Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88651) -NoVa- válasza sutyesz96 (#88650) üzenetére


-NoVa-
őstag

Yincrow X6 jelentősen az árhatár alatt?
Smabat M2s-t tudok mutatni Újpesten, többféle driverrel, meg beryllium driveres custom buildet.
Yincrow RW2000 még jó lehet, de nem hallottam.

(#88652) sutyesz96 válasza -NoVa- (#88651) üzenetére


sutyesz96
őstag

Köszi, berendeltem egy Yincrow X6-ot, meggyőztek a tesztek.
Ha nem jönne be, bepróbálom a Smabatot.

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#88653) bianca3


bianca3
tag

Véleményt kérek, hogy a Sennheiser-ből melyik típusú bluetooth fülhalgatót vegyem?
CX 150BT vagy CX 6.00? :F Előre is köszi!

(#88654) kemcso válasza bianca3 (#88653) üzenetére


kemcso
Ármester

Ez a veztékes fülhallgató topik, jobb sarok, fönt. Itt kérdezd: [link]

(#88655) bianca3 válasza kemcso (#88654) üzenetére


bianca3
tag

Köszi :-) Írom is!

(#88656) bz69 válasza sutyesz96 (#88650) üzenetére


bz69
csendes tag

Én pár napja hallgattam egymás után az FA9-et és az FH7-et M15-el és M11 plus ltd-vel. Nekem az FH7 sokkal jobban bejött....

(#88657) -Skylake- válasza bz69 (#88656) üzenetére


-Skylake-
addikt

ez egy 10-es skalan mennyire segit a kerdezo problemajan ugy kb ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#88658) Jadro


Jadro
veterán

Van egy ilyen fülhallgatóm, ami kezdi már megadni magát.: Samsung tuned by AKG (EO-IG955). Valamelyik Samsung Galaxy telefonhoz kaptam. Tudom nem egy nagy eresztés, de nekem igazából elegendő PC-s játékhoz, online rádió hallgatáshoz. Két kérdésem lenne:
1.: Az árukeresőn vajon ezek utángyártott termékek? Gyanúsan alacsony az ár. Tényleg ennyit ér csak az redetei, vagy ezek az árhoz mérten fognak szólni? (Régebbi Samsung headsetekkel jártam már úgy, hogy árnyéka volt csak az eredetinek.)
2.: Van valakinek tapasztalata a Blitzwolf BW-ES7 [link] fülesről a gyári AKG-hez képest?

Kb ezt a kialakítást keresem, mert fekvő helyzetben is kényelmesek. :)

+1: Esetleg más tuti tipp is érdekel. Szigorúan in-ear kialakítással és az se baj, ha nem 5k hanem 10k körüli ára van. Nem kell mikrofonosnak sem lennie.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#88659) HeadGÁR válasza Insidesouls (#88647) üzenetére


HeadGÁR
újonc

Oriveti OH500 a kettő közül, esetleg Audiofly AF140, bár az erős basszussal van.

(#88660) -NoVa- válasza Jadro (#88658) üzenetére


-NoVa-
őstag

Volt olyanom, de pénzt azért nem érne. A hangolása jó, de a technikai tudása az árához méltóan semmilyen.
Olcsó Harmanból ott a Tanchjim Tanya, térrel, sebességgel, dinamikával, filléres darab de csodajó, a Samsungról komoly előrelépés.
link

(#88661) HeadGÁR válasza Jozsó (#88631) üzenetére


HeadGÁR
újonc

Ibasso it00. Kb pont ennyi, és a pénzét megéri.

(#88662) Jadro válasza -NoVa- (#88660) üzenetére


Jadro
veterán

Köszönöm az infókat és a tippet! :) Elsőre kicsit "szögletes" a hátulja, de nem lóg ki nagyon. Lehet, hogy teszek vele egy próbát.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#88663) -NoVa- válasza Jadro (#88662) üzenetére


-NoVa-
őstag

Oldalfekvésre nem tudom, hogy alkalmas-e, nekem arra csak az earbudok váltak be, valamint a Tripowin Mele, és a Shuoer Tape Pro, a többinek változik a hangja, vagy elmegy teljesen olyankor.

A Mele-nél akinek zsírosabb vagy párásabb a füle, annak lehet gondja a szövet szűrővel, a rövid eartip miatt közel van, és eltömődik. A Tanya felől ilyen panaszt még nem hallottam, de adnak hozzá 5 pár tartalék szűrőt.

Szintén Mele tuning téma, ideális alap LCP driver ugradere:

(#88665) Insidesouls válasza HeadGÁR (#88659) üzenetére


Insidesouls
lelkes újonc

Meghallgattam és az 0h500 nagyon meleg hangja van!
Fiio fh7 és ibasso am05 között kell döntenem mert állitólag a fiio fa9 nem nagy szám

(#88666) calamites


calamites
őstag

Sziasztok!
Segítségre van szükségem.
Keresek vezetékes fülhallgatót.
Feltételek:
5000+ árkategória max 8-10
Legyenek hangvezérlő gombok
90%ban szöveget hallgatok, és nincs abszolút hallasom sem, tehát a jó hangzás elég.
Ami fontos strapabíró legyen, és itthon vagy EU-ból beszerezhető.

Köszönöm.

(#88667) fericske válasza calamites (#88666) üzenetére


fericske
addikt

(#88668) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!
Aktív zajszűréssel, zenehallgatáshoz milyen füllesesek jöhetnek szóba 20 ezerig? Mert nem nagyon értek a márkákhoz. :(

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#88669) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget, hogy tudja valaki hogy a Comply foam ear tip-eknél hogyan van megkülönböztetve a belső átmérője, illetve a hab sűrűsége? Köszönöm a segítséget!

mod: bocs, közben a belső méretre megtaláltam a választ, a hab sűrűségére még kérném a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#88670) -NoVa- válasza Howkeddlee (#88669) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az átmérő a számozással együtt nő, a 100 a legkeskenyebb, az 500-hoz már igen vastag csövű füles kell. Hab sűrűségben nincs eltérés, formában inkább. A Comfort golyó forma, jobban izolál, az Isolation pedig hosszúkás henger, kényelmesebb. Beszédes a nevük, na.
A Plus változatokban van egy vékony waxguard, a cső végén.

(#88671) -NoVa- válasza undercover (#88668) üzenetére


-NoVa-
őstag

ANC-t hagyd az árkategóriában, ha zenehallgatásra kell. Inkább keress valami jól izoláló formát, és válassz ki valami számodra legjobban megfelelő eartipet hozzá, közepes hangerőn hallgatott zene mellett végképp nem hallatszik be semmi egy IEM-nél.

(#88672) Howkeddlee válasza -NoVa- (#88670) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Köszönöm a segítséged! :R
Kell vennem az egyik fülesemhez, és ehhez kellett a segítség!

(#88673) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Sziasztok!

Leendő okostelefonomhoz (Xperia 1 III) szeretnék egy fülhallgatót, amivel ki lehetne maxolni az audiós képességeit.

Elvárásaim:
- 3,5mm jack
- Az 5 éves Sony MDR-XB950AP fejhallgatóm minőségével elégedett voltam, de annál komolyabb hangzást szeretnék, ha reális ez az elvárás egy fülhallgatótól.
Gondolok itt a kiegyensúlyozott hangzásra, a természetes, ugyanakkor egészséges basszusra és a tiszta körvonalakra.
- kialakítás: ne nyak mögé tekerős legyen, a többi nagyjából mindegy
- mikrofon, gomb stb: -
- Hi-Res minőséggel meg tudjon birkózni
- Klasszikus zenét szoktam hallgatni leginkább, de a japán popzenéket is gyakran kapcsolom be.

Milyen ártól lehet kapni a fentieknek megfelelő fülhallgatókat?
Illetve, ha Japánban tudok vásárolni, akkor mennyivel nagyobb a választék?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88674) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Tud valaki európai boltot (akár magyart is bár nem hiszem) ahol lehet kapni a standard fekete Final E tipet ? Amazonon láttam de 15 gbp/ párért kicsit erősnek érzem.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#88675) -NoVa- válasza Dr. 444Hertz (#88673) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az elvárás nem irreális, csak a rászánt összeg nem feltétlenül fog találkozni az elérhető maximummal.
Sorolom többnyire saját cuccokból azokat a lépcsőfokokat, amit érdemes:

24$ - Tanchjim Tanya. Gyors, részletes hang, Harman hangolás, meglepően jó térérzettel, ami nagyon nem jellemző 100$ alatt.
50$ - TripoWin Mele. Kényelmes minőségi cucc korrektül fejhallgatósan telt hangzással. Zsírosabb/párásabb fülűeknek a szövet szűrő problémás, egyvalakit ismerek akinek emiatt irreálisan sűrűn kellene tisztítani és cserélni.
170$ - Tanchjim Hana. Drágább és jobb Mele. Ilyenem nincs, átugrottam.
270$ - Tanchjim Oxygen. Remek 3D térérzet, nagyon élő hang, az egyik legjobban eltalált dinamikus IEM. Ha sógor végre hajlandó lesz visszaadni, majd írok róla bővebben fotókkal.
300$ - Periodic Audio BE. Basszusosabb, de harsányabb, mint az Oxygen, viszont kényelmes és könnyű.

Ha nem telefon jack lenne a forrás, hanem pl egy BTR5, akkor 200$ körül a 7Hz Timeless egy jó opció lenne, majd Laleeee ír róla bövebbet is.
Vagy a Mangird Tea, meg persze jóval drágábban is akad választék. Szerintem az Oxygen / BE / Tea a 300$ szinten kb a sweet spot, ott kapsz a legtöbbet, afölött apró finomságok, picit pontosabb színpad, és hopp, rápakoltad az eddigi drágának gondolt opciókra még a telefonod árát.

Ezt meg bedobom spoilernek a végére, írok bővebbet ha lesz jó fény rendesebben fotózni. Abszolút kedvencem:

RSV

(#88676) Dr. 444Hertz válasza -NoVa- (#88675) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Köszönöm! :R
Kevesebb lépcsőfokra számítottam...
Csekkolom őket!

Egyébként olvastam teszteket Final A3000/A4000 fülesekről, azokról van esetleg tapasztalatotok vagy infótok?

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88677) Tulku válasza -NoVa- (#88675) üzenetére


Tulku
veterán

Hallgatod te is Giorgo-t...Daft Punktól...látom ;]

(#88678) fericske válasza Dr. 444Hertz (#88676) üzenetére


fericske
addikt

A Final fülesek kipróbálását akánlom, ha már úgyis Japán, és hagyományos kábelvezetést szeretnél.
Az A szériához nem volt szerencsém, de pl. az E 3-4-5000 ajánlható telefonhoz is már.
Illetve a szintén Japán Acoustune füleseit is ajánlom próbára. Van nekik is hagyományos kábelvezetésű fülesük.

(#88679) Dr. 444Hertz válasza fericske (#88678) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Köszönöm! :R

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88680) -NoVa- válasza Dr. 444Hertz (#88676) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akad még, ezek csak szubjektív dolgok a saját mintavételezésemből, ha még azokból is mindet hozzátenném, ami nem volt sokat a fülemben, de elég sokan dícsérik, gigantikus a választék :)

A Final E-k is jók, és még széles a választék. Japánban az értelmesebb áfa és a több próbalehetőség is nagy előny, mindenképp próbálj ki pár formátumot.

(#88681) Dr. 444Hertz válasza -NoVa- (#88680) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Olyan szempontból nagy segítség, hogy az általam egyáltalán nem ismert márkákról kaptam néhány infót :R
De valóban, Japánban szélesnek tűnik a valaszték.
Amit még nézegettem, az a Nuarl egyik fülese (A01X2 vagy hogy hívják)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88682) -NoVa- válasza Tulku (#88677) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt bele lehet ragasztani a fülkagylómba, ha csak a forrásokat cserélgetem alatta, is elég jól lefedi az igényeimet. Ennyire timbre-helyes dolgot még nem hallottam, a tere is szép tágas gömb, 5 armatúra valami nevenincs gyártótól, de a hangja alapján teljesen megértem a csillagászati árat. A régóta finomhangolgatott earbudom is alapvetően ilyesmi lett, a 15.4mm single DD képességei határán korlátozva persze :)



(#88683) Tulku válasza -NoVa- (#88682) üzenetére


Tulku
veterán

Nálam ilyen a G3...

(#88684) laleeee válasza Tulku (#88683) üzenetére


laleeee
őstag

Ez az ilyen-olyan target mit jelent ?

(#88685) Tulku válasza laleeee (#88684) üzenetére


Tulku
veterán

Neked ez nem gyere be....

(#88686) laleeee válasza Tulku (#88685) üzenetére


laleeee
őstag

De az a szaggatott vonal (target) azt jelenti hogy a tesztelő kb mit szeretne ?

(#88687) s4tch válasza laleeee (#88686) üzenetére


s4tch
veterán

Az is egy célgörbe, hasonlóan a harmanhoz. Itt mesél róla hosszabban a költő: [link] Mondjuk kissé fura a kérdés attól, aki ide a legtöbb görbét posztolta, ezzel együtt sosem késő megérteni, miről beszélünk iem vagy fejes mérések esetében.

(#88688) laleeee válasza s4tch (#88687) üzenetére


laleeee
őstag

Valakivel összetévesztesz, csak akkor teszek fel görbét ha meg akarom kérdezni hogy mi a véleménye róla másoknak. Az a 60 körüli egyenes basszus vonal vajon kinek lehet a célja ? :)

[ Szerkesztve ]

(#88689) -NoVa- válasza laleeee (#88688) üzenetére


-NoVa-
őstag

Annak, aki tartalmat kreál, nem a fogyasztónak. Ott hátrány ha a basszus elnyom bármilyen részletet.
Illetve a pro gamereknél is jól jön, hiszen nem a robbanáshang az érdekes, hanem a lépések zaja, és egyéb árulkodó zörejek.
Szóval neked inkább egy kicsit nagyobb domb kell balra, ami pl a Timelessnél meglesz, valamivel több mid-bass jut oda.

(#88690) Tulku válasza -NoVa- (#88689) üzenetére


Tulku
veterán

Ennek a japónak vmi spec elképzelése van a targetről...1 kHztől felfelé Harman, alatta pedig egyenes vonal (amit szerintem ember nem tud létrehozni, de mindegy).
A G3 is inkább az általad említett Lalee barát basszust adja 3 armatúrával, nem pedig az általad linkeltet, de a blessinghez közel áll szerintem elképzelésileg...

(#88691) laleeee válasza Tulku (#88690) üzenetére


laleeee
őstag

Mutass már egy képet a g3-ról lécc

(#88692) Tulku válasza laleeee (#88691) üzenetére


Tulku
veterán

Nincs készen, rendelésre csinálok...de egyébként is CIEM
Neked egy 38DX basszusú kellene, nem egy visszafogott 33AJ...
38DX-hez pedig kevés a plusz egy armatúra, oda legalább 3 kell mellé. Egy középre hangolt (ED vagy 2389) és egy pár magas (SWFK)

(#88693) gyuri00


gyuri00
aktív tag

Sziasztok

Makszimum olyan 10k-ig vennék egy mikrofonos fülhallgatót amit futáshoz használnèk,
barátkozok ezekkel az IEM fülhallgatókkal mennyire lesz kényelmes, ezért többet nem is szánnèk rá

[link]
Ezt a múltkor linkeltèk a csoportban 10k-ig van valami jobb vétel vagy ezt nyugodtan rendelhetem?

(#88694) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

A szekrény mélyéről előkerült egy régi, még vezetékes fülhallgatóm, egy SoundMagic E30. Meglepődésemre szolgált, hogy a több 10, de akár 100 ezres bluetooth-os fej/fülhallgatókat is kenterbeveri egy jó DAC-cal megtámogatva. A probléma csak ott van, hogy a gyári fülillesztékek már szétesnek, ezért kéne venni hozzá újakat. Tudja valaki, hogy honnan lehetne ilyet szerezni, vagy milyen néven kéne keressek hozzá? Gyanítom, hogy nem extra spéci kell rá és ebay/ali/amazon comborol tudnék találni valami rápasszolót. :R

(#88695) -NoVa- válasza Vasinger! (#88694) üzenetére


-NoVa-
őstag

EarTip lenne a rendes neve, hazai boltok igyekeznek is nem használni ezt, nehogy kereshető legyen. Fülilleszték, szilikonharang, gyűrű, mindenféle kifelyezés megy inkább, de azért találni: [link]
Gondolom olcsóbban is, ez csak az első, ami szembejött és változatosabb jobb minőségűnek tűnik. Aliról töredékáron tud jönni.

(#88696) -NoVa-


-NoVa-
őstag

2 nap múlva 11.11. Nagyon nem vitték túlzásba az akciókat, az egységes áfakezelés is szépen rátelepült az árakra, úgyhogy csak óvatos áttekintőt írok.

Az ár/érték arányban kiemelkedő, és QC dolgoktól annyira nem súlytott (vagy legalább valós garanciával támogatott), ajánlott listám:

Balról jobbra emelkedő árban Tanchjim Tanya, Tripowin Mele, ThieAudio Legacy 3, Mangird Tea, SoftEars RSV

Tanya: Harman tuning, nyitott hátuljú 1DD IEM, ritka. Könnyű egyszerű fix kábeles, jó minőségű mikrofonnal. Megfelelően hajtva ha jól illeszkedik a fülbe nagyon az árán felüli térrel rendelkezik, szép kontúros hangja van annak ellenére, hogy nem túl részletes. Egy árazási és képességbeli anomália.

Mele: A legkényelmesebb forma, extrém építési minőség, és kellemes telt hang. A visszafogott magasaival és telt mélyeivel pont jó páros a FiiO LC-BT02-vel, de gyanítom más 25mW körüli teljesítményt leadó BT kábeleken is jól szerepel.

ThieAudio Legacy 3: Kényes darab, törékeny, vigyázni kell rá, de a Mele-hez mérhetően kényelmes, és a hangja nagyon jó. Az olcsóbb DD-k fölött van minőségben, árban is.
Szinte biztos, hogy pl a Moondrop Starfield vagy más hasonló árú és hangolású dinamikus simán beférne a helyére, de nem hallottam, nincs saját, ebben az árkategóriában a többim pedig csak utólagos belenyúlással tudja felülmúlni az L3-at, így ez maradt. Pro tip, vagy sokkal olcsóbbat, vagy jóval drágábbat kell venni. P1-et meg már mindenki vett, akinek lehetne még ajánlani :)

Tea: Komoly lépcső, árban és minőségben is. Zenefüggően változó teljesítményű, de a leggyengébb esetben is felülmúlja a 200$ alatti választékot. Középhangsúlyos, énekhangközpontú, hangszeres zenékkel igazán elemében van, vegyesen a Tea, P1 és a Periodic BE közül konkrét számoknál, albumoknál valamelyik jobb volt a többinél, és az esetek többségében ez a Tea volt. Most mászkálós BT-nek használom így:

RSV: Drága. Nagyon. Úgyhogy nem ajánlom senkinek :) Mindenben jobb, mint a Tea, és nem találtam olyan zenét, ahol gyengébbnek éreztem volna, egyenletesen jó, de ezen az árszinten próbálni érdemes, és az egyéni preferenciák szerint akad még pár lehetőség, aki Tea rajongó, általában ennél köt ki vagy nyel egyet és továbblép az U12T felé. Ahhoz a lépcsőhöz mélyebben kéne zsebbe nyúlnom, komolyabb DAP-ot, asztali DAC/AMP tornyot mellépakolni, és venni egy szekrénnyi fejhallgatót is mellékhatásként. DX160-nal és hordozható erősítőkkel, főleg Tidal/Spotify felhasználással azt kihagyom.

Alap chifi bölcsesség, hivatalosabb/megbízhatóbb/régebbi nagyobb kereskedőket érdemes választani. Pl a Tripowin a DD-Audio-tól (aminek a Linsoul is része) jön, garanciát is vállalnak valamennyit, és mindenki más tőlük veszi, majd felárazva továbbadja ugyanazt:

Minőségbiztosítás nincs, általában 7 napon belül bejelentett hibásan érkezett dolgokat ingyen cserélnek, de hamar le kell kommunikálni velük ezeket, képekkel, videóval dokumentálva.

(#88697) sutyesz96 válasza -Skylake- (#88657) üzenetére


sutyesz96
őstag

:DDD

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#88698) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok!

Megköszönném, ha útba igazítanátok:
Szeretnék fülhallgatót venni, Deezer HiFi hallgatásához. Többnyire populáris zene. Jelenleg egy AKG (anno Samsung S8-hoz kapott) és egy xiaomi necklance-t használok. Jó lenne 30-35be beleférni, de a limit 50k. Lehet vezetékes vagy Bt is, ha pariban vannak. Első blikkre FiiO FD3-at néztem, de szerintem van jobb ötletetek ;)

Szerk: telóm Xiaomi 11T Pro (USB-C jack átalakítóval), de PC-n is hallgatnám, valamint ha BT-s lenne, akkor erősítőről is.

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#88699) Goxi


Goxi
tag

Sziasztok!
Keresek egy fülhallgató a jelenlegi Soundmagic E10 helyett. Bár sok jó kritikát hallottam róla, nem szeretem igazán: az egyenes vetőcső miatt 1 óra használat után kényelmetlen lesz és ami a nagyobb baj hogy - bár nem vagyok 1 nagy basszushuszár - nekem nagyon vékony az a mély amit a füles tud.

20-35 ezer között szeretnék kérni ajánlást, többnyire elektronikus zenét és podcastokat hallgatok.

TWS vonalon van egy Jabra Elite 75t aminek imádom a hangját. Ehhez hasonlót gondoltam.

Kinéztem a 1MORE Triple Drivert, szerintetek az jó lehet a fentiek fényében?
Köszi, bocs h hosszú lett.

(#88700) Vasinger! válasza -NoVa- (#88695) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi a pontosítást, igazából én csak abban nem voltam biztos, hogy az átmérője illetve maga a végződés mennyire speciális? Bármelyik szivacs/gumiharang rámegy? Azt hittem ez nem szabvány. Ha jol olvasom amit linkeltel az 5-7 mm-es átmérőre megy rá, de nehéz megmondani hogy a SM mekkora. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.