Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88701) hakos1987 válasza hakos1987 (#88698) üzenetére


hakos1987
őstag

Tárgytalanná vált a kérdés, fórum társ privátban megoldást kínált :)) (Magaosi K3 Pro)

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#88702) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!

A Soundmagic E11 C (mikrofonos) fülessel kapcsolatban érdekelne hogy a gombokkal az iPhone vezérlés (lightning-jack átalakítóval) megy-e, jó-e? Mikrofon is megfelelő-e?
Most Soundmagic E10-em van (mikrofon nélkül) és hibátlan 5 év után is, kopp-kopp. De érdekelne hogy továbbra is szkippelni fogom-e tudni a vezetéknélküli füles csodákat.

Köszi! :R

meg

(#88703) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Nem túl drága fülhallgatót keresek.
- Telefonról lesz használva, ezért fontos lenne, hogy ne legyen igényes a meghajtás minőségére.
- Fontos szempont a praktikusság, így olyan kéne, amihez nem kell memóriahabos dugó, gumiharanggal is jól szól, jól illeszkedik, kényelmes. De ha memóriahabos, akkor inkább az se215 harangjához és ne az ue900s-éhez hasonlítson. Előbbié hosszúkásabb, így jobban illeszkedik, nem tágul gyorsan, így nem kell kapkodni, hogy jól sikerüljön behelyezni.
- fül felett vagy nem az mindegy, jó, ha mindkettőre van lehetőség

- kiegyenlített hangzást szeretnék, mélykiemeléssel. Lehet V, de nne legyen túl sok a magas. A mélykiemelés ne legyen abszurd. Fejhallgatós példával: SRH840 közeli hang jobb lenne, mint mondjuk DT770 közeli.

- Mikrofon és nyomógomb lehet, de nem szepont.
- az izoláció viszonylag jó legyen. Tömegközlekedésen és olyan konditeremben fogom használni, ahol szól valami zene.

Fülesből a yincrow x6 earbud hangját és igénytelenségét nagyon szerettem, valami hasonló hang és ár/érték arányú iem kellene.

10-20k között mit ajanlanátok? 10k alatt is lehet, ha nem rossz.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#88704) fericske válasza emiki6 (#88703) üzenetére


fericske
addikt

Részemről Final E2000-3000.

(#88705) Dr. 444Hertz válasza fericske (#88678) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Úgy döntöttem, hogy veszek előbb egy Tripowin Mele-t, majd januárban egy Final A3000-et, és írok majd itt, hogy a kettőt összehasonlítva milyennek éreztem.
(Nem egy átkategória, de legalább tudok majd mihez hasonlítani) :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88706) emiki6 válasza fericske (#88704) üzenetére


emiki6
veterán

Köszi!
Magyarországra honnan vennéd? Várjak egy black fridayt?

+ Kvázi egy áron van a kettő, hogy válasszak?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#88707) fericske válasza emiki6 (#88706) üzenetére


fericske
addikt

Honnan vedd, passz :B.
Ha meg egy árban van, akkor inkább a 3000-et.
Első blikkre a 2000 tisztábbnak tűnik, fátyolosabbnak a 3000, de igazából csak nem tolja a dolgokat az ember arcába. Jóval teresebb a megszólalása a 3000-nek. Illetve ő a kiegyenlítettebb, kicsit emelt mélyekkel, a 2000 szolíd V.
Járatás igényes, de csak kicsit tisztul.
A sweet spot-ot könnyen elérem vele, amiben gondolom nagy szerepe van a driver match-nek, korrekt QC-nek.
Fül mögött, vagy egyenesen lógatva is hordhatod, adnak hozzá kampót. Zajmentes a kábelezésük.
EDM-hez nagyon jó a 3000, rockhoz inkább a 2000 talán (nem vagyok rocker).
A komolyabb füleseim mellett is szívesen hallgatom a 3000-et akár telóval is. Mikor milyen kedvem van.
Abszolút tájékozatlan vagyok a chifi fülesekkel kapcsolatban, ebben az árban, de elég jó biztonsági vételnek tartom ezt a két fülest árában.

[ Szerkesztve ]

(#88708) patomi válasza fericske (#88707) üzenetére


patomi
őstag

Sajna van némi kábelhangja a 2000-nek(fül mögöt jobb sokkal). Mélye nem túl részletes, picit talán hiányos is. De az összkép szuper én imádom. Plusz kényelmes is.
Köszi utólag is a tippet. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#88709) emiki6 válasza fericske (#88707) üzenetére


emiki6
veterán

:R

Akkor 3000. Edzéshez főként elektronikus lesz, amúgy mindenféle, de rock-metál csak nagyon ritkán.

Amazon.com-on 5 dollár a difi.

Az amúgy jó, ha minőségi a cucc, a yincrow-im sajnos meghaltak. Az egyiknek megtörtem a kábelét zsebbel, a másiknak játszottam a bud-jával és nem tudtam, hogy a ragasztó nem tart, kiszakítottam a drivert. Mondjuk meg is tanultam, hogy mire kell vigyázni füleseknél. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#88710) peugeotmate válasza fericske (#88704) üzenetére


peugeotmate
őstag

Soundmagic E10/E11C-hez képest van tapasztalatod vele?

meg

(#88711) fericske válasza peugeotmate (#88710) üzenetére


fericske
addikt

E10-ből az első, basszusosabb verzió volt meg, az E11-et csak hallottam egyszer.
Az E11 is jó füles, tisztábban szólal meg, kevesebb bugi-val a mélyeknél, mint a Final E3000, illetve ez utóbbinak a holografikus tere az sokat dob az összképen, nekem legalábbis.
Nem tűnik részletesnek a mélye, magasa a bejáratott E3000-nek, de inkább csak amit írtam, hogy nem tolja az ember arcába a dolgokat. Kimondottan bírom a nem harsány, selymes magasait.
Csak EDM számokat hallgatva, ugyanúgy tudom élvezni mint a drágább Periodic meg Acoustune füleseimet.
Akusztikus hangszeres zenéken már más a helyzet.

(#88712) emiki6 válasza fericske (#88711) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet soundmagic lesz ebből, ha nem lesz nagyon leárazva az E3000. 69 dollár postával-áfával, ami kb 22k. Míg a soundmagic meg 12k körül van.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#88713) Kacsapecseny


Kacsapecseny
csendes tag

Sziasztok!
Gamingre keresnék vezetékes, In-Ear fülhallgatót, mikrofon nem feltétel (van külön) és 30k Ft-ig. Mivel csak pc-vel lesz használva, jó lenne, ha hosszú lenne a kábele.
Eddig fejlhallgatós voltam gaming-nél, de egy műtét miatt 4 hónapra kiesett ez a lehetőség, de hát ugye a game meg nem várhat addig :DDD
Előre is köszi! :R

Isten bizony, ateista vagyok!

(#88714) fericske válasza emiki6 (#88712) üzenetére


fericske
addikt

Megnézheted itt, hogy innen mibe fájna egy refurbished darab. [link]

(#88715) peugeotmate válasza fericske (#88711) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi az infót! :R
A gari miatt gondolnám a magyar vásárlást előnyösebbnek, de ez személyes vélemény. De érdekes ez a refurbished dolog is amit linkeltél. Ha kulturált, tiszta állapotban érkezik miért is ne.

meg

(#88716) emiki6 válasza fericske (#88714) üzenetére


emiki6
veterán

12350 Ft? Abban a pillanatban! :R :R :R
Teljes árból -61% +áfa +posta -£1 font kupon. (= £28.94)
Kupon: HELLOHFH5

Tudtam én, hogy te tudod hol kell venni! :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#88717) onkelz


onkelz
aktív tag

Valaki próbált már final A8000et? Irjon már rám legyen kedves, köszi

(#88718) peugeotmate válasza emiki6 (#88716) üzenetére


peugeotmate
őstag

Király! Majd légyszi írj az élményeidről! :R

meg

(#88719) fericske válasza peugeotmate (#88715) üzenetére


fericske
addikt

Teljes, gyári pakkban érkeznek a refurbished-ek is. A hiányzó tartozékokat pótolják. Ha mégis van ettől eltérés, a leírásba beleteszik.
Ezek tesztelve vannak, jól működnek, mindegy miért lettek refurbished besorolásúak, tehát futószalagról lejött, gyári hibás ezek között már nincs. Biztosabb vétel mint egy vadiúj :)

(#88720) peugeotmate válasza fericske (#88719) üzenetére


peugeotmate
őstag

Az sem fordul elő hogy pár napig használt? Oculus Quest 2 amazonos rendeléseknél olvastam cifrákat legutóbb. A bontatlanként árult vadiúj dobozos készüléknél előfordult hogy a doboz már nyitva volt, a headset karcos és hajszálas volt a készülék. Ha itt nagyon tuti a minőségellenőrzés az nagyon jó hír!

meg

(#88721) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ha már itt a 11.11, kihasználnám, és kipróbálnék egy basshead KZ fülest.
Tudtok ilyet ajánlani?
ZST Pro-ról és ZSN Pro-ról olvastam, h erősebbek a mélyek, de tapasztalatokra lenne szükségem.
Köszönöm! :R

*CCA is érdekel
* ismeritek a MoonDrop Quarks-ot? 13$-ért elég csábító...

[ Szerkesztve ]

(#88722) fericske válasza peugeotmate (#88720) üzenetére


fericske
addikt

De lehet, hogy kipróbált és visszaküldött. Az illesztékeket cserélik, vagy fertőtlenítik az audió szaküzletek (mindegyik szaküzlet), ezért nem keresnek higiéniás kifogásokat. Az biztos, hogy újként nem árulnak bontott dobozost, akkor sem, ha el sem hagyta az üzletet.
Az Amazon teljesen más cég. Nem is szaküzlet, és alapvetően bárki árulhat a platformjukon, amiért nem szoktak annál nagyobb felelősséget vállalni, hogy letiltják a kereskedőt.

[ Szerkesztve ]

(#88723) Dr. 444Hertz válasza emiki6 (#88716) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Fene egye meg, rendeltem én is egyet :C :R

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#88724) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Baratnomnek keresnek fulest, erre varnek tippeket ha valaki tud valami jot mondani. A szempontok :
- a forras i12 lightning - jack atalakitoval, spotify
- pici fule van, valami konnyu, kicsi fulest keresek
- legfobbkepp klasszikus zenet hallgat, de gyakran hallgat klasszikus rock zenet, folkot (guns n roses, mumford and sons, ilyenek)
- keret olyan 60-80k maximum (ezt nem muszaj kitolteni)
- cserelheto kabel

Olyan jellegu fuleseket keresek mint a Final E5000 vagy mondjuk az Etymotic fulesek, de nem vagyok tisztaban sem azzal, hogy ilyen zenere mi lenne jo , sem azzal hogy az ilyen nem-iem kialakitasu(kabelvezetesre gondolok) fulesek kozul melyik a jo. Elore is koszi ha valakinek van valami jo tippje. :R

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#88725) fericske válasza -Skylake- (#88724) üzenetére


fericske
addikt

Ha a hangszigetelés nem szempont akkor earbud fülesre gondolnék elsőnek a leírásod alapján, de sajna konkrétat én nem tudok mondani.
A Penonaudio oldalán vannak ígéretes darabok, de hirtelenjében vagy egy tucatot láttam amit kipróbálnék.

(#88726) -Skylake- válasza fericske (#88725) üzenetére


-Skylake-
addikt

Igen ezen én is gondolkodtam, de az egyetlen amit ismerek a FiiO earbudja és hát szeretem az asszonyt , de 100k-ért nem fog fülest kapni az tuti ;] Megnézegetem a Penont , köszi a tippet :R

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#88727) laleeee


laleeee
őstag

Ez mi ?? idegesít hogy itt van

(#88728) Tulku válasza laleeee (#88727) üzenetére


Tulku
veterán

Jött leveled...

(#88729) Eversmann válasza Tulku (#88728) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Levelet kaptál life :DDD Privát üzenet, talán?

Life is better with a Titan

(#88730) laleeee


laleeee
őstag

Á nem, rányomtam valami szívecskére, megoldódott,köszi :R

(#88731) laleeee


laleeee
őstag

Laza mmcx csatlakozón lehet valahogy állítani ?

(#88732) -NoVa- válasza laleeee (#88731) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kevésbé lazán illeszkedő MMCX kábelle pl. A FiiO kábelek általában feszesek, az earbudom saját forrasztású kábelén is feszesen kapaszkodik a csatlakozó. Előre persze nehéz vakon megmondani, mert az MMCX egy elég lazán kezelt szabvány.

(#88733) Prométeusz


Prométeusz
újonc

Sziasztok! in-ear fülhallgatót keresek zenehallgatásra. (főleg telefonról) Valami olyat keresek ami viszonylag kiállja a próbát mindenféle stílusú zenénél. (sejtem hogy nem egyszerű) Eddig 5k-nál feljebb soha nem mentem árban, mert megfelelő tudás híján féltem picit de most szeretnék jobb minőségre váltani. 15-20k környékén lőném be a keretet, de ha van kiugróan jobb picivel többért akkor az is érdekelne. Mikrofon nem szükséges. Nem elsőrangú prioritás de külsőleg valami letisztult fekete formára gondoltam. Előre is köszi a segítséget.

(#88734) emiki6 válasza Prométeusz (#88733) üzenetére


emiki6
veterán

[link] 👌

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#88735) Tulku válasza laleeee (#88731) üzenetére


Tulku
veterán

Valamelyik tag elengedte magát...látatlanban a szorító acél gyűrűre gyanakodnék, de nekem már kopott ki Westone mmcx female socket is...tehát ha mozgatod és szakadozik akkor reboot, ha nem akkor várd meg, míg azt csinálja türelmesen...

(#88736) laleeee válasza Tulku (#88735) üzenetére


laleeee
őstag

Mi az a reboot ?

(#88737) -NoVa- válasza laleeee (#88731) üzenetére


-NoVa-
őstag

Timeless? A gyári draút amúgy feszes volt csak kontaktos, a B terved meg laza benne?

(#88738) laleeee válasza -NoVa- (#88737) üzenetére


laleeee
őstag

Timeless baloldala. Sajnos minden mmcx kábel laza benne és forog, nem vészes, kontakt hiba nincs, de azért annyira nem örülök neki. Ilyen volt az ibasso it00 egyik oldala is. A Timeless kábele az minden mmcx-es fülesemmel süket, de ahelyett már küldtek egy másikat, habár nem fogom használni. Ezeket találtam : [link] [link]
Te javítottál már meg laza mmcx konnektort ?

[ Szerkesztve ]

(#88739) -NoVa- válasza laleeee (#88738) üzenetére


-NoVa-
őstag

Igen, az egyik earbud kábelénél a gyűrűre forrasztóónból húztam egy nagyon vékony csíkot az egyik oldalán. Ott teherviselő elem a lefelé lógó kábel, over ear cuccoknál a lazaság és az elforgás nem zavar, a P1 -ben könnyedén forog és lötyög kicsit. Ha amúgy nem jön le túl könnyen, és jó a kontakt, a gumigyűrűs megoldás egyszerűbb.

(#88740) laleeee válasza -NoVa- (#88739) üzenetére


laleeee
őstag

Hon lehet venni olyan gyűrűt ?

(#88741) Tulku válasza -NoVa- (#88739) üzenetére


Tulku
veterán

Sajna az mmcx csatlakozást nem fülesnek fejlesztették ki, a mini mmcx is antenna csatlakozó, ahol azért nem éri közel sem akkora terhelés, a folyamatos forgásról már ne is beszéljünk...az acélgyűrű szorító ereje egyre csökken illetve ha bepattan is elforog a csatlakozó.
Most a melegér érintkezőjének kialakításáról már ne is beszéljünk...

(#88742) -NoVa- válasza laleeee (#88740) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindenkinek van egy szent alaplaposdoboza valahol egy kupac PC házból kihagyott apró csavarral, ott néźz körül először. Pl régi Zalman procihűtő csavarjaihoz járt olyan.
Aztán ha nincs kéznél, csavarbolt.

(#88743) -NoVa- válasza Tulku (#88741) üzenetére


-NoVa-
őstag

Drónépítésnél szerencsére jobban odafigyelnek csatlakozók beszerzésére, ott éri elég kemény G eleget.

Ezt meg csak úgy bedobom:

(#88744) Tulku válasza -NoVa- (#88743) üzenetére


Tulku
veterán

Nem azzal van baj, hogy az mmcx kezdetben nem csatlakozik megfelelően....hanem azzal, hogy nem kihúzogatásra, bedugdosásra tervezték (mint mondjuk egy porszívó tápkábelét) hanem oldható kötésnek...
Illetve a fülesek esetén forognak körbe-körbe és szépen kikopnak...ezért nem használnék semmilyen mmcx-et füles építésekor...

(#88745) xabolcs válasza Tulku (#88744) üzenetére


xabolcs
őstag

0.78-as kabeleim meg LC-BT2-m van.

Inkabb tarazzak be 0.78 - mmcx atalakitobol, mintsem varjam, hogy a mmcx-es fullhallgatoim csatlakozoi megpusztuljanak?

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#88746) Tulku válasza xabolcs (#88745) üzenetére


Tulku
veterán

Nem tudom az átalakító mit old meg...attól az mmcx még ott marad a helyén és forog körbe körbe mikor fel és leveszed a fülest...ez vágja haza a legtöbbjét nem pedig a rossz építés...persze a kukakínai izék már a kezdetekkor nem pattanak be pontosan és forognak össze vissza, míg egy CA mmcx csatija nagyon hájend és sokáig tart...

(#88747) xabolcs válasza Tulku (#88746) üzenetére


xabolcs
őstag

Annyit megoldana, hogy ne kelljen szet- es osszepattintani a csatlakozot ... de ahogy mondod, az olcsobb fulhallgatom szepen forog az mmcx csatlakozo menten, a dragabbik meg osszepattintas utan "be van ragadva", esze agaban sincs elfordulni. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#88748) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Azért a 2pin is beteg dolog, egy ennyire egyszerű dolgot annyiféleképpen tudnak elrontani, hogy döbbenet. A méretezés csak egy dolog, századmilliméteres nagyságrendnél bőven van lehetőség méretpontossági hibákra, ezt még tetézik a süllyesztett/emelt/lapos variációkkal, és akkor 0.78mm 2pin az LC-BT2 is, meg az RSV is, mégsem lehet együtt használni a kettőt, mert a FiiO lapos csatlakozója nem lóg be elég mélyen a süllyesztett 2pin-hez. A QDC-t aki kitalálta, azt is csalánnal ütném, és rögtön csináltak belőle szögletes és ovális változatot is, hogy biztosan ne lehessen mindenféle kábellel használni őket. Nagyon sok energiát öltek bele, hogy az MMCX mégis egész elfogadgatónak tűnjön :)

Persze a P1-en és az earbudokon kívül nem használok MMCX-et sehol, az earbudnál meg kell a gyűrű, hogy megtartsa a kábel tömegét. Egyetlen earbudnál láttam eddig 2pin csatlakozást, a VE Zen 2.0 Omega edition, ott a műanyag burkolatba pattan be a speciális csatlakozóházforma, és így hiába bontható, más kábellel úgysem lehet használni.

(#88749) laleeee válasza -NoVa- (#88742) üzenetére


laleeee
őstag

Eartip szárából levágtam egy karikát ,mostmár nem forog, köszi a tippeket 👍

(#88750) laleeee


laleeee
őstag

Emán egy jó felvétel [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.