Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#32701) Doky586 válasza molnarpeter (#32700) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Registry-t átírtad mielőtt a biost átkapcsoltad..?
(anélkül mindenkinél kékhalálozna)

amúgy 2GB ramhoz inkább 32bites wint tennék.

[ Szerkesztve ]

(#32702) molnarpeter válasza Doky586 (#32701) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

TLDR: Failsafe módban indítottam, AMD AHCI driver így működött.

Long: Installer miatt is trükközni kellett, AHCI-vel elindult, de le kellett húzni az SSD-t, különben kékhalál. POST, drive lehúz, installer elindult, SSD visszadug, AMD driver betallóz másik pendrive-ról, és így ment is... Majd ismét kékhalál a reboot után, mikor már az SSD lett volna a boot eszköz. IDE módú csatin folytatódott, onnan felment az AMD AHCI driver, failsafe után úgy is működött. Mivel már a media creator által létrehozott telepítő ISO drivere sem támogatta, ezért merem feltételezni, hogy gyakorlatilag az IDE a megoldás.

Kérdés: konkrétan mi hátránya lesz az IDE-nek? TRIM check v0.7 szerint is működik a parancs.

[ Szerkesztve ]

(#32703) Frawly válasza molnarpeter (#32702) üzenetére


Frawly
veterán

Az, hogy kicsit lassabb lesz IDE alatt a meghajtó, meg egyes energiatakarékos funkciói nem biztos, hogy mennek úgy. Mondom, én inkább AMD AHCI driverrel hajtanám, és néha IDE beállításon vagy Linux alól TRIM-elném. Megvan TRIM nélkül is egy ideig.

(#32704) Doky586 válasza molnarpeter (#32702) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

IDE módban nem működik a
- hot swap egyik azon vezérlőre dugott porton sem (pl sata hdd leválasztás menet közben mint usb driveoknál)
- QD32 ami miatt ssdn apró fileok másolásánál és os alatt kissé csökken a sebesség.

De olyan őskövületnél mint a tied szerintem nem nagy hátrány az IDE mód, legalább használhatod tovább a PATA lemezeidet is.

(#32705) Frawly válasza Doky586 (#32704) üzenetére


Frawly
veterán

Annyira nem régi alaplap, hogy PATA legyen rajta, meg nem hinném, hogy használ még PATA HDD-t.

(#32706) Doky586 válasza Frawly (#32705) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az ssdok 10 évesnek írja a biosát, akkor 10-12 éves lap lehet..

(#32707) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Köszi a válaszokat! Nem én használom a gépet, gondozásmentes eredmény a cél, amit ott tudok hagyni egy évig és mail-skype vonalon megbízhatóan működik, 5400 RPM HDD után ez is megváltás :D PATA van a lapon, de nincs használatban. Hot swap alapvetően nem szempont. Akkor marad az IDE, mértem egyet (SATA2):

A régi WD10EARS eredménye seq R/W: 92.42/91.32 :D

Magam 850 EVO-t használok, köszöni szépen, egyelőre 2 év után 36,49 TB írt adattal vígan muzsikál, mondjuk a 75 TBW miatt kicsit át fogok faragni pár dolgot, pont jókor néztem be :)

[ Szerkesztve ]

(#32708) Frawly válasza molnarpeter (#32707) üzenetére


Frawly
veterán

IDE módhoz képest nem rossz eredmények ezek. Ha nem te használod a gépet, és nem érdekes, hogy a maximális teljesítmény ki legyen belőle hozva, akkor maradhat így IDE-n is.

(#32709) Kékes525 válasza King Unique (#32692) üzenetére


Kékes525
félisten

:K [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32710) Anonymus23


Anonymus23
veterán

2 éves az SSD és mivel ez OEM nincs már rá gari, ezért levettem róla a címkét és raktam rá egy hűtőbordát:
LINK
A 3 mm vastagot.
Előtte:

Utána:

Hozzátartozik, hogy az SSD mindkét oldalán vannak memória chipek, így csak a külső oldalra tudtam rakni sajna, azaz a 4 chipből kettőt fed le. Illetve a külső oldalon vannak még rajt kisebb chipek (gondolom vezérlő meg ilyenek, de azoknak meg a magassága kisebb, így a borda azon része meg ott "lóg" felette.
Sorry, elfelejtettem fotót csinálni a kész állapotról, bár ez úgyis SSD specifikus, annyi, hogy a ragacs eléggé ragaszkodott az SSD-hez amikor ráraktam meg se tudtam utána mozdítani, szerintem lehet chippel együtt jött volna csak le. De azért 2 befőttes gumival még rögzítettem rajta.

;) - The Power of the Light Side

(#32711) Raymond válasza Anonymus23 (#32710) üzenetére


Raymond
félisten

"Hozzátartozik, hogy az SSD mindkét oldalán vannak memória chipek, így csak a külső oldalra tudtam rakni sajna, azaz a 4 chipből kettőt fed le."

Ez OK, a hutes ugyis csak a controller-re kell.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32712) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Adva van egy Adata SX930, Win 7 alatt ment a TRIM. Most váltottam Win 10-re, a HD Sentinel (5.20-as verzió) viszont azt mondja, hogy a TRIM támogatott, letiltva, a teljesítmény is 80%-os. A fsutil behavior query disabledeletenotify parancsra NTFS DisableDeleteNotify = 0 és ReFS DisableDeleteNotify = 0 jön vissza, az SSDOK azt mondja, hogy 'Driver transmits the TRIM command'. Most akkor mi hazudik, a HD Sentinel, vagy a másik kettő? Ami még fontos lehet, hogy az alaplap egy Asus P8Z77-V Deluxe,

(#32713) Kékes525 válasza Hauptmann (#32712) üzenetére


Kékes525
félisten

Hard Disk Sentinel PROFESSIONAL v5.30 Az 5.20-as verzió Windows 10 alatt hibásan müködik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32714) King Unique válasza Hauptmann (#32712) üzenetére


King Unique
titán

Tessék frissíteni a már megjelent 5.30-as verzióra, annál OK Windows 10 1803 alatt a TRIM állapotának kijelzése! De egyébként már többször volt szó erről itt a topikban, illetve nemrég szintén összegezve voltak ezzel kapcsolatban az infók.

(#32709) Kékes525:
Az komoly! Akkor ez alapján is lényegében inkább már egy külső SSD, mint azt előzőleg pedzegettük. Ha helyi lemezként kezeli a Windows, akkor elvileg pl. a Rufus sem listázza ki az alapértelmezett beállítások mellett, max. az Alt+F billentyűkombináció, illetve ezen opció bekapcsolása után.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#32715) Kékes525 válasza King Unique (#32714) üzenetére


Kékes525
félisten

A Rufus alapbeállításban látja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32716) King Unique válasza Kékes525 (#32715) üzenetére


King Unique
titán

Az eszköz tulajdonságoknál pont nem látszik, hogy be van-e jelölve ez az opció, de elhiszem, hogy akár anélkül is kilistázza nálad. Nálam is volt már ilyen helyi lemezként kezelt külső SSD-nél, ami elsőre meglepett. Egyébként ennek leginkább biztonsági oka van és azért nem engedi normál esetben kiválasztani a helyi lemezként kezelt USB-s meghajtókat, hanem csak a cserélhető lemezeket. Volt már rá példa egyik-másik ilyen programnál, hogy egyesek a pendrive helyett véletlenül az adatokkal megpakolt, X TB-os külső merevlemezt gyalulták le és arra írták ki a telepítőt... :D

[ Szerkesztve ]

(#32717) Hauptmann válasza King Unique (#32714) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszi, frissítettem.

(#32718) Kékes525 válasza King Unique (#32716) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs! Azt hiszem most jó. [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#32719) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv!

Jóanyám megörökölte a régi i5-ös rendszerem, ma raktam össze neki, és azt vettem észre, hogy a HDD Sentinel azt írja a Kingston SV300-as SSD-re ami a gépben van, hogy a "Trim funkció támogatott, de inaktív".
Amíg én használtam ezt a rendszert nem volt ilyen baja, a mostani gépemben is ilyen SSD szalad, ott se problémázik ilyennel. BIOS-ban AHCI be van kapcsolva, Gigabyte B75-D3V alaplap, gyári chipset driver fel van telepítve.
Hogy tudnám én ezt a Trim funkciót bekapcsolni?

(#32720) TIT válasza Frawly (#32698) üzenetére


TIT
veterán

köszi.
Oldalukon mindkettőhöz 2 millát írtak.
Ha 60 év akkor ne csak 5 évet bírjon.

(#32721) King Unique válasza Win-T (#32719) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Windows, HDS melyik verziója? Amúgy, ha lekerülte volna a figyelmedet, akkor pont nemrég volt szó újfent erről...

(#32722) Win-T válasza King Unique (#32721) üzenetére


Win-T
senior tag

Win10 64 bit, a HDS elég régi, 4.71, de mindkét gépen ugyanaz a Windows ugyanaz a HDS, ugyanaz az SSD és egyiken megy a Trim, másikon nem. Megnézem újabb verzióval akkor, köszi.

(#32723) King Unique válasza Win-T (#32722) üzenetére


King Unique
titán

Az nem elég információ, hogy "Win10 64 bit". Itt konkréten a verzió a lényeg, azt kellett volna lecsekkolni. A HDS 4.71-es verziója pedig 2016-ban jelent meg, most meg 2018 van... Ideje lenne frissíteni! :U

[ Szerkesztve ]

(#32724) Win-T válasza King Unique (#32723) üzenetére


Win-T
senior tag

Értettem, megtörtént, elnézést, hogy megszólaltam. Köszönöm.

(#32725) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok. SSD-t szeretnék venni:M.2 PCIe 960 evo vagy 970 evo. Asus Mximus VIII hero lapban mindkettő menne? Nem találok leírást sem az asus oldalon sem a samsung honlapján! Melyiket vegyem? Van valakinek tapasztalata?

(#32726) Emperor_ válasza Vaszil76 (#32725) üzenetére


Emperor_
addikt

A topic fejlécében van egy link, a kérdéseket oda várjuk az összefoglaló elolvasása után ;-)

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#32727) Glaz-dozfhut válasza Vaszil76 (#32725) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Mennie kellene mindkettőnek. Nincs különbség köztük. A lap meg támogatja. Nekem csak 960-am van. Asus lap nem.

- Glaz-doz-fhut -

(#32728) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok,

Elég gyorsan kinőttem egy 128GB-os SSD-t (minő meglepetést), amin a Win10 ketyeg. Szeretném átköltöztetni a jelenlegi rendszert kompletten egy újra, nem akarok szenvedni az újratelepítéssel, mert amúgy műköik minden, csak kevés a helyem.

A bibi viszont az, hogy a klónozás után ugyan úgy 110 GB marad a rendszer partíció. Próbáltam pl. az EaseUS megoldását, mert elvileg költöztetéskor képes vagy állítani az új partíció méretét - hát kapufa, mert a csúszka ahol ezt meg lehetne tenni, nem engedi.

Összefoglalóban láttam a cikket erről, de az is csak kompletten a rendszert másolta.

Van erre valami fájdalommentes megoldás? Lehet hogy egyszerű a dolog, és én vagyok tök hülye hozzá.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#32729) King Unique válasza crey (#32728) üzenetére


King Unique
titán

Ez így most nem sokat mond és kellene valami infó a lemezkezelőben a partíciók elhelyezkedéséről, akár egy screenshot. Normál esetben a klónozás után a fennmaradó nem lefoglalt terület a kötet kiterjesztése opcióval simán hozzáadható a C-hez. De, ha a 2 közé ékelődött egy rendszer számára fenntartott partíció (pl. WinRE), akkor nem engedi a műveletet a lemezkezelő és egyes külső particionáló programok sem. Azért egyes, mert nem mindegyik, van amelyik még így is meg tudja oldani (példa). :) De, mivel a rendszerpartíciók machinálása komolyabb és egyben nem veszélytelen művelet, ezért előtte ilyenkor szükség esetén javasolt mentést készíteni biztos, ami biztos alapon!

[ Szerkesztve ]

(#32730) Frawly válasza crey (#32728) üzenetére


Frawly
veterán

A legegyszerűbb megoldás, hogy simán átklónozod, nem baj, ha csak 110 MB-os lesz a partíció. Utólag Lemezkezelőben át tudod méretezni a partíciót adatvesztés nélkül.

De lehet még ez sem kell, mert jobb is, ha két partíció lesz rajta, a 110 MB maradhat a rendszernek, és létrehozol utána egy másik NTFS partíciót. Legalább ha újra kell húzni a rendszert, akkor nem kell mindig mentegetni mindent.

Ha sehogy nem sikerül, klónozóprogiból meg lehet próbálni a Macrium Reflect Free-t.

Egy dologra kell nagyon figyelni, klónozás után a partícióeltolásokat ellenőrizni, mert egy-két klónozószoftver el szokta cseszni.

(#32731) crey válasza King Unique (#32729) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Mindkettőtöknek köszönöm a javaslatokat. Itt egy screenshot, a Disk3 a jelenlegi rendszer partíció. A Disk 0 az új 480GB-os SSD. A klónozás már megtörtént EaseUS-el, szépen átvitte.

Ja és miután az eredeti SSD még itt pihen, most is arról dolgozom, ezért merek mahinálni a másikon. Ha azon elszabok valamit, bármikor újra klónozom, és kezdem előröl.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#32732) gya/352 válasza crey (#32731) üzenetére


gya/352
tag

El is indul az új diskről a rendszer? Mert a kép alapján úgy néz ki mintha csak a particiókat hozta volna létre de a fájlrendszert nem.
Egyébként a korábban említett macrium reflect vagy az aomei partition assistant biztos hogy tud átméretezni particiót a klónozás közben.
Én most települtem át az aomei-vel egy laptopban egy 1 terrás HDD-ről 240 gigás SSD-re és ment volna az átméretezés automatikusan is, de én kézileg megoldottam, az SSD-n végül csak egy partició lett. Egy WD green SSD került a laptopba, amihez letölthető a WD honlapjáról a klónozó program is, de óva intek tőle mindenkit, mert szerintem csak akkor használható megfelelően, ha azonos méretű lemezek között kell klónozni.

(#32733) King Unique válasza crey (#32731) üzenetére


King Unique
titán

Megtörtént a klónozás az EaseUS szoftverével, csak pont a helyzet, hogy nem vitte át rendesen, ha a klón meghajtón a rendszer számára fenntartott partíció (System Reserved) és a rendszerpartíció (C) is RAW lett... Pont az a lényeg, hogy ilyenkor a klónozás után a célmeghajtón is ugyanolyan partíciószerkezetnek és partícióknak kellene lenni. Tehát, ami a forráson NTFS, az a klónon is az és nem pedig RAW. Ha nálad az utóbbi, akkor ott valamit elcseszett a szoftver és jó eséllyel nem fog bootolni utána a rendszer. Lehet érdemesebb lenne másik programmal is megpróbálni a klónozást, amire az operációs rendszer topikjában említve voltak példák.

Aztán az előző válaszban említett tippem bejött, mert az látszik a screenshoton, hogy a helyreállítási partíció (WinRE) a C és a nem lefoglalt terület közé van ékelődve, azért nem engedi a kiterjesztést a lemezkezelő és az EaseUS. Ráadásul 2 db is van belőle, ami megint érdekes. De másik particionáló programmal szükség esetén elvileg megoldható a dolog, mint már említve volt.

Továbbá még az is látszik a screenshoton, hogy a lemez 2-n elsődleges helyett logikai partíció van és ráadásul a lapozófájl is arra került, nem pedig az eredeti SSD-re. Normál esetben eleve a rendszermeghajtón szokás hagyni és azért, mert az SSD, nem kell áthelyezni máshova, nem kell túlkímélni az SSD-t. Ha az a gond, hogy esetleg sok helyet foglal, akkor szükség esetén lehet csökkentetni a lapozófájl méretét, min és max. értékeket megadni stb.

[ Szerkesztve ]

(#32734) Doky586 válasza crey (#32731) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Amit el lehetett rontani azt elrontottad, de nem csak most, régebben is.. :))

(#32735) crey válasza Doky586 (#32734) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Meglehet :D - igazából nem követem már ezeket a dolgokat, szóval abszolút hülye vagyok már kompletten a PC-s dolgokhoz is akár. Átmentem tipikus butauserbe, csak a googlet tudom használni, ellentétben az átlaggal (az esetek többségében) :D

King Unique: Köszi, Lehet hogy tényleg jobban járok akkor ha 0-ról elindítom az egészet - mármint zöldmezősen telepítem a Win10-et. Igazából a dupla helyreállító partíció azért lehet, mert anno ez egy jogtiszta Win7 Pro volt, amiből upgradeltam Win10-re (és persze úgy, hogy nem szanáltam a partíciót, hanem követtem a Windows utasításait), valószínű ez kutyult össze mindent.

És még talán a Win7 idején tettem át én kézzel a lapozófájlt egy HDD-re, ami valóban ordas baromság részemről, de pont a helyprobléma okozta ezt.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#32736) Emperor_ válasza crey (#32735) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt olvasd el telepítés előtt!
Ha kész a tiszta telepítés, akkor gyere még vissza egy SSDOK képpel és finomhangolunk.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#32737) crey válasza Emperor_ (#32736) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Srácok, köszönöm a hathatós segítséget mindenkinek, megfogadom a tanácsokat. Szerintem a telepítés hétvégére marad, mert holnap hajnalban indulok Franciaországba, szóval kényelmesen nem lesz rá időm, hogy megcsináljam. :)

Utána jövök majd vissza :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#32738) Frawly válasza crey (#32735) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben az esetben jobb is újratelepíteni. SSD-re úgyis gyorsabban megvan a Win install. Arra figyelj, hogy lehetőleg ne particionáld egybe. Rendszerpartíciónak felesleges 480-500 gigát adni. Szerintem még a 110 GB is overkill, de a jövőre gondolva az még nem teljesen túlzás.

Meg telepítés előtt Lemezkezelővel inicializáld újra a lemezt, lehetőleg GPT partíciós táblával, ha a gép támogatja az UEFI bootot. Jelenlegi állapotában nem tudni milyen partíciós tábla van rajta, meg tele van barmolva mindenféle partícióval, jobb lenne tiszta lappal indulni.

Az előző hozzászólásban csak véletlenül írtam mindkét helyen 110 MB-tot, akkora partíció semminek nem elég természetesen, 110 GB akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#32739) Multibit


Multibit
veterán

(#32740) Tubk


Tubk
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem a drága fórumtagokhoz, adott egy Micron Realssd c400 és le van védve egy állitolagos Wave encryptionnal. Jelenlegi állapota szerint windows nem tud semmit se kezdeni vele kell neki egy masterkey ami nincs meg, nem is érdekel fileokhoz nem szeretnék hozzáférni. Nekimentem már több windowsos programmal, Dban-nal is futottam 1-2 kört sikertelenül. Nincs valami opcio "fizikális" resetre? vagy valami factory reset egy két dolog rövidre zárása vagy valami egyéb turpisság SSD-ken? :F :U

Előre köszönöm az esetleges segitségeket :R

[ Szerkesztve ]

(#32741) Doky586 válasza Tubk (#32740) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Vissza kell vinni oda ahonnan szerezted és leszedetni róla a titkosítást. Anélkül nem ér többet egy féltéglánál, a haszna is kb ugyanannyi.. :K

(#32742) Frawly válasza Tubk (#32740) üzenetére


Frawly
veterán

Nem resetelhető ez a fajta védelem. Nincs trükközés, nincs hátsó kapu. Ha nem tudják hozzá vagy a user passwordot (ezzel az adatokhoz férsz hozzá) vagy a master passwordöt (ez utóbbi kéne hozzá, hogy leszedjed a jelszót), akkor kuka az egész SSD, nem lehet megmenteni. Jól írták felettem, addig csak papírnehezék lesz a meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#32743) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Sziasztok!

Az alábbi SSD-s anomáliába futottam bele és tippeket, ötleteket kérnék, mi lehet a gond.

Van egy kb. 4 éve használt mini-ITX-es lapom (Gigabyte B85N-Phoenix), ami 24/7-s fileszerverként és munkagépként van használva. Az alaplapon egy mSATA csatlakozó van, ebben pedig egy Crucial CT120M500-as 120 GB-os SSD teljesített szolgálatot, mint OS meghajtó. Hozzáteszem, a meghajtó stabil volt az évek során, nem produkálta a lentebb írt tüneteket. Kb. 1,5 hete lecseréltem le egy másik SSD-re, részben mert kinőttem a helyet és olcsóbbak lettek a nagyobb tárhelyű SSD-k, másrészt az évek alatt azért folyamatosan (kb havonta 1%-ot) csökkent a Crucial kondíciója, kivételkor már csak 55%-os volt, inkább nem akartam tovább kockáztatni az adatvesztést.

Vettem helyette egy 240 GB-os Kingston UV500-ast, mSATA kivitelben. A beszerelése óta kb. 1 hétig semmi gond nem volt vele, viszont az elmúlt 3-4 napban azt produkálja, hogy pár órás használat után az éppen használt aktív program lefagy, nem repszonzív, aztán a többi futó programra sem lehet váltani, majd a Windows is kifagy. Reset után elveszik az SSD, a BIOS nem látja az mSATA meghajtót egyáltalán. Eddig csak úgy tudtam előcsalogatni, hogy a szűkös mini-ITX házban kiszedtem a csatlakozójából, megmozgattam, és újra visszacsavaroztam, ekkor a következő indításnál már ismét látja és bejön a Windows is. Ma ezt már pl. kétszer kellett eljátszanom, ami azért nem produktív, főleg, ha a rendszernél kívánalom, hogy menjen 24 órában stabilan.A fagyások után is 100/100-at mutat rá a Sentinel, tehát eddig úgy tűnik, nem vmi kondíciócsökkenés vagy hasonló miatt történtek ezek.A másik furcsaság, hogy egyik barátomnak is egyszerre lett véve ilyen UV500-as SSD, ugyanaz a méret, minden egyezik, kivéve, hogy az övé már SATA M2-es. Ő nem számolt be ilyen fagyásokról.

Első körben 3 gyanús elemre tudok gyanakodni: 1) a Windowsra 2) az alaplapra 3) és az új SSD-re. A Windowsból a legfrissebb 1803-as Win10 van fent, mivel az új SSD miatt frissen újra lett telepítve. a Windows művelt pár fura anomáliát az újratelepítése óta, ezért is gyanakszom kicsit rá, viszont fagyásokat nem. Esetleg az alaplap mSATA foglalatának lenne valamilyen érintkezési hibája? Ha ez a helyzet, akkor korábban is produkálnia kellett volna ezt, legalábbis fura, ha egy SSD csere után romlana pont el. Utolsó sorban pedig a legújabban vásárolt SSD lehet gyanús, az előtte levő Crucialnál sosem produkált ilyet hogy elveszti működés közben az alaplap az eszközt és kifagy mindent. A házban a lehetőségekhez mérten (értsd. nyári kánikula panelben) építettem be ventillátorokat, a Kingston is megörökölte a Crucialnál használt alumínium bordát és egy kis ventit ami a bordáról fújja kifelé a meleg levegőt. Most 44-45 fok közt állt be a hőmérséklete.

Szóval ha valakinek van valamilyen tippje van, mi lehet a gond, esetleg vigyem-e vissza kicseréltetni az SSD-t (esetleg kifogtam egy hibás darabot?) annak megköszönném, ha megírja! :R

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#32744) Frawly válasza Cickánykoma (#32743) üzenetére


Frawly
veterán

Lehet az SSD is hibás, de lehet az is, hogy az alaplap vagy a BIOS nem szereti a Kingstont, mert újabb modell és valami inkompatibilitás lép fel annak ellenére, hogy elvileg kompatibilisnek kéne lennie az összes meghajtóval.

Egy képet SSDOK-kal csinálhatsz, hogy lássuk milyen driverrel hajtod, de leginkább másik gépben kéne kipróbálni az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#32745) Cickánykoma


Cickánykoma
tag

Éjszaka alapjáraton hagyva megint kifagyott az egész. Most újra eljátszottam az eddig leírtakat, hogy lássa, de most már az asztal és a futó programok betöltése közben kifagyott a Windows így nem tudok SSDOK képpel szolgálni. :((

A Windows10 1803 gyári AHCI driverével megy, emlékeim szerint a 2018.02-es dátumú, a gyári Inteles driverek régebbiek.

Az alaplap 2014-es, a legújabb BIOS-van benne (folyamatosan frissítettem), frissebbre nem tudom már cserélni.

Kipróbálni másik alaplapban nem tudom, a többi közelemben előforduló konfig sima SATA-s, nincs rajtuk mSATA csatlakozó.

Kaptam tippet privátban a tápra is. Ha a táp volna a ludas, miért pont az SSD cseréje után kezd el pont tönkremenni? Illetve ha a táp haldoklana, akkor az hatással lenne a 4 db HDD-mre is nem? (értsd kondícióromlás, hibás szektorok gyártása)

Egyelőre megpróbálom azt, hogy visszateszem a régi Crucial SSD-t, ha azzal stabil, akkor lehet, hogy az inkompatibilitás lesz a valódi ok és jövő héten akkor visszaviszem a boltba.

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#32746) gya/352 válasza Cickánykoma (#32745) üzenetére


gya/352
tag

Lehet a csatlakozo vagy kabel hiba is esetleg alaplap problema a csatlakozonal, pl a csatlakozo beforrasztasa kilazult. Esetleg az uj SSD csatlakozoja kontakthibas vagy ki van lazulva. Az a jobb eset mert akkor gariba mehet vissza. Ezert is eremes a regi SSDt visszatenni. Ha most mar azzal is csinalja akkor biztos hogy valami kontakthiba vagy lazulas lesz, amit a csere miatti mozgatas hozott elo.

(#32747) Raymond válasza gya/352 (#32746) üzenetére


Raymond
félisten

Egy mSATA SSD-rol van szo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32748) Emperor_ válasza Cickánykoma (#32745) üzenetére


Emperor_
addikt

HDS.el egy olvasási tesztet küldj rá!
A tünetek ssd vezérlő hibára utalnak, lehet még melegedés is, alaplapi sata vezérlő melegedés is.
Csatlakozókat pucold meg alkohollal!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#32749) Cickánykoma válasza Emperor_ (#32748) üzenetére


Cickánykoma
tag

Sajnos semmilyen tesztet nem tudok csinálni, mint fentebb írtam, már betöltés közben kifagyott vele a Windows.
Jelenleg a régi SSD-re ghostolom vissza a Windows-t aztán meglátom hogy viselkedik vele.

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#32750) Vadasz1


Vadasz1
tag

Sziasztok Fatal1ty B250 Gaming K4 alaplapba vettem egy Toshiba XG4 NVMe M.2 256gb ssd-t.és a hd sentinel 5.30 ezt irja ki a merevlemezre,mit kell csinálnom ,hogy tudjam tesztelni köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.