Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) Muerte válasza Goblin12 (#2747) üzenetére


Muerte
Topikgazda

AW-ket úgy hekkeled ahogy akarod,persze a józan ész keretein belül és nem ugrik a gari.Értelemszerűen csak az original config system-re érvényes,tehát ha pl. a vga-t,procit upgradeled később más forrásból mint a hivatalos dell-es upgrade,akkor azokra a hardverekre nincs gari.

(#2752) Kasya válasza Goblin12 (#2747) üzenetére


Kasya
nagyúr

A spring szvsz cache lesz. Rasegit a hdd-re.
Használhatod rendes hattertarnak is, de tapasztalataim alapján elég jó dolog, ha nincs ssd külön a gépben. Sokat tud gyorsítani.

[ Szerkesztve ]

(#2753) secular


secular
tag

Sziasztok!

Manapság szeretnék lapost vásárolni és szeretném a segítségeteket kérni, mert én már nagyon elvesztem a keresésben.

Leírnék pár paramétert, hogy mi az elképzelésem, remélem tudtok segíteni.:)

140e lenne a plafon,de törekednék a 120-130-ra inkább. 140-ért én ezt találtam: ASUS X552LDV-SX470D Notebook

Először is pár alap kérdésem lenne: AMD vagy Intel? Egy AMD felső (A6,A8,A10) lehet olyan erős mint pl egy i3 (pl: i3 3110M)? Vagy feleslegesen AMD-ben gondolkodnom?

Integrált/Dedikált: Ha játszani is szeretnék, akkor ne is gondoljak integrált kártyára?
Most egy nem túl erős asztalim van,de a watch dogs elment rajta minimumon (AMD Athlon ll X3 450, 4Gb RAM, AMD Radeon HD 5500 Series (Gigabyte) 1Gb). Minimum egy ekkora teljesítményt szeretnék kihozni a laptopból is, de törekednék a jobb teljesítményre.

Minimum elképzeléseim:
RAM: 4Gb(lehetőleg bővíthető), 6Gb, 8Gb
Prociról meg videókártyáról akkor most nem nyilatkoznék.

Köszönöm a válaszokat előre is.

(#2754) Ursache válasza secular (#2753) üzenetére


Ursache
senior tag

Van erre kulon topic. Ez gamer laposokrol szol.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2755) Goblin12 válasza Muerte (#2751) üzenetére


Goblin12
őstag

Aha, értem.

Olyan is van a Dellnél, hogy pl. a gépemben van 1 4710 és ezt upgradeltetem pl 4910-re? Gondolom akkor el kell vinni a gépet valami szervizbe stb stb.

Kasya: Aha, akkor olyasmi mint a cache.

(#2750) Ursache Hahaha. :P

[ Szerkesztve ]

(#2756) KillHates válasza Muerte (#2751) üzenetére


KillHates
nagyúr

"AW-ket úgy hekkeled ahogy akarod,persze a józan ész keretein belül és nem ugrik a gari."

Pl; a márkaszerviz által letört kondenzátorokat pótolod :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2757) Ursache válasza KillHates (#2756) üzenetére


Ursache
senior tag

Úgy-úgy :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2758) Muerte válasza Goblin12 (#2755) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van a Dell-en belül is hivatalos upgrade,de arany árban mérik az alkatrészeket,szóval nem éri meg a hivatalos csere,vannak más utak is...

(#2759) Goblin12 válasza Muerte (#2758) üzenetére


Goblin12
őstag

Persze, hogy van, csak mint írtad arra nincs hiv. gari..

Eltérve ettől:

Ha bejön a PCI-E alapú M.2 SSD az AW-hez és dual VGA lesz a gépben akkor kelleni fog valami új Intel CPU is, mert a mostani csúcs i7-4940MX is csak 16 Lane-t tud, ami 2 vga és egy PCI-E SSD-hez baromi kevés.
Minimum 20 lanes kellene. Mostani VGA-k is x8-ban vannak.

KillHates: Haha.

[ Szerkesztve ]

(#2760) Goblin12 válasza Goblin12 (#2759) üzenetére


Goblin12
őstag

(#2761) solyom76


solyom76
senior tag

Angel2014 Jó ,hogy nem azt akarod mondani itt ,hogy szart adtam el neked.. 3 HÓNAPJA!!!
A gépet eladásra vetted meg és 275-ért.. Amikor elvitted akkor jó volt a gép,az ,hogy a szereléseid után 3 hónap múlva meg adta magát valami az már nem az én bajom.. én tudom ,hogy hibátlan gépet vettél jó áron..Nem kellett volna belepiszkálni..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#2762) Angel2014 válasza solyom76 (#2761) üzenetére


Angel2014
addikt

1 A gép itt van nálam itt maradt.
2 Ha téged hibáztattalak volna , már hívtalak volna...
3 Nem piszkáltam bele.

Inkább arra adj választ nálad volt a processor vga-d: HD2000 azt hiszem?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2763) solyom76 válasza Angel2014 (#2762) üzenetére


solyom76
senior tag

Vissza olvastam pár oldalt.. ott ugy tűnik..
részemről lezárva..

Nem használtam,a drivert sem..

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#2764) Angel2014 válasza solyom76 (#2763) üzenetére


Angel2014
addikt

Én meg szeretném mert lehet ha azt használnám lehet a hőfokot csökkenteném rajta...

Bármit csinálok nem megy fel és a bios sem látja a HD 2000 et

Örökké erre a hibakódra dob kék halált ...[link] fél óránként

Kitakarítattam de megint elkezdte....megy a dell szervízbe azt hiszem vagy KillHates kezeibe adom....

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2765) Angel2014 válasza solyom76 (#2763) üzenetére


Angel2014
addikt

Azért annyira nem vagyok kezdő én sem ,hiszen valamennyire evvel foglalkozom naponta...

Semmi különös nem történt azóta , vettem egy collermaster hűtőpadot alája , és amikor felrakom a windowst a gyerek a heroes 3 al játszik rajta .annak meg szerintem csak el kell futnia egy ilyen gépen... :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2766) solyom76 válasza Angel2014 (#2765) üzenetére


solyom76
senior tag

Nálam nem volt ilyen.. bár én nem is foglalkoztam az integrált vga-val.
Szerintem ez nem hardver hanem szoftver hiba lesz.Valamiért nem akarja a két vgat kezelni.
TIPP olvasd el a leírást is.
Ha jól értelmezem csak akkor csinálja ha a hd2000 drivert is felrakod..

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#2767) Muerte válasza Angel2014 (#2764) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Most már komolyan nem értelek... A 3D-s,120Hz-es panelok nem támogatják az integrált vga-t és ezáltal az optimust!!! :W Próbálhatod még 1000x felrakni,de akkor sem fog sem felmenni,sem működni... Te magad linkelted be a múltkor azt a leírást,aztán én is ránéztem másik oldalon és úgy is van valóban.DE !!! akkor mi a francért erőlteted még mindig :U ,csupán csak ez már a kérdés semmi más...

(#2768) Angel2014 válasza solyom76 (#2766) üzenetére


Angel2014
addikt

Nem az fel sem megy sehogy, készen vagyok a telepítéssel , aktiválom a wint , felrakom a drivereket ebben a sorrendben [link]

A windows olyan 64 bites ultimate amiben már bele van integrálva szeptemberig a frissítések , szóval a driverek telepítését nem kell megszakítanom mert benne vannak a keretrendszerek is. És a win frissítését is kikapcsolom.

Amikor végeztem és fent van minden felrakok pár progit cc kleaner, utorrent , heroes3 , advanced system stb...és akkor indul a kék halál fél óránként.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2769) Angel2014 válasza Muerte (#2767) üzenetére


Angel2014
addikt

Hogy miért ....mert az a hibakód igen csak a videókártya vagy a processorban lévő hd2000 kavar be muszáj valahogy kiszűrnöm.

Kérdés: ha kiszedném a videókártyát akkor lenne hd 2000 em? Akkor már felmenne?
Vagy ezt a procit beletenném egy másik alaplapba akkor megjelenne a hd2000?

Vagy ahogy kretén javasolta tök mindegy hogy milyen de 2. generációs i5 . i7 el próbáljam meg egy másikkal?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2770) Mikulásbá válasza Angel2014 (#2768) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Jobb lenne egy eredeti,buhera mentes verziót feltenni.Tudod te frissíteni majd utána.
Biztos,hogy kihasználod az Ultimate minden funkcióját?Mert ha nem,elég a Home Premium is!
A Ccleaner mellé az Advanced karbantartó minek?Nem sok az egy kicsit,lehet az kavar be,ahogy már sokaknál.

(#2771) solyom76 válasza Angel2014 (#2768) üzenetére


solyom76
senior tag

Mint Muerte75 is írta.. nem támogatja a 3d-s panel az integrált hd2000-et.. biába raksz bele másik procit ugyan ez lesz..
hagyd ki az integrált vga és az optimus telepitését és nem lesz kék halál.

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#2772) Angel2014 válasza Mikulásbá (#2770) üzenetére


Angel2014
addikt

Na az most jött el mivel ez egy olyan win amiben minden benne van Felraktam a home premiumut ugyan így de a legvégén az Alienware Command Centert nem bírtam feltenni sehogy ....elkezdtem a command centert telepíteni ismét egy kék halál nagy nehezen felállt a gép és utána nem engedte felrakni a command centert.
elindítottam a telepítést hibaüzenet és azt írja ki hogy tökéletesen fent van ...ultimatéra meg fel engedte tenni.

Gondoltam rá lehet ezzel a winnel van a baj....

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2773) Angel2014 válasza solyom76 (#2771) üzenetére


Angel2014
addikt

Igen kihagyom, meg sem próbálom már ...hiszen nem megy fel csak az nvidia és ugyan úgy jön a kékhalál.

Megpróbálok egy másik wint felrakni...ami tiszta...és ha akkor is jelentkezik megpróbálom a videót amit küldtél.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2774) Muerte válasza Angel2014 (#2769) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ezt már nem hiszem el komolyan :((( EMBER!!! :W A panel miatt nem megy fel a driver! tök mindegy mit cserélgetsz,vga-t vagy procit addig amíg 3D-s panel.... Cseréld le sima 60Hz-esre a kijelzőt és menni fog egyből az optimus.,de még ha mondjuk Uri Gellert megkérnéd hogy mondja rá:múkodj! , és aztán menne is, akkor is MINEK???

(#2775) Angel2014 válasza Muerte (#2774) üzenetére


Angel2014
addikt

:R Na végre megértettem :R erre a panelra gondoltál. Én azt hittem a vga-ra.

Ha jól tudom ebben a gépben volt egyszer egy garis kijelző csere.

Olyat nem lehetne csinálni,hogy a 3d -ét ki tudnám kapcsolni? Vagy nem a herzet kellene állítgatnom az nvidia kezelőfelületében?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2776) solyom76 válasza Angel2014 (#2775) üzenetére


solyom76
senior tag

az nvidia kezelőben állitható hogy csak 3d-s alkalmazások futtatásakor menjen 120 hz-n.. gondolom terhelésben sem mindegy mikor hogy megy...
lehet javitana a hőfokon is..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#2777) NTonee válasza Angel2014 (#2775) üzenetére


NTonee
veterán

Mi a fenét akarsz te energiatakarékoskodni egy olyan monstrumnál? Ölben kocsiban/vonaton/bkv-n tolod? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2778) Muerte válasza Angel2014 (#2775) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az a panel fizikailag más mint egy 60Hz-es,más a csatija az alaplapra,és más szerkezetileg is.Hiába állítod át win-ben a frekvenciát 60Hz-re,attól még a panel nem fog megváltozni...Egyedüli megoldás egy panelcsere lenne,mert az alaplapon ott van mindegyik R3/R4-ben mindkét csatolófelület a sima panelhoz való is és a 3D-shez való is.

(#2779) Angel2014 válasza Muerte (#2778) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor mivel ez egy r3 as akkor nekem is van 60 hz csatim a lapon? csak át kell raknom?

A másik nem a winben állítanám a 60 hz et hanem az nvidia kezelőben akkor sem lenne jó szerinted?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2780) Muerte válasza Angel2014 (#2779) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Van sima panelhoz való csatid is rajta,de ne akard rádugni a 3D-s-t,igaz rá sem menne mert más méret...
A panelod szerinted attól megváltozik fizikailag ha 60Hz-en járatod :U

(#2781) KillHates válasza Angel2014 (#2779) üzenetére


KillHates
nagyúr

"csak át kell raknom?"

Abból volt már nagy füst AW-ben... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2782) Ursache válasza KillHates (#2781) üzenetére


Ursache
senior tag

Oszt még a vga is behalt :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2783) KillHates válasza Ursache (#2782) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ahogy az ilyenkor illik :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2784) Angel2014 válasza KillHates (#2783) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm, akkor inkább nem nyulunk hozzá nem tudjátok kinél volt ez és miért próbálta átdugni?

Neki is hasonló problémája volt...?

És milyen típusú volt a gépe?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2785) kreten67


kreten67
senior tag

Nincs mód az átrakásra,mert az alaplapon a 3D kábel lcd 50pin > csavaros aljzat az alaplapon míg a sima az lcd 40pin > alaplapon hagyományos bepattintós aljzat . Tehát két teljesen eltérő kábelről van szó!
Mellesleg szerintem a kérdéses gépben hardveres hiba okozza a kék-halált.
Én telepítettem azt a gépet 2 alkalommal is, 1. ssd-re 2.hdd-re egy buherált AIO win 7 ultimate 64 integrált frissítéses lemezről és a sorrendnél se voltam alapos mégis tökéletesen működött a gép!
Én ebben a sorrendben zárnám ki a hibát:
1. ram
2. proci
3. vga majd végül marad az alaplaphiba.
A sorrendet az egyszerűség is adja,ha nálam lenne a gép egy óra és tudnám a választ,mert van a fiókban minden csere alkatrész.
DEEE minek ha az a gép még garanciális ez év decemberéig??
Csak egy telefon és egy service-tag kell hozzá és házhoz jönnek,legyen ez a dell problémája.

(#2786) kreten67 válasza Angel2014 (#2784) üzenetére


kreten67
senior tag

Azért annyit még megtennék a gépért ,hogy egy másik win7 64bit tiszta lelepítésű windowst dobnék rá olyan lemezt amin nincs választási lehetőség csak egy win7 ultimate van és kész ami nem crack-keli magát.
Csak az egyik hdd maradjon benne a "0" jelölésű slotban és lehetőleg ne az amit eddig használtál.
Biosban AHCI-re a hdd beállítást a telepítés előtt.
1. chipset driver
Az audio maradjon az amit a win7 tartalmaz.
2. nvidia driver
és mást ne telepíts (win7 nem frissit) csak egy friss direktX majd mehet rá a 3Dmark11 és egy játék.
1-2 óra nyúzás,ha ekkor is hibázik akkor jöhet a Dell szerviz.

(#2787) Angel2014 válasza kreten67 (#2786) üzenetére


Angel2014
addikt

köszönöm :R megpróbálom ezt...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2788) Muerte válasza kreten67 (#2786) üzenetére


Muerte
Topikgazda

R3-nál volt valami kavarás a Command Center körül is ha jól emlékszem ami hibát tudott okozni,nem volt szabad a legfrissebb verziót felrakni vagy valami ilyesmi rémlik :U

(#2789) kreten67 válasza Angel2014 (#2784) üzenetére


kreten67
senior tag

"Köszönöm, akkor inkább nem nyulunk hozzá nem tudjátok kinél volt ez és miért próbálta átdugni?
Neki is hasonló problémája volt...?
És milyen típusú volt a gépe? "

Ez az esemény úgy (tud) történt meg hogy a m17x R4 alaplapjára az R3 3D kijelzőt próbálták installálni,mert az sajnos megtörténhet,pedig két teljesen eltérő rendszerű kijelzőről van szó,ami egyikből a másikba cserélve katasztrófát okoz. Az r3 3d kijelzö 50pines míg az R4 3D kijelző 40pines csatival van szerelve,de a kábelek alaplapra csatlakozása sajnos azonos.
Hogy én ezzel anno mit össze szenvedtem mire kitisztult a kép R3 ,R4 3D területén... :W

(#2790) kreten67 válasza Muerte (#2788) üzenetére


kreten67
senior tag

Igen de az a win7-ről win8-ra telepítés utáni Command Center frissitése után következik be,az R1 és R2-nél biztosan ,de az R3-nál nem tudom,de KillHates már találkozott ezzel élőben.

(#2791) Ursache válasza Muerte (#2788) üzenetére


Ursache
senior tag

Minden AW-re igaz (legalábbis amit kihámoztam Hates szavaiból), hogy win8-ra és win7-re külön driver van Command centerhez, és felfele kompatibilis, visszafele nem. Win8 frissebb drivert követel meg, amit magába a command center vezérlőjébe ír be, és ha azután felraksz egy win7-et, akkor szopóág :D

szerk: megelőztek.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2792) kreten67 válasza Ursache (#2791) üzenetére


kreten67
senior tag

A fórumokon utána olvasva én úgy látom hogy az R4-est már nem érinti ez a hiba, csak azon gépeket ami eredetileg nem jön Win8-al.

(#2793) Angel2014 válasza kreten67 (#2792) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor ezt azt jelenti ha egyszer rátettem a win 8at akkor már annak a command centere kell?
Mert lefelé nem kompatibilis? Márpedig egyszer rátettem és azt hiszem az r4 win 8 asát.

De gondolkodjunk logikusan ami nálam van kék halál az a 0x00000116 os hibakód ami a directx re utal.

Ha máshová dugnám a csatit elhárulna ez a hiba?
Ha a command center rossz pl: elhárulna ez a hiba?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2794) Angel2014 válasza Angel2014 (#2793) üzenetére


Angel2014
addikt

Szerintem ezek a lehetőségek nem érintik ezt a hibalehetőséget.

Lehet miatta kék halál de biztos nem ezzel a hibakóddal fog megjelenni.

Ez szerintem vagy a processor vga-ja kavar be , vagy a videó kártya , vagy az nvidia driver 3d stb..,..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2795) kreten67 válasza Angel2014 (#2793) üzenetére


kreten67
senior tag

Én úgy olvastam : másoknál akkor következet be a baj amikor m17-R2 gépre win8 telepit majd jönnek a driverek,utána a command centerbe belépve a frissítést kért.
A probléma azután jön ha ekkor mégis inkább a win7 -re váltasz vissza és fölteszed a win7 drivereket és közte a command centerét is. Ekkor az újraindítás után a karácsonyfa effektus elvész a gépből és nincs többé világitgatás sehol bár a géped továbbra is használható marad.(chip újra-írásával javítható)
Kölnömben is a f@$om a win8-ba ,én utálom.

(#2796) kreten67 válasza Angel2014 (#2794) üzenetére


kreten67
senior tag

A te hibajelenségedhez semmi köze ennek,csak fórumozgatunk!

(#2797) Muerte válasza kreten67 (#2796) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A 2772.HSZ-ben írta hogy már azzal is probléma volt mikor fel akarta tenni...,de amúgy ezt már "innen" kibogozni hogy mi van ott? :( :DDD

(#2798) KillHates válasza kreten67 (#2785) üzenetére


KillHates
nagyúr

Neki sikerült; új AW 17-ben (R5?) teljesen egyforma a két csati. Mekkora köcsögség! :W

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2799) KillHates válasza kreten67 (#2792) üzenetére


KillHates
nagyúr

:K ahogy teccik mondani :D

Alap win7-8-7 telepítéssel még nincsen gond, csak akkor, ha win8 alatt ráfrissít a CC a mikrokódra.
Utána már nem lehet "downgrade"-elni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2800) Angel2014 válasza KillHates (#2799) üzenetére


Angel2014
addikt

De akkor a ledek sem égnének igaz? Neked ez is gyerekjáték rendbe hozni.... :D

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.