Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88101) Joacoking


Joacoking
tag

U.i.:
A maximális ár, amíg fölmennék, az ilyen 10 ezer forint környéke (+- 2 ezer).

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#88102) kemcso válasza Joacoking (#88101) üzenetére


kemcso
Ármester

Az árral van a probléma... A Bose ANC-je talán a legjobb, illetve a Sony-nak is van, de sztem messze nem ennyiért...

(#88103) gyulank


gyulank
addikt

És akkor tudnátok ajánlani olyan valamit ahol esetleg tudnak válaszolni a vókmenes fülhallgatóval kapcsolatban?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#88104) laleeee


laleeee
őstag

TRN MT1 , egész kellemes hangja van az árához képest, sőt, lehet rajta zenét is hallgatni a Kz Edx-el ellentétben, aminek annyira fémes,sziszegős, elviselhetetlen magasai vannak, hogy öt perc után ember nincs aki bírja. Telefonról is jól szól szerintem, simán mehet az összefoglalóba ,mint új budget king 👑

(#88105) Aksomatic válasza laleeee (#88104) üzenetére


Aksomatic
senior tag

Kb. 1200 Ft-ért tényleg tud értékelhető hangzást?
(head-fin egy tesztet találtam csak még annyira új)

[ Szerkesztve ]

(#88106) laleeee válasza Aksomatic (#88105) üzenetére


laleeee
őstag

Ennyiért teljsen jó, tesvérkéim örülni fognak neki

(#88107) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Mar reg jartam ebben a csoportban, van mar legalabb hasonloan szep hangu fules 10k Ft alatt mint a Vsonic VSD1? Ezt nyuztam par evig, imadtam, de szokasosan kontakhibas lett...

Van uj a nap alatt? :)

[ Szerkesztve ]

(#88108) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Driver-halált halt a VSONIC VSD3S-em, kevesebb, mint egy év után. :U
Ha ugyanazt a hangzást vagy kicsivel jobbat szeretnék, de sokkal jobb összeszerelési minőségben és hosszabb élettartammal, akkor mit válasszak helyette?
Jelöltek? :F

(#88109) kemcso válasza Exodius (#88108) üzenetére


kemcso
Ármester

Iszonyú rég hallottam a VSD3S-t, de nálam most ebben az árkategóriában, DD-ben, viszonylag kieegyenlített hangzásban a TinHifi 2 plus az ajánlott.

(#88110) Exodius válasza kemcso (#88109) üzenetére


Exodius
őstag

Róla mit kell tudni? Milyenre értékeled? Hang, összeszerelés-minősége, kábel érdekelne. :)

Amúgy egész pofásak kinézetre. Minőséginek tűnnek még az 1-50 dolláros kategóriába tartozó termékeik is. :B

[ Szerkesztve ]

(#88111) kemcso válasza Exodius (#88110) üzenetére


kemcso
Ármester

Cserélhető kábeles (MMCX), a gyári kábel masszívnak tűnik (de én nem azzal használom), fém ház. Itt és itt írtam róla.

(#88112) -NoVa- válasza Exodius (#88110) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az én 2 fillérem hozzá:

A Tin T2 Plus úgy jó, ahogy van. Hacsak nincs MMCX ellenszenved. A VSD3S-t nem hallottam, de mérés alapján erősen mélyemelt darab, amire pont van egy szintén kiváló cuccom a fiókban, a BLON BL03. Ez jóval olcsóbb, viszont a kábelét kivenni sem érdemes a csomagolásból, egy jobb 2pin kábellel, valamint egy SpinFit CP100 vagy CP145 eartippel ez is kb az 50$-os ligában mozog.

(#88113) fericske válasza -NoVa- (#88112) üzenetére


fericske
addikt

Itt szerintem benézték a modellt. Ez inkább a vsd3 görbéje, a vsd3s kiegyenlítettebb. Egyébként egyik sem basszusbomba és szerintem még mindig a legjobb hangminőséget képviselik árukban, de legalábbis tonálisan nagyon jók.

(#88114) Exodius válasza kemcso (#88111) üzenetére


Exodius
őstag

Teszek vele egy próbát, csak élje meg legalább 2023-at! :D

Európai disztribútortól honnan érdemes vásárolni? :)

(#88115) kemcso válasza Exodius (#88114) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem az Eu-ban nem lehet kapni, én a Linsoul-tól rendeltem, Kínából jött.

(#88112) -NoVa- a VSD3 sem mélykiemelt, V karakterűnek mondanám. Az S végűek pedig a kiegyenlítettebbek.

[ Szerkesztve ]

(#88116) celf


celf
őstag

Sziasztok!

Vezeték nélküli topikban nem nagyon tudtak hozzászólni az Apple Airpods Pro hangzásához.

Van esetleg itt valaki, aki tudna nyilatkozni a hangminőségről?
:R
És bocsi az offért.

(#88117) Bodz


Bodz
nagyúr

VR3000-hez volt már valakinek szerencséje? Jön a nyár, néha nincs kedvem fejest feltenni, egész érdekesnek tűnik filmezéshez.

(#88118) Tulku válasza Bodz (#88117) üzenetére


Tulku
veterán

Ha megveszed olyan képet küldesz magadról, ahol azzal a szekrénnyel a fejeden nézel TV-t? ;]

(#88119) Exodius válasza fericske (#88113) üzenetére


Exodius
őstag

Csak lenne megbízhatóbb. :U

(#88120) fericske válasza Tulku (#88118) üzenetére


fericske
addikt

Az a szekrény csak illusztráció :)

(#88121) kemcso válasza Bodz (#88117) üzenetére


kemcso
Ármester

A gaming cuccok többnyire basszus-kiemeltek, persze lehet ez pont nem, de olvass utána alaposan...

(#88119) Exodius nagy a szórás a Vsonic minőségében, van ami sok évig bírja van ami nem...

(#88122) fericske válasza kemcso (#88121) üzenetére


fericske
addikt

Nekem még nem okoztak csalódást a Final cuccai, de ez a gaming izé egy kissé marketing szagú, piacbővítéses téma.

(#88123) Exodius válasza kemcso (#88121) üzenetére


Exodius
őstag

Nálam a SoundMagic húzta hosszú ideig. :)

(#88124) kemcso válasza fericske (#88122) üzenetére


kemcso
Ármester

Tudom, de ízlés terén sztem nem egyeztek Bodzzal, ha jól sejtem.

(#88125) -NoVa- válasza kemcso (#88121) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fene tudja, a pro gamer cuccokon a basszus pont elenyésző, a magas meg extrémen kiemelt a pozícionálás miatt, hogy komolyabb háttérzajból is kiszűrje a lépések zaját. Másrészt valahol magasan a pro gamer és az audiofil összeér, és hasonló igényeket szolgál ki, színpadkép, holografikus hang, stb :)
De persze attól is lehet gamer, hogy piros/zöld fekete színvilágban adják és azt állítják róla.

(#88126) fericske válasza kemcso (#88124) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudom én sem mennyire egyezünk vele hangzás terén, de a fejestopikos visszajelzések alapján átlagos az ízlésem ilyen téren.

(#88127) Lokarson


Lokarson
tag

Avax EP340 (Type-C): [link]
Én fél éve használom, nem mondom, hogy hibátlan, de amennyiért most adja egy négybetűs webáruház, annyiért ajándék.
Előtte EZAudio D4-t használtam, de nekem az EP340 sokkal jobban bejön...

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#88128) xcvbn


xcvbn
csendes újonc

Sziasztok!

Itt is megkérdezem. Eredetileg vezeték nélküli fülhallgatót akartam, de rájöttem, hogy az se baj, ha vezetékes... Szóval olyan ear-in fülhallgatót keresek, aminek jó hangereje van, a tökéletes hangminőség nem fontos, hogy van-e mikrofonja, az lényegtelen. Hallássérült személynek lenne, ezért a hangerő a fő szempont. A keret kb. 5-15 ezer forint.

Van egy kis FiiO erősítő, amivel minden jó, de az kényelmetlenné teszi a sportolást, ezért lenne jó egy önmagában is kellően hangos füles. Azt tudom, hogy az AWEI B925BL-nek vagy a leggyakoribb vezetékes Sonynak (típust nem tudok) például még elegendő a maximális hangereje, de van olyan készülék, ami már halk. Vásárlás előtt egyáltalán lehet valahogy tájékozódni a hangerőről?

Illetve még egy kérdés: A Techsend nevű cégről lehet tudni valamit? Gyanúsan olcsó a legtöbb termék, gyanúsan szinte sehol nem találni róluk véleményt, csak Árukeresőn, ott viszont gyanúsan pozitívak az értékelések. Szóval valami átverésre gyanakszom. Ha kiszállítják a terméket, és utána eltűnik a cég pár hónap múlva, az nem nagyon érdekel, ha nem szállítják ki a terméket, vagy mást adnak helyette, az kellemetlenebb. Merjek rendelni tőlük?

Köszi előre is!

(#88129) s4tch válasza xcvbn (#88128) üzenetére


s4tch
veterán

Már futottunk bele olyanba, hogy hallássérült embernek keresett a kolléga valamit, majd a lehető legjobb szándék ellenére is túl halk lett a fülhallgató. Azt sem tudjuk, akinek te keresel fülest, milyen mértékben halláskárosult. Így én tartózkodnék a konkrét ajánlástól. Az "önmagában hangos füles" csak forrással együtt értelmezhető: ha gyenge a telefonban lévő erősítő, akkor gyenge lesz a hangerő is. Ha valami esetleg bevált, akkor abból kell venni. Általánosságban a füles érzékenysége határozza meg a potenciális hangerőt; minél nagyobb ez a szám, annál hangosabb lesz ugyanarról a forrásról egy fülhallgató. De ismétlem, ez függ a forrástól, és a mobilok esetében a kimenő teljesítményt meg sem szokták adni a gyártók. Tehát túl sok az ismeretlen, és marad a próba.

A bolttal kapcsolatban: a honlap alapján van hagyományos üzletük, ott a bolt címe is. Fel is lehet őket hívni, illetve ha megoldható, menjen be egy pesti ismerős vásárolni, ha te épp messze vagy a fővárostól.

(#88131) SzGee válasza xcvbn (#88128) üzenetére


SzGee
aktív tag

érdemes esetleg valamilyen volume booster app-ot felrakni a telefonra, ha nem elég a hang

If you leave me, can I come, too?

(#88132) xcvbn válasza s4tch (#88129) üzenetére


xcvbn
csendes újonc

Köszönöm, ezek hasznos észrevételek! (És persze, teljesen jogos, amit írsz, hogy nem lehet ennyi információ alapján felelősségteljesen ajánlani valamit. Bár nyilván nem kérném számon, ha valaki ajánlana valamit, ami mégis halknak bizonyulna. :))

#88131 SzGee: Sok éve próbálgattunk ilyen volume booster appokat Android Play store-ból, de mindegyikkel volt valami baj. De azóta a telefon eggyel újabb lett, meg hátha az appok is fejlődtek, úgyhogy megnézzük újra a kínálatot, köszi! Persze ha van konkrét tipp, lehet fizetős is, szívesen veszem.

(#88133) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. Biztos ami biztos, betáraznék fülhallgatóval. Eddig az itteni ajánlásokból a TENNMAK I800 és BOSSHIFI B3 amit használtam. Utóbbi jelenleg is megvan, de már nem találok, hogy rendelni tudjak. Ezek olyan 8000Ft ársávban voltak (de lehet pont akkor volt akciós). Van valami újdonság ami a Bosshifihez hasonló és jól bevált? Az sem baj ha picit drágább, 10-12e-ig még elmegyek.
Most még megéri rendelni, de nem július 1 után szeretnék egy olyanba belefutni, hogy elromlik a jelenlegi és nincs tartalék.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#88134) Aksomatic válasza xcvbn (#88128) üzenetére


Aksomatic
senior tag

FiiL T1 Lite-om van, nem tudom háromnegyed hangerőnél hangosabban hallgatni, az előtte lévőnél jelentősen (Haylou GT1) jelentősen hangosabb.

[ Szerkesztve ]

(#88135) xcvbn válasza Aksomatic (#88134) üzenetére


xcvbn
csendes újonc

Köszönöm a tippet, utánanézek!

[ Szerkesztve ]

(#88136) laleeee


laleeee
őstag

Vicces ez a Spinfit240, minőségi cucc, de hogy mire jó vagy kinek a fülébe azt nem tudom :) a 360-al is kb ugyanez a helyzet

(#88137) Cs1csó válasza laleeee (#88136) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van füldugóban is (3M) olyan mint egy karácsonyfa. Gondolom a zaj jobb kizárására bár arra ma már inkább az aktív zajszűrés a megoldás.

(#88138) -NoVa- válasza laleeee (#88136) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezekszerint vegyek 240-est is? :) Noname double és triple szett kallódik valami konténerben ideúton, de már egy hónapja nem mozdult a tracking.
A CP360 leginkább TWS-re való (elfér a tokban), a Samsung Buds-on nagyon jól szolgál. De a Tea-n is kényelmes:

Azon a dupla is jól működik, meg a Periodicon is a saját hosszabb duplája.

(#88139) laleeee válasza -NoVa- (#88138) üzenetére


laleeee
őstag

A Tea vetőcsöve egyébként is túl hosszú,nem ? a 360 jól megáll a blon03on ,de arra van egy,amit jobban szeretek

(#88140) -NoVa- válasza laleeee (#88139) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csalóka a perspektíva, így jobban látszik a méret 5mm-es rács előtt. Balról jobbra: Legacy 3, FH3, Tea, Tape Pro

Ez meg némi csöpögtetett info earbud műfajból, elvileg Tin HiFi T20 lesz belőle:

(#88141) laleeee válasza -NoVa- (#88140) üzenetére


laleeee
őstag

A tape pro illeszkedése hiányzik nagyon, q jó volt vele mozogni kibe rakosgatni nagyon illett a fülembe annak ellenére hogy úgy nézett ki mint egy Lego kocka (a hangja nem hiányzik)
Jövő hónapban jön a blon prométheusz, állítólag 90 dollár lesz ami szerintem sok egy sinngle dd blonért
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#88143) fericske válasza -NoVa- (#88140) üzenetére


fericske
addikt

Elővettem a p1-et pár hónapos pihenője után, hogy este hallgatom kicsit, tetszik-e még vajon, ilyesmi, aztán azóta is hallgatom, alvás is elmaradt, szóval még mindig tetszik :D

(#88144) -NoVa- válasza fericske (#88143) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igen, hasonlóképp. Néha jó félretenni a legjobbakat is, akkor újra élmény elővenni. A Q3 már kellemes hozzá, hogy ne csak asztali környezetben zenéljen szépen:

A P1 - BE - Tea hármassal maximálisan elégedett vagyok, mind pont eléggé más területen csodás, hogy jól megférjenek egy.ás mellett. Persze néha egy Tanchjim Oxygen, vagy SoftEars RSV jellegű érdekességnél elgondolkozom, de egy jó ideje csak earbud alkatrészeket rendeltem, ott fillérekből lehet jó drivereket venni, és eljátszani a tuninggal.

(#88145) fericske válasza -NoVa- (#88144) üzenetére


fericske
addikt

A BE egy jó ideje mindennapos hurcolós utcára, és elójött nála, hogy igencsak karbantarás igényes.
Lehet csak egyéni dolog, de ráleshetsz te is.
Minden hétvégén alkoholos fültisztítóval takarítom a rácsát.
Feltűnt egyszer, hogy igazgatom a fülemben, de nem az igazi se a hangja, se a középre való pozicionálás nem akar sikerülni.
A rácson nem látszik semmi sosem, de egy ilyen kezelés után helyre állnak a dolgok.
Sűrű a rács, és gondolom valamiféle kipárolgása a fülemnek eltömíti az apró hézagokat.
Szemre nem látszik, bár nagyítóval nem nézegettem. Kicsit talán fényesebb takarítás után.

(#88146) -NoVa- válasza fericske (#88145) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vagy a fülem kémiája szerencsésebb erre, és/vagy a double flange tip miatt, ilyen gondom még nem volt vele. A füles-kábel találkozásnál lévő gumigyűrű csúszott már le véletlenül, de az ott látszik, hogy szándékosan ilyen, hogy könnyen javítható legyen. Könnyen összegabalyodik, ennyi negatívumot tudok rá mondani.

(#88147) fericske válasza -NoVa- (#88146) üzenetére


fericske
addikt

Azért jeleztem ezt, mert nem ég és föld a különbség, hozzá lehet szokni, észre sem venni csak egyre inkább elmaradt a vigyorgás.
Lehet csak akkor tűnik fel, ha újra tiszta. No de mindegy, csak egy adalék infó.

(#88148) -NoVa- válasza fericske (#88147) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rápróbáltam alkoholos fültisztítóval, szerencsére nem változott. A Samsung Buds Live ANC-je viszont jobb lett tőle, miután a külső mikrofonból kimostam valami nyárfaszöszt, szóval mégiscsak hasznos :)

Earbudnál is sikerült végre egészen jó karakterisztikát összehozni (Azaz a Faaeal Rosemary-hez képest kicsit jobb, pedig az magasra tette a lécet), 30Hz alatt kezd halkulni, 20Hz az alja, fölötte pedig kellemesen lineáris, széles/mély térrel. 32 Ohm graphene driver, némi szivacs benne, alu ház, saját remegő kezű igénytelen forrasztás, semmi drága komponens:

A nyitott szűrős hátlapú fémházból ugyan kicsit jobban kihallatszik a zene, de a hangzásnak nagyon jót tett, és jobban mutat rajta az MMCX, mint az MX500 stílusú műanyagtokra tákolva. Akad 2.5KHz-nél egy 100Hz-es sávban channel imbalance, azt már csak tone generátornál hallom meg, zenénél nem tűnik fel, úgyhogy marad így, ragasztva szépen.

(#88149) fericske válasza -NoVa- (#88148) üzenetére


fericske
addikt

Az a 20hz teljesen rendben van. Alatta lévő frekvenciát már nem halljuk, csak érezhetjük testüregekben, ami fejes-füles témában ugye nem..... Amikor valaki mondja, hogy 10hz-et is hallja, az a membrán pontatlanságából adódó felsőbb frekvenciába való átrezgést hallja, vagy akusztikai malőr.
Szóval ha még a 20hz jól hallható, de alatta nem, az annyit jelent, hogy a hangszóró jóminőségű és még jó állapotban van, illetve akusztikailag is rendben van a tokozás.

[ Szerkesztve ]

(#88150) Tulku válasza fericske (#88149) üzenetére


Tulku
veterán

10 hz-t is hallhatod csak kalapál....nincs folyamatos hangkép....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.