Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2701) Cimbee


Cimbee
aktív tag

Sziasztok!

Lehet páran már tudják,hogy mivel kapcsolatosan kérek segítséget.

Pár fórumot átböngésztem és lehet,hogy ez a program megoldaná a problémámat,viszont nem tudom,hogy hogyan tudom kell letölteni az oldalról.

Catalyst 14.6 Beta v1.0 Modded driver for switchable graphics menus fix for Enduro and PowerXpress Systems

Ezzel lehetséges,hogy automatikusan menne a 7730m kártyám!!!

Előre is köszi a helpet! :R

INNEN: [link]

[ Szerkesztve ]

Cimbee

(#2702) NTonee válasza Cimbee (#2701) üzenetére


NTonee
veterán

nézegetem, nem veszthetsz vele semmit, ha megpróbálod, hátha működik. De az a moddolt catalyst, ami be van linkelve, nem akar lejönni.

[ Szerkesztve ]

(#2703) NTonee válasza Cimbee (#2701) üzenetére


NTonee
veterán

van belőle újabb verzió is: [link]
viszont a firedrive (ahova fel lett rakva) nagyon gáz, nálam bele sem tud kezdeni a letöltésbe.

(#2704) Goblin12 válasza KillHates (#2700) üzenetére


Goblin12
őstag

Azért voltam benne biztos, mert itthon és körzetben is van pár ilyen dell gép, és 1x találtam valami progit amivel kideríthető volt mire van kötve alapból a képernyő, és a másik vga meg csak úgy van esetlegesen másik képernyő használatához. Mint pl PC-n, van a gépben egy mind 1 pl GTX 570 és az illető az alaplapra dugja HDMI-t és nem a dVGA-ra, ott is az intel fog működni. Nem tudom ki csinálna ilyet, de majdnem biztos, hogy akad ilyen ember. Ha hülyeséget írtam akkor sajnálom. Enduróról most hallok először. :B

(#2705) Cimbee válasza NTonee (#2703) üzenetére


Cimbee
aktív tag

Igen ez jo lenne,de en sem tudom letolteni :(

Cimbee

(#2706) Angel2014 válasza KillHates (#2700) üzenetére


Angel2014
addikt

Nos leadtam a gépet egy szervizben , kipróbáltak másik procit ill az enyimet is átették egy másik gépbe tökéletes azt mondták vga-t is nézték arra is azt mondták jó , viszont teli volt porral és kosszal kifújták és kitakarították , azóta nem csinálja a kék halált , kérdés : ez okozhat olyat ha teli van porral a direkt x re utaló kék halált? vagy a túlmelegedés miatt amit a por okozott? Amúgy most 53 fokos terhelés nélkül.

Mivel csepeli vagyok és a kvassai híd tőlem kb: 10 perc , ha jelentkezik megint a próbléma akkor bevihetem hozzád?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2707) kreten67 válasza Goblin12 (#2704) üzenetére


kreten67
senior tag

Szerintem olyan nincs hogy a noti a saját kijelzőre csak a diskret vgát engedi a külsőn pedig a hdmi a dedikáltat kezeli. Olyan viszont van hogy körülményes a telepítés és az ajánlott sorrendet be kell tartani,ráadásként a mérnökök által megálmodott "enduro vagy optimus" rendszer nem túlságosan felhasználóbarát megoldás!

(#2708) ako001 válasza Muerte (#2699) üzenetére


ako001
aktív tag

Ok akkor majd tetrist nyomunk rajta :DDD :DDD
Remélem jót csináltam,erre gondoltál?
[link]

"A pénz nem boldogit,de jobb egy limuzinban bőgni,mint a villamoson"

(#2709) Muerte válasza ako001 (#2708) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Igen erre,9k felett kéne hogy kapjál graphics score-ra ebből is látszik hogy teszt alatt is throttlingol.

(#2710) Kremmer89


Kremmer89
tag

Sziasztok!
200 ezer Ft ért szeretnék venni olyan notebookot amivel játszani is tudok,a többi fórumban lehurrogtak hogy ennyiből mit is akarok,de sajnos csak ennyit tudok rászánni!Olyan kérésem lenne hogy melyik gépet ajánjátok ami ebben az árban a legjobb? mert néztem Geforce GT 840 M el..de abból ebben a kategóriában sok van és nem tudok dönteni!

(#2711) Ursache válasza Kremmer89 (#2710) üzenetére


Ursache
senior tag

Használt is szóba jöhet?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2712) Kremmer89 válasza Ursache (#2711) üzenetére


Kremmer89
tag

Eddig csalódtam a használt gépekben,úgyhogy újban gondolkodom!
A Lenovokat és az Asusokat néztem,de a Lenovot nem ajánlja senki..

(#2713) Ursache válasza Kremmer89 (#2712) üzenetére


Ursache
senior tag

200k-ból akkor semmit nem fogsz tudni kihozni. Épp szerintem belép kategória lesz az, egy közepes multimédiás.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2714) KillHates válasza Goblin12 (#2704) üzenetére


KillHates
nagyúr

A noti strukturáltsága nem mindig azonos az asztali gépével.
A hordozható gépekben úgy van megoldva, hogy közösítve van a két videókártya jele egy úgynevezett "muxeren" (azaz jelkeverőn) keresztül. Úgyhogy valóban úgy látszik az "megjelenítés" párbeszédablakban, hogy az INTEL GPU a belső kijelzőre van kötve a dedikált meg a külsőre, de ez csak logikai elrendezés keresztben-hosszában cserélgethető.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2715) KillHates válasza Angel2014 (#2706) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Melyik szervizbe vitted?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2716) Angel2014 válasza KillHates (#2715) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia! fehérvári útra [link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2717) KillHates válasza Kremmer89 (#2710) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Vennél egy új Opel-t ingázni Bp és Hamburg között vagy inkább beleülsz egy 4-5 éves Mercibe?
Kínlódnál egy kényelmetlen és gyenge autóban, vagy inkább letolsz mindenkit a pályáról miközben tespedsz a TV fotelban?
Lehet egy új Opel megbízhatóbb mint egy pár éves prémium autó?

Vajon a koppra hajtott GT840 vagy GT850 jobban bírja-e majd a 2 év garancia lejárta után mint egy 4-5 éves GTX670 vagy 770???

Érdemes elgondolkodni... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2718) KillHates válasza Angel2014 (#2716) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gondolom levettek mint a riadt majmot :U

Tisztítás, újrapasztázás: 6+Á...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2719) Angel2014 válasza KillHates (#2718) üzenetére


Angel2014
addikt

ÁÁÁÁÁÁ meglátnak általában nekem szoktak fizetni inkább csak távozzak már a taxisok se szokták elfogadni a fuvar végére a tarifát.... :DD :DD :DD

3000 ft volt....és meg is várhattam! :K

Proci ki be utána pasztázás és kifújta a port.

Csak arra adj választ szerinted okozhatott ez erre utaló kék halált ? vagy pl a melegedés miatt ha teli van porral ?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2720) KillHates válasza Angel2014 (#2719) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az baráti. És a CPU csavarokat vajon jó sorrendben rakták vissza, vagy a PCH-nak most nincsen hűtése?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2721) Angel2014 válasza KillHates (#2720) üzenetére


Angel2014
addikt

Drága kretén figyelmeztetett és fel is hívott, a csavarok miatt szóltam nekik figyeljenek a csavarok hosszúságára 2 hosszú és 2 rövid a keyboard alatti hűtő véget. :K

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#2722) KillHates válasza Angel2014 (#2721) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor minden rendben.
Megspóroltak nekem egy BGA-zást, Neked meg egy kalap pénzt :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2723) Kremmer89 válasza KillHates (#2717) üzenetére


Kremmer89
tag

Jó hasonlat!:)) mit ajánlanátok ebben az árkategóriában a használtbol?

(#2724) Goblin12


Goblin12
őstag

Dell AW 4,4Ghz-es CPU-val. Hír Intel Blog VGA-ról nincs hír, hogy 980 vagy 970 lenne-e.

[ Szerkesztve ]

(#2725) Muerte válasza Goblin12 (#2724) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Hát ez aztán nagy fejlesztés volt a részükről mondhatom :W ....én meg már azt hittem kijönnek a DDR4-es lapokkal azért ekkora a csend.

(#2726) KillHates válasza Kremmer89 (#2723) üzenetére


KillHates
nagyúr

[rakd ár sorrendbe és úgy tudsz mazsizni]

nvidia árul is egy G55-öst. Nekem G46 van (ugyanez csak kicsiben és tökéletes gép. FHD-ban még éppen "eldöcögnek" rajta a játékok)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2727) WARZ


WARZ
tag

Megtudná valaki mondani, hogy milyen árban lesz vagy van már a gtx 980M? :R

[ Szerkesztve ]

(#2728) Ursache válasza WARZ (#2727) üzenetére


Ursache
senior tag

Tippelhetek?! Sztm 200k, de inkább 250k lesz az indulója :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2729) WARZ válasza Ursache (#2728) üzenetére


WARZ
tag

Remélem nem így lesz :D

(#2730) Kremmer89 válasza KillHates (#2726) üzenetére


Kremmer89
tag

az tényleg nagyon jó gép..örülnék ha November elején még meg lenne,mert akkor lesz esedékes a vásárlás!

(#2731) Muerte válasza WARZ (#2729) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az induló ár pedig biztos 200k környéke lesz,úgy volt a 680M,780M,880M esetében is,nagyot csodálkoznék ha ez 150-ről indulna.

(#2732) Goblin12 válasza Muerte (#2725) üzenetére


Goblin12
őstag

Ha a hűtésük jobb lesz vagy valami ténylegesen új, ahogy a blogban meg a hírben írva van már az is nagy előre lépés, akkor várhatólag nem lesz throttling 4,4Ghz-en.

DDR4 Notiban? még ilyen ramot sem kapni, de szerintem CES-en lehet felvillognak valami újjal, én legalábbis itt tenném meg.

(#2727) WARZ: Az MSI "legolcsóbb" GTX 980-as gépe 2300€ az az 704k HUF. Csak a vga-nak nem tudom az árát.

[ Szerkesztve ]

(#2733) Muerte válasza Goblin12 (#2732) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A gépet gondolom nem alakították át fizikailag,a throttling meg 4930MX esetében a rossz ventivezérlés és az elégtelen táp miatt van/volt az AW18-ban,pontosabban csak akkor ha 4,3GHz-en próbálták volna járatni mind a 4 magot a userek.Igazából hogy most még ezek tetejébe semmi változtás nélkül belerakják a 4940MX-et ...nem nagyon értem :U Új lap kéne,új bios,új táp ez a minimum ha a 18-at életképessé akarnák tenni annyira mint az M18xR1-R2-t.

[ Szerkesztve ]

(#2734) WARZ válasza Goblin12 (#2732) üzenetére


WARZ
tag

Szia!
Gépem már van Muerte75-nek köszönhetően :R
980m árára lettem volna kíváncsi, mert megmozgatta a fantáziám mi lenne ha :U

(#2735) Goblin12 válasza Muerte (#2733) üzenetére


Goblin12
őstag

Igen, értelek, de szerintem ez a 4940MX overkill, azért a nem tudom hány +k $/€-ért egy 4710HQ-val szemben totál felesleges. Talán még az egyel gyorsabb modell a 48XXHQ még megérheti.

Asus G751JT-T7038H - Core i7-4710HQ 2.50GHz
43,94cm (17.3") Full HD matt | 8GB DDR3 | 1TB HDD 7200 + 256GB SSD | 3GB Nvidia GeForce GTX 970M | BluRay Combo | Sonic Master Soundsystem | Windows 8.1 64bit 1600€
ennyiért ez teljesen jónak tűnik. :K

(#2736) Muerte válasza Goblin12 (#2735) üzenetére


Muerte
Topikgazda

A 4710HQ-val szemben nem felesleges,de a 4930MX-el szemben nagyon is...Ez pont olyan mint a 3920xm vs 3940xm,azt hinné a laikus hogy a 3940xm az erősebb/jobb mivel az lenne logikus de a gyakorlat meg nem azt igazolja mert sem tuningban,sem fogyasztásban,sem hőtermelésben nem jobb hanem rosszabb.Az ár meg már egy megint más kérdés persze.

[ Szerkesztve ]

(#2737) gyulu89


gyulu89
csendes tag

Sziasztok!

Hó végén szeretnék beruházni egy gépbe. Az Acer Aspire VN7 Nitro Black Edition-t néztem ki. Van vkinek esetleg tapasztalata ezzel a géppel kapcsolatban?

(#2738) Ursache válasza gyulu89 (#2737) üzenetére


Ursache
senior tag

Egész jó kis erőmű :K

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2739) noco79


noco79
tag

HI

Egy-két szakmai véleményre lennék kiváncsi ezzel a géppel kapcsolatban ( hűtés , anyagminőség , szervizelhetőség ,stb ).....Tudom nem egy AW vagy egy G750 vagy Razer :)

[link]

(#2740) Goblin12 válasza noco79 (#2739) üzenetére


Goblin12
őstag

A Digiprime ah jól tudom pont nem ajánlott bolt, ennyiért már megvárhatnád a G751-et és gyűjtesz még egy picit. MSI-t nem vennék.

(#2741) Medocsabi válasza Kremmer89 (#2710) üzenetére


Medocsabi
addikt

Talàn nem egy hardcore gèp,de ha 200 a limit,szerintem ez megteszi http://www.digiprime.hu/laptop-i7-processzorral/asus-x550jk-17789-elado
Ez egyben kerdes is az itteni szakiknak,mennyire Jò a hűtèse? Kinèztem magamnak,àtlagos felhasznàlàs mellett maximum starcraft 2,ès battlefield 3 multi menne nèha...hasznalt nem johet szoba,mert sajnos csak rèszletre àll modomban megvenni!

(#2742) noco79 válasza Goblin12 (#2740) üzenetére


noco79
tag

Sajnos a netto 300 a határ és nagyon már nem tudok várni a vételel....

Mik a rossz tapasztalataid az MSIvel?
Hardver azért elég jó ezért az árért nem?

(#2743) Ursache válasza noco79 (#2742) üzenetére


Ursache
senior tag

Látom, ide megy a posztolgatás, de privátra már nem tudsz válaszolni.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2744) egyedülülő válasza noco79 (#2742) üzenetére


egyedülülő
őstag

A gond, hogy a legtöbb gépvásárló leragad ott, hogy látszólag minél többet kapjon teljesítményben a pénzért amit ő a projektre tervezett. Utána meg lehet csodálkozni....

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#2745) parkasz válasza egyedülülő (#2744) üzenetére


parkasz
senior tag

Igazad van. Plusz azt sem árt észben tartani, mit akarsz elérni vele. Fusson a kedvenc játékod fullon, vagy a legújabb játékokat is maxon vigye és legyen megbízható pl. a hűtése
Én pl ezért döntöttem az m15x mellett. Abba meg majd ha minden összejön egy 680m fog csücsülni. Úgy nekem bőven elég lesz. :K

(#2746) noco79 válasza egyedülülő (#2744) üzenetére


noco79
tag

a gond inkább az hogy sok embernek korlátozottak az anyagi lehetőségei,és próbálja a lehető legjobbat kihozni belőle......pl: nálam használt nem lehet mert céges lesz.....

azért kérdeztem hogy mik a vélemények,tapasztalatok róla mert több oldalon( Ipon,Notebbokcheck) is elég jókat irtak róla,aztán majd mérlegelek hogy mi legyen :)

(#2747) Goblin12 válasza noco79 (#2746) üzenetére


Goblin12
őstag

Továbbra is maradok az Asus/AW mellett. Céges gép és gamer felépítésű noti kell? :S Érdekes.

Keress rá a keresőben, hogy msi, és találni fogsz olyat, hogy nem jó a szervíz MO-n, meg nem tudom még mit, én is néztem őket, de inkább Asus vagy AW. Nincs személyes tapasztalatom, csak az van amit olvastam.

____

AlienWaresekhez: Az alienware honalpján ez mit jelent: "1TB 5400 RPM + 80G mSATA spring" szóval van egy 1tb-s HDD meg egy 80GB-s MSATA ssd, de mi az a "spring"? :S

A HDD csere meg ilyesmi náluk gari vesztéssel jár? Mert talán érdemesebb egy ilyen fapados rendszer kiválasztása, és aztán a magunknak kívánt konfigot belepakolni, csak akkor rögtön egy rendszertelepítéssel kezdeni egy új gépnél kicsit furi. Összesen hány vinyó hely van az AW 18-ban?

Vagy adják vinyó nélkül és akkor beépíti a juzr amit szeretne bele. Mert ez az 1 TB 5,4-es vinyótól kiráz a hideg mikor ott a jókis HGST travelstar 7k10000 7,2 1 TB-vel. :U

Köszi.

(#2748) Ursache válasza Goblin12 (#2747) üzenetére


Ursache
senior tag

Azon en is csodalkoztam, hogy gamer de/es ceges :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2749) Goblin12 válasza Ursache (#2748) üzenetére


Goblin12
őstag

Valami Ursache-ja csak van. ;)

(#2750) Ursache válasza Goblin12 (#2749) üzenetére


Ursache
senior tag

Csak 5X kellett elolvasnom :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.