Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88203) Tulku válasza Bobby G. (#88199) üzenetére


Tulku
veterán

DD-nek a membrán miatt, BA-knak a benne lévő tekercs és a váltó kondik bejáratása miatt kell a bejáratás...

(#88204) patomi válasza Tulku (#88203) üzenetére


patomi
őstag

Akkor nem adom fel, hogy a brainwavz b200-ból lesz egyszer füles. Vezetéknélkülibe kérdeztem már, hogy kell-e bejaratás BA-nak, csak nem jött válasz. Köszi :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#88205) kemcso válasza patomi (#88204) üzenetére


kemcso
Ármester

Az én tapasztalataim alapján a BA-k pár óra alatt nagyjából bejáratódnak, DD-knál ez hosszabb idő szokott lenni. Mi a baj a B200-al?

(#88206) patomi válasza kemcso (#88205) üzenetére


patomi
őstag

Magasa nem tetszik. A cintányért mossa, torz. Plusz a gyári kábel(ek) egy kaksi. Mélye alig-alig van, bár ezzel együtt tudok élni. Egyelőre a tin t3 kábele amivel jobban szól, de sajna ez sem tökéletes.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#88207) kemcso válasza patomi (#88206) üzenetére


kemcso
Ármester

Hát... Remenyhal meg minden, de mosott magasból bejáratással se hiszem, hogy csoda lesz. 2BA- ból még nem hallottam olyat, aminek lettek volna rendes mélyei... Mondjuk nekem a B400 se tetszett.

(#88208) laleeee válasza kemcso (#88207) üzenetére


laleeee
őstag

Csak BA-kkal meg lehett oldani hogy legyen rendes basszus,vagy ahhoz kell egy DD is ?

(#88209) Lulu123rányo


Lulu123rányo
kezdő

Sziasztok!
Earbud
VE Monk Plus
YINCROW X6
FENGRU DIY Tingo TC200
FiiO EM5 hétfőn hozzák , Iphone telefon mellé jó lesz szerintetek DAC [link] vagy ez [link] vagy? kihajtsa EM5-ot :R
Apple Musicot hasznalok lossless-el ki akarom hasznalni
Mint a 4 Earbud jo erre lossless-re?
Koszonom valaszotokat :)

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#88210) Tulku válasza laleeee (#88208) üzenetére


Tulku
veterán

Dupla 38DX olyan basszust csinál hogy leugrik a fejed...csak kell még közép és magas is hozzá rendesen, az már 10-12 armatúra legalább, plusza váltók...tehát izmos árban van...
64audio 4 db 2800-ból csinált basszus szekciót, abban az a jó, hogy zárt és baromi gyors is...nyitott armatúra basszusa inkább DD effektes, ha ez vkinek bejön (lassabb lecsengések).

(#88211) patomi válasza kemcso (#88207) üzenetére


patomi
őstag

Mondjuk amennyibe került(akciós volt durván)azt az árszintet sem hozza. De azért na, nem kz szintű hangzásra számítottam. Még a qcy t10 is jobban szól pedig az aztán alsó kategóriás és drótnélküli.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#88212) laleeee válasza Tulku (#88210) üzenetére


laleeee
őstag

Hány armatúra kell minimum egy jó iem-hez ?

(#88213) -NoVa- válasza laleeee (#88212) üzenetére


-NoVa-
őstag

1.

Legalábbis a Grado GR10 egy jó IEM. De az Etymotics egyarmatúrását sem szidják, és akad még pár opció.

(#88214) kemcso válasza laleeee (#88212) üzenetére


kemcso
Ármester

Megint az általánosítás :D Más a válasz akkor, ha kínai összedobálomamivan/0 hangmérnök gyártótól akarsz vmit és megint más akkor, ha rendes, mérnöki munkával tervezett fülesről beszélsz. Aztán a hangzástól is függ, egy basshead füleshez több BA kell, mint egy kiegyensúlyozotthoz.

(#88211) patomi Hát erre mit mondjunk? Mint írtam, a B400 sem volt egy nagy szám, az se éri meg az árát...

(#88209) Lulu123rányo ezeket a kérdésesket feltetted már. Az EM5-öt senki se hallotta innen. És kérlek, ne írj félkövérrel.

szerk:
(#88213) -NoVa- Egyiket sem hallottam, de a headfi topikjaiban futottunk már bele olyan fülesbe, ami széthypolt volt és mellette egy fos...(plusz tuti nem basshead :D )

[ Szerkesztve ]

(#88215) laleeee válasza kemcso (#88214) üzenetére


laleeee
őstag

Idézőjelbe akartam tenni hogy 'jó' , de te akkor is belekötsz valamibe :) Egyébként külföldi hifi fórumokon simán fel lehet tenni például azt a kérdést hogy "szerintetek melyik a legjobb 100 dollár alatti iem ? " És láss csodát, nem ugranak rá a hülyék,hanem szépen elmondja mindenki hogy szerinte melyik a legjobb 100 dollár alatti és hogy miért szereti :)

[ Szerkesztve ]

(#88216) laleeee válasza -NoVa- (#88213) üzenetére


laleeee
őstag

És szerinted Tulku tudna csinálni egy jó basshead iem-et 1 armatúrából ? :)) :DDD

(#88217) kemcso válasza laleeee (#88215) üzenetére


kemcso
Ármester

Senki nem kötött bele semmibe, csak próbáltam normális választ adni. Erre a kérdésre nincs olyan válasz, hogy 72. Vagy 1. Attól függ...

Kaptál konkrét választ is, -NoVa--tól. De azzal sem vagy előrébb, mert ha megveszed az első kínai 1 BA-t, ami szembejön nem leszel boldog. De az Etymotics 1BA-tól se.

(#88218) -NoVa- válasza laleeee (#88216) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak jót kérdeztél, nem jó bassheadet :)
Ahhoz kell a több dedikált mély.

(#88219) laleeee válasza kemcso (#88217) üzenetére


laleeee
őstag

Kicsit érdekel ez a ciem téma, próbálok képbe kerülni,de látom,nem egyszerű. Amúgy ebből a
'Kinai összedobálomamivan/0 hangmérnök' érzésből kivettem az utóbbi egy évben a részem rendesen :) sok szart megvettem-és visszaküldtem. Jövő hónap elsejétől jön mindenre a vám plusz az áfa, úgyhogy lehet hogy a hazai kézműves fülhallgatóké a jövő :)

(#88220) f4lcon válasza laleeee (#88212) üzenetére


f4lcon
őstag

egy

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#88221) laleeee válasza f4lcon (#88220) üzenetére


laleeee
őstag

Mennyi egy ilyen ?

(#88222) -NoVa- válasza laleeee (#88221) üzenetére


-NoVa-
őstag

Benne van a nevében, csak 2 db nullát tegyél mögé. A jó full range armatúra sosem olcsó, sőt.

(#88223) f4lcon válasza laleeee (#88221) üzenetére


f4lcon
őstag

$600

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#88224) laleeee válasza -NoVa- (#88218) üzenetére


laleeee
őstag

Egyébként nem értem, miért hívják basshead-nek az olyan iemet,ami tud mély hangokat is :) majdnem minden műfajú zenében van basszus is. Például, ha ismerek egy chemical brothers számot amiről tudom hogy irgalmatlan subokat gondolt hozzá a 'költő', hallottam már hangfalakon is és ott is iszonyú zsíros a basszus, akkor miért kéne lemondanom erről csak azért mert a fülhallgatóm nem tud elég
mély hangot megmutatni

(#88225) -NoVa- válasza kemcso (#88214) üzenetére


-NoVa-
őstag

GR10 sokat volt a fülemben, erősen Carbo Tenore jellegű hangzás jobb minőségű és részletesebb magasakkal. Persze nem mai darab, majdnem egy évtizeddel később egy Periodic BE single DD már jobb

Etymoticem még nem volt, de rendszeresen eljátszom a gondolattal, hogy csalódjak benne sok pénzért. Majd ha többet kell irodába járni, és újra fontos lesz az izoláció, most a Moondrop Chaconne - Yincrow RW-2000 vonalat nézegetem, de esélyesebb a DIY vonalon valami szent grál driver egy standard MX500 házban, vagy az alutölcsérben.

(#88226) kemcso válasza laleeee (#88219) üzenetére


kemcso
Ármester

A CIEM alapból nem egyszerű, ott kezdődik, hogy elsőre jó eséllyel nem jó a mintavétel (legalábbis akik az ismerettségi körömben csináltak azoknál így volt) :DDD Aztán még nem is biztos, hogy bírod és kényelmes lesz. És ezek még ki sem próbálhatóak előre. Szal nagyon körbe kell járni, hogy a hangzás megfelelő legyen, mert az eladás is nagy buktával szokott menni, mert reshellezni kell a vevőnek...

Elvben csak áfa lesz, mint eddig, mármint bizonyos értékhatár alatt + kezelési költség. De hogy az mennyi lesz jó kérdés...

Nem mondasz le a mélyekről attól, hogy nem vagy basshead :) Ugyanúgy ott vannak, de az arányai megegyeznek a többi tartománnyal.

(#88225) -NoVa- Etymotic-vel én is eljátszottam már régen gondolati szinten, de igen nagy rizikót éreztem benne: drága és erősen ott a hype mögötte...

(#88227) -NoVa- válasza laleeee (#88224) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fogsz egy élő stúdiófelvételt, unplugged analóg hangszerekkel, korrekt minőségben. Ha ott úgy szól az egész, mint ahogy teszi azt élőben, ott állva, akkor az a természetes. Ha te azt csak egy sarokba húzódva szereted hallgatni, ahol felerősödik a basszus a visszhangeffektek miatt, és nyílt területen állva semmi drámai élményt nem ad, akkor meg is érkeztünk :)

Az elektronikus zenéknél is nagy a szórás, egy igazán sokrétegű retrowave-ben nem annyira fontos a sok basszus, inkább a sebesség és a dinamika. Planaron abszolút élmény, olcsóbb hibrideken csak közelíti. Egy techno-nál meg a ritmus adja az alapot, nem árt, sőt használ a lassabb lecsengés, pár extra hangeffekt + vokál rászórásával még nem haladja meg a Blon képességeit, és máris egy filléres DD adja ki vele a legélvezhetőbb összhatást.

És úgy általában, különböző stílusok különböző domináns hangszereinek a jellegzetességére más és más dolgok adják a legélvezhetőbb összhatást, nincs "A" tökéletes univerzális hangzás. Eleve modern elektronikus zenét máshogy masterelnek, más célplatformra, sokkal jobban figyelembe véve a hordozható audio-t is.

Szóval a basshead az nem leszólás, hanem kategóriaelnevezés, és ehhez kell munkát befektetni, megérteni a saját igényeidet, és relativizálni a másokét ehhez. Pl ha valamit nagyon lelkesen dícsérek, az általában warm-netural környékén lesz (Tea!), esetleg enyhe V (Carbo Tenore). A BL03-nál megmondtam, hogy túlemel kicsit az alján, de szeretni fogod, szóval ott a lépcső a warmtól a basshead felé. P1-et ne akarj :)

(#88228) PR0JECTNR56 válasza kemcso (#88226) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

+1, amikor tavaly a G10-et csinálta nekem Tulku én is gondolkoztam egy CIEM megoldáson, de végül maradtam az egyedi univerzális shell + Spinfit megoldásnál (azóta is ebben a kombinációban használom).

A kemcso által említett dolgok mellett azt is érdemes megemlíteni, hogy a belső fül formájának változásai miatt még egy jól sikerült CIEM shell sem egy életreszóló megoldás, időről-időre reshell kell neki, hogy ugyanolyan jó maradjon a szigetelés/kényelem.

(#88229) Tulku


Tulku
veterán

1 armatúra mindig korlátolt...nincs olyan hogy hájend szélessugárzó BA-ban, alja, teteje mindig mosott lesz....tkp lesz egy jó középsugárzónk, a csövezéstől és a damper elhelyezésétől függően lehet hangolni, de csodák nincsenek...tehát nem basshead-eknek tetszhet, egyenletes középtartománya miatt, illetve nincs keresztváltó így nincsenek kioltások egyebek....de...egy fontos dolgot mindenki elfelejt...
A BA-k torzítanak....önmagukban nem kicsit....tehát rendre a nagyobb gyártók azért csinálnak 4+ armatúrásokat, mert csökkenthető a torzítás mértéke ( a magasaknál főként, ott tapasztalható akár több százalékos érték is).
Tehát egy megalapozottan tervezett 3 szekcióból álló szkciónkét legalább 2 armatúrát tartalmazó füles, normálisan megtervezett keresztváltóval mindenképp ajánlott részemről..
ÁMEN!

(#88230) darvinya válasza Tulku (#88229) üzenetére


darvinya
titán

Belevau.
Basszusnál a ház adja a szép hangzást, nem maga direkt hangnyomás útja.
Minnél alacsonyabb a frekvencia, annál nagyobb intenzitással kell leadni.
Erre egy kis cső nem képes, csak összpontosított légnyomás hoz létre, ami káros a dobhártyára.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88231) laleeee válasza Tulku (#88229) üzenetére


laleeee
őstag

"3 szekcióból álló szekciónkét legalább 2 armatúrát tartalmazó füles"
Ez mit jelent ? Oldalanként 6 armatúra ?

(#88232) Tulku válasza laleeee (#88231) üzenetére


Tulku
veterán

Igen

Darvinya: Akkor házzal próbálj basszust, ha nincs megfelelő armatúra...adok neked ED-t, SWFK-t, TWFK-t, de még CI-t is megfelelő cső és damper nélkül....hidd el a ház ugyan közvetít, de csak ha van mit...

(#88233) darvinya válasza Tulku (#88232) üzenetére


darvinya
titán

Nem azt írtam, hogy csak a ház kell, hanem a ház adja a szép hangzást.
Így a hallást nem károsítja annyira, mint a közvetlen hangnyomás a dobhártyára, hogy nagyjából ugyanazt a hangzás meglegyen.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88234) darvinya válasza Tulku (#88232) üzenetére


darvinya
titán

Előzőből kimaradt, s már nem tudtam szerkeszteni.
Utóbbi időben bármilyen IEM-t hallgatok, alig 2/10 hangerőn, miután leraktam, lett hallás tompulásom.
Emiatt utóbbi félévben nem már semmilyen módon nem dugaszolom el a hallójáratomat ilyenekkel.
Viszont már csak fejest tudom elviselni, hogy ne legyen tompulás.
Nem vitatom azt, hogy jó hangzást próbál kihozni, de hallás károsodás jobban van, mint más fajtával.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88235) Lulu123rányo válasza darvinya (#88234) üzenetére


Lulu123rányo
kezdő

Akkor miért nem Earbud akkor mar inkább ? :)

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Pro Retail 1490 Ft/Home/Windows 8.1/Office 2016/2019/Kaspersky/

(#88236) Tulku válasza darvinya (#88233) üzenetére


Tulku
veterán

Ez ellen való az Apex, Adel modul, de csináltam próbából 4700 ohmos damperekkel kivezető csövet, szerintem az is nagyszerű ambient megoldást jelent...
Persze mostanság én is fejesezek, a Meze Empyreant nem lehet felülmúlni....főleg ha egy Naim CD S2 vagy egy Lampizator DAC adja a talpalávalót... ;]

(#88237) kemcso válasza Tulku (#88236) üzenetére


kemcso
Ármester

Óóó pont te ne tegyél olyan sommás kijelentést, hogy vmit nem lehet felülmúlni :P :P :P

(#88238) patomi


patomi
őstag

Urak. Mennyire jó választás a Final Audio E2000, ha kellemes kiegyenlített hangzást keresek? Nem kell maximális részletesség, csak telefon a forrás. Inkább a meleg karakter felé keresgélnék, nem baj ha nincs sok basszus és túltolt magas sem. Jelenleg amazonon 44 euro szállítva.
De ha van más tipp szívesem veszem. Köszönöm

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#88239) fericske válasza patomi (#88238) üzenetére


fericske
addikt

Jó választás. Az E3000 kiegyenlítetteb nála és kicsit magasabb szinten zenél. Ő az én tippem az olcsóbb E sorozatból.
Ha meg még spórolósabban kell, az E1000 is megéri a pénzét, és az is kicsit kiegyensúlyozottab. Ő egyébként a kicsit V karakterű E2000 egy másik tuningja.
Az E500 jelentősen elmarad a többi mögött hangminőségben. Mélyorientált. Ez akár lehetne egy Skullcandy is ugyanennyiért. Ez az egyetlen amit nem tartok ajánlottnak az E szériából.

A Final Audio általánosságban 200 óra járatást ír a dinamikus füleseihez, ami nem jelenti azt, hogy nem tudod hallgatni rögtön, csak azt, hogy sokára éri el a végleges hangminőségét.

(#88240) patomi válasza fericske (#88239) üzenetére


patomi
őstag

Köszönöm szépen. Akkor jó döntés az e2000. 200 óra nem semmi .. Megéri a felárat az e3000? 37 vs 56 euró. Továbbra is telefon lesz a forrás. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#88241) darvinya válasza Tulku (#88236) üzenetére


darvinya
titán

Elhiszem, csak azért fejes mégis csak jobb. :DDD
Persze egy jó kis hangfalas szobai hallgatást már azt nem lehet felülmúlni.
Látom, mondhatni a legújabb/legjobb beszerezve adott fejeshez.
Mi lesz, ha ez kicsit überelik. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88242) fericske válasza patomi (#88240) üzenetére


fericske
addikt

Megéri szerintem, bár én egy korrekt dappal hajtom. Térhatásban jobb.
De jó a 2000, 1000 is.
Pici, könnyű fülesek. Fül mögött elvezetve is használhatók, earhook-ot is adnak hozzájuk. Kábeljük nem gubancolódós és zajtalan, mint a Final többi fülesénél.

Annyit fűznék még ehhez hozzá, hogy a Final a prémium minőségű és árazású fejes-füleseiről ismert, elismert. Nekem bejönnek a cuccai, csak legtöbbje megfizethetetlen számomra.
Pár éve az E szériával jött be ebbe a pici pénzes árkategóriába, mintegy kóstolót adni a munkáikból.
Az én észrevételem szerint ezek közül a 3000 tud már egy kis ízelítőt adni abból amit én "Final mágia"-nak nevezek. Jók a térhatásban pl. és a 3000-nek jó holografikus tere van.

[ Szerkesztve ]

(#88243) patomi válasza fericske (#88242) üzenetére


patomi
őstag

Köszönöm, idő közben nagyon viszketett a ravaszon az ujjam, így e2000 lett. Szerintem ezek után nem lesz csalódás.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#88244) fericske válasza patomi (#88243) üzenetére


fericske
addikt

Nem lesz csalódás, de majd leírod ide :)

(#88245) laleeee


laleeee
őstag

(#88246) laleeee


laleeee
őstag

(#88247) pulutodurumo válasza laleeee (#88246) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezt néztem én is, nagyon ráért a formatervező. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#88248) laleeee


laleeee
őstag

Mit szóltok ehhez a görbéhez fiúkák ?

[ Szerkesztve ]

(#88249) fericske válasza laleeee (#88248) üzenetére


fericske
addikt

Azt, hogy mivel a füles szét van kapva, ez nem ér semmit.
Dinamikus meghajtóval szerelt fülesnél a tokozás akusztikai kidolgozása lényegesebb mint a hangszóró minősége.

(#88250) laleeee válasza fericske (#88249) üzenetére


laleeee
őstag

Ennek a toknak milyen lehet az akusztikája ? 😁
Izoláció 🤔

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.