Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) parkasz


parkasz
senior tag

Nos, végül boldog tulaja lettem egy m15x-nek! Oké, tudom, hogy nem mai gémer cucc, de nekem bőven megfelel.
Rögvest kapott is egy kis upgrade-et, azaz 256gb ssd-t és 8gb ramot. Továbbá a vga-t 5850 lecserélném egy AMD Radeon HD 6970M-re, ilyet találtam az aprón. A prockó csere is tervbe van véve, Muerte75 mester javaslatára 920/940xm -re pályázom.
Ez a párosítás szerintetek megfelelő? Vagy inkább az nvidia vonal a szerencsésebb?
És ha már kérdezek: arctic mx4-em van otthon, az megfelelő újrapasztázáshoz?
És persze ha vannak tippek, trükkök amiket meg tudtok velem osztani, azt nagyon megköszönöm. :R

(#2202) Muerte válasza parkasz (#2201) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát a 6970M-et én már lehet nem erőltetném a helyedben,inkább gyűjts hozzá még kicsit és egy 680M.

(#2203) parkasz válasza Muerte (#2202) üzenetére


parkasz
senior tag

Értem, meg is fogadom a tanácsod, mert ha lehet csak egyszer cserélnék :K

(#2204) Muerte válasza parkasz (#2203) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egy 680M ~+220%-kal erősebb egy 6970m-nél,elavult,gyenge kártya,az AMD driverek mind kukák kivétel nélkül,1 db nincs köztük ami hibátlan lenne,emellett ár/érték arányban is messze a 680M a jobb.Ha 30-35k-t kiadsz egy 6970M-ért majdnem olyan mintha a kukába dobnád a lóvét mert lényegében élvezhetetlen lesz vele a játék,legalábbis az újabbak mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

(#2205) parkasz válasza Muerte (#2204) üzenetére


parkasz
senior tag

Ezzel akkor a kérdés el is dőlt! 680M lesz a befutó.
Már csak hozzá való proci kell :K

(#2206) wanted5 válasza KillHates (#2200) üzenetére


wanted5
őstag

Én nem tudom miért szidja mindenki őket, anno tőlük vettem egy dell xps l702x-et majd' 300 ezerért, de a mai napig nincs semmi baja, pedig már több mint 3 éve volt. A híresztelésekkel ellentétben a billentyűzet is eredeti magyar, nem átmatricázott. Kiegészítőket is vettem, azokkal se volt gond.
Kicsit később egy másik lapost, egy Dell N5010-t, igaz azzal volt gond, de az inkább a tulaj hibája volt, hogy 40 fokos nyári melegben napi 8 órát játszott, és persze, hogy megadja magát, főleg az a sorozat... de garanciában ingyen csinálták.
Szóval nekem nincs rossz tapasztalatom velük.

[ Szerkesztve ]

(#2207) NTonee válasza wanted5 (#2206) üzenetére


NTonee
veterán

itt most attól függ, hogy kikről beszélünk. A dp árul külföldi gépet is és hivatalos importból származó gépet is. Ami kapható itthon más boltokban, az valószínűleg náluk is okés lesz. Ha máshol nem árulják a kiszemelt gépet (mert ilyen van náluk több is), akkor ott már gyanús, hogy valami trükközés van.

[ Szerkesztve ]

(#2208) wanted5 válasza NTonee (#2207) üzenetére


wanted5
őstag

ja lemaradt, bocs, imperiumról írtam

(#2209) KillHates válasza Muerte (#2204) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy hardcore körökben mondani szokás: - a processzor matricájának színe: kék, a videó kártyáé pedig zöld! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2210) Muerte válasza KillHates (#2209) üzenetére


Muerte
Topikgazda

+1 :R
...a proci nem jött ám meg :( vagy csomagként küldted?

(#2211) ako001


ako001
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Mivel megadta magát a jelenlegi laposom,ami már többször volt javítva,gondoltam rendelek 1 uj AW-t.
De nem tudok :W
Mert az általam kiválasztott konfigot nem tudom megrendelni,Ausztriában,mert csak kártyás fizetés van,viszont itt nem adnak olyan bankkártyát amivel lehet vásárolni a neten,csak ha hitelkártya.Na most az nekem nem kell.Meg nem is nagyon kapnék,mert nem utalják a fizut hanem kézbe kapom,és feltétel a havi rendszeres befizetés.Gondoltam akkor irány a német dell,ott 5 féle fizetési mód van,de ők meg nem szállítanak külföldre+a gari is csak ott érvényes.
Na mondom akkor irány a notebooksbilliger.de,mert a mostanit is ott vettem,rogyásig szoktak lenni AW-el,persze most csak 1 darab 14"es árválkodik napok óta :((

Van valakinek esetleg valami ötlete,hogyan tudnék hozzájutni egy új AW 17 notihoz ami kb igy nézne ki:
Core™i7-4710MQ Prozessor (6MB Cache, up to 3.5GHz w/ Intel® Turbo Boost)
8 GB (2 x 4 GB) DDR3 mit 1.600 MHz, ohne ECC
500GB (8GB Hybrid, 5400 RPM, 64MB Cache) SATA 6Gb/s w/NCQ
NVIDIA® GeForce® GTX 880M with 8GB GDDR5
43,9 cm (17,3'') WLED FHD (1920 x 1080) Anti-Glare Display +stb
A jelenlegi ára itt 1900euro.

A válaszokat előre is köszönöm!

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2212) KillHates válasza Muerte (#2210) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem volt időm eljutni a postára; hétfőn küldöm, kedden ott lesz!

Sikerült szereznem egy i7-3612QM-et. Ebben az a lényeg, hogy 35W-os teljes értékű quad! (nem mint az ULV-s 18W-os , lebutított i7-esek) Persze ha kinyomom a szemét a G46-nak, akkor ezzel is megkarcolja a 90 fokot Everest alatt, de Unigine és játék közben 75 fok körül mozog. Ami azért nem rossz egy gamer-ultrabook-tól :K :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2213) KillHates válasza ako001 (#2211) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha a AW akkor Muerte! Ne vacakolj mindenféle külföldi rendelgetésekkel. Lehet, hogy pár százalékkal több mint a legjobb kinti ár, de ő nagyon korrekt és ha valami gond van a géppel nem kell kepesztened a Dell-nél.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2214) NTonee válasza KillHates (#2212) üzenetére


NTonee
veterán

és egy 2630qm-ed nincs véletlenül? :DDD

(#2215) parkasz


parkasz
senior tag

Ó, ha lehet én egy i7-920xm-et szeretnék venni, ha akad :DDD :B

[ Szerkesztve ]

(#2216) KillHates válasza NTonee (#2214) üzenetére


KillHates
nagyúr

Sehogy sem tudok szerezni 2nd gen-esquad-ot
Esetleg 2640M-re rákérdezzek?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2217) KillHates válasza parkasz (#2215) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az esélytelen teljesen... Sajnos teljesen kihalt dinoszaurusz az első gen-es extrém proci. Kell is oda jó hűtés, mert ha meghúzod a haját, akkor kiböfög majd 80W-ot :Y
Volt egy i7-740QM-em, de valakinek odaadtam tesztelésre, nekem kiment a fejemből ő meg b@szott visszahozni. :O

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2218) NTonee válasza KillHates (#2216) üzenetére


NTonee
veterán

másképp fogalmazok...
nekem megvan még a 2630qm-em, vagy már sikerült elpasszolni? :)

amúgy a 2640m-nek van esélye az én "érdekes" G53SX-emben?

[ Szerkesztve ]

(#2219) KillHates válasza NTonee (#2218) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, itt a lé. Mondtad, hogy jössz! Itt őrzöm a pénztárcámba, nehogy az asszony elköltse! :D

Igen, az 100%-osan csereszabatos az i5-el (VRM, TDP)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2220) parkasz válasza KillHates (#2217) üzenetére


parkasz
senior tag

Most épp az csücsül az m15x-ben , mármint egy i7-740QM.
Jól vágd hátba a kis enyveskezűt. ;]
Muerte75 mester javasolta fejlesztési iránynak a 920xm - 680m párost :K
Na ja, a hűtés sejtettem hogy kell alá. Találtam is ilyet. valami hasonlót már követtem el én is a régi m17 r1-emen. :D
Amúgy újrapasztázáshoz az arctic mx4 megfelelő?

(#2221) NTonee válasza KillHates (#2219) üzenetére


NTonee
veterán

hmm... akkor az a 2640m lehet, hogy érdekelne, ha tudnál olyat keríteni. Kérdezz utána, pls aztán egy PÜ-vel kínálj meg. :) :R Ha sikerül, akkor meg a lehető legkorábbi időpontra beütemezek egy kis kirándulást hozzád.

(#2222) noco79 válasza KillHates (#2198) üzenetére


noco79
tag

okés akkor hanyagolom a toshibat meg az n750et is.....
remélem októberre kijön ez a g551 és csak jókat fognak irni róla :)

esetleg valami más tipp ebben az árfekvésben,kategóriában?

(#2223) KillHates válasza parkasz (#2220) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most milyen GPU van a vasban?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2224) KillHates válasza NTonee (#2221) üzenetére


KillHates
nagyúr

Oké, holnap rákérdezek!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2225) KillHates válasza noco79 (#2222) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mondanám, hogy G750-est vegyél, de az húzósabb. Nekem az volt és nagyon bejött! Csendes, pokoli gyors, brutál sokáig megy akkuról! Viszont nehéz, nagy, és arany árban van hozzá a hátizsák.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2226) Because válasza KillHates (#2225) üzenetére


Because
őstag

MSI-t mindig kihagyjátok pedig az a dominator bővíthető minden szempontból :)

(#2227) KillHates


KillHates
nagyúr

Most, hogy már elég nagy az átfolyó áram az e-péniszemen, így idepofátlankodnék a gamernotebook topicba és lenne egy kérdésem;

gépben volt gyárilag i5-3210M ami 44-50 fokon muzsikált IDLE tehát net avagy fórumozás! :K

oszt szoptam-nyaltam-gombotvarrtam egy i7-3520M-ért (ami elég ritka darab, 2 magos i7-es, brutál órajellel) no, ez már fűtött rendesen; így terheletlenül is megnyaldosta az 55 fokot, de valamit valamiért. Szinte folyamatosan, de halkan duruzsolt a gép ventije.

erre ma meg megdobott az Asus egy 3612QM-el (ez már tényleg fehér holló kategória) ami egy 35W-os :Y TDP-s valós quad, tehát 4mag-8thread a felállás. No ezzel, meg 39-50 fok pedig akkora az üvegkerámia a vastagréteg hordozón, hogy szinte kilóg a hűtés alól :DDD

Azért éri el mindhárom kocka az 50 fokot, mert ott mozdítja meg a gép a hűtést, tehát az csak idő kérdése mikorra fűti át a CPU a blokkot. Érdekes, hogy az i5-nél 45 foknál kapcsolta le a hűtést a gép,az i7-nél addig járatja, amíg le nem nyomja 40 fok alá.

szerk:

ja, a kérdés; ez miért van?

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2228) KillHates válasza Because (#2226) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen,de a MiSIk nagyon zsebbenyúlósak. Ájemdés nótbúkot meg gémer ember nem vásárol! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2229) Because válasza KillHates (#2228) üzenetére


Because
őstag

MSI GT70 2PE Dominator Pro

erre gondolok, ez i7+gtx880m csak minden eleme bővíthető és mégse AW áron megy :)

(#2230) NTonee válasza Because (#2229) üzenetére


NTonee
veterán

De te eddig 300 maxról beszéltél, ez meg legolcsóbban 420.

(#2231) Because válasza NTonee (#2230) üzenetére


Because
őstag

nem nekem lesz, csak erről se esett szó, azért kérdezem.

17" az már nem noti egy ilyen 4-5 kilós döggel nem lehet utazni :D
módosítok: én csak tömegközlekedek/bicózok és ott használhatatlan lenne, repcsin is túlméretes

[ Szerkesztve ]

(#2232) NTonee válasza Because (#2231) üzenetére


NTonee
veterán

Egy jó hátizsákkal nem vészes. Nézd meg a rog nomad táskát, kollégámnak az van (thx KillHates ;) ) és bringázik, tömegközlekedik. De az msi-nek is vannak táskái.

(#2233) Because válasza NTonee (#2232) üzenetére


Because
őstag

laptopra se akarok 400-at költeni nem, hogy egy hátizsákra ennyit :D
de mint látható mindent megoldható, hogy mennyire kényelmes már más tészta....

[ Szerkesztve ]

(#2234) parkasz válasza KillHates (#2223) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!
Mosta egy radeon 5850 van benne. Erről váltanék feljebb. Nem sürgős, de ha lehet akkor az ár-érték aránynak leginkább megfelelőt választanám.
Amúgy az i7-740QM melyik vga-val bírkózik még meg csere nélkül? Muerte75 mondta, hogy 680m-hez már kevés.

(#2235) NTonee válasza Because (#2233) üzenetére


NTonee
veterán

Persze van ára, elég komoly, viszont cserébe kényelmes, tartós, nagyon minőségi cucc és a lapos mellett egy halom egyéb dolgot is le tud nyelni. :)

(#2236) KillHates válasza Because (#2229) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor már G750-es; sokkal fejlettebb technológia és az valamivel olcsóbb is.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2237) KillHates válasza parkasz (#2234) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem egy GTX580M is nagy előrelépés lenne, és azt rendesen ki tudja szolgálni az első generációs i7-es. És szerintem elég lenne egy 840QM is (1.9/3.2 GHz 8MB cache) mert az extrém procikkal csak a szívás van :K :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2238) Ursache válasza KillHates (#2237) üzenetére


Ursache
senior tag

Koszi :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2239) parkasz válasza KillHates (#2237) üzenetére


parkasz
senior tag

Értem és köszi a tippet! :R
Ha jól sejtem a beszerzésük is könnyebb és olcsóbb :)

(#2240) Mikulásbá válasza Because (#2233) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én ilyemben hordoztam anno a G750-es gépem-bicikliztem is-,de belefért még elég sok egyéb cucc is.
A minősége is jó,vízhatlan anyag.

(#2241) Muerte válasza parkasz (#2239) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Elég a 680M alá is egy 840qm csak az igazi egy 920/940xm lenne.

(#2242) parkasz válasza Muerte (#2241) üzenetére


parkasz
senior tag

na, akkor már így világos. :K
A gondolom hűtés elbír vele, de lehet-e, kell-e valahogy szabályozni?
Gondolom érdemes megtámogatni valami jóféle notebook hűtő-vel (coolermaster u2 és u3 is van itthon)
Korábban belinkeltem egy bottom cover mod-ot, amivel egész szép értékeket hoztak. Végül is csak egy plusz cover kell és ki tudom próbálni :)
Persze gondolom nektek még van a tarsolyotokban pár trükk, így ha azokat megosztjátok velem őszintén megköszönöm. :R
pl. milyen pasztát használtok, mennyi időnként tesztek fel újat stb

[ Szerkesztve ]

(#2243) Ursache válasza parkasz (#2242) üzenetére


Ursache
senior tag

Nekem 680m sli-m van es mind a ket kartyat gelid extremmel kenem. Ha normalisan vannak bekenve, akkor legfeljebb 70 fokon jarnak 3dmark11 under voltaged vbios-szal. 950MHz kornyekere rantva (758-rol) 3-4 fokot emelkednek a hofokok. Van benne tartalek boven. Gep hatuljat is meg lehet emelni + hutopad. Kepler ilyen teren nagyon jo.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2244) Muerte válasza parkasz (#2242) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Első és legfontosabb hogy a 680M alá saját x-bracket-je kell különben lekukázod a kártyát (van itthon új,ha kell majd szólsz) A következő lépés hogy az x-bracket 4 lábából le kell köszörülni 1mm-ert mert nem fog másképp normálisan rászorulni a magra a hűtő.Ha nem elég 1mm akkor 0,2mm-enként próbálgatni,tesztelni kell a hőfokokat.(Ez a mod csak M15x,M17xR1/R2-re érvényes!) El kell találni azt a pontot amikor már szorítja rendesen,de még tud tágulni a kártya ha meg van hajtva.Túlzásba nem szabad vinni a lereszelést mert könnyen le lehet kukázni a vga-t!!!Ezen kívül érdemes HWiNFO-ból vezérelni a ventiket,tettszőleges profilt beállítva neki.Nálam nyáron már 65°c-nál maxra kapcsoltattam a ventit és így simán 65-75°C között lehet tartani.Pasztából IC Diamond a legjobb vga-ra és én fél évente minimum le szoktam cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#2245) parkasz válasza Muerte (#2244) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi Uram! :R
Olvasom és memorizálom. :K
A HWiNFO akkor hasonlít a Thinkpad-en megszokott tpfancontrol-hoz, aminek örülök.
Nincs más hátra, mint a vga és cpu beszerzése :D
Proci alá is jó az IC Diamond, vagy ott használjam az Arctic mx4-et?

[ Szerkesztve ]

(#2246) Muerte válasza parkasz (#2245) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az MX4-től jobb pár fokkal,de nem szabad szétkenni a felületen,csak egy nagyon vékony csíkot húzni a proci közepén,a vga mag közepére pedig kb. fél borsónyit kell nyomni,10 percig várni hagy levegőzzön,aztán mehet rá a hűtés.

...A HWiNFO asszem kötelező az M15x-hez is 680-nal,mert a bios nem vezérli a ventiket csak folyamatos 2500RPM-en fogja járatni hőfoktól függetlenül,erre figyelj oda az elején majd.

[ Szerkesztve ]

(#2247) KillHates válasza Ursache (#2238) üzenetére


KillHates
nagyúr

Kérdeztél volna meg mielőtt a szopórollerre felpattantál... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2248) KillHates válasza Muerte (#2244) üzenetére


KillHates
nagyúr

"El kell találni azt a pontot amikor már szorítja rendesen,de még tud tágulni a kártya ha meg van hajtva."

Ezt nem is hallottam még! :Y A jó pap is holtig kanul...

Én annyit fűznék hozzá, hogy ami RETTENTŐEN FONTOS mindegyik leszorítóból tized pontosan ugyanannyit kell levágni!! Különben féloldalasan feszül rá magra a hűtés és furcsa anomáliákat fog produkálni a gép...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2249) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Na nekiálltam átpasztáztam a procit és a vga-kat. A kép amit Muerte küldött a pad-ok elhelyezkedéséről teljesen más volt. De megoldottam. Hőfokban nem veszek észre különbséget, valószinüleg akkor vennék észre ha fixálni tudnám a ventiket. De a hwinfo nem enged csak 1 beallitast csinalni :(

3dmark 11 alatt olyan 75-76 fokra mennek fel a 24 fokos lakásban. Eddig azthiszem oylan 82-85 volt! Diablo3 alatt max 60-62 fokosak.

[ Szerkesztve ]

(#2250) Muerte válasza Szatesz. (#2249) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Valami nem stimmel... Ha jól csináltad a pasztázást/padozást és a HWiNFO-ban aktív a fan controll akkor max.fordulatra már 60°C-nál felkapcsolnak a ventik.Ehez mérten a 75-76°C nagyon sok.Biztos vagyok benne hogy Gameboy77-nél 70 alatt vannak az értékek 3D11-ben.

Nálam az R2,ilyet produkál manuális max. ventifordulattal 3D11-ben,kb.25°C van most az emeleti szobámban és a gép egész nap ment reggel 5 óta,szóval még azt se mondhatom hogy hideg géppel lett futtatva:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.