Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2251) Szatesz. válasza Muerte (#2250) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Nem müködik nekem a hwinfo valamiért! :N
A nélkül mutat annyi fokokat. Lehet ráveszem magam még a vbiosra is csak már jó pár éve csináltam biosflasht. :F
Manualis max ventifordulatot hol állitasz ?

[ Szerkesztve ]

(#2252) Muerte válasza Szatesz. (#2251) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A HWiNFO beállításaiban engedélyezd az EC supportot,gondolom azért nem aktív.
...R2-t is HWiNFO-ból lehet vezérelni,de sajnos profilokat nem lehet beállítani,csak manuálisan felemelni a fordulatot.

(#2253) Szatesz. válasza Muerte (#2252) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Engedélyezve van de nem enged csak 1 dolgot szabályozni. :(
Lehet mert a vgakon eredeti bios van.

(#2254) Angel2014 válasza Muerte (#2252) üzenetére


Angel2014
addikt

Nekiálltam a windows telepítésének megint :U

Így: 1.Legacy boot,AHCI-ban,(RAID felejtõs)
2.Win telepítés
3.Chipset driver HM67
4.Intel Management Engine
5.Realtek Card Reader
6.NEC USB 3 controller
7.LAN driver
8.WLAN driver
9.Összes win update feltelepítés, 4.5 .NET keretrendszer letöltése/telepítése,dxwebsetup
10.IDT Audio
11.OSD driver
12.Command center
13.Touchpad driver
14.Intel HD graphics
15. FN+F7 (vagy amin látod a GFX jelölést)
16.Ha átváltott dedikált vga-ra a restart után és szabványos grafikus adapterként látja a rendszer (800x600-as felbontás) akkor jöhet legvégül az nV driver!

Most a wlan drivernél tartok, de az eszközkezelőben kérni fogja ezt : ST Microelectronics DE351DL Free Fall Sensor, v.2.00.11.14, A00

Ez nem volt benne a listában ezzel még nem késtem el? Ennek hol lesz a sorrendje?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2255) Angel2014 válasza Angel2014 (#2254) üzenetére


Angel2014
addikt

Egy dell fórumon egész más sorrendben írják a telepítés menetét: [link]

1. Chipset Driver
2. USB 3.0 Driver (11xR3, 14x, 17xR3, 18x only)
3. Intel RST Driver / Intel Management Engine
4. Freefall Sensor Driver (Optional - many members choose not to install this. Also, as long as your drive supports it, the 'App' will work with aftermarket drivers)
5. Alienware On-Screen Display Driver

6. INTEL/AMD/NVIDIA Display Driver
Optimus systems require the Intel Driver be installed prior to the NV Driver. So if you have an M11xR2/R3, M14x or M17xR3, install the Intel Driver FIRST.

If you have a 17xR3 with 3D option, Optimus does not apply to you and the Intel driver is not needed

For M17xR3 with AMD, install the AMD Display Driver. AMD owners report the Intel HD Graphics driver is included with the AMD installer.

For M18x with AMD,
If you are unable to switch between the AMD GPUs and the iGPU (Intel HD 3000), try the following:

1. FN+F7 to initiate the GPU switch call.

You will be greeted by a dialog box:

Quote:
BinaryGFX Keypress Detected. Choose Yes to continue (a system reboot is required) or No to cancel.
2. Select 'Yes' and the system will shutdown.
3. Once the shutdown has completed, power up the system.
4. When you are back at the desktop, run the IntelHD driver installer (grab it from the M18x Driver Download page - linked earlier in this post).
5. Once the driver is installed, reboot and when you return to the desktop, hit FN+F7 again (dialog box will display).
6. Select 'Yes' to switch and the system will again shutdown.
7. Once you power back up you will again be in discrete mode (AMD GPUs active).

Done - iGPU driver has been installed.

7. LAN Driver
8. Wireless Network Driver
9. Audio Driver
10. Bluetooth Driver
11. Touchpad Driver
12. Media Card Reader Driver
13. Remote Control/Infrared Driver (Older systems - M15x, M17xR1/R2)

14. Alienware Command Center
NOTE: Command Center should always be installed last.

15. Log in over @ https://smartsource.dell.com to grab any apps which came bundled with your system that were not included on the Resource DVD. Webcam application is one of them.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2256) Muerte válasza Angel2014 (#2254) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Neked ez hobbid? Minden nap újrarakni a wint :U :DDD... te tudod ;]

Free fall sensor= szabad esés érzkelő...tudod mire való? marha sok értelme van...főleg ha ssd van a gépbe..

Szatesz: Valamit nem jól csinálsz,a vga biosnak semmi köze hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#2257) Angel2014 válasza Muerte (#2256) üzenetére


Angel2014
addikt

Kéri az eszközkezelő :Y Maximalista ember vagyok és addig szeretném csinálni ameddig jó nem lesz :K

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2258) Muerte válasza Angel2014 (#2257) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Kéri???? :Y hát ne add oda neki :DDD nálam sincs felrakva,sőt ethernet vezérlő sincs,mégis minden jól működik,de ha úgy érzed hogy a win eszközkezelő a főnök,akkor telepítsd fel nyugodtan ;]

(#2259) Gameboy77 válasza Szatesz. (#2249) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Szia(sztok)!

Én így csináltam a vga-k újra gap padozását,illetve pasztázását.Jól látszik az egyik képen,hogy a gyári paszták és gap padok a 10 hónap alatt mennyire kiszáradtak és megkeményedtek.
Az eredeti thermal pad-ek eltávolítása után a chipeken maradt ragacsos trutymót le kellett törölgetni az új lapok elhelyezése előtt.
:kép 1
kép 2
kép 3
kép 4
kép 5

[ Szerkesztve ]

(#2260) Ursache válasza Gameboy77 (#2259) üzenetére


Ursache
senior tag

Tűzoltóság?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2261) Gameboy77 válasza Ursache (#2260) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Ajaj,hiba volt :B...azzal feszegettem a palmrestet,mert nagyon szorosan illeszkedett.

[ Szerkesztve ]

(#2262) kreten67 válasza Gameboy77 (#2261) üzenetére


kreten67
senior tag

Ha a gyári kék gap-ra gondolsz az nem kiszáradt,az sajnos már alapból egy hitvány minőség,

(#2263) Gameboy77 válasza kreten67 (#2262) üzenetére


Gameboy77
aktív tag

Arra bizony,nagyon gyenge láncszeme a rendszernek :((( ...

(#2264) KillHates válasza Gameboy77 (#2263) üzenetére


KillHates
nagyúr

A gap padok közül a világoszöld a legjobb; nagyon lány, az egyik fele fényes a másik matt. A fényestől a matt felé jobb a hővezetése.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2265) Szatesz.


Szatesz.
aktív tag

Nem enged megnyitni nekem több ablakot, hogy tudjam állítani a vga ventiket is!
Mi lehet a gond?

De gondolom ezek az értékek elég jók a processzornak?!

[ Szerkesztve ]

(#2266) Muerte válasza Szatesz. (#2265) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A HWiNFO-ból a legújabb van fent?

(#2267) Szatesz. válasza Muerte (#2266) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

4.40-2240-es

(#2268) Muerte válasza Szatesz. (#2267) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A hiba nálad van pedig,Gameboy-nak megy rendesen a vezérlés.

(#2269) Szepi1979


Szepi1979
senior tag

IC Diamondból a 7 vagy a 24 a jobb választás? Ti honnan rendelitek?

“ nem kell mindig nyerni “

(#2270) Muerte válasza Szepi1979 (#2269) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Fene se tudja,én a 24-et szoktam használni mert keményebb és lassabban veszti el a hővezető képességét.
A 7 kicsit lágyabb és lehet hogy jobb is a hőleadása,viszont hamarabb kiszárad.Ebay-ről kapsz leghamarabb.

(#2271) Szatesz. válasza Muerte (#2268) üzenetére


Szatesz.
aktív tag

Nektek, hogy nyit meg több ablakot ahol kitudjátok választani , hogy mit szeretnétek kontrollálni?

(#2272) darkspace


darkspace
csendes tag

üdv!
Van egy alienware m18x r1, most történt rajta egy A05 unlocked bios flash, pont azért, hogy ne kelljen win alatt szabályozni a ventiket...viszont az új biosba beállítottam kjváncsiságból maxra a ventiket, viszont nem akarnak dolgozni bios alól, csak hwinfo64-el lehet őket mozgásra bírni, nagyon aggasztó! :( itt van a nagy teljesjtményű hűtés és egyszerűen nem végzi a dolgát,csak segéd-progikkal :W
Mi lehet a baj, vagy a megoldás?
előre is köszi a segítséget! :R

(#2273) Muerte válasza darkspace (#2272) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nyomjál egy load default-ot a bios-ban,talán még nem lesz késő és észhez tér a lap... onnan te nem fogod tudni állítgatni a ventifordulatokat még akkor sem ha unlocked bios.

(#2274) darkspace válasza Muerte (#2273) üzenetére


darkspace
csendes tag

Köszi!
visszament minden alapra...kár, hogy nem lehet biosból vezérelni ezt alapból! :(

(#2275) KillHates


KillHates
nagyúr

Ma megjött a Cooler Master IC Essential - terheletlenül nem mutat különbséget a gyári Intel-hez képest, de ha meghajtom a gépet, akkor 20 fokkal kevesebb!!! :Y :Y :Y

Azt hittem, hogy itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter így hát lekentem és vissza az Intel pasztát, majd kinyomtam a gép szemét; 96C° a 3820QM :Y oké, akkor alkoholos mosás, vissza az IC Essential; és megállt 75 foknál! :K

Úgyhogy melegében benne is hagytam a 3820QM-et a kis G46-ban, úgyhogy most már komoly számítási kapacitással bír a kis vas. Ja, és az IntelHD nem sz@rakodik. Amit igazán nem is értek, mert a 3612QM eleve gyengébb, hűvösebb proci és mégis minden 4-5-ik indításnál valami összeakadt a szilíciumban, mert előjött a desktop és a feladatkezelőn kívül semmi nem volt hajlandó működni. Majd kb egy perc után villant egyet a képernyő és kiírta a gép, hogy az Intel illesztőprogramja durcáskodott... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2276) NTonee válasza KillHates (#2275) üzenetére


NTonee
veterán

Ennyire bejött az a híg lé, amit múltkor vittem? :) Nálam nincs ekkora különbség, 6-8 fokott hozott a vga-n (mondjuk ez is bőven jó), cpu-n 5-öt, bár az i5 amúgy sem olyan forrófejű.

(#2277) KillHates válasza NTonee (#2276) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, izomból megnyomtam a fecskendőt ahogy szoktam az Intel pasztával. Aztán bukkake-parti lett a processzon :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2278) Muerte


Muerte
Topikgazda

Hát ha ez igaz akkor asszem gyűjthetjük a pénzt,brutális 80-90%-kos gyorsulás 780M-hez képest :Y

GTX 980M

(#2279) Ursache válasza Muerte (#2278) üzenetére


Ursache
senior tag

Es meg mindig 100W TDP :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2280) Muerte válasza Ursache (#2279) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Egyelőre ez kicsit hihetetlen számomra...ha +80%-kal számolok 3D11-ben 980M SLI: Graphics score~29000 pont :Y az de durca lenne :DDD

(#2281) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Gondolkodom a G74-em cseréjében...ebben egy i7 2630QM + GTX560M + 8GB ram tette a dolgát, mostanra már max. középkategóriában versenyezhet.

Nézegettem helyette egy G750-et. A ram mennyisége maradna, a VGA egy 860M lenne, ami szerintem engem kiszolgálna, DE:

Ami árban beleférne, abban egy i5 4200H lenne, ami ahogy néztem visszalépés lenne az i7 2630QM után. Az i7 4700HQ-val szerelt konfiguráció 50.000 Ft-al több lenne, ez már nem férne bele. A kérdésem az lenne, hogy mennyire befolyásolná a játékélményt a processzor-visszalépés? Ahogy láttam szintetikus teszekben olyan 10-15%-al teljesít rosszabbul, viszont a VGA az 560M után brutális javulást hozna. De mit jelentene ez a valóságban...? Mennyire kellhet a 4 mag?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2282) TazLeacher válasza TazLeacher (#2281) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Tárgytalan lett, találtam egy másik konfigot, ami jobb, elnézést a zavarásért.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2283) whited válasza TazLeacher (#2282) üzenetére


whited
addikt

megkérdezhetem mit ? :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2284) TazLeacher válasza whited (#2283) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szintén 750-es, csak FreeDos-al és 4710HQ-val, annyi mint a Win8-as 4200H-val. A fennmaradó 50.000 Ft-ból meg olyan Win-t veszek, amilyet akarok.

Egyik.
Másik.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2285) NTonee válasza TazLeacher (#2284) üzenetére


NTonee
veterán

Azt ugye tudod, hogy egyik sem magyar billentyűzetes? Nem mintha akkora baj lenne amúgy, csak érdemes tudni. Esetleges garanciális probléma esetén pedig kicsit lassabb lesz az ügy menete.

[ Szerkesztve ]

(#2286) TazLeacher válasza NTonee (#2285) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A Win8-al szerelt igen. De köszi, hogy szóltál.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2287) NTonee válasza TazLeacher (#2286) üzenetére


NTonee
veterán

tudtommal a g750 jm verziója nem került hivatalosan forgalomba itthon, így erős kétségeim vannak. A dp hajlamos trükközésre, vigyázz velük.

(#2288) TazLeacher válasza NTonee (#2287) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi az infót. Szerencsére (sajnos?) még nem égető kérdés. Ha viszont már így belementünk: tudtok olyan helyet, ahol van kínálat Asus G750 szériból? Amikor a 74-et vettem akkor egy tucat boltban lehetett kapni. Most alig lelek a neten olyan helyet, ahol nem csak a 600.000 Ft-os konfigok vannak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#2289) NTonee válasza TazLeacher (#2288) üzenetére


NTonee
veterán

elvileg csak a JZ-t lehet hivatalosan kapni (de majd javít, ha valaki másképp tudja), pl itt, vagy itt
Egyébként, ha tudsz, személyesen menj be dp boltba (ha már aktuális lesz), bontsák ki a JM-et, nézd át, a dobozon is lennie kell HU jelölésnek elvileg, ha hivatalos importból származik. Ha minden stimmel, akkor hozd el.

[ Szerkesztve ]

(#2290) kreten67 válasza NTonee (#2289) üzenetére


kreten67
senior tag

Van itt valakinek alienware m14x-r2 gépe ?

(#2291) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!

ASUS G750JZ-T4016D - 30D

Intel Core i7-4700HQ 2.40GHz processzorral, 8GB DDR3 memóriával, 17,3"-es kijelzővel, 1000GB merevlemezzel, FreeDOS operációs rendszerrel, DVD-RW meghajtóval, NVIDIA GTX 880M integrált videokártyával.

most 400 körül kapható, fog még lejjebb menni, vagy ennyiért jó vétel már?
Esetleg mit ajánlotok 17+ méretben, ami játékok mellett videó/kép szerkesztésekre, film nézésre, irodai munkára alkalmas.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#2292) KillHates válasza qMAGICq (#2291) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem hiszem, hogy olcsóbb lesz újonnan. Használtan sem sokkal kevesebb, ennyi pénzből még egy ilyen teljesítményű asztali konfigot is macerás összerakni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2293) kreten67 válasza KillHates (#2292) üzenetére


kreten67
senior tag

Nem vagyok egy asus rajongó,de ennyiért ezzel a hardverrel valóban jó vétel.

(#2294) glanyi


glanyi
csendes tag

Helló!

Segítséget szeretnék kérni nálam hozzáértőbbektől, laptop választáshoz:

Szempontjaim:
- legyen jó ár-érték arány (nembaj ha drága ha kapok is érte valamit cserébe)
- képernyő 15,6" jó betekintési szöggel (felbontás másodlagos, lehet veszek nagy monitort is)
- kinézet nem szempont
- hangszórók nem szempont, úgyis mindíg fülest hsználok
- súly: jobb ha könnyebb de ez is másodlagos

Felhasználás:
- Photoshop nagy felbontáson,digitális rajztáblával is
- sok-sok CAD, renderelés, videóvágás
- élő gitár/vokál effektezés (külső hangkártya, midi kontroller és professzionális szoftverek használatával, 0 latency lenne a cél)
- játék szinte csak League of Legends de azt 0 laggal, 0 latencyvel, soha ne menjen 60fps alá, akkor se ha rádugom egy 24"-es monitorra (esetleg stream-elni is tudjak, de ez másodlagos)

Nem tudom ezekhez milyen erős konfiguráció kell, de az a gyanúm hogy gamer laptop kategória.

A jelenlegi gépem ami nem bizonyult elégnek még a LoL-ra sem:
Lenovo G580 (Win8.1 64bit): i7-3520M 2,90GHz; 8GB RAM; GeForce GT 635M 2048MB (sztem még az integrált HD 4000-em is jobban teljesít nála)

Bocsi a kisregényért és előre is köszi ha valaki tud tanácsot adni :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#2295) szabyka95 válasza glanyi (#2294) üzenetére


szabyka95
őstag

Mivel nem irtal arat, ezert alienware 18 extreme processor edition, 880m sli vel kielegiti igenyeid

(#2296) glanyi válasza szabyka95 (#2295) üzenetére


glanyi
csendes tag

ezzel arra célzol hogy túl magasak az igényeim, vagy arra a hogy a jó ár-érték aránynál konkrétabbat kéne írnom? (amúgy az alienware 18 az 18,4" szóval nem lesz jó :P és a jó ár-érték arányában is kételkedek :( )

[ Szerkesztve ]

(#2297) szabyka95 válasza glanyi (#2296) üzenetére


szabyka95
őstag

Ofc h irj konkretat :P

(#2298) glanyi válasza szabyka95 (#2297) üzenetére


glanyi
csendes tag

250-350e (sztem 350 fölött nem lehet jó ár-érték arányról beszélni laptopnál amikor asztali pc-k léteznek, de ha tévednék javíts ki)

(#2299) glanyi


glanyi
csendes tag

Valamelyik Lenovo Y50?

(#2300) szabyka95 válasza glanyi (#2299) üzenetére


szabyka95
őstag

:))) annak fos a kijelzoje, de nagyon

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.