Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2901) kreten67 válasza Angel2014 (#2899) üzenetére


kreten67
senior tag

Én azt mondtam neked hogy előfordulhat hogy kötekednek a számlával,ellenben van hogy nem foglalkoznak vele.
Mellesleg ez a gép már legalább 2 alkalommal volt már itthon garanciáztatva,így jó eséllyel gond nélkül javítják a gépet,ráadásul mint említettem én anno egy görögországi telefonnal lekértem az eredeti tulaj összes idevonatkozó adatát. Azt is ajánlottam hogy jelentsd be a hibát és ha kötekednek én megkeresem a lekért infokat a gépről és átküldöm neked,de te meg sem próbálkoztál a hibabejelentéssel!
Azért neked nem könnyű segíteni.
Azt már nem is firtatom hogy miben merül ki a "notebookokkal foglalkozom" kijelentésed mert alapvető hiányosságokra vetítenek a kérdéseid és írásaid és ezt ne vedd sértőnek.
Hétfőn megkeresem az első tulaj adatait,annak elégnek kell lennie a honosításhoz,és átküldöm neked.
Amennyiben a gari nem jönne össze,és kiderül teljes bizonyossággal a gtx580-as a hibás,és az neked megfelel hogy adod a hibás vgádat én adok neked egy új 580-ast elfogadható ráfizetéssel és GÓL!

(#2902) Angel2014 válasza kreten67 (#2901) üzenetére


Angel2014
addikt

Bukni nem igen fogok rajta , ha átküldöd az adatokat hálás lennék érte! :R

Mert akkor beviszem nekik.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2903) Goblin12


Goblin12
őstag

(#2904) Ursache válasza Goblin12 (#2903) üzenetére


Ursache
senior tag

Jézusom, mit csinál ez a decibelmérővel...?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2905) Muerte válasza Ursache (#2904) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Miért soknak számít az 58dB? nem értek hozzá :((( Az érdekes hogy ezek szerint bal oldalon van a procihűtő és jobb oldalon a vga? gondolom a vga hűtése ment jobban :U

(#2906) Goblin12


Goblin12
őstag

Mindenesetre jó kis gép, igazából rakhattak volna még 1 M.2-es csatit a gépbe, mert a VGA így is úgy is X8-ban megy a CPU meg x16-ot támogat, szóval maradt még x4 és akkor ez most feleslegesen csak ott van. :U

Raid 0/1 2db 256GB-os M.2-vel + 2 DB HDD/SSD és tökéletes lenne. Erre a 24GB-ra se értem hogy jöttek, mert így se nem dual channel se nem más, vagy 16 vagy 32 legyen de ne 24. :W

Viszont nem tudom hol és mikor lesz 4860HQ-val szerelt gépük, mert ez kellene, hogy legyen a csúcs és általában a csúcs verziót szokták oda adni tesztelésre.

Mind ezt leszámítva jó kis gép, sokkal halkabb és hűvösebb mint az új MSI-k. :K

Muerte75: Szerintem is a VGA hűtése ment jobban, de ez szerintem nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#2907) Muerte válasza Goblin12 (#2906) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem gond csak nekem furcsa hogy a vga nem a bal oldalon van ezek szerint,meg van szokva hogy az AW-kben mindig ott van,legalábbis a primary az ott van :D

[ Szerkesztve ]

(#2908) Ursache válasza Muerte (#2905) üzenetére


Ursache
senior tag

Decibelt nem 5 cm-ről mérünk, hanem 1 méterről :D

Goblin12: És ki mondta, hogy az alaplap is támogat annyit? :C

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2909) Goblin12 válasza Muerte (#2907) üzenetére


Goblin12
őstag

Vagy úgy. :)) Ha a hűtési eredményeket nézem akkor biza a CPU melegebb volt. Kemény 5 fokkal vagyis lehet az ment jobban? Majd gondolom ez is kiderül egy esetleges teardown-nál.

(#2908) Ursache: worst case szenario

[ Szerkesztve ]

(#2910) Ursache válasza Goblin12 (#2909) üzenetére


Ursache
senior tag

Tehát FULL maxon ment a ventilátor és úgy mérte azt az értéket? Úgy lenne értelme annak, amit mondasz.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2911) Goblin12 válasza Ursache (#2910) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen, mivel egy benchmark alatt amennyire jól tudom kijön a max teljesítmény az adott rendszerből, amit jobb esetben game alatt nem érsz el. Szóval igen úgymond FULLON ment a venti. De midnen tesztben így csinálta az összes eddigi notis tesztjükben.

[ Szerkesztve ]

(#2912) Muerte válasza Goblin12 (#2909) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Mi lenne vele ha kapna egy extrém procit?...Az ami benne van még 60°C-ig se kéne hogy felmenjen,nem 75-ig...most adtam el nem rég egy AW M18xR2-őt 3630qm-mel ami ugyanennyi fiziksz pontot kapott 3D11-ben és be se kapcsolt teszt alatt a prociventi mert még a 60°C-ot se érte el :DDD Mondjuk én pasztáztam IC24-el ;)

(#2913) Ursache válasza Goblin12 (#2911) üzenetére


Ursache
senior tag

Igen, de pl a kijelző is lefojtja a hangot, mert útban van neki meg azért elég sok tényezőtől függ, szóval legfeljebb egy közelítő értéket tud mondani. És mi van, akkor ha már 5 hónapos a gép, és szárad a paszta, és hangosabb a gép? Ez már kötekedés inkább, ezt csak megjegyzésként írom.

Szerintem a hangnyomásmérést nagyon rossz "pozícióban" végzi. Csak a véleményem :R

Muerte75: A mindenit :C

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2914) Muerte válasza Ursache (#2913) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a gyári paszta ugyanolyan silány frissen is mint az összes más gyártóé,az AW sem kivétel...ha az én procimat vagy akár a tiedet lebutítod 3,4 GHz-re be se kapcsol a venti játék alatt,próbáld ki...

(#2915) Ursache válasza Muerte (#2914) üzenetére


Ursache
senior tag

Na ezt majd ki kell próbálnom :D Most 4GHz-en megy az összes mag, ha terhelés van. De Sniper Elite III alatt is nagyon csöndes a gép. Mondjuk VSYNC be van nyomva.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2916) Goblin12 válasza Muerte (#2914) üzenetére


Goblin12
őstag

Az nem semmi.

(#2913) Ursache : Ha szárad a paszta akkor még hangosabb lesz. ;] Értelek am, hát igen kb értéket lehet levonni belőle. :K

[ Szerkesztve ]

(#2917) Goblin12 válasza Muerte (#2912) üzenetére


Goblin12
őstag

Én gelid-et használok és szerintem nagyon jó kis cucc. :K

(#2918) Muerte


Muerte
Topikgazda

Na csak nem bírtam ki,mióta megvan a gép még nem is néztem mi van ha alacsony órajelen tesztelek :DDD
Biosban belőttem 4x34-re a szorzót,de nem váltotta le csak 3,8GHz-re,XTU-t meg most ezért nem volt kedvem felrakni,ezért egyszerűen csak kapott egy turbo OFF-ot :DDD tehát 4x2,9GHz-en ketyegett.Hát jól meg izzasztotta a vasat :DDD 56°C volt a max és turbo nélkül kapott annyi pontot mint egy 4700-as Haswell csoda :DDD fiziksz Ezért sokallom ott azt a 75°C-t az Asusba.

(#2919) Ursache válasza Muerte (#2918) üzenetére


Ursache
senior tag

Szép ;]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2920) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok! :)

Mostanában tervezek gamer notebookot venni, kb. 300-as árplafonnal, 15.6-os méretben. Előnyt jelent az i7+GTX860 vagy hasonló erejű hardver, illetve a jó bővíthetőség. (mSATA/M.2 foglalat, de legalább ODD boxos +SSD lehetőség). Ez utóbbi miatt pl. a Lenovo Y50 kiesik a jelöltjeim közül.

Most igazán 2 modell között vacillálok, a hamarosan megjelenő Asus G551 és a most kapható MSI GE60 2PC között.

Ez utóbbi kicsit drágább, de 2 mSATA csatlakozót, 3 helyett 4 USB-t, és a GTX 860-tól a legtöbb játékban csak 1-2 FPS-re elmaradó, GDDR5-tel szerelt GTX 850-es GPU-t kapnék, illetve jogtiszta Windows 8.1-et. Az egyetlen dolog, ami aggaszt vele kapcsolatban, hogy a tesztekben a nagyon hasonló hardverrel rendelkező, szintén MSI gép elképesztően melegszik. Van valakinek tapasztalata az MSI gépeivel kapcsolatban? :F
Vagy szerintetek mindenképp várjam meg a G551 megjelenését? (Elvileg pár héten belül esedékes, de addigra lehet az MSI készlete kifut a hazai boltokból)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#2921) Mikulásbá válasza Sidorovich (#2920) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Várd meg a G551-et!

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2922) Muerte válasza Sidorovich (#2920) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Fontos hogy új legyen?,csak mert használtban sokkal erősebb és jobb gépet tudnál venni 300k-ért ;)
Az MSI-ről általánosságban nincsenek túl jó tapasztalatok,de lehetnek ettől kivételek én nem követem már évek óta azt a márkát.Asusban NTonee tud majd neked segíteni,ha jól emlékszem ő is olyat akar venni mint amit kinéztél :U és ő vágja azt a témát :K

[ Szerkesztve ]

(#2923) NTonee válasza Sidorovich (#2920) üzenetére


NTonee
veterán

Sok lehetőséged nincs. Lenovot alapból kizárnám, tn fhd és a nagyon rossz hírű szerviz miatt. Az uhd ips panelt meg nem értem, hogy mire szánták.
Van acer, valami nitro, vagy mi a görcs. Ips fhd, i7, 860m, de állítólag (van teszt is róla) nem boldogul a hűtéssel.
Az msi gépeknek valóban nincs jó hírük, viszont Whited forumtárs olyat vett, erről kérdezd őt. G551-et akart, abban a topikban megtalálod, de miután valami oknál fogva folyamatosan tolódik a gép megjelenése, így az msi mellett döntött és amennyire tudom, elégedett vele.
G551... az imént említett igen nagy késésnek valami oka kell, hogy legyen. Az n551 ugyanaz a gép, csak nem festették feketére. :DDD Az n551-ről is olyan benchmark tesztek kerültek ki, melyek után a proci 92fokig melegedett. :Y Rosszul indul a dolog sajnos. Lehet, hogy ezért késik a G. Meg kellene várni az első teszteket ezzel a masinával.
Ha nagyon ragaszkodsz a 15,6" mérethez és az új géphez, akkor itt van vége a bulinak. Ha 17-es gép szóba jöhetne, akkor a G751JM talán itthon is elérhető lesz, én megvárnám a helyedben. Másik lehetőség a használt gép, ahogy említették. 300 körül akadnak izmos darabok.

Muerte: G751JY a kiszemelt nálam. Bár, ha az autóm még kitalál pár hülyeséget mostanában, akkor gondban leszek. 15,6" méretben az asus mostanában nem gurít jót. Az utolsó normális kis gép a G46 és G55 volt. Azóta katasztrófa szerintem.

(#2924) Mikulásbá válasza NTonee (#2923) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az ASUS szakembere már írta a másik topikban,hogy ide csak a JY jön a G751-ből.(magyar lokalizációs)

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2925) NTonee válasza Mikulásbá (#2924) üzenetére


NTonee
veterán

Olvastam, de hátha mégis. Nem ártana szerintem, ha valami elérhetőbb árú alternatíva is lenne itthon. A G771-ről sem ártana tudni valamit ebben az árkategóriában.

(#2926) Mikulásbá válasza NTonee (#2925) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az a gond ezzel,hogy a nemzetközi piacon is vannak szórások rendesen,ami a G751 konfogot illeti.
Az lesz a tuti,ha konkrétan,feketén-fehéren kijön,itthon mi lesz pontosan.
Még kicsit várni kell-erre is. :U

A másik topikba linkeltem egy képet,azon ott a G771 is egy lehetséges specifikációval.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2927) Goblin12 válasza Muerte (#2918) üzenetére


Goblin12
őstag

Én akkor azt nem értem, hogy mit csinál az Asus rosszúl, mert ugyan úgy 3 heatpipes a hőelvezető rézből van, a paszta meg szerintem nem hoz ~20 fok különbséget. az egyszerűen baromi sok. :F

(#2926) Mikulásbá: Melyik másik topik? Dobj egy linket pls. :R

[ Szerkesztve ]

(#2928) NTonee válasza Goblin12 (#2927) üzenetére


NTonee
veterán

itt a link

Mikulásbá: úgy értem, hogy lesz e 771 itthon egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#2929) Mikulásbá válasza NTonee (#2928) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Azt nem tudom megmondani,lesz-e itthon 771-es.Nem érint a dolog,de megpróbáljuk megtudakolni az illetékes elvtárstól.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2930) solyom76


solyom76
senior tag

Aszem el kellene kezdenem melózni.. :((
várom ,hogy legyen kis hazánkban is 751.. jó lenne tudni mit adnak a gép mellé majd..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#2931) Mikulásbá válasza solyom76 (#2930) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Van,ahol adják a szokásos felszerelést,a másik topikban linkeltem is róla képet.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2932) solyom76 válasza Mikulásbá (#2931) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszi, itthon mikor lesz elérhető?
asszony szét rugja a seggem..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#2933) KillHates válasza Ursache (#2904) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mit csinálna? Hőmérsékletet mér!
Ki is írta neki, hogy 55.5 !!

Az jó érték... nem?

:D :DDD :D:D :DDD :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2934) Ursache válasza KillHates (#2933) üzenetére


Ursache
senior tag

Áhh, elavult :D:D lézeressel kéne :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2935) KillHates válasza Ursache (#2934) üzenetére


KillHates
nagyúr

Azzal ők hangot mérnek! :K :W :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2936) kalmarzoli válasza Muerte (#2912) üzenetére


kalmarzoli
csendes tag

Ez így van játékok alatt 50-55 C° (a boldog tulaj :D )

(#2937) Goblin12


Goblin12
őstag

Üdv,

a mostani Alienware-ken még találhat óFireWire, vagy teljesen kigyomlálták, esetleg ExpressCard?

(#2928) NTonee: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2938) Ursache válasza KillHates (#2935) üzenetére


Ursache
senior tag

Igen, hangot mérnek. Nem értelek most :( Rajta is van a készüléken, hogy personal sound level meter. Vagy most irónia? :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2939) Muerte válasza Goblin12 (#2937) üzenetére


Muerte
Topikgazda

FireWire az AW megjelenése óta nincs egyen sem sajnos :( Express card az van de csak a 18-as szériákon.

kalmarzoli: Jó hallani :R Nem is beszéltünk amióta elvitted a gépet :((( mik a benyomások?meg vagy vele elégedve?

(#2940) kalmarzoli válasza Muerte (#2939) üzenetére


kalmarzoli
csendes tag

Hát mit is mondjak :C :DD :D :B ;) nagyon jó gépezet a fokokat és fps már nem is nezzem felesleges néha-néha fujtatt 1et a venti de gondolon hogy nem erölteti meg magát a wot diablo3 és bf3-4 ell.
Csak ajánlani tudom a gépet és az eladót is :R .
Estére kipróbálom én is ezta (butitást turbo off) nyomok 1 tesztet.

(#2941) Muerte válasza kalmarzoli (#2940) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Örülök neki :) BF3-4 alatt azért nem árt ha monitorozol,de ha használod a vsynch-et akkor ott sem kell :)

(#2942) NTonee válasza Mikulásbá (#2929) üzenetére


NTonee
veterán

Engem sem érint, még mindig a 751JY a cél nálam is. Viszont abszolút nem tudok egyetérteni azzal, hogy ide csak a JY kerüljön (ahogy matteo_szg említette). Nem mindenki tud megfizetni egy félmilliós gépet, miért ne lehetne kedvezőbb árú alternatíva itthon? Akár a 771, de inkább a 751JM. Sőt, ha mondjuk a 751JT bekerülne hozzánk, nem elképzelhetetlen, hogy én is inkább azt választanám. Az 560m-el is lassan 3éve elbohóckodok, a 970m lényegesen jobb, de viszont olcsóbb lenne, mint 980m-es. Nekem éppen az is elég lehetne.
És ott van az is, hogy a 860m-el jelenleg nincs itthon 17-es méretben gép az asusnál. A 15,6-osok botladoznak sorban, szar a hűtés mindegyikben, legalább hátha a nagyobb gépeknél jobban működne a dolog.

(#2943) Mikulásbá válasza NTonee (#2942) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Írj neki,kérdezd meg.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#2944) Goblin12 válasza Muerte (#2939) üzenetére


Goblin12
őstag

Ez érdekes, mert pl itt van rajta FireWire: Notebookcheck mondjuk ez 2011-es teszt. Sajnálattal látom, hogy a maiakon már nincs, akkor lehet rákell kökeményen gyúrnom a 18-as modellre.

(#2945) Muerte válasza Goblin12 (#2944) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hol látsz te azon firewire-t?, vagy velem van a baj,vagy veled mer én nem látom :DDD

(#2946) latger válasza Goblin12 (#2944) üzenetére


latger
tag

FireWire es nemregiben a Thunderbolt integraciojat az alaplapokra megszuntettek mivel kicsi a felhasznaloi kor megis jelentos koltseget dob a vegfelhasznalokra akik nem hasznaljak. Viszont van lehetoseged atalkitani USB-re.

Egyebkent miert ilyen fontos a FireWire? :D USB3 joval gyorsabb es jobban elterjedt.

[ Szerkesztve ]

(#2947) Goblin12 válasza Muerte (#2945) üzenetére


Goblin12
őstag

Hups, rosszat linkeltem: Tesék + Régi modell, igen sajnos a maiakon már nincs. :(

#2946) latger: Mert ezen a csodálatos eszközön nincs USB: Twin Impact úgy nézki keresnem kell USB alapokon nyugvó erősítőt.

[ Szerkesztve ]

(#2948) latger válasza Goblin12 (#2947) üzenetére


latger
tag

Vagy veszel parszaz forintert egy atalakitot :D

(#2949) Muerte válasza Goblin12 (#2947) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem 3 évig volt M17xR2-őm de nem emlékszek hogy azon lett volna :U Amit linkeltél az R1-es,mára már ősküveletnek számít.

(#2950) Goblin12 válasza Muerte (#2949) üzenetére


Goblin12
őstag

Na hát azon még volt :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.