Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) ZTE_luky válasza Ursache (#2350) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

És akkor mit csináljak, a GPU-t n nézzem, a CPU melegebb nála, vagy töltsem le azt a régebb iverziót, amit te is használsz? Átlagos használatnál 52fokos a CPU-m amúgy..

(#2352) NTonee válasza Ursache (#2350) üzenetére


NTonee
veterán

nálam sincs, asus nem engedi piszkálni.

ZTE_luky: szimplán figyeld a cpu és gpu hőmérsékleteket. Más nem kell. 52fokos proci normál mellett jó. Milyen proci van abban, i5, vagy i7?

[ Szerkesztve ]

(#2353) ZTE_luky válasza NTonee (#2352) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

De csak cpu-t tudom nézni, a GPU-t nem épp ezért kéne az a kis ikon.. mert abba lenne a GPU hőmérséklete..

Miaz az Intel PCH? mert az a legmagasabb érték nálam, amíg minden 50-52 körül van az 56...

[ Szerkesztve ]

(#2354) NTonee válasza ZTE_luky (#2353) üzenetére


NTonee
veterán

ott van az, de azért nem látod, mert le van kapcsolva. Alaphelyzetben az intel vga aktív, ilyenkor nem látod az nvidia vga hőmérséletét. Ha valami vga igényes alkalmazás fut, csak akkor kapcsol be 760m. Csak akkor fogod látni.

Az a chipset, rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#2355) ZTE_luky válasza NTonee (#2354) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Tényleg igazad van! KIírta játék közben..
15perc játék után a CPU 75-re a GPU 72-re melegedett, de tovább nem mertem engedni, sztem simán felmenne a csillagos égbe, mivan akkor ha játszok 1-2órát? szétsül a laptop, akor már mindneképp kell alá hűtőpad nem?

(#2356) NTonee válasza ZTE_luky (#2355) üzenetére


NTonee
veterán

nyugi már :DDD Hűteni fog az. Mondtam (írtam), akkor kezdj parázni, ha már 85 fölé megy. 72-nél még be sem keményít a venti a gépben. Közelébe nincs a kritikus hőmérsékletnek.

(#2357) ZTE_luky válasza NTonee (#2356) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Értem :) mosz is játszottam még 10percet, aztán a CPU:80 GPU:76 az normális hogy a CPU magasabb, mert azt írtátok hogy valószinű hogya GPU melegebb lesz :)

(#2358) wanted5 válasza ZTE_luky (#2355) üzenetére


wanted5
őstag

figyelj ne kattogj már annyit ezen...
gondolom új vagy a témában, meg van egy olyan sejtésem, hogy túl idős se lehetsz, ami persze nem baj, és jó hogy próbálsz odafigyelni, hogy sokáig jó maradjon a géped
mindenki elnéző, és próbál segíteni, de néha olyanokat be tudsz már kérdezni.. :D

ne aggódj annyira, fogd azt a gépet, indítsd el a hwinfo-t, és ha van rá időd akkor játssz 1-2 órát nyugodtan, ne nézd közben a hőfokokat meg semmit, ha nagy baj lenne akkor a gép elsőnek visszavesz a teljesítményből, ha meg még nagyobb lenne a gond akkor instant kikapcsol..

szóval, emeld meg a hátulját és játssz 1-2 órát, utána nézd meg mennyik voltak a max hőfokok és azt írd meg ide

(#2359) NTonee válasza ZTE_luky (#2357) üzenetére


NTonee
veterán

azt még nem írtad le, hogy milyen cpu-val vetted a gépet. Egy i7-nél simán lehet 80fok a proci abban a gépben, de még az én i5-öm is néha be tud fűteni annyira.

wanted5: ha jól tudom, még notebooknak is az első. Nincs ezzel baj, mert legalább tényleg odafigyel. Csak ne parázzon ennyire. :D ,,ha meg még nagyobb lenne a gond akkor instant kikapcsol" Az mondjuk már régen rossz akkor.

[ Szerkesztve ]

(#2360) ZTE_luky válasza NTonee (#2359) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Intel i5 4200H
Nvidia GeForce GTX 760M

milyen hűtőpadot vegyek alá?

(#2361) ZTE_luky válasza wanted5 (#2358) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

okés, igazad van fiatal is vagyok és kezdő is, csak aggódok mert egyetemre vettem a gépet és félek hogyha túlmelgítem vagy akármi akkor nem fogja kibírn ia 6évet..

Midnennemre oda szokta mfigyelni, sokan mondják is hogy felelsleges, nemtudom, én vigyázni szeretnék rá :D
OKé majd játszok többet, csak még ninc shozzá egerem, tapipaddal meg nem vmi élvezetes a játék :D :D

Amúgy a CPU nem ment 80 fölé, a GPU maradt 76..

(#2362) NTonee válasza ZTE_luky (#2360) üzenetére


NTonee
veterán

én semmilyet sem vennék, a gép ki tudja hűteni magát, de te tudod. Ha mindenáron venni akarsz, akkor notepal U2.

[ Szerkesztve ]

(#2363) ZTE_luky válasza NTonee (#2362) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Miért mondja vki hogy semmiképpen se mert a laptop kötelessége a hűtés, és miért mondja valaki hogy akár alap használatra is javasolt, hogy a laptop fűtőrendszerét megkíméljük, és akár hosszú évekkel is megnöveljük laptopunk élettartamát?

Mennyire fontos az évi nagytakarítás szervizbe? Mert sztem nekem nincs rá lehetőségem plusz a 10ezer se kevés pénz, mit javasoltok?

(#2364) wanted5 válasza ZTE_luky (#2361) üzenetére


wanted5
őstag

nincs azzal baj, én is odafigyelek a cuccaimra, csak te már túlzottan is parázol
egérből én egy mezei logitech b110?-et használok, játékra is.. nekem megfelel, azt meg neked kell tudnod hogy mi kényelmes, vagy mennyire kellenek plusz gombok rá, stb..

NTonee: valahogy úgy értettem, hogy ha annyira befűtene hogy már kritikus akkor se fog rögtön elromlani.. nem kell annyira aggódni

(#2365) NTonee válasza ZTE_luky (#2363) üzenetére


NTonee
veterán

a gép aljának kialakításától is függ, hogy van e értelme a hűtőnek. Csak egy példa: kollégámnak G750JZ gépe van, egy kazán. Vett alá notepal U3-at, nyert vele 3fokot... hurrá! ;] Valamint 5perccel később melegszik fel. KillHates is írta neked korábban, hogy tied alá kb értelmetlen (halkan súgom, hogy meg ne hallja, hogy árulkodok... :DDD ő notebook szervizes).
Az éves takarítás fontos lenne, de mint azt beszéltük (talán privátban), a te esetedben problémás, ha nem tudod magadnak megcsinálni, mert felétek nem vagyok ismerős, nem tudok neked ajánlani senkit. Garanciaidő alatt meg ha észreveszik, hogy szét volt szedve (mert valami balfék csinálta), akkor dá-dá van.

[ Szerkesztve ]

(#2366) ZTE_luky válasza NTonee (#2365) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Igen, tehát akkor mi lenne jobb? hogy nem veszek rá plusz gariidőt és két év múlva kitakaríttatom, vagy veszek rá plsuz eg évet és a harmadikév után ráérek takarítgatni, vagy hogyan legyen? :S vagy megoldjam hogy felküldöm laptopomat tesómmal pestre és ott kérek meg vkit arra hogy tisztítsa ki, vagy mit javasolsz? igen vele dbeszéltem erőől privátban :D
Úristen bocsássatok meg, nagyo nnem tudom még kezeln iezt billentyűzete Jézusatyamária :D :D

Amúgy ilyen az alja, akkor ne vegyek alá semmit, mert ismerősöm meg azt mondta hogy akármikor akármire hazsnálom mindig jobb ha alatta van, mert kíméli, és tovább fog tőle élni..

ÉS miért mondjátok hogy ninc sértelme alá venni hűtőpadot? nagyon zárt az alja, vagy miért úgy van kialakítva hogy ne keljen alá hűtőpa dés hűte saját magát?!

[ Szerkesztve ]

(#2367) parkasz válasza ZTE_luky (#2366) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

Nos, a te gépeden ez van a szellőző rács alatt:

Ezen nincs mit hűteni. Sehol egy cpu vagy gpu heatpipe. Ne izgulj tényleg felesleges alá bármi.
Ha a rács alatt lenne a gpu vagy a cpu akkor talán lenne értelme, de hogy az műanyag aljára nyomatod a levegőt ez tényleg 1-2 fokot számíhat csak.

[ Szerkesztve ]

(#2368) ZTE_luky válasza parkasz (#2367) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké, értem ,magyarán akármilyen drága hiperszuper hűtőpadot rakok alá, egy fokot sem fog mozdulni a mutartó, teljesne felesleges.. és a kupak se hatásos alá?

Ere a laptopra se érsemmit ahűtőpad?[link]
toshiba satellite l850 13u

(#2369) Muerte válasza parkasz (#2367) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Az "szép"... szerencsétlen honnan szívja akkor a friss levegőt :U

(#2370) NTonee válasza Muerte (#2369) üzenetére


NTonee
veterán

billentyűzet felől, felülről, mint a legtöbb ROG gép.

ZTE_luky: 1-3 fokot jelentene csak a g56 alatt. Ezért írtam, hogy elég, ha megemeled az alját egy picit, többet nem kell foglalkozni vele.
A garancia dolgot neked kell eldönteni. Én azért venném meg, mert nem drága +1év nyugalom annyi pénzért. Ez alatt az idő alatt, bármi baja van a gépnek, megoldja a márkaszerviz.

[ Szerkesztve ]

(#2371) parkasz válasza ZTE_luky (#2368) üzenetére


parkasz
senior tag

Figy. Nekem van itthon egy t500-as thinkpad-en, Na azt sem érdemes hűteni, kipróbáltam. Bővel elég volt alá az a pár centi emelés is, amit itt is tanácsoltak. A hatás ugyanaz volt.
Annó az alienware m17 r1 alatt jól jött a hűtőpad, de ott is csak úgy, hogy a bottom cover-t kivágtam és méhsejt rácsoztam. Úgy jobban lehűtötte az ATI MOBILITY RADEON HD3870 X2 CROSSFIRE-t, de enélkül is remekül üzemelt.

[ Szerkesztve ]

(#2372) ZTE_luky válasza Muerte (#2369) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és akkor erre mia megoldás? mert akikkel beszéltem eddig azt írták hoygha megveszem ezt a gépet egy problémám lesz vele, méghozzá az hogy baromira melegszik.. hogyan csillapítsam ezt, hoygan tudnám mégis csökkenten ia hőmérsékletet, vagy várjak amig jön az egér, és játszok rajta 2 órát, és meglátom mi lezs?

(#2373) szabyka95 válasza NTonee (#2370) üzenetére


szabyka95
őstag

Mert emelje meg, ha a levegot oldalrol szivja?

(#2374) parkasz válasza ZTE_luky (#2372) üzenetére


parkasz
senior tag

ETA porszívót mögé Y leömlővel, az átmozgatja a levegőt tutira ;]

De komolyra fordítva a szót. Általában az asus-ok alá nem igazán érdemes padot venni. Ilyenek a thinkpad-ek is ezért hoztam fel példának.

[ Szerkesztve ]

(#2375) Muerte válasza NTonee (#2370) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Nekem ez új :DDD lyukas a billentyűzet vagy hogy :F

(#2376) NTonee válasza szabyka95 (#2373) üzenetére


NTonee
veterán

nem oldalról, felülről. Nekem G53 van, szintén felülről szív, de még így is látszik kevés különbség, ha megemelem. Ez is csak pár fok viszont.

(#2377) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Értem oké, akkor megveszem azt a plusz egy évet, de azt sztem majd később egy év múlva kb, addig úgyis sokmindne változhat..

ÉS a toshiba alá ér a hűtőpad az is fontos lenne ha tudtok válaszoljatok pls..
OKé, értem, akkor az alját emelm pár centivel, és lehet venni ilyen usb ventillátorokat mi lenne ha azt a bill. fölé emelném és onnan hűteném?

(#2378) parkasz


parkasz
senior tag

Valami ilyesmi sematikus ábrát találtam róla (Asus g53)

Így ha izgulsz játék közben, nem izzad annyira a kezed :) :D

[ Szerkesztve ]

(#2379) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

És ha felmegy 80,90 fölé, akkor hogy nyomjam le a hőmérsékletet? nincsen semmiféle trükk?

(#2380) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#2379) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

És akkor alulról nem is szív semmit, letehetem párnára, matracra is akár, akkor mi az a nyílás alul? Az oké hogy odlal tfújja ki de azt még nem vgom hogy hol megy be? csak felülről szív billentyűzetről?

(#2381) szabyka95 válasza ZTE_luky (#2380) üzenetére


szabyka95
őstag

Bszki, elotted van :D erzed h hol szivja a levegot

(#2382) Muerte válasza parkasz (#2378) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Érdekes egy megoldás,ezt se tudtam eddig :B ,mondjuk a hatékonysága már eléggé megkérdőjelezhető számomra ha egy i5-öt is 80°C felé felenged.

[ Szerkesztve ]

(#2383) NTonee válasza Muerte (#2375) üzenetére


NTonee
veterán

nem a legjobb videó, de talán értelmezhető: [link]
parkasz megelőzött. Igen, azon jól látszik.
ZTE_luky: na, tényleg nyugi van már. ;] A gép dolga a hűtés, nem a tiéd! Az enyém is ilyen, ugyanígy működik, mint a tiéd (csak régebbi gép). Működik és a hűtés is teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#2384) ZTE_luky válasza szabyka95 (#2381) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Én fölülről nem érzek semmi szívást, alulról egy nagyon icit

(#2385) ZTE_luky válasza NTonee (#2383) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

oké, igazatok van bocsánat először kipróbálom több órás hazsnálat mellett, aztán panaszkodok :D

(#2386) parkasz válasza Muerte (#2382) üzenetére


parkasz
senior tag

Mindenesetre egyedi az biztos. :K
Csak ne morzsázzon az ember a billentyűzet felett ;]

[ Szerkesztve ]

(#2387) NTonee válasza parkasz (#2386) üzenetére


NTonee
veterán

és pláne nem rácsöppenteni/ráönteni semmit, mert azonnal berántja.

(#2388) ZTE_luky válasza NTonee (#2387) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem ,erre külön odafigyelek! bár elég veszélyes egy egoldás, mert sztem a legtöbb külső hatás a billentyűzetet éri.. :/

(#2389) wanted5 válasza ZTE_luky (#2388) üzenetére


wanted5
őstag

egyébként a hőmérsékletre: nekem egy dell xps 17es gépem van, L702X pontosan, (már egy jó ideje le akarom cserélni egy komolyabbra, de sajnos még jött össze) és ez amióta új korában kivettem a dobozból azóta a proci 90 fok körül van, néha túl is lépi 1-2 fokkal, a gpu stabil 64 mindig, és teszi ezt már lassan 4 éve, hiba mentesen
pedig takarítva van fél-1 évente (mikor hogy van kedvem), notepal U3 van alatta (ennek van is "lyuk" az alján hozzá :D) és minőségi paszta van rajta, de mindennek ellenére ugyanannyi a hőfok

tehát lehet nem minden gépnek egészséges a magas hő, sőt semminek sem az, de azért néha akad kivétel

(#2390) KillHates válasza Muerte (#2382) üzenetére


KillHates
nagyúr

Egy kicsit összetettebb a technológia, de ha nagyon egyszerűen akarom ábrázolni akkor erről van szó:

-A gép a monitor mögött és a billentyűk mellett (itt kisebb mértékben, mert a billentyűzet világításának a homogenizáló lemeze szinte teljesen lefedi a billentyűzet alját) beszívja a levegőt ELŐRE irányba!
-Az a pcb-n (alaplapon) végigfut a szívás hatására, és a palmrest (csuklótámasz) alatt átbukik a nyák alá megfordul a gép hátulja felé.
-Itt szívja be a kissé felmelegedett (1-3 fokkal) levegőt a blower és tolja ki a gépből, a hagyományos hőcsöves hűtésen keresztül.
-Azzal, hogy az alaplap mindkét fele ily' módon meg van hűtve, kb 15-20W diszipációt nyer a rendszer! :Y

Le is védte rendesen a technológiát az Asus, más gépekben nincsen ilyesmi!

A kitárgyalt G65-nak semmi köze a ROG szériához, csupán egy felpimpelt N56-os. Amolyan marketing ROG csupán; morcoslogó, erősGPU, pirosan világító billentyűk.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2391) kreten67 válasza ZTE_luky (#2388) üzenetére


kreten67
senior tag

Ez a gép csak akkor bírná ki az általad tervezett 6 évet ha nem használod.
Tehetsz alá akármilyen szélgépet vagy turbinát,napi használat mellett erre a gépre 6 év múltán már emlékezni sem fogsz! És erről majd nem te tehetsz hanem a mérnökök és a gyártástechnológia,de az vigasztaljon hogy az ettől komolyabb játékra tervezett notik (és a nyugalom kedvéért most nem írok típusokat) is alaplap és vga cserére szorulnak 6 év alatt.
Javaslom nyugodtan görnyedj a géped fölé és élvezd amíg működik,és van rá garancia! :Y

(#2392) Muerte válasza KillHates (#2390) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ma is tanultam valamit :R

(#2393) NTonee


NTonee
veterán

őőő... mi a pic*a? :F

egyébként minden normálisan működik, semmi észrevehető probléma nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2394) KillHates válasza NTonee (#2393) üzenetére


KillHates
nagyúr

Baj van! Nem kommunikál a HM67-es ICH-d az SM vezérlővel rendesen! Nézd meg SOS a hűtését! Megnyúzta nagyon az SSD-d...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2395) NTonee válasza KillHates (#2394) üzenetére


NTonee
veterán

pont az ssd hőmérsékletét gondoltam mellékesnek, mivel mióta bent van a gépben (több, mint egy éve), az első pillanattól ennyit ír rá. Közvetlenül bekapcsolás után is ennyi. Csak gondoltam, azt is kiemelem, mert nagyon piszkálja már a csőröm.
Aszem, nemsokára ismét beköszönök hozzád. :O

(#2396) Muerte


Muerte
Topikgazda

Tegnap felraktam az új NV drivert,de csak ma volt időm kicsit játszogatni,azt kell mondjam megint le a kalappal :K eddig az év drivere nálam legalábbis.Azt vettem észre megint kicsit javult a vga és proci közötti kommunikáció és ami a lényeg,nálam legalább 5-6 fokkal javult a vga-k hőmérséklete load az előző meghajtókhoz képest.Nem tudtam mire vélni,de végül rájöttem ;) a fogyasztás javult :Y Eddig 3D11-ben sosem bírtam 15k közelébe férkőzni mert elfogyott a táp,oszt most meg :Y :C P15061

AW tulajokat akiket érint a mod.inf : nvdmi.inf-v344.11-aw-m17xr2-r3-r4-m18xr1-r2-gtx-680m-780m-880m
GeForce 344.11 WHQL

(#2397) Ursache válasza Muerte (#2396) üzenetére


Ursache
senior tag

Ez kb hany %-os OC? Procit is meghajtottad?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2398) Muerte válasza Ursache (#2397) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Ez kb.semmi,de a tápba ennyi sem fért bele eddig :DDD Gyári fesz alatt 1.00V-on +140/400MHz,a proci a szokásos alap 4x4,3GHz.A kártyák bírnák benchre az 1140MHz-et is ami most csak 990MHz volt.

(#2399) Ursache válasza Muerte (#2398) üzenetére


Ursache
senior tag

És full alapon mennyit tud a gép?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#2400) Muerte válasza Ursache (#2399) üzenetére


Muerte
Topikgazda

Alapon most próbaképpen 0,912V-on,alap gyári ventivezérléssel ennyit dobott: P13884

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.