Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2101) Angel2014 válasza szabyka95 (#2100) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor erre?

nVidia 275.33 ?

Ez azért érdekes amit mondasz több forumon nézem és a régebbit javasolják

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2102) szabyka95 válasza Angel2014 (#2101) üzenetére


szabyka95
őstag

nem tudom,h melyik jo
rakd fel, amit a dell ajanl (most olvasom, alienwarekhez az kell)
tisztan rakd fel

[ Szerkesztve ]

(#2103) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! újraraktam a gépem és nem lehet hogy, ez vágja haza a gépemet? Ha felteszem az alienwaréra gtx580 driverét a dell honlapról azzal nincs baj , de a windows ráengedi a frissítést : nVidia - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2, Graphics Adapter WDDM1.3, Other hardware - NVIDIA GeForce GTX 580M
Ezt! és nem lehet ez kavar be és ez okozza a kék halált? mindenesetre most elrejtettem a frissítést.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2104) LBandi válasza Angel2014 (#2103) üzenetére


LBandi
aktív tag

Wint sose engedd meglévő bevált drivert felültelepíteni! Én már párszor porul jártam, azóta az ilyen jellegű frissítéseket elrejtem.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#2105) kreten67 válasza Angel2014 (#2103) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért ez nem általános probléma ,mert nekem is volt alien r3 gtx580m kártyával és magának kereste a frissítéseket ami nem okozott soha problémákat.
Volt amikor telepítésnél már eleve az nvidia oldaláról szedtem le a legfrissebbet és a dell honlapról nem is használtam a vga drivert.
Most R4-em van és ott is így használom,viszont az intel IGP-t ajánlatos letiltani és nem-használni mert az okoz problémákat.

(#2106) whited


whited
addikt

Sziasztok
nálatok ez már gémer? :D
[link]
az üzemidő mennyire lehet valós ? [link]

ui: egy hdd cseréje ssd-re mennyi plusz üzemidőt jelent ? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2107) kreten67 válasza whited (#2106) üzenetére


kreten67
senior tag

Gamernek nem mondanám,de azért lehet vele játszani. (ez nem mxm ,de valamilyen bővítőkártyás vga).
Nekem az mxm cserélhető vga és szeparált hűtő 2db venti jelenti a gamer kategóriát,ezt a megoldást ami ebben van nem tudom hová tenni.
Az ssd minimálisan, de növeli az akku üzemidőt,bár akkuval nem tudsz játszani,mert akkuról csökken a teljesítmény, nem kicsit.
Azért fura ez a lenovo láz a topikban,mert egy másik topikban is nagy a lelkesedés a lenovokkal kapcsolatban,de az a meghibásodásokról szol.

[ Szerkesztve ]

(#2108) NTonee válasza whited (#2106) üzenetére


NTonee
veterán

fogalmazzunk úgy, hogy gémer belépő szint. :)
Akkuról meg se próbálj játszani. :N Egyébként kb 3, max 3,5 órát tartok reálisnak, normál felhasználás (böngészés, film, ezaz) mellett.
kreten67: nem is igazán a meghibásodás a probléma, mert az mindenhol előfordul, hanem a kritikán aluli, de inkább botrányos hazai szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#2109) kreten67


kreten67
senior tag

Független tesztelők szerint a vga 90 fok fölé is melegszik terhelés alatt és beindul a rángatózás.
A gépház is túlzottan átmelegszik,van ahol 50-60 fokig,azért ez nem sejtet sok jót a tervezésről!

(#2110) Ursache válasza whited (#2106) üzenetére


Ursache
senior tag

Hasonlo arfekvesben eleg kellemes alieneket lehet halaszni.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2111) whited válasza Ursache (#2110) üzenetére


whited
addikt

15" kellene, lehetőleg garival :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2112) Dreadloord válasza Ursache (#2110) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Honnét? Mert ha ebay, használt, az szerintem felejtős...

(#2113) Ursache válasza Dreadloord (#2112) üzenetére


Ursache
senior tag

Nem egy ali fordult mar meg a piacteren 300 alatt, akar 18asok is.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2114) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok nézegettem a hűtéseket hátha találok erősebbet....mivel kicseréltem a b960 cput egy i5ösre.Az én g580 laptopomban ez volt benne egy vastag cső a hűtése...

És amit találtam abban dupla van viszont vékonyabb.....

Szerintetek melyik az erősebb hűtés? :R

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2115) latger


latger
tag

Sziasztok!

Most tervezek "belepo" szintu gamer laptopot venni es az igenyeimnek megfelelne az Asus G550JK laposa. Az ar is meg a 300e-es alomhataron belul lenne. A masik fo szempont, hogy ne legyen olyan vastag es nehez mint az igazan eros gamer laposok. Digiprimeon arulnak is sot ott mar azt irtak jon a G551 es 860M es verzio is jovo hettol, raadasul Win8 al es SSHD vel 300 ert.

A szurkeimport dologtol elegge tartok viszont. Valakinek van mar tapasztalata?

A masik lehetoseg Edigital lenne:
Link
Vajon ez is csak szurkeimportos verzio?

Varjak meg vele, vagy erdemes lenne megrendelni Edigitalban?

Valaszokat elore is koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#2116) szabyka95 válasza latger (#2115) üzenetére


szabyka95
őstag

a G551 best buy. allitolag a hutese is jobb lesz mint az 550 nek !
en arra varok, h jelenjen meg itt erdelyben

[ Szerkesztve ]

(#2117) NTonee válasza latger (#2115) üzenetére


NTonee
veterán

az edigital nem szürke importozik, tőlük vásárolhatsz nyugodtan. Bár így, hogy már ide is megérkezik ezek szerint a G550, így talán a DP is "hazait" fog árulni.
Egyébként... részlet az asus hivatalos jótállási feltételeiből:
,,Az ASUS notebook, PDA, PDA-telefon, PND,Eee Family, AIO, Padfone és Desktop termékekre a Magyar Köztársaság területén az ASUS a végfelhasználói vásárlástól számított 12/24 hónap jótállást vállal.
Az ASUS notebookok ezen felül a végfelhasználói vásárlástól számított 24 hónapnyi nemzetközi szervizgaranciát is élveznek."

Tehát a garanciával nem kéne, hogy gond legyen, azonban a billentyűzettel érhetnek meglepetések DP-s vásárlás esetén.
G551... ideje volt végre hozni 860m-es gépet is. Bár épp a gépház egyre erősebb vékonyítása, "butítása" engem pont elszomorít. videó

(#2118) baro32 válasza latger (#2115) üzenetére


baro32
aktív tag

Szerintem is jó lesz ez a laptop ha most vennék én is ezt választanám de már vagy 4-hónapja büszke tulajdonosa vagyok egy Asus g750jz-nek :)
Ez fog nyerni az y50 ellen az biztos sokkal szebb meg dizájnosabb én személy szerint mostanában jobban preferálom az Asus-t mint márkát.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#2119) whited válasza latger (#2115) üzenetére


whited
addikt

annak mi az oka hogy még sehol sincs teszt a g551-ről? :F

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2120) szabyka95 válasza whited (#2119) üzenetére


szabyka95
őstag

talan az, hogy meg nem jelent meg?

(#2121) whited válasza szabyka95 (#2120) üzenetére


whited
addikt

na jó de digin írta valaki,már a jövő héten lehet majd venni, plusz a hivatalos asus honlapon se találom

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2122) szabyka95 válasza whited (#2121) üzenetére


szabyka95
őstag

itt a csoro azt mondja, hogy julius vegetol, augusztus elejetol lesz elerheto, gondolom asusos csoro mutatta be (?), bar az ethernet portot osszetevesztette a VGA val :))
honlapon en se kaptam

[ Szerkesztve ]

(#2123) NTonee válasza whited (#2121) üzenetére


NTonee
veterán

Egyszer egy ismerőssel már jártunk úgy, hogy vett egy gépet, amihez még adtak cd-t, de gondoltuk, hátha van frissebb driver. A honlapon nem volt fent a gép. Felhívtam az asus supportot, hogy most akkor ez mi és azt válaszolta a srác, hogy még annyira új a gép, hogy nincsenek fent driverek, de hamarosan. :D Kicsit pislogtunk.

(#2124) whited válasza NTonee (#2123) üzenetére


whited
addikt

pedig pont azt terveztem, hogy felhívom őket holnap, hogy mi a lószerszám van :D

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2125) Kasya


Kasya
nagyúr

Bar nem notebook, de figyelemre melto Area 51

(#2126) SkyS1gn válasza NTonee (#2117) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem digiprimetól van, magyar, semmi gond.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#2127) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire gémer, de szeretném kikérni a véleményetek erről: Clevo W350ETQ.
Az tény, hogy a vga nem cserélhető. Ez picit aggaszt, továbbá a Clevo-val sincs közelbbi tapasztalatom.
Ami mellette szól a 2 hdd hely és a könnyű szerelhetőség talán. De ezt mind nem saját tapasztalat.
Amilyen játkokra kellene azok főként RPG szerűségek pl.: Skyrim, Diabo 3 stb. FPS nem, az tuti :)
Vállalható gép vajon? Előre is köszi! :R
Persze ha tudtok tippet adni használt, kb 200k-ig terjedő ártatományban géptípusra, azt is szívesen veszem. :R

[ Szerkesztve ]

(#2128) Lestat777 válasza parkasz (#2127) üzenetére


Lestat777
csendes tag

Sziasztok.

Tudtok nekem segíteni, hol érdemes garanciát bővíteni Aw gépekre? Nov. elejéig vagyok garanciás. Megéri egyáltalán? Véletlenül nem tudjátok milyen áron mérik?

Köszönöm

(#2129) Angel2014 válasza Lestat777 (#2128) üzenetére


Angel2014
addikt

A dell honlapján! [link]

Írd be a service tagot!

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2130) Muerte válasza Lestat777 (#2128) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Szia!

Szerintem nem éri meg az árát,legalábbis nekem nem érte meg régen a +2 év 90k-t az biztos,mert semmi baja nem volt a gépnek.Lehet most már mérséklődtek az árak,de akkor is meggondolandó.A dell nem fog neked egyébként garit bővíteni hanem keresned kell egy itthoni distributort aki intézi,pl.nekem a laptopszalon csinálta 2012-ben,aztán ők továbbítják a dell felé és ott majd átjavítják a warranty status-t a service tag alapján.Hívd fel először a supportot hogy ők mit mondanak rá: 0680016157

(#2131) Kasya


Kasya
nagyúr

Nem tudjatok esetleg, hogy az m17x r4 Philips (azt hiszem az van benne) kijelzojenek mekkora a latency-je?

(#2132) Muerte válasza Kasya (#2131) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kb.3-5ms lehet,de a sima nem 3D-s R4 paneljától gyorsabb tuti nincs laptopokban.Miért kérdezted?van valami gondod vele?

(#2133) Kasya válasza Muerte (#2132) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem, nincs. A hattervilagitasa ugyan mintha mar rosszabb lenne (egyenletlenebb), mint uj koraban, de amugy tokeletes.

Kulso monitoron gondolkodom es viszonyitasi alapnak gondoltam. Koszonom!

(#2134) Muerte válasza Kasya (#2133) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Külső monitorra kötve lesz egy kicsi input lag azzal számoljál,hiába lesz az egy 2ms-os TN,de nem zavaró értékű még multi FPS-ben sem.

(#2135) parkasz


parkasz
senior tag

Sziaszok!
Tudom, hogy ez nem egy árazós topik, de itt talán Alienware vonalon hozzábbértő emberek fordulnak meg.
Szerintetek mennyi most ennek a konfignak a reális értéke:
Alienware M15X nebula red karcmentes laptop karcmentes. I7 quad core 720qm processzor, 4GB DDR3 , ATI Radeon HD 5850 1GB, 1980x1080 full HD 3 250gb hdd. Aksi 1-1,5 óra.
Előre is köszi! :R

(#2136) parkasz


parkasz
senior tag

Ja, és még egy kérdés. Melyik az a leginkább ár/érték arányban legoptimálisabb proci amire még érdemes fejleszteni? Feltehetően egy AMD Radeon HD 6970M vagy esetleg egy NVIDIA GeForce GTX 680M mellé. :F

(#2137) Muerte válasza parkasz (#2136) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ha hibátlan a gép érhet kb.120-140k-t szerintem.Prociból 680M mellé nem árt egy 920/940xm.

(#2138) parkasz válasza Muerte (#2137) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi szépen!
Én is kb. valahol oda tippeltem. Elvileg szép állapotú, de persze élőben derül ki minden :)
A 920xm sajnos nem túl gyakori és nem is olcsó, persze valamit valamiért.
Vga-ból viszont itt az aprón találtam AMD Radeon HD 6970M-et, így első körben lehet, hogy arra ruháznák be.
A cpu-vga hűtése mennyire bír el az esetleges fejlesztésekkel?
Régebben az m17-en az ATI Mobility Radeon HD 3870 X2 kellő hűtéséhez az alsó borítót (miután szereztem egy tartalékot belőle) kivágva és ráccsal helyettesítve direkt tudtam hűteni. Ez gondolom itt is működhet.

(#2139) Muerte válasza parkasz (#2138) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A tápja 240-es vagy 180-as azt kérdezted?,mert nem éppen mindegy ha bővíteni akarsz :D A vga hűtésre van pár trükk majd segítek ha már aktuális,a proci meg ha normális minőségi pasztával van összerakva bele kell férjen a 85°C-ba load.

(#2140) parkasz válasza Muerte (#2139) üzenetére


parkasz
senior tag

Köszi a tippet. Rá is kérdeztem!
És külön köszi a felajánlott segítségért! Ha megveszem szvsz élni is fogok vele :R :R

(#2141) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Beújítottam egy uj AW-t. 4900mq 780 sli-vel mennyi pontot kap nálatok win7 alatt 3dmark11 ben?
Csak ,hogy minden jól működik e nálam...

(#2142) szabyka95 válasza Szatesz. (#2141) üzenetére


szabyka95
őstag

mennyibe fajt ?

(#2143) Angel2014 válasza Muerte (#2139) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! Légyszi segíts nekem ha vagy :R

Egyszerüen nem tudom feltenni a hd graphich 3000 et az allienwaréra fn f7 megvolt átváltott swichre de nem inditottam Újra ,telepíteném de nem engedi.

Találtam egy linket a itt ugyan az a probléma de nem tudok angolul.[link]

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2144) NTonee válasza Szatesz. (#2141) üzenetére


NTonee
veterán

uhh... izmos állat :) grat hozzá. :C

(#2145) Szatesz. válasza szabyka95 (#2142) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Elég sokba, főleg, hogy a másik is megvan még!

(#2146) Muerte válasza Szatesz. (#2141) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Vga-k alapórajelen nálam ennyi: Graphics score:15961

(#2147) Szatesz. válasza Muerte (#2146) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Nálam csak 13200pont... :S Miért lehet ez?

(#2148) Muerte válasza Szatesz. (#2147) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Dobd ki a kukába :DDD (csak előtte mondd meg melyikbe dobod majd ;] )
...nem tűnt fel hogy throttlingol teszt közben? ;)

[ Szerkesztve ]

(#2149) Szatesz. válasza Muerte (#2148) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Nekem ugyan nem :DD Ilyenkor mi a teendő? Illetve pontosan mi is az a throtting? :U

(#2150) Muerte válasza Angel2014 (#2143) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nyisd meg a gpuz-t,győződj meg róla melyik vga-t használja éppen a gép.Ha dedikáltat mutatja akkor FN+F7,leokézod a felugró panelt,megvárod míg újraindul aztán feltelepíted az intel HD drivert.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.