Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2651) NTonee válasza Muerte (#2650) üzenetére


NTonee
veterán

Hányszor szentségeltem már én is emiatt... :(((
Jobb kezemnél az egér, jobb oldalt a táp csati, a töltő meg egyenes dugóval. :((

(#2652) Muerte válasza NTonee (#2651) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát egy az hogy kényelmetlen,a másik meg hogy egy véletlen tápkábelbe való hirtelen beleakadás, vagy egy nagyobb rántás a cuccon és kap olyan feszülést szerencsétlen tápcsati hogy győzze kiheverni.

...jobban megnézve ezt az MSI csodát,azért elég átgondolatlan tervezés volt ez már megint...a vga alsó memóriasor a lapot fűti,még egy szutyok műanyag betétet sem tettek oda közé :W

(#2653) KillHates válasza Muerte (#2647) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem bazári... Az AW az a letisztult :K
Az SONY-pókember betűtípus :D :DDD

Ez meg mi a búbánat???

CPU hűtés rásegítés??? :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2654) Goblin12 válasza KillHates (#2653) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem vagyis de, rásegít a CPU hűtésben mert még mellé jön 2 heatpipe a másik odlalról., nézd meg ezt a vidit @~ 5perc-től., és tudni fogod.

[ Szerkesztve ]

(#2655) Muerte válasza KillHates (#2653) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát jah...másodszorra megnézve már nem is tetszett annyira :DDD Mondjuk az R5-öt sem nevezném letisztultnak még véletlen sem,de természetes hogy az ízlések különbözőek :)
Külsőre nekem ez egy letisztult gamer:

(#2656) Szepi1979 válasza Muerte (#2655) üzenetére


Szepi1979
senior tag

A letisztult gép a Dell Precisionnál kezdődik. :) a tervezőknek a kezükre csaptak ha valami kis csicsát, ne adj isten többszínű billentyűzet világítást akartak beletervezni. Az egyetlen ív a webkamera körüli krómozott karika.

[faék]

[ Szerkesztve ]

“ nem kell mindig nyerni “

(#2657) Muerte válasza Szepi1979 (#2656) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Tiszta sor,de az nem "gamer",én meg azok közül választottam ezt ;)

(#2658) Szepi1979 válasza Muerte (#2657) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Nem gamer nem gamer, van olyan hülye aki mégis annak használja. Nem sok különbség lehet egy AW meg egy prec között belsőleg, vagy tévedek? Nem akarom magamra zúdítani az AW fanokat... :U

“ nem kell mindig nyerni “

(#2659) Muerte válasza Szepi1979 (#2658) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Sokkal minőségibb egy Precision ez nem is kérdés,láthattad te is hogy mekkora meló egyet szétbontani az is arra utal hogy azt komolyan megtervezték nem csak belehajigálták a cuccokat,ezek mellett nem kimondottan játékra lett tervezve hanem komoly melóra és strapabírásra.

(#2660) NTonee


NTonee
veterán

PH! cikk: G751

(#2661) KillHates válasza Goblin12 (#2654) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem értem minek PONT a CPU-ra rásegíteni az MXM kártya rovására...?
Pont a CPU ami kegyetlenül bírja a melegedést, rendelkezik fejlett trottling-al és teljes hővédelemmel is.
Azért mert belefér a 980-as a 75W-os osztályba (éppen hogy!) miért kell éppen hogy 75W-os hűtést csinálni neki. A 4700HQ - 4800HQ (BGA) bőven elég a két heatpipe ami tudja a 75W-ot az alapon 45W-os TDP-s procin, ami túlhajtva is max 55-60W (de szerintem eleve nem OC-olható a CPU)
Erre a pont 75W-os alap TDP-jü GPU-ra meg a két cső jut. És akkor mi van az OC-al? :U

Ha nem tudnám, hogy MSI akkor is kitalálnám :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2662) KillHates válasza Szepi1979 (#2658) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Nem sok különbség lehet egy AW meg egy prec között belsőleg, vagy tévedek?"

Ha Neked aa a +20 fok nem sok, akkor nem tévedsz! :R :D :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2663) KillHates válasza Muerte (#2655) üzenetére


KillHates
nagyúr

EGY CLEVO???? Jesszus, Zoli nem ismerek Rád! :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2664) Muerte válasza KillHates (#2663) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Csak külsőre tettszik,alá is húztam a nyomaték kedvéért :DDD

(#2665) Szepi1979 válasza KillHates (#2662) üzenetére


Szepi1979
senior tag

Hogyne számítana? 20 fok különbség van egy kommersz szeszes ital meg egy kiváló pálinka között! :)

“ nem kell mindig nyerni “

(#2666) KillHates válasza Szepi1979 (#2665) üzenetére


KillHates
nagyúr

:Y :D :DDD !! Minden elismerésem a humorod előtt :K Jól megnevettettél, köszönöm :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2667) baro32


baro32
aktív tag

A fenébe........................most elkeseredtem egy csöppet még áprilisban vettem a g750jz vertem a mellem baráti körökben hogy milyen jó meg minden ebben van a legerősebb Nvidia kártya erre tessék.
Oké tudom hogy minden évben jön egy új de április(gtx880m) - október(gtx980m) jól belehúznak.
De most azért nem fogok ettől megválni (bevált meg semmi gond vele hála az égnek) mert jött egy újabb csak azért mégis piszkálja a fantáziámat :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#2668) KillHates válasza baro32 (#2667) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jó le is esett a 880GTX-el szerelt gépek ára... Az MSI Dominator már "csak" 292 ezer nettó :Y

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2669) ako001 válasza baro32 (#2667) üzenetére


ako001
aktív tag

Akkor én mit mondjak :F 2nap alat elavult az AW-m :DDD :DDD

Muerte75
Tegnap 3ótát wolfensteineztem,a gpu,nem ment 73 fok fölé :C ,a cpu1 meg 56-63ig ment.Ezek már jobb érték remélem.
Nem is értem mi volt az az elején,biztos a szarul optimalizált wot miatt lehetett.

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2670) Goblin12 válasza KillHates (#2661) üzenetére


Goblin12
őstag

Nem tudom, én is néztem. . . Ahogy mondtad MSI. :)

NTonee: Csúcsmodellben nem lesz SSD amit írt Daywalker hát nem akarom elhinni. :(

[ Szerkesztve ]

(#2671) NTonee válasza Goblin12 (#2670) üzenetére


NTonee
veterán

Láttam, annyira nem borulok ki tőle, van 2,5" ssd-m (bár lehet, hogy már a végét járja)
De amúgy inkább úgy fogalmazzunk, hogy az itthoni csúcsban nem lesz, ami mögé még azért odatennék egy kérdőjelet zárójelben.

[ Szerkesztve ]

(#2672) kreten67


kreten67
senior tag

Na jól felkavarta az állóvizet ez a nv980m vga itt a fórumon!
Én azért bízom benne az alien m17x-R4-be valahogy sikerül majd upgradelni egy nv980-ast a jelenlegi gtx680m helyére,de ha mégsem én nem veszek újabb generációs gamer notit az tuti.
Nem mintha a jelenlegi gtx680m ne lenne elegendő még egy darabig a játékokhoz,bár el kell ismerni ez a 980m azért rendesen odabasz!

(#2673) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Már kértem segítséget ezzel kapcsolatosan egy másik fórumon,de nem tudott senki segíteni.

A téma adott:

Konfig: I7 3632qm
HD7730M + IntelHD4000
8GB DDR3 1600MHZ

Van egy DELL 7520SE laptopom,állítólag alkalmas játékra és ezt szeretném kihasználni,viszont a problémám az,hogy nem tudom mivel a HD7730M helyett az integrált IntelHD4000 kártyát használja a laptop.

Minden játék akad mint atom!!!!

Leírom miket próbáltam már:

Biosban átállítani (nincs ilyen opció),display driver uninstallerrel letöröltem minden vga drivert és megpróbáltam újra rakni a drivereket (gyári intel hd4000 driver és a 7730 gyári drivere) ez sem működött,feltettem a legújabb AMD sima és a beta drivert nem működtek.

Mit csináljak,hogy a 7730M kártyát használja a gép játék közben?! :Y

Előre is köszönöm a segítséget.

Cimbee

(#2674) Goblin12 válasza Cimbee (#2673) üzenetére


Goblin12
őstag

Van egy olyan rossz hírem, hogy a notin belül a monitor kábele, az Integrált Intel VGA-ra van kötve, ezzel gyakorlatilag nem tudsz tenni semmit. Annyit tudsz tenni, hogy fogsz egy külső monitort, és rákötöd a HDMI/VGA/DP-re passz mid van felsoroltam párat és így használod.

(#2675) Cimbee válasza Goblin12 (#2674) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Ha rákötöm a monitorra mondjuk HDMI keresztül akkor automatikusan már az amd kártyát fogja használni?

Cimbee

(#2676) Goblin12 válasza Cimbee (#2675) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha a HDMI kimenet az AMD kártyára van kötve akkor igen, ha nem akkor nem.

(#2677) Muerte válasza Cimbee (#2675) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Catalystban nem lehet hozzárendelni a játék exe-jét a dedikált vga-hoz? illene legalábbis hogy legyen ilyen opció...

(#2678) Muerte válasza ako001 (#2669) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A vsynch miatt nem melegszik most leírtam a miértjét is...,de azért ne legyél nyugodt mert ettől függetlenül a gyári pasztázás/thermal padozás 10 fillért sem ér...,nézd meg pl. C3-mal,SE3-mal,AC4-el vagy bármelyik vga igényes játékkal megint mindjárt 90°C lesz az egyből :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2679) NTonee válasza Cimbee (#2675) üzenetére


NTonee
veterán

Töröld az összes vga drivert, utána a gyári oldalról letöltöttet telepítsd fel, intel, ati sorrendben. Egyből menni fog rendesen. Egyik kollégámnak hasonló intel+ati vga-s gépe van, csak így megy neki is.

(#2680) Muerte válasza NTonee (#2679) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen első körben ezt kell tenni,csak a gyári driverek fel,aztán már lehet majd próbálkozni hogy csak a drivert letörölni a gyári CCC maradjon és felrakni a friss drivert,de babra munka lesz és sok bosszúságot tud okozni.Az AMD egyik "legbetegebb" és legbugosabb találmánya ez az Enduro "okosság"...totál zsákutca...

(#2681) NTonee válasza Muerte (#2680) üzenetére


NTonee
veterán

Borzasztó találmány ez, én a sima optimust sem bírom, pedig az láthatatlanul teszi a dolgát... legalábbis többnyire.

(#2682) Muerte válasza NTonee (#2681) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az optimus jóformán tökéletes már napjainkra,de az enduro :( ,de mondhatnám a CFX-et is,az is ezer sebből vérzik a mai napig és akkor már el is jutottam a csúcspontra: az AMD driverekhez,amik szintén enyhén szólva is problémásak a mai napig is, pedig az AMD vga-k nem lennének ám rosszak,még akkor is ha most az nV tényleg nagyot villantott,főleg mobil szinten,de normális hibátlan meghajtó nélkül nem ér semmit a jó hardver :(

(#2683) Busterftw


Busterftw
veterán

Üdv, egy maxwelles 840m alá elég egy i3 4100m? Kihajcsa-e?

(#2684) Goblin12


Goblin12
őstag

(#2685) Goblin12 válasza Goblin12 (#2684) üzenetére


Goblin12
őstag

Arra kíváncsi lennék, hogy egy 12 magos xeon-t meg 2 db 880m-et hogyan hűtöttek le egy schenker notiban. :Y

(#2686) Cimbee válasza Muerte (#2677) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Erre gondoltal? :)

[link]

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#2687) NTonee válasza Busterftw (#2683) üzenetére


NTonee
veterán

i5-el vedd inkább, ha van választási lehetőség. Viszont nem épp ebbe a topikba való téma.

vedoom666: igen, arra gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#2688) Cimbee válasza NTonee (#2687) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Soha többet DELL laptopot!!!!!Kibaszom a kukába ezt a szar laptopot....

Cimbee

(#2689) Kasya válasza Cimbee (#2688) üzenetére


Kasya
nagyúr

:C :U
Egy csalodott ember... Ilyen is van :)
Megkerdezhetem mi tortent, ami ennyire eltantoritott a markatol?

Amugy kukkadjak meg, de nekem tetszik a Clevo letisztultsaga :P

[ Szerkesztve ]

(#2690) NTonee válasza Cimbee (#2688) üzenetére


NTonee
veterán

Nyugi :)
Azt próbáld, amit írtunk. Dell-től töltsd a legutolsó hivatalos drivereket, összes jelenlegi vga törlés driverrel, catalyst-al, mindennel. Reboot után dell-es intel fel, dell-es ati fel, vedd fel a progikat abba a teljesítmény választóba és úgy nézd meg. Ha így jó, akkor lehet próbálkozni csak driver frissítéssel, catalystot ne frissíts.
Másik... nincs biosban kikapcsolva valami? Kollégámnál ott is lehet piszkálni, bár az egy acer gép.

(#2691) Cimbee válasza NTonee (#2690) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Teljesítmény menüpont alatt élvezhetőbb a játékmenet,de nem az igazi...nem rakjam fel a legfrissebb amd drivert?

Maradjon a gyári driver?

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#2692) NTonee válasza Cimbee (#2691) üzenetére


NTonee
veterán

gyárival nézd meg először. Ha látod, hogy jobb (működik a dvga), akkor próbálkozhatsz csak amd-ati driver frissítéssel, de a catalyst mindenképp maradjon a gyári, tehát egyéni telepítéssel csináld. Ha nem lesz jó, akkor vissza gyárira mindent és belenyugszol, hogy ennyi van. :(

(#2693) Goblin12 válasza Cimbee (#2691) üzenetére


Goblin12
őstag

Hali,

kicsit turkáltam én is neten: Dell fórum nem te vagy az egyetlen akinek gondjai vannak ezzel a tipussal. Megoldást nem találtam televan javaslatokkal de kb egyik se működik. bevallom csak az első 2 oldalt néztem át a 6-ból. :B

[ Szerkesztve ]

(#2694) NTonee


NTonee
veterán

no, ha már mára megvolt a G751 cikk, akkor kell az MSI is, benne a vga replacement know-how. Avagy ha megfőzted, így cserélheted. :D

[ Szerkesztve ]

(#2695) Cimbee válasza Goblin12 (#2693) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Koszonom mindenkinek a segitseget :) hat ez van...belenyugszom

Cimbee

(#2696) Goblin12 válasza Cimbee (#2695) üzenetére


Goblin12
őstag

Igazán nincs mit. Igen sajnos bele kell nyugodnod, van kipróbálod külső moncsival hátha, tanulságnak meg biztos megtanultad, hogy innentől utána olvasol bármelyik notinak amit kinézel. :B

[ Szerkesztve ]

(#2697) ako001 válasza Muerte (#2678) üzenetére


ako001
aktív tag

Igazad volt bocsi :U azt hittem ki van kapcsolva+csak médium beállításon volt :DDD
Most beállítottam ultrára és 80fok,99% kihasználtság,és durván szaggat :Y
Konkrétan 3 másodpercenként megáll 1mp-re :F
27-én megyek haza,meg tudunk majd beszélni valamit arra a hétre esetleg??

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2698) Muerte válasza Cimbee (#2688) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nem a dell-el van a gond hanem az enduroval,de azzal sincs már ha átváltott a dedikáltra...a legnagyobb gond hogy az a 7730M nem való játékra,mert szegényke nagyon gyenge... viszont legalább nem melegszik a maga kis 32W TDP-jével :DDD HD7730M

(#2699) Muerte válasza ako001 (#2697) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Throttlingol a kicsike... :DDD Kell vbiost is flashelni,nincs mese :((( ha lekukázom a flash-el majd tolod neki IGP-ről,minek az a 880M ;] Csak a kíváncsiság kedvéért csinálj már majd nekem egy 3DMark11 tesztet légyszi.Basic,performance,benchmark test only,streched módban.
... viccet félretéve megoldjuk csak szóljál időben előtte majd.

[ Szerkesztve ]

(#2700) KillHates válasza Goblin12 (#2674) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ebben biztos vagy? :U :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.