Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88951) -NoVa- válasza Tulku (#88950) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 2 KBear (24 és 16 core) draút nagyon hajlékony, és elég könnyű, earbudostól 30 gramm szemben pl a P1-em 45 grammos vastag 2 core over-ear kábelével. A gyártott 8 core nekem is túl merev volt, asztalnál jó, de mocorgásra kiesett. Azért még várom a VE Asura 3.0-át, kényelemben tuti jó, hangban meg vagy jó, vagy változatos, majd kiderül. Ajándék Monk Plus black coffee is jár mellé. Dícsérik, csak az előrendelések feldolgozásából van még hátra 1-2 hét a sorszámomig. Ha jó, akkor a következő Zen 3.0 még érdekes lesz (300$, de Asura 3.0 előrendelőknek majd óriási kedvezményes opciót emleget Lee).

(#88952) Kékes525


Kékes525
félisten

Az ajánlott irodalom között van A fülhallgató tisztítás. Itt lenne egy kérdésem.

"A rácsot a ház elején (fémrács esetén), amennyiben fülzsírlerakódás került rá tisztítsuk meg."

Ez természetes, de hogyan? Bármivel is nyúlok a rácshoz, a fülzsír benyomódik a rács alá és onnan már nem lehet kiszedni. Hogyan akadályozhatom meg ezt tisztítás közben?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88953) -NoVa-


-NoVa-
őstag

DIY showoff:

10mm 32 Ohm LCP DD, 12 grammos hiperkönnyű mászkálós. Egyelőre csak a szentlélek és némi bluetak ragacs tartja egyben, még kísérletezek újabb érdekesnek tűnő driverekkel. A mostanival minőségben és technikai tudásban vetekszik a Periodic BE-vel, hangolásban természetesebb, csak bő 10% eltérés van a 2 driver ellenállásában (hangerőben is kijön), túl nagy a minőségi szórás.

(#88954) laleeee válasza -NoVa- (#88953) üzenetére


laleeee
őstag

Egy baràtomnak kéne usb c-s füles zenehallgatásra ,hazai beszerzéssel ,10000 Ft alatt ,mit ajánlanátok ?

(#88955) laleeee válasza laleeee (#88954) üzenetére


laleeee
őstag

Már nem köll , megoldódott.

(#88956) sutyesz96 válasza patomi (#88891) üzenetére


sutyesz96
őstag

A Senfer PT15-höz milyen kábelt ajánlanál? (ha lehet mikrofonos kellene)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#88957) patomi válasza sutyesz96 (#88956) üzenetére


patomi
őstag

Szia. Mikrofonos kábelt egyáltalán nem használok. TRN T2 és a Tin T3 kábelt használtam hozzá. Utóbbival egy hangyányit jobb. De mindkettő megváltás a gyári ellenében.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#88958) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
A SoundMAGIC E10, E11 és az E80 között mi a különbség?

Két fülhallgatót vennék, az egy egyiket otthonra, jó minőségű zenehallgatáshoz:
- belföldi rendelés 25k-ig de, ha nincs nagy különbség, akkor jó lesz az olcsóbb
- In-ear/hagyományos kábelvezetés
- telefon/notebook jack kimenetével lenne használva
- irányzatban mindenevő vagyok, de a legtöbbet hallgatott műfajok rock/metal/rap, hangzással kapcsolat nincs nagy elvárás, csak ne mélykiemelt legyen. (5 ezer Ft alatti fülhallgatót használtam eddig, legyen attól jobb)

---
Illetve egy másik fülhallgatót is szeretnék venni.
- Earbud (fülkagylóba ültethető), napi 8 órát lenne a fülemben munka közben
- 10-15k-ig, belföldi rendelés
- ugyanolyan stílusú zenékhez mint fentebb és meetingekhez, jó lenne ha a hangzása is tiszta lenne, mert a meetingeknek elég gagyi a hangminősége, de a mostani noname fülhallgató még ront is rajta.

(#88959) kemcso válasza kispx (#88958) üzenetére


kemcso
Ármester

E80 részletesebb, tisztább, mint az E10/E11. Technikaileg jobb fülhallgató. De 5eFt-os randomnál az E10/E11 is nagyságrendekkel jobb.

Mo-ról ajánlott earbudot nem fogsz találni tudomásom szerint. Így vagy veszel vmit, ami tetszik vagy külföld...

(#88960) -NoVa-


-NoVa-
őstag

HBB-vel 2 új újabb kollaborációs project jön, és mindkettő ígéretes lesz:

Tripowin Olina:

32 Ohm LCP DD, olyan, mint amiből én is építettem, csak nagy darabszámból rendesebben tudnak párosítani. Kb ugyanazokat a belső szűrőket használja a driveren, mint én, Mele házban, 100$ körüli áron, igencsak népszerű lesz.

Shuoer EJ07m Lava:

Kicsit áthangolt EJ07m, 1DD (ugyanez az LCP, 2 Sonion 2389 BA, 4 Sonion EST. Valahol 600$ körül ez nem tudom, miben lesz más az eredetinél, de gyanítom nem lesz túl sok belőle errefelé :)

(#88961) laleeee válasza -NoVa- (#88960) üzenetére


laleeee
őstag

Ez a 32 Ohm LCP DD ugyanaz mint ami az Oxygen-ben van ?

(#88962) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Keresgéltem low budget de azért ajánlott fülhallgatót. A TRN MT1 milyen basszussal rendelkezik? Mi lehet még ajánlott 3000 forint környékén aliexpressről? KZ EDX 1DD esetleg?

(#88963) laleeee válasza kekigyu (#88962) üzenetére


laleeee
őstag

MT1-nek van basszusa rendesen és kevésbé kiabálósak a magasai mint az edx-nek.

(#88964) kekigyu válasza laleeee (#88963) üzenetére


kekigyu
aktív tag

Köszi! Jó hír, a basszus orientált füleseket szeretem, teszek egy próbát vele!

(#88965) Tulku válasza -NoVa- (#88960) üzenetére


Tulku
veterán

Osztok szorzok, de az ej07 driverei (ha valódiak) többe kerülnek mint az eladandó termék...több mint érdekes...

(#88966) -NoVa- válasza Tulku (#88965) üzenetére


-NoVa-
őstag

Darabárban vs ezres tételben rendelve kialkudott árakkal? Régebben komoly várólistás csúszásokba futottak bele amikor az EU export akadozások miatt kifogytak az EST-ből, azt Dániából kapják közvetlenül.
Meg persze + vámáfa, és DHL papírintézési extra 30$
De a planarjuk is iSine színvonal aprópénzért kótyavetyélve, szóval nagy példányszámot tolnak minimál haszonnal, de a gyártási minőségre egész jól odafigyelnek.

(#88967) -NoVa- válasza laleeee (#88961) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igen, de a hangolás más. Az Oxygen lapos de üregesz rövid csöves kialakítása nem véletlen, viszonylag sokan építettünk belőle mindenféle változatot, deax közelíteni sikseült az O2 szintjét, elérni/meghaladn nem.

(#88968) Tulku válasza -NoVa- (#88966) üzenetére


Tulku
veterán

Ezek szerint a 2 db fülesben 4 db 2389 és 8 db sonion est és 2 db bármilyen dd és 2 db shell és socketek és passzív elektronika (ellenállás, kondenzátor) és vezeték és dobozolás...

Mondjuk ez mennyivel olcsóbb lehet több ezres tételben is akár?

Valami itt számomra nagyon nem stimmel...megnézném én egy ilyen készülék belsejét...

Nem az általad elmondottakkal van bajom, inkább a cég állításaival...persze minden lehetséges, kérdéses, hogy mi éri meg nekik ebben...

[ Szerkesztve ]

(#88969) -NoVa- válasza Tulku (#88968) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ilyesmivel számolj, máris olcsóbb:
link
Kínaiaknak ez már 2x4 driver, mellé BA-ból is valami hasonló dupla megy. A nagyobbik EJ07-ből kapni crystal clear resin változatot, a "budget" 07m-ből csak a HBB féle engineering példányról tudok mutatni homályosabbat:

A nagyobbik:

(#88970) Tulku válasza -NoVa- (#88969) üzenetére


Tulku
veterán

Nem igazán jó, ha egy DD ennyire közel van a BA-hoz...erősen mágnesez....de gondolom nem is ez a lényeg, hanem az eladások... ;]

(#88971) zotosz


zotosz
tag

Sziasztok,

TANCHJIM Tanya-t honnan érdemes rendelni?
Van vkinek pozitív tapasztalat?
Kb mennyi most az átlagos szállítás?
köszönöm.

-Isten hozta.... -Meg egy nagy fekete autó....

(#88972) laleeee válasza zotosz (#88971) üzenetére


laleeee
őstag

Írtam privátban

(#88973) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Közel:

Végül kicsit nagyobb átmérőjű vetőcső hozta ki akívány eredményt.

(#88974) laleeee


laleeee
őstag

3 Planar + 2 BA :Y [link]

(#88975) laleeee


laleeee
őstag

Említettem már hogy milyen alulértékelt fülhallgató a blon bl01 ? Szinte hihetetlen hogy 5000 Ft-ért is hozzá lehet jutni

(#88976) crazygamer válasza laleeee (#88975) üzenetére


crazygamer
tag

Milyen hangzást képvisel? Kiegyenlített, V karakter, Bass bosted? A Rock Zircon utódját keresném.

(#88977) -NoVa- válasza crazygamer (#88976) üzenetére


-NoVa-
őstag

Erősen bass boosted V:

(#88978) kispx válasza kemcso (#88959) üzenetére


kispx
addikt

Köszönöm a választ.

Az alábbi earbuds füleseknél van olyan, ami szebben szól mint a többi, vagy nagyon nem ajánlott:
Apple EarPods
JVC HA-F17MWE
JBL T205
Philips SHE2305BK
SoundMAGIC EP30
JVC HA-F160

[ Szerkesztve ]

(#88979) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Kábel tekintetében részemről maximálisan ajánlott Alin a XINHS. Még a Hifiguides fórumon ajánlották, hónapokkal ezelőtt vettem is tőlük egy 8 core 4N pure silver kábelt. 01.06-án rendeltem egy másik kábelt is, amit ma kaptam meg. Már van náluk moduláris verzió, jelenleg csak 2 kábelüknél van feltüntetve, de egyedileg megcsinálják más kábelekhez is. Eredetileg a 8 core verzióból akartam, de volt nekik egy egyedi készítésű 12 core moduláris, így azt választottam. Amúgy minden kábelhez jár egy kemény tok is. Viszont a legnagyobb meglepetésemre amikor kinyitottam a tokot volt benne egy másik 8 core, 4.4mm-es kábel is.


Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#88980) -NoVa- válasza Pocak89 (#88979) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mostanában az egyik legjobb relatív olcsó gyártó, régebben Yinyoo néven futott, de összekaptak a fead-fi fórummal valami reklámtémán.

Bejáratós, de ígéretes 14.8mm planar:

Tisztességes telt alsó tartományt ad, és nem megy el vállalhatatlan harsányságba sehol, kicsit V-bb a P1-nél, de semmi hallgathatatlan túlzás. 2-3 nap járatás után helyrerakom az IEM skálámon, és megnézem, mi a legkisebb teljesítmény, amire még érdemes rádugni.

Akinek a laposabb kivitelezés nem az igazi, annak némi felárért a 7Hz Timeless kb ugyanezt tudja.

(#88981) laleeee válasza -NoVa- (#88980) üzenetére


laleeee
őstag

Én ezektől vettem két fajtát, szerintem ez is ugyanaz mint a Xinhs [link] csak kicsit olcsóbb

(#88982) -NoVa- válasza -NoVa- (#88980) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rövid update 1 nap után: P1 trónfosztás, egyértelmű. Szebb a tere, részletességben hasonló, sokkal DD-sebb timbre mellett. Nem éri fel térhangzásban a Mangird Tea szintjét (fele áron), de nem is érdemes a kettőt hasonlítani, a Tea középhangsúlyos, az S12 inkább enyhe U, jól váltják egymást zenefüggően.

Az ES100-on hallhatóan mosódik a hangja, kevés alá, BTR5 / Qudelix 5k / ifi Go Blu 250mW balanced kimeneten viszont kellemesen zenél. Jól áll neki a sok mély, de könnyen el tudom képzelni azt a migrénes napot, amikor a P1-et preferálom inkább.

(#88983) Greg204538


Greg204538
tag

Sziasztok! Réz kábelt keresek.
Eddig bordor kolléga megoldását használtam, de az istennek nem akar egyben maradni, többször nincs pofám visszaküldeni. A forza audio 119$-ért elég húzós, az alatt keresek. A 10e huf körüli próbálkozásaim nagyon gyatrák voltak. A merítés óriási, nem tudom, hova nyúljak.

Esetleg nincs itt BP-en olyan, aki kölcsönözne nekem mmcx-4.4mm tisztán réz kábelt kipróbálásra? Cserealapnak felajánlok egy spc Fiio kábelt azonos specifikációval.

(#88984) -Perko-


-Perko-
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Massdrop x NuForce EDC3 fülhallgatóm és szeretnék venni hozzá új kábelt,
aminek egyik végén 3,5-ös jack van a másikon 0.77 vagy 0.78 mm-es 2 pin-es csatlakozó.
Tudtok ajánlani fül felett átvezethető jó minőségű kábelt?

AMD Ryzen 7 7700X - Asus Strix B650E-E - PowerColor RX 7800 XT Hellhound - Be Quiet! Straight Power 12 850W - 2x16GB G.SKILL Trident Z Neo - Dell P2417H | Audio: Audio-gd NFB 11.28 - ATH-A1000Z

(#88985) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok tudtok ajanlani valami jobb fülhallgatot 30-40 ezer korul, lehetőleg nem olyan vezetéke legyen amitől fonendoszkop lesz a fulesbol. Amiket talaltam itthon: Ibasso IT00, FIIO FA1, FH1, Fd1, Fd3, es a Shure 215…

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#88986) Valkűr


Valkűr
őstag

Vagy meg a 1 More E1001 amit lattam hasonlo arban

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#88987) laleeee


laleeee
őstag

Hihetetlen a KZ EDX Pro az árához képest, főleg a basszus kegyetlen :Y a kábele is nagyon rendben van

(#88988) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Megvan a kicsike :))

Egyelőre 5 perc után csak ámulok, de majd később beszámolok részletesebben.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88989) laleeee


laleeee
őstag

Fiio Fhe Crinacle, tűrhető kis basshead iem, inkább csak subbasshead :)

(#88990) Pocak89 válasza laleeee (#88989) üzenetére


Pocak89
aktív tag

Hajtott a kíváncsiság engem is és rendeltem belőle a múltkor, csak nehezen akar ideérni... 18-án Belgiumból már tovább küldték.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#88991) -NoVa- válasza laleeee (#88989) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olinára lecsapsz? Pár nap és release:

Olcsó modulárus kábel nagyon ajánló, TRN T2 Pro:

Puha, könnyű, és nem éreztem gyengének komolyabb szettre dugva sem. Amiről majd később bővebben is írok:

Addig is planar sztárfotók, mert jó :) :

(#88992) laleeee válasza -NoVa- (#88991) üzenetére


laleeee
őstag

Nem hiszem, akarok valami jó dd-t ,de ez túl kevés basszus nekem.

(#88993) Dr. 444Hertz válasza Dr. 444Hertz (#88988) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Acoustune Monitor RS One, 2 nap használat után (Xperia 1 III-al meghajtva):

Monitor fülestől elvárhatóan nagyon részletes, ugyanakkor a hangzása dús és természetes, egyszerű zenehallgatás is élmény vele.
A gyártó a színpadi használatra tervezte a modellt, aminek az eredménye a jól összeszerelt és kényelmes kialakítású ház és a stabil illeszkedésű Pentaconne Ear Long type kábel.

Egyelőre kb. 7 óra járatás után az a tapasztalatom, hogy nagyon kiegyensúlyozott.
Vaskos, de részletes basszusa van, a magas tartomány kitűnően kivehető, mindemellett a közép nagyon dús.
Hangszerek esetén nincs kiemelkedő tartomány, mindegyik bitangul szól, és hihetetlenül természetes.
A középnek lehet találn egy picit több kontúrja, de ez szerintem csak bejáratás kérdése.
Meglepően jól szól viszont az ének, legyen az akár női, vagy férfi vokál.
Térhatás megfelelő, se nem szűk, sem pedig túl széles.
Első két órában még a magas tartomány sziszegő volt, de az már szinte teljesen eltűnt.

Hangzásban nem tapasztalok különösebb hiányosságot, egyértelműen magasabb kategóriát képvisel, mint pl. Final E3000 (amit már bő egy hónapja nyúzom szeretettel).
Hallgatni pedig nagyobb élmény, mint pl. a Sony WH1000XM3 BT fejhallgatóm, azt már csak a zajszűrés és a jobb térhatás miatt használom.
12000 yen-ért (forintra átszámolva bő 30k) szerintem nagyon jó vétel volt az Acoustune új fülese.

Hatránya, hogy a gyári harangok közül (kétfélét adnak) a szivacsos (bár jól szól, a basszust erősíti) sajnos túl vékony, és szúrja a jobb hallójáratomat.
A szilikon haranggal nincs gond, de helyette SednaEarfit XELASTEC-et használok, ami a részletességen erősít.
Illetve, a kábel jack része egyenes, ami pl. okostelefonnal használva nem a legtartósabb megoldás hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88994) s4tch válasza Dr. 444Hertz (#88993) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi a leírást, használd egészséggel. Honnan szerezted be? A kábel cserélhető?

(#88995) Dr. 444Hertz válasza s4tch (#88994) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Köszi!
Japánból rendeltem (japán vagyok, és van egy oldal, ahol külföldre tudom irányítani az ottani rendéléseimet, érvényes japán személyazonossággal).
Nem tudom, hogy máshonnan be lehet-e szerezni, de biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb be lehet majd szerezni az olyan oldalaknál, mint hifiheadphones.

A kábel cserélhető, ugyanaz a szabvány, mint a Sennheiser IE100pro (ha jók az emlékeim), Pentaconne Ear Long-Type.
(A gyári kábel ARM011 jelzést kapott)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88996) s4tch válasza Dr. 444Hertz (#88995) üzenetére


s4tch
veterán

Gondoltam, hogy Japánból van, ha így adtad meg az árát; a pontos beszerzési hely érdekelt volna, hátha mondjuk a buyee-n vagy más proxyn keresztül is be lehet hozni hozzánk. Köszi az infót a kábellel kapcsolatban. Olvastam korábban erről a fülesről, és ellentmondásosak voltak az infók, volt, aki azt írta, csak a gyári drót jó hozzá.

(#88997) Dr. 444Hertz válasza s4tch (#88996) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Ja, hogy úgy :)
e-earphone üzletben szereztem be (5 év garanciával, ami 1500Ft), de biccamera meg egyéb hasonló boltokban is árusítják, szerintem mindegy, hogy honnan rendeled, ha rendelhető.

A drót egy viszonylag friss szabvány alapján készült, cserélni azt lehet, opció is van pár, de még várni kell, hogy kedvünk szerint cserélgethessünk.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88998) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A múltkori EJ driverpozíciós témához némi adalék:


Egyedi build, az alaphoz képest kicsit erősebb basszus, még nem eldurvult mértékben, a HBB féle Lava editionnál visszafogottabb. Valahol félúton. 4.5-8KHz között Tulkunak tetszetős ejtés, végtelen részletesség, és téééééér. Nem túltoltan széthúzott mesterséges, valódinak és arányosnak érződő távolságok, pontos irányok felfelé is. Az RSV kicsit élőbben adja az előttem álló énekesnőt, ez pedig hihetőbben körémrak egy erdőt madárcsicsergéssel, koncerttermet, vagy kávézót minden háttérzajával. Nagyjából egyformán jók, zene és hangulatfüggő, melyiket preferálom.

A háza igazán apró és kényelmes. A lehetőségek keretén belül távol vannak húzva a DD-től az armatúrák és az EST-k, nincs nagy mozgástér, ez az ára, hogy kisebb fülűeknek is használható legyen. Kényelmesen és mélyen fekszik a fülemben:

(#88999) laleeee válasza -NoVa- (#88998) üzenetére


laleeee
őstag

Ezt te építetted ?

(#89000) -NoVa- válasza laleeee (#88999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem. Eszközparkigényes egy ilyen erősen, nem egy EarBud. Kis cég vállal egyedi alku alapján egyedi konfigokat, kézi összeszerelésnél mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.