gondolkodás után visszaírtak, hogy mindösszesen 1 db B12-2 típusú eLoop-juk van... :O

Tudtok esetleg más forrást? (Bár lehet meggondolom magam és mégis PWM-es lesz - csak nem rosszabb a támogatás PWM vezérlés terén.)

[ Szerkesztve ]

(#20763) Grózi válasza Frenky89 (#20762) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Jelenleg csak olyan boltban találtam amit nem ajánlanék+a bluechip méregdrágán hozza rendelésre.A pwm-s semmivel se rosszabb,sőt.Annyi,hogy az 1500rpm-bár nem muszáj full-n járatni.Ha a lapod tudja szabályozni,nyugodtan választhatod!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20764) Tukolp


Tukolp
aktív tag

Sziasztok,

Egyszerű de mégis fontos kérdésem lenne a számotokra.
Ventilátort szeretnék venni a FRACTAL DESIGN Define R5 fekete ablakos házam aljára a táp és a merevlemez tartó közé.
Melyik márkából válasszak ami a lehető legjobb légmozgatású, minőségű és legcsendesebb ?
14 vagy 12 centis ventillátorokat néztem, de sajnos fogalmam sincs melyiket válasszam, én a Noiseblocker márkát néztem.

Köszi

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#20765) Grózi válasza Tukolp (#20764) üzenetére


Grózi
Topikgazda

3 vagy 4 pin-s(pwm) ventit tudsz vezérelni?Ha lapról vezérelnéd akkor nem biztos hogy az aljzat pwm-s attól,hogy 4 pin-s,ezt ellenőrizd!
És miért akarsz alulra ventit,nagyon melegszik a vga?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20766) Frenky89 válasza Grózi (#20763) üzenetére


Frenky89
őstag

A PWM miatt nincs nagyobb motorhangja?

(#20767) Grózi válasza Frenky89 (#20766) üzenetére


Grózi
Topikgazda

:N Ez csak városi legenda!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20768) Tukolp válasza Grózi (#20765) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Gigabyte Z170X-UD3 [link] lapom van, 4 foga van a system fan 3-as csatlakozónak ahova szeretném tenni.
Igen vga miatt tervezem ami egy Gigabyte GTX970Xtreme lesz, nem melegszik ( mert még nincs is :D ) vga-val együtt rendelem majd, azért gondoltam rá hogy nehogy túlmelegedjen.

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#20769) Grózi válasza Tukolp (#20768) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A 970-sek nem melegszenek,teljesen felesleges alulra a venti,feltéve ha elölről kap elég levegőt.Inkább előre tegyél 2 db 140-es ventit+hátra egyet és ha toronyhűtést használsz akkor esetleg felülre.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20770) dqdb válasza Tukolp (#20768) üzenetére


dqdb
nagyúr

4 foga van a system fan 3-as csatlakozónak ahova szeretném tenni.
Igen, 4 pines, de ennek ellenére egyik SYS_FAN szabályozása sem PWM-es (a CPU_FAN-é az, annak más is a lábkiosztása). Szóval 3 pines ventilátor kell neked, ha egyáltalán kell.

Frenky89: A PWM miatt nincs nagyobb motorhangja?
Létezik olyan PWM-es ventilátor, amit ha nem PWM-mel, hanem feszültséggel szabályozol, akkor lehet némi motorhangja. De PWM-mel szabályozva ez az anomália ennél típusnál sem jelentkezik (Akasa Apache).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20771) Tukolp válasza Grózi (#20769) üzenetére


Tukolp
aktív tag

Alulról semmiféleképp nem ajánlott ?
Igaz csak az én ötletem volt, gondolom onnan több port is szív.
Elöl és hátul 1-1 12-es venti van amit a házhoz adtak.
A plusz ventit amúgy csak ilyen extra hűtés sose árt címszó alatt raknám.
Amúgy ha veszek, melyik az ajánlott márka aminek a levegőtátitele és nagyon csendes 12-14 centisbe ?

"When past and present collide, the fate of all worlds hangs in the balance."

(#20772) rvn_10


rvn_10
senior tag

HEllo, Phanteks PH-F140SP 140mm erről mi a vélemény?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#20773) zolika15


zolika15
tag

Üdv mindenkinek!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy egy Noctua nf a9 pwm ventim és van kettő Noctua nf b9 nem pwm-es ventim ezeket szeretném Y elosztok segítségével egy 4 pin-es foglalatra csatlakoztatni ez így működőképes lenne?? :)

Zoli

(#20774) Grózi válasza Tukolp (#20771) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Leírtam,hogy mit ajánlok hűtés terén.Ha csak 1 ventit akarsz venni,akkor tedd előre a másik 120-st is és vegyél hátra egy 140-s BQ Pure Wings 2-t vagy Nanoxia DS-t.
(#20772) rvn_10Nem a legcsendesebb darabok egyike,de leszabályozva elmegy.Az árából futja jobbra is.
(#20773) zolika15Nem.Benne van az Összefoglalóban is,hogy Y kábelre csak 2 egyforma venti javasolt a tökéletes szabályzáshoz.Egy 3+ 1db 4 pin-s venti semmiképp.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20775) dqdb válasza zolika15 (#20773) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha az a 4 pines csatlakozó PWM-es szabályozással bír, akkor a 4 pines Noctua szabályozva menne, míg a két 3 pines maximális fordulatszámon pörögne. Mármint akkor, ha az a csatlakozó elbírja egyszerre mindhárom ventilátort, ami nem egyértelmű, ugyanis a 3 pinesek adatlapján nem szerepel az áramfelvételük, és a tipikus 1 amperből ki lehet csúszni már harmadolással.

Ha az a 4 pines csatlakozó nem PWM-es szabályozással bír, hanem feszültséggel vezérel, akkor a végeredmény rövid távon totális káosz és könnyen 1-2 döglött Noctua lehet.

Az adatlapodon szereplő GA-B85N Phoenix esetében a CPU_FAN-re az első bekezdés, a SYS_FAN-re a második bekezdés áll.

De úgy nézem, nagyon hasonló kérdést már párszor feltettél, és többek között én is válaszoltam már rá :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20776) zolika15 válasza dqdb (#20775) üzenetére


zolika15
tag

Igen tettem már fel, most úgy szeretném megoldani, hogy a cpu fan-re 3 Noctua venti menne 92mm- es verzióból ebből csak az egyik pwm szabályzású a másik kettő nem, de lehet az legésszerűbb egy molex csatlakozóról rákötni a két sima ventit és leszabályozni őket, a sys fan-re pedig kettő db 12 es pwm-es menni azok pedig értelem szerűen egyformák lennének így nem lenne gond. :R

Zoli

(#20777) dqdb válasza zolika15 (#20776) üzenetére


dqdb
nagyúr

a sys fan-re pedig kettő db 12 es pwm-es menni azok pedig értelem szerűen egyformák lennének így nem lenne gond
Miért akarsz mindenáron PWM-es ventilátort kötni nem PWM-es csatlakozóra :F

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20778) zolika15 válasza dqdb (#20777) üzenetére


zolika15
tag

Nem akarok mindenáron, egy Noctua nf f12 ventim van e mellé szeretnék még egyet a sys_fan-nek ezek lennének a ház tetején a procin 2 db sima nf b9 a ház hátsó részében pedig egy nf a9 pwm van ezeket szeretném összehozni a lehető legegyszerűbben!

Zoli

(#20779) rvn_10 válasza Grózi (#20774) üzenetére


rvn_10
senior tag

Te milyet ajánlanál? Fehér kellene egy Giga Z170 Hd3P lapba a sys fanra lenne kötve 3 db venti.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#20780) Grózi válasza zolika15 (#20778) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Variálhatod ahogy akarod,nem fog működni-fogadd el!
(#20779) rvn_10A fehér szín sajna szűkíti a kört.Ha 3 pin akkor Aerocool DS vagy eLoop,ha 4 pin akkor TY-147A(ha elfér) és az eLoop PS.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20781) Frenky89


Frenky89
őstag

Úgy néz ki a B12-es eLoop projekt lelőve (ettől függetlenül nagy piros pont a PCX-nek, mert tök rendes a support és még hétvégén is válaszolnak :R), de mindegy is, mert közben alakul egy ház csere is.

Define R5 vagy S a kiszemelt, amiben Fractal GP-14 ventik vannak. Kérdés - csak, hogy tovább boldogítsalak itt benneteket - szóval érdemes ezeket kapásból cserélni, vagy leszabályozva azért nem olyan rosszak? És mire érdemes?

(#20782) Grózi válasza Frenky89 (#20781) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Többen dicsérték őket,de volt aki szerint hangos-személyes tapasztalatom nincs.(a régi Fractalok alapból cserések voltak) Én a helyedben egyszer kipróbálnám és ha nem szimpatikus akkor jöhet a csere!

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20783) Kbhont


Kbhont
senior tag

Szétboritottam a tápot... Belefér a 140-es,de a rögzítése még nem kitalált.Átloban 170mm egymástól 120mm vannak. Két vezetékkel csatlakoznak forrasztott kötéssel a panelhez.Persze minden lekenve fehér trutyival...Tehát fel van adva a lecke!

(#20784) Grózi válasza Kbhont (#20783) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Akkor fel,én tartom hogy jobb lett volna eladni és újat venni.Viszont ventiben segítek,ha tudok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20785) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok,

héten fog megérkezni a gépem, ami egy Bitfenix Neos házban lesz.

Kongif: asrock b85m-pro4, i5 4460, 8 gb ram, 120 gb ssd, gigabyte gtx 960 wf2oc (vagy gtx950), szóval nem az a nagyon melegedős gép, plusz a procin egy deepcool gammaxx 200T hűtő lesz.

A házról tudom, hogy nem a legjobb választás, de külsőre ez tetszik a legjobban a maga árkategóriájában.
A lényeg, azért valami áramlatot szeretnék, visszaolvastam és láttam, hogy valaki már kérdezte mit érdemes, a válasz az volt rá, hogy egy nagyobb légnyomású, az erős felépítésű hdd/ssd blokk miatt.
Tehát az Akasa Apache-ot néztem ki, de az ára nekem kicsit sok, így csak egy darabot vennék belőle, mellé meg egy Bitfenix Spectre PWM 120mm-t, a sárga led miatt.

Összefoglalót és alaplapi kézikönyvet olvasva, az alaplapon van egy 4 pines PWM-es (CHA_FAN1) és egy 3 pines 12v-os (CHA_FAN2) hely.

Kérdésem, hogy érdemes elhelyezni a két ventit. Én úgy gondoltam, hogy az Apache-ot, a 4 pines pwm-es csatira, az SSD elé, ez van magasabban. (HDD nincs a gépben, talán később lesz.)
Alá pedig a 4 pines Spectre-t, a 3 pin-es csatira, ha lehet ilyet. Nem baj ha ez maxon pörög emiatt.
:R

szerk. az lemaradt, hogy a gépben gyárilag van egy 12 centis venti hátul, azt gondoltam meghagyom.

[ Szerkesztve ]

(#20786) Grózi válasza Lavar (#20785) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Remélem az aljzatokat leellenőrizted és valóban pwm-s a cha_fan.A Spectre-t meg ne vedd,azért pénzt adni kár.Ha olcsón akarod megúszni és jó is legyen akkor vegyél 3db BQ Pure Wings 2-t(2 előre és 1 hátra) és egy 3-s elosztókábellel tudod vezérelni a cha_fan2-ről.Ez összesen 7800FT+ a kábel 1200FT és sokkal hatékonyabb/csendesebb hűtésed lesz.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20787) Lavar válasza Grózi (#20786) üzenetére


Lavar
aktív tag

Köszi a választ, esetleg meglehet ezt úgy oldani, hogy ne kelljen elosztókábel?

A hátul levőt a PWR_FAN1-re, vagy CPU_FAN2-re. (Ez mindkettő 3 pines.)
A két elsőt pedig CHA_FAN1-re (a negyedik lyuk üres), és a CHA_FAN2-re (ez meg ugye 3 pines).

(#20788) Derivel


Derivel
tag

Sziasztok! Az a helyzet, hogy a házban lévő 3 db 12 centis alap ventilátor össze van kötve, és egy kapcsolón keresztül (házon venti szabályzó) egy 4 pin molex csatlakozóban végződik ("power" felirattal). Láttam itt a téma elején, hogy van molex->3 pin átalakító, de egyetlen alaplapi csatlakozó képes lenne a 3 ventilátort ellátni elég árammal? Vagy majd kössem közvetlenül a tápra egy sata átalakítóval? (ha ez egyáltalán lehetséges) Esetleg van olyan átalakító, ami 3 db 3 tűs csatlakozóra alakítja a molex-et?
(még csak a ház van meg, más alkatrész nincs, de előre tervezek)

[ Szerkesztve ]

(#20789) Grózi válasza Lavar (#20787) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na szóval,megnéztem a lapod kézikönyvét:
cpu_fan1 és a cha_fan 1 pwm-s,ha ezekre 3 pin-s ventit teszel akkor maxon fog pörögni
cpu_fan2 és cha_fan2 3 pin-s,ezek jók
Tehát 2 db 3 pin-s ventit tudsz vezérelni+2 db pwm-st kábel nélkül.
Tartom amit ajánlottam,csak így valamelyik aljzatra egy 3 pin-s Y kábel kell,azt már kapsz 600FT-ért is.
Még azt tudod csinálni,hogy előre teszel 2 db Pure Wings 2-t és hátra egy pwm-s ventit.
(#20788) Derivel
Két kérdés:
Milyen ház?
Jól értettem,hogy molex csatis ventik vannak benne?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20790) Derivel válasza Grózi (#20789) üzenetére


Derivel
tag

A ház Kolink Aviator. A három ventilátornak normális 3 tűs csatlakozói vannak, de azok (egy-egy 3 tűs anya csatin keresztül) együtt bemennek a venti szabályozó kapcsolóihoz. Visszafele pedig már csak egy molex apa csatlakozó jön.

(#20791) Lavar válasza Grózi (#20789) üzenetére


Lavar
aktív tag

Értem, köszi a tanácsot! :R

[ Szerkesztve ]

(#20792) Grózi válasza Derivel (#20790) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Oké,ez teljesen normális-csak egy molexet kell kötnöd a power feliratú anya molexre(ez tápolja a vezérlőt) és a ventivezérlő kapcsolójával tudod szabályozni a ventik fordulatát.
(#20791) LavarNincs mit!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20793) Derivel válasza Grózi (#20792) üzenetére


Derivel
tag

Ja, hát persze, a tápoknak van ilyen molex csatlakozójuk. Nem az alaplapra kötöm, hanem közvetlenül tápra. És én még átalakítókban gondolkoztam...
Hogy nem jutott ez eszembe? :F
Köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#20794) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Mi van akkor , ha egy ilyet, vagy valami hasonlót próbálnánk meg beépíteni az FSP tápba?
Itt ugye 120mm átlóban vannak a felfogatási pontjai és ha valami kemény műanyagból csinálnék oda közdarabokat, akkor azt fel lehetne stabilan rögzíteni!
Én nézegettem a ventiket, de semmi olyant, amivel ki lehetne váltani azt a dög 135mm nem találtam!
[link]

(#20795) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok,

HTPC projekten vagyok éppen és egy Asrock N3150DC laphoz keresek 80-as 3 tűs ventilátort. A teljes konfig fogyasztása nem nagyon lesz 20 watt felett, ebből a proci maxon 6-ot fogyaszt és alapból egy nagy borda van rajta. Olyan ventilátort keresek, ami csak éppen hogy kicsit mozgatja a levegőt a házban (streacom ST-F7), a venti oldalba fogja fújni a bordát (még az is lehet, hogy elmenne full passzívba, de gondolom nem árt neki egy kis fuvallat).

Ez a venit jó lenne a célnak?

NOCTUA NF-R8 REDUX-1200

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#20796) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire javulna a hőmérséklet ha felülre raknék 14cm ventilátort? Mert jelenleg 3db 12cm coolink swif van, 2 elől és 1 hátul, házam Aerocool Ds200.

[ Szerkesztve ]

(#20797) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hali!
Két kérdésem volna,az egyszerũbbel kezdem.
Van 1-2 ventim,ami manuálisan megjáratva már nem pörög olyan szépen,folyamatosan ahogy kellene,gondolom ez arrq utal,h csapágyas.Lehet ezen vhogy segíteni még kenöanyaggal?Ha igen, mivel?Nem szétszedhetö ventikröl van szó.

A második kérdés kicsit bonyolultabb.
A CM Tuŕbine Master név mond valakinek valamit?Anno szerettem volna venni,most van ŕá lehetõségem.Mennyire volt zsákutca ez a sũrített levegõ nyomásos csapágyazás?
Anno sem lehetett idehaza minden sarki pc boltban megvenni,mára meg szinte teljesen el is tünt,a cm honlapján is 10 perc volt rátalálni a már kifutoţt modellek között.
Megér egy ilyen 2k-t?Nekem tetszik a kialakítása,a sok lapát,a szétszedhetöség. Kevésbbé vonzó,h ritka a mach 1.2 és a mach 1.8 verzió és h csak 12v-on mũködík.

Várom a tanácsokat,ötleteket.

+1
Noiseblocker e-loop ventiket vettem tavaly alig használan,egyszerũen fantasztikusak!
Vettem pwm elosztót,de nem tom rá merjek-e dugni 4ventit az alaplapi pwm csatira.Nagyon leterhelné?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20798) flymi válasza flymi (#20797) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ami lemaradt, h mind a 4 e-loop természetesen tök egyforma. Azért lenne jó tudnom, h így is megoldható-e a pwm vezérlés, mert nem akarom, h a ventik által leterhelt alaplapi csati miatt elfüstöljön az alaplap...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#20799) Grózi válasza Kbhont (#20794) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Nem jó a link!
(#20795) IspyHa a Noctua adott(nem venni kell),akkor jó.Viszont ha venned kell akkor inkább a BQ SHADOW WINGS SW1 80mm 1400rpm-t ajánlom!
(#20796) RathrolHa a szellős tetőt rakod rá(nem a teljesen zártat) akkor pár fokot hozz a konyhára,ez sok mindentől függ-általában 2-5 fok.
(#20797) flymiAzok a ventik cserések,ha ragadnak.3 db eLoop-t nyugodtan tehetsz 1 elosztóra,de 4-t már nem kockáztatnék-hátha megint nálam köt ki a géped! :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#20800) Kbhont válasza Grózi (#20799) üzenetére


Kbhont
senior tag

Remélem most jó... :DDD
[link]
Egyébként az előbb nem ezt próbáltam linkelni, de talán ennek még egyszerűbb lenne átfúrni a füleit...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.