Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#31751) King Unique válasza rollrk4h (#31746) üzenetére


King Unique
titán

Ennél szintén az a helyzet, mint a linkelt példánál. Vagyis az attribútum értéke alapján elvileg rendben van, de a mélyebbre hatóbb elemzéshez vannak különféle tesztek is a programban, mint pl. a részletes önteszt stb. Ha a gyári szoftver egyáltalán nem kezeli az SSD-t és nem a szoftver / telepítés hibájáról van szó, akkor az mindenképpen rendellenes. Pláne, hogy másoknál működik ugyanez a program ugyanilyen SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#31752) Emperor_ válasza pingwin92 (#31750) üzenetére


Emperor_
addikt

Elvileg nincsen sata1, 2, 3 kábel külön.
A hdd.t nyugodtan tedd a sata3-as portra.
CrystalDiskInfo megmutatja pontosan, hogy mit tud az eszköz és milyen porton van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31753) pulutodurumo válasza pingwin92 (#31750) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A winyó úgysem tudja a SATA 3 max. sebességét, úgyhogy ebből a szempontból mindegy.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#31754) Doky586 válasza pingwin92 (#31750) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sok lapnál a kiegészítő chipes Sata3 port lassabb mint a natív inteles Sata2..
Érdemes letesztelni.

(#31755) Frawly válasza Emperor_ (#31748) üzenetére


Frawly
veterán

Nem véletlenül írtam, hogy nem ekézni akarom, jó lenne, ha továbbra is lehetne rá támaszkodni. De egyre gyakrabban van gond vele. Az újabb verzió sem segít, mert a stabil kiadás 5.20-as, ennél újabb bétában sincs, a béta az még mindig a régi 5.01-es verzió. Persze, küldeni kell a fejlesztőknek riportot az SSD adataival, de idő lehet, míg lépnek rá, és tényleg belekerül az új verzióba.

[ Szerkesztve ]

(#31756) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Idle állapotban mennyi lenne a normális írt adatmennyiség WIN7 alatt?
Vagy csak nekem tűnik soknak? Kikapcsoltam az ajánlott dolgokat az itteni írás szerint, a cache helyét is átállítottam a böngészőnek, de a HDsentinel-es értékeket nézve mintha semmivel nem írna kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#31757) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Az még lemaradt hogy a wear leveling számláló is már 2, pár nap alatt.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#31758) Emperor_ válasza Moonwolf (#31756) üzenetére


Emperor_
addikt

Felhasználás függő, 5-30 GB/nap.
Hdd.nél ugye sose vizsgáljuk ;-)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31759) rollrk4h


rollrk4h
csendes tag

Helyzetjelentés:

Alapos guglizás után sikeresen látja a gépem az ssd-t a kingston ssd manager programmal, ami alapján egészséges az ssd-m.

Egy kis segítség azoknak, akiknek nem látja a program az ssd-t ez a megoldás rá:
The Windows AHCI driver must be loaded. To do this, right click on Computer and choose manage. Go to IDE ATA/ATAPI controllers>AMD SATA Controller or Intel SATA Controller. Right click on this and choose Update Driver software. Select Browse>Let me pick. Choose "Standard AHCI" from the list. Then reboot the computer. Then you should be able to run the toolbox.

(#31760) pingwin92 válasza Emperor_ (#31752) üzenetére


pingwin92
aktív tag

Igen, szerintem is így kell legyen, csak láttam már alaplap használati utasításában a tartozékok résznél, hogy a kéket a SATA 2-re, a feketét a 3-ra, de valószínűleg csak a dizájn miatt.

szerk.: Aha, itt egy teszt, ami igazolja is, hogy nincs különbség.

(#31753) pulutodurumo: Azért kérdeztem, mert az összefoglalóban is benne van, hogy elvileg mindegy, de a gyakorlatban néha mégsem. De akkor kötöm a SATA 3-asra azt is.

(#31754) Doky586: Azt a két SATA 3-as portot natívan, a Z77-es chipset vezérli, úgyhogy ezzel nem lesz baj.

[ Szerkesztve ]

(#31761) #71823360


#71823360
törölt tag

Ocz ssd-k garanciális ügyinzésével kapcsolatban kérnék segítséget.
Pár éve vásároltam itt egy 512-es vector ssd-t, akkor az eladó 3 év garanciát vállalt. Lövésem sincs mennyi idő után kezdte el az ssd a hülyeségeit, de bő fél év volt mire mindent kizártam az ssd-n kívül, addig 1-2-3-4 hetente húztam új rendszert. Bő egy éve intézi a garanciát az eladó, de ha bő egy év alatt nem ért ide, akkor inkább még időben lépnék, amíg él rá a gyári 5 év gar.
Szóval milyen irányba induljak?
A nagyker válaszra sem méltatott, szóval valami komolyabbra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#31762) Frawly válasza Moonwolf (#31756) üzenetére


Frawly
veterán

Normál felhasználásnál Win7-Win10-nél 20-30 GB/nap, és ezzel az ütemmel is 10-20 évet bírnák a NAND cellák. Nem idle, hanem napi átlag. Ne kapcsolgass ki semmit, a böngészőcache-t is tedd vissza az SSD-re. Azért vettél SSD-t, hogy gyorsítson, és ne a lassú HDD-ről fusson minden. Erre szoktam írni, hogy ha kímélni akarod az SSD-t, kiveszed a gépből és beteszed közszemlére egy üvegvitrinbe, de azóta kiderült, hogy ott is tönkre fog menni az állástól.

Ne tévesszen meg, hogy az első napokban sokat írsz rá, OS install vagy klónozás, adatok visszahúzása, progik telepítése, benchmarkok futtatása (amik szintén gigákat írnak), így a napi átlag eleinte soknak tűnik, de 1-2 hónap alatt lemegy a 20-30 giga / nap tartományba, vagy még az alá is.

Ha mégis nagyon sokat ír valami (50-100 giga / nap vagy afölött), akkor a Feladatkezelőben bekapcsolod a folyamatok mellett az írás bájtokban oszlopot és megnézed mi ír sokat.

A Wear leveling számlálónál soknak tűnik a 2, de tegyél be a gyári programmal képet a SMART adatokról. Vagy HD Sentinellel a SMART fülről, ne az Általánosról.

[ Szerkesztve ]

(#31763) Frawly válasza #71823360 (#31761) üzenetére


Frawly
veterán

Ilyenkor elállhatsz a szerződéstől és visszakérheted a pénzed. Fogyasztóvédelemhez tudsz esetleg fordulni, ha ezt megtagadják. Esetleg bíróságra, de az költséges.

(#31764) Frawly válasza rollrk4h (#31759) üzenetére


Frawly
veterán

Ezt mi is elmondjuk itt a topikban mindenkinek, hogy ne spéci drivereket használjon, hanem az alapértelmezett MS szabványos AHCI drivert. 10 emberből 9 nem így tesz, és szopás van vele.

(#31765) #71823360 válasza Frawly (#31763) üzenetére


#71823360
törölt tag

Rengeteg időm ment el, mire egyáltalán mindent kizártam, több időt nem szúrnék el a történettel. Max megy a csalósba egy bejegyzés, de annak se sok értelmét látom.
Közben próbálkoztam ocz rma keresőszavakkal, kaptam is egy sablon választ a firmware frissítésről és secure erase-ről. Még egyszer rákérdeztem náluk a garanciára szériaszám alapján, várom a válaszukat.
Azért köszönöm:R

(#31766) Emperor_ válasza #71823360 (#31761) üzenetére


Emperor_
addikt

Csak, hogy én is értem :-D
Használt/új SSD.t vettél a hardver apró.n amire az eladó személy 3 évet vállalt, de reagál.
A kérdésed az, hogy fordulhatsz- e a gyártóhoz?

Sajnos nem tudom. Keresd meg az OCZ- T közvetlenül! Gyári szám, számla másolat. Hátha.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31767) Emperor_ válasza Emperor_ (#31766) üzenetére


Emperor_
addikt

...értsem
...nem reagál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31768) #71823360 válasza Emperor_ (#31766) üzenetére


#71823360
törölt tag

Tőle* vásároltam, és adott 3 év garanciát, amit bő egy éve "intéz". Mivel nagykerben dolgozik, így el tudod képzelni, hogy mennyi papírt kaptam. De pont a melóhelye miatt mertem bevállalni, és amúgy többször is üzleteltem vele. Bő egy éve hiteget, hogy intézi a dolgot, és szerintem lassan kicsúszok az 5 évből. De az is lehet, hogy szériaszám alapján már amúgy sincs rá garancia. Ezt próbáltam kideríteni, és erre várom a választ a gyártótól.

szerk.: * inkább kivettem a linket.

A lényeg: nem számít sem rang, sem komoly pozíció a nagykernél....

[ Szerkesztve ]

(#31769) Emperor_ válasza #71823360 (#31768) üzenetére


Emperor_
addikt

Értem.
Ha sikerül a gariztatás esetleg beszámolhatsz róla.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31770) Moonwolf válasza Frawly (#31762) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Nem kímélni akarom, munkára kell.

Itt a kép a saját progijával az állapotáról és HDSentineles kép a wear leveling-ről.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#31771) Photrik ^^


Photrik ^^
csendes tag

Sziasztok!

Megérkezett a válasz a HDS fejlesztőitől a Kingston A400 SSD család kondíció problémájáról. Ez a típus érdekesen működik az első napokban.

"Igen, ez a típus kicsit érdekesen működik: az élettartam legelején a szöveges értékelésben
is említett #231 SSD Wear Indicator attribútum (mely a memóriacellák általános elhasználódását
hivatott mutatni, mely az írás, normál használat miatt lassan de folyamatosan változik)
olyan, mintha 0% kondíciót mutatna.

Ez általában rövid időn belül változik és beáll normál értékre a használat következtében
(sokszor már egy alap rendszer-telepítés is elég neki) így ennek megfelelően a
Hard Disk Sentinel program is 100 (vagy legrosszabb esetben 99) % kondíciót mutat rá.

Néhány napon belül (használattól, írt adatmennyiségtől függően) ez valószínű meg is történik:
ekkor már a jóval kedvezőbb tökéletes (és zöld színnel megjelenő) állapot jelent meg.
Alul a grafikon aznap még a 0 %-ot
mutatja (mivel az a napi leglacsonyabb értéket jeleníti meg) de a következő naptól már
a kedvezőbb érték látszik.
"

És való igaz. A mai nap már ezt írja rá a HDS:

Rendben üzemel továbbra is. :))

[ Szerkesztve ]

(#31772) Frawly válasza Moonwolf (#31770) üzenetére


Frawly
veterán

Van egy jó hírem. Ez az SSD 99%-os, nem 98%. A wear levelingnél nem az ún. „nyers/RAW” értéket kell nézni (ez nálad 2), hanem a 0-100 tartományba eső ún. „normalizált” értéket (99). Már pedig sok SSD-nél már akkor lemegy 1%-nyit, ha csak egy bájtot is kiírsz rá, de ezek a %-csökkenések nem lineáris követik egymást, tehát ha gyorsan esett 1%-ot, az nem jelenti azt, hogy akkor a következő csökkenés is gyorsan jön, lehet ahhoz egy csomót kell rá írni. Ráérsz a kondíció miatt aggódni, ha már 20% körül lesz. Egyébként meg ennek a SMART értéknek a számítása úgy van megtervezve, hogy ha eléred a 0-át, akkor sem megy tönkre az SSD, a legtöbb esetben boldogan működik tovább hiba nélkül, ez csak neked egy jelzés, hogy elérted azt a használtsági szintet, ami fölött a gyártó már nem tudja garantálni a megfelelő működést, és a meghajtó lecserélését ajánlja.

Megnéztem neked az összírásod, az LBA szektorokat átszámoltam, és 351,8 gigát írtál fel, ha jól emlékszem valami két hét körüli idő alatt. Ez kb. 25 giga per nap, ez a szint lófügyi tejszínhabbal, nem írásmennyiség. Ilyen írási ütemben az életben nem fáradnak el a cellák. Ne kímélgessed, használd. Főleg, hogy ez az írásátlag még fog lejjebb menni a sokadik hónap környékén, mert nem klónozol meg telepítesz rendszert minden nap, meg benchmarkokat sem futtatsz, amik gigákat írnának rá. Néha egy-egy játék meg Windows-frissítés meg ha több giga is, belesimul a hosszú távú átlagba.

(#31773) TIT válasza Frawly (#31772) üzenetére


TIT
veterán

Nincs egy progi ami kiírja számolgatás nélkül mennyi lett ráírva?

(#31774) Frawly válasza TIT (#31773) üzenetére


Frawly
veterán

De van. Az SSD gyári programja, vagy a HD Sentinel (ha épp nem fals adatokat közöl), vagy SSDOK (ha felismeri a meghajtót).

Én Linuxon egy saját scriptet írtam, ami a lefuttatja a smartctl-t, és grep-pel kimásol a kimenetéből statisztikai adatokat (mennyi az összírás, hány napos a meghajtó, ez calc-kal kiszámolva napi mekkora írást jelent, mennyi írás van hátra a TBW limit eléréséig ezen Crucial MX300 525 GB-os meghajtón, és ez a jelenlegi írásütemmel hány évet vesz majd igénybe, mekkora a meghajtó kondíciója). Egyedül a meghajtó életkorát nem a smartctl-ből kérdezi, mert ott csak üzemórát tudna, de az az energiatakarékosság miatt nem a valós értéket mutatja, így az életkort kézzel programoztam bele (mikor szereltem be a gépbe az SSD-t), és a date paranccsal számolja ki az aznapi és a mai dátum között hány nap telt el, a két határnapot is beleszámítva.

Pont tegnap húztam le a ~10 gigás torrentet. Az írásstatisztika napi 4,248 gigáról felment nagyon durván 4,25-re. Ilyen írásütemmel még 104,6 év van a 160 TBW eléréséig. Ha nem vigyázok, az nagyon gyorsan eljön :DDD Igaz ez azért ilyen alacsony írásütem, mert a Linux eleve nem ír sokat, ennek a napi 4,2 gigának is a nagyja letöltött torrent, nem a rendszer és a többi program írásmennyisége. A második legtöbbet író program egyébként a pacman csomagkezelő, amivel a frissítéseket húzom le és progikat telepítek. 1,37 TB írás után is még mindig 100% a meghajtó kondíciója. Pedig 3D TLC, nem is MLC vagy SLC. Meg csak 1 év garival tudtam venni, nem tudtam a Crucialhoz beregisztrálni, hogy legalább a 3 év meglegyen. A topikban meg azon aggódnak az emberek, hogy 5-10 év legyen rá, meg örökké menjen :D

(#31775) Emperor_ válasza TIT (#31773) üzenetére


Emperor_
addikt

Ha a SMART adatokban benne van ez az infó, akkor tudnak a programmok bármit kijelezni.
Ha a gyártó nem ír ilyen infókat, akkor nincs mit kijelezni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31776) TIT válasza Frawly (#31774) üzenetére


TIT
veterán

Köszi.
SSDOK-ba nem láttam ilyet+a sajátjába se hirtelen,de még nem ertem piszkálni nehogy defragmentáljon nekem.
Én is fosok mert első ssd-m de nem kapcsoltam ki winbe semmi hülyeséget+limitáltam,majd ha bekrepál akkor max.nem veszek többet,akkor marad a hdd.
Azért vettem,hogy használjam,nem idegeskedni+aggódni.

Emperornak is köszi.

(#31777) dugo_ válasza TIT (#31776) üzenetére


dugo_
veterán

És ha bekrepál az alaplap? Vagy a monitor? :U Akkor többet nem veszel?

Pont ugyanolyan elektronikai alkatrész, mint bármi más. Ha elromlik, akkor gariztatod, ha már lejárt róla, akkor valószínűleg úgysem volt már túl nagy piaci értéke.

Pont ugyanannyit kell vele idegeskedni, mint egy HDD-vel. Csak itt nem a hibás szektorokat kell néha figyelgetni, hanem az irreális írásmennyiséget.

(#31778) TIT válasza dugo_ (#31777) üzenetére


TIT
veterán

Nem,a többiről nem keringenek ilyen rémhírek,hogy mint a hímestojásra úgy kell vigyázni.
Ha többet ír rá azzal se tudok mit csinálni,de bírnia kell.

(#31779) varmi2 válasza TIT (#31778) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ssd-ről sem keringenek rémhírek. Amire te gondolsz az jó 10 éves történet, de kiderült, hogy tartósabbak, mint azt előre lehetett gondolni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#31780) Emperor_ válasza TIT (#31778) üzenetére


Emperor_
addikt

Olvasnivaló.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31781) Anonymus23 válasza TIT (#31778) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem kell ezzel annyira vigyázni, bizonyos értelemben (fizikai behatás) még jobbak is mint a HDD-k.

A meghibásodás meg egy olyan dolog, hogy bármelyik beadhatja a kulcsot bármikor, és a fontos adatok védelme (biztonsági másolat!!!) az meg nem SSD (vagy HDD, ODD) specifikus, hanem adatra érvényes, szóval nem kell parázni, használni kell és élvezni a HDD-hez képest nagyságrendekkel jobb sebességi élményt.

;) - The Power of the Light Side

(#31782) TIT válasza Emperor_ (#31780) üzenetére


TIT
veterán

Az már megvolt régebben,csak 2 éves cikk.

Anonymus23: Igen tudom,hogy ezt lehet rugdosni és nem kell félni a bad sectoroktól,csak el vagyok kényeztetve mert már 9 éve megy a vinyó hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#31783) Superhun válasza TIT (#31782) üzenetére


Superhun
addikt

Az SSD-n is lehet bad sector. Keress csak rá ebben a topikban.

(#31784) TIT válasza Superhun (#31783) üzenetére


TIT
veterán

Igen?Sose hallottam róla,akkor nagyon jó.
0,64Tb idáig 1 hónap és 1 hét alatt.

(#31785) Frawly válasza TIT (#31776) üzenetére


Frawly
veterán

Teljesen felesleges fosni, egyik progi sem fogja neked defragmentálni. Ezek a programok, amelyekről szó van, mind csak infókat írnak ki az SSD-ről, amit a SMART-ból meg az OS-től szednek. Ha esetleg valami 1000 éves defrag progit erőltetsz rá, az lehet töredezettségmentesíti, de olyan szutykot a gépen úgyse érdemes tartani, meg ha tegyük fel legrosszabb esetben valami defragmentálja, akkor sem romlik el tőle, csak feleslegesen kap egy kis plusz írást.

Ezek szerint az SSDOK nem ismeri a meghajtót, nem találja a saját adatbázisában. Előfordul.

Még pár év, és az ilyen belépő szintű, legkisebb tárterületű SSD-knek annyira lemegy az áruk, hogy 250 gigások az olcsóbb fajta pendrive-okkal és SD-kártyákkal lesznek egy árszinten. Ha kihúzod azzal az SSD-vel 3 évig, már jó vagy, de valószínű simán fog az menni 5-8 évet is. Utána sem a cellák fáradnak ki, hanem a vezérlő öregszik ki. Már most is elég olcsók az ilyen belépős SSD-k, pedig az áruk a memóriákkal egyetemben mesterségesen magas árszinten vannak tartva.

HDD is bármikor bedögölhet, érdekes, annál nem mennek rá az emberek az 5 év garira, meg nem várják el, hogy örökké menjen. SSD-nél meg igen. Gondolom az a bizalmatlanság alapja, hogy még mindig túl új technológiaként tekintenek rá. Pedig a mai értelmeben vett SSD-k nagyon régóta vannak, már az IDE korszakban is voltak (csak nem érte meg őket venni, mivel se gyorsabbak, se megbízhatóbban nem voltak, cserébe méregdrágán mérték), de csak most kb. 9 éve a SATA-s meg az NVMe-s modellek elterjedésével értek el egy olyan sebesség/megbízhatósági szintet, hogy új dimenziót tudtak nyitni a tárolóknál, rendszermeghajtóknál, és most néhány éve kezdtek megfizethetők lenni az átlag felhasználó számára is.

Rémhírek meg csak azért keringenek az SSD-ről, mert a korai SSD-knél nem tudták az emberek mit bírnak majd ezek, ki mennyit fog ráírni, így mikor látták a gyártói specifikációkat, hogy 10 000 meg 100 000 írásciklus egy NAND cella élettartama, akkor mindenki befosott, hogy úristen, olyan lesz mint a pendrive, hipp-hopp tönkremegy, folyóeszköz lesz, mint a floppy meg az SD-kártya. Így mítoszokat gyártottak, hogy kímélni kell, meg minden OS-es dolgot letiltani rajta, meg mindent a lassú HDD-re kell átteni. Közben meg kiderült, hogy az egész felesleges pánikkeltés volt, jó nagy kárt okoztak vele, mert az emberek nagy része keresővel még mindig ezeket a 9-10 éves kímélős cikkeket találja meg, és elhiszik.

[ Szerkesztve ]

(#31786) Frawly válasza TIT (#31784) üzenetére


Frawly
veterán

Látod, mondtam én, már lement az írásátlagod 20-30 giga/napról 17,7 körülire, és még tovább fog csökkenni, ha egy 2-3 hónap múlva nézed, anélkül, hogy törekednek kéne rá, hogy kevesebbet írj. Ilyen ütemben majdnem 16 év, mire eléred azon az SU800-on a 100 TBW-s limitet, és még utána sem fognak a cellák elfáradni.

Rossz szektor meg simán lehet SSD-n is. Ilyenkor a vezérlő a tartalék szektorokból befog használatban, ezt a SMART-ban a reallocated sector count értéke jelzik, ha ez elér a kritikus szintet, akkor a kondíció értéke megy le, és már azelőtt figyelmeztetve leszel a meghajtó halálára, mielőtt az első olyan tényleges rossz szektor megjelenne, amit már a vezérlő sem tud másikra kicserélni.

[ Szerkesztve ]

(#31787) Piftuka válasza TIT (#31715) üzenetére


Piftuka
veterán

"Nem forgalmaznak szürkeimportot,több dolgot vettem ott és megadták a max.garit,gyárit is a moncsira és az adata 800-ra is 3 évet adtak."

Hogy a monitorra és más termékre mennyi jótállást kaptál, az jelen esetben sajnos irreleváns!

Ahogyan említettem, sem a Samsung, sem az ADATA ominózus SSD meghajtóira nem adják meg a gyári jótállást. Szerinted vajon miért?

"Aquila non captat muscas."

(#31788) TIT válasza Frawly (#31786) üzenetére


TIT
veterán

Az adata 2 millió óra tbw-t adott meg,nem parázok,használom normálisan aztán kész,a 256-ost vettem a játékok miatt,azok jobban is bírják a strapát.
10-ért is van 128-as kingston csak azoktól inkább tartózkodtam,mert fele annyit írnak rá+azokkal volt pár nyüg.
Az adata szoftvere totalba írja az írást nem részletezve.

Piftuka: Lehet csak a 920-asra nincs a gyári gari,a 800-ra 3 évet adtak,de az aqua is és ipon is szeret kevesebbet adni,sőt 1 évet valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#31789) Piftuka válasza Emperor_ (#31396) üzenetére


Piftuka
veterán

"Majd számolj be kérlek a garis cseréről!"

Ma hívtak az üzletből, hogy a szerviz küldött egy új Intel SSD-t a régi helyett. A "legutóbbi szériából"...

Gondolom, az Intel 545 lehet az.

Bár azt mondta az eladó srác, hogy "kicsit rá kell fizetni"... Amit nem értek, mert az én SSD-m ~35.000 forintba került. :F

És én elveszítettem a bizodalmamat az Intel SSD-kben.

Megnéztem, árban, méretben, illetve jótállási időben melyik típusok jöhetnek szóba az ajánlottak közül:

ADATA SX950 XPG - 240 GB - 6 év jótállás

ADATA SU900 - 256 GB - 5 év jótállás
--> Erről kérdeztem itt korábban, hogy melyik korábbi modell utódjának számít!? Nem tudjátok?

Crucial MX500 - 500 GB - 3 év jótállás

Crucial MX300 - 525 GB - 3 év jótállás

Bár készleten csak az utóbbi van a honlap alapján...

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#31790) Frawly válasza Piftuka (#31789) üzenetére


Frawly
veterán

Ez elég bullshitnek tűnik. Mi az, hogy a szerviz küld másik SSD-t? Meg ráfizetni 35 ezres vételár felett még valamennyit egy 28 ezer forintos Intel 545-re? Nem normálisak ezek, szerintem a Petőfi Csarnokba küldd el őket, oda is nagyon gyorsan. Vagy adnak egy ugyanolyat, mindenféle ráfizetés nélkül, vagy vissza a pénz. Esetleg a jóindulatodon múlik, hogy a visszajáró pénzt esetleg náluk vásárolod le, erre nem kötelezhetnek.

(#31791) Frawly válasza TIT (#31788) üzenetére


Frawly
veterán

A 2 millió üzemóra az nem TBW, hanem MTBF. Ez egy még kedvezőbb adat, cirka 228 évet jelent, ha folyamatosan megy az SSD. Ha csak napi átlag 12 órát használod, akkor kb. 456 év. Nyilván ennyit nem fog menni, még csak a jelenlegi írásátlagod által előrevetített 16 évet sem valószínű. Átlagos felhasználás mellett valahol reálisan 8 év környékén lehet várni a végét egy konzumer SSD-nek, ha nem selejt vagy szériahibás. A jövőbe kéne hozzá látni, hogy meg tudjuk mondani, bedögölhet 3 hét után is, minden előjel nélkül, akkor is, ha kímélve volt, erre meg a gariztatás való.

Adatokról mindig kell lennie mentésnek, nem csak arra az esetre, ha kifárad a háttértár, hanem ha pl. valamit véletlen letörölsz, felülírsz, felülmentesz, bekapsz egy fájlokat letitkosító zsarolóvírust, gépbe belevág a villám, elpukkan a táp, stb..

(#31792) dugo_ válasza Frawly (#31790) üzenetére


dugo_
veterán

szerintem a Petőfi Csarnokba küldd el őket, oda is nagyon gyorsan

Már lebontották rég. :DDD

(#31793) Emperor_ válasza Piftuka (#31789) üzenetére


Emperor_
addikt

Az Intel 545s jónak tűnik a speckója alapján :K .

Az SU900 az SP920 utódjának tűnik, abba a termékvonalba tette az Adata, elvileg Micron 3D MLC.

review review 2 review 3

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#31794) 7om válasza Frawly (#31701) üzenetére


7om
tag

Na megcsináltam a képernyőmentést, nem tudom minden oké-e.Viszont azt vettem észre, hogy nem sok a változás sebességben az ezex-hez képest, egyedül a boot idő gyorsabb.

(#31795) Frawly válasza dugo_ (#31792) üzenetére


Frawly
veterán

Nagy Feró után szabadon mindig is fennmarad, mint intézmény, ha valakit a hátsó térfélre akarsz elküldeni :DDD Mióta lebontották, azóta még szarkasztikusabban hat :D

(#31796) Frawly válasza 7om (#31794) üzenetére


Frawly
veterán

Na, látod, nem volt nehéz. Még a mentő sem vitt el :DDD

A képen minden rendben van. Minden beállítás megfelelő. Ha nem hibernálsz, akkor a hibernációt tiltsd le (esetleg a hátramaradó hiberfil.sys-t töröld le), de nem kötelező, ha van elég szabad helyed, meg minden 100. évben hibernálsz mégis egyet, akkor elfér.

Virtuális memóriánál 400-4000 MB közötti értéket ajánlanak itt a PH-n, de ez is tőled függ, hogy 8 GB RAM mellett mekkora swapra van szükséged, milyen programokat futtatsz, egyszerre hányat.

A sebesség is rendben van, ennek ennyit kell mennie. Az SP920 kicsit lassúcska írásban, de nem vészes, a gyakorlatban nem veszed észre, csak benchmarkokon jön ki.

(#31797) Piftuka válasza Frawly (#31790) üzenetére


Piftuka
veterán

Igen, én tudom. :K

Kiderült, hogy a "ráfizetés" része azt jelenti, hogy az Intel 535 SSD-met jelenleg 29.990 forintos listaáron forgalmazzák (forgalmaznák, ha még elérhető volna kereskedelmi forgalomban), a szerviz által cserébe küldött 545-ös egy szűk ezressel olcsóbb.

Ám örülhetek, mert "minden paraméterében jobb". Ami egyébként nem igaz, mert bár nagyobb a kapacitása, és gyorsabb(nak mondott), nem MLC, hanem TLC NAND-ot használ, ami ugyebár kevésbé tartós.

A forgalmazó által ajánlott opcióim:
- elfogadom az említett újabb Intel típust,
- vagy más típust kérek cserébe, de a saját, hibás példányomat csak 29.990 forintért számolják be az új termék ellenértékébe,
- illetve elállhatok a szerződéstől, de akkor is csak a (szerintük) "jelenlegi" árát kapom vissza az Intel 535-nek.

Mivel mindezt természetesen nem fogadtam el, felveszem a kapcsolatot a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fogyasztóvédelemmel foglalkozó jogi irodájával, hogy tájékoztatást és konfirmációt kérjek a hatályos vonatkozó jogszabály, és fogyasztói jogaim vonatkozásában, valamint természetesen írok egy tárgyilagos, és maximálisan udvarias levelet a forgalmazónak, a fentiekre korrekt, jogszerű, számomra is elfogadható megoldást keresvén.

Bízom benne, hogy ez értő, empatikus fülekre, és "Client first" hozzáállásra talál! :)

"Aquila non captat muscas."

(#31798) Piftuka válasza Emperor_ (#31793) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az Intel 545s jónak tűnik a speckója alapján"

A "sima" 545-ös a cserepéldány, és az 535-tel ellentétben nem MLC, hanem TLC, ugye tudod? (Egyébként az 545s is.)

"Az SU900 az SP920 utódjának tűnik, abba a termékvonalba tette az Adata, elvileg Micron 3D MLC."

Köszi az info-t, ez jó kis cuccnak tűnik a tesztek alapján! :K Arról már nem is beszélve, hogy beszerelő kereteket és "gumibakot"i is adnak hozzá a csomagban... Igazán példás!

Mindenképpen az egyik befutó a csere során.

(Csak ahhoz ugye előbb megoldást kell találni arra, amit az előbb írtam...)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#31799) Superhun válasza Piftuka (#31797) üzenetére


Superhun
addikt

Írj kérlek a "Garancia kérdés, fogyasztóvédelem" topikba itt a PH-n. Ott tudunk segíteni gariügyintézéses problémákban.

(#31800) TIT válasza Frawly (#31791) üzenetére


TIT
veterán

Köszi,legalább nem kell nekem kiszámolni :)
Az MTBF nem lehet a meghibásodások között átlagosan eltelt idő.
Szerencsére nem szoktak a dolgaim tönkremenni,a vinyóm is 9 éves+táp is.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.